2020-02-28   04:56:54
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for Nordic Age Group Championships

Below are all results from the competition shown by session.

Sunday morning

Results Event 27 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 27 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Nordic Age Group Championships    Print Date  10 July 2016   
  Competition place  Tampere    Print Time  10:48   
  Organizer  Finnish Swimming Association         
  Pool  50m         
  Competition date  09 July 2016         
 
 
Event 27, 400m Freestyle Boys, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  100m  200m  300m    Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Melker Olsson  2000    727  59.27  2:01.08  3:03.00    4:04.71   
  Sweden  4:09.88                 
                     
Robin Hanson  2001    725  59.29  2:01.67  3:05.30    4:04.92   
  Sweden  4:07.42                 
                     
Andreas Hansen  2000    689  59.26  2:02.64  3:05.91    4:09.11   
  Denmark  4:04.34                 
                     
Sindre Pleym Olsen  2000    677  59.62  2:03.70  3:08.27    4:10.58   
  Norway  4:10.64                 
                     
Marcus Holmquist  2000    673  1:00.18  2:03.59  3:07.57    4:11.08   
  Sweden  4:19.76                 
                     
Peter Vangsgaard  2000    671  59.58  2:03.22  3:07.83    4:11.27   
  Denmark  4:14.94                 
                     
Patrick Toth  2000    667  1:00.26  2:03.75  3:08.55    4:11.80   
  Norway  4:13.43                 
                     
Rasmus Steenberg  2000    659  59.56  2:03.83  3:08.45    4:12.86   
  Denmark  4:08.65                 
                     
Mats Andersen  2000    657  1:00.74  2:04.40  3:08.55    4:13.09   
  Norway  4:15.06                 
                     
10  Maksim Gumenjuk  2000    612  59.54  2:05.19  3:13.10    4:19.15   
  Estonia  4:15.48                 
                     
11  Kirill Egorov  2000    586  1:01.62  2:07.62  3:15.64    4:22.84   
  Finland  4:21.76                 
                     
12  Mohamed Ezzat  2001    554  1:04.02  2:13.42  3:23.14    4:27.82   
  Finland  4:35.28                 
                     
13  Eero Ääremaa  2000    546  1:02.87  2:12.67  3:22.05    4:29.14   
  Estonia  4:32.47                 
                     
14  Atte Moilanen  2001    534  1:03.95  2:13.58  3:23.11    4:31.13   
  Finland  4:27.15                 
                     
15  Rókur Trygvason  2000    523  1:04.05  2:14.37  3:24.90    4:33.11   
  Faroe Islands  4:23.00                 
                     
16  Johan N. Dam  2002    521  1:06.38  2:17.25  3:26.92    4:33.48   
  Faroe Islands  4:46.02                 
                     
17  Titas Smailys  2001    491  1:02.48  2:12.51  3:25.76    4:38.89   
  Lithuania  4:37.52                 
                     
18  Gregory Kask  2002    481  1:05.13  2:17.15  3:29.47    4:40.87   
  Estonia  4:35.97                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.07  Print Date  10 July 2016 
Licensed to: Tampereen Seurat  Print Time  10:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner