2020-02-22   15:19:09
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for Nordic Age Group Championships

Below are all results from the competition shown by session.

Sunday morning

Results Event 35 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 35 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Nordic Age Group Championships    Print Date  10 July 2016   
  Competition place  Tampere    Print Time  12:32   
  Organizer  Finnish Swimming Association         
  Pool  50m         
  Competition date  09 July 2016         
 
 
Event 35, 4X200m Freestyle Boys, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  100m  200m      Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Denmark    738          7:43.03   
  Denmark  7:45.49                 
  Andreas Hansen  2000      56.16  1:56.41      1:56.41   
  Rasmus Udbye  2000      55.09  1:54.91      3:51.32   
  Rasmus Steenberg  2000      55.29  1:57.16      5:48.48   
  Sebastian Tullberg  2000      55.51  1:54.55      7:43.03   
                     
Sweden    719          7:47.04   
  Sweden  7:47.30                 
  Marcus Holmquist  2000      57.27  1:57.04      1:57.04   
  Melker Olsson  2000      55.90  1:57.22      3:54.26   
  Robin Hanson  2001      56.27  1:56.09      5:50.35   
  Emil Hassling  2000      55.49  1:56.69      7:47.04   
                     
Norway    670          7:58.11   
  Norway  7:37.30                 
  Mats Andersen  2000      57.00  1:58.86      1:58.86   
  Sindre Pleym Olsen  2000      56.33  1:57.17      3:56.03   
  Patrick Toth  2000      57.80  1:59.00      5:55.03   
  Dennis Aateigen  2001      56.83  2:03.08      7:58.11   
                     
Estonia    629          8:08.41   
  Estonia  8:06.00                 
  Janter Suun  2000      57.36  1:58.68      1:58.68   
  Martin Piilberg  2000      58.57  2:03.00      4:01.68   
  Ivan Stseglov  2000      58.26  2:04.21      6:05.89   
  Maksim Gumenjuk  2000      56.90  2:02.52      8:08.41   
                     
Finland    590          8:18.98   
  Finland  8:08.79                 
  Kirill Egorov  2000      57.99  2:03.39      2:03.39   
  Jami Heinilä  2000      57.96  2:04.15      4:07.54   
  Joona Korhonen  2000      59.25  2:04.25      6:11.79   
  Veeti Ruohtula  2001      1:00.27  2:07.19      8:18.98   
                     
Lithuania    543          8:32.79   
  Lithuania  8:25.00                 
  Titas Smailys  2001      58.07  2:07.32      2:07.32   
  Arijus Pavlidi  2002      1:02.34  2:11.64      4:18.96   
  Erikas Kapocius  2000      1:01.21  2:05.70      6:24.66   
  Mantas Kaveckas  2000      1:01.06  2:08.13      8:32.79   
                     
Faroe Islands    481          8:53.93   
  Faroe Islands                   
  Rókur Trygvason  2000      1:02.61  2:13.37      2:13.37   
  Rói Bech  2001      1:01.87  2:13.44      4:26.81   
  Hugin N. Lave  2001      1:03.97  2:15.06      6:41.87   
  Johan N. Dam  2002      1:04.23  2:12.06      8:53.93   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.07  Print Date  10 July 2016 
Licensed to: Tampereen Seurat  Print Time  12:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner