Tulokset SFI-mästerskapen
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
08:16 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 4X50m Fjärilsim Mixed D/H, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
08:16 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
16:44 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 4X50m Fjärilsim Mixed F/P, Loppukilpailut 13 - 15 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
16:44 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
16:59 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Medley Damer, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
|
1:08.13 |
2:24.96 |
3:50.95 |
|
5:00.78 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:56.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Iida Reini |
2000 |
|
|
1:11.87 |
2:30.21 |
3:52.90 |
|
5:03.53 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mirva Kallström |
1999 |
|
|
1:07.44 |
2:25.91 |
3:55.75 |
|
5:05.36 |
|
|
Cetus Espoo |
5:08.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lotta Hämäläinen |
1998 |
|
|
1:16.51 |
2:40.93 |
4:03.16 |
|
5:15.72 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emmi Kölhi |
2000 |
|
|
1:10.25 |
2:31.30 |
4:01.81 |
|
5:15.86 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kiira Mauranen |
1999 |
|
|
1:10.56 |
2:32.48 |
4:07.25 |
|
5:16.73 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sanni Alamattila |
1999 |
|
|
1:12.89 |
2:29.69 |
4:09.58 |
|
5:23.26 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Viola Kilpeläinen |
1998 |
|
|
1:10.07 |
2:30.72 |
4:09.70 |
|
5:24.38 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kia Karike |
1999 |
|
|
1:16.77 |
2:45.69 |
4:17.34 |
|
5:33.66 |
|
|
Cetus Espoo |
5:28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Wilma Andreasen |
2000 |
|
|
1:14.88 |
2:42.46 |
4:21.74 |
|
5:39.43 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:26.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Olivia Viitala |
2000 |
|
|
1:18.95 |
2:47.51 |
4:24.95 |
|
5:48.78 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
16:59 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
17:27 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 1500m Frisim Herrar, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaj Smeds |
1998 |
|
|
1:02.87 |
2:11.00 |
3:18.36 |
4:26.46 |
17:12.80 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
5:35.32 |
6:44.36 |
7:53.41 |
9:02.94 |
|
|
|
|
|
|
|
10:12.78 |
11:22.63 |
12:31.98 |
13:42.12 |
|
|
|
|
|
|
|
14:52.93 |
16:03.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonni Aho |
1999 |
|
|
1:05.50 |
2:17.40 |
3:28.86 |
4:40.44 |
17:37.62 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
5:51.92 |
7:03.52 |
8:15.04 |
9:26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
10:37.64 |
11:48.81 |
12:59.88 |
14:11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
15:21.72 |
16:32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Santeri Huhtala |
1998 |
|
|
1:05.67 |
2:18.00 |
3:30.07 |
4:41.97 |
17:58.64 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
5:54.39 |
7:06.75 |
8:19.70 |
9:32.64 |
|
|
|
|
|
|
|
10:46.11 |
11:59.56 |
13:11.11 |
14:23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
15:35.12 |
16:47.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jimi Kallio |
1993 |
|
|
1:02.49 |
2:12.76 |
3:24.06 |
4:36.14 |
18:00.36 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
5:47.91 |
7:00.85 |
8:13.37 |
9:26.53 |
|
|
|
|
|
|
|
10:39.73 |
11:53.94 |
13:07.18 |
14:20.51 |
|
|
|
|
|
|
|
15:33.51 |
16:47.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:27 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
17:23 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Bröstsim Damer, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:23 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
17:33 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m Bröstsim Herrar, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Heikki Luukko |
1988 |
|
|
32.52 |
1:08.44 |
1:44.38 |
|
2:21.52 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:23.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eetu Piiroinen |
1995 |
|
|
32.97 |
1:09.27 |
1:45.73 |
|
2:22.47 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lauri Tolvanen |
1988 |
|
|
31.00 |
1:06.76 |
1:44.89 |
|
2:22.48 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lauri Hatunen |
1998 |
|
|
31.94 |
1:08.49 |
1:46.02 |
|
2:24.35 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Wilhelm Suominen |
1999 |
|
|
32.91 |
1:09.72 |
1:48.73 |
|
2:28.11 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aku Luukko |
1997 |
|
|
33.23 |
1:10.51 |
1:49.20 |
|
2:29.08 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:26.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Joel Vaitilo |
1998 |
|
|
35.85 |
1:15.79 |
1:56.79 |
|
2:37.82 |
|
|
Cetus Espoo |
2:38.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Juho Seppälä |
1999 |
|
|
34.68 |
1:16.02 |
1:59.46 |
|
2:42.01 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alari Pakarinen |
1998 |
|
|
35.01 |
1:16.46 |
1:58.55 |
|
2:42.47 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aaron Joki |
1999 |
|
|
35.77 |
1:18.30 |
2:02.84 |
|
2:47.88 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:55.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Eddie Eriksson |
1999 |
|
|
38.06 |
1:21.60 |
2:06.09 |
|
2:49.48 |
|
|
IF Åland |
2:52.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Henrik Martola |
2000 |
|
|
41.37 |
1:28.85 |
2:17.63 |
|
3:06.26 |
|
|
Cetus Espoo |
3:00.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:33 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
17:34 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Fjärilsim F, Loppukilpailut 13 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anni Manninen |
2001 |
|
|
33.71 |
|
|
|
1:12.56 |
|
|
Simmis Wanda |
1:14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aino Pajari |
2001 |
|
|
35.20 |
|
|
|
1:15.36 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Viivi Koivisto |
2002 |
|
|
35.55 |
|
|
|
1:17.11 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:22.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juliana Niinisalo |
2002 |
|
|
35.22 |
|
|
|
1:19.33 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:19.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maija Björkholm |
2003 |
|
|
37.36 |
|
|
|
1:22.97 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hilda Helo |
2003 |
|
|
37.95 |
|
|
|
1:24.00 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Amanda Ahlgren |
2001 |
|
|
41.29 |
|
|
|
1:31.40 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:39.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ellen Vuollet |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:21.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:34 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
18:02 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Ryggsim P, Loppukilpailut 13 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alex Lydman |
2003 |
|
|
31.15 |
|
|
|
1:05.76 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:07.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
|
32.43 |
|
|
|
1:06.89 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:08.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Leevi Korpinen |
2001 |
|
|
33.53 |
|
|
|
1:09.16 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Iivari Tuomola |
2002 |
|
|
36.23 |
|
|
|
1:14.72 |
|
|
Simmis Wanda |
1:15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Janne Juven |
2001 |
|
|
36.10 |
|
|
|
1:15.65 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Samuli Hartikainen |
2001 |
|
|
37.41 |
|
|
|
1:16.72 |
|
|
Cetus Espoo |
1:23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Teppo Jestoi |
2003 |
|
|
39.09 |
|
|
|
1:19.42 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
|
38.68 |
|
|
|
1:19.64 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Viktor Leinonen |
2001 |
|
|
40.36 |
|
|
|
1:22.52 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Niklas Nygård |
2001 |
|
|
41.64 |
|
|
|
1:27.55 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Elmo Arvo |
2003 |
|
|
46.54 |
|
|
|
1:33.76 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:41.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jesper Werdi |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Santeri Herpola |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:07.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:02 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
18:07 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Frisim Damer, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alissa Eloranta |
1999 |
|
|
29.68 |
1:02.16 |
1:33.72 |
|
2:05.51 |
|
|
Cetus Espoo |
2:04.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tanja Ruohoniemi |
1995 |
|
|
29.79 |
1:02.22 |
1:34.97 |
|
2:07.17 |
|
|
Cetus Espoo |
2:06.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lyydia Kalenius |
2000 |
|
|
30.41 |
1:03.71 |
1:35.77 |
|
2:07.65 |
|
|
Cetus Espoo |
2:06.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nea Rinne |
1995 |
|
|
29.85 |
1:03.03 |
1:36.13 |
|
2:09.55 |
|
|
Cetus Espoo |
2:05.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Heini Tähkä |
1998 |
|
|
29.96 |
1:02.69 |
1:36.42 |
|
2:09.88 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Merina Suoranta |
1999 |
|
|
30.13 |
1:03.32 |
1:37.23 |
|
2:12.44 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Daniela Nummi |
2000 |
|
|
30.93 |
1:04.45 |
1:38.15 |
|
2:12.75 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hanni Pratsch |
1999 |
|
|
30.98 |
1:04.90 |
1:39.01 |
|
2:13.55 |
|
|
Cetus Espoo |
2:16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Petra Äkkinen |
2000 |
|
|
30.68 |
1:05.03 |
1:39.90 |
|
2:13.59 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jenna Miettinen |
1999 |
|
|
30.42 |
1:04.45 |
1:39.47 |
|
2:13.77 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:18.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aura Lehtonen |
1998 |
|
|
31.50 |
1:06.06 |
1:40.71 |
|
2:14.61 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Yvonne Tollander |
1997 |
|
|
31.47 |
1:05.78 |
1:40.33 |
|
2:14.63 |
|
|
Cetus Espoo |
2:12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Denize Korkiakoski |
1999 |
|
|
30.66 |
1:05.00 |
1:40.06 |
|
2:15.54 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Wendela Vuorinen |
2000 |
|
|
31.40 |
1:05.46 |
1:40.86 |
|
2:15.63 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Liv Baker |
1998 |
|
|
31.97 |
1:06.44 |
1:41.36 |
|
2:16.04 |
|
|
Cetus Espoo |
2:20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Roosa Nieminen |
1999 |
|
|
31.55 |
1:06.61 |
1:42.75 |
|
2:18.28 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Emilia Kinnunen |
2000 |
|
|
32.58 |
1:08.03 |
1:44.34 |
|
2:19.87 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Aino Pere |
2000 |
|
|
31.80 |
1:08.32 |
1:44.81 |
|
2:20.25 |
|
|
Cetus Espoo |
2:23.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Karoliina Pulkkinen |
1998 |
|
|
31.46 |
1:06.82 |
1:43.44 |
|
2:20.26 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Milja Lahtinen |
1999 |
|
|
31.94 |
1:08.00 |
1:45.55 |
|
2:20.44 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Noora Kanerva |
2000 |
|
|
31.97 |
1:07.59 |
1:44.65 |
|
2:21.05 |
|
|
Simmis Wanda |
2:23.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jenni Kylkisalo |
1999 |
|
|
32.04 |
1:08.51 |
1:45.85 |
|
2:21.65 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Wilma Andreasen |
2000 |
|
|
32.57 |
1:08.56 |
1:45.70 |
|
2:22.49 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Fanny Ek |
1999 |
|
|
33.21 |
1:10.55 |
1:48.69 |
|
2:28.81 |
|
|
IF Åland |
2:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Fanny Nyström |
1999 |
|
|
34.26 |
1:12.22 |
1:51.81 |
|
2:31.37 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Janina Viitanen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:23.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:07 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
18:20 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m Frisim Herrar, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:20 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
18:27 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Bröstsim F, Loppukilpailut 13 - 15 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:27 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
18:24 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Frisim P, Loppukilpailut 13 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
|
28.01 |
|
|
|
57.81 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
57.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alex Lydman |
2003 |
|
|
27.64 |
|
|
|
58.05 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
55.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Santeri Herpola |
2003 |
|
|
28.01 |
|
|
|
58.22 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
58.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Leevi Korpinen |
2001 |
|
|
29.98 |
|
|
|
1:02.87 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:06.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lukas Vahtera |
2001 |
|
|
29.74 |
|
|
|
1:03.28 |
|
|
Simmis Wanda |
1:03.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Max Åström |
2002 |
|
|
30.54 |
|
|
|
1:04.27 |
|
|
Cetus Espoo |
1:04.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jesper Werdi |
2001 |
|
|
30.54 |
|
|
|
1:04.40 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:03.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Janne Juven |
2001 |
|
|
31.28 |
|
|
|
1:05.75 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Pyry Kurunsaari |
2001 |
|
|
31.47 |
|
|
|
1:06.48 |
|
|
Cetus Espoo |
1:07.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Iivari Tuomola |
2002 |
|
|
32.20 |
|
|
|
1:06.67 |
|
|
Simmis Wanda |
1:04.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Viktor Leinonen |
2001 |
|
|
31.78 |
|
|
|
1:06.73 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:06.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
|
32.84 |
|
|
|
1:08.25 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Teppo Jestoi |
2003 |
|
|
33.24 |
|
|
|
1:09.15 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:08.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Casper Loo |
2002 |
|
|
34.23 |
|
|
|
1:12.25 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Niklas Nygård |
2001 |
|
|
33.58 |
|
|
|
1:12.91 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Elmo Arvo |
2003 |
|
|
38.99 |
|
|
|
1:18.36 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:24 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
18:32 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Fjärilsim Damer, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:32 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
18:39 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Fjärilsim Herrar, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Piiroinen |
1995 |
|
|
29.13 |
1:02.26 |
1:35.58 |
|
2:08.92 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:05.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Verneri Mattila |
1999 |
|
|
29.76 |
1:03.16 |
1:36.93 |
|
2:11.02 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Samuli Jeskanen |
1996 |
|
|
29.17 |
1:02.82 |
1:37.81 |
|
2:11.64 |
|
|
Cetus Espoo |
2:12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elmo Kiuru |
1997 |
|
|
29.35 |
1:04.20 |
1:38.48 |
|
2:13.06 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Otto Rannikko |
1999 |
|
|
28.62 |
1:02.41 |
1:38.73 |
|
2:15.55 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jani-Markus Sula |
1999 |
|
|
30.24 |
1:06.17 |
1:43.63 |
|
2:20.45 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:22.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Joni Aaltonen |
1999 |
|
|
28.59 |
1:03.27 |
1:40.77 |
|
2:21.22 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jean-Mikael Avellán |
1998 |
|
|
32.19 |
1:07.90 |
1:44.34 |
|
2:21.26 |
|
|
Cetus Espoo |
2:21.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lauri Tolvanen |
1988 |
|
|
29.49 |
1:04.61 |
1:42.50 |
|
2:21.69 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Bruce Clayhills |
1997 |
|
|
32.31 |
1:09.40 |
1:47.80 |
|
2:26.67 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Elmeri Ekström |
2000 |
|
|
33.59 |
1:12.01 |
1:52.96 |
|
2:36.04 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:39 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
18:55 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 400m Frisim F, Loppukilpailut 13 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elena Mantila |
2001 |
|
|
1:14.09 |
2:32.56 |
3:48.91 |
|
5:02.38 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elisabeth Marie Salm |
2002 |
|
|
1:13.14 |
2:33.60 |
3:56.16 |
|
5:17.22 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juliana Niinisalo |
2002 |
|
|
1:13.56 |
2:35.45 |
3:57.99 |
|
5:18.71 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:18.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Essi Salokorpi |
2003 |
|
|
1:15.51 |
2:36.30 |
3:58.54 |
|
5:21.50 |
|
|
Cetus Espoo |
5:20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maija Björkholm |
2003 |
|
|
1:15.55 |
2:37.54 |
4:00.74 |
|
5:22.02 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:23.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rosalia Turunen |
2002 |
|
|
1:17.32 |
2:45.92 |
4:14.15 |
|
5:36.39 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oona Piekkala |
2002 |
|
|
1:13.96 |
2:40.25 |
4:09.47 |
|
5:38.16 |
|
|
Cetus Espoo |
5:52.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tinja Harju |
2002 |
|
|
1:20.35 |
2:49.47 |
4:19.31 |
|
5:45.15 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
5:47.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Erika Yli-Yrjänäinen |
2001 |
|
|
1:22.14 |
2:51.98 |
4:22.87 |
|
5:52.81 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
6:00.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sanna Valkonen |
2003 |
|
|
1:25.76 |
3:00.31 |
4:32.40 |
|
6:01.63 |
|
|
Cetus Espoo |
6:32.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Fanny Talonpoika |
2001 |
|
|
1:22.02 |
2:57.07 |
4:34.37 |
|
6:09.07 |
|
|
Simmis Wanda |
6:04.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jasmine Vikström |
2002 |
|
|
1:29.20 |
3:06.99 |
4:47.57 |
|
6:20.21 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Fanny Koivisto |
2001 |
|
|
1:24.83 |
3:03.29 |
4:43.77 |
|
6:22.75 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
6:26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:55 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
18:57 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 200m Medley P, Loppukilpailut 13 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
|
29.65 |
1:06.82 |
1:48.47 |
|
2:21.33 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alex Lydman |
2003 |
|
|
31.07 |
1:08.94 |
1:52.50 |
|
2:25.36 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:22.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Leevi Korpinen |
2001 |
|
|
33.24 |
1:11.69 |
1:57.11 |
|
2:32.89 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:39.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
|
34.70 |
1:18.05 |
2:07.01 |
|
2:44.35 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:42.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Max Åström |
2002 |
|
|
36.14 |
1:19.60 |
2:09.00 |
|
2:48.31 |
|
|
Cetus Espoo |
2:49.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Samuli Hartikainen |
2001 |
|
|
36.12 |
1:18.61 |
2:11.26 |
|
2:51.30 |
|
|
Cetus Espoo |
2:51.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Teppo Jestoi |
2003 |
|
|
40.33 |
1:23.64 |
2:15.58 |
|
2:54.79 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:53.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Casper Loo |
2002 |
|
|
40.19 |
1:27.40 |
2:21.03 |
|
3:02.23 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:04.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:57 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
19:19 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m Ryggsim Damer, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adelia Spångberg |
1999 |
|
|
33.91 |
1:09.79 |
1:45.76 |
|
2:20.83 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
|
33.30 |
1:09.51 |
1:45.97 |
|
2:23.05 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Petra Äkkinen |
2000 |
|
|
33.46 |
1:10.23 |
1:48.38 |
|
2:25.99 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:23.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nea Tiesmäki |
2000 |
|
|
36.50 |
1:14.53 |
1:51.31 |
|
2:28.10 |
|
|
Cetus Espoo |
2:29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Fanny Vuollet |
1999 |
|
|
35.42 |
1:13.75 |
1:52.09 |
|
2:29.75 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Roosa Rekola |
2000 |
|
|
35.07 |
1:12.92 |
1:52.02 |
|
2:30.80 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:38.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ella Aalto |
2000 |
|
|
35.83 |
1:15.06 |
1:54.55 |
|
2:31.41 |
|
|
Cetus Espoo |
2:29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Iida Vallenius |
1999 |
|
|
35.72 |
1:13.80 |
1:52.93 |
|
2:31.81 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Wendela Vuorinen |
2000 |
|
|
36.42 |
1:15.83 |
1:57.39 |
|
2:37.41 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:38.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Erika Ketola |
2000 |
|
|
37.18 |
1:18.49 |
1:59.26 |
|
2:38.05 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Fanny Ek |
1999 |
|
|
38.49 |
1:19.10 |
1:59.83 |
|
2:38.80 |
|
|
IF Åland |
2:36.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Olivia Viitala |
2000 |
|
|
37.02 |
1:17.27 |
1:59.18 |
|
2:39.72 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jenni Kylkisalo |
1999 |
|
|
36.70 |
1:18.01 |
1:59.53 |
|
2:40.96 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:35.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Karolina Voiko |
2000 |
|
|
37.50 |
1:21.12 |
2:08.09 |
|
2:53.64 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:03.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Liv Baker |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
2:26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:19 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
19:24 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Ryggsim Herrar, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:24 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
19:36 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 4X100m Medley F, Loppukilpailut 13 - 15 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:36 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
19:36 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 4X100m Frisim P, Loppukilpailut 13 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
ÅSK junnut 1 |
2001 |
|
|
|
|
|
|
4:23.04 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:05.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Forsel |
2003 |
|
|
30.37 |
1:04.39 |
|
|
1:04.39 |
|
|
Santeri Herpola |
2003 |
|
|
28.24 |
59.21 |
|
|
2:03.60 |
|
|
Jesper Werdi |
2001 |
|
|
31.89 |
1:08.68 |
|
|
3:12.28 |
|
|
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
|
33.72 |
1:10.76 |
|
|
4:23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:36 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
19:46 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 4X50m Medley Damer, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:46 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
19:52 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 4X50m Frisim Herrar, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:52 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
09:42 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 4X50m Bröstsim Mixed D/H, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
09:42 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
09:42 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 4X50m Bröstsim Mixed F/P, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
09:42 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
09:49 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 400m Medley Herrar, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Piiroinen |
1995 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:01.92 |
2:11.44 |
3:26.33 |
|
4:25.95 |
|
2 |
Heikki Luukko |
1988 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:02.82 |
2:13.10 |
3:30.43 |
|
4:38.99 |
|
3 |
Peik Lindberg |
1999 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:01.82 |
2:14.02 |
3:39.12 |
|
4:45.16 |
|
4 |
Otto Rannikko |
1999 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:02.41 |
2:21.59 |
3:45.02 |
|
4:52.26 |
|
5 |
Rasmus Virta |
1998 |
Cetus Espoo |
|
1:05.53 |
2:24.32 |
3:53.51 |
|
5:00.70 |
|
6 |
Aku Luukko |
1997 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:10.06 |
2:26.83 |
3:48.34 |
|
5:05.30 |
|
7 |
Jani-Markus Sula |
1999 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:05.16 |
2:23.98 |
3:57.93 |
|
5:09.81 |
|
8 |
Akseli Heino |
1999 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:10.70 |
2:27.80 |
4:03.16 |
|
5:15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
09:49 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
10:12 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 800m Frisim Damer, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Kotonen |
1997 |
Cetus Espoo |
|
1:08.38 |
2:17.34 |
3:25.60 |
4:33.20 |
9:04.00 |
|
|
|
|
|
|
5:40.88 |
6:48.76 |
7:56.95 |
|
|
|
2 |
Heini Tähkä |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:06.29 |
2:17.97 |
3:29.62 |
4:41.35 |
9:25.10 |
|
|
|
|
|
|
5:52.12 |
7:03.42 |
8:14.59 |
|
|
|
3 |
Viola Kilpeläinen |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:07.62 |
2:19.50 |
3:30.65 |
4:41.76 |
9:29.39 |
|
|
|
|
|
|
5:52.68 |
7:06.22 |
8:18.62 |
|
|
|
4 |
Sanni Alamattila |
1999 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:08.90 |
2:21.91 |
3:34.50 |
4:46.89 |
9:33.05 |
|
|
|
|
|
|
5:59.20 |
7:11.67 |
8:23.73 |
|
|
|
5 |
Kaisla Kollanus |
1993 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:09.61 |
2:22.77 |
3:36.10 |
4:49.71 |
9:39.55 |
|
|
|
|
|
|
6:02.81 |
7:15.72 |
8:28.90 |
|
|
|
6 |
Aura Lehtonen |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:12.12 |
2:26.46 |
3:40.23 |
4:54.11 |
9:43.02 |
|
|
|
|
|
|
6:07.96 |
7:20.83 |
8:32.99 |
|
|
|
7 |
Lotta Hämäläinen |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:12.42 |
2:27.79 |
3:42.55 |
4:57.05 |
9:51.02 |
|
|
|
|
|
|
6:11.49 |
7:25.98 |
8:39.49 |
|
|
|
8 |
Kiira Mauranen |
1999 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:10.77 |
2:24.78 |
3:39.43 |
4:54.44 |
9:51.18 |
|
|
|
|
|
|
6:10.21 |
7:24.51 |
8:39.21 |
|
|
|
9 |
Denize Korkiakoski |
1999 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
1:09.82 |
2:24.44 |
3:41.07 |
4:56.79 |
9:58.05 |
|
|
|
|
|
|
6:13.17 |
7:29.38 |
8:44.50 |
|
|
|
10 |
Roosa Nieminen |
1999 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:10.80 |
2:25.50 |
3:40.30 |
4:56.31 |
9:59.20 |
|
|
|
|
|
|
6:11.16 |
7:27.55 |
8:44.01 |
|
|
|
11 |
Kia Karike |
1999 |
Cetus Espoo |
|
1:13.34 |
2:30.75 |
3:48.37 |
5:05.51 |
10:11.44 |
|
|
|
|
|
|
6:23.28 |
7:40.82 |
8:58.17 |
|
|
|
12 |
Marie Währn |
2000 |
Cetus Espoo |
|
1:16.60 |
2:40.62 |
4:05.54 |
5:32.05 |
11:17.23 |
|
|
|
|
|
|
6:58.58 |
8:26.80 |
9:54.24 |
|
|
|
- |
Jenny Ek |
1999 |
IF Åland |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Laura Kurki |
1994 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:12 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
10:58 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Bröstsim Herrar, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:58 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
10:29 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m Bröstsim Damer, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alisa Ponomareva |
1991 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
36.33 |
1:15.38 |
1:55.22 |
|
2:36.60 |
|
2 |
Emilia Kinnunen |
2000 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
37.16 |
1:19.10 |
2:01.88 |
|
2:43.57 |
|
3 |
Riina Strengell |
1997 |
Cetus Espoo |
|
37.66 |
1:19.39 |
2:02.15 |
|
2:45.55 |
|
4 |
Adelia Spångberg |
1999 |
Cetus Espoo |
|
38.25 |
1:20.62 |
2:03.31 |
|
2:45.92 |
|
5 |
Fanny Vuollet |
1999 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
38.06 |
1:21.52 |
2:05.22 |
|
2:48.32 |
|
6 |
Jenna Miettinen |
1999 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
37.86 |
1:20.77 |
2:04.71 |
|
2:49.47 |
|
7 |
Petra Äkkinen |
2000 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
37.46 |
1:20.85 |
2:05.70 |
|
2:49.68 |
|
8 |
Siiri Salokorpi |
2000 |
Cetus Espoo |
|
38.60 |
1:21.98 |
2:05.98 |
|
2:50.33 |
|
9 |
Fanny Nyström |
1999 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
37.58 |
1:20.87 |
2:05.74 |
|
2:50.48 |
|
10 |
Iida Vallenius |
1999 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
39.00 |
1:22.69 |
2:07.48 |
|
2:51.64 |
|
11 |
Lotta Upanne |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
38.11 |
1:22.61 |
2:08.27 |
|
2:53.04 |
|
12 |
Helena Knaapi |
1999 |
Cetus Espoo |
|
39.14 |
1:22.19 |
2:07.00 |
|
2:53.54 |
|
13 |
Alexandra Pihlajamäki |
1998 |
Kokkolan Uimaseura |
|
38.53 |
1:22.47 |
2:08.51 |
|
2:54.11 |
|
14 |
Myra Bengts |
2000 |
Cetus Espoo |
|
40.03 |
1:24.45 |
2:10.84 |
|
2:58.10 |
|
15 |
Fanny Ek |
1999 |
IF Åland |
|
41.11 |
1:27.39 |
2:13.64 |
|
3:00.51 |
|
16 |
Erika Ketola |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
|
40.37 |
1:27.35 |
2:15.45 |
|
3:02.35 |
|
17 |
Linnea Saarikivi |
2000 |
Cetus Espoo |
|
42.29 |
1:29.80 |
2:18.80 |
|
3:07.65 |
|
18 |
Roosa Raiskila |
1998 |
Kokkolan Uimaseura |
|
45.52 |
1:36.88 |
2:29.63 |
|
3:23.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:29 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
10:33 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m Fjärilsim P, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:33 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
10:41 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Ryggsim F, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:41 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
11:05 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Frisim Herrar, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Piiroinen |
1995 |
Helsingfors Simsällskap |
|
26.72 |
55.32 |
1:23.65 |
|
1:51.81 |
|
2 |
Tuomas Pokkinen |
1995 |
Cetus Espoo |
|
26.72 |
55.50 |
1:24.16 |
|
1:53.71 |
|
3 |
Lauri Hatunen |
1998 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
26.69 |
55.82 |
1:25.20 |
|
1:54.70 |
|
4 |
Elmo Kiuru |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
|
27.56 |
57.44 |
1:27.31 |
|
1:56.51 |
|
5 |
Mikko Pesso |
1997 |
Cetus Espoo |
|
27.06 |
57.14 |
1:27.57 |
|
1:57.97 |
|
6 |
Eetu Alitalo |
1999 |
Cetus Espoo |
|
26.16 |
55.68 |
1:26.53 |
|
1:58.01 |
|
7 |
Samuli Jeskanen |
1996 |
Cetus Espoo |
|
27.50 |
57.27 |
1:27.52 |
|
1:58.66 |
|
8 |
Niko Somila |
1999 |
Cetus Espoo |
|
26.28 |
56.43 |
1:28.17 |
|
2:00.79 |
|
9 |
Rasmus Virta |
1998 |
Cetus Espoo |
|
28.40 |
59.76 |
1:30.86 |
|
2:02.14 |
|
10 |
Alari Pakarinen |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
28.17 |
58.64 |
1:30.45 |
|
2:02.86 |
|
11 |
Verneri Mattila |
1999 |
Helsingfors Simsällskap |
|
28.75 |
1:00.45 |
1:33.00 |
|
2:04.28 |
|
12 |
Santeri Huhtala |
1998 |
Cetus Espoo |
|
29.04 |
1:01.28 |
1:33.27 |
|
2:04.69 |
|
13 |
Lassi Ruohonen |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
28.47 |
59.04 |
1:30.94 |
|
2:04.85 |
|
14 |
Aaron Joki |
1999 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
28.17 |
1:00.13 |
1:34.13 |
|
2:07.67 |
|
15 |
Eddie Eriksson |
1999 |
IF Åland |
|
30.65 |
1:05.49 |
1:40.66 |
|
2:14.66 |
|
16 |
Samu Peltonen |
2000 |
Kokkolan Uimaseura |
|
30.40 |
1:04.87 |
1:41.31 |
|
2:18.62 |
|
17 |
Felix Ollus |
1999 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
30.56 |
1:05.13 |
1:41.16 |
|
2:18.75 |
|
18 |
Elmeri Ekström |
2000 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
32.14 |
1:07.82 |
1:44.44 |
|
2:19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:05 |
|
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
11:12 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m Frisim Damer, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:12 |
|
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
11:17 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 100m Bröstsim P, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:17 |
|
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
11:24 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 100m Frisim F, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:24 |
|
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
11:29 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 50m Fjärilsim Herrar, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:29 |
|
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
11:37 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Fjärilsim Damer, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Yvonne Tollander |
1997 |
Cetus Espoo |
|
31.64 |
1:07.00 |
1:41.87 |
|
2:17.74 |
|
2 |
Mirva Kallström |
1999 |
Cetus Espoo |
|
31.70 |
1:07.86 |
1:43.53 |
|
2:18.83 |
|
3 |
Tanja Ruohoniemi |
1995 |
Cetus Espoo |
|
31.19 |
1:06.73 |
1:42.93 |
|
2:20.89 |
|
4 |
Laura Kurki |
1994 |
Helsingfors Simsällskap |
|
30.61 |
1:05.94 |
1:44.27 |
|
2:23.72 |
|
5 |
Milja Mielty |
2000 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
32.51 |
1:09.13 |
1:48.15 |
|
2:28.03 |
|
6 |
Denize Korkiakoski |
1999 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
33.41 |
1:13.77 |
1:55.39 |
|
2:36.69 |
|
7 |
Wendela Vuorinen |
2000 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
35.10 |
1:15.23 |
1:56.82 |
|
2:38.02 |
|
8 |
Ella Aalto |
2000 |
Cetus Espoo |
|
34.57 |
1:16.11 |
1:58.87 |
|
2:39.40 |
|
9 |
Karoliina Pulkkinen |
1998 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
34.75 |
1:16.15 |
1:58.52 |
|
2:41.18 |
|
10 |
Daniela Nummi |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
|
36.01 |
1:17.88 |
1:59.85 |
|
2:41.46 |
|
11 |
Wilma Andreasen |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
|
34.58 |
1:16.17 |
1:59.69 |
|
2:43.50 |
|
12 |
Noora Angelva |
1999 |
Cetus Espoo |
|
33.33 |
1:15.52 |
2:03.87 |
|
2:51.39 |
|
13 |
Olivia Viitala |
2000 |
Kokkolan Uimaseura |
|
36.56 |
1:22.16 |
2:12.73 |
|
3:02.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:37 |
|
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
11:46 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 400m Frisim P, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alex Lydman |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
1:03.48 |
2:10.72 |
3:17.94 |
|
4:24.18 |
|
2 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:11.48 |
2:27.58 |
3:44.40 |
|
5:00.40 |
|
3 |
Lukas Vahtera |
2001 |
Simmis Wanda |
|
1:12.32 |
2:31.36 |
3:51.69 |
|
5:07.74 |
|
4 |
Iivari Tuomola |
2002 |
Simmis Wanda |
|
1:13.95 |
2:34.22 |
3:55.72 |
|
5:15.24 |
|
5 |
Jesper Werdi |
2001 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:11.83 |
2:32.73 |
3:56.12 |
|
5:19.59 |
|
6 |
Niklas Nygård |
2001 |
Kokkolan Uimaseura |
|
1:18.25 |
2:48.77 |
4:23.38 |
|
5:57.16 |
|
- |
Elmo Arvo |
2003 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:46 |
|
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
12:03 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 200m Medley F, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aada Pohjala |
2001 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
34.82 |
1:15.74 |
2:02.42 |
|
2:38.37 |
|
2 |
Anni Manninen |
2001 |
Simmis Wanda |
|
34.20 |
1:15.94 |
2:02.72 |
|
2:39.42 |
|
3 |
Ronja Vallenius |
2001 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
39.77 |
1:21.92 |
2:09.95 |
|
2:45.78 |
|
4 |
Ellen Woivalin |
2001 |
IF Åland |
|
37.67 |
1:22.07 |
2:08.78 |
|
2:48.97 |
|
5 |
Viivi Koivisto |
2002 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
37.83 |
1:26.37 |
2:14.82 |
|
2:52.39 |
|
6 |
Juliana Niinisalo |
2002 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
38.95 |
1:25.09 |
2:17.81 |
|
2:54.75 |
|
7 |
Ellen Vuollet |
2001 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
37.97 |
1:23.88 |
2:14.65 |
|
2:55.09 |
|
8 |
Maija Björkholm |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
39.10 |
1:24.61 |
2:17.52 |
|
2:57.17 |
|
9 |
Hilda Helo |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
38.86 |
1:25.17 |
2:20.38 |
|
2:59.44 |
|
10 |
Diana Seiger |
2003 |
Cetus Espoo |
|
41.07 |
1:26.26 |
2:22.92 |
|
3:03.08 |
|
11 |
Oona Piekkala |
2002 |
Cetus Espoo |
|
38.31 |
1:26.28 |
2:23.95 |
|
3:05.13 |
|
12 |
Tinja Harju |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
|
51.22 |
1:39.25 |
2:29.83 |
|
3:08.12 |
|
13 |
Erika Yli-Yrjänäinen |
2001 |
Kokkolan Uimaseura |
|
45.51 |
1:35.53 |
2:27.40 |
|
3:12.25 |
|
- |
Aino Lehtinen |
2001 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Maria Hemmi |
2002 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:03 |
|
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
12:12 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 200m Ryggsim Herrar, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Heikki Luukko |
1988 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
29.78 |
1:01.04 |
1:33.44 |
|
2:06.66 |
|
2 |
Eetu Piiroinen |
1995 |
Helsingfors Simsällskap |
|
31.01 |
1:03.71 |
1:36.40 |
|
2:09.23 |
|
3 |
Peik Lindberg |
1999 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
29.89 |
1:03.27 |
1:38.45 |
|
2:13.19 |
|
4 |
Emil Hanski |
1999 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
31.19 |
1:05.20 |
1:40.71 |
|
2:15.56 |
|
5 |
Joni Aaltonen |
1999 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
31.27 |
1:08.06 |
1:44.47 |
|
2:20.55 |
|
6 |
Aku Luukko |
1997 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
32.30 |
1:06.83 |
1:43.65 |
|
2:21.51 |
|
7 |
Bruce Clayhills |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
|
33.53 |
1:09.10 |
1:47.27 |
|
2:25.65 |
|
8 |
Jaakko Siipola |
1999 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
30.86 |
1:08.40 |
1:48.53 |
|
2:27.23 |
|
9 |
Henrik Martola |
2000 |
Cetus Espoo |
|
36.47 |
1:15.90 |
1:56.45 |
|
2:35.98 |
|
10 |
Felix Ollus |
1999 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
37.80 |
1:19.75 |
2:03.56 |
|
2:48.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:12 |
|
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
12:39 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 50m Ryggsim Damer, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:39 |
|
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
12:27 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 4X100m Medley P, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:27 |
|
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
12:33 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 4X100m Frisim F, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:33 |
|
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
12:43 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 43, 4X50m Medley Herrar, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:43 |
|
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
|
|
Kilpailu |
SFI mästerskapen |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Esbo |
|
Tulostusaika |
12:48 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 44, 4X50m Frisim Damer, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:48 |
|