Resultater for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2016 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 19:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 21, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigma Piger 1 | 2002 | 634 | 4:05.53 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | 4:05.60 | |||||||||
Josephine Kruse | 2002 | 29.90 | 1:02.43 | 1:02.43 | ||||||
Anne Føyn | 2002 | 29.15 | 1:00.66 | 2:03.09 | ||||||
Julie Stampe | 2002 | 29.11 | 1:01.23 | 3:04.32 | ||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 29.67 | 1:01.21 | 4:05.53 | ||||||
2 | Kvik Piger 1 | 2003 | 632 | 4:05.78 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:05.67 | |||||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 29.16 | 1:00.40 | 1:00.40 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 30.06 | 1:02.09 | 2:02.49 | ||||||
Celia Puggaard | 2003 | 30.19 | 1:03.68 | 3:06.17 | ||||||
Sofie Hansen | 2002 | 28.78 | 59.61 | 4:05.78 | ||||||
3 | Gentofte Piger 1 | 2002 | 626 | 4:06.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:08.26 | |||||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 30.13 | 1:02.63 | 1:02.63 | ||||||
Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 30.17 | 1:02.80 | 2:05.43 | ||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 27.39 | 57.80 | 3:03.23 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 29.88 | 1:03.34 | 4:06.57 | ||||||
4 | Aalborg Piger 1 | 2002 | 584 | 4:12.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:10.67 | |||||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 29.88 | 1:01.63 | 1:01.63 | ||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 29.86 | 1:02.78 | 2:04.41 | ||||||
Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 31.39 | 1:05.21 | 3:09.62 | ||||||
Lea Serup Schøn | 2002 | 29.70 | 1:02.77 | 4:12.39 | ||||||
5 | Tornado Tøzerne 1 | 2002 | 581 | 4:12.81 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:11.70 | |||||||||
Johanne Hingebjerg | 2002 | 29.54 | 1:02.01 | 1:02.01 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 30.84 | 1:04.71 | 2:06.72 | ||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 29.53 | 1:02.42 | 3:09.14 | ||||||
Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 30.29 | 1:03.67 | 4:12.81 | ||||||
6 | Gsc Piger 1 | 2002 | 558 | 4:16.18 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 4:12.07 | |||||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 30.65 | 1:04.97 | 1:04.97 | ||||||
Nicoline Ingemann-Petersen | 2002 | 30.58 | 1:04.25 | 2:09.22 | ||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 31.25 | 1:03.69 | 3:12.91 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 29.43 | 1:03.27 | 4:16.18 | ||||||
7 | Viborg Piger 1 | 2002 | 543 | 4:18.50 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:18.00 | |||||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 29.46 | 1:01.74 | 1:01.74 | ||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 31.79 | 1:06.18 | 2:07.92 | ||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 31.36 | 1:04.95 | 3:12.87 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 30.84 | 1:05.63 | 4:18.50 | ||||||
8 | Kvik Piger 2 | 2003 | 534 | 4:19.97 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:16.09 | |||||||||
Chastine Melhede | 2002 | 30.95 | 1:04.26 | 1:04.26 | ||||||
Rebekka Giessing | 2003 | 32.02 | 1:07.21 | 2:11.47 | ||||||
Amalie Nielsen | 2003 | 31.01 | 1:05.23 | 3:16.70 | ||||||
Caroline Brink | 2003 | 29.67 | 1:03.27 | 4:19.97 | ||||||
9 | Stm Damer | 2002 | 521 | 4:22.18 | ||||||
Swim Team Midtjylland | 4:12.84 | |||||||||
Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 30.69 | 1:04.07 | 1:04.07 | ||||||
Emilie Knudsen | 2002 | 31.54 | 1:07.57 | 2:11.64 | ||||||
Sascha Lausten | 2002 | 32.54 | 1:07.67 | 3:19.31 | ||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 29.13 | 1:02.87 | 4:22.18 | ||||||
10 | Lyngby Piger 1 | 2002 | 520 | 4:22.31 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:20.86 | |||||||||
Claudia Sperling | 2002 | 32.35 | 1:07.54 | 1:07.54 | ||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 30.68 | 1:05.22 | 2:12.76 | ||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 30.26 | 1:04.65 | 3:17.41 | ||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 30.24 | 1:04.90 | 4:22.31 | ||||||
11 | Helsingør Piger | 2002 | 517 | 4:22.72 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 4:15.96 | |||||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 31.32 | 1:05.64 | 1:05.64 | ||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 31.37 | 1:06.11 | 2:11.75 | ||||||
Fie Tönshoff | 2002 | 31.02 | 1:05.74 | 3:17.49 | ||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | 31.22 | 1:05.23 | 4:22.72 | ||||||
12 | Gsc Piger 2 | 2002 | 515 | 4:23.06 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 4:22.49 | |||||||||
Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | 30.85 | 1:04.74 | 1:04.74 | ||||||
Roseline Løkkegaard | 2004 | 31.15 | 1:06.58 | 2:11.32 | ||||||
Michelle Mortensen | 2002 | 30.90 | 1:04.45 | 3:15.77 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 31.97 | 1:07.29 | 4:23.06 | ||||||
13 | Horsens Piger | 2002 | 515 | 4:23.17 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:30.94 | |||||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 31.09 | 1:03.91 | 1:03.91 | ||||||
Caroline Liboriussen | 2002 | 31.95 | 1:06.71 | 2:10.62 | ||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 32.14 | 1:07.38 | 3:18.00 | ||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 30.88 | 1:05.17 | 4:23.17 | ||||||
14 | Esbjerg Piger | 2002 | 513 | 4:23.48 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:20.65 | |||||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 31.32 | 1:05.07 | 1:05.07 | ||||||
Alberte Sommerlund Peders | 2002 | 31.89 | 1:06.45 | 2:11.52 | ||||||
Caroline Laursen | 2002 | 31.38 | 1:04.57 | 3:16.09 | ||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 31.05 | 1:07.39 | 4:23.48 | ||||||
15 | A6 Piger 1 | 2003 | 510 | 4:23.95 | ||||||
A6 | 4:18.11 | |||||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 30.87 | 1:05.25 | 1:05.25 | ||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 30.63 | 1:05.42 | 2:10.67 | ||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 30.68 | 1:06.68 | 3:17.35 | ||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 32.12 | 1:06.60 | 4:23.95 | ||||||
16 | Aalborg Piger 2 | 2002 | 500 | 4:25.66 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:23.14 | |||||||||
Emma Stecher | 2003 | 31.72 | 1:05.77 | 1:05.77 | ||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 32.66 | 1:08.36 | 2:14.13 | ||||||
Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 32.11 | 1:07.32 | 3:21.45 | ||||||
Ida S Olesen | 2003 | 30.30 | 1:04.21 | 4:25.66 | ||||||
17 | Sigma Piger 2 | 2002 | 495 | 4:26.62 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | 4:19.50 | |||||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 32.80 | 1:06.80 | 1:06.80 | ||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 31.54 | 1:06.52 | 2:13.32 | ||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 31.05 | 1:05.58 | 3:18.90 | ||||||
Cecilie Porsdal | 2002 | 31.99 | 1:07.72 | 4:26.62 | ||||||
18 | Team Awesome | 2003 | 495 | 4:26.70 | ||||||
Elite Swim Vejle | 4:21.00 | |||||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 31.77 | 1:05.76 | 1:05.76 | ||||||
Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 32.47 | 1:07.13 | 2:12.89 | ||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 31.74 | 1:07.24 | 3:20.13 | ||||||
Ella Christiansen | 2003 | 31.71 | 1:06.57 | 4:26.70 | ||||||
19 | Kvik Piger 3 | 2003 | 494 | 4:26.83 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:27.63 | |||||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 31.73 | 1:05.72 | 1:05.72 | ||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 31.87 | 1:07.74 | 2:13.46 | ||||||
Anika Hedegaard | 2002 | 32.01 | 1:06.21 | 3:19.67 | ||||||
Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 32.05 | 1:07.16 | 4:26.83 | ||||||
20 | Gentofte Piger 2 | 2002 | 486 | 4:28.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:32.62 | |||||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 31.09 | 1:04.08 | 1:04.08 | ||||||
Asta Poulsen | 2004 | 33.49 | 1:09.88 | 2:13.96 | ||||||
Emilie Holst Lange | 2002 | 30.89 | 1:05.01 | 3:18.97 | ||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 32.60 | 1:09.31 | 4:28.28 | ||||||
21 | Køge Piger 1 | 2003 | 485 | 4:28.46 | ||||||
Køge Svømmeklub | 4:19.24 | |||||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 30.96 | 1:04.67 | 1:04.67 | ||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 32.39 | 1:09.79 | 2:14.46 | ||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 31.73 | 1:07.03 | 3:21.49 | ||||||
Katja Lorentzen | 2003 | 31.60 | 1:06.97 | 4:28.46 | ||||||
22 | Sto Penguins | 2002 | 481 | 4:29.17 | ||||||
Swim Team Odense | 4:27.02 | |||||||||
Karen Hazell Brink | 2002 | 32.72 | 1:07.65 | 1:07.65 | ||||||
Heidi Glintborg | 2002 | 31.71 | 1:07.24 | 2:14.89 | ||||||
Alma Burgaard | 2003 | 32.82 | 1:09.38 | 3:24.27 | ||||||
My Phuong Bui | 2003 | 30.45 | 1:04.90 | 4:29.17 | ||||||
23 | Hils Piger | 2002 | 480 | 4:29.28 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 4:33.01 | |||||||||
Matilde Weibel | 2002 | 31.95 | 1:07.35 | 1:07.35 | ||||||
Ulrikke Veje | 2002 | 32.08 | 1:05.05 | 2:12.40 | ||||||
Anna Haugsted Pihl | 2003 | 31.93 | 1:08.44 | 3:20.84 | ||||||
Natasha Laigaard | 2002 | 32.43 | 1:08.44 | 4:29.28 | ||||||
24 | Vat Piger 1 | 2002 | 477 | 4:29.87 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:20.96 | |||||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 31.35 | 1:05.78 | 1:05.78 | ||||||
Ida T Mose | 2002 | 31.75 | 1:07.66 | 2:13.44 | ||||||
Julie Laugesen | 2003 | 32.84 | 1:08.81 | 3:22.25 | ||||||
Caroline Veggerby | 2003 | 31.84 | 1:07.62 | 4:29.87 | ||||||
25 | Tornado Tøzerne 2 | 2002 | 474 | 4:30.54 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:26.57 | |||||||||
Mia Lindberg | 2003 | 31.87 | 1:06.36 | 1:06.36 | ||||||
Naja Thomsen | 2003 | 32.08 | 1:07.94 | 2:14.30 | ||||||
Hannah Höesch | 2003 | 33.46 | 1:09.50 | 3:23.80 | ||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 32.16 | 1:06.74 | 4:30.54 | ||||||
26 | Agf Piger | 2002 | 473 | 4:30.77 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:29.88 | |||||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 32.26 | 1:08.23 | 1:08.23 | ||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 32.10 | 1:07.39 | 2:15.62 | ||||||
Sarah Carugati | 2004 | 32.24 | 1:08.95 | 3:24.57 | ||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 31.59 | 1:06.20 | 4:30.77 | ||||||
27 | Odder Piger | 2002 | 472 | 4:30.80 | ||||||
Odder IGF | 4:37.40 | |||||||||
Maja Fridberg Madsen | 2002 | 30.95 | 1:05.09 | 1:05.09 | ||||||
Cecilie Lauridsen | 2003 | 33.25 | 1:10.01 | 2:15.10 | ||||||
Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 34.84 | 1:11.87 | 3:26.97 | ||||||
Marie Christensen | 2002 | 30.83 | 1:03.83 | 4:30.80 | ||||||
28 | Triton B Piger | 2002 | 471 | 4:31.13 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:27.91 | |||||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 33.18 | 1:07.61 | 1:07.61 | ||||||
Laura Janner | 2002 | 31.34 | 1:07.03 | 2:14.64 | ||||||
Olivia Mammen | 2003 | 32.91 | 1:10.05 | 3:24.69 | ||||||
Johanne B. Hansen | 2002 | 31.48 | 1:06.44 | 4:31.13 | ||||||
29 | Haldings Tøser | 2002 | 468 | 4:31.69 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 4:43.95 | |||||||||
Elena Westmark Holm | 2003 | 30.65 | 1:05.86 | 1:05.86 | ||||||
Julie Frisch Hoff | 2002 | 32.81 | 1:09.91 | 2:15.77 | ||||||
Astrid Thimmer | 2003 | 32.19 | 1:07.50 | 3:23.27 | ||||||
Emma Hjort Kaas | 2002 | 32.75 | 1:08.42 | 4:31.69 | ||||||
30 | Hg Piger | 2004 | 463 | 4:32.55 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 4:25.00 | |||||||||
Emilia Lønborg | 2002 | 32.27 | 1:09.84 | 1:09.84 | ||||||
Emma Bruhn | 2002 | 31.57 | 1:06.05 | 2:15.89 | ||||||
Emma Bækgaard | 2002 | 32.54 | 1:07.69 | 3:23.58 | ||||||
Wilma Anker | 2004 | 32.69 | 1:08.97 | 4:32.55 | ||||||
31 | Hsc Piger | 2002 | 460 | 4:33.20 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 4:28.74 | |||||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 31.51 | 1:06.04 | 1:06.04 | ||||||
Isabella Bach | 2002 | 30.81 | 1:04.76 | 2:10.80 | ||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 35.94 | 1:16.75 | 3:27.55 | ||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 31.33 | 1:05.65 | 4:33.20 | ||||||
32 | Aarhus Swim Piger 1 | 2002 | 460 | 4:33.30 | ||||||
Aarhus Swim | 4:30.61 | |||||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 33.26 | 1:10.18 | 1:10.18 | ||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 31.20 | 1:07.38 | 2:17.56 | ||||||
Katrine Mols | 2003 | 32.39 | 1:10.80 | 3:28.36 | ||||||
Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 30.75 | 1:04.94 | 4:33.30 | ||||||
33 | Lyngby Piger 2 | 2004 | 454 | 4:34.45 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:32.54 | |||||||||
Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 32.57 | 1:07.98 | 1:07.98 | ||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 31.86 | 1:09.37 | 2:17.35 | ||||||
Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 31.80 | 1:06.65 | 3:24.00 | ||||||
Ella Stenholt | 2003 | 33.04 | 1:10.45 | 4:34.45 | ||||||
34 | Farum Roses | 2002 | 449 | 4:35.38 | ||||||
Farum Svømmeklub | 4:47.46 | |||||||||
Stine Saaby Schmidt | 2002 | 29.73 | 1:02.49 | 1:02.49 | ||||||
Mia Krüger | 2002 | 32.65 | 1:08.81 | 2:11.30 | ||||||
Maya Ehlers Hansen | 2004 | 34.34 | 1:12.75 | 3:24.05 | ||||||
Sarah Holm Clausen | 2004 | 32.85 | 1:11.33 | 4:35.38 | ||||||
35 | Team Great | 2003 | 443 | 4:36.58 | ||||||
Elite Swim Vejle | 4:37.00 | |||||||||
Kristine Hülsen | 2002 | 32.58 | 1:08.06 | 1:08.06 | ||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 32.00 | 1:08.45 | 2:16.51 | ||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 33.79 | 1:10.62 | 3:27.13 | ||||||
Holly Lønne Turner | 2003 | 32.71 | 1:09.45 | 4:36.58 | ||||||
36 | Vat Piger 2 | 2002 | 429 | 4:39.64 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:30.38 | |||||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | 31.58 | 1:06.27 | 1:06.27 | ||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 33.96 | 1:12.27 | 2:18.54 | ||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 32.79 | 1:09.20 | 3:27.74 | ||||||
Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 33.97 | 1:11.90 | 4:39.64 | ||||||
37 | Hvidover Piger | 2003 | 413 | 4:43.10 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 4:33.88 | |||||||||
Emma Bruhn | 2003 | 33.92 | 1:12.76 | 1:12.76 | ||||||
Mie Bidsted Hansen | 2003 | 31.92 | 1:07.60 | 2:20.36 | ||||||
Anna Marie Nielsen | 2004 | 33.33 | 1:11.26 | 3:31.62 | ||||||
Frida Hvirring Kragh | 2004 | 33.61 | 1:11.48 | 4:43.10 | ||||||
38 | Gti Piger | 2002 | 413 | 4:43.11 | ||||||
GTI | 4:47.03 | |||||||||
Julie Wolter | 2003 | 32.82 | 1:08.86 | 1:08.86 | ||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 34.85 | 1:13.10 | 2:21.96 | ||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 34.32 | 1:12.19 | 3:34.15 | ||||||
Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 32.14 | 1:08.96 | 4:43.11 | ||||||
39 | Sto Dolphins | 2002 | 395 | 4:47.37 | ||||||
Swim Team Odense | 4:40.29 | |||||||||
Christine Krogh | 2003 | 32.64 | 1:08.74 | 1:08.74 | ||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 32.92 | 1:10.85 | 2:19.59 | ||||||
Kaya Yang Eisensee | 2004 | 34.30 | 1:14.97 | 3:34.56 | ||||||
Mia K. Kristensen | 2004 | 34.14 | 1:12.81 | 4:47.37 | ||||||
- | Ksk Girls Kolding | 2002 | Akut skade | |||||||
Kolding SK | 4:33.93 | |||||||||
Cille Christensen | 2004 | |||||||||
Cecilie Batz | 2003 | |||||||||
Karoline Bauer | 2002 | |||||||||
Elma Gabela | 2004 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 25 juni 2016 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:59 |