Resultat för DM Årgang Langbane
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 27 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
26 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
10:40 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
|
575 |
33.94 |
1:13.42 |
1:55.04 |
|
2:31.62 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mia Rindshøj |
2003 |
|
569 |
32.41 |
1:11.21 |
1:56.35 |
|
2:32.23 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:31.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofie Maagøe |
2003 |
|
567 |
33.09 |
1:13.47 |
1:58.57 |
|
2:32.38 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Caroline Brink |
2003 |
|
558 |
33.52 |
1:14.18 |
1:55.47 |
|
2:33.17 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tine Petersen |
2003 |
|
545 |
33.39 |
1:12.66 |
1:59.83 |
|
2:34.37 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:33.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
|
538 |
33.77 |
1:17.32 |
2:00.05 |
|
2:35.10 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:35.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ida S Olesen |
2003 |
|
530 |
34.89 |
1:13.19 |
1:58.80 |
|
2:35.85 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:37.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Celia Puggaard |
2003 |
|
522 |
33.17 |
1:12.94 |
2:00.10 |
|
2:36.58 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
|
515 |
34.64 |
1:15.34 |
2:01.64 |
|
2:37.34 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
2:36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Amalie Michelsen |
2003 |
|
505 |
33.80 |
1:16.44 |
2:01.30 |
|
2:38.32 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:40.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Clara Eskebæk Carlquist |
2003 |
|
503 |
34.13 |
1:15.63 |
2:03.19 |
|
2:38.60 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
|
493 |
33.92 |
1:13.31 |
2:01.33 |
|
2:39.62 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
2:33.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emma Stecher |
2003 |
|
490 |
33.38 |
1:15.68 |
2:03.82 |
|
2:39.93 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Amalie Nielsen |
2003 |
|
490 |
35.06 |
1:14.81 |
2:01.95 |
|
2:39.98 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:39.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
|
483 |
34.94 |
1:14.59 |
2:05.92 |
|
2:40.70 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:39.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Rebecca E. Jakobsen |
2003 |
|
481 |
34.27 |
1:14.57 |
2:02.15 |
|
2:40.91 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:36.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
|
481 |
35.97 |
1:20.34 |
2:06.57 |
|
2:40.92 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:36.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Cecilie Christiansen |
2003 |
|
479 |
35.43 |
1:14.40 |
2:03.58 |
|
2:41.22 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:39.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sofie Bach Nielsen |
2003 |
|
475 |
34.85 |
1:15.84 |
2:03.90 |
|
2:41.57 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:36.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Emilie Meng |
2003 |
|
471 |
36.11 |
1:18.61 |
2:03.60 |
|
2:42.09 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:39.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Naja Thomsen |
2003 |
|
466 |
36.13 |
1:20.74 |
2:05.43 |
|
2:42.66 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:40.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
|
465 |
37.59 |
1:19.43 |
2:07.87 |
|
2:42.77 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:39.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Rebekka Giessing |
2003 |
|
465 |
35.66 |
1:17.90 |
2:06.93 |
|
2:42.77 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:43.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Terese Kjøller Rudbeck |
2003 |
|
462 |
33.96 |
1:14.97 |
2:05.76 |
|
2:43.09 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
2:35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Julie K Rose |
2003 |
|
458 |
37.25 |
1:21.58 |
2:06.16 |
|
2:43.61 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:47.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
|
456 |
35.91 |
1:23.74 |
2:06.96 |
|
2:43.82 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:43.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
|
455 |
37.31 |
1:18.03 |
2:06.67 |
|
2:43.94 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:44.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Esther Else Grubert |
2003 |
|
449 |
34.46 |
1:16.51 |
2:06.95 |
|
2:44.67 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
2:39.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
|
447 |
36.06 |
1:18.80 |
2:08.21 |
|
2:44.98 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:45.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Hannah Höesch |
2003 |
|
445 |
37.00 |
1:20.87 |
2:07.58 |
|
2:45.13 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:46.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
|
445 |
37.02 |
1:19.70 |
2:08.34 |
|
2:45.20 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:47.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Caroline Veggerby |
2003 |
|
442 |
35.33 |
1:18.48 |
2:09.51 |
|
2:45.49 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:41.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
|
442 |
38.62 |
1:19.50 |
2:10.76 |
|
2:45.49 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:42.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Freya Nørlund Wentzel |
2003 |
|
442 |
34.25 |
1:17.61 |
2:07.38 |
|
2:45.52 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:40.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
|
442 |
35.69 |
1:19.69 |
2:09.66 |
|
2:45.55 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:43.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Mia Lindberg |
2003 |
|
442 |
37.40 |
1:19.85 |
2:09.42 |
|
2:45.56 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:41.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Karoline Lagoni |
2003 |
|
442 |
35.49 |
1:20.61 |
2:08.67 |
|
2:45.58 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:42.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
|
440 |
35.53 |
1:17.78 |
2:09.26 |
|
2:45.81 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:44.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Mathilde M Mosegaard |
2003 |
|
440 |
34.98 |
1:16.56 |
2:07.05 |
|
2:45.82 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:44.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Annika Hausgaard Godt |
2003 |
|
439 |
37.52 |
1:21.15 |
2:05.89 |
|
2:45.96 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:48.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Ella Christiansen |
2003 |
|
436 |
36.25 |
1:20.54 |
2:08.10 |
|
2:46.28 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
2:45.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
|
436 |
33.11 |
1:18.18 |
2:07.73 |
|
2:46.33 |
|
|
Swim Team Tåstrup - Vatcph |
2:43.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Emilia Naledi Madonsela |
2003 |
|
436 |
35.36 |
1:18.09 |
2:06.70 |
|
2:46.34 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:48.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Sofie Findahl Andersen |
2003 |
|
435 |
34.42 |
1:17.01 |
2:08.83 |
|
2:46.45 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:39.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
|
434 |
34.71 |
1:18.04 |
2:07.36 |
|
2:46.53 |
|
|
Glostrup Svømme Klub |
2:44.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Mathilde Yde Munkebæk |
2003 |
|
434 |
36.80 |
1:19.55 |
2:10.04 |
|
2:46.60 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:51.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
|
433 |
34.39 |
1:17.01 |
2:09.01 |
|
2:46.62 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:44.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
|
431 |
35.64 |
1:22.83 |
2:09.22 |
|
2:46.88 |
|
|
JGI Svømning |
2:44.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Katja Lorentzen |
2003 |
|
431 |
34.49 |
1:15.71 |
2:09.55 |
|
2:46.95 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:43.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
|
430 |
35.20 |
1:18.94 |
2:12.12 |
|
2:47.02 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
2:44.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Amalie Schou |
2003 |
|
429 |
34.96 |
1:21.12 |
2:08.52 |
|
2:47.24 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
2:45.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
|
428 |
34.58 |
1:20.25 |
2:07.82 |
|
2:47.38 |
|
|
Svømmeklubben Laksen |
2:35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Anna Bull Kramer |
2003 |
|
426 |
35.16 |
1:19.00 |
2:07.66 |
|
2:47.54 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:47.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Lærke Høgsted |
2003 |
|
425 |
37.10 |
1:21.69 |
2:10.10 |
|
2:47.70 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:45.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Caroline Broholm |
2003 |
|
424 |
36.50 |
1:19.33 |
2:08.24 |
|
2:47.81 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
2:48.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Laura Fogh |
2003 |
|
423 |
37.33 |
1:21.58 |
2:07.90 |
|
2:47.93 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
2:44.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
Sarah Bundgaard |
2003 |
|
423 |
36.75 |
1:20.25 |
2:11.36 |
|
2:48.03 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:46.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
|
420 |
35.85 |
1:21.37 |
2:08.55 |
|
2:48.36 |
|
|
Næstved IF |
2:47.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
Astrid Thimmer |
2003 |
|
419 |
35.28 |
1:20.68 |
2:08.30 |
|
2:48.51 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:48.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
|
418 |
37.14 |
1:23.60 |
2:10.01 |
|
2:48.67 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:45.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
My Phuong Bui |
2003 |
|
416 |
34.48 |
1:17.55 |
2:11.02 |
|
2:48.92 |
|
|
O.S.L.F. |
2:41.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
Thea F. Johansen |
2003 |
|
415 |
35.32 |
1:17.28 |
2:08.90 |
|
2:49.07 |
|
|
Herlev Svømning |
2:41.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
Naya Høgholt Sejr |
2003 |
|
413 |
36.68 |
1:19.64 |
2:11.84 |
|
2:49.32 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:48.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
Alberte Ehrenreich-Birn |
2003 |
|
413 |
34.20 |
1:17.80 |
2:11.90 |
|
2:49.35 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
2:46.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
|
410 |
35.87 |
1:20.86 |
2:10.75 |
|
2:49.68 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:47.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
Marie Egeskjold Bruun |
2003 |
|
409 |
39.72 |
1:22.51 |
2:12.68 |
|
2:49.88 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
3:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
Selma Pruzljanin |
2003 |
|
409 |
36.57 |
1:21.43 |
2:10.16 |
|
2:49.93 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:51.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
|
403 |
37.37 |
1:22.80 |
2:11.66 |
|
2:50.65 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:45.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
|
400 |
36.74 |
1:20.80 |
2:11.84 |
|
2:51.15 |
|
|
Swim Team Tåstrup - Vatcph |
2:55.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
|
400 |
36.08 |
1:23.07 |
2:13.50 |
|
2:51.20 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:47.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
Christine Henriksen |
2003 |
|
398 |
36.42 |
1:21.94 |
2:11.52 |
|
2:51.36 |
|
|
JGI Svømning |
2:51.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
Louise Houe Andersen |
2003 |
|
396 |
35.15 |
1:20.22 |
2:12.10 |
|
2:51.69 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:46.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
Olivia Mammen |
2003 |
|
396 |
36.70 |
1:23.01 |
2:12.11 |
|
2:51.77 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:46.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
|
393 |
38.09 |
1:21.52 |
2:12.98 |
|
2:52.15 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:53.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
Matilde Iversen |
2003 |
|
390 |
36.78 |
1:20.80 |
2:13.27 |
|
2:52.60 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:51.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
Camilla Angaard Nielsen |
2003 |
|
390 |
36.47 |
1:21.86 |
2:12.09 |
|
2:52.64 |
|
|
Odder IGF |
2:51.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
|
389 |
36.11 |
1:21.24 |
2:13.88 |
|
2:52.67 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:46.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
Johanne A Andersson |
2003 |
|
382 |
38.44 |
1:25.81 |
2:13.12 |
|
2:53.82 |
|
|
Frem Odense |
2:56.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
Emma Hebsgaard Nielsen |
2003 |
|
377 |
36.00 |
1:18.45 |
2:13.29 |
|
2:54.53 |
|
|
Ishøj Svømme Klub |
2:56.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
Elena Westmark Holm |
2003 |
|
376 |
34.87 |
1:21.11 |
2:15.51 |
|
2:54.73 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:47.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
Karoline Kortbæk |
2003 |
|
375 |
38.38 |
1:23.90 |
2:16.34 |
|
2:54.79 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:57.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
Emilie Johanna Bülow |
2003 |
|
373 |
38.28 |
1:26.45 |
2:15.01 |
|
2:55.16 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
3:01.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
Christine Krogh |
2003 |
|
373 |
37.56 |
1:25.67 |
2:14.10 |
|
2:55.18 |
|
|
O.S.L.F. |
2:47.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
Emilie Egerup |
2003 |
|
363 |
39.40 |
1:27.63 |
2:16.61 |
|
2:56.74 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:53.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
Caroline Lysgaard Sørensen |
2003 |
|
353 |
44.68 |
1:32.71 |
2:17.88 |
|
2:58.38 |
|
|
Lyseng IF |
3:01.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
Mathilde Nielsen |
2003 |
|
353 |
37.95 |
1:24.43 |
2:19.35 |
|
2:58.45 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:56.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
Sofie Bak |
2003 |
|
350 |
41.17 |
1:30.27 |
2:19.96 |
|
2:58.85 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
3:01.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
Anne Katrine Ryhammer |
2003 |
|
341 |
42.48 |
1:30.77 |
2:19.04 |
|
3:00.55 |
|
|
Lyseng IF |
3:03.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
Camilla Tommerup Sørensen |
2003 |
|
333 |
37.75 |
1:27.98 |
2:20.12 |
|
3:01.92 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:52.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
Cecilie Lauridsen |
2003 |
|
331 |
39.05 |
1:22.80 |
2:20.27 |
|
3:02.34 |
|
|
Odder IGF |
3:00.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
Laura Boutrup |
2003 |
|
324 |
38.93 |
1:28.64 |
2:25.20 |
|
3:03.55 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:02.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
Ida-Marie Frydenlund |
2003 |
|
316 |
41.68 |
1:32.73 |
2:22.66 |
|
3:05.12 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:59.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
Lærke Blond |
2003 |
|
287 |
39.87 |
1:33.56 |
2:20.92 |
|
3:11.21 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
3:01.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
svøm på mave v.99m |
|
Skovbakken Svømmeafdeling |
2:51.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
26 juni 2016 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:40 |
|