Resultater for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 69 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 28 juni 2016 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 15:08 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 69, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 510 | 38.64 | 1:20.51 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:23.06 | |||||||||
2 | Nele Schulze | 2004 | 487 | 39.31 | 1:21.75 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:25.33 | |||||||||
3 | Liva Stjernholm | 2004 | 480 | 39.04 | 1:22.13 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.04 | |||||||||
4 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 470 | 38.98 | 1:22.73 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:25.63 | |||||||||
5 | Elma Gabela | 2004 | 454 | 40.02 | 1:23.68 | |||||
Kolding SK | 1:22.78 | |||||||||
6 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 451 | 38.40 | 1:23.88 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:25.16 | |||||||||
7 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 449 | 40.04 | 1:24.01 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:23.59 | |||||||||
8 | Anne Sofie Evald | 2004 | 432 | 40.32 | 1:25.10 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.24 | |||||||||
9 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 417 | 41.05 | 1:26.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:32.64 | |||||||||
10 | Nønne Christensen | 2004 | 415 | 40.22 | 1:26.22 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:28.68 | |||||||||
11 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 400 | 40.63 | 1:27.32 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:27.65 | |||||||||
12 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 399 | 41.29 | 1:27.39 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.50 | |||||||||
12 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 399 | 40.78 | 1:27.39 | |||||
Vest-Brøndby | 1:28.02 | |||||||||
12 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 399 | 41.94 | 1:27.39 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:27.51 | |||||||||
15 | Emma Hansen | 2004 | 387 | 41.53 | 1:28.24 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:25.70 | |||||||||
16 | Nicoline Dyrman | 2004 | 385 | 40.92 | 1:28.44 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:27.80 | |||||||||
17 | Dagmar Boeck | 2004 | 381 | 40.91 | 1:28.70 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:33.11 | |||||||||
18 | Freja Møller | 2004 | 379 | 42.22 | 1:28.89 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:30.58 | |||||||||
19 | Cille Christensen | 2004 | 377 | 42.09 | 1:29.03 | |||||
Kolding SK | 1:26.52 | |||||||||
20 | Frederikke Falk-List | 2004 | 377 | 42.27 | 1:29.06 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.82 | |||||||||
20 | Kathrine Weide | 2004 | 377 | 42.22 | 1:29.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.03 | |||||||||
20 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 377 | 40.79 | 1:29.06 | |||||
Lyseng IF | 1:28.06 | |||||||||
23 | Camille Nørby | 2004 | 373 | 42.47 | 1:29.38 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:27.65 | |||||||||
24 | Emma Stoltz | 2004 | 371 | 42.86 | 1:29.53 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:29.71 | |||||||||
25 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 370 | 42.25 | 1:29.58 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:29.02 | |||||||||
26 | Olivia Callesen | 2004 | 369 | 42.13 | 1:29.64 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.05 | |||||||||
27 | Sophia Bøttger | 2004 | 364 | 41.79 | 1:30.09 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:31.71 | |||||||||
28 | Laura Vangkilde | 2004 | 363 | 41.99 | 1:30.19 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.49 | |||||||||
29 | Laura L. Hørning | 2004 | 357 | 42.10 | 1:30.65 | |||||
Glostrup Svømme Klub | 1:32.25 | |||||||||
30 | Katrine Bonefeld | 2004 | 355 | 43.48 | 1:30.85 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:31.46 | |||||||||
31 | Søs Freund | 2004 | 355 | 43.07 | 1:30.88 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:39.00 | |||||||||
32 | Caroline Holm | 2004 | 354 | 43.59 | 1:30.89 | |||||
Kalundborg SK | 1:30.27 | |||||||||
33 | Jasmin Philip | 2004 | 351 | 43.28 | 1:31.16 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.46 | |||||||||
34 | Eva Hjort | 2004 | 350 | 41.89 | 1:31.25 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | 1:30.82 | |||||||||
35 | Mathilde Hagihara | 2004 | 349 | 43.59 | 1:31.33 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.18 | |||||||||
36 | Anna Maria Madsen | 2004 | 342 | 43.56 | 1:31.98 | |||||
Swim Team Tåstrup - Vatcph | 1:31.03 | |||||||||
37 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 341 | 42.96 | 1:32.02 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:32.12 | |||||||||
38 | Emma Ekman | 2004 | 341 | 42.75 | 1:32.06 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:30.03 | |||||||||
39 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 335 | 44.58 | 1:32.64 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:31.89 | |||||||||
40 | Jenni Nguyen | 2004 | 334 | 41.70 | 1:32.71 | |||||
Frem Odense | 1:32.44 | |||||||||
41 | Mathilde Møller | 2004 | 333 | 43.06 | 1:32.80 | |||||
Swim Team Neptun | 1:32.96 | |||||||||
42 | Clara Sass Husum | 2004 | 333 | 44.43 | 1:32.83 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:31.26 | |||||||||
42 | Clara Toft | 2004 | 333 | 43.84 | 1:32.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.90 | |||||||||
44 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 331 | 44.03 | 1:32.94 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:32.86 | |||||||||
45 | Laura Marie Dige | 2004 | 330 | 44.15 | 1:33.04 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | 1:32.24 | |||||||||
46 | Isabel Lillebæk | 2004 | 329 | 43.63 | 1:33.14 | |||||
JGI Svømning | 1:32.11 | |||||||||
47 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 325 | 44.74 | 1:33.58 | |||||
Kolding SK | 1:32.88 | |||||||||
48 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 323 | 43.87 | 1:33.77 | |||||
Vest-Brøndby | 1:32.05 | |||||||||
49 | Christina M. Glargaard | 2004 | 321 | 44.53 | 1:33.96 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.55 | |||||||||
50 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 320 | 44.11 | 1:34.03 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:32.64 | |||||||||
51 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 314 | 45.45 | 1:34.59 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:40.01 | |||||||||
52 | Mia K. Kristensen | 2004 | 313 | 44.77 | 1:34.69 | |||||
O.S.L.F. | 1:32.50 | |||||||||
53 | Laura Nellemann | 2004 | 310 | 43.82 | 1:35.01 | |||||
Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:36.16 | |||||||||
54 | Ida Kristensen | 2004 | 306 | 44.92 | 1:35.49 | |||||
Frem Odense | 1:32.15 | |||||||||
55 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | 299 | 45.67 | 1:36.17 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:38.32 | |||||||||
56 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 282 | 44.28 | 1:38.06 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:38.24 | |||||||||
57 | Isabella Jacobsen | 2004 | 243 | 47.18 | 1:43.05 | |||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | 1:43.45 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 28 juni 2016 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:08 |