Resultater for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 58 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 58 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
28 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
10:47 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 58, 200m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jens Sørensen |
2001 |
|
547 |
29.57 |
1:05.04 |
1:41.27 |
|
2:16.28 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Rendlev |
2001 |
|
538 |
30.48 |
1:04.85 |
1:40.46 |
|
2:17.04 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jonas Hansen |
2001 |
|
529 |
30.28 |
1:04.90 |
1:41.07 |
|
2:17.81 |
|
|
Korsør Sv & Livr. Klub |
2:17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matthias Hansen |
2001 |
|
524 |
29.82 |
1:05.15 |
1:41.96 |
|
2:18.26 |
|
|
Korsør Sv & Livr. Klub |
2:16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frederik Bornemann |
2001 |
|
463 |
31.39 |
1:08.31 |
1:46.21 |
|
2:24.14 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
|
458 |
31.02 |
1:08.09 |
1:45.59 |
|
2:24.65 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Martin H. Abel |
2001 |
|
444 |
29.10 |
1:04.52 |
1:43.37 |
|
2:26.06 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Hald |
2001 |
|
441 |
32.05 |
1:09.91 |
1:48.12 |
|
2:26.45 |
|
|
Kolding SK |
2:20.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Magnus Bækgaard Andersen |
2001 |
|
440 |
31.26 |
1:08.68 |
1:48.38 |
|
2:26.54 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emil Kragh |
2001 |
|
435 |
33.12 |
1:10.95 |
1:49.54 |
|
2:27.13 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
2:25.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Magnus A H Christensen |
2001 |
|
434 |
30.54 |
1:06.79 |
1:45.92 |
|
2:27.19 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
|
431 |
32.81 |
1:10.95 |
1:49.33 |
|
2:27.56 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Laurits Kenskov |
2001 |
|
430 |
31.55 |
1:08.77 |
1:47.80 |
|
2:27.70 |
|
|
Herlev Svømning |
2:26.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alfred August Grubert |
2001 |
|
419 |
30.66 |
1:07.94 |
1:46.89 |
|
2:28.92 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
2:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
William S. Michaelsen |
2001 |
|
400 |
32.93 |
1:10.98 |
1:50.42 |
|
2:31.30 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
2:30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anders Rasmussen |
2001 |
|
392 |
33.60 |
1:12.33 |
1:52.13 |
|
2:32.35 |
Deltager ikke i finalen |
|
Vejle Svømmeklub Triton |
2:27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Magnus Funder |
2001 |
|
381 |
32.19 |
1:10.86 |
1:51.95 |
|
2:33.78 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
2:29.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Marius Nørgaard |
2001 |
|
379 |
32.93 |
1:12.24 |
1:53.36 |
|
2:33.96 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:32.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Rasmus Danielsen |
2001 |
|
379 |
34.35 |
1:13.79 |
1:53.27 |
|
2:33.99 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:37.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Luis Veldsquez |
2001 |
|
379 |
33.33 |
1:11.96 |
1:52.52 |
|
2:34.03 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Benjamin Peruchon |
2001 |
|
379 |
32.24 |
1:11.82 |
1:53.97 |
|
2:34.05 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:33.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sebastian Jensen |
2001 |
|
365 |
33.36 |
1:12.83 |
1:54.26 |
|
2:35.98 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:27.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
August Weilguny |
2001 |
|
364 |
32.20 |
1:10.16 |
1:51.89 |
|
2:36.14 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
|
360 |
33.03 |
1:12.11 |
1:51.45 |
|
2:36.62 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Chris Rasmussen |
2001 |
|
358 |
33.66 |
1:12.55 |
1:53.95 |
|
2:37.03 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Frederik Helms |
2001 |
|
355 |
34.27 |
1:13.97 |
1:55.22 |
|
2:37.39 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:39.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Andreas Thybo Ganzhorn |
2001 |
|
355 |
33.57 |
1:13.78 |
1:54.75 |
|
2:37.41 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:30.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Christoffer Weiss |
2001 |
|
353 |
32.37 |
1:11.17 |
1:54.00 |
|
2:37.67 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:31.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Magnus Løhr |
2001 |
|
324 |
32.40 |
1:12.73 |
1:57.69 |
|
2:42.30 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Hans Christian L. Thomsen |
2001 |
|
319 |
34.64 |
1:16.49 |
1:59.34 |
|
2:43.12 |
|
|
Svømmeklubben Opnør |
2:38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Valdemar Solok |
2001 |
|
319 |
32.87 |
1:14.66 |
1:58.15 |
|
2:43.19 |
|
|
Søllerød Svømmeklub SNIK |
2:36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Lucas Jensen |
2001 |
|
272 |
34.62 |
1:17.09 |
2:03.49 |
|
2:52.00 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:39.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Roar Andersen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Asynk.ben 100-150m |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:38.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
28 juni 2016 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:47 |
|