Resultater for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 09.00
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2016 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 704 | 28.23 | 1:02.91 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:01.62 | |||||||||
2 | Anne Føyn | 2002 | 636 | 30.32 | 1:05.08 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:04.65 | |||||||||
3 | Signe Fich Hansen | 2002 | 553 | 33.02 | 1:08.17 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.84 | |||||||||
4 | Ida T Mose | 2002 | 548 | 31.23 | 1:08.39 | |||||
Glostrup Svømme Klub | 1:07.98 | |||||||||
5 | Thyra Jørgensen | 2002 | 538 | 31.68 | 1:08.80 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:06.79 | |||||||||
6 | Sascha Lausten | 2002 | 530 | 31.94 | 1:09.14 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:09.35 | |||||||||
7 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 527 | 32.90 | 1:09.29 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.41 | |||||||||
8 | Cecilie Grøndal | 2002 | 524 | 32.40 | 1:09.40 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:10.72 | |||||||||
9 | Marie Uglebjerg | 2002 | 521 | 32.92 | 1:09.56 | |||||
Kalundborg SK | 1:09.58 | |||||||||
10 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 517 | 31.34 | 1:09.73 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.83 | |||||||||
11 | Lærke Rask Sander | 2002 | 508 | 32.11 | 1:10.14 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.92 | |||||||||
11 | Thea Blomsterberg | 2002 | 508 | 32.09 | 1:10.14 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:09.16 | |||||||||
13 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 507 | 31.75 | 1:10.20 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.99 | |||||||||
14 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 501 | 33.23 | 1:10.44 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | 1:09.95 | |||||||||
15 | Emilia Steen | 2002 | 493 | 33.12 | 1:10.85 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:12.43 | |||||||||
16 | Anika Hedegaard | 2002 | 492 | 32.83 | 1:10.89 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.63 | |||||||||
17 | Julie Stampe | 2002 | 492 | 33.25 | 1:10.90 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:10.44 | |||||||||
18 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 490 | 33.38 | 1:10.96 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:11.74 | |||||||||
19 | Mille Graasbøll | 2002 | 487 | 32.62 | 1:11.11 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:14.20 | |||||||||
20 | Camilla Hougaard | 2002 | 484 | 33.05 | 1:11.28 | |||||
Swim Team Tåstrup - Vatcph | 1:14.39 | |||||||||
21 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 481 | 33.48 | 1:11.40 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.37 | |||||||||
22 | Emilie Holst Lange | 2002 | 474 | 32.76 | 1:11.79 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.75 | |||||||||
23 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 472 | 34.09 | 1:11.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.07 | |||||||||
24 | Astrid Nielsen | 2002 | 463 | 33.54 | 1:12.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.64 | |||||||||
25 | Thea Søe Bach | 2002 | 460 | 33.62 | 1:12.48 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:14.33 | |||||||||
26 | Sofie S. Vegener | 2002 | 445 | 33.17 | 1:13.30 | |||||
Auning Svømmeklub | 1:12.77 | |||||||||
27 | Caroline Liboriussen | 2002 | 443 | 34.00 | 1:13.42 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:12.20 | |||||||||
28 | Michelle Mortensen | 2002 | 442 | 33.83 | 1:13.48 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:13.55 | |||||||||
29 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 441 | 33.77 | 1:13.49 | |||||
Roskilde Svømning | 1:13.35 | |||||||||
30 | Isabella Bach | 2002 | 441 | 32.80 | 1:13.51 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:13.43 | |||||||||
31 | Cecilie Porsdal | 2002 | 439 | 34.76 | 1:13.61 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:15.17 | |||||||||
32 | Thilde Timmermand | 2002 | 431 | 33.97 | 1:14.09 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.75 | |||||||||
33 | Matilde Weibel | 2002 | 427 | 34.13 | 1:14.29 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:12.40 | |||||||||
34 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 420 | 33.72 | 1:14.74 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.36 | |||||||||
35 | Emma Bækgaard | 2002 | 418 | 34.52 | 1:14.82 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:15.49 | |||||||||
36 | Sofie Hertzberg | 2002 | 416 | 34.85 | 1:14.96 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.74 | |||||||||
37 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 403 | 34.73 | 1:15.77 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.94 | |||||||||
38 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 402 | 34.57 | 1:15.82 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:14.92 | |||||||||
39 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 397 | 34.23 | 1:16.12 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:15.75 | |||||||||
40 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 389 | 33.58 | 1:16.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.35 | |||||||||
41 | Melanie Eggertsen | 2002 | 389 | 35.42 | 1:16.68 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:14.19 | |||||||||
42 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 383 | 35.16 | 1:17.04 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:12.82 | |||||||||
43 | Karen Hazell Brink | 2002 | 368 | 36.55 | 1:18.10 | |||||
O.S.L.F. | 1:17.67 | |||||||||
44 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 362 | 36.93 | 1:18.54 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.48 | |||||||||
45 | Victoria Leth | 2002 | 359 | 33.49 | 1:18.72 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:15.12 | |||||||||
46 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 345 | 35.22 | 1:19.77 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:19.54 | |||||||||
47 | Zara Wendel Andersen | 2002 | 337 | 35.75 | 1:20.44 | |||||
Odsherred Svømmeklub | 1:23.33 | |||||||||
48 | Patricia Andersen | 2002 | 335 | 36.31 | 1:20.55 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:17.98 | |||||||||
49 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 329 | 35.47 | 1:21.01 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:16.00 | |||||||||
50 | Natasha Laigaard | 2002 | 302 | 34.84 | 1:23.43 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:22.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 25 juni 2016 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:47 |