2019-12-15   04:54:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Årgang Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.00

Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM Årgang Langbane    Udskriftsdato  25 juni 2016   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  12:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  25 juni 2016         
 
 
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Barrett  2002    704  28.23        1:02.91   
  Greve Svømmeklub  1:01.62                 
                     
Anne Føyn  2002    636  30.32        1:05.08   
  Sigma Swim Birkerød  1:04.65                 
                     
Signe Fich Hansen  2002    553  33.02        1:08.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:07.84                 
                     
Ida T Mose  2002    548  31.23        1:08.39   
  Glostrup Svømme Klub  1:07.98                 
                     
Thyra Jørgensen  2002    538  31.68        1:08.80   
  Svømmeklubben Syd  1:06.79                 
                     
Sascha Lausten  2002    530  31.94        1:09.14   
  Herning Svømmeklub  1:09.35                 
                     
Mille Moeslund Lausen  2002    527  32.90        1:09.29   
  Aalborg Svømmeklub  1:08.41                 
                     
Cecilie Grøndal  2002    524  32.40        1:09.40   
  Horsens Svømmeklub  1:10.72                 
                     
Marie Uglebjerg  2002    521  32.92        1:09.56   
  Kalundborg SK  1:09.58                 
                     
10  Mathilde Menck Nielsen  2002    517  31.34        1:09.73   
  Helsingør Svømmeklub  1:07.83                 
                     
11  Lærke Rask Sander  2002    508  32.11        1:10.14   
  VAT Copenhagen-MK31  1:09.92                 
                     
11  Thea Blomsterberg  2002    508  32.09        1:10.14   
  Sigma Swim Birkerød  1:09.16                 
                     
13  Johanne Hingebjerg  2002    507  31.75        1:10.20   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:07.99                 
                     
14  Sigrid Lei Lamberg  2002    501  33.23        1:10.44   
  Skovbakken Svømmeafdeling  1:09.95                 
                     
15  Emilia Steen  2002    493  33.12        1:10.85   
  Rønne Svømme Klub  1:12.43                 
                     
16  Anika Hedegaard  2002    492  32.83        1:10.89   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:11.63                 
                     
17  Julie Stampe  2002    492  33.25        1:10.90   
  Sigma Swim Allerød  1:10.44                 
                     
18  Katja Kjær Nielsen  2002    490  33.38        1:10.96   
  Ringsted Svømme Klub  1:11.74                 
                     
19  Mille Graasbøll  2002    487  32.62        1:11.11   
  Sigma Swim Allerød  1:14.20                 
                     
20  Camilla Hougaard  2002    484  33.05        1:11.28   
  Swim Team Tåstrup - Vatcph  1:14.39                 
                     
21  Bjørk Nelsing Petersen  2002    481  33.48        1:11.40   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.37                 
                     
22  Emilie Holst Lange  2002    474  32.76        1:11.79   
  Gentofte Svømme Klub  1:12.75                 
                     
23  Mitzi D. Jensen  2002    472  34.09        1:11.86   
  Aalborg Svømmeklub  1:12.07                 
                     
24  Astrid Nielsen  2002    463  33.54        1:12.35   
  Esbjerg Svømmeklub  1:12.64                 
                     
25  Thea Søe Bach  2002    460  33.62        1:12.48   
  Thisted Svømmeklub  1:14.33                 
                     
26  Sofie S. Vegener  2002    445  33.17        1:13.30   
  Auning Svømmeklub  1:12.77                 
                     
27  Caroline Liboriussen  2002    443  34.00        1:13.42   
  Horsens Svømmeklub  1:12.20                 
                     
28  Michelle Mortensen  2002    442  33.83        1:13.48   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:13.55                 
                     
29  Alberte Fie Petersen  2002    441  33.77        1:13.49   
  Roskilde Svømning  1:13.35                 
                     
30  Isabella Bach  2002    441  32.80        1:13.51   
  Holstebro Svømme Club  1:13.43                 
                     
31  Cecilie Porsdal  2002    439  34.76        1:13.61   
  Sigma Swim Birkerød  1:15.17                 
                     
32  Thilde Timmermand  2002    431  33.97        1:14.09   
  Esbjerg Svømmeklub  1:11.75                 
                     
33  Matilde Weibel  2002    427  34.13        1:14.29   
  Hillerød Svømmeklub  1:12.40                 
                     
34  Ida Jensdottir Fremming  2002    420  33.72        1:14.74   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:15.36                 
                     
35  Emma Bækgaard  2002    418  34.52        1:14.82   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:15.49                 
                     
36  Sofie Hertzberg  2002    416  34.85        1:14.96   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:14.74                 
                     
37  Abby Kristine Waterval  2002    403  34.73        1:15.77   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:14.94                 
                     
38  Charlotte S. Jensen  2002    402  34.57        1:15.82   
  Svømmeklubben Nord  1:14.92                 
                     
39  Freja Elling-Enevoldsen  2002    397  34.23        1:16.12   
  Ikast Svømmeklub  1:15.75                 
                     
40  Katrine Brandt Nielsen  2002    389  33.58        1:16.66   
  Lyngby Svømmeklub  1:14.35                 
                     
41  Melanie Eggertsen  2002    389  35.42        1:16.68   
  Nakskov Svømme Klub  1:14.19                 
                     
42  Louise Skovgaard Jensen  2002    383  35.16        1:17.04   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:12.82                 
                     
43  Karen Hazell Brink  2002    368  36.55        1:18.10   
  O.S.L.F.  1:17.67                 
                     
44  Kristine la Cour Hjelholt  2002    362  36.93        1:18.54   
  Esbjerg Svømmeklub  1:15.48                 
                     
45  Victoria Leth  2002    359  33.49        1:18.72   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:15.12                 
                     
46  Julie Frisch Hoff  2002    345  35.22        1:19.77   
  Hørsholm Svømmeforening  1:19.54                 
                     
47  Zara Wendel Andersen  2002    337  35.75        1:20.44   
  Odsherred Svømmeklub  1:23.33                 
                     
48  Patricia Andersen  2002    335  36.31        1:20.55   
  Slagelse Svømmeklub  1:17.98                 
                     
49  Nicoline Kristiansen  2002    329  35.47        1:21.01   
  Agfs Svømmeafdeling  1:16.00                 
                     
50  Natasha Laigaard  2002    302  34.84        1:23.43   
  Hillerød Svømmeklub  1:22.12                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 juni 2016 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark