Resultater for Silkeborg Swim Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 19 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:39 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Årg. 2004-2016: Sofie -hansen (2002) 5:39.75 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Laura Findahl Andersen (2001) 5:18.75 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Merete Toft Jensen (1999) 5:19.23 2014-08-24 |
Årg. 0-1998: Hanne Strunge issen (1997) 5:10.69 2014-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 1:59.87 | 3:52.75 | 5:56.08 | 7:27.33 | |||
2 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 1:46.61 | 3:38.08 | 5:52.48 | 7:28.21 | |||
- | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Asynkr. arm 30 m | |||||
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Årg. 2004-2016: Sofie -hansen (2002) 5:39.75 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Laura Findahl Andersen (2001) 5:18.75 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Merete Toft Jensen (1999) 5:19.23 2014-08-24 |
Årg. 0-1998: Hanne Strunge issen (1997) 5:10.69 2014-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:19.21 | 2:45.96 | 4:25.79 | 5:41.98 | |||
2 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:18.05 | 2:51.22 | 4:24.28 | 5:42.68 | |||
3 | Line Lyskjær | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:21.00 | 2:57.83 | 4:40.59 | 6:01.06 | |||
4 | Maiken Hougaard | 2002 | Auning Svømmeklub | 1:26.71 | 3:05.05 | 4:42.70 | 6:02.88 | |||
5 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:18.63 | 2:50.21 | 4:37.34 | 6:03.19 | |||
6 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:30.04 | 3:12.60 | 5:07.68 | 6:34.46 | |||
7 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:29.51 | 3:13.79 | 5:09.11 | 6:38.93 | |||
8 | Camilla Kjær | 2003 | Thisted Svømmeklub | 1:23.57 | 3:12.93 | 5:07.05 | 6:39.08 | |||
9 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:42.45 | 3:27.42 | 5:24.38 | 6:58.51 | |||
10 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 1:48.34 | 3:34.22 | 5:40.40 | 7:16.13 | |||
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Årg. 2004-2016: Sofie -hansen (2002) 5:39.75 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Laura Findahl Andersen (2001) 5:18.75 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Merete Toft Jensen (1999) 5:19.23 2014-08-24 |
Årg. 0-1998: Hanne Strunge issen (1997) 5:10.69 2014-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:21.85 | 2:55.42 | 4:29.58 | 5:45.66 | |||
2 | Matilde Fuglsang | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:18.79 | 2:51.05 | 4:30.72 | 5:48.48 | |||
3 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:19.39 | 2:46.73 | 4:34.55 | 5:49.34 | |||
4 | Maria Rye | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:20.50 | 2:58.37 | 4:34.44 | 6:01.76 | |||
5 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:22.86 | 2:54.57 | 4:42.30 | 6:02.59 | |||
6 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:27.51 | 3:05.34 | 4:52.99 | 6:15.75 | |||
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Årg. 2004-2016: Sofie -hansen (2002) 5:39.75 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Laura Findahl Andersen (2001) 5:18.75 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Merete Toft Jensen (1999) 5:19.23 2014-08-24 |
Årg. 0-1998: Hanne Strunge issen (1997) 5:10.69 2014-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
- | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Afl ryg på mave 200m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:39 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 19 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:50 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Årg. 2003-2016: Casper christensen (2000) 5:25.06 2014-08-24 |
Årg. 2001-2002: Frederik Galving (1998) 5:09.65 2014-08-24 |
Årg. 1998-2000: Jacob M. Jørgensen (1997) 4:56.97 |
Årg. 0-1997: Chris Christensen (1998) 4:34.76 2014-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Venø Elling | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:28.91 | 2:59.03 | 4:43.88 | 6:06.69 | |||
2 | Malik Lodberg Klein | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:35.72 | 3:12.65 | 5:01.56 | 6:29.07 | |||
3 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:38.04 | 3:16.56 | 5:05.52 | 6:35.02 | |||
4 | Oscar Pedersen | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:36.84 | 3:13.51 | 5:18.97 | 6:54.67 | |||
5 | Kasper Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 1:46.03 | 3:36.95 | 5:31.41 | 7:03.55 | |||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Årg. 2003-2016: Casper christensen (2000) 5:25.06 2014-08-24 |
Årg. 2001-2002: Frederik Galving (1998) 5:09.65 2014-08-24 |
Årg. 1998-2000: Jacob M. Jørgensen (1997) 4:56.97 |
Årg. 0-1997: Chris Christensen (1998) 4:34.76 2014-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Frølund | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:10.51 | 2:37.92 | 4:09.48 | 5:25.17 | |||
2 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:17.50 | 2:48.39 | 4:26.83 | 5:46.34 | |||
3 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:22.11 | 2:58.14 | 4:38.18 | 5:58.85 | |||
4 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:20.71 | 2:56.55 | 4:51.75 | 6:17.29 | |||
5 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:39.86 | 3:23.10 | 5:14.91 | 6:48.26 | |||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Årg. 2003-2016: Casper christensen (2000) 5:25.06 2014-08-24 |
Årg. 2001-2002: Frederik Galving (1998) 5:09.65 2014-08-24 |
Årg. 1998-2000: Jacob M. Jørgensen (1997) 4:56.97 |
Årg. 0-1997: Chris Christensen (1998) 4:34.76 2014-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:03.39 | 2:20.11 | 3:47.42 | 4:58.62 | |||
2 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:05.53 | 2:29.81 | 4:03.65 | 5:17.51 | |||
- | Mads Alnor | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | 2 flyben v vend 200m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:50 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 19 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 18:49 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Årg. 2004-2016: Julie Krøyer Svendsen (2002) 5:05.11 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Phoebe Linde Atkis (2000) 4:43.76 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Josefine Holm (1999) 4:35.44 2014-08-24 |
Årg. 0-1998: ida Schütt (1996) 4:28.94 2014-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:19.37 | 2:45.23 | 4:12.83 | 5:31.71 | |||
2 | Freja Friborg | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:21.66 | 2:51.30 | 4:21.19 | 5:45.00 | |||
3 | Helga Bak | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:18.78 | 2:46.90 | 4:17.85 | 5:46.30 | |||
4 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:22.81 | 2:56.49 | 4:31.52 | 6:04.26 | |||
5 | Karoline Elholm Juliussen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:28.25 | 3:05.15 | 4:40.51 | 6:05.69 | |||
6 | Nicoline Møldrup | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 1:20.54 | 2:57.01 | 4:36.88 | 6:10.97 | |||
7 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:29.00 | 3:05.66 | 4:43.32 | 6:14.54 | |||
8 | Ida Hovmark | 2005 | Thisted Svømmeklub | 3:04.97 | 6:24.19 | 6:24.19 | ||||
9 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:29.09 | 3:10.91 | 4:53.97 | 6:33.27 | |||
10 | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:37.68 | 3:21.12 | 5:05.36 | 6:41.60 | |||
11 | Ida Jul Christiansen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 1:37.35 | 3:22.93 | 5:07.82 | 6:48.41 | |||
12 | Emilie Bie Bock | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:32.24 | 3:20.12 | 5:09.54 | 6:52.10 | |||
13 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 1:30.59 | 3:19.56 | 5:11.15 | 6:56.93 | |||
14 | Silke Løvstad Sørensen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 1:30.75 | 3:21.28 | 5:13.57 | 7:00.32 | |||
15 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:38.17 | 3:28.34 | 5:19.32 | 7:08.83 | |||
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Årg. 2004-2016: Julie Krøyer Svendsen (2002) 5:05.11 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Phoebe Linde Atkis (2000) 4:43.76 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Josefine Holm (1999) 4:35.44 2014-08-24 |
Årg. 0-1998: ida Schütt (1996) 4:28.94 2014-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 4:53.53 | ||||||
2 | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svømmeklub | 1:13.49 | 2:33.40 | 3:54.85 | 5:15.88 | |||
3 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 5:20.95 | ||||||
4 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 2:39.57 | 5:24.01 | 5:24.01 | ||||
5 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:18.45 | 2:41.85 | 4:05.17 | 5:24.25 | |||
6 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 1:15.65 | 2:39.70 | 4:02.29 | 5:24.76 | |||
7 | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 1:17.00 | 2:40.13 | 4:03.33 | 5:25.01 | |||
8 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:16.83 | 2:41.37 | 4:07.90 | 5:31.22 | |||
9 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:16.65 | 2:40.74 | 4:08.03 | 5:32.42 | |||
10 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:17.63 | 2:42.59 | 4:08.94 | 5:33.08 | |||
11 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 1:17.48 | 2:43.83 | 4:12.85 | 5:39.14 | |||
12 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:19.57 | 2:47.71 | 4:16.36 | 5:43.10 | |||
13 | Line Frederiksen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:21.43 | 2:50.17 | 4:19.36 | 5:45.33 | |||
14 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:21.66 | 2:50.33 | 4:20.44 | 5:46.50 | |||
15 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:20.49 | 2:50.33 | 4:22.09 | 5:53.46 | |||
16 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:22.77 | 2:55.56 | 4:30.95 | 6:00.27 | |||
17 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:26.58 | 3:01.94 | 4:36.39 | 6:05.72 | |||
18 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 1:27.91 | 3:04.06 | 4:41.64 | 6:13.86 | |||
19 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 1:25.21 | 3:07.82 | 4:50.49 | 6:27.08 | |||
20 | Methea Kristensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 1:39.66 | 3:30.52 | 5:20.91 | 7:07.12 | |||
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Årg. 2004-2016: Julie Krøyer Svendsen (2002) 5:05.11 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Phoebe Linde Atkis (2000) 4:43.76 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Josefine Holm (1999) 4:35.44 2014-08-24 |
Årg. 0-1998: ida Schütt (1996) 4:28.94 2014-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 4:47.81 | ||||||
2 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 4:56.50 | ||||||
3 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 5:01.08 | ||||||
4 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 5:08.56 | ||||||
5 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:14.69 | 2:36.75 | 3:58.08 | 5:16.48 | |||
6 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:18.65 | ||||||
7 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:17.07 | 2:39.87 | 4:02.24 | 5:22.40 | |||
8 | Mille C. Berg | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 1:23.18 | 2:57.84 | 4:33.60 | 6:05.95 | |||
9 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 1:25.14 | 3:00.02 | 4:34.78 | 6:06.41 | |||
- | Lærke Juul Nielsen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DNS | ||||||
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Årg. 2004-2016: Julie Krøyer Svendsen (2002) 5:05.11 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Phoebe Linde Atkis (2000) 4:43.76 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Josefine Holm (1999) 4:35.44 2014-08-24 |
Årg. 0-1998: ida Schütt (1996) 4:28.94 2014-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 4:50.28 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:49 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 19 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 19:21 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Årg. 2003-2016: Oliver Frølund (2001) 4:47.04 2015-08-21 |
Årg. 2001-2002: Frans Johannessen (1992) 4:08.39 2008-08-31 |
Årg. 1998-2000: Marcus Krøyer Svendsen (1997) 4:10.13 2006-08-24 |
Årg. 0-1997: Sebastian Ovesen (1994) 4:09.48 2014-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Emil Lykke Grann | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:11.23 | 2:29.09 | 3:47.84 | 5:06.07 | |||
2 | Marius Gystad | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:13.20 | 2:33.33 | 3:53.32 | 5:09.66 | |||
3 | Alex Søndergaard | 2003 | Thisted Svømmeklub | 1:12.98 | 2:35.28 | 4:00.22 | 5:22.50 | |||
4 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:18.75 | 2:45.92 | 4:14.68 | 5:38.69 | |||
5 | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 1:19.11 | 2:48.46 | 4:18.01 | 5:41.29 | |||
6 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:18.22 | 2:46.49 | 4:16.67 | 5:41.79 | |||
7 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 1:19.41 | 2:47.40 | 4:17.71 | 5:43.80 | |||
8 | Malik Lodberg Klein | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:19.18 | 2:48.93 | 4:19.98 | 5:48.81 | |||
9 | Rasmus Håkonsson | 2004 | Ikast Svømmeklub | 1:20.86 | 2:51.46 | 4:23.19 | 5:50.78 | |||
10 | Asger Hatting | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:24.55 | 2:55.62 | 4:26.48 | 5:52.85 | |||
11 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:19.31 | 2:49.54 | 4:23.08 | 5:53.03 | |||
12 | Asger Mathiasen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 1:19.01 | 2:50.38 | 4:22.37 | 5:54.28 | |||
13 | Kasper Hansen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 1:23.92 | 2:57.79 | 4:30.64 | 6:00.50 | |||
14 | Mark Kronbæk Nancke | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:25.46 | 3:04.74 | 4:42.78 | 6:11.91 | |||
15 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 1:21.38 | 2:57.15 | 4:35.98 | 6:13.88 | |||
16 | Jakob Nadeem Alwan | 2003 | Swim Team Tåstrup | 1:24.88 | 3:03.61 | 4:42.41 | 6:16.47 | |||
17 | Kristian Kjær | 2005 | Thisted Svømmeklub | 1:28.91 | 3:06.37 | 4:44.98 | 6:21.63 | |||
18 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:28.58 | 3:07.80 | 4:47.86 | 6:22.42 | |||
19 | Mikkel Mølgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:34.22 | 3:19.51 | 5:06.83 | 6:49.86 | |||
20 | Sebastian Graff | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:34.78 | 3:22.29 | 5:11.71 | 6:53.80 | |||
21 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:43.98 | 3:37.56 | 5:29.09 | 7:13.92 | |||
22 | Viggo Stricker Pedersen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 1:40.57 | 3:40.91 | 5:40.34 | 7:33.84 | |||
- | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Tåstrup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Årg. 2003-2016: Oliver Frølund (2001) 4:47.04 2015-08-21 |
Årg. 2001-2002: Frans Johannessen (1992) 4:08.39 2008-08-31 |
Årg. 1998-2000: Marcus Krøyer Svendsen (1997) 4:10.13 2006-08-24 |
Årg. 0-1997: Sebastian Ovesen (1994) 4:09.48 2014-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:06.22 | 2:18.62 | 3:31.71 | 4:44.18 | |||
2 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:05.98 | 2:20.11 | 3:34.68 | 4:48.69 | |||
3 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:08.70 | 2:22.55 | 3:38.14 | 4:52.64 | |||
4 | William Kristiansen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:08.99 | 2:25.91 | 3:42.36 | 4:55.16 | |||
5 | Mathias Plog Jensen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:10.40 | 2:26.83 | 3:44.02 | 5:00.22 | |||
6 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:11.12 | 2:29.44 | 3:48.38 | 5:04.11 | |||
7 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 1:12.46 | 2:30.25 | 3:47.45 | 5:05.54 | |||
8 | Jonas Melchiorsen | 2001 | Hornslet Svømmeklub | 1:12.27 | 2:33.09 | 3:54.71 | 5:11.72 | |||
9 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 1:12.76 | 2:33.86 | 3:54.59 | 5:12.50 | |||
10 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 1:12.17 | 2:34.02 | 3:58.44 | 5:18.84 | |||
11 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:14.80 | 2:41.10 | 4:09.20 | 5:31.62 | |||
12 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 1:15.30 | 2:42.34 | 4:11.81 | 5:39.98 | |||
- | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Årg. 2003-2016: Oliver Frølund (2001) 4:47.04 2015-08-21 |
Årg. 2001-2002: Frans Johannessen (1992) 4:08.39 2008-08-31 |
Årg. 1998-2000: Marcus Krøyer Svendsen (1997) 4:10.13 2006-08-24 |
Årg. 0-1997: Sebastian Ovesen (1994) 4:09.48 2014-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 1:01.48 | 2:07.89 | 3:15.50 | 4:23.57 | |||
2 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:04.12 | 2:12.05 | 3:20.09 | 4:27.40 | |||
3 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:04.21 | 2:12.76 | 3:22.35 | 4:29.29 | |||
4 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:03.88 | 2:12.97 | 3:24.69 | 4:35.09 | |||
5 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:04.53 | 2:15.47 | 3:28.80 | 4:42.21 | |||
6 | Mads Møller | 2000 | Kalundborg SK | 1:06.41 | 2:19.42 | 3:35.06 | 4:50.07 | |||
7 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:07.24 | 2:22.72 | 3:39.67 | 4:54.54 | |||
8 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:09.21 | 2:24.71 | 3:40.85 | 4:55.40 | |||
9 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:09.56 | 2:26.03 | 3:44.58 | 4:57.88 | |||
10 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:11.65 | 2:30.69 | 3:50.89 | 5:09.15 | |||
11 | Hugin Juliansson | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:11.44 | 2:30.36 | 3:52.66 | 5:12.61 | |||
12 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | Auning Svømmeklub | 1:12.11 | 2:32.73 | 3:54.32 | 5:16.49 | |||
13 | Mathias Madsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:14.93 | 2:35.38 | 3:58.75 | 5:20.30 | |||
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Årg. 2003-2016: Oliver Frølund (2001) 4:47.04 2015-08-21 |
Årg. 2001-2002: Frans Johannessen (1992) 4:08.39 2008-08-31 |
Årg. 1998-2000: Marcus Krøyer Svendsen (1997) 4:10.13 2006-08-24 |
Årg. 0-1997: Sebastian Ovesen (1994) 4:09.48 2014-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:03.61 | 2:13.36 | 3:24.80 | 4:34.12 | |||
2 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:04.95 | 2:16.02 | 3:26.86 | 4:35.20 | |||
3 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:05.08 | 2:15.71 | 3:27.50 | 4:37.70 | |||
4 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:04.53 | 2:16.13 | 3:30.36 | 4:43.99 | |||
- | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:21 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 09:54 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2016 |
Årg. 2006-2016: Sofie Høvring (2004) 38.91 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Julie Krøyer Svendsen (2002) 30.26 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Christina Munkholm (1996) 28.92 2010-08-21 |
Årg. 1999-2001: Freja Østergård (1995) 29.60 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Tåstrup | 41.02 | ||||||
2 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 42.12 | ||||||
3 | Camille Cueto Rasmussen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 47.74 | ||||||
4 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 53.83 | ||||||
5 | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Tåstrup | 55.81 | ||||||
6 | Hannah Rørbech | 2006 | Swim Team Tåstrup | 56.11 | ||||||
7 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:05.52 | ||||||
8 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:06.30 | ||||||
9 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:10.39 | ||||||
- | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Asynkrone arme | |||||
- | Isabella Mathiassen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Asynkrone ben start | |||||
- | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Asynkrone arme | |||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Årg. 2006-2016: Sofie Høvring (2004) 38.91 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Julie Krøyer Svendsen (2002) 30.26 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Christina Munkholm (1996) 28.92 2010-08-21 |
Årg. 1999-2001: Freja Østergård (1995) 29.60 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Friborg | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.82 | ||||||
2 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 37.21 | ||||||
3 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 38.36 | ||||||
4 | Nicoline Møldrup | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 39.30 | ||||||
5 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 39.94 | ||||||
6 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 41.28 | ||||||
7 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | Horsens Svømmeklub | 41.38 | ||||||
8 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 41.55 | ||||||
9 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | Hornslet Svømmeklub | 41.76 | ||||||
10 | Ida Hovmark | 2005 | Thisted Svømmeklub | 42.42 | ||||||
11 | Helga Bak | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 43.15 | ||||||
12 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 44.20 | ||||||
13 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 44.43 | ||||||
14 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 44.61 | ||||||
15 | Emilie Bie Bock | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 45.16 | ||||||
16 | Christine Porse | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 45.18 | ||||||
17 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 46.20 | ||||||
18 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 46.21 | ||||||
19 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 48.43 | ||||||
20 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 48.59 | ||||||
21 | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 48.77 | ||||||
22 | Ida Jul Christiansen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 49.51 | ||||||
23 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 51.02 | ||||||
24 | Maja Friis | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 52.18 | ||||||
25 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:00.41 | ||||||
- | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie Vad Kruse | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Silke Løvstad Sørensen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Årg. 2006-2016: Sofie Høvring (2004) 38.91 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Julie Krøyer Svendsen (2002) 30.26 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Christina Munkholm (1996) 28.92 2010-08-21 |
Årg. 1999-2001: Freja Østergård (1995) 29.60 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 30.69 | ||||||
2 | Sofie Vegener | 2002 | Auning Svømmeklub | 32.22 | ||||||
3 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 33.20 | ||||||
4 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 33.72 | ||||||
5 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 33.90 | ||||||
6 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.95 | ||||||
7 | Camilla Kjær | 2003 | Thisted Svømmeklub | 34.08 | ||||||
8 | Emilie Knudsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 34.80 | ||||||
9 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 35.03 | ||||||
10 | Sara Gade | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.29 | ||||||
11 | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 35.45 | ||||||
12 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 35.66 | ||||||
13 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.87 | ||||||
14 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.08 | ||||||
15 | Therese Mardal | 2002 | Thisted Svømmeklub | 36.14 | ||||||
16 | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svømmeklub | 36.51 | ||||||
17 | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | 37.01 | ||||||
18 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 37.35 | ||||||
19 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 38.47 | ||||||
20 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 38.68 | ||||||
21 | Line Frederiksen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 39.02 | ||||||
22 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 39.69 | ||||||
23 | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 39.78 | ||||||
24 | Catherina Juul Jensen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 39.81 | ||||||
25 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 39.89 | ||||||
26 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 39.98 | ||||||
27 | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 40.11 | ||||||
28 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 40.50 | ||||||
29 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 42.07 | ||||||
30 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 42.26 | ||||||
31 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Tåstrup | 42.29 | ||||||
32 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 43.26 | ||||||
33 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 44.56 | ||||||
34 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 44.81 | ||||||
35 | Sarah Fagerlund Lunheim | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 45.18 | ||||||
36 | Maria Kristine Kirkmand | 2003 | Horsens Svømmeklub | 45.55 | ||||||
37 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 47.22 | ||||||
38 | Kamille M. Hauber Ørsted | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 49.76 | ||||||
- | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1999-2001 |
Årg. 2006-2016: Sofie Høvring (2004) 38.91 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Julie Krøyer Svendsen (2002) 30.26 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Christina Munkholm (1996) 28.92 2010-08-21 |
Årg. 1999-2001: Freja Østergård (1995) 29.60 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 30.04 | ||||||
2 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 30.07 | ||||||
3 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 31.34 | ||||||
4 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.39 | ||||||
5 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 31.58 | ||||||
6 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.97 | ||||||
7 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 32.02 | ||||||
8 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.13 | ||||||
9 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 32.16 | ||||||
10 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 32.72 | ||||||
11 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.49 | ||||||
12 | Matilde Fuglsang | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 33.91 | ||||||
13 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 34.07 | ||||||
14 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 34.16 | ||||||
15 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 34.64 | ||||||
16 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.31 | ||||||
17 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 35.94 | ||||||
18 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 36.14 | ||||||
19 | Nanna Lyng Bojesen | 2001 | Rønne Svømme Klub | 38.90 | ||||||
20 | Mette Krogstrup Madsen | 2000 | Skals Gymnastikforening | 39.15 | ||||||
21 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 39.93 | ||||||
22 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 40.32 | ||||||
23 | Sofie Nielsen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 40.97 | ||||||
24 | Caroline T.b. Johansen | 1999 | HOG-Hinnerup | 41.23 | ||||||
25 | Katrine Munch Sørensen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.97 | ||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-1998 |
Årg. 2006-2016: Sofie Høvring (2004) 38.91 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Julie Krøyer Svendsen (2002) 30.26 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Christina Munkholm (1996) 28.92 2010-08-21 |
Årg. 1999-2001: Freja Østergård (1995) 29.60 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 30.11 | ||||||
2 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 31.81 | ||||||
3 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 32.06 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:54 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:37 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Årg. 2006-2016: Sofie Høvring (2004) 38.91 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Julie Krøyer Svendsen (2002) 30.26 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Christina Munkholm (1996) 28.92 2010-08-21 |
Årg. 1999-2001: Freja Østergård (1995) 29.60 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 30.99 | ||||||
2 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.02 | ||||||
3 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 31.09 | ||||||
4 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 31.16 | ||||||
5 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 31.27 | ||||||
6 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 31.53 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:37 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 10:05 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2016 |
Årg. 2005-2016: Lars Riisgaard-Jensen (2004) 35.68 2015-08-22 |
Årg. 2003-2004: Marcus Dan Hansen (1999) 28.29 2013-08-24 |
Årg. 2001-2002: Robin Thöne (1995) 28.49 2010-08-21 |
Årg. 1998-2000: Søren Dahl (1993) 26.02 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Jørgensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 36.85 | ||||||
2 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 36.98 | ||||||
3 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 39.34 | ||||||
4 | Kristian Kjær | 2005 | Thisted Svømmeklub | 39.56 | ||||||
5 | Gustav Hoxer | 2005 | Thisted Svømmeklub | 41.22 | ||||||
6 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 43.93 | ||||||
7 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Tåstrup | 45.71 | ||||||
8 | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 48.65 | ||||||
9 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 49.33 | ||||||
10 | Emil Togsverd | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 49.74 | ||||||
11 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 50.45 | ||||||
12 | Capser Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 54.69 | ||||||
13 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 57.28 | ||||||
14 | Andreas Gaardsted | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 58.36 | ||||||
15 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Tåstrup | 1:01.08 | ||||||
16 | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:04.87 | ||||||
- | Daniel Landbo | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederik Lenskjold | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kåre Bentzen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Årg. 2005-2016: Lars Riisgaard-Jensen (2004) 35.68 2015-08-22 |
Årg. 2003-2004: Marcus Dan Hansen (1999) 28.29 2013-08-24 |
Årg. 2001-2002: Robin Thöne (1995) 28.49 2010-08-21 |
Årg. 1998-2000: Søren Dahl (1993) 26.02 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | Aars Svømmeklub | 33.29 | ||||||
2 | Emil Lykke Grann | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 33.40 | ||||||
3 | Alex Søndergaard | 2003 | Thisted Svømmeklub | 34.22 | ||||||
4 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 34.41 | ||||||
5 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 34.77 | ||||||
6 | Oliver Fenger | 2003 | Horsens Svømmeklub | 34.87 | ||||||
7 | Frederik Venø Elling | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 35.68 | ||||||
8 | Nicklas Bager | 2003 | Thisted Svømmeklub | 36.98 | ||||||
9 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 37.56 | ||||||
10 | Marius Gystad | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 37.62 | ||||||
11 | Asger Hatting | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 38.36 | ||||||
12 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 38.37 | ||||||
13 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 38.41 | ||||||
14 | Oscar Pedersen | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.90 | ||||||
15 | Jakob Nadeem Alwan | 2003 | Swim Team Tåstrup | 40.26 | ||||||
16 | Malik Lodberg Klein | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 40.54 | ||||||
17 | Mark Kronbæk Nancke | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 41.46 | ||||||
18 | Gustav Hansen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 41.54 | ||||||
19 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 42.11 | ||||||
20 | Marcus Albæk | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 42.24 | ||||||
21 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 42.82 | ||||||
22 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 44.42 | ||||||
23 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Tåstrup | 46.76 | ||||||
24 | Mikkel Mølgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 47.72 | ||||||
25 | Kasper Hansen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 48.11 | ||||||
26 | Magnus Søgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 49.38 | ||||||
27 | Viggo Stricker Pedersen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 49.53 | ||||||
28 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 55.43 | ||||||
- | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christian R Pedersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Asynkrone arme | |||||
- | Kalle Germer Knudsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Asynkrone ben 25 m | |||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Årg. 2005-2016: Lars Riisgaard-Jensen (2004) 35.68 2015-08-22 |
Årg. 2003-2004: Marcus Dan Hansen (1999) 28.29 2013-08-24 |
Årg. 2001-2002: Robin Thöne (1995) 28.49 2010-08-21 |
Årg. 1998-2000: Søren Dahl (1993) 26.02 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 28.94 | ||||||
2 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 29.51 | ||||||
3 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 29.90 | ||||||
4 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 29.91 | ||||||
5 | Oliver Frølund | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 30.32 | ||||||
6 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 30.59 | ||||||
7 | Gorm Topp Tholle | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 31.00 | ||||||
8 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 32.19 | ||||||
9 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 32.25 | ||||||
10 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 32.39 | ||||||
11 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.49 | ||||||
12 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 32.94 | ||||||
13 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 33.28 | ||||||
14 | Johannes Wemmelund | 2001 | Herning Svømmeklub | 33.67 | ||||||
15 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.43 | ||||||
16 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 37.02 | ||||||
17 | Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 40.17 | ||||||
18 | William Jensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 45.78 | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1998-2000 |
Årg. 2005-2016: Lars Riisgaard-Jensen (2004) 35.68 2015-08-22 |
Årg. 2003-2004: Marcus Dan Hansen (1999) 28.29 2013-08-24 |
Årg. 2001-2002: Robin Thöne (1995) 28.49 2010-08-21 |
Årg. 1998-2000: Søren Dahl (1993) 26.02 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 26.70 | ||||||
2 | Mathias Rysgaard | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 27.01 | ||||||
3 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 27.76 | ||||||
4 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 27.82 | ||||||
5 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 27.90 | ||||||
6 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 28.10 | ||||||
7 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 28.57 | ||||||
8 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 28.66 | ||||||
9 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 28.97 | ||||||
10 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.09 | ||||||
11 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 29.23 | ||||||
12 | Mads Møller | 2000 | Kalundborg SK | 29.32 | ||||||
13 | Christian Koch | 1998 | Horsens Svømmeklub | 29.70 | ||||||
14 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.92 | ||||||
15 | Mads Alnor | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 29.97 | ||||||
16 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 30.10 | ||||||
17 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.24 | ||||||
18 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.56 | ||||||
19 | Hugin Juliansson | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.95 | ||||||
20 | Andreas Hougaard | 2000 | Auning Svømmeklub | 31.22 | ||||||
21 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 31.96 | ||||||
22 | Kasper Kjær | 2000 | H.G.F. Svømning | 32.22 | ||||||
23 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 34.03 | ||||||
24 | Kristoffer Rasmusen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 34.64 | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-1997 |
Årg. 2005-2016: Lars Riisgaard-Jensen (2004) 35.68 2015-08-22 |
Årg. 2003-2004: Marcus Dan Hansen (1999) 28.29 2013-08-24 |
Årg. 2001-2002: Robin Thöne (1995) 28.49 2010-08-21 |
Årg. 1998-2000: Søren Dahl (1993) 26.02 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 25.90 | ||||||
2 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 26.74 | ||||||
3 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 27.39 | ||||||
4 | Karl-Emil Jøker | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 27.43 | ||||||
5 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 28.91 | ||||||
6 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 29.19 | ||||||
7 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 29.96 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:05 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:39 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Årg. 2005-2016: Lars Riisgaard-Jensen (2004) 35.68 2015-08-22 |
Årg. 2003-2004: Marcus Dan Hansen (1999) 28.29 2013-08-24 |
Årg. 2001-2002: Robin Thöne (1995) 28.49 2010-08-21 |
Årg. 1998-2000: Søren Dahl (1993) 26.02 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 27.15 | ||||||
2 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 27.55 | ||||||
3 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 27.56 | ||||||
4 | Mathias Rysgaard | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 27.62 | ||||||
5 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 27.80 | ||||||
6 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 28.17 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:39 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 10:17 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2016 |
Årg. 2006-2016: Sofia Drevskich (2003) 47.93 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Klaudia W. Mogensen (2000) 37.02 2012-08-25 |
Årg. 2002-2003: Josefine Pedersen (1999) 35.26 2013-08-24 |
Årg. 1999-2001: Line H. Vestergaard (1996) 36.19 2012-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 56.91 | ||||||
2 | Isabella Mathiassen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 59.08 | ||||||
3 | Camille Cueto Rasmussen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 59.15 | ||||||
4 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 59.43 | ||||||
5 | Signe Knudsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:00.89 | ||||||
6 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:02.46 | ||||||
7 | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Tåstrup | 1:02.81 | ||||||
8 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 1:03.43 | ||||||
9 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:04.12 | ||||||
10 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:04.44 | ||||||
11 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:05.05 | ||||||
12 | Julie Bjørn | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:05.76 | ||||||
13 | Hannah Rørbech | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:09.95 | ||||||
- | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Arm til hofte 0-50m | |||||
- | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Asynkron ben v. st | |||||
- | Sarah Manicus Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Crawlben ved start | |||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Årg. 2006-2016: Sofia Drevskich (2003) 47.93 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Klaudia W. Mogensen (2000) 37.02 2012-08-25 |
Årg. 2002-2003: Josefine Pedersen (1999) 35.26 2013-08-24 |
Årg. 1999-2001: Line H. Vestergaard (1996) 36.19 2012-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 40.80 | ||||||
2 | Tilde Søe Bach | 2005 | Thisted Svømmeklub | 45.71 | ||||||
3 | Ida Hovmark | 2005 | Thisted Svømmeklub | 46.67 | ||||||
4 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 49.41 | ||||||
5 | Sofie Korczak | 2004 | Swim Team Tåstrup | 49.48 | ||||||
6 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | Hornslet Svømmeklub | 49.90 | ||||||
7 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 50.11 | ||||||
8 | Ida Melchiorsen | 2004 | Hornslet Svømmeklub | 50.19 | ||||||
9 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 51.28 | ||||||
10 | Ida Marie Jørgensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 51.30 | ||||||
11 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 51.69 | ||||||
12 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 52.15 | ||||||
13 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 52.47 | ||||||
14 | Emilie Fig Kragh | 2005 | Horsens Svømmeklub | 52.62 | ||||||
15 | Mathilde Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 54.12 | ||||||
16 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 54.79 | ||||||
17 | Amalie Tolderlund | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 55.15 | ||||||
18 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 55.26 | ||||||
19 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 55.64 | ||||||
20 | Ida Jul Christiansen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 56.25 | ||||||
21 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 57.89 | ||||||
22 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 58.39 | ||||||
23 | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 58.49 | ||||||
24 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 59.45 | ||||||
25 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:06.34 | ||||||
- | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Mille Høiby Jørgensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Signe Vandborg Madsen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie Vad Kruse | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Caroline Schrold | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Asynkr. ben | |||||
- | Ester Lauritsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Årg. 2006-2016: Sofia Drevskich (2003) 47.93 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Klaudia W. Mogensen (2000) 37.02 2012-08-25 |
Årg. 2002-2003: Josefine Pedersen (1999) 35.26 2013-08-24 |
Årg. 1999-2001: Line H. Vestergaard (1996) 36.19 2012-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maiken Hougaard | 2002 | Auning Svømmeklub | 37.65 | ||||||
2 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 37.82 | ||||||
3 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 38.37 | ||||||
3 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 38.37 | ||||||
5 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 39.40 | ||||||
6 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 40.13 | ||||||
7 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 40.39 | ||||||
8 | Josefine Mikkelsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 40.69 | ||||||
9 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.33 | ||||||
10 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 42.11 | ||||||
11 | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 43.21 | ||||||
12 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 43.60 | ||||||
13 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 45.46 | ||||||
14 | Ida Sund | 2002 | Horsens Svømmeklub | 45.49 | ||||||
15 | Line Lyskjær | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 46.27 | ||||||
16 | Catherina Juul Jensen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 46.77 | ||||||
17 | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 46.93 | ||||||
18 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 47.05 | ||||||
19 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 47.46 | ||||||
20 | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 48.34 | ||||||
21 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 48.85 | ||||||
22 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 49.76 | ||||||
23 | Alfa Frederikke Røygaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 50.90 | ||||||
24 | Julie Gerner Knudsen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 52.61 | ||||||
25 | Methea Kristensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 53.97 | ||||||
- | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emilie Knudsen | 2002 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Dobbelt arm u vand | |||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2001 |
Årg. 2006-2016: Sofia Drevskich (2003) 47.93 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Klaudia W. Mogensen (2000) 37.02 2012-08-25 |
Årg. 2002-2003: Josefine Pedersen (1999) 35.26 2013-08-24 |
Årg. 1999-2001: Line H. Vestergaard (1996) 36.19 2012-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 37.04 | ||||||
2 | Maria Rye | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.10 | ||||||
3 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 38.81 | ||||||
4 | Trine Dam | 2001 | Horsens Svømmeklub | 38.96 | ||||||
5 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 39.01 | ||||||
6 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 39.53 | ||||||
7 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 40.56 | ||||||
8 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 40.88 | ||||||
9 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 41.36 | ||||||
10 | Mille C. Berg | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 41.43 | ||||||
11 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Horsens Svømmeklub | 42.01 | ||||||
12 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 42.03 | ||||||
13 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 42.04 | ||||||
14 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 42.37 | ||||||
15 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 43.53 | ||||||
16 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 45.31 | ||||||
17 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 45.97 | ||||||
18 | Katrine Egenæs | 2000 | Dragsholm Svømmeklub | 46.75 | ||||||
19 | Sofie Nielsen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 47.93 | ||||||
20 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Tåstrup | 53.37 | ||||||
21 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 56.78 | ||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-1998 |
Årg. 2006-2016: Sofia Drevskich (2003) 47.93 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Klaudia W. Mogensen (2000) 37.02 2012-08-25 |
Årg. 2002-2003: Josefine Pedersen (1999) 35.26 2013-08-24 |
Årg. 1999-2001: Line H. Vestergaard (1996) 36.19 2012-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 35.23 | ||||||
2 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 38.05 | ||||||
3 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 40.51 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:17 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:04 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Årg. 2006-2016: Sofia Drevskich (2003) 47.93 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Klaudia W. Mogensen (2000) 37.02 2012-08-25 |
Årg. 2002-2003: Josefine Pedersen (1999) 35.26 2013-08-24 |
Årg. 1999-2001: Line H. Vestergaard (1996) 36.19 2012-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 37.47 | ||||||
2 | Maiken Hougaard | 2002 | Auning Svømmeklub | 37.70 | ||||||
3 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 37.93 | ||||||
4 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 38.02 | ||||||
5 | Maria Rye | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.31 | ||||||
6 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 38.66 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:04 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 10:23 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2016 |
Årg. 2005-2016: Jens Riisgaard-Jensen (2003) 44.18 2015-08-22 |
Årg. 2003-2004: Marcus Dan Hansen (1999) 34.04 2013-08-24 |
Årg. 2001-2002: Kristoffer Moos (1996) 32.28 2012-08-25 |
Årg. 1998-2000: Joachim Mortensen (1995) 30.73 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Bertram D. Pedersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 50.77 | ||||||
2 | Willas Kazhel | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 51.16 | ||||||
3 | Mads Berthold Schultz | 2005 | Horsens Svømmeklub | 52.39 | ||||||
4 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 52.86 | ||||||
5 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Tåstrup | 53.34 | ||||||
6 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 54.00 | ||||||
7 | Jakob Kirkmand | 2005 | Horsens Svømmeklub | 58.19 | ||||||
8 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Tåstrup | 1:01.05 | ||||||
9 | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:03.17 | ||||||
10 | Capser Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:13.31 | ||||||
11 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:14.13 | ||||||
12 | Jonathan Schrold | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 1:19.42 | ||||||
- | Daniel Landbo | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lasse Legind | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Flyben ved 48m | |||||
- | Frederik Lenskjold | 2005 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Flyben v. start | |||||
- | Kåre Bentzen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Asynk. ben v start | |||||
- | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Asynk. ben 30m | |||||
- | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Flybenspark | |||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Årg. 2005-2016: Jens Riisgaard-Jensen (2003) 44.18 2015-08-22 |
Årg. 2003-2004: Marcus Dan Hansen (1999) 34.04 2013-08-24 |
Årg. 2001-2002: Kristoffer Moos (1996) 32.28 2012-08-25 |
Årg. 1998-2000: Joachim Mortensen (1995) 30.73 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | Aars Svømmeklub | 39.79 | ||||||
2 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 41.62 | ||||||
3 | Theis Dalgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 42.79 | ||||||
4 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 43.07 | ||||||
5 | Oliver Bjørn Kreilgaard | 2003 | Horsens Svømmeklub | 45.29 | ||||||
6 | Kalle Germer Knudsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 46.31 | ||||||
7 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 49.39 | ||||||
8 | Gustav Hansen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 49.51 | ||||||
9 | Sebastian Graff | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 50.03 | ||||||
10 | Christian R Pedersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:02.80 | ||||||
11 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:10.07 | ||||||
- | Gustav Nybro Søndergaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Asynk. ben v. start | |||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Årg. 2005-2016: Jens Riisgaard-Jensen (2003) 44.18 2015-08-22 |
Årg. 2003-2004: Marcus Dan Hansen (1999) 34.04 2013-08-24 |
Årg. 2001-2002: Kristoffer Moos (1996) 32.28 2012-08-25 |
Årg. 1998-2000: Joachim Mortensen (1995) 30.73 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.91 | ||||||
2 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 35.59 | ||||||
3 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 35.94 | ||||||
4 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 36.50 | ||||||
5 | Jonas Melchiorsen | 2001 | Hornslet Svømmeklub | 36.55 | ||||||
6 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 36.69 | ||||||
7 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 37.67 | ||||||
8 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 38.77 | ||||||
9 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 39.02 | ||||||
10 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 39.87 | ||||||
11 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 40.16 | ||||||
12 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 41.13 | ||||||
13 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 41.64 | ||||||
14 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 41.97 | ||||||
15 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 42.50 | ||||||
16 | Gorm Topp Tholle | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 43.41 | ||||||
17 | Rasmus Antonsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 46.85 | ||||||
18 | William Jensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 52.20 | ||||||
- | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-2000 |
Årg. 2005-2016: Jens Riisgaard-Jensen (2003) 44.18 2015-08-22 |
Årg. 2003-2004: Marcus Dan Hansen (1999) 34.04 2013-08-24 |
Årg. 2001-2002: Kristoffer Moos (1996) 32.28 2012-08-25 |
Årg. 1998-2000: Joachim Mortensen (1995) 30.73 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.64 | 16-18 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.78 | ||||||
3 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.16 | ||||||
4 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.14 | ||||||
5 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 33.18 | ||||||
6 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 33.38 | ||||||
7 | Andreas Hougaard | 2000 | Auning Svømmeklub | 33.40 | ||||||
8 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 33.97 | ||||||
9 | Alexander Fenger | 1999 | Horsens Svømmeklub | 34.62 | ||||||
10 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.63 | ||||||
11 | Christian Koch | 1998 | Horsens Svømmeklub | 35.05 | ||||||
12 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 35.64 | ||||||
13 | Kristoffer Rasmusen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 43.38 | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1997 |
Årg. 2005-2016: Jens Riisgaard-Jensen (2003) 44.18 2015-08-22 |
Årg. 2003-2004: Marcus Dan Hansen (1999) 34.04 2013-08-24 |
Årg. 2001-2002: Kristoffer Moos (1996) 32.28 2012-08-25 |
Årg. 1998-2000: Joachim Mortensen (1995) 30.73 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 33.76 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:23 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:07 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Årg. 2005-2016: Jens Riisgaard-Jensen (2003) 44.18 2015-08-22 |
Årg. 2003-2004: Marcus Dan Hansen (1999) 34.04 2013-08-24 |
Årg. 2001-2002: Kristoffer Moos (1996) 32.28 2012-08-25 |
Årg. 1998-2000: Joachim Mortensen (1995) 30.73 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.41 | ||||||
2 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 32.48 | ||||||
3 | Andreas Hougaard | 2000 | Auning Svømmeklub | 32.60 | ||||||
4 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.93 | ||||||
5 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 33.18 | ||||||
6 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 33.55 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:07 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 10:52 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2016 |
Årg. 2006-2016: Sofie Høvring (2004) 1:34.41 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Maria Uldal (1998) 1:16.20 2010-08-21 |
Årg. 2002-2003: Katrine Bukh Villesen (2000) 1:10.94 2015-08-24 |
Årg. 1999-2001: Pernille Larsen (1992) 1:06.62 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 47.77 | 1:37.52 | |||||
2 | Frederikke M. Christensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 56.24 | 1:56.19 | |||||
3 | Hannah Rørbech | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:00.39 | 1:59.96 | |||||
4 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 1:00.21 | 2:04.20 | |||||
5 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:01.86 | 2:09.25 | |||||
6 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:05.06 | 2:14.40 | |||||
7 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:11.24 | 2:20.21 | |||||
8 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:07.92 | 2:21.58 | |||||
9 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:09.59 | 2:28.88 | |||||
10 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 2:38.53 | ||||||
- | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Tåstrup | DSQ | udsvøm mave v 50m | |||||
- | Isabella Mathiassen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej berøring 50m | |||||
- | Louise Kipper Pedersen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Tåstrup | DSQ | mavelig v vend 50m | |||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Årg. 2006-2016: Sofie Høvring (2004) 1:34.41 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Maria Uldal (1998) 1:16.20 2010-08-21 |
Årg. 2002-2003: Katrine Bukh Villesen (2000) 1:10.94 2015-08-24 |
Årg. 1999-2001: Pernille Larsen (1992) 1:06.62 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helga Bak | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 41.01 | 1:26.59 | |||||
1 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 41.08 | 1:26.59 | |||||
3 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 41.93 | 1:27.87 | |||||
4 | Freja Friborg | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 42.14 | 1:29.33 | |||||
5 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 45.01 | 1:30.34 | |||||
6 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 43.58 | 1:31.27 | |||||
7 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | Horsens Svømmeklub | 44.83 | 1:33.37 | |||||
8 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 46.60 | 1:34.72 | |||||
9 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 47.20 | 1:35.69 | |||||
10 | Ester Lauritsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 48.39 | 1:36.26 | |||||
11 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 48.94 | 1:37.88 | |||||
12 | Karoline Elholm Juliussen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 47.32 | 1:38.39 | |||||
13 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 51.62 | 1:44.21 | |||||
14 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:44.26 | ||||||
15 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Tåstrup | 49.47 | 1:44.37 | |||||
16 | Maja Friis | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 51.61 | 1:44.92 | |||||
17 | Silke Løvstad Sørensen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 51.81 | 1:46.16 | |||||
18 | Ida Marie Jørgensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 52.00 | 1:49.54 | |||||
19 | Christine Porse | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 51.70 | 1:50.46 | |||||
20 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 55.03 | 1:57.63 | |||||
21 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 55.64 | 1:57.92 | |||||
22 | Emilie Fig Kragh | 2005 | Horsens Svømmeklub | 59.77 | 2:04.63 | |||||
23 | Mathilde Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:00.76 | 2:04.78 | |||||
24 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 2:05.40 | ||||||
25 | Caroline Schrold | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:06.45 | 2:23.06 | |||||
- | Signe Vandborg Madsen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie Vad Kruse | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Årg. 2006-2016: Sofie Høvring (2004) 1:34.41 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Maria Uldal (1998) 1:16.20 2010-08-21 |
Årg. 2002-2003: Katrine Bukh Villesen (2000) 1:10.94 2015-08-24 |
Årg. 1999-2001: Pernille Larsen (1992) 1:06.62 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.95 | 1:10.43 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 35.24 | 1:13.61 | |||||
3 | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | 37.51 | 1:19.63 | |||||
4 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 38.90 | 1:19.87 | |||||
5 | Sofie Vegener | 2002 | Auning Svømmeklub | 38.49 | 1:20.36 | |||||
6 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 40.82 | 1:22.28 | |||||
7 | Sara Gade | 2002 | Ikast Svømmeklub | 38.70 | 1:22.42 | |||||
8 | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svømmeklub | 40.72 | 1:24.12 | |||||
9 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.13 | 1:24.63 | |||||
10 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 41.64 | 1:25.16 | |||||
11 | Emilie Knudsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 41.22 | 1:26.61 | |||||
12 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 42.20 | 1:26.99 | |||||
13 | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 42.20 | 1:27.92 | |||||
14 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 43.92 | 1:28.50 | |||||
15 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 45.92 | 1:34.67 | |||||
16 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 46.67 | 1:34.71 | |||||
17 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 44.27 | 1:35.25 | |||||
18 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 46.28 | 1:35.59 | |||||
19 | Alfa Frederikke Røygaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 49.95 | 1:46.73 | |||||
20 | Sarah Fagerlund Lunheim | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 52.93 | 1:48.36 | |||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2001 |
Årg. 2006-2016: Sofie Høvring (2004) 1:34.41 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Maria Uldal (1998) 1:16.20 2010-08-21 |
Årg. 2002-2003: Katrine Bukh Villesen (2000) 1:10.94 2015-08-24 |
Årg. 1999-2001: Pernille Larsen (1992) 1:06.62 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 37.19 | 1:15.06 | |||||
2 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 36.67 | 1:16.37 | |||||
3 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 37.47 | 1:17.11 | |||||
4 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 37.80 | 1:17.87 | |||||
5 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 37.29 | 1:18.95 | |||||
6 | Anna Mathiasen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 38.26 | 1:19.45 | |||||
7 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.49 | 1:20.53 | |||||
8 | Mille C. Berg | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 40.61 | 1:22.72 | |||||
9 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 41.32 | 1:23.74 | |||||
10 | Thea Krøll | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 40.73 | 1:24.91 | |||||
11 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.56 | 1:26.16 | |||||
12 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 42.53 | 1:26.66 | |||||
13 | Katrine Egenæs | 2000 | Dragsholm Svømmeklub | 47.54 | 1:39.18 | |||||
- | Miranetee Brimstrond | 2000 | Stidsholt IF | DNS | ||||||
- | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | DSQ | ej fortsat bev. 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:52 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:34 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Årg. 2006-2016: Sofie Høvring (2004) 1:34.41 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Maria Uldal (1998) 1:16.20 2010-08-21 |
Årg. 2002-2003: Katrine Bukh Villesen (2000) 1:10.94 2015-08-24 |
Årg. 1999-2001: Pernille Larsen (1992) 1:06.62 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.15 | 1:09.70 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 34.13 | 1:11.56 | |||||
3 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 36.05 | 1:13.44 | |||||
4 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 36.38 | 1:14.49 | |||||
5 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 36.05 | 1:15.92 | |||||
6 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 36.34 | 1:16.33 | |||||
7 | Anna Mathiasen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 36.95 | 1:16.84 | |||||
8 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 37.53 | 1:19.38 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:34 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 11:10 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2016 |
Årg. 2005-2016: Alexander L. Bjørn (2003) 1:20.46 2015-08-22 |
Årg. 2003-2004: Silas Bøjsen (2002) 42.46 2015-08-22 |
Årg. 2001-2002: Frederik Wörmer (1990) 1:04.86 2008-08-30 |
Årg. 1998-2000: Anders Møller (1991) 1:01.15 2008-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Jørgensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 41.03 | 1:26.20 | |||||
2 | Kristian Kjær | 2005 | Thisted Svømmeklub | 46.39 | 1:35.40 | |||||
3 | Gustav Hoxer | 2005 | Thisted Svømmeklub | 47.07 | 1:36.29 | |||||
4 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Tåstrup | 46.52 | 1:37.21 | |||||
5 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 47.97 | 1:38.14 | |||||
6 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 49.34 | 1:39.57 | |||||
7 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 51.95 | 1:43.98 | |||||
8 | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 52.04 | 1:46.86 | |||||
9 | Andreas Gaardsted | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 54.59 | 1:49.51 | |||||
10 | Willas Kazhel | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 57.34 | 2:00.86 | |||||
11 | Lasse Legind | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 59.43 | 2:08.41 | |||||
12 | Frederik Lenskjold | 2005 | Horsens Svømmeklub | 58.88 | 2:10.79 | |||||
13 | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 2:20.55 | ||||||
14 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:12.17 | 2:27.54 | |||||
- | Daniel Landbo | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Trak i tov v 30 m | |||||
- | Kåre Bentzen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DSQ | udsvøm på mave v 50m | |||||
- | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | udsvøm på mave v 50m | |||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Årg. 2005-2016: Alexander L. Bjørn (2003) 1:20.46 2015-08-22 |
Årg. 2003-2004: Silas Bøjsen (2002) 42.46 2015-08-22 |
Årg. 2001-2002: Frederik Wörmer (1990) 1:04.86 2008-08-30 |
Årg. 1998-2000: Anders Møller (1991) 1:01.15 2008-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.88 | 1:17.25 | |||||
2 | Frederik Venø Elling | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 37.38 | 1:17.50 | |||||
3 | Alex Søndergaard | 2003 | Thisted Svømmeklub | 39.05 | 1:19.60 | |||||
4 | Emil Lykke Grann | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 40.40 | 1:22.70 | |||||
5 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | Aars Svømmeklub | 40.58 | 1:24.60 | |||||
6 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 41.67 | 1:24.63 | |||||
7 | Marius Gystad | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 41.74 | 1:25.25 | |||||
8 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 42.35 | 1:25.97 | |||||
9 | Oscar Pedersen | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.25 | 1:28.19 | |||||
10 | Asger Mathiasen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 41.34 | 1:28.40 | |||||
11 | Nicklas Bager | 2003 | Thisted Svømmeklub | 43.33 | 1:28.88 | |||||
12 | Jakob Nadeem Alwan | 2003 | Swim Team Tåstrup | 44.65 | 1:30.27 | |||||
13 | Rasmus Håkonsson | 2004 | Ikast Svømmeklub | 43.93 | 1:30.81 | |||||
14 | Asger Hatting | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 43.71 | 1:31.02 | |||||
15 | Malik Lodberg Klein | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 45.37 | 1:32.13 | |||||
16 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 45.77 | 1:34.04 | |||||
17 | Marcus Albæk | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 47.81 | 1:37.42 | |||||
18 | Magnus Søgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:00.73 | 1:42.33 | |||||
19 | Kalle Germer Knudsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 51.02 | 1:46.35 | |||||
20 | Gustav Nybro Søndergaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:03.92 | 2:14.89 | |||||
21 | Christian R Pedersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:02.91 | 2:18.85 | |||||
- | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | udsvøm på mave v 50m | |||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Årg. 2005-2016: Alexander L. Bjørn (2003) 1:20.46 2015-08-22 |
Årg. 2003-2004: Silas Bøjsen (2002) 42.46 2015-08-22 |
Årg. 2001-2002: Frederik Wörmer (1990) 1:04.86 2008-08-30 |
Årg. 1998-2000: Anders Møller (1991) 1:01.15 2008-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.82 | 1:09.11 | |||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 33.58 | 1:09.88 | |||||
3 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 33.99 | 1:10.78 | |||||
4 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 37.14 | 1:13.86 | |||||
5 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 36.91 | 1:15.40 | |||||
6 | Mathias Plog Jensen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 37.41 | 1:16.71 | |||||
7 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 37.05 | 1:17.66 | |||||
8 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 38.39 | 1:18.19 | |||||
9 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:20.32 | ||||||
10 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 39.50 | 1:21.07 | |||||
11 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 39.98 | 1:21.42 | |||||
12 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 39.69 | 1:21.73 | |||||
13 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 38.89 | 1:21.88 | |||||
14 | Johannes Wemmelund | 2001 | Herning Svømmeklub | 39.74 | 1:22.88 | |||||
15 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 39.54 | 1:23.20 | |||||
16 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 44.13 | 1:30.75 | |||||
17 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 45.57 | 1:39.38 | |||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-2000 |
Årg. 2005-2016: Alexander L. Bjørn (2003) 1:20.46 2015-08-22 |
Årg. 2003-2004: Silas Bøjsen (2002) 42.46 2015-08-22 |
Årg. 2001-2002: Frederik Wörmer (1990) 1:04.86 2008-08-30 |
Årg. 1998-2000: Anders Møller (1991) 1:01.15 2008-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.39 | 1:02.96 | |||||
2 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 31.51 | 1:05.43 | |||||
3 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 31.99 | 1:05.86 | |||||
4 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 34.29 | 1:09.50 | |||||
5 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.93 | 1:15.78 | |||||
6 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 37.52 | 1:17.20 | |||||
7 | Mathias Madsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 38.53 | 1:21.22 | |||||
8 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 39.32 | 1:22.48 | |||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1997 |
Årg. 2005-2016: Alexander L. Bjørn (2003) 1:20.46 2015-08-22 |
Årg. 2003-2004: Silas Bøjsen (2002) 42.46 2015-08-22 |
Årg. 2001-2002: Frederik Wörmer (1990) 1:04.86 2008-08-30 |
Årg. 1998-2000: Anders Møller (1991) 1:01.15 2008-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 32.74 | 1:07.32 | |||||
2 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 35.30 | 1:12.11 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:10 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:37 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Årg. 2005-2016: Alexander L. Bjørn (2003) 1:20.46 2015-08-22 |
Årg. 2003-2004: Silas Bøjsen (2002) 42.46 2015-08-22 |
Årg. 2001-2002: Frederik Wörmer (1990) 1:04.86 2008-08-30 |
Årg. 1998-2000: Anders Møller (1991) 1:01.15 2008-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 29.44 | 1:00.47 | 16-18 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 32.36 | 1:05.80 | |||||
3 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 32.35 | 1:05.99 | |||||
4 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 32.32 | 1:08.08 | |||||
5 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 33.21 | 1:08.36 | |||||
6 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 32.80 | 1:08.89 | |||||
7 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 33.03 | 1:09.44 | |||||
8 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 34.35 | 1:10.63 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:37 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 11:51 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Årg. 2004-2016: Sofie Hansen (2002) 2:40.55 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Freja Østergaard (1995) 2:32.48 2009-08-22 |
Årg. 1999-2001: Pernille Larsen (1992) 2:30.87 2008-08-31 |
Årg. 0-1998: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:24.33 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 40.63 | 1:29.99 | 2:15.88 | 2:56.57 | |||
2 | Freja Friborg | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.63 | 1:27.80 | 2:23.85 | 3:05.93 | |||
3 | Nicoline Møldrup | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 41.92 | 1:37.40 | 2:37.36 | 3:20.15 | |||
4 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | Hornslet Svømmeklub | 46.40 | 1:38.70 | 2:37.06 | 3:21.23 | |||
5 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 48.78 | 1:46.63 | 2:42.46 | 3:25.03 | |||
6 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Tåstrup | 42.57 | 1:35.95 | 2:36.96 | 3:26.40 | |||
7 | Karoline Elholm Juliussen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 48.03 | 1:37.70 | 2:46.50 | 3:28.55 | |||
8 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 50.97 | 1:45.57 | 2:48.62 | 3:29.51 | |||
9 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 45.24 | 1:40.27 | 2:42.84 | 3:29.92 | |||
10 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 46.24 | 1:39.27 | 2:45.32 | 3:30.97 | |||
11 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 46.81 | 1:43.96 | 2:46.32 | 3:31.83 | |||
12 | Rikke Sander Berggreen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 44.84 | 1:37.27 | 2:44.56 | 3:36.26 | |||
13 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 50.07 | 2:48.99 | 3:38.33 | ||||
14 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 50.35 | 1:49.22 | 2:51.23 | 3:38.80 | |||
15 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 47.56 | 2:48.28 | 3:40.26 | ||||
16 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 55.04 | 2:56.75 | 3:47.65 | ||||
17 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 51.57 | 1:54.08 | 2:56.57 | 3:50.68 | |||
18 | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 54.81 | 1:58.45 | 3:06.29 | 3:54.79 | |||
19 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 55.50 | 2:01.42 | 3:06.92 | 4:02.14 | |||
20 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 59.18 | 2:07.96 | 3:26.38 | 4:24.48 | |||
21 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 59.50 | 2:16.74 | 3:27.84 | 4:24.49 | |||
- | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Afslut ryg på mave | |||||
- | Ida Marie Jørgensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Rygl. i bryst v 100m | |||||
- | Sofie Korczak | 2004 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Asynk. arme v 30 m | |||||
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Årg. 2004-2016: Sofie Hansen (2002) 2:40.55 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Freja Østergaard (1995) 2:32.48 2009-08-22 |
Årg. 1999-2001: Pernille Larsen (1992) 2:30.87 2008-08-31 |
Årg. 0-1998: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:24.33 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 35.57 | 1:16.16 | 2:03.60 | 2:39.97 | |||
2 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 35.06 | 1:22.05 | 2:05.06 | 2:40.68 | |||
3 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 36.48 | 1:23.63 | 2:12.89 | 2:51.82 | |||
4 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 34.88 | 1:20.80 | 2:09.61 | 2:52.14 | |||
5 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 37.54 | 1:22.57 | 2:12.74 | 2:54.25 | |||
6 | Maiken Hougaard | 2002 | Auning Svømmeklub | 39.25 | 1:28.01 | 2:14.51 | 2:54.30 | |||
7 | Line Lyskjær | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 36.82 | 1:25.08 | 2:14.66 | 2:54.51 | |||
8 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.38 | 1:23.22 | 2:15.10 | 2:55.23 | |||
9 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 42.40 | 2:15.48 | 2:55.45 | ||||
10 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 36.83 | 1:22.42 | 2:18.46 | 2:57.64 | |||
11 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 38.31 | 2:16.81 | 2:57.96 | ||||
12 | Josefine Mikkelsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 38.24 | 1:26.86 | 2:17.14 | 2:59.60 | |||
13 | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 41.21 | 2:18.76 | 3:00.52 | ||||
14 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 37.37 | 1:26.86 | 2:20.71 | 3:01.84 | |||
15 | Ida Sund | 2002 | Horsens Svømmeklub | 36.70 | 1:24.18 | 2:18.66 | 3:02.60 | |||
16 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 41.31 | 1:28.54 | 2:25.63 | 3:02.86 | |||
17 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 41.20 | 1:31.60 | 2:20.67 | 3:03.07 | |||
18 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.51 | 1:23.71 | 2:21.28 | 3:07.11 | |||
19 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 39.60 | 1:30.43 | 2:26.70 | 3:08.35 | |||
20 | Camilla Kjær | 2003 | Thisted Svømmeklub | 37.56 | 1:30.49 | 2:24.91 | 3:08.69 | |||
21 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 37.40 | 1:27.69 | 2:23.18 | 3:10.60 | |||
22 | Therese Mardal | 2002 | Thisted Svømmeklub | 40.36 | 1:34.13 | 2:30.82 | 3:10.97 | |||
23 | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 42.81 | 1:36.27 | 2:31.36 | 3:11.21 | |||
24 | Catherina Juul Jensen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 43.78 | 2:32.78 | 3:15.21 | ||||
25 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 43.75 | 1:37.72 | 2:33.82 | 3:15.97 | |||
26 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 44.80 | 1:34.53 | 2:32.61 | 3:18.40 | |||
27 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 42.50 | 1:32.65 | 2:32.84 | 3:18.63 | |||
28 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 45.23 | 2:38.11 | 3:19.34 | ||||
29 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 48.37 | 1:39.12 | 2:39.06 | 3:23.40 | |||
30 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 47.61 | 1:46.62 | 2:39.46 | 3:24.11 | |||
31 | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 45.91 | 1:38.32 | 2:41.78 | 3:26.23 | |||
32 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 49.16 | 1:45.85 | 2:41.73 | 3:29.24 | |||
33 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Tåstrup | 46.38 | 1:41.23 | 2:42.51 | 3:33.38 | |||
34 | Maria Kristine Kirkmand | 2003 | Horsens Svømmeklub | 48.42 | 1:45.35 | 2:59.25 | 3:44.93 | |||
- | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Line Frederiksen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Afslut ryg på mave | |||||
- | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | DSQ | Afslut ryg på mave | |||||
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Årg. 2004-2016: Sofie Hansen (2002) 2:40.55 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Freja Østergaard (1995) 2:32.48 2009-08-22 |
Årg. 1999-2001: Pernille Larsen (1992) 2:30.87 2008-08-31 |
Årg. 0-1998: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:24.33 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 33.39 | 1:17.10 | 2:00.93 | 2:37.55 | |||
2 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 35.15 | 1:20.04 | 2:06.99 | 2:45.44 | |||
3 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 37.20 | 1:19.62 | 2:11.97 | 2:46.99 | |||
4 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 38.84 | 1:24.51 | 2:09.83 | 2:47.61 | |||
5 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 35.21 | 1:22.49 | 2:10.25 | 2:49.01 | |||
6 | Anna Mathiasen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 36.92 | 1:20.04 | 2:10.91 | 2:49.92 | |||
7 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.69 | 1:22.70 | 2:14.36 | 2:52.40 | |||
8 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.16 | 2:14.65 | 2:54.51 | ||||
9 | Trine Dam | 2001 | Horsens Svømmeklub | 36.87 | 1:24.27 | 2:13.35 | 2:54.98 | |||
10 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Horsens Svømmeklub | 40.78 | 1:29.72 | 2:25.00 | 3:10.13 | |||
11 | Nanna Lyng Bojesen | 2001 | Rønne Svømme Klub | 41.29 | 1:30.69 | 2:31.10 | 3:17.68 | |||
12 | Katrine Munch Sørensen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 45.50 | 1:35.50 | 2:35.54 | 3:18.60 | |||
13 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 42.26 | 1:37.04 | 2:37.41 | 3:19.96 | |||
14 | Mette Krogstrup Madsen | 2000 | Skals Gymnastikforening | 42.70 | 1:36.15 | 2:33.31 | 3:20.18 | |||
15 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Tåstrup | 40.67 | 1:39.79 | 2:41.93 | 3:32.71 | |||
16 | Caroline T.b. Johansen | 1999 | HOG-Hinnerup | 43.58 | 1:43.49 | 2:46.18 | 3:40.81 | |||
- | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Flyben v 130m | |||||
- | Helena M. S. Sørensen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:51 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 12:41 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 12, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Årg. 2003-2016: Jens Sørensen (2001) 2:26.03 2015-08-22 |
Årg. 2001-2002: Daniel Svendsen (1990) 2:15.12 2005-08-20 |
Årg. 1998-2000: Chris Christensen (1988) 2:09.83 2006-08-26 |
Årg. 0-1997: Chris Christensen (1988) 2:07.86 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.33 | 1:20.14 | 2:10.82 | 2:46.61 | |||
2 | Oliver Fenger | 2003 | Horsens Svømmeklub | 36.38 | 1:22.51 | 2:07.69 | 2:48.28 | |||
3 | Marius Gystad | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 41.65 | 1:28.27 | 2:18.51 | 2:57.77 | |||
4 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 38.55 | 1:26.19 | 2:18.64 | 3:00.00 | |||
5 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 38.04 | 1:26.58 | 2:19.29 | 3:00.11 | |||
6 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | Aars Svømmeklub | 39.78 | 1:26.79 | 2:18.94 | 3:02.18 | |||
7 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 42.18 | 1:31.16 | 2:21.78 | 3:02.21 | |||
8 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 39.43 | 1:27.58 | 2:19.66 | 3:03.80 | |||
9 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 40.34 | 1:29.08 | 2:25.54 | 3:08.09 | |||
10 | Rasmus Håkonsson | 2004 | Ikast Svømmeklub | 43.45 | 1:31.91 | 2:25.24 | 3:08.11 | |||
11 | Asger Hatting | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 44.23 | 1:36.96 | 2:28.06 | 3:08.25 | |||
12 | Theis Dalgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 44.13 | 1:31.34 | 2:25.23 | 3:10.77 | |||
13 | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 42.44 | 1:34.73 | 2:30.98 | 3:15.69 | |||
14 | Kasper Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 46.95 | 1:42.31 | 2:35.32 | 3:18.40 | |||
15 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 44.18 | 1:32.70 | 2:33.24 | 3:18.83 | |||
16 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 42.55 | 1:36.23 | 2:36.12 | 3:19.82 | |||
17 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 44.08 | 1:37.19 | 2:37.75 | 3:22.46 | |||
18 | Mikkel Mølgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 49.41 | 1:46.02 | 2:40.80 | 3:24.55 | |||
19 | Kasper Hansen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 50.14 | 1:43.88 | 2:43.29 | 3:27.10 | |||
20 | Oliver Bjørn Kreilgaard | 2003 | Horsens Svømmeklub | 56.32 | 1:54.60 | 2:50.68 | 3:33.66 | |||
21 | Mark Kronbæk Nancke | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 44.35 | 1:50.37 | 2:52.32 | 3:33.89 | |||
22 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 43.93 | 1:45.33 | 2:52.91 | 3:39.52 | |||
23 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 49.40 | 1:47.17 | 2:51.29 | 3:42.24 | |||
24 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Tåstrup | 49.98 | 1:51.61 | 2:55.17 | 3:48.05 | |||
25 | Emil Togsverd | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 55.88 | 1:52.72 | 3:05.40 | 3:50.28 | |||
26 | Viggo Stricker Pedersen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 50.60 | 1:50.02 | 3:13.20 | 4:07.09 | |||
27 | Mads Berthold Schultz | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:07.66 | 2:13.10 | 3:17.81 | 4:24.08 | |||
- | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederik Venø Elling | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Sv. på and bane 100 | |||||
- | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Brystben ved fly 40m | |||||
- | Oscar Pedersen | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | Afslut ryg på mave | |||||
- | Sebastian Graff | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Brystben i fly v st | |||||
- | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Afslut på mave v 100 | |||||
Løb 12, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Årg. 2003-2016: Jens Sørensen (2001) 2:26.03 2015-08-22 |
Årg. 2001-2002: Daniel Svendsen (1990) 2:15.12 2005-08-20 |
Årg. 1998-2000: Chris Christensen (1988) 2:09.83 2006-08-26 |
Årg. 0-1997: Chris Christensen (1988) 2:07.86 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Frølund | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 30.96 | 1:09.30 | 1:52.95 | 2:26.69 | |||
2 | William Kristiansen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 33.58 | 1:15.70 | 2:05.96 | 2:41.51 | |||
3 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 34.69 | 1:20.28 | 2:08.43 | 2:45.90 | |||
4 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 34.49 | 1:22.23 | 2:11.48 | 2:46.02 | |||
5 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 36.03 | 1:20.37 | 2:11.63 | 2:48.32 | |||
6 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.20 | 1:20.11 | 2:15.47 | 2:53.74 | |||
7 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 36.05 | 1:26.73 | 2:13.25 | 2:54.99 | |||
8 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.82 | 1:24.27 | 2:18.68 | 3:00.28 | |||
9 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 37.01 | 1:25.40 | 2:19.55 | 3:06.49 | |||
10 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.22 | 1:35.12 | 2:28.72 | 3:12.33 | |||
11 | Rasmus Antonsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:02.34 | 2:03.25 | 3:05.26 | 3:54.48 | |||
- | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Afs mave på ryg 100m | |||||
Løb 12, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Årg. 2003-2016: Jens Sørensen (2001) 2:26.03 2015-08-22 |
Årg. 2001-2002: Daniel Svendsen (1990) 2:15.12 2005-08-20 |
Årg. 1998-2000: Chris Christensen (1988) 2:09.83 2006-08-26 |
Årg. 0-1997: Chris Christensen (1988) 2:07.86 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 30.14 | 1:06.41 | 1:47.27 | 2:19.97 | |||
2 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 31.13 | 1:08.01 | 1:49.03 | 2:21.05 | |||
3 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 29.01 | 1:08.46 | 1:52.45 | 2:24.16 | |||
4 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.12 | 1:09.98 | 1:50.87 | 2:25.24 | |||
5 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 30.68 | 1:09.25 | 1:50.32 | 2:25.25 | |||
6 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 30.62 | 1:10.62 | 1:53.26 | 2:26.43 | |||
7 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.61 | 1:09.61 | 1:55.90 | 2:28.31 | |||
8 | Alexander Fenger | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.02 | 1:13.04 | 1:54.74 | 2:29.24 | |||
9 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.54 | 1:14.87 | 1:55.48 | 2:30.77 | |||
10 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 32.67 | 1:13.62 | 1:57.48 | 2:33.25 | |||
11 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.63 | 1:11.65 | 1:59.99 | 2:34.75 | |||
12 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.63 | 1:13.36 | 2:00.11 | 2:35.16 | |||
12 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | Auning Svømmeklub | 32.64 | 1:15.20 | 1:59.16 | 2:35.16 | |||
14 | Mads Alnor | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 31.84 | 1:15.27 | 2:01.58 | 2:37.77 | |||
15 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.70 | 1:16.56 | 2:03.56 | 2:38.81 | |||
16 | Hugin Juliansson | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.48 | 1:16.52 | 2:03.07 | 2:40.86 | |||
17 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.02 | 1:17.07 | 2:13.53 | 2:51.76 | |||
18 | Mathias Madsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 39.93 | 1:26.18 | 2:22.20 | 3:02.70 | |||
- | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Asynkrone arme 100m | |||||
Løb 12, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Årg. 2003-2016: Jens Sørensen (2001) 2:26.03 2015-08-22 |
Årg. 2001-2002: Daniel Svendsen (1990) 2:15.12 2005-08-20 |
Årg. 1998-2000: Chris Christensen (1988) 2:09.83 2006-08-26 |
Årg. 0-1997: Chris Christensen (1988) 2:07.86 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 28.43 | 1:09.09 | 1:51.28 | 2:24.03 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:41 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 13:00 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2016 |
Årg. 2006-2016: Isabel Vang Hvitved (2003) 1:19.60 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Julie Krøyer Svendsen (2002) 1:04.13 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Klaudia W. Mogensen (2000) 59.83 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Kia Hansen (1995) 59.76 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 39.08 | 1:22.80 | |||||
2 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 48.61 | 1:42.38 | |||||
3 | Camille Cueto Rasmussen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 48.62 | 1:43.46 | |||||
4 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 47.67 | 1:45.00 | |||||
5 | Isabella Mathiassen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 48.52 | 1:49.28 | |||||
6 | Signe Knudsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 52.14 | 1:50.51 | |||||
7 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 52.10 | 1:51.59 | |||||
8 | Frederikke M. Christensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 54.16 | 1:55.41 | |||||
9 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 54.52 | 1:59.34 | |||||
10 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 58.19 | 2:01.37 | |||||
11 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 56.80 | 2:02.20 | |||||
12 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 56.56 | 2:03.04 | |||||
13 | Julie Bjørn | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:00.74 | 2:09.06 | |||||
14 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Tåstrup | 58.21 | 2:12.20 | |||||
15 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 59.49 | 2:13.35 | |||||
16 | Sarah Manicus Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:03.83 | 2:19.68 | |||||
- | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Årg. 2006-2016: Isabel Vang Hvitved (2003) 1:19.60 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Julie Krøyer Svendsen (2002) 1:04.13 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Klaudia W. Mogensen (2000) 59.83 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Kia Hansen (1995) 59.76 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 35.14 | 1:13.04 | |||||
2 | Helga Bak | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 34.72 | 1:14.00 | |||||
3 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 35.64 | 1:14.85 | |||||
4 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | Horsens Svømmeklub | 36.36 | 1:15.76 | |||||
5 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 37.51 | 1:17.40 | |||||
6 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 37.70 | 1:18.75 | |||||
7 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 38.16 | 1:19.53 | |||||
8 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 37.30 | 1:19.71 | |||||
9 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 38.41 | 1:20.56 | |||||
10 | Tilde Søe Bach | 2005 | Thisted Svømmeklub | 37.60 | 1:20.95 | |||||
11 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 39.12 | 1:22.14 | |||||
12 | Ester Lauritsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 38.12 | 1:22.89 | |||||
13 | Amalie Tolderlund | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 38.40 | 1:23.39 | |||||
14 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 40.47 | 1:23.72 | |||||
15 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 40.03 | 1:24.99 | |||||
16 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 40.96 | 1:26.68 | |||||
17 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 38.53 | 1:27.00 | |||||
18 | Rikke Sander Berggreen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 40.21 | 1:28.40 | |||||
19 | Emilie Bie Bock | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 40.57 | 1:28.53 | |||||
20 | Silke Løvstad Sørensen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 40.36 | 1:29.17 | |||||
21 | Maja Friis | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 42.66 | 1:29.78 | |||||
22 | Ida Melchiorsen | 2004 | Hornslet Svømmeklub | 42.15 | 1:32.05 | |||||
23 | Christine Porse | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 40.46 | 1:32.36 | |||||
24 | Ida Jul Christiansen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 43.94 | 1:32.84 | |||||
25 | Ida Marie Jørgensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 43.17 | 1:33.81 | |||||
26 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 45.36 | 1:34.91 | |||||
27 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 47.03 | 1:36.13 | |||||
28 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 46.24 | 1:37.31 | |||||
29 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 46.13 | 1:38.91 | |||||
30 | Mathilde Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 45.13 | 1:38.96 | |||||
31 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 48.37 | 1:39.44 | |||||
32 | Emilie Fig Kragh | 2005 | Horsens Svømmeklub | 45.40 | 1:39.79 | |||||
33 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 50.11 | 1:44.58 | |||||
34 | Sofie Korczak | 2004 | Swim Team Tåstrup | 48.17 | 1:44.92 | |||||
35 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 49.67 | 1:54.82 | |||||
36 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 55.58 | 1:58.99 | |||||
37 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 55.48 | 2:01.43 | |||||
38 | Caroline Schrold | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 54.52 | 2:08.18 | |||||
- | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mille Høiby Jørgensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Signe Vandborg Madsen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie Vad Kruse | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Årg. 2006-2016: Isabel Vang Hvitved (2003) 1:19.60 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Julie Krøyer Svendsen (2002) 1:04.13 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Klaudia W. Mogensen (2000) 59.83 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Kia Hansen (1995) 59.76 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | 31.93 | 1:06.80 | |||||
2 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 31.51 | 1:06.90 | |||||
3 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 31.80 | 1:07.37 | |||||
4 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 33.37 | 1:09.72 | |||||
5 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 33.19 | 1:10.64 | |||||
6 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 34.48 | 1:10.94 | |||||
7 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 34.36 | 1:11.31 | |||||
8 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 34.58 | 1:11.35 | |||||
9 | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 34.65 | 1:11.77 | |||||
10 | Sara Gade | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.28 | 1:12.00 | |||||
11 | Therese Mardal | 2002 | Thisted Svømmeklub | 33.94 | 1:12.16 | |||||
12 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 34.58 | 1:12.41 | |||||
13 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 35.63 | 1:14.03 | |||||
14 | Ida Sund | 2002 | Horsens Svømmeklub | 35.08 | 1:14.34 | |||||
15 | Josefine Mikkelsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 35.02 | 1:14.47 | |||||
16 | Line Frederiksen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 35.78 | 1:14.87 | |||||
17 | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 36.12 | 1:15.29 | |||||
18 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 36.06 | 1:15.59 | |||||
19 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 36.39 | 1:15.90 | |||||
20 | Camilla Kjær | 2003 | Thisted Svømmeklub | 36.01 | 1:15.91 | |||||
21 | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 36.89 | 1:16.01 | |||||
22 | Catherina Juul Jensen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 36.53 | 1:16.21 | |||||
23 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.48 | 1:16.67 | |||||
24 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 37.14 | 1:18.35 | |||||
25 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 36.72 | 1:19.00 | |||||
26 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.89 | 1:19.31 | |||||
27 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.34 | 1:19.58 | |||||
28 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 37.34 | 1:19.78 | |||||
29 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 37.95 | 1:20.52 | |||||
30 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 37.79 | 1:20.56 | |||||
31 | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.72 | 1:20.77 | |||||
32 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 39.11 | 1:21.41 | |||||
33 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 39.05 | 1:21.82 | |||||
34 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 39.88 | 1:22.79 | |||||
35 | Maria Kristine Kirkmand | 2003 | Horsens Svømmeklub | 39.04 | 1:23.04 | |||||
36 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 40.32 | 1:23.88 | |||||
37 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Tåstrup | 40.67 | 1:26.22 | |||||
38 | Kamille M. Hauber Ørsted | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 41.73 | 1:26.33 | |||||
39 | Sarah Fagerlund Lunheim | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 40.98 | 1:27.07 | |||||
40 | Alfa Frederikke Røygaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 38.35 | 1:27.17 | |||||
41 | Cecilie Høgfeldt | 2002 | Auning Svømmeklub | 40.09 | 1:27.66 | |||||
42 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 42.12 | 1:29.33 | |||||
43 | Julie Gerner Knudsen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 44.76 | 1:33.68 | |||||
44 | Methea Kristensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 44.05 | 1:33.79 | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2001 |
Årg. 2006-2016: Isabel Vang Hvitved (2003) 1:19.60 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Julie Krøyer Svendsen (2002) 1:04.13 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Klaudia W. Mogensen (2000) 59.83 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Kia Hansen (1995) 59.76 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 30.23 | 1:02.40 | |||||
2 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 30.80 | 1:02.48 | |||||
3 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 31.58 | 1:04.77 | |||||
4 | Matilde Fuglsang | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 31.40 | 1:05.80 | |||||
5 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.21 | 1:06.42 | |||||
6 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 32.96 | 1:07.13 | |||||
7 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 32.29 | 1:07.46 | |||||
8 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 33.14 | 1:08.30 | |||||
9 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 33.03 | 1:08.83 | |||||
10 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 33.65 | 1:10.86 | |||||
11 | Anna Mathiasen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 34.35 | 1:11.16 | |||||
12 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 34.44 | 1:11.63 | |||||
13 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 34.06 | 1:12.12 | |||||
14 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 34.09 | 1:12.70 | |||||
15 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 35.48 | 1:13.08 | |||||
16 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 35.22 | 1:13.39 | |||||
17 | Mette Krogstrup Madsen | 2000 | Skals Gymnastikforening | 34.75 | 1:14.48 | |||||
18 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.67 | 1:14.70 | |||||
19 | Thea Krøll | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 35.53 | 1:15.83 | |||||
20 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.23 | 1:16.16 | |||||
21 | Katrine Munch Sørensen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.18 | 1:16.98 | |||||
22 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 37.73 | 1:17.72 | |||||
23 | Mille C. Berg | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 37.17 | 1:18.16 | |||||
24 | Sofie Nielsen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.18 | 1:21.87 | |||||
25 | Caroline T.b. Johansen | 1999 | HOG-Hinnerup | 39.78 | 1:23.90 | |||||
26 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Tåstrup | 40.41 | 1:26.33 | |||||
27 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 49.59 | 1:46.55 | |||||
- | Katrine Egenæs | 2000 | Dragsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Miranetee Brimstrond | 2000 | Stidsholt IF | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-1998 |
Årg. 2006-2016: Isabel Vang Hvitved (2003) 1:19.60 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Julie Krøyer Svendsen (2002) 1:04.13 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Klaudia W. Mogensen (2000) 59.83 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Kia Hansen (1995) 59.76 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 30.31 | 1:01.99 | |||||
2 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 31.06 | 1:03.93 | |||||
3 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 30.73 | 1:04.54 | |||||
4 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 32.35 | 1:06.30 | |||||
5 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 32.91 | 1:07.93 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:00 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:50 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Årg. 2006-2016: Isabel Vang Hvitved (2003) 1:19.60 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Julie Krøyer Svendsen (2002) 1:04.13 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Klaudia W. Mogensen (2000) 59.83 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Kia Hansen (1995) 59.76 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 30.09 | 1:02.03 | |||||
2 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 30.49 | 1:02.43 | |||||
3 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 30.44 | 1:03.32 | |||||
4 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 31.76 | 1:04.19 | |||||
5 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 30.74 | 1:04.37 | |||||
6 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 31.24 | 1:04.42 | |||||
7 | Matilde Fuglsang | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 32.16 | 1:06.07 | |||||
8 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 32.49 | 1:07.91 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:50 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 13:50 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2016 |
Årg. 2005-2016: Benjamin Ørnbjerg Larsen (2000) 1:08.72 2012-08-25 |
Årg. 2003-2004: Jens Sørensen (2001) 57.15 2015-08-22 |
Årg. 2001-2002: Frans Johansen (1992) 56.43 2008-08-31 |
Årg. 1998-2000: Nicolai Graa Hansen (1988) 53.32 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Jørgensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 33.88 | 1:13.41 | |||||
2 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 35.97 | 1:15.32 | |||||
3 | Gustav Hoxer | 2005 | Thisted Svømmeklub | 38.91 | 1:20.28 | |||||
4 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Tåstrup | 38.43 | 1:20.97 | |||||
5 | Kristian Kjær | 2005 | Thisted Svømmeklub | 39.08 | 1:21.13 | |||||
6 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 36.95 | 1:22.07 | |||||
7 | Emil Togsverd | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 41.66 | 1:28.66 | |||||
8 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 42.70 | 1:29.07 | |||||
9 | Andreas Gaardsted | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 41.27 | 1:30.24 | |||||
10 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 43.60 | 1:31.47 | |||||
11 | Bertram D. Pedersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 44.18 | 1:33.79 | |||||
12 | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 45.98 | 1:34.39 | |||||
13 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Tåstrup | 42.98 | 1:35.03 | |||||
14 | Frederik Lenskjold | 2005 | Horsens Svømmeklub | 39.88 | 1:35.26 | |||||
15 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 45.85 | 1:38.47 | |||||
16 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 46.85 | 1:39.60 | |||||
17 | Willas Kazhel | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 46.39 | 1:39.74 | |||||
18 | Jakob Kirkmand | 2005 | Horsens Svømmeklub | 45.42 | 1:40.25 | |||||
19 | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 47.94 | 1:46.39 | |||||
20 | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 51.35 | 1:49.03 | |||||
21 | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:49.28 | 1:49.28 | |||||
22 | Capser Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 48.94 | 1:51.08 | |||||
23 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Tåstrup | 49.60 | 1:54.07 | |||||
24 | Lasse Legind | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 49.63 | 1:54.69 | |||||
25 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 58.90 | 2:03.85 | |||||
26 | Kåre Bentzen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:05.29 | 2:23.67 | |||||
27 | Jonathan Schrold | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 1:17.37 | 2:52.43 | |||||
- | Daniel Landbo | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Årg. 2005-2016: Benjamin Ørnbjerg Larsen (2000) 1:08.72 2012-08-25 |
Årg. 2003-2004: Jens Sørensen (2001) 57.15 2015-08-22 |
Årg. 2001-2002: Frans Johansen (1992) 56.43 2008-08-31 |
Årg. 1998-2000: Nicolai Graa Hansen (1988) 53.32 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alex Søndergaard | 2003 | Thisted Svømmeklub | 31.86 | 1:07.42 | |||||
2 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | Aars Svømmeklub | 33.23 | 1:09.68 | |||||
3 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 34.06 | 1:10.48 | |||||
4 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 34.71 | 1:11.84 | |||||
5 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 34.42 | 1:13.10 | |||||
6 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 35.10 | 1:13.31 | |||||
7 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 35.76 | 1:13.82 | |||||
8 | Jakob Nadeem Alwan | 2003 | Swim Team Tåstrup | 35.89 | 1:15.27 | |||||
9 | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 34.64 | 1:15.46 | |||||
10 | Nicklas Bager | 2003 | Thisted Svømmeklub | 35.54 | 1:17.12 | |||||
11 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 36.36 | 1:17.39 | |||||
12 | Kasper Hansen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 38.04 | 1:17.72 | |||||
13 | Oscar Pedersen | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.55 | 1:17.83 | |||||
14 | Asger Mathiasen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 36.36 | 1:17.86 | |||||
15 | Oliver Bjørn Kreilgaard | 2003 | Horsens Svømmeklub | 37.16 | 1:18.03 | |||||
16 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 37.02 | 1:18.14 | |||||
17 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 37.33 | 1:18.22 | |||||
18 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 37.18 | 1:19.79 | |||||
19 | Mark Kronbæk Nancke | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 36.40 | 1:20.00 | |||||
20 | Gustav Hansen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 38.31 | 1:20.21 | |||||
21 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 37.88 | 1:21.62 | |||||
22 | Marcus Albæk | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 40.84 | 1:23.49 | |||||
23 | Magnus Søgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 39.46 | 1:24.70 | |||||
24 | Christian R Pedersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 41.62 | 1:29.00 | |||||
25 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 42.91 | 1:29.24 | |||||
26 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Tåstrup | 41.67 | 1:29.73 | |||||
27 | Gustav Nybro Søndergaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 46.16 | 1:39.12 | |||||
28 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 50.72 | 1:48.96 | |||||
- | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Theis Dalgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Årg. 2005-2016: Benjamin Ørnbjerg Larsen (2000) 1:08.72 2012-08-25 |
Årg. 2003-2004: Jens Sørensen (2001) 57.15 2015-08-22 |
Årg. 2001-2002: Frans Johansen (1992) 56.43 2008-08-31 |
Årg. 1998-2000: Nicolai Graa Hansen (1988) 53.32 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 27.55 | 57.72 | |||||
2 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 28.79 | 58.52 | |||||
3 | Oliver Frølund | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 28.30 | 58.76 | |||||
4 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 28.55 | 59.41 | |||||
5 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 29.21 | 1:00.43 | |||||
6 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 29.14 | 1:00.52 | |||||
7 | William Kristiansen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 29.73 | 1:03.01 | |||||
8 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 30.89 | 1:03.26 | |||||
9 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 30.70 | 1:04.39 | |||||
10 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 32.19 | 1:05.10 | |||||
11 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 31.28 | 1:05.59 | |||||
12 | Mathias Plog Jensen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 31.57 | 1:05.73 | |||||
13 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 32.85 | 1:05.75 | |||||
14 | Jonas Melchiorsen | 2001 | Hornslet Svømmeklub | 30.70 | 1:05.77 | |||||
15 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 31.32 | 1:06.68 | |||||
16 | Gorm Topp Tholle | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 31.35 | 1:07.24 | |||||
17 | Johannes Wemmelund | 2001 | Herning Svømmeklub | 32.67 | 1:08.57 | |||||
18 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 32.67 | 1:09.00 | |||||
19 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 31.74 | 1:09.20 | |||||
20 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.26 | 1:11.17 | |||||
21 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 34.58 | 1:14.08 | |||||
22 | Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 34.60 | 1:15.18 | |||||
23 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 34.68 | 1:16.04 | |||||
24 | Rasmus Antonsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 39.70 | 1:24.69 | |||||
25 | William Jensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 41.75 | 1:30.57 | |||||
- | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-2000 |
Årg. 2005-2016: Benjamin Ørnbjerg Larsen (2000) 1:08.72 2012-08-25 |
Årg. 2003-2004: Jens Sørensen (2001) 57.15 2015-08-22 |
Årg. 2001-2002: Frans Johansen (1992) 56.43 2008-08-31 |
Årg. 1998-2000: Nicolai Graa Hansen (1988) 53.32 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 27.73 | 56.37 | |||||
2 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 26.96 | 56.65 | |||||
3 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 27.45 | 57.10 | |||||
3 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 27.40 | 57.10 | |||||
5 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 28.10 | 57.80 | |||||
6 | Alexander Fenger | 1999 | Horsens Svømmeklub | 28.17 | 58.15 | |||||
7 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 28.77 | 58.98 | |||||
8 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 28.47 | 59.21 | |||||
9 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.02 | 59.49 | |||||
10 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 28.58 | 1:00.54 | |||||
11 | Christian Koch | 1998 | Horsens Svømmeklub | 29.61 | 1:01.01 | |||||
12 | Mads Møller | 2000 | Kalundborg SK | 29.40 | 1:01.41 | |||||
13 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.68 | 1:01.51 | |||||
14 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | Auning Svømmeklub | 29.77 | 1:01.67 | |||||
15 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.10 | 1:01.84 | |||||
16 | Mads Alnor | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 29.66 | 1:02.22 | |||||
17 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.20 | 1:02.33 | |||||
18 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.46 | 1:02.39 | |||||
19 | Kasper Kjær | 2000 | H.G.F. Svømning | 30.07 | 1:03.87 | |||||
20 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 31.19 | 1:05.88 | |||||
21 | Hugin Juliansson | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.89 | 1:06.31 | |||||
22 | Mathias Madsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 34.10 | 1:09.77 | |||||
23 | Kristoffer Rasmusen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 34.65 | 1:15.01 | |||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1997 |
Årg. 2005-2016: Benjamin Ørnbjerg Larsen (2000) 1:08.72 2012-08-25 |
Årg. 2003-2004: Jens Sørensen (2001) 57.15 2015-08-22 |
Årg. 2001-2002: Frans Johansen (1992) 56.43 2008-08-31 |
Årg. 1998-2000: Nicolai Graa Hansen (1988) 53.32 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 27.34 | 57.25 | |||||
2 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 28.46 | 58.61 | |||||
3 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 28.83 | 1:00.55 | |||||
4 | Karl-Emil Jøker | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 28.65 | 1:00.70 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:50 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:53 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Årg. 2005-2016: Benjamin Ørnbjerg Larsen (2000) 1:08.72 2012-08-25 |
Årg. 2003-2004: Jens Sørensen (2001) 57.15 2015-08-22 |
Årg. 2001-2002: Frans Johansen (1992) 56.43 2008-08-31 |
Årg. 1998-2000: Nicolai Graa Hansen (1988) 53.32 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 26.35 | 56.44 | |||||
2 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 27.43 | 57.19 | |||||
3 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 27.99 | 57.49 | |||||
4 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 27.99 | 57.53 | |||||
5 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 27.77 | 57.62 | |||||
6 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 28.60 | 57.65 | |||||
7 | Alexander Fenger | 1999 | Horsens Svømmeklub | 27.68 | 58.09 | |||||
8 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 27.87 | 58.42 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:53 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 13:45 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Årg. 2004-2016: isabella Bahc (1995) 2:35.31 2004-08-24 |
Årg. 2002-2003: Hannah Strunge Nissen (1997) 2:26.94 2014-08-24 |
Årg. 2001-2002: Caroline Eskildsen (1995) 2.35.25 2010.08.2 |
Årg. 1999-2000: Julie Hougård (1991) 2.25.52 2008.08.30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 36.40 | 1:19.61 | 2:02.78 | 2:47.37 | |||
2 | Line Lyskjær | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 37.78 | 1:23.50 | 2:11.28 | 3:01.35 | |||
3 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 38.49 | 1:24.68 | 2:14.30 | 3:05.76 | |||
4 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 35.94 | 1:20.29 | 2:09.70 | 3:06.25 | |||
5 | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 41.33 | 1:28.43 | 2:17.29 | 3:08.24 | |||
6 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 47.48 | 1:50.17 | 2:57.30 | 4:06.09 | |||
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Årg. 2004-2016: isabella Bahc (1995) 2:35.31 2004-08-24 |
Årg. 2002-2003: Hannah Strunge Nissen (1997) 2:26.94 2014-08-24 |
Årg. 2001-2002: Caroline Eskildsen (1995) 2.35.25 2010.08.2 |
Årg. 1999-2000: Julie Hougård (1991) 2.25.52 2008.08.30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 34.38 | 1:14.87 | 1:58.92 | 2:44.87 | |||
2 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 41.36 | 1:28.89 | 2:18.90 | 3:07.48 | |||
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Årg. 2004-2016: isabella Bahc (1995) 2:35.31 2004-08-24 |
Årg. 2002-2003: Hannah Strunge Nissen (1997) 2:26.94 2014-08-24 |
Årg. 2001-2002: Caroline Eskildsen (1995) 2.35.25 2010.08.2 |
Årg. 1999-2000: Julie Hougård (1991) 2.25.52 2008.08.30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 34.69 | 1:14.47 | 1:55.47 | 2:36.08 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:45 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 13:54 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Årg. 2003-2016: Jens Sørensen (2001) 2:24.06 2015-08-22 |
Årg. 2001-2002: Viktor Brömer (1993) 2:10.25 2008-08-31 |
Årg. 1998-2000: Chris Christensen (1988) 2:07.97 2006-08-26 |
Årg. 0-1997: Chris Christensen (1988) 2:09.29 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 37.29 | 1:21.87 | 2:07.86 | 2:55.26 | |||
2 | Emil Lykke Grann | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 39.78 | 1:30.76 | 2:30.43 | 3:28.18 | |||
3 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 38.34 | 1:29.40 | 2:27.64 | 3:32.65 | |||
- | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Ej samtidig ber. 100 | |||||
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Årg. 2003-2016: Jens Sørensen (2001) 2:24.06 2015-08-22 |
Årg. 2001-2002: Viktor Brömer (1993) 2:10.25 2008-08-31 |
Årg. 1998-2000: Chris Christensen (1988) 2:07.97 2006-08-26 |
Årg. 0-1997: Chris Christensen (1988) 2:09.29 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Plog Jensen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 37.68 | 1:21.15 | 2:07.23 | 2:54.59 | |||
2 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 36.60 | 1:20.33 | 2:07.18 | 2:54.79 | |||
3 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 38.15 | 1:23.61 | 2:11.46 | 3:02.74 | |||
4 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 36.29 | 1:21.71 | 2:12.83 | 3:04.67 | |||
5 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 39.59 | 1:31.27 | 2:38.55 | 3:45.70 | |||
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Årg. 2003-2016: Jens Sørensen (2001) 2:24.06 2015-08-22 |
Årg. 2001-2002: Viktor Brömer (1993) 2:10.25 2008-08-31 |
Årg. 1998-2000: Chris Christensen (1988) 2:07.97 2006-08-26 |
Årg. 0-1997: Chris Christensen (1988) 2:09.29 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 30.63 | 1:05.79 | 1:41.58 | 2:19.36 | |||
2 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 30.82 | 1:06.75 | 1:42.97 | 2:20.33 | |||
3 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.14 | 1:10.69 | 1:52.47 | 2:34.06 | |||
4 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 33.16 | 1:13.37 | 1:54.97 | 2:34.87 | |||
5 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 36.56 | 1:23.46 | 2:17.67 | 3:11.39 | |||
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Årg. 2003-2016: Jens Sørensen (2001) 2:24.06 2015-08-22 |
Årg. 2001-2002: Viktor Brömer (1993) 2:10.25 2008-08-31 |
Årg. 1998-2000: Chris Christensen (1988) 2:07.97 2006-08-26 |
Årg. 0-1997: Chris Christensen (1988) 2:09.29 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 29.92 | 1:04.70 | 1:41.67 | 2:19.61 | |||
2 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 30.74 | 1:06.81 | 1:45.42 | 2:28.37 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:54 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 14:26 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Årg. 2004-2016: Sofie Hansen (2002) 2:58.96 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Josefine Pedersen (1999) 2:46.29 2013-08-24 |
Årg. 1999-2001: Nicole Møller (1993) 2:47.08 2009-08-23 |
Årg. 0-1998: Julie D. Hald (1996) 2:42.00 2015-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 49.17 | 1:42.97 | 2:38.69 | 3:33.44 | |||
2 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 49.27 | 1:42.57 | 2:37.69 | 3:33.76 | |||
3 | Ida Hovmark | 2005 | Thisted Svømmeklub | 47.00 | 1:44.45 | 2:41.63 | 3:37.15 | |||
4 | Tilde Søe Bach | 2005 | Thisted Svømmeklub | 50.38 | 1:48.50 | 2:47.96 | 3:45.14 | |||
5 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 53.63 | 1:54.72 | 2:56.94 | 3:57.85 | |||
6 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 55.88 | 1:59.67 | 2:59.72 | 3:59.73 | |||
7 | Nicoline Møldrup | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 54.85 | 1:58.80 | 2:59.95 | 4:01.81 | |||
8 | Rikke Sander Berggreen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 55.19 | 1:59.60 | 3:02.80 | 4:05.65 | |||
9 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 58.27 | 2:04.88 | 3:12.54 | 4:14.46 | |||
10 | Emilie Fig Kragh | 2005 | Horsens Svømmeklub | 57.16 | 2:06.52 | 3:12.52 | 4:20.28 | |||
11 | Emilie Bie Bock | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 58.46 | 2:07.10 | 3:16.31 | 4:25.36 | |||
12 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 1:01.89 | 2:15.78 | 3:32.47 | 4:45.75 | |||
- | Caroline Schrold | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Asynkrone ben 20 m | |||||
- | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Asynk arm 50m vend. | |||||
- | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Asynk ben v 125m | |||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Årg. 2004-2016: Sofie Hansen (2002) 2:58.96 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Josefine Pedersen (1999) 2:46.29 2013-08-24 |
Årg. 1999-2001: Nicole Møller (1993) 2:47.08 2009-08-23 |
Årg. 0-1998: Julie D. Hald (1996) 2:42.00 2015-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 40.65 | 1:25.51 | 2:09.85 | 2:54.81 | |||
2 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 40.19 | 1:25.54 | 2:10.11 | 2:54.84 | |||
3 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 40.79 | 1:27.51 | 2:13.99 | 3:00.25 | |||
4 | Maiken Hougaard | 2002 | Auning Svømmeklub | 41.48 | 1:28.75 | 2:18.11 | 3:04.32 | |||
5 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 42.08 | 1:30.80 | 2:20.35 | 3:09.74 | |||
6 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 43.47 | 1:33.26 | 2:22.02 | 3:10.52 | |||
7 | Josefine Mikkelsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 44.88 | 1:35.80 | 2:26.60 | 3:16.23 | |||
8 | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 45.47 | 1:35.99 | 2:26.06 | 3:17.19 | |||
9 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 44.98 | 1:36.67 | 2:28.77 | 3:21.29 | |||
10 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 45.04 | 1:35.79 | 2:28.51 | 3:21.98 | |||
11 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 46.10 | 1:39.60 | 2:32.76 | 3:23.63 | |||
12 | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svømmeklub | 47.49 | 1:39.83 | 2:30.60 | 3:23.70 | |||
13 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 45.56 | 1:39.78 | 2:32.59 | 3:25.94 | |||
14 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 48.25 | 1:42.96 | 2:41.62 | 3:41.21 | |||
15 | Cecilie Høgfeldt | 2002 | Auning Svømmeklub | 50.40 | 1:47.17 | 2:46.39 | 3:45.89 | |||
16 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 52.68 | 1:52.17 | 2:50.15 | 3:46.56 | |||
17 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 51.09 | 1:52.95 | 2:54.57 | 3:52.20 | |||
18 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 50.38 | 1:51.19 | 2:52.69 | 3:52.88 | |||
19 | Methea Kristensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 1:00.98 | 2:07.81 | 3:16.14 | 4:21.04 | |||
- | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Crawlben v 100m | |||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Årg. 2004-2016: Sofie Hansen (2002) 2:58.96 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Josefine Pedersen (1999) 2:46.29 2013-08-24 |
Årg. 1999-2001: Nicole Møller (1993) 2:47.08 2009-08-23 |
Årg. 0-1998: Julie D. Hald (1996) 2:42.00 2015-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Rye | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.63 | 1:28.43 | 2:14.80 | 3:00.07 | |||
2 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 41.58 | 1:28.59 | 2:15.47 | 3:02.64 | |||
3 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 41.75 | 1:29.39 | 2:16.21 | 3:04.26 | |||
4 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 42.01 | 1:28.61 | 2:16.22 | 3:04.90 | |||
5 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 40.98 | 1:27.63 | 2:15.85 | 3:05.92 | |||
6 | Matilde Fuglsang | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 42.61 | 1:30.05 | 2:18.11 | 3:06.36 | |||
7 | Trine Dam | 2001 | Horsens Svømmeklub | 41.80 | 1:32.02 | 2:22.08 | 3:12.20 | |||
8 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 44.34 | 1:35.19 | 2:24.64 | 3:15.52 | |||
9 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 45.27 | 1:35.07 | 2:27.05 | 3:17.03 | |||
10 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Horsens Svømmeklub | 47.79 | 1:44.42 | 2:40.37 | 3:36.90 | |||
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Årg. 2004-2016: Sofie Hansen (2002) 2:58.96 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Josefine Pedersen (1999) 2:46.29 2013-08-24 |
Årg. 1999-2001: Nicole Møller (1993) 2:47.08 2009-08-23 |
Årg. 0-1998: Julie D. Hald (1996) 2:42.00 2015-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 38.79 | 1:22.86 | 2:06.79 | 2:51.17 | |||
2 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 41.50 | 1:27.59 | 2:14.25 | 3:00.34 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:26 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Årg. 2003-2016: Joachim Mortensen (1995) 2:43.15 2009-08-22 |
Årg. 2001-2002: Jesper Andersen (1989) 2:36.22 2005-08-20 |
Årg. 1998-2000: Niels Ottosen (1998) 2:31.02 2015-08-22 |
Årg. 0-1997: Chris Christensen (1988) 2:18.97 2008-08-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Fenger | 2003 | Horsens Svømmeklub | 39.99 | 1:25.87 | 2:13.10 | 2:57.87 | |||
2 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | Aars Svømmeklub | 42.44 | 1:32.57 | 2:23.12 | 3:15.35 | |||
3 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 42.74 | 1:34.24 | 2:27.21 | 3:20.28 | |||
4 | Rasmus Håkonsson | 2004 | Ikast Svømmeklub | 45.07 | 1:40.54 | 2:32.77 | 3:27.20 | |||
5 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 47.57 | 1:41.99 | 2:34.71 | 3:29.00 | |||
6 | Theis Dalgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 47.50 | 1:44.90 | 2:44.08 | 3:41.24 | |||
7 | Kalle Germer Knudsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 48.27 | 1:46.07 | 2:42.94 | 3:41.63 | |||
8 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 50.14 | 1:47.83 | 2:47.07 | 3:44.19 | |||
9 | Kasper Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 53.32 | 1:52.78 | 2:49.76 | 3:44.75 | |||
10 | Mikkel Mølgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 51.15 | 1:52.39 | 2:53.85 | 3:52.96 | |||
11 | Mads Berthold Schultz | 2005 | Horsens Svømmeklub | 53.60 | 1:56.09 | 2:57.14 | 3:57.57 | |||
12 | Jakob Nadeem Alwan | 2003 | Swim Team Tåstrup | 51.50 | 1:54.50 | 2:58.59 | 4:00.65 | |||
13 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 56.47 | 1:59.20 | 3:04.61 | 4:02.40 | |||
14 | Sebastian Graff | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 55.45 | 2:00.50 | 3:06.24 | 4:06.49 | |||
15 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 54.91 | 1:59.79 | 3:04.37 | 4:09.98 | |||
16 | Bertram D. Pedersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 57.54 | 2:01.72 | 3:06.32 | 4:10.29 | |||
17 | Andreas Gaardsted | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 58.03 | 2:04.31 | 3:08.06 | 4:12.48 | |||
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Årg. 2003-2016: Joachim Mortensen (1995) 2:43.15 2009-08-22 |
Årg. 2001-2002: Jesper Andersen (1989) 2:36.22 2005-08-20 |
Årg. 1998-2000: Niels Ottosen (1998) 2:31.02 2015-08-22 |
Årg. 0-1997: Chris Christensen (1988) 2:18.97 2008-08-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 39.46 | 1:24.65 | 2:09.63 | 2:56.95 | |||
2 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 39.22 | 1:26.08 | 2:12.71 | 2:57.74 | |||
3 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 40.79 | 1:27.94 | 2:14.22 | 3:01.09 | |||
4 | Jonas Melchiorsen | 2001 | Hornslet Svømmeklub | 40.50 | 1:27.02 | 2:15.67 | 3:01.93 | |||
5 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 42.14 | 1:29.19 | 2:16.83 | 3:04.26 | |||
6 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 42.65 | 1:31.49 | 2:23.88 | 3:13.52 | |||
7 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 43.12 | 1:31.85 | 2:22.74 | 3:14.96 | |||
8 | Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 43.92 | 1:34.54 | 2:26.16 | 3:16.55 | |||
9 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 48.56 | 1:47.79 | 2:45.98 | 3:43.25 | |||
10 | Rasmus Antonsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 53.49 | 1:56.73 | 3:01.64 | 4:04.14 | |||
- | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Årg. 2003-2016: Joachim Mortensen (1995) 2:43.15 2009-08-22 |
Årg. 2001-2002: Jesper Andersen (1989) 2:36.22 2005-08-20 |
Årg. 1998-2000: Niels Ottosen (1998) 2:31.02 2015-08-22 |
Årg. 0-1997: Chris Christensen (1988) 2:18.97 2008-08-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 34.58 | 1:13.44 | 1:53.40 | 2:34.71 | |||
2 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 35.94 | 1:17.90 | 1:59.20 | 2:40.45 | |||
3 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 37.02 | 1:18.84 | 2:00.51 | 2:41.06 | |||
4 | Andreas Hougaard | 2000 | Auning Svømmeklub | 38.11 | 1:21.14 | 2:01.43 | 2:42.79 | |||
5 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 36.24 | 1:18.45 | 2:00.72 | 2:43.04 | |||
6 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 36.13 | 1:19.68 | 2:02.82 | 2:47.10 | |||
7 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 39.00 | 1:22.48 | 2:05.66 | 2:49.11 | |||
8 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | Auning Svømmeklub | 37.93 | 1:20.82 | 2:05.29 | 2:51.07 | |||
9 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 39.89 | 1:24.62 | 2:10.36 | 2:55.93 | |||
10 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 42.69 | 1:28.23 | 2:15.51 | 3:00.67 | |||
11 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 41.46 | 1:28.95 | 2:16.82 | 3:05.76 | |||
12 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 44.10 | 1:33.58 | 2:26.75 | 3:16.08 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:42 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 18:48 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 19, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Årg. 0-2016: Kvik 4:03.60 2014-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Horsens Piger 1 | 2000 | Horsens Svømmeklub | 4:13.43 | ||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 30.51 | 1:03.76 | 1:03.76 | ||||||
Jennifer Thorius Bek | 2000 | 29.61 | 1:03.75 | 2:07.51 | ||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 30.34 | 1:03.20 | 3:10.71 | ||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 29.46 | 1:02.72 | 4:13.43 | ||||||
2 | Silkeborg Piger 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:21.08 | ||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 31.25 | 1:04.68 | 1:04.68 | ||||||
Nicoline Bredahl | 2000 | 30.83 | 1:04.38 | 2:09.06 | ||||||
Nicoline Pontoppidan | 1998 | 31.43 | 1:05.87 | 3:14.93 | ||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 31.56 | 1:06.15 | 4:21.08 | ||||||
3 | Holbæk Girls | 0 | Holbæk Svømme Klub | 4:21.99 | ||||||
Frederikke Hansen | 1998 | 31.80 | 1:05.83 | 1:05.83 | ||||||
Louise Lynæs | 1997 | 30.43 | 1:05.79 | 2:11.62 | ||||||
Mai Andersen | 2000 | 32.06 | 1:06.11 | 3:17.73 | ||||||
Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 31.18 | 1:04.26 | 4:21.99 | ||||||
4 | Horsens Piger 2 | 2001 | Horsens Svømmeklub | 4:26.50 | ||||||
Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 31.26 | 1:05.62 | 1:05.62 | ||||||
Caroline Liboriussen | 2002 | 31.30 | 1:05.85 | 2:11.47 | ||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 31.09 | 1:07.43 | 3:18.90 | ||||||
Nicoline Rosenkilde | 1999 | 32.41 | 1:07.60 | 4:26.50 | ||||||
5 | Nyborg Piger 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 4:30.33 | ||||||
Thea Lund Petersen | 1998 | 30.49 | 1:03.03 | 1:03.03 | ||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 30.09 | 1:02.82 | 2:05.85 | ||||||
Maria Bebe Hansen | 2004 | 33.29 | 1:10.70 | 3:16.55 | ||||||
Helga Bak | 2004 | 34.05 | 1:13.78 | 4:30.33 | ||||||
6 | Holbæk Girls 2 | 0 | Holbæk Svømme Klub | 4:30.42 | ||||||
Pernille Jensen | 1998 | 32.83 | 1:07.92 | 1:07.92 | ||||||
Nikoline Nielsen | 2001 | 32.27 | 1:07.03 | 2:14.95 | ||||||
Ida Maria Nielsen | 2000 | 30.46 | 1:05.23 | 3:20.18 | ||||||
Mathilde Nielsen | 2003 | 33.64 | 1:10.24 | 4:30.42 | ||||||
7 | Silkeborg Piger 2 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:35.29 | ||||||
Matilde Fuglsang | 2000 | 33.26 | 1:08.55 | 1:08.55 | ||||||
Esther Flø | 2001 | 31.15 | 1:05.72 | 2:14.27 | ||||||
Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 33.29 | 1:10.96 | 3:25.23 | ||||||
Clara Tolderlund | 2002 | 32.84 | 1:10.06 | 4:35.29 | ||||||
8 | Thisted Piger 1 | 0 | Thisted Svømmeklub | 4:35.55 | ||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 31.40 | 1:05.75 | 1:05.75 | ||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 31.95 | 1:07.41 | 2:13.16 | ||||||
Anette Poulsen | 1999 | 33.71 | 1:12.18 | 3:25.34 | ||||||
Anna Mathiasen | 2000 | 33.46 | 1:10.21 | 4:35.55 | ||||||
9 | Silkeborg Piger 3 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:44.04 | ||||||
Jasmin Jespersen | 2002 | 34.12 | 1:11.96 | 1:11.96 | ||||||
Emilie Egerup | 2003 | 34.88 | 1:12.59 | 2:24.55 | ||||||
Line Lyskjær | 2003 | 34.59 | 1:12.47 | 3:37.02 | ||||||
Amalie Skov | 1999 | 31.69 | 1:07.02 | 4:44.04 | ||||||
10 | Stm1 Piger | 0 | Herning Svømmeklub | 4:47.48 | ||||||
Laura Gam | 2001 | 33.72 | 1:10.77 | 1:10.77 | ||||||
Frederikke Kruse | 2002 | 34.57 | 1:13.16 | 2:23.93 | ||||||
Emilie Knudsen | 2002 | 34.80 | 1:14.66 | 3:38.59 | ||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 31.98 | 1:08.89 | 4:47.48 | ||||||
11 | Thisted Piger 2 | 0 | Thisted Svømmeklub | 4:52.45 | ||||||
Therese Mardal | 2002 | 34.13 | 1:13.47 | 1:13.47 | ||||||
Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 35.22 | 1:17.25 | 2:30.72 | ||||||
Selma Pruzljanin | 2003 | 32.85 | 1:09.47 | 3:40.19 | ||||||
Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 33.95 | 1:12.26 | 4:52.45 | ||||||
12 | Stm2 Piger | 0 | Herning Svømmeklub | 4:59.37 | ||||||
Frederikke Suhnsen | 2002 | 36.27 | 1:13.22 | 1:13.22 | ||||||
Maja Fjord Kristensen | 2002 | 36.52 | 1:16.95 | 2:30.17 | ||||||
Asta Buur Ovesen | 2004 | 36.13 | 1:16.00 | 3:46.17 | ||||||
Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 34.59 | 1:13.20 | 4:59.37 | ||||||
13 | Tonser Talenter | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:02.75 | ||||||
Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 34.94 | 1:14.36 | 1:14.36 | ||||||
Amalie Juul Jakobsen | 2003 | 37.25 | 1:18.61 | 2:32.97 | ||||||
Katrine Munch Sørensen | 2001 | 35.41 | 1:15.83 | 3:48.80 | ||||||
Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 33.18 | 1:13.95 | 5:02.75 | ||||||
14 | Silkeborg Piger 4 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 5:03.99 | ||||||
Line Frederiksen | 2003 | 36.99 | 1:19.29 | 1:19.29 | ||||||
Dinah Løve Høegh | 2003 | 34.36 | 1:15.17 | 2:34.46 | ||||||
Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 37.76 | 1:20.67 | 3:55.13 | ||||||
Ditte V. Hansen | 1997 | 32.86 | 1:08.86 | 5:03.99 | ||||||
15 | Nyborg Piger 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 5:15.35 | ||||||
Karoline Elholm Juliussen | 2004 | 37.45 | 1:18.18 | 1:18.18 | ||||||
Randi Jørgensen | 2002 | 34.89 | 1:14.14 | 2:32.32 | ||||||
Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 37.96 | 1:17.42 | 3:49.74 | ||||||
Maja Johanne Pedersen | 2005 | 39.19 | 1:25.61 | 5:15.35 | ||||||
16 | Diving Ducks | 2004 | Ikast Svømmeklub | 5:17.94 | ||||||
Caroline Krogh | 2002 | 38.68 | 1:21.25 | 1:21.25 | ||||||
Marie Graff Esbensen | 2003 | 37.70 | 1:20.26 | 2:41.51 | ||||||
Agnete Riis | 2003 | 35.77 | 1:18.17 | 3:59.68 | ||||||
Sara Fiil Jensen | 2002 | 36.55 | 1:18.26 | 5:17.94 | ||||||
17 | Silkeborg Piger 5 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 5:29.48 | ||||||
Anne Lundorff Larsen | 2004 | 38.85 | 1:24.36 | 1:24.36 | ||||||
Mette Marie H. Petersen | 2005 | 38.35 | 1:21.20 | 2:45.56 | ||||||
Nicoline Møldrup | 2004 | 37.71 | 1:21.80 | 4:07.36 | ||||||
Pernille Nedergaard | 2004 | 37.81 | 1:22.12 | 5:29.48 | ||||||
18 | Thisted Piger 3 | 0 | Thisted Svømmeklub | 5:31.75 | ||||||
Camilla Kjær | 2003 | 35.72 | 1:16.52 | 1:16.52 | ||||||
Ida Hovmark | 2005 | 38.81 | 1:25.65 | 2:42.17 | ||||||
Ida Kristensen | 2004 | 38.64 | 1:27.17 | 4:09.34 | ||||||
Tilde Søe Bach | 2005 | 37.88 | 1:22.41 | 5:31.75 | ||||||
19 | Lady Sharks | 2002 | Ikast Svømmeklub | 5:32.02 | ||||||
Sara Gade | 2002 | 37.37 | 2:03.05 | 2:03.05 | ||||||
Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 42.22 | 1:17.65 | 3:20.70 | ||||||
Julie B. Andersen | 2002 | 45.02 | 1:23.32 | 4:44.02 | ||||||
Anne Dybro Nielsen | 2003 | 48.00 | 48.00 | 5:32.02 | ||||||
20 | Silkeborg Piger 6 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 5:46.70 | ||||||
Emilie Bie Bock | 2005 | 40.40 | 1:28.56 | 1:28.56 | ||||||
Silke Løvstad Sørensen | 2004 | 41.97 | 1:29.81 | 2:58.37 | ||||||
Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 40.56 | 1:25.56 | 4:23.93 | ||||||
Ester Lauritsen | 2005 | 37.40 | 1:22.77 | 5:46.70 | ||||||
21 | Nyborg Piger 3 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 5:52.03 | ||||||
Sarah Fagerlund Lunheim | 2002 | 39.32 | 1:23.29 | 1:23.29 | ||||||
Barbara Ammentorp | 2003 | 37.63 | 1:21.08 | 2:44.37 | ||||||
Cathrine Høst | 2004 | 46.44 | 1:39.64 | 4:24.01 | ||||||
Laura Riber Memborg | 2004 | 41.66 | 1:28.02 | 5:52.03 | ||||||
22 | Silkeborg Piger 7 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 5:54.53 | ||||||
Alfa Frederikke Røygaard | 2003 | 38.81 | 1:26.11 | 1:26.11 | ||||||
Maja Friis | 2005 | 42.50 | 1:28.33 | 2:54.44 | ||||||
Christine Porse | 2004 | 42.71 | 1:35.70 | 4:30.14 | ||||||
Amalie Tolderlund | 2005 | 39.27 | 1:24.39 | 5:54.53 | ||||||
23 | Sksv Piger 1 | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 6:07.27 | ||||||
Amalie Holst | 2004 | 39.27 | 1:22.10 | 1:22.10 | ||||||
Ida Kjærgaard | 2003 | 39.32 | 1:23.77 | 2:45.87 | ||||||
Julie Møller | 2005 | 52.76 | 1:59.11 | 4:44.98 | ||||||
Stine Bendixen Nissen | 2004 | 38.08 | 1:22.29 | 6:07.27 | ||||||
24 | Silkeborg Piger 8 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 7:13.73 | ||||||
Freja Buchholt Kristensen | 2005 | 44.22 | 1:33.88 | 1:33.88 | ||||||
Silke Maria Pjengaard | 2005 | 47.19 | 1:44.05 | 3:17.93 | ||||||
Mia Borup Mølgaard | 2006 | 52.76 | 1:49.37 | 5:07.30 | ||||||
Mille E. S. Jensen | 2005 | 56.25 | 2:06.43 | 7:13.73 | ||||||
25 | Silkeborg Piger 9 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 7:36.57 | ||||||
Anne-Sofie Bødtger | 2005 | 52.88 | 1:52.85 | 1:52.85 | ||||||
Filucca Bing Lauritzen | 2007 | 50.52 | 1:48.78 | 3:41.63 | ||||||
Caroline Schrold | 2005 | 53.44 | 2:58.02 | 6:39.65 | ||||||
Signe Knudsen | 2006 | 56.92 | 56.92 | 7:36.57 | ||||||
- | Duller Med Muller | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | Forkert rækkefølge | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:48 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 18:53 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 20, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Årg. 0-2016: Kvik 3:43.31 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Holbæk Boys 1 | 0 | Holbæk Svømme Klub | 3:43.67 | ||||||
Mathias Rysgaard | 1998 | 25.85 | 53.88 | 53.88 | ||||||
Niels Ottosen | 1998 | 26.56 | 56.01 | 1:49.89 | ||||||
Markus Bøjsen | 1999 | 26.95 | 56.99 | 2:46.88 | ||||||
Mads Ottosen | 1997 | 27.22 | 56.79 | 3:43.67 | ||||||
2 | Horsens Drenge 1 | 1986 | Horsens Svømmeklub | 3:44.27 | ||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 26.66 | 54.80 | 54.80 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 27.69 | 58.45 | 1:53.25 | ||||||
Lukas Lindstrøm | 1998 | 27.14 | 56.87 | 2:50.12 | ||||||
Daniel Steen Andersen | 1995 | 25.56 | 54.15 | 3:44.27 | ||||||
3 | Silkeborg Drenge 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 3:51.00 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 28.44 | 58.13 | 58.13 | ||||||
Martin Grønning | 1997 | 27.41 | 57.67 | 1:55.80 | ||||||
Jacob F. Frederiksen | 1999 | 27.21 | 57.36 | 2:53.16 | ||||||
Oliver Frølund | 2001 | 27.46 | 57.84 | 3:51.00 | ||||||
4 | Stm1 Drenge | 0 | Herning Svømmeklub | 3:51.09 | ||||||
Victor Bjerre | 2001 | 28.79 | 1:00.26 | 1:00.26 | ||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 26.11 | 55.83 | 1:56.09 | ||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 27.31 | 58.20 | 2:54.29 | ||||||
Jens Sørensen | 2001 | 26.71 | 56.80 | 3:51.09 | ||||||
5 | Holbæk Boys 2 | 0 | Holbæk Svømme Klub | 3:52.60 | ||||||
Joakim Brønnum | 1997 | 27.64 | 58.62 | 58.62 | ||||||
Frederik Palmø | 2000 | 27.72 | 58.10 | 1:56.72 | ||||||
Mads Toft | 2001 | 27.47 | 57.34 | 2:54.06 | ||||||
Emil Toft | 1998 | 27.78 | 58.54 | 3:52.60 | ||||||
6 | Horsens Drenge 2 | 0 | Horsens Svømmeklub | 3:59.86 | ||||||
Alexander Fenger | 1999 | 28.46 | 58.59 | 58.59 | ||||||
Esben Vad Arentoft | 1999 | 29.23 | 1:00.55 | 1:59.14 | ||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 28.62 | 1:00.39 | 2:59.53 | ||||||
Christian Koch | 1998 | 28.56 | 1:00.33 | 3:59.86 | ||||||
7 | Holbæk Boys 3 | 0 | Holbæk Svømme Klub | 4:04.92 | ||||||
Karl-Emil Jøker | 1997 | 28.42 | 1:00.36 | 1:00.36 | ||||||
Mikkel Henriksen | 1999 | 28.48 | 59.15 | 1:59.51 | ||||||
William Kristiansen | 2001 | 29.21 | 1:02.31 | 3:01.82 | ||||||
Jonas Andersen | 2001 | 30.12 | 1:03.10 | 4:04.92 | ||||||
8 | Thisted Drenge 1 | 0 | Thisted Svømmeklub | 4:07.73 | ||||||
Mads Kloster | 2002 | 28.70 | 1:00.34 | 1:00.34 | ||||||
Christian Hovmark | 2001 | 31.41 | 1:07.44 | 2:07.78 | ||||||
Anders Frimor Kirk | 1996 | 28.73 | 1:00.04 | 3:07.82 | ||||||
Michael Kjær | 1995 | 27.24 | 59.91 | 4:07.73 | ||||||
9 | Silkeborg Drenge 2 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:13.41 | ||||||
Mikkel Kirkegaard | 1999 | 28.60 | 1:00.80 | 1:00.80 | ||||||
Martin Harder Bruun | 1998 | 27.71 | 1:00.33 | 2:01.13 | ||||||
Frederik Gaardsted | 2001 | 32.72 | 1:07.96 | 3:09.09 | ||||||
Mathias Plog Jensen | 2001 | 30.32 | 1:04.32 | 4:13.41 | ||||||
10 | Holbæk Boys 4 | 0 | Holbæk Svømme Klub | 4:25.16 | ||||||
Frederik Pedersen | 2002 | 31.98 | 1:05.68 | 1:05.68 | ||||||
Christopher H. Brown | 2002 | 32.25 | 1:06.68 | 2:12.36 | ||||||
Sebastian Bonde | 2002 | 31.48 | 1:06.87 | 3:19.23 | ||||||
Silas Bøjsen | 2002 | 30.99 | 1:05.93 | 4:25.16 | ||||||
11 | Pingvin Boys | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:30.96 | ||||||
Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 32.56 | 1:08.62 | 1:08.62 | ||||||
Hugin Juliansson | 2000 | 31.05 | 1:05.13 | 2:13.75 | ||||||
David Tuan V. Valbjørn | 2002 | 33.66 | 1:12.89 | 3:26.64 | ||||||
Emil Viltoft Andersen | 2000 | 30.29 | 1:04.32 | 4:30.96 | ||||||
12 | Stm2 Drenge | 0 | Herning Svømmeklub | 4:32.40 | ||||||
Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 30.68 | 1:05.33 | 1:05.33 | ||||||
Johannes Wemmelund | 2001 | 31.45 | 1:08.05 | 2:13.38 | ||||||
Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | 35.26 | 1:13.55 | 3:26.93 | ||||||
Ejnar Truelsen | 2002 | 31.12 | 1:05.47 | 4:32.40 | ||||||
13 | Silkeborg Drenge 3 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:32.51 | ||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 32.01 | 1:06.69 | 1:06.69 | ||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 32.47 | 1:07.33 | 2:14.02 | ||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 33.53 | 1:11.03 | 3:25.05 | ||||||
Marius Gystad | 2003 | 32.00 | 1:07.46 | 4:32.51 | ||||||
14 | Nyborg Drenge 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 4:49.75 | ||||||
Nicolai Andersen | 1998 | 29.72 | 1:03.19 | 1:03.19 | ||||||
Jonas Lykke Sandison | 2004 | 35.20 | 1:16.00 | 2:19.19 | ||||||
Andreas Pedersen | 2003 | 33.52 | 1:15.08 | 3:34.27 | ||||||
Mark Kronbæk Nancke | 2004 | 35.08 | 1:15.48 | 4:49.75 | ||||||
15 | Hammerhajer | 1993 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:57.93 | ||||||
Malik Lodberg Klein | 2003 | 35.07 | 1:14.43 | 1:14.43 | ||||||
Oscar Pedersen | 2004 | 35.77 | 1:17.09 | 2:31.52 | ||||||
Marcus Albæk | 2004 | 39.34 | 1:24.30 | 3:55.82 | ||||||
Asger Winther | 1993 | 27.83 | 1:02.11 | 4:57.93 | ||||||
16 | Silkeborg Drenge 4 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:59.28 | ||||||
Jakob Riisgaard | 2003 | 34.53 | 1:12.31 | 1:12.31 | ||||||
Oliver Christensen | 2003 | 35.24 | 1:14.52 | 2:26.83 | ||||||
Kasper Hansen | 2004 | 37.22 | 1:17.92 | 3:44.75 | ||||||
Asger Hatting | 2003 | 35.26 | 1:14.53 | 4:59.28 | ||||||
17 | Isk Tiger Sharks | 2002 | Ikast Svømmeklub | 5:11.25 | ||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 30.99 | 1:07.67 | 1:07.67 | ||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 34.38 | 1:20.26 | 2:27.93 | ||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 35.57 | 1:18.88 | 3:46.81 | ||||||
Mathias M. Nielsen | 2002 | 36.63 | 1:24.44 | 5:11.25 | ||||||
18 | Thisted Drenge 3 | 0 | Thisted Svømmeklub | 5:41.67 | ||||||
Kristian Kjær | 2005 | 38.99 | 1:24.18 | 1:24.18 | ||||||
Gustav Hansen | 2004 | 38.66 | 1:22.26 | 2:46.44 | ||||||
Gustav Hoxer | 2005 | 38.37 | 1:22.21 | 4:08.65 | ||||||
Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 41.51 | 1:33.02 | 5:41.67 | ||||||
19 | Silkeborg Drenge 5 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 5:52.90 | ||||||
Emil Togsverd | 2005 | 39.29 | 1:24.19 | 1:24.19 | ||||||
Magnus Søgaard | 2003 | 39.55 | 1:29.23 | 2:53.42 | ||||||
Mikkel Mølgaard | 2003 | 39.82 | 1:27.50 | 4:20.92 | ||||||
Nicklas Rossau Larsen | 2005 | 42.43 | 1:31.98 | 5:52.90 | ||||||
20 | Nyborg Drenge 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 6:21.31 | ||||||
Oskar Mühring | 2006 | 42.04 | 1:33.34 | 1:33.34 | ||||||
Mathias Lykke Sandison | 2007 | 46.34 | 1:39.10 | 3:12.44 | ||||||
Frederik Nielsen | 2006 | 44.74 | 1:37.80 | 4:50.24 | ||||||
Sebastian Graff | 2004 | 41.58 | 1:31.07 | 6:21.31 | ||||||
21 | Rubber Ducks | 2004 | Ikast Svømmeklub | 6:37.17 | ||||||
Theis Nelander | 2005 | 38.74 | 1:27.49 | 1:27.49 | ||||||
Kasper Jensen | 2005 | 50.62 | 1:49.41 | 3:16.90 | ||||||
Rasmus Håkonsson | 2004 | 43.08 | 1:39.84 | 4:56.74 | ||||||
Anton Christiansen | 2004 | 44.14 | 1:40.43 | 6:37.17 | ||||||
- | Sksv Drenge 1 | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Nicklas B. Christensen | 2002 | 35.08 | 1:15.80 | |||||||
- | Thisted Drenge 2 | 0 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:53 |
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 08:59 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2016 |
Årg. 2006-2016: Sofie Hørring (2004) 42.88 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Sofie Hansen (2002) 33.85 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Katrine Bukh Villesen (2000) 33.64 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Sofie Reffstrup (1995) 32.17 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 44.92 | ||||||
2 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Tåstrup | 45.24 | ||||||
3 | Frederikke M. Christensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 49.99 | ||||||
4 | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Tåstrup | 51.27 | ||||||
5 | Hannah Rørbech | 2006 | Swim Team Tåstrup | 51.29 | ||||||
6 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 51.44 | ||||||
7 | Signe Knudsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 51.73 | ||||||
8 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 59.98 | ||||||
9 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:01.03 | ||||||
10 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:01.06 | ||||||
11 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:03.05 | ||||||
12 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:05.82 | ||||||
13 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:10.85 | ||||||
14 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:21.36 | ||||||
- | Camille Cueto Rasmussen | 2006 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Årg. 2006-2016: Sofie Hørring (2004) 42.88 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Sofie Hansen (2002) 33.85 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Katrine Bukh Villesen (2000) 33.64 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Sofie Reffstrup (1995) 32.17 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 39.53 | ||||||
2 | Rikke Sander Berggreen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 40.15 | ||||||
3 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 40.29 | ||||||
4 | Helga Bak | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 40.35 | ||||||
5 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 40.62 | ||||||
6 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 42.98 | ||||||
7 | Ester Lauritsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 43.73 | ||||||
8 | Amalie Tolderlund | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 43.76 | ||||||
9 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 43.86 | ||||||
10 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 44.44 | ||||||
11 | Karoline Elholm Juliussen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 45.28 | ||||||
12 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 46.09 | ||||||
13 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 46.29 | ||||||
14 | Emilie Bie Bock | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 46.34 | ||||||
15 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 46.42 | ||||||
16 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 47.02 | ||||||
17 | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 47.06 | ||||||
18 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 49.13 | ||||||
19 | Ida Jul Christiansen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 49.29 | ||||||
20 | Ida Marie Jørgensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 49.39 | ||||||
21 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 49.63 | ||||||
22 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 49.67 | ||||||
23 | Silke Løvstad Sørensen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 50.08 | ||||||
24 | Sofie Korczak | 2004 | Swim Team Tåstrup | 50.14 | ||||||
25 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 52.34 | ||||||
26 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 54.23 | ||||||
27 | Emilie Fig Kragh | 2005 | Horsens Svømmeklub | 54.83 | ||||||
28 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 56.48 | ||||||
29 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 57.02 | ||||||
30 | Mathilde Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 58.34 | ||||||
31 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 59.34 | ||||||
32 | Signe Vandborg Madsen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:01.23 | ||||||
33 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:03.47 | ||||||
34 | Caroline Schrold | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:09.15 | ||||||
- | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Linda Farokhzadeh Kadijan | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie Vad Kruse | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Årg. 2006-2016: Sofie Hørring (2004) 42.88 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Sofie Hansen (2002) 33.85 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Katrine Bukh Villesen (2000) 33.64 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Sofie Reffstrup (1995) 32.17 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 32.22 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Sofie Vegener | 2002 | Auning Svømmeklub | 36.62 | ||||||
3 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 37.06 | ||||||
4 | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | 37.09 | ||||||
5 | Sara Gade | 2002 | Ikast Svømmeklub | 38.72 | ||||||
6 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 39.00 | ||||||
7 | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svømmeklub | 39.17 | ||||||
8 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 39.38 | ||||||
9 | Emilie Knudsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 39.49 | ||||||
10 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 40.48 | ||||||
11 | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 40.75 | ||||||
12 | Line Lyskjær | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 40.97 | ||||||
13 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 41.05 | ||||||
14 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 41.62 | ||||||
15 | Camilla Kjær | 2003 | Thisted Svømmeklub | 41.94 | ||||||
16 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Tåstrup | 42.57 | ||||||
17 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 42.85 | ||||||
18 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 43.18 | ||||||
19 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 43.27 | ||||||
20 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 44.58 | ||||||
21 | Kamille M. Hauber Ørsted | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 45.60 | ||||||
22 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 46.90 | ||||||
23 | Julie Gerner Knudsen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 47.42 | ||||||
24 | Alfa Frederikke Røygaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 48.19 | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2001 |
Årg. 2006-2016: Sofie Hørring (2004) 42.88 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Sofie Hansen (2002) 33.85 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Katrine Bukh Villesen (2000) 33.64 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Sofie Reffstrup (1995) 32.17 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.98 | ||||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 33.23 | ||||||
3 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder Svømmeklub | 34.06 | ||||||
4 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 35.65 | ||||||
5 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 35.70 | ||||||
6 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 35.98 | ||||||
7 | Mille C. Berg | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 36.84 | ||||||
8 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 36.96 | ||||||
9 | Matilde Fuglsang | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 37.19 | ||||||
10 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 38.01 | ||||||
11 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 38.13 | ||||||
12 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 38.22 | ||||||
13 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.24 | ||||||
14 | Anna Mathiasen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 38.30 | ||||||
15 | Thea Krøll | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 38.52 | ||||||
16 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 38.85 | ||||||
17 | Katrine Munch Sørensen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 42.28 | ||||||
18 | Sofie Nielsen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 44.08 | ||||||
19 | Katrine Egenæs | 2000 | Dragsholm Svømmeklub | 44.44 | ||||||
20 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Tåstrup | 48.08 | ||||||
21 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 53.71 | ||||||
- | Miranetee Brimstrond | 2000 | Stidsholt IF | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-1998 |
Årg. 2006-2016: Sofie Hørring (2004) 42.88 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Sofie Hansen (2002) 33.85 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Katrine Bukh Villesen (2000) 33.64 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Sofie Reffstrup (1995) 32.17 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder Svømmeklub | 36.57 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:59 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 15:33 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Årg. 2006-2016: Sofie Hørring (2004) 42.88 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Sofie Hansen (2002) 33.85 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Katrine Bukh Villesen (2000) 33.64 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Sofie Reffstrup (1995) 32.17 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 32.87 | ||||||
2 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.01 | ||||||
3 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 34.74 | ||||||
4 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder Svømmeklub | 34.91 | ||||||
5 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 35.31 | ||||||
6 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder Svømmeklub | 36.17 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:33 |
Resultat Løb 22 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 09:09 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2016 |
Årg. 2005-2016: Jakob Strunge Nissen (2002) 34.23 2015-08-24 |
Årg. 2003-2004: Johan Bergason (1999) 30.96 2013-08-24 |
Årg. 2001-2002: Frederik Galving (1988) 30.51 2014-08-24 |
Årg. 1998-2000: Frederik Christensen (1992) 29.42 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Jørgensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 38.15 | ||||||
2 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Tåstrup | 42.13 | ||||||
3 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 42.85 | ||||||
4 | Kristian Kjær | 2005 | Thisted Svømmeklub | 43.50 | ||||||
5 | Gustav Hoxer | 2005 | Thisted Svømmeklub | 43.60 | ||||||
6 | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 47.85 | ||||||
7 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 49.60 | ||||||
8 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 50.56 | ||||||
9 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 50.69 | ||||||
10 | Mads Berthold Schultz | 2005 | Horsens Svømmeklub | 51.91 | ||||||
11 | Willas Kazhel | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 52.72 | ||||||
12 | Bertram D. Pedersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 53.69 | ||||||
13 | Lasse Legind | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 55.63 | ||||||
14 | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 56.40 | ||||||
15 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Tåstrup | 59.14 | ||||||
16 | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 59.33 | ||||||
17 | Capser Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:01.08 | ||||||
18 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:01.84 | ||||||
- | Jonathan Schrold | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Afslut ryg på mave | |||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Årg. 2005-2016: Jakob Strunge Nissen (2002) 34.23 2015-08-24 |
Årg. 2003-2004: Johan Bergason (1999) 30.96 2013-08-24 |
Årg. 2001-2002: Frederik Galving (1988) 30.51 2014-08-24 |
Årg. 1998-2000: Frederik Christensen (1992) 29.42 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.35 | ||||||
2 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | Aars Svømmeklub | 38.02 | ||||||
3 | Theis Dalgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 38.11 | ||||||
4 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 38.96 | ||||||
5 | Oscar Pedersen | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.06 | ||||||
6 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 39.43 | ||||||
7 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 39.62 | ||||||
8 | Asger Mathiasen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 40.04 | ||||||
9 | Asger Hatting | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 40.56 | ||||||
10 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 41.30 | ||||||
11 | Gustav Hansen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 43.69 | ||||||
12 | Kasper Hansen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 43.80 | ||||||
13 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 44.87 | ||||||
14 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 45.08 | ||||||
15 | Magnus Søgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 45.93 | ||||||
16 | Viggo Stricker Pedersen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 48.29 | ||||||
17 | Mark Kronbæk Nancke | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 50.79 | ||||||
18 | Gustav Nybro Søndergaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 57.75 | ||||||
19 | Christian R Pedersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:02.77 | ||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Årg. 2005-2016: Jakob Strunge Nissen (2002) 34.23 2015-08-24 |
Årg. 2003-2004: Johan Bergason (1999) 30.96 2013-08-24 |
Årg. 2001-2002: Frederik Galving (1988) 30.51 2014-08-24 |
Årg. 1998-2000: Frederik Christensen (1992) 29.42 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 31.87 | ||||||
2 | Oliver Frølund | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 32.30 | ||||||
3 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.73 | ||||||
4 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 33.29 | ||||||
5 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 34.33 | ||||||
6 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 35.96 | ||||||
7 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 36.06 | ||||||
8 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 36.13 | ||||||
9 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.34 | ||||||
10 | Johannes Wemmelund | 2001 | Herning Svømmeklub | 37.84 | ||||||
11 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 38.06 | ||||||
12 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 39.95 | ||||||
13 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 40.66 | ||||||
14 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 42.28 | ||||||
15 | Rasmus Antonsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 47.22 | ||||||
16 | William Jensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 47.89 | ||||||
- | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-2000 |
Årg. 2005-2016: Jakob Strunge Nissen (2002) 34.23 2015-08-24 |
Årg. 2003-2004: Johan Bergason (1999) 30.96 2013-08-24 |
Årg. 2001-2002: Frederik Galving (1988) 30.51 2014-08-24 |
Årg. 1998-2000: Frederik Christensen (1992) 29.42 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 28.16 | 16-18 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.32 | ||||||
3 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 30.53 | ||||||
4 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 31.55 | ||||||
5 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 31.73 | ||||||
6 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 33.33 | ||||||
7 | Andreas Hougaard | 2000 | Auning Svømmeklub | 33.82 | ||||||
8 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 33.84 | ||||||
9 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.10 | ||||||
10 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 34.39 | ||||||
11 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 34.92 | ||||||
12 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 35.31 | ||||||
13 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 35.93 | ||||||
14 | Christian Koch | 1998 | Horsens Svømmeklub | 36.02 | ||||||
15 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 36.15 | ||||||
16 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 37.01 | ||||||
17 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 38.63 | ||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1997 |
Årg. 2005-2016: Jakob Strunge Nissen (2002) 34.23 2015-08-24 |
Årg. 2003-2004: Johan Bergason (1999) 30.96 2013-08-24 |
Årg. 2001-2002: Frederik Galving (1988) 30.51 2014-08-24 |
Årg. 1998-2000: Frederik Christensen (1992) 29.42 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 29.24 | ||||||
2 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 31.26 | ||||||
3 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 32.49 | ||||||
4 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 35.33 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:09 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 15:35 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Årg. 2005-2016: Jakob Strunge Nissen (2002) 34.23 2015-08-24 |
Årg. 2003-2004: Johan Bergason (1999) 30.96 2013-08-24 |
Årg. 2001-2002: Frederik Galving (1988) 30.51 2014-08-24 |
Årg. 1998-2000: Frederik Christensen (1992) 29.42 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 29.53 | ||||||
2 | Mathias Rysgaard | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 29.69 | ||||||
3 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 30.57 | ||||||
4 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 30.93 | ||||||
5 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 30.99 | ||||||
6 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 31.10 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:35 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 09:26 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2016 |
Årg. 2006-2016: Caroline Gøttrup Baggge (2003) 35.80 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Julie Krøyer Svandsen (2002) 28.20 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Klaudia W. Mogensen (2000) 27.75 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Christina Munkholm (1996) 27.27 2012-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 37.45 | ||||||
2 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 43.46 | ||||||
3 | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Tåstrup | 44.84 | ||||||
4 | Hannah Rørbech | 2006 | Swim Team Tåstrup | 44.88 | ||||||
5 | Camille Cueto Rasmussen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 45.37 | ||||||
6 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 46.75 | ||||||
7 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 47.89 | ||||||
8 | Frederikke M. Christensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 48.51 | ||||||
9 | Signe Knudsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 48.54 | ||||||
10 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 53.09 | ||||||
11 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 53.46 | ||||||
12 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 53.85 | ||||||
13 | Julie Bjørn | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:00.57 | ||||||
14 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:07.42 | ||||||
15 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:16.38 | ||||||
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Årg. 2006-2016: Caroline Gøttrup Baggge (2003) 35.80 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Julie Krøyer Svandsen (2002) 28.20 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Klaudia W. Mogensen (2000) 27.75 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Christina Munkholm (1996) 27.27 2012-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Friborg | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.48 | ||||||
2 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 32.98 | ||||||
3 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | Horsens Svømmeklub | 34.36 | ||||||
4 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 35.24 | ||||||
5 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 35.28 | ||||||
6 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 35.39 | ||||||
7 | Karoline Elholm Juliussen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 35.48 | ||||||
8 | Tilde Søe Bach | 2005 | Thisted Svømmeklub | 35.71 | ||||||
9 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 35.75 | ||||||
10 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | Hornslet Svømmeklub | 35.82 | ||||||
11 | Rikke Sander Berggreen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 36.19 | ||||||
12 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 36.34 | ||||||
13 | Ester Lauritsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 36.59 | ||||||
14 | Amalie Tolderlund | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 36.67 | ||||||
15 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 36.71 | ||||||
16 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 36.78 | ||||||
17 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 37.48 | ||||||
18 | Christine Porse | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 38.19 | ||||||
19 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 38.63 | ||||||
20 | Ida Melchiorsen | 2004 | Hornslet Svømmeklub | 38.66 | ||||||
21 | Ida Marie Jørgensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 38.87 | ||||||
22 | Maja Friis | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 39.24 | ||||||
23 | Silke Løvstad Sørensen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 39.28 | ||||||
24 | Emilie Bie Bock | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 39.30 | ||||||
25 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 40.39 | ||||||
26 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Tåstrup | 41.80 | ||||||
27 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 42.01 | ||||||
28 | Mathilde Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 42.66 | ||||||
29 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 43.46 | ||||||
30 | Emilie Fig Kragh | 2005 | Horsens Svømmeklub | 44.73 | ||||||
31 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 45.06 | ||||||
32 | Signe Vandborg Madsen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 46.33 | ||||||
33 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 47.71 | ||||||
34 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 49.50 | ||||||
35 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 50.00 | ||||||
36 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 50.58 | ||||||
37 | Caroline Schrold | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 51.05 | ||||||
- | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mille Høiby Jørgensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Sofie Vad Kruse | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Årg. 2006-2016: Caroline Gøttrup Baggge (2003) 35.80 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Julie Krøyer Svandsen (2002) 28.20 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Klaudia W. Mogensen (2000) 27.75 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Christina Munkholm (1996) 27.27 2012-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 29.69 | ||||||
2 | Marie Christensen | 2002 | Odder Svømmeklub | 29.82 | ||||||
3 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 30.28 | ||||||
4 | Sofie Vegener | 2002 | Auning Svømmeklub | 30.45 | ||||||
5 | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | 30.57 | ||||||
6 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 30.82 | ||||||
7 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 31.33 | ||||||
8 | Therese Mardal | 2002 | Thisted Svømmeklub | 31.49 | ||||||
9 | Josefine Mikkelsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 31.68 | ||||||
10 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 31.94 | ||||||
11 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 32.06 | ||||||
12 | Line Frederiksen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 32.51 | ||||||
13 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.78 | ||||||
14 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 32.85 | ||||||
15 | Catherina Juul Jensen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 32.86 | ||||||
16 | Ida Sund | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.03 | ||||||
17 | Sara Gade | 2002 | Ikast Svømmeklub | 33.11 | ||||||
18 | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 33.43 | ||||||
19 | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.58 | ||||||
20 | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 33.60 | ||||||
21 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 33.90 | ||||||
22 | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 34.25 | ||||||
23 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 34.39 | ||||||
24 | Emilie Knudsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 34.57 | ||||||
25 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 34.61 | ||||||
26 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.68 | ||||||
27 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.79 | ||||||
28 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 35.13 | ||||||
29 | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.26 | ||||||
30 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 35.41 | ||||||
31 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.42 | ||||||
32 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 35.67 | ||||||
33 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.15 | ||||||
34 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 36.18 | ||||||
35 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 36.59 | ||||||
36 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.81 | ||||||
37 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 37.19 | ||||||
38 | Kamille M. Hauber Ørsted | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 37.43 | ||||||
39 | Cecilie Høgfeldt | 2002 | Auning Svømmeklub | 38.00 | ||||||
40 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Tåstrup | 38.12 | ||||||
41 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 38.30 | ||||||
42 | Sarah Fagerlund Lunheim | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 38.31 | ||||||
43 | Julie Gerner Knudsen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 42.43 | ||||||
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2001 |
Årg. 2006-2016: Caroline Gøttrup Baggge (2003) 35.80 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Julie Krøyer Svandsen (2002) 28.20 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Klaudia W. Mogensen (2000) 27.75 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Christina Munkholm (1996) 27.27 2012-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 28.90 | ||||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.09 | ||||||
2 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 29.09 | ||||||
4 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 29.52 | ||||||
5 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 29.62 | ||||||
6 | Matilde Fuglsang | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.14 | ||||||
7 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.21 | ||||||
8 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.30 | ||||||
9 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 30.47 | ||||||
10 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder Svømmeklub | 30.98 | ||||||
11 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.99 | ||||||
12 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.14 | ||||||
13 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 31.27 | ||||||
14 | Maria Rye | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.32 | ||||||
15 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.61 | ||||||
16 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 31.93 | ||||||
16 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 31.93 | ||||||
18 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 32.24 | ||||||
19 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 32.34 | ||||||
20 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.42 | ||||||
21 | Mette Krogstrup Madsen | 2000 | Skals Gymnastikforening | 32.80 | ||||||
22 | Thea Krøll | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 33.69 | ||||||
23 | Nanna Sund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.91 | ||||||
24 | Katrine Egenæs | 2000 | Dragsholm Svømmeklub | 33.97 | ||||||
25 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 34.34 | ||||||
26 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.71 | ||||||
27 | Caroline T.b. Johansen | 1999 | HOG-Hinnerup | 35.11 | ||||||
28 | Nanna Lyng Bojesen | 2001 | Rønne Svømme Klub | 35.15 | ||||||
29 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Tåstrup | 36.71 | ||||||
30 | Sofie Nielsen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.86 | ||||||
31 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 48.41 | ||||||
- | Miranetee Brimstrond | 2000 | Stidsholt IF | DNS | ||||||
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-1998 |
Årg. 2006-2016: Caroline Gøttrup Baggge (2003) 35.80 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Julie Krøyer Svandsen (2002) 28.20 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Klaudia W. Mogensen (2000) 27.75 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Christina Munkholm (1996) 27.27 2012-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 29.09 | ||||||
2 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 29.75 | ||||||
3 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.08 | ||||||
4 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.35 | ||||||
5 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 30.61 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 15:59 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Årg. 2006-2016: Caroline Gøttrup Baggge (2003) 35.80 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Julie Krøyer Svandsen (2002) 28.20 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Klaudia W. Mogensen (2000) 27.75 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Christina Munkholm (1996) 27.27 2012-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 29.02 | ||||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.27 | ||||||
3 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 29.32 | ||||||
4 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 29.33 | ||||||
5 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 29.36 | ||||||
6 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 29.50 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:59 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 09:43 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 24, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2016 |
Årg. 2005-2016: Jacob Strunge Nisen (2002) 30.18 2014-08-24 |
Årg. 2003-2004: Jakob Kristensen (1996) 26.52 2005-08-20 |
Årg. 2001-2002: Daniel Svane Halkjær (1991) 25.35 2007-08-25 |
Årg. 1998-2000: Nicolai Graa HAnsen (1988) 24.33 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Jørgensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 32.16 | ||||||
2 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Tåstrup | 34.25 | ||||||
3 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 35.19 | ||||||
4 | Gustav Hoxer | 2005 | Thisted Svømmeklub | 35.66 | ||||||
5 | Emil Togsverd | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 35.68 | ||||||
6 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 37.62 | ||||||
7 | Andreas Gaardsted | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 38.97 | ||||||
8 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 39.82 | ||||||
9 | Bertram D. Pedersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 41.23 | ||||||
10 | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 42.18 | ||||||
11 | Willas Kazhel | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 42.83 | ||||||
12 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 42.96 | ||||||
13 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 43.01 | ||||||
14 | Jakob Kirkmand | 2005 | Horsens Svømmeklub | 44.58 | ||||||
15 | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 44.85 | ||||||
16 | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 45.17 | ||||||
17 | Lasse Legind | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 47.58 | ||||||
18 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Tåstrup | 48.68 | ||||||
19 | Mads Berthold Schultz | 2005 | Horsens Svømmeklub | 49.72 | ||||||
20 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 51.62 | ||||||
21 | Jonathan Schrold | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 1:10.19 | ||||||
Løb 24, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Årg. 2005-2016: Jacob Strunge Nisen (2002) 30.18 2014-08-24 |
Årg. 2003-2004: Jakob Kristensen (1996) 26.52 2005-08-20 |
Årg. 2001-2002: Daniel Svane Halkjær (1991) 25.35 2007-08-25 |
Årg. 1998-2000: Nicolai Graa HAnsen (1988) 24.33 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Lykke Grann | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 29.53 | ||||||
2 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | Aars Svømmeklub | 30.53 | ||||||
3 | Marius Gystad | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 30.91 | ||||||
4 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 31.02 | ||||||
5 | Frederik Venø Elling | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 31.56 | ||||||
6 | Oliver Fenger | 2003 | Horsens Svømmeklub | 32.37 | ||||||
7 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 32.92 | ||||||
8 | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 32.97 | ||||||
9 | Theis Dalgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 33.15 | ||||||
10 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 33.34 | ||||||
11 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 33.46 | ||||||
12 | Nicklas Bager | 2003 | Thisted Svømmeklub | 33.65 | ||||||
13 | Mark Kronbæk Nancke | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 33.79 | ||||||
14 | Kasper Hansen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 35.21 | ||||||
15 | Asger Mathiasen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 35.26 | ||||||
16 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 35.36 | ||||||
17 | Gustav Hansen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 35.50 | ||||||
18 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 35.52 | ||||||
19 | Mikkel Mølgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 35.73 | ||||||
20 | Oliver Bjørn Kreilgaard | 2003 | Horsens Svømmeklub | 36.53 | ||||||
21 | Kalle Germer Knudsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 36.83 | ||||||
22 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Tåstrup | 38.30 | ||||||
23 | Christian R Pedersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 39.41 | ||||||
24 | Viggo Stricker Pedersen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 40.51 | ||||||
25 | Gustav Nybro Søndergaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 43.91 | ||||||
- | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Marcus Albæk | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DNS | ||||||
Løb 24, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Årg. 2005-2016: Jacob Strunge Nisen (2002) 30.18 2014-08-24 |
Årg. 2003-2004: Jakob Kristensen (1996) 26.52 2005-08-20 |
Årg. 2001-2002: Daniel Svane Halkjær (1991) 25.35 2007-08-25 |
Årg. 1998-2000: Nicolai Graa HAnsen (1988) 24.33 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 27.10 | ||||||
2 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 27.18 | ||||||
3 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder Svømmeklub | 27.30 | ||||||
4 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 27.81 | ||||||
5 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 27.87 | ||||||
6 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 28.18 | ||||||
7 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 28.28 | ||||||
8 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 28.57 | ||||||
9 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 28.94 | ||||||
10 | Mathias Plog Jensen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 29.03 | ||||||
11 | Jonas Melchiorsen | 2001 | Hornslet Svømmeklub | 29.09 | ||||||
12 | William Kristiansen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 29.13 | ||||||
13 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 29.28 | ||||||
14 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 29.31 | ||||||
15 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.33 | ||||||
16 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.75 | ||||||
17 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.99 | ||||||
18 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 30.12 | ||||||
19 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 30.53 | ||||||
20 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 30.67 | ||||||
21 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 30.73 | ||||||
22 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 31.68 | ||||||
23 | Johannes Wemmelund | 2001 | Herning Svømmeklub | 31.77 | ||||||
24 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.00 | ||||||
25 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 32.12 | ||||||
26 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 33.39 | ||||||
27 | Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 33.61 | ||||||
28 | Rasmus Antonsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 36.62 | ||||||
29 | William Jensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 40.73 | ||||||
- | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Gorm Topp Tholle | 2001 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 24, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-2000 |
Årg. 2005-2016: Jacob Strunge Nisen (2002) 30.18 2014-08-24 |
Årg. 2003-2004: Jakob Kristensen (1996) 26.52 2005-08-20 |
Årg. 2001-2002: Daniel Svane Halkjær (1991) 25.35 2007-08-25 |
Årg. 1998-2000: Nicolai Graa HAnsen (1988) 24.33 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 25.25 | ||||||
2 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder Svømmeklub | 25.33 | ||||||
3 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder Svømmeklub | 25.77 | ||||||
4 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 26.09 | ||||||
5 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 26.12 | ||||||
6 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 26.24 | ||||||
7 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 26.33 | ||||||
8 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 26.53 | ||||||
9 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 26.81 | ||||||
10 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder Svømmeklub | 27.04 | ||||||
11 | Alexander Fenger | 1999 | Horsens Svømmeklub | 27.05 | ||||||
12 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 27.11 | ||||||
13 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 27.31 | ||||||
14 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 27.35 | ||||||
15 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 27.49 | ||||||
16 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 27.56 | ||||||
17 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 27.60 | ||||||
18 | Christian Koch | 1998 | Horsens Svømmeklub | 27.62 | ||||||
19 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 27.63 | ||||||
19 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 27.63 | ||||||
21 | Andreas Hougaard | 2000 | Auning Svømmeklub | 27.94 | ||||||
22 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 27.98 | ||||||
23 | Mads Møller | 2000 | Kalundborg SK | 28.00 | ||||||
24 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 28.16 | ||||||
25 | Kasper Kjær | 2000 | H.G.F. Svømning | 28.86 | ||||||
26 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.01 | ||||||
27 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.10 | ||||||
28 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 30.27 | ||||||
29 | Kristoffer Rasmusen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 31.23 | ||||||
- | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
Løb 24, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1997 |
Årg. 2005-2016: Jacob Strunge Nisen (2002) 30.18 2014-08-24 |
Årg. 2003-2004: Jakob Kristensen (1996) 26.52 2005-08-20 |
Årg. 2001-2002: Daniel Svane Halkjær (1991) 25.35 2007-08-25 |
Årg. 1998-2000: Nicolai Graa HAnsen (1988) 24.33 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 25.24 | ||||||
2 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 26.28 | ||||||
3 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 27.10 | ||||||
4 | Karl-Emil Jøker | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 27.45 | ||||||
5 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 27.93 | ||||||
6 | Jonatan Balladone | 1997 | Odder Svømmeklub | 28.55 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:43 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:01 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 24, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Årg. 2005-2016: Jacob Strunge Nisen (2002) 30.18 2014-08-24 |
Årg. 2003-2004: Jakob Kristensen (1996) 26.52 2005-08-20 |
Årg. 2001-2002: Daniel Svane Halkjær (1991) 25.35 2007-08-25 |
Årg. 1998-2000: Nicolai Graa HAnsen (1988) 24.33 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder Svømmeklub | 25.38 | ||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 25.60 | ||||||
3 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 25.69 | ||||||
4 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 25.89 | ||||||
5 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 26.02 | ||||||
6 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 26.43 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:01 |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 09:59 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2016 |
Årg. 2004-2005: Caaroline Eriksen (1995) 1:14.29 2007-08-25 |
Årg. 2002-2003: Christina Munkholm (1996) 1:04.78 2014-08-21 |
Årg. 1999-2001: *Pernille Larsen (1992) 1:04.81 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Tåstrup | 44.41 | 1:45.15 | |||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Årg. 2004-2005: Caaroline Eriksen (1995) 1:14.29 2007-08-25 |
Årg. 2002-2003: Christina Munkholm (1996) 1:04.78 2014-08-21 |
Årg. 1999-2001: *Pernille Larsen (1992) 1:04.81 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | Hornslet Svømmeklub | 47.85 | 1:42.98 | |||||
2 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 48.99 | 1:49.01 | |||||
3 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 48.40 | 1:50.19 | |||||
4 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 49.88 | 2:01.01 | |||||
5 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:00.87 | 2:07.74 | |||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Årg. 2004-2005: Caaroline Eriksen (1995) 1:14.29 2007-08-25 |
Årg. 2002-2003: Christina Munkholm (1996) 1:04.78 2014-08-21 |
Årg. 1999-2001: *Pernille Larsen (1992) 1:04.81 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.75 | 1:13.19 | |||||
2 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 35.22 | 1:16.29 | |||||
3 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 34.90 | 1:16.33 | |||||
4 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.11 | 1:17.28 | |||||
5 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.17 | 1:17.85 | |||||
6 | Marie Christensen | 2002 | Odder Svømmeklub | 37.38 | 1:18.93 | |||||
7 | Line Lyskjær | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 36.59 | 1:20.32 | |||||
8 | Camilla Kjær | 2003 | Thisted Svømmeklub | 36.99 | 1:20.91 | |||||
9 | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 39.30 | 1:24.14 | |||||
10 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 38.49 | 1:24.99 | |||||
11 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 37.76 | 1:25.00 | |||||
12 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 37.72 | 1:25.39 | |||||
13 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 38.68 | 1:27.44 | |||||
14 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 40.17 | 1:27.82 | |||||
15 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 40.77 | 1:28.20 | |||||
16 | Therese Mardal | 2002 | Thisted Svømmeklub | 41.33 | 1:35.67 | |||||
17 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 42.22 | 1:36.15 | |||||
18 | Catherina Juul Jensen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 44.54 | 1:38.10 | |||||
19 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 48.61 | 1:47.80 | |||||
20 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 46.38 | 1:49.36 | |||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1999-2001 |
Årg. 2004-2005: Caaroline Eriksen (1995) 1:14.29 2007-08-25 |
Årg. 2002-2003: Christina Munkholm (1996) 1:04.78 2014-08-21 |
Årg. 1999-2001: *Pernille Larsen (1992) 1:04.81 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 32.88 | 1:09.57 | |||||
2 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.65 | 1:09.94 | |||||
3 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 32.49 | 1:10.37 | |||||
4 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 33.42 | 1:11.17 | |||||
5 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 35.25 | 1:13.64 | |||||
6 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 33.44 | 1:14.42 | |||||
7 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 35.95 | 1:15.90 | |||||
8 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder Svømmeklub | 35.40 | 1:18.21 | |||||
9 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 36.70 | 1:21.15 | |||||
10 | Nanna Sund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 36.61 | 1:21.45 | |||||
11 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 37.57 | 1:23.16 | |||||
12 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder Svømmeklub | 40.87 | 1:28.78 | |||||
13 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 40.52 | 1:29.37 | |||||
14 | Mille C. Berg | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 40.93 | 1:31.67 | |||||
15 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 44.31 | 1:45.95 | |||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-1998 |
Årg. 2004-2005: Caaroline Eriksen (1995) 1:14.29 2007-08-25 |
Årg. 2002-2003: Christina Munkholm (1996) 1:04.78 2014-08-21 |
Årg. 1999-2001: *Pernille Larsen (1992) 1:04.81 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 31.75 | 1:08.64 | |||||
2 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 32.93 | 1:10.75 | |||||
3 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 35.38 | 1:22.30 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:59 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:28 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Årg. 2004-2005: Caaroline Eriksen (1995) 1:14.29 2007-08-25 |
Årg. 2002-2003: Christina Munkholm (1996) 1:04.78 2014-08-21 |
Årg. 1999-2001: *Pernille Larsen (1992) 1:04.81 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 32.01 | 1:07.72 | |||||
2 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 31.59 | 1:08.13 | |||||
3 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 32.56 | 1:09.49 | |||||
4 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 32.78 | 1:09.97 | |||||
5 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 33.21 | 1:10.33 | |||||
6 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 33.45 | 1:12.12 | |||||
7 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.19 | 1:16.94 | |||||
8 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 34.62 | 1:17.27 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:28 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 10:12 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2016 |
Årg. 2005-2016: Thor B. Hansen (2000) 1:22.84 2012-08-26 |
Årg. 2003-2004: Michael Terp Olesen (1999) 1:02.47 2013-08-25 |
Årg. 2001-2002: Viktor Brömer (1993) 1:00.05 2008-08-30 |
Årg. 1998-2000: Søren Dahl (1993) 58.66 2010-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 38.06 | 1:26.52 | |||||
2 | Kasper Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 47.64 | 1:40.73 | |||||
3 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 43.36 | 1:41.54 | |||||
4 | Gustav Hoxer | 2005 | Thisted Svømmeklub | 43.85 | 1:49.79 | |||||
5 | Emil Togsverd | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 53.47 | 2:02.94 | |||||
6 | Capser Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:04.27 | 2:31.74 | |||||
- | Theodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | brystspark v 45 m | |||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Årg. 2005-2016: Thor B. Hansen (2000) 1:22.84 2012-08-26 |
Årg. 2003-2004: Michael Terp Olesen (1999) 1:02.47 2013-08-25 |
Årg. 2001-2002: Viktor Brömer (1993) 1:00.05 2008-08-30 |
Årg. 1998-2000: Søren Dahl (1993) 58.66 2010-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | Aars Svømmeklub | 36.13 | 1:18.29 | |||||
2 | Alex Søndergaard | 2003 | Thisted Svømmeklub | 36.88 | 1:22.99 | |||||
3 | Nicklas Bager | 2003 | Thisted Svømmeklub | 38.66 | 1:25.63 | |||||
4 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 38.40 | 1:26.53 | |||||
5 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 37.11 | 1:30.40 | |||||
6 | Malik Lodberg Klein | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.07 | 1:35.67 | |||||
7 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 44.92 | 1:36.60 | |||||
8 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 46.31 | 1:40.01 | |||||
9 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 45.45 | 1:40.62 | |||||
10 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 45.15 | 1:41.09 | |||||
11 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 44.90 | 1:41.76 | |||||
12 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 49.14 | 1:52.42 | |||||
13 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Tåstrup | 51.54 | 1:59.63 | |||||
- | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Årg. 2005-2016: Thor B. Hansen (2000) 1:22.84 2012-08-26 |
Årg. 2003-2004: Michael Terp Olesen (1999) 1:02.47 2013-08-25 |
Årg. 2001-2002: Viktor Brömer (1993) 1:00.05 2008-08-30 |
Årg. 1998-2000: Søren Dahl (1993) 58.66 2010-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gorm Topp Tholle | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 33.93 | 1:12.71 | |||||
2 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 33.25 | 1:15.37 | |||||
3 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 35.21 | 1:16.84 | |||||
4 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.87 | 1:17.52 | |||||
5 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.93 | 1:18.44 | |||||
6 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.86 | 1:19.50 | |||||
7 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 34.90 | 1:19.51 | |||||
8 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 35.14 | 1:20.82 | |||||
9 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 36.98 | 1:22.25 | |||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1998-2000 |
Årg. 2005-2016: Thor B. Hansen (2000) 1:22.84 2012-08-26 |
Årg. 2003-2004: Michael Terp Olesen (1999) 1:02.47 2013-08-25 |
Årg. 2001-2002: Viktor Brömer (1993) 1:00.05 2008-08-30 |
Årg. 1998-2000: Søren Dahl (1993) 58.66 2010-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 29.28 | 1:01.49 | |||||
2 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder Svømmeklub | 29.83 | 1:01.99 | |||||
3 | Mathias Rysgaard | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 28.00 | 1:02.27 | |||||
4 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 29.47 | 1:03.36 | |||||
5 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 30.00 | 1:05.35 | |||||
6 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.67 | 1:06.01 | |||||
7 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 31.56 | 1:06.09 | |||||
8 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 30.98 | 1:06.67 | |||||
9 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 31.56 | 1:06.72 | |||||
10 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder Svømmeklub | 31.55 | 1:07.19 | |||||
11 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 30.49 | 1:07.25 | |||||
12 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.98 | 1:07.69 | |||||
13 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.44 | 1:09.34 | |||||
14 | Mads Møller | 2000 | Kalundborg SK | 31.33 | 1:09.42 | |||||
15 | Hugin Juliansson | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.59 | 1:10.54 | |||||
16 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.15 | 1:12.20 | |||||
17 | Mads Alnor | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 33.47 | 1:12.84 | |||||
18 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.00 | 1:14.80 | |||||
19 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 35.04 | 1:18.00 | |||||
20 | Kasper Kjær | 2000 | H.G.F. Svømning | 35.22 | 1:18.61 | |||||
21 | Mathias Madsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 37.76 | 1:23.79 | |||||
22 | Kristoffer Rasmusen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 37.14 | 1:29.91 | |||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-1997 |
Årg. 2005-2016: Thor B. Hansen (2000) 1:22.84 2012-08-26 |
Årg. 2003-2004: Michael Terp Olesen (1999) 1:02.47 2013-08-25 |
Årg. 2001-2002: Viktor Brömer (1993) 1:00.05 2008-08-30 |
Årg. 1998-2000: Søren Dahl (1993) 58.66 2010-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 28.04 | 1:00.81 | |||||
2 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 28.33 | 1:01.77 | |||||
3 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 29.53 | 1:03.41 | |||||
4 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 30.31 | 1:04.82 | |||||
5 | Martin Madsen | 1990 | Nyborg Svømmeklub | 31.17 | 1:05.67 | |||||
6 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 31.20 | 1:07.05 | |||||
7 | Karl-Emil Jøker | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 30.73 | 1:08.30 | |||||
8 | Jonatan Balladone | 1997 | Odder Svømmeklub | 35.50 | 1:17.99 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:12 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:38 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Årg. 2005-2016: Thor B. Hansen (2000) 1:22.84 2012-08-26 |
Årg. 2003-2004: Michael Terp Olesen (1999) 1:02.47 2013-08-25 |
Årg. 2001-2002: Viktor Brömer (1993) 1:00.05 2008-08-30 |
Årg. 1998-2000: Søren Dahl (1993) 58.66 2010-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 28.10 | 59.63 | |||||
2 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder Svømmeklub | 28.86 | 1:00.42 | |||||
3 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 27.46 | 1:00.73 | |||||
4 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 28.84 | 1:01.44 | |||||
5 | Mathias Rysgaard | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 28.17 | 1:01.83 | |||||
6 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 29.00 | 1:04.50 | |||||
7 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 29.94 | 1:05.38 | |||||
- | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | ej samt. berøring 50 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:38 |
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 10:49 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2016 |
Årg. 2006-2016: Klaudia W. Mogensen (2000) 1:23.60 2012-08-26 |
Årg. 2004-2005: Josefine Pedersen (1999) 1:16.96 2013-08-25 |
Årg. 2002-2003: Julie Lundorff Larsen (2000) 1:17.19 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:15.21 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke M. Christensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:02.14 | 2:10.71 | |||||
2 | Camille Cueto Rasmussen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:03.40 | 2:13.49 | |||||
3 | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Tåstrup | 1:06.35 | 2:13.55 | |||||
4 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 1:06.12 | 2:19.38 | |||||
5 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:08.37 | 2:23.59 | |||||
6 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:11.25 | 2:26.51 | |||||
7 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:09.90 | 2:33.14 | |||||
8 | Hannah Rørbech | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:11.93 | 2:37.44 | |||||
- | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ej udadvent benspk | |||||
- | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Tåstrup | DSQ | ej udadvent benspk | |||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Årg. 2006-2016: Klaudia W. Mogensen (2000) 1:23.60 2012-08-26 |
Årg. 2004-2005: Josefine Pedersen (1999) 1:16.96 2013-08-25 |
Årg. 2002-2003: Julie Lundorff Larsen (2000) 1:17.19 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:15.21 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 42.24 | 1:28.97 | |||||
2 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 47.26 | 1:38.43 | |||||
3 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 48.28 | 1:41.50 | |||||
4 | Ida Hovmark | 2005 | Thisted Svømmeklub | 47.83 | 1:41.83 | |||||
5 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 49.30 | 1:43.38 | |||||
6 | Tilde Søe Bach | 2005 | Thisted Svømmeklub | 48.44 | 1:44.19 | |||||
7 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 50.31 | 1:45.63 | |||||
8 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | Hornslet Svømmeklub | 51.48 | 1:45.64 | |||||
9 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | Horsens Svømmeklub | 52.30 | 1:49.58 | |||||
10 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 52.32 | 1:51.56 | |||||
11 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 52.54 | 1:52.96 | |||||
12 | Sofie Korczak | 2004 | Swim Team Tåstrup | 53.29 | 1:53.46 | |||||
13 | Nicoline Møldrup | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 54.10 | 1:54.42 | |||||
14 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 55.84 | 1:55.25 | |||||
15 | Christine Porse | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 53.84 | 1:56.01 | |||||
16 | Ida Marie Jørgensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 54.22 | 1:56.27 | |||||
17 | Ester Lauritsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 52.76 | 1:56.45 | |||||
18 | Amalie Tolderlund | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 55.46 | 1:56.81 | |||||
19 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 55.71 | 1:57.48 | |||||
20 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 55.12 | 1:57.49 | |||||
21 | Maja Friis | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 55.68 | 1:57.95 | |||||
22 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 56.49 | 1:59.36 | |||||
23 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 57.68 | 1:59.86 | |||||
24 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 57.40 | 2:01.06 | |||||
25 | Emilie Fig Kragh | 2005 | Horsens Svømmeklub | 56.75 | 2:01.45 | |||||
26 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 57.96 | 2:01.66 | |||||
27 | Mathilde Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 56.41 | 2:04.17 | |||||
28 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 59.17 | 2:07.53 | |||||
29 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 1:02.15 | 2:13.69 | |||||
30 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:11.36 | 2:28.56 | |||||
- | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Linda Farokhzadeh Kadijan | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie Vad Kruse | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Caroline Schrold | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | asym ben 75m | |||||
- | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Tåstrup | DSQ | asynkron ben v start | |||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Årg. 2006-2016: Klaudia W. Mogensen (2000) 1:23.60 2012-08-26 |
Årg. 2004-2005: Josefine Pedersen (1999) 1:16.96 2013-08-25 |
Årg. 2002-2003: Julie Lundorff Larsen (2000) 1:17.19 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:15.21 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 39.04 | 1:22.81 | |||||
2 | Maiken Hougaard | 2002 | Auning Svømmeklub | 39.68 | 1:23.03 | |||||
3 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 39.72 | 1:23.81 | |||||
4 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 40.24 | 1:24.85 | |||||
5 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 39.43 | 1:24.88 | |||||
6 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 40.73 | 1:25.73 | |||||
7 | Josefine Mikkelsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 43.04 | 1:31.32 | |||||
8 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 42.77 | 1:32.00 | |||||
9 | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 43.51 | 1:32.13 | |||||
10 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 42.14 | 1:34.15 | |||||
11 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 44.85 | 1:35.19 | |||||
12 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 45.14 | 1:35.78 | |||||
13 | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svømmeklub | 45.53 | 1:35.84 | |||||
14 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 46.31 | 1:38.19 | |||||
15 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 45.65 | 1:39.48 | |||||
16 | Ida Sund | 2002 | Horsens Svømmeklub | 46.24 | 1:39.60 | |||||
17 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 46.65 | 1:39.72 | |||||
18 | Line Lyskjær | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 47.68 | 1:39.88 | |||||
19 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 49.62 | 1:42.71 | |||||
20 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 46.65 | 1:43.22 | |||||
21 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 48.71 | 1:43.67 | |||||
22 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 47.56 | 1:43.92 | |||||
23 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 49.78 | 1:43.97 | |||||
24 | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 50.83 | 1:44.38 | |||||
25 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 49.72 | 1:44.55 | |||||
26 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 49.52 | 1:45.28 | |||||
27 | Cecilie Høgfeldt | 2002 | Auning Svømmeklub | 50.47 | 1:46.67 | |||||
28 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 49.11 | 1:46.84 | |||||
29 | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 52.48 | 1:53.01 | |||||
30 | Line Frederiksen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 52.02 | 1:53.31 | |||||
31 | Sarah Fagerlund Lunheim | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 53.28 | 1:54.98 | |||||
32 | Alfa Frederikke Røygaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 53.60 | 1:55.66 | |||||
33 | Julie Gerner Knudsen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 55.34 | 1:56.41 | |||||
34 | Kamille M. Hauber Ørsted | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 57.00 | 2:00.27 | |||||
35 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 56.89 | 2:01.49 | |||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2001 |
Årg. 2006-2016: Klaudia W. Mogensen (2000) 1:23.60 2012-08-26 |
Årg. 2004-2005: Josefine Pedersen (1999) 1:16.96 2013-08-25 |
Årg. 2002-2003: Julie Lundorff Larsen (2000) 1:17.19 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:15.21 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 38.34 | 1:21.42 | |||||
2 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 38.51 | 1:21.61 | |||||
3 | Maria Rye | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 40.44 | 1:23.74 | |||||
4 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 40.20 | 1:23.75 | |||||
5 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 38.61 | 1:23.78 | |||||
6 | Matilde Fuglsang | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 40.88 | 1:28.16 | |||||
7 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 41.74 | 1:29.38 | |||||
8 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 42.37 | 1:31.68 | |||||
9 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.42 | 1:31.69 | |||||
10 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 43.68 | 1:32.90 | |||||
11 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 44.95 | 1:35.54 | |||||
12 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 46.11 | 1:35.71 | |||||
13 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Horsens Svømmeklub | 44.53 | 1:35.75 | |||||
14 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 46.76 | 1:39.92 | |||||
15 | Nanna Sund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 46.11 | 1:40.26 | |||||
16 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 46.37 | 1:40.94 | |||||
17 | Sofie Nielsen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 50.42 | 1:44.44 | |||||
18 | Nanna Lyng Bojesen | 2001 | Rønne Svømme Klub | 49.88 | 1:45.09 | |||||
19 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Tåstrup | 57.53 | 2:05.29 | |||||
- | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Katrine Munch Sørensen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DNS | ||||||
- | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | DSQ | 2 flyben v start | |||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-1998 |
Årg. 2006-2016: Klaudia W. Mogensen (2000) 1:23.60 2012-08-26 |
Årg. 2004-2005: Josefine Pedersen (1999) 1:16.96 2013-08-25 |
Årg. 2002-2003: Julie Lundorff Larsen (2000) 1:17.19 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:15.21 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 37.09 | 1:19.03 | |||||
2 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder Svømmeklub | 40.06 | 1:23.76 | |||||
3 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 40.50 | 1:26.59 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:49 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:48 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Årg. 2006-2016: Klaudia W. Mogensen (2000) 1:23.60 2012-08-26 |
Årg. 2004-2005: Josefine Pedersen (1999) 1:16.96 2013-08-25 |
Årg. 2002-2003: Julie Lundorff Larsen (2000) 1:17.19 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:15.21 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 36.22 | 1:17.69 | |||||
2 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 37.58 | 1:19.35 | |||||
3 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 37.51 | 1:20.54 | |||||
4 | Maiken Hougaard | 2002 | Auning Svømmeklub | 39.25 | 1:22.28 | |||||
5 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder Svømmeklub | 39.86 | 1:23.07 | |||||
6 | Maria Rye | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.92 | 1:23.64 | |||||
7 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 41.44 | 1:27.87 | |||||
- | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Ej samt. berøring 50 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:48 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 12:11 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2016 |
Årg. 2005-2016: Joakim Mortensen (1995) 1:11.91 2009-08-23 |
Årg. 2003-2004: Daniel Svendsen (1990) 1:10.97 2006-08-26 |
Årg. 2001-2002: Chris Christensen (1988) 1:05.19 2006-08-28 |
Årg. 1998-2000: Chris Christensen (1988) 1:02.87 2009-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 48.01 | 1:44.01 | |||||
2 | Kasper Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 50.51 | 1:44.64 | |||||
3 | Kristian Kjær | 2005 | Thisted Svømmeklub | 51.55 | 1:48.51 | |||||
4 | Mads Berthold Schultz | 2005 | Horsens Svømmeklub | 53.04 | 1:51.51 | |||||
5 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Tåstrup | 52.09 | 1:54.08 | |||||
6 | Bertram D. Pedersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 54.53 | 1:55.30 | |||||
7 | Willas Kazhel | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 54.39 | 1:55.88 | |||||
8 | Theodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 56.11 | 1:56.32 | |||||
9 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 55.80 | 1:57.94 | |||||
10 | Andreas Gaardsted | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 56.51 | 1:58.64 | |||||
11 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 58.23 | 2:01.00 | |||||
12 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 56.45 | 2:01.04 | |||||
13 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Tåstrup | 1:03.84 | 2:18.85 | |||||
14 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:21.02 | 2:45.26 | |||||
- | Jakob Kirkmand | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Capser Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DSQ | asykrone ben 60m | |||||
- | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | flere flyben v start | |||||
- | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Tåstrup | DSQ | ej samtidig berør 50 | |||||
- | Lasse Legind | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | asynkrone arm v star | |||||
- | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | crawlben ef vending | |||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Årg. 2005-2016: Joakim Mortensen (1995) 1:11.91 2009-08-23 |
Årg. 2003-2004: Daniel Svendsen (1990) 1:10.97 2006-08-26 |
Årg. 2001-2002: Chris Christensen (1988) 1:05.19 2006-08-28 |
Årg. 1998-2000: Chris Christensen (1988) 1:02.87 2009-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Fenger | 2003 | Horsens Svømmeklub | 39.03 | 1:22.32 | |||||
2 | Marius Gystad | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 41.53 | 1:27.62 | |||||
3 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | Aars Svømmeklub | 41.56 | 1:29.92 | |||||
4 | Emil Lykke Grann | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 42.94 | 1:30.87 | |||||
5 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 44.86 | 1:32.80 | |||||
6 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 43.29 | 1:33.05 | |||||
7 | Frederik Venø Elling | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 44.30 | 1:34.03 | |||||
8 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 43.96 | 1:34.35 | |||||
9 | Theis Dalgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 44.47 | 1:35.51 | |||||
10 | Rasmus Håkonsson | 2004 | Ikast Svømmeklub | 44.53 | 1:35.56 | |||||
11 | Asger Hatting | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 45.67 | 1:35.79 | |||||
12 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 45.40 | 1:35.87 | |||||
13 | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 46.38 | 1:41.33 | |||||
14 | Kalle Germer Knudsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 47.37 | 1:42.44 | |||||
15 | Oliver Bjørn Kreilgaard | 2003 | Horsens Svømmeklub | 47.93 | 1:43.52 | |||||
16 | Gustav Hansen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 47.94 | 1:44.07 | |||||
17 | Sebastian Graff | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 51.09 | 1:48.12 | |||||
18 | Mikkel Mølgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 52.29 | 1:50.43 | |||||
19 | Magnus Søgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 55.24 | 1:59.68 | |||||
20 | Gustav Nybro Søndergaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 58.21 | 2:09.85 | |||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Årg. 2005-2016: Joakim Mortensen (1995) 1:11.91 2009-08-23 |
Årg. 2003-2004: Daniel Svendsen (1990) 1:10.97 2006-08-26 |
Årg. 2001-2002: Chris Christensen (1988) 1:05.19 2006-08-28 |
Årg. 1998-2000: Chris Christensen (1988) 1:02.87 2009-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 36.76 | 1:17.27 | |||||
2 | Oliver Frølund | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 36.13 | 1:18.20 | |||||
3 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 38.09 | 1:20.87 | |||||
4 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 37.34 | 1:21.27 | |||||
5 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder Svømmeklub | 39.44 | 1:23.28 | |||||
6 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 39.68 | 1:25.08 | |||||
7 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 40.51 | 1:26.13 | |||||
8 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 39.59 | 1:26.72 | |||||
9 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.92 | 1:26.84 | |||||
10 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 41.58 | 1:27.97 | |||||
11 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 41.47 | 1:29.10 | |||||
12 | Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 42.87 | 1:30.99 | |||||
13 | William Kristiansen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 43.92 | 1:33.68 | |||||
14 | Mathias Plog Jensen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 46.72 | 1:38.88 | |||||
15 | Rasmus Antonsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 51.76 | 1:52.39 | |||||
- | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Tåstrup | DSQ | flere flyben v start | |||||
- | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | DSQ | en hånd i vend v50 | |||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-2000 |
Årg. 2005-2016: Joakim Mortensen (1995) 1:11.91 2009-08-23 |
Årg. 2003-2004: Daniel Svendsen (1990) 1:10.97 2006-08-26 |
Årg. 2001-2002: Chris Christensen (1988) 1:05.19 2006-08-28 |
Årg. 1998-2000: Chris Christensen (1988) 1:02.87 2009-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 32.62 | 1:10.59 | |||||
2 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 34.48 | 1:12.39 | |||||
3 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 34.11 | 1:13.97 | |||||
4 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 35.29 | 1:14.12 | |||||
5 | Andreas Hougaard | 2000 | Auning Svømmeklub | 33.85 | 1:14.13 | |||||
6 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 34.54 | 1:14.91 | |||||
7 | Christian Koch | 1998 | Horsens Svømmeklub | 35.02 | 1:15.16 | |||||
8 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 34.97 | 1:16.00 | |||||
9 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 35.93 | 1:16.51 | |||||
10 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder Svømmeklub | 36.51 | 1:16.62 | |||||
11 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | Auning Svømmeklub | 36.62 | 1:17.75 | |||||
12 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 36.59 | 1:18.88 | |||||
13 | Alexander Fenger | 1999 | Horsens Svømmeklub | 36.68 | 1:19.54 | |||||
14 | Kristoffer Rasmusen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 46.80 | 1:42.38 | |||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1997 |
Årg. 2005-2016: Joakim Mortensen (1995) 1:11.91 2009-08-23 |
Årg. 2003-2004: Daniel Svendsen (1990) 1:10.97 2006-08-26 |
Årg. 2001-2002: Chris Christensen (1988) 1:05.19 2006-08-28 |
Årg. 1998-2000: Chris Christensen (1988) 1:02.87 2009-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 35.55 | 1:13.63 | Deltager ikke i finalen | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:11 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:55 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Årg. 2005-2016: Joakim Mortensen (1995) 1:11.91 2009-08-23 |
Årg. 2003-2004: Daniel Svendsen (1990) 1:10.97 2006-08-26 |
Årg. 2001-2002: Chris Christensen (1988) 1:05.19 2006-08-28 |
Årg. 1998-2000: Chris Christensen (1988) 1:02.87 2009-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 31.75 | 1:09.58 | |||||
2 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.74 | 1:09.84 | |||||
3 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.57 | 1:12.69 | |||||
4 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 33.76 | 1:13.74 | |||||
5 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 33.85 | 1:14.14 | |||||
6 | Andreas Hougaard | 2000 | Auning Svømmeklub | 34.34 | 1:14.21 | |||||
7 | Christian Koch | 1998 | Horsens Svømmeklub | 34.25 | 1:14.98 | |||||
8 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 35.73 | 1:16.58 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:55 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 12:05 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Årg. 2004-2016: Sofie Hansen (2002) 2:41.19 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Mette Marie Blæsbjerg (1993) 2:31.50 2007-08-25 |
Årg. 1999-2001: Pernille Larsen (1992) 2:22.14 2008-08-30 |
Årg. 0-1998: Hannah Strunge Nissen (1997) 2:28.09 2014-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Helga Bak | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 42.66 | 1:28.95 | 2:17.20 | 3:05.36 | |||
2 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 46.62 | 1:38.78 | 2:29.70 | 3:18.03 | |||
3 | Rikke Sander Berggreen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 46.08 | 1:37.72 | 2:29.72 | 3:18.64 | |||
4 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 49.28 | 1:40.83 | 2:32.76 | 3:23.47 | |||
5 | Karoline Elholm Juliussen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 48.95 | 1:43.46 | 2:36.23 | 3:27.89 | |||
6 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 49.63 | 1:42.46 | 2:37.78 | 3:28.03 | |||
7 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 3:34.10 | 3:34.10 | |||||
8 | Maja Friis | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 55.64 | 1:55.04 | 2:54.80 | 3:48.42 | |||
9 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 54.37 | 1:56.56 | 2:54.22 | 3:49.86 | |||
- | Nicoline Møldrup | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev. 100m | |||||
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Årg. 2004-2016: Sofie Hansen (2002) 2:41.19 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Mette Marie Blæsbjerg (1993) 2:31.50 2007-08-25 |
Årg. 1999-2001: Pernille Larsen (1992) 2:22.14 2008-08-30 |
Årg. 0-1998: Hannah Strunge Nissen (1997) 2:28.09 2014-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marie Christensen | 2002 | Odder Svømmeklub | 40.38 | 1:22.43 | 2:04.32 | 2:44.75 | |||
2 | Sofie Vegener | 2002 | Auning Svømmeklub | 40.21 | 1:22.77 | 2:06.83 | 2:50.11 | |||
3 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 41.66 | 1:27.30 | 2:12.07 | 2:55.04 | |||
4 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.30 | 1:26.37 | 2:11.39 | 2:57.27 | |||
5 | Sara Gade | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.47 | 1:27.18 | 2:12.46 | 2:57.52 | |||
6 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 41.67 | 1:28.04 | 2:13.84 | 2:59.26 | |||
7 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.49 | 1:30.30 | 2:17.50 | 3:02.44 | |||
8 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 43.37 | 1:30.18 | 2:17.57 | 3:03.80 | |||
9 | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 45.02 | 1:33.45 | 2:21.44 | 3:09.35 | |||
10 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 46.15 | 1:35.86 | 2:25.59 | 3:15.56 | |||
11 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 45.97 | 1:37.70 | 2:28.22 | 3:16.56 | |||
12 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 47.55 | 2:31.38 | 3:19.44 | 3:19.44 | |||
13 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 47.67 | 1:40.18 | 2:30.24 | 3:21.07 | |||
14 | Line Frederiksen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 50.79 | 1:43.70 | 2:37.81 | 3:29.83 | |||
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Årg. 2004-2016: Sofie Hansen (2002) 2:41.19 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Mette Marie Blæsbjerg (1993) 2:31.50 2007-08-25 |
Årg. 1999-2001: Pernille Larsen (1992) 2:22.14 2008-08-30 |
Årg. 0-1998: Hannah Strunge Nissen (1997) 2:28.09 2014-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 37.89 | 1:20.61 | 2:00.08 | 2:38.35 | |||
2 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder Svømmeklub | 40.31 | 1:24.33 | 2:03.28 | 2:43.56 | |||
3 | Anna Mathiasen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 39.41 | 1:21.69 | 2:02.79 | 2:44.35 | |||
4 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 38.65 | 1:21.36 | 2:04.18 | 2:46.30 | |||
5 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 46.92 | 1:35.57 | 2:23.77 | 3:11.05 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:05 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Årg. 2003-2016: Magnus A H Christensen (2001) 2:26.17 2013-08-25 |
Årg. 2001-2002: Martin Terp Olesen (1994) 2:22.18 2009-08-23 |
Årg. 1998-2000: Chris Christensen (1988) 2:12.87 2006-08-26 |
Årg. 0-1997: Chris Christensen (1988) 2:09.05 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 38.95 | 1:20.71 | 2:01.72 | 2:41.17 | |||
2 | Frederik Venø Elling | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 39.18 | 1:20.72 | 2:02.47 | 2:43.13 | |||
3 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 42.61 | 1:29.89 | 2:16.40 | 3:01.79 | |||
4 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 44.12 | 1:31.52 | 2:19.71 | 3:06.97 | |||
5 | Rasmus Håkonsson | 2004 | Ikast Svømmeklub | 44.80 | 1:34.00 | 2:22.32 | 3:10.00 | |||
6 | Jakob Nadeem Alwan | 2003 | Swim Team Tåstrup | 44.79 | 2:24.62 | 3:11.14 | 3:11.14 | |||
7 | Asger Mathiasen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 43.45 | 1:33.15 | 2:23.05 | 3:12.54 | |||
8 | Kristian Kjær | 2005 | Thisted Svømmeklub | 45.70 | 1:35.59 | 2:25.34 | 3:14.10 | |||
9 | Marcus Albæk | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 46.95 | 1:39.87 | 2:31.07 | 3:19.92 | |||
10 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Tåstrup | 46.58 | 1:39.48 | 2:33.03 | 3:27.03 | |||
11 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 50.68 | 1:46.36 | 2:38.59 | 3:29.76 | |||
12 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Tåstrup | 51.51 | 1:48.14 | 2:44.30 | 3:38.25 | |||
13 | Viggo Stricker Pedersen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 51.85 | 1:50.83 | 2:49.53 | 3:46.75 | |||
- | Nicklas Bager | 2003 | Thisted Svømmeklub | DSQ | 2 armtag på mave 50m | |||||
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Årg. 2003-2016: Magnus A H Christensen (2001) 2:26.17 2013-08-25 |
Årg. 2001-2002: Martin Terp Olesen (1994) 2:22.18 2009-08-23 |
Årg. 1998-2000: Chris Christensen (1988) 2:12.87 2006-08-26 |
Årg. 0-1997: Chris Christensen (1988) 2:09.05 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.85 | 1:13.45 | 1:52.02 | 2:29.51 | |||
2 | Mathias Plog Jensen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 38.92 | 1:20.68 | 2:02.34 | 2:43.45 | |||
3 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 38.96 | 1:20.70 | 2:03.83 | 2:45.01 | |||
4 | Johannes Wemmelund | 2001 | Herning Svømmeklub | 38.70 | 1:21.47 | 2:04.40 | 2:47.91 | |||
5 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 40.50 | 1:24.79 | 2:08.73 | 2:53.21 | |||
6 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 39.65 | 1:22.34 | 2:07.68 | 2:53.72 | |||
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Årg. 2003-2016: Magnus A H Christensen (2001) 2:26.17 2013-08-25 |
Årg. 2001-2002: Martin Terp Olesen (1994) 2:22.18 2009-08-23 |
Årg. 1998-2000: Chris Christensen (1988) 2:12.87 2006-08-26 |
Årg. 0-1997: Chris Christensen (1988) 2:09.05 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 31.97 | 1:06.41 | 1:40.27 | 2:13.67 | |||
2 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 31.80 | 1:06.22 | 1:41.41 | 2:17.74 | |||
3 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 33.31 | 1:08.89 | 1:45.26 | 2:23.09 | |||
4 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 33.94 | 1:11.48 | 1:49.25 | 2:27.38 | |||
5 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 36.84 | 1:15.18 | 1:53.94 | 2:32.41 | |||
6 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 37.57 | 1:17.43 | 1:57.16 | 2:38.32 | |||
7 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 37.00 | 1:18.05 | 2:00.08 | 2:43.21 | |||
8 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 39.98 | 1:21.54 | 2:04.25 | 2:43.61 | |||
9 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.10 | 1:21.78 | 2:03.43 | 2:44.86 | |||
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Årg. 2003-2016: Magnus A H Christensen (2001) 2:26.17 2013-08-25 |
Årg. 2001-2002: Martin Terp Olesen (1994) 2:22.18 2009-08-23 |
Årg. 1998-2000: Chris Christensen (1988) 2:12.87 2006-08-26 |
Årg. 0-1997: Chris Christensen (1988) 2:09.05 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 36.07 | 1:16.07 | 1:55.93 | 2:34.39 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:45 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 12:23 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Årg. 2004-2016: Julie Krøyer Svandsen (2002) 2:26.02 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Klaudia W. Mogensen (2000) 2:12.51 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Josephine Holm (1999) 2:08.57 2014-08-24 |
Årg. 0-1998: Ida Schütt (1996) 2:10.61 2014-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 37.27 | 1:19.61 | 2:00.21 | 2:36.66 | |||
2 | Freja Friborg | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.45 | 1:19.50 | 2:03.92 | 2:43.91 | |||
3 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | Horsens Svømmeklub | 38.46 | 1:20.30 | 2:03.61 | 2:45.06 | |||
4 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 38.02 | 1:23.88 | 2:11.63 | 2:55.01 | |||
5 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 40.19 | 1:26.84 | 2:13.42 | 2:56.75 | |||
6 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 39.72 | 1:26.12 | 2:13.64 | 2:58.27 | |||
7 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 40.36 | 1:25.98 | 2:14.02 | 2:58.34 | |||
8 | Ida Hovmark | 2005 | Thisted Svømmeklub | 39.18 | 1:26.63 | 2:14.77 | 2:59.48 | |||
9 | Tilde Søe Bach | 2005 | Thisted Svømmeklub | 40.10 | 1:27.65 | 2:17.04 | 3:04.29 | |||
10 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Tåstrup | 41.68 | 1:30.41 | 2:19.14 | 3:04.35 | |||
11 | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 41.99 | 1:30.45 | 2:18.68 | 3:04.37 | |||
12 | Nicoline Møldrup | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 40.81 | 1:31.58 | 2:22.05 | 3:07.15 | |||
13 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 43.88 | 1:33.28 | 2:22.16 | 3:07.55 | |||
14 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 41.55 | 1:31.15 | 2:21.00 | 3:07.82 | |||
15 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 42.13 | 1:30.83 | 2:20.77 | 3:08.49 | |||
16 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 45.70 | 1:37.39 | 2:26.46 | 3:08.97 | |||
17 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 43.60 | 1:33.15 | 2:24.62 | 3:12.02 | |||
18 | Silke Løvstad Sørensen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 41.35 | 1:33.20 | 2:25.79 | 3:15.67 | |||
19 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 41.84 | 1:32.97 | 2:27.29 | 3:17.90 | |||
20 | Emilie Bie Bock | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 42.80 | 1:35.23 | 2:29.91 | 3:18.03 | |||
21 | Ester Lauritsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 43.15 | 1:34.94 | 2:28.43 | 3:18.97 | |||
22 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 44.12 | 1:35.71 | 2:31.51 | 3:24.32 | |||
23 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Tåstrup | 45.35 | 1:38.34 | 2:31.87 | 3:25.56 | |||
24 | Ida Marie Jørgensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 42.46 | 1:36.71 | 2:32.78 | 3:27.72 | |||
25 | Christine Porse | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 45.64 | 1:40.22 | 2:37.29 | 3:28.17 | |||
26 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 47.24 | 1:43.64 | 2:38.67 | 3:30.54 | |||
27 | Sofie Korczak | 2004 | Swim Team Tåstrup | 50.43 | 1:48.72 | 2:50.82 | 3:51.48 | |||
28 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 50.77 | 1:51.09 | 3:52.37 | 3:52.37 | |||
29 | Signe Vandborg Madsen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 54.18 | 1:57.03 | 2:58.74 | 3:59.14 | |||
30 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 55.22 | 1:59.52 | 3:02.41 | 4:01.48 | |||
- | Frederikke M. Christensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie Vad Kruse | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Årg. 2004-2016: Julie Krøyer Svandsen (2002) 2:26.02 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Klaudia W. Mogensen (2000) 2:12.51 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Josephine Holm (1999) 2:08.57 2014-08-24 |
Årg. 0-1998: Ida Schütt (1996) 2:10.61 2014-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 33.31 | 1:09.11 | 1:44.84 | 2:18.12 | |||
2 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 33.89 | 1:11.88 | 1:48.75 | 2:24.52 | |||
3 | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | 34.83 | 1:12.94 | 1:51.53 | 2:28.51 | |||
4 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 35.25 | 1:13.70 | 1:53.32 | 2:30.29 | |||
5 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 34.50 | 1:13.79 | 1:53.53 | 2:33.51 | |||
6 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 35.20 | 1:14.46 | 1:54.48 | 2:33.57 | |||
7 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 36.06 | 1:16.34 | 1:56.27 | 2:34.06 | |||
8 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 35.43 | 1:15.57 | 1:55.17 | 2:34.29 | |||
9 | Maiken Hougaard | 2002 | Auning Svømmeklub | 37.00 | 1:16.65 | 1:57.60 | 2:35.17 | |||
10 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 36.91 | 1:17.79 | 1:58.07 | 2:37.10 | |||
11 | Therese Mardal | 2002 | Thisted Svømmeklub | 35.24 | 1:16.74 | 1:58.67 | 2:38.86 | |||
12 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 37.61 | 1:19.19 | 1:59.85 | 2:39.53 | |||
13 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 37.60 | 1:18.06 | 2:00.06 | 2:40.68 | |||
14 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 36.58 | 1:17.40 | 1:59.55 | 2:41.54 | |||
15 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 38.03 | 1:20.03 | 2:02.10 | 2:42.56 | |||
16 | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 37.89 | 1:21.35 | 2:05.68 | 2:47.43 | |||
17 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 37.37 | 1:21.18 | 2:05.83 | 2:47.69 | |||
18 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 38.21 | 1:20.17 | 2:05.28 | 2:47.95 | |||
19 | Ida Sund | 2002 | Horsens Svømmeklub | 37.51 | 1:20.34 | 2:05.32 | 2:49.30 | |||
20 | Josefine Mikkelsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 37.93 | 1:21.62 | 2:06.31 | 2:49.76 | |||
21 | Camilla Kjær | 2003 | Thisted Svømmeklub | 37.58 | 1:21.94 | 2:07.99 | 2:52.28 | |||
22 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 37.19 | 1:22.44 | 2:08.84 | 2:52.92 | |||
23 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 38.36 | 1:22.60 | 2:09.76 | 2:53.92 | |||
24 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 38.19 | 1:23.69 | 2:10.13 | 2:54.02 | |||
25 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 38.94 | 1:25.65 | 2:13.28 | 2:59.44 | |||
26 | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.39 | 1:29.64 | 2:18.27 | 3:00.07 | |||
27 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 39.32 | 1:26.45 | 2:13.86 | 3:00.86 | |||
28 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 40.32 | 1:28.31 | 2:15.58 | 3:00.93 | |||
29 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 38.93 | 1:27.23 | 2:15.55 | 3:02.44 | |||
30 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 39.97 | 1:27.14 | 2:15.07 | 3:03.63 | |||
31 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Tåstrup | 43.45 | 1:33.72 | 2:26.15 | 3:18.71 | |||
32 | Alfa Frederikke Røygaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 44.61 | 1:37.08 | 2:30.54 | 3:19.32 | |||
33 | Sarah Fagerlund Lunheim | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 45.75 | 1:36.74 | 2:30.57 | 3:20.25 | |||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Årg. 2004-2016: Julie Krøyer Svandsen (2002) 2:26.02 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Klaudia W. Mogensen (2000) 2:12.51 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Josephine Holm (1999) 2:08.57 2014-08-24 |
Årg. 0-1998: Ida Schütt (1996) 2:10.61 2014-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 33.18 | 1:09.12 | 1:42.88 | 2:17.10 | |||
2 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 32.73 | 1:07.70 | 1:42.87 | 2:17.32 | |||
3 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 32.81 | 1:07.78 | 1:43.60 | 2:18.11 | |||
4 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 33.72 | 1:11.05 | 1:47.22 | 2:23.73 | |||
5 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 33.34 | 1:11.02 | 1:49.83 | 2:27.97 | |||
6 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 32.64 | 1:10.06 | 1:49.03 | 2:28.64 | |||
7 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 34.03 | 1:12.10 | 1:50.77 | 2:28.99 | |||
8 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder Svømmeklub | 34.56 | 1:13.51 | 1:52.40 | 2:30.48 | |||
9 | Anna Mathiasen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 35.80 | 1:14.47 | 1:53.90 | 2:31.81 | |||
10 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 37.41 | 1:19.78 | 2:01.04 | 2:42.02 | |||
11 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.73 | 1:18.11 | 2:02.12 | 2:43.12 | |||
12 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 38.30 | 1:20.31 | 2:04.37 | 2:46.31 | |||
13 | Katrine Munch Sørensen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.97 | 1:22.23 | 2:06.87 | 2:47.63 | |||
14 | Mette Krogstrup Madsen | 2000 | Skals Gymnastikforening | 36.07 | 1:17.64 | 2:03.35 | 2:48.60 | |||
15 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 37.09 | 1:19.89 | 2:04.73 | 2:48.90 | |||
16 | Mille C. Berg | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 38.63 | 1:22.85 | 2:07.89 | 2:50.70 | |||
17 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 39.97 | 1:25.22 | 2:11.24 | 2:53.59 | |||
18 | Nanna Lyng Bojesen | 2001 | Rønne Svømme Klub | 39.26 | 1:24.90 | 2:11.19 | 2:54.13 | |||
19 | Caroline T.b. Johansen | 1999 | HOG-Hinnerup | 39.26 | 1:26.42 | 2:14.60 | 3:02.38 | |||
- | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DNS | ||||||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Årg. 2004-2016: Julie Krøyer Svandsen (2002) 2:26.02 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Klaudia W. Mogensen (2000) 2:12.51 2014-08-24 |
Årg. 1999-2001: Josephine Holm (1999) 2:08.57 2014-08-24 |
Årg. 0-1998: Ida Schütt (1996) 2:10.61 2014-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 32.50 | 1:07.79 | 1:44.41 | 2:22.38 | |||
2 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 33.32 | 1:09.77 | 1:47.20 | 2:23.32 | |||
3 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 33.56 | 1:10.99 | 1:48.91 | 2:26.86 | |||
4 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 34.15 | 1:12.08 | 1:49.79 | 2:27.96 | |||
5 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder Svømmeklub | 34.61 | 1:13.57 | 1:51.47 | 2:29.62 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:23 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Årg. 2003-2016: Michael Terp Olesen (1999) 2:08.78 2013-08-25 |
Årg. 2001-2002: Frans Johannessen (1992) 1:59.96 2008-08-30 |
Årg. 1998-2000: Marcus Krøyer Svendsen (1997) 1:57.86 2014-08-24 |
Årg. 0-1997: Sebastian ovesen (1994) 1:55.43 2014-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emil Lykke Grann | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 32.89 | 1:09.90 | 1:47.37 | 2:25.03 | |||
2 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 33.59 | 1:11.32 | 1:49.45 | 2:25.36 | |||
3 | Marius Gystad | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 34.13 | 1:11.76 | 1:49.96 | 2:26.69 | |||
4 | Alex Søndergaard | 2003 | Thisted Svømmeklub | 33.08 | 1:11.23 | 1:51.22 | 2:30.24 | |||
5 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | Aars Svømmeklub | 34.32 | 1:13.91 | 1:54.13 | 2:32.53 | |||
6 | Oliver Fenger | 2003 | Horsens Svømmeklub | 33.86 | 1:13.65 | 1:55.09 | 2:35.25 | |||
7 | Sebastian Jørgensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 35.50 | 1:16.95 | 1:58.75 | 2:37.94 | |||
8 | Malik Lodberg Klein | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.06 | 1:18.10 | 1:58.51 | 2:38.45 | |||
9 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 36.04 | 1:17.10 | 1:57.71 | 2:38.62 | |||
10 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 36.29 | 1:17.06 | 1:58.96 | 2:38.78 | |||
11 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | Aars Svømmeklub | 35.32 | 1:15.74 | 1:58.19 | 2:40.73 | |||
12 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 36.90 | 1:18.93 | 2:01.24 | 2:41.94 | |||
13 | Asger Hatting | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 38.12 | 1:21.18 | 2:02.77 | 2:42.90 | |||
14 | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 35.97 | 1:19.51 | 2:02.73 | 2:43.20 | |||
15 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 36.98 | 1:19.36 | 2:01.39 | 2:43.36 | |||
16 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 37.42 | 1:20.57 | 2:03.54 | 2:44.09 | |||
17 | Theis Dalgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 37.68 | 1:23.07 | 2:06.81 | 2:51.68 | |||
18 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 39.18 | 1:25.24 | 2:09.16 | 2:52.45 | |||
19 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 37.42 | 1:21.68 | 2:08.14 | 2:53.82 | |||
20 | Kasper Hansen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 40.42 | 1:26.33 | 2:12.19 | 2:54.45 | |||
21 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 37.56 | 1:21.62 | 2:08.61 | 2:55.86 | |||
22 | Oliver Bjørn Kreilgaard | 2003 | Horsens Svømmeklub | 37.77 | 1:23.05 | 2:10.22 | 2:58.05 | |||
23 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 40.50 | 1:26.64 | 2:14.33 | 3:01.07 | |||
24 | Mikkel Mølgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 41.94 | 1:30.63 | 2:18.98 | 3:02.55 | |||
25 | Kasper Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 43.94 | 1:31.61 | 2:18.86 | 3:02.89 | |||
26 | Marcus Albæk | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 42.84 | 1:32.03 | 2:21.13 | 3:05.62 | |||
27 | Emil Togsverd | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 42.97 | 1:32.24 | 2:21.51 | 3:06.72 | |||
28 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 40.12 | 1:28.72 | 2:19.55 | 3:07.11 | |||
29 | Sebastian Graff | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 43.98 | 1:34.91 | 2:23.73 | 3:12.21 | |||
30 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Tåstrup | 42.17 | 1:32.01 | 2:22.98 | 3:14.34 | |||
31 | Magnus Søgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 41.06 | 1:31.92 | 2:23.67 | 3:14.63 | |||
32 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 39.77 | 1:32.48 | 2:25.89 | 3:17.01 | |||
33 | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 45.71 | 1:38.48 | 2:31.59 | 3:20.67 | |||
34 | Andreas Gaardsted | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 43.30 | 1:35.57 | 2:30.34 | 3:20.99 | |||
35 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 46.19 | 1:40.77 | 2:36.52 | 3:27.37 | |||
36 | Theodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 47.89 | 1:46.04 | 2:42.26 | 3:33.07 | |||
37 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 47.07 | 1:44.21 | 2:40.88 | 3:37.03 | |||
38 | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 53.22 | 1:55.71 | 2:58.27 | 3:57.43 | |||
- | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Årg. 2003-2016: Michael Terp Olesen (1999) 2:08.78 2013-08-25 |
Årg. 2001-2002: Frans Johannessen (1992) 1:59.96 2008-08-30 |
Årg. 1998-2000: Marcus Krøyer Svendsen (1997) 1:57.86 2014-08-24 |
Årg. 0-1997: Sebastian ovesen (1994) 1:55.43 2014-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 30.11 | 1:02.71 | 1:35.21 | 2:07.71 | |||
2 | Oliver Frølund | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 30.81 | 1:03.51 | 1:36.37 | 2:08.81 | |||
3 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 30.10 | 1:03.41 | 1:37.84 | 2:12.68 | |||
4 | William Kristiansen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 31.20 | 1:06.67 | 1:42.88 | 2:17.92 | |||
5 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 32.09 | 1:07.46 | 1:43.66 | 2:19.36 | |||
6 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder Svømmeklub | 31.02 | 1:06.34 | 1:42.62 | 2:19.57 | |||
7 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 32.82 | 1:09.35 | 1:46.31 | 2:21.68 | |||
8 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 33.45 | 1:11.32 | 1:49.28 | 2:24.92 | |||
9 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 34.41 | 1:12.99 | 1:50.52 | 2:26.94 | |||
10 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.66 | 1:11.53 | 1:51.89 | 2:30.59 | |||
11 | Gorm Topp Tholle | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 33.92 | 1:12.51 | 1:51.22 | 2:31.34 | |||
12 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 33.32 | 1:13.72 | 1:54.29 | 2:32.82 | |||
13 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 35.05 | 1:14.43 | 1:54.59 | 2:33.09 | |||
14 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.00 | 1:16.03 | 1:56.93 | 2:33.52 | |||
15 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 33.02 | 1:11.99 | 1:53.39 | 2:34.36 | |||
16 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 34.90 | 1:14.34 | 1:55.71 | 2:34.70 | |||
17 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.98 | 1:22.07 | 2:05.12 | 2:44.60 | |||
18 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 35.15 | 1:15.75 | 2:00.62 | 2:45.26 | |||
19 | Rasmus Antonsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 42.67 | 1:32.94 | 2:24.84 | 3:16.38 | |||
20 | William Jensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 41.54 | 1:32.22 | 2:25.03 | 3:18.18 | |||
- | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Årg. 2003-2016: Michael Terp Olesen (1999) 2:08.78 2013-08-25 |
Årg. 2001-2002: Frans Johannessen (1992) 1:59.96 2008-08-30 |
Årg. 1998-2000: Marcus Krøyer Svendsen (1997) 1:57.86 2014-08-24 |
Årg. 0-1997: Sebastian ovesen (1994) 1:55.43 2014-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder Svømmeklub | 30.04 | 1:03.83 | 1:34.18 | 2:03.14 | |||
2 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 28.34 | 59.89 | 1:32.16 | 2:04.14 | |||
3 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 29.72 | 1:01.18 | 1:33.24 | 2:04.21 | |||
4 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 29.61 | 1:01.82 | 1:33.27 | 2:04.85 | |||
5 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 28.49 | 59.99 | 1:32.77 | 2:05.19 | |||
6 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 30.24 | 1:03.08 | 1:35.40 | 2:06.26 | |||
7 | Alexander Fenger | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.28 | 1:01.55 | 1:34.10 | 2:07.47 | |||
8 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 29.18 | 1:01.84 | 1:34.77 | 2:07.71 | |||
9 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder Svømmeklub | 31.10 | 1:03.88 | 1:36.56 | 2:09.78 | |||
10 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.31 | 1:04.08 | 1:36.71 | 2:09.95 | |||
11 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.05 | 1:05.04 | 1:38.98 | 2:12.71 | |||
12 | Mads Møller | 2000 | Kalundborg SK | 30.83 | 1:05.08 | 1:39.67 | 2:13.73 | |||
13 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 31.20 | 1:05.61 | 1:40.13 | 2:14.19 | |||
14 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.98 | 1:04.94 | 1:38.58 | 2:14.28 | |||
15 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.63 | 1:05.11 | 1:40.50 | 2:15.03 | |||
16 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 30.50 | 1:04.81 | 1:40.35 | 2:15.48 | |||
17 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 30.89 | 1:05.25 | 1:40.69 | 2:16.76 | |||
18 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.44 | 1:06.25 | 1:42.01 | 2:17.41 | |||
19 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder Svømmeklub | 32.50 | 1:09.13 | 1:44.42 | 2:18.60 | |||
20 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | Auning Svømmeklub | 31.66 | 1:07.77 | 1:44.87 | 2:19.30 | |||
21 | Mads Alnor | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 31.65 | 1:07.22 | 1:44.11 | 2:19.71 | |||
22 | Hugin Juliansson | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.81 | 1:07.31 | 1:44.74 | 2:22.78 | |||
23 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 32.67 | 1:10.31 | 1:48.08 | 2:23.58 | |||
24 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.12 | 1:09.53 | 1:47.87 | 2:24.40 | |||
25 | Kasper Kjær | 2000 | H.G.F. Svømning | 32.62 | 1:10.54 | 1:49.53 | 2:27.83 | |||
26 | Mathias Madsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 35.65 | 1:15.14 | 1:53.90 | 2:30.44 | |||
- | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Årg. 2003-2016: Michael Terp Olesen (1999) 2:08.78 2013-08-25 |
Årg. 2001-2002: Frans Johannessen (1992) 1:59.96 2008-08-30 |
Årg. 1998-2000: Marcus Krøyer Svendsen (1997) 1:57.86 2014-08-24 |
Årg. 0-1997: Sebastian ovesen (1994) 1:55.43 2014-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 30.02 | 1:03.50 | 1:35.53 | 2:06.95 | |||
2 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 29.27 | 1:02.65 | 1:36.25 | 2:09.41 | |||
3 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 30.41 | 1:03.62 | 1:38.12 | 2:13.33 | |||
4 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 32.41 | 1:08.86 | 1:43.25 | 2:17.14 | |||
5 | Jonatan Balladone | 1997 | Odder Svømmeklub | 32.18 | 1:08.08 | 1:44.15 | 2:18.83 | |||
- | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:23 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 33, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Årg. 0-2016: Silkeborg 4:38.46 2014-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Holbæk Girls | 0 | Holbæk Svømme Klub | 4:46.93 | ||||||
Mai Andersen | 2000 | 36.42 | 1:15.71 | 1:15.71 | ||||||
Pernille Jensen | 1998 | 35.84 | 1:17.45 | 2:33.16 | ||||||
Ida Maria Nielsen | 2000 | 30.74 | 1:07.77 | 3:40.93 | ||||||
Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 31.16 | 1:06.00 | 4:46.93 | ||||||
2 | Horsens Piger 1 | 2000 | Horsens Svømmeklub | 4:51.33 | ||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 36.13 | 1:51.12 | 1:51.12 | ||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 44.32 | 1:16.57 | 3:07.69 | ||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 39.40 | 1:09.24 | 4:16.93 | ||||||
Jennifer Thorius Bek | 2000 | 34.40 | 34.40 | 4:51.33 | ||||||
3 | Odder Piger | 0 | Odder Svømmeklub | 4:51.48 | ||||||
Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 35.69 | 1:14.80 | 1:14.80 | ||||||
Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 38.79 | 1:55.88 | 3:10.68 | ||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 37.62 | 1:08.04 | 4:18.72 | ||||||
Marie Christensen | 2002 | 32.76 | 32.76 | 4:51.48 | ||||||
4 | Silkeborg Piger 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:56.83 | ||||||
Nicoline Bredahl | 2000 | 37.09 | 1:16.23 | 1:16.23 | ||||||
Esther Flø | 2001 | 37.92 | 1:22.60 | 2:38.83 | ||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 32.25 | 1:14.61 | 3:53.44 | ||||||
Nicoline Pontoppidan | 1998 | 29.25 | 1:03.39 | 4:56.83 | ||||||
5 | Nyborg Piger 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 5:05.76 | ||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 36.60 | 1:16.49 | 1:16.49 | ||||||
Maria Bebe Hansen | 2004 | 39.52 | 1:24.85 | 2:41.34 | ||||||
Thea Lund Petersen | 1998 | 31.09 | 1:09.39 | 3:50.73 | ||||||
Helga Bak | 2004 | 34.45 | 1:15.03 | 5:05.76 | ||||||
6 | Horsens Piger 2 | 2001 | Horsens Svømmeklub | 5:07.97 | ||||||
Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 36.82 | 1:16.01 | 1:16.01 | ||||||
Josefine Mikkelsen | 2002 | 41.84 | 1:29.27 | 2:45.28 | ||||||
Anna Bull Kramer | 2003 | 33.87 | 1:15.50 | 4:00.78 | ||||||
Caroline Liboriussen | 2002 | 32.38 | 1:07.19 | 5:07.97 | ||||||
7 | Holbæk Girls 2 | 0 | Holbæk Svømme Klub | 5:08.51 | ||||||
Mathilde Nielsen | 2003 | 40.39 | 1:24.68 | 1:24.68 | ||||||
Frederikke Hansen | 1998 | 39.22 | 1:24.29 | 2:48.97 | ||||||
Nikoline Nielsen | 2001 | 33.50 | 1:14.18 | 4:03.15 | ||||||
Louise Lynæs | 1997 | 30.36 | 1:05.36 | 5:08.51 | ||||||
8 | Thisted Piger 1 | 0 | Thisted Svømmeklub | 5:09.58 | ||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 35.91 | 1:15.12 | 1:15.12 | ||||||
Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 40.17 | 1:26.68 | 2:41.80 | ||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 34.41 | 1:15.41 | 3:57.21 | ||||||
Anette Poulsen | 1999 | 33.77 | 1:12.37 | 5:09.58 | ||||||
9 | Silkeborg Piger 2 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 5:20.70 | ||||||
Clara Tolderlund | 2002 | 40.65 | 1:24.82 | 1:24.82 | ||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 38.85 | 1:22.87 | 2:47.69 | ||||||
Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 38.34 | 1:27.61 | 4:15.30 | ||||||
Matilde Fuglsang | 2000 | 31.43 | 1:05.40 | 5:20.70 | ||||||
10 | Silkeborg Piger 3 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 5:24.96 | ||||||
Dinah Løve Høegh | 2003 | 41.16 | 1:24.43 | 1:24.43 | ||||||
Emilie Egerup | 2003 | 40.03 | 1:25.95 | 2:50.38 | ||||||
Line Lyskjær | 2003 | 36.65 | 1:19.17 | 4:09.55 | ||||||
Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 35.57 | 1:15.41 | 5:24.96 | ||||||
11 | Stm2 Piger | 0 | Herning Svømmeklub | 5:31.40 | ||||||
Maja Fjord Kristensen | 2002 | 39.96 | 1:24.58 | 1:24.58 | ||||||
Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 38.81 | 1:24.15 | 2:48.73 | ||||||
Frederikke Kruse | 2002 | 39.32 | 1:29.97 | 4:18.70 | ||||||
Amalie Kristensen | 2003 | 34.32 | 1:12.70 | 5:31.40 | ||||||
12 | Thisted Piger 2 | 0 | Thisted Svømmeklub | 5:32.22 | ||||||
Anna Mathiasen | 2000 | 39.02 | 1:20.76 | 1:20.76 | ||||||
Selma Pruzljanin | 2003 | 44.31 | 1:35.10 | 2:55.86 | ||||||
Camilla Kjær | 2003 | 37.29 | 1:24.06 | 4:19.92 | ||||||
Therese Mardal | 2002 | 33.75 | 1:12.30 | 5:32.22 | ||||||
13 | Nyborg Piger 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 5:47.62 | ||||||
Maja Johanne Pedersen | 2005 | 42.28 | 1:28.61 | 1:28.61 | ||||||
Barbara Ammentorp | 2003 | 44.36 | 1:34.62 | 3:03.23 | ||||||
Randi Jørgensen | 2002 | 39.96 | 1:27.07 | 4:30.30 | ||||||
Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 37.46 | 1:17.32 | 5:47.62 | ||||||
14 | Sksv Piger 2 | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 6:07.82 | ||||||
Amalie Holst | 2004 | 1:35.36 | 2:20.72 | 2:20.72 | ||||||
Ida Kjærgaard | 2003 | 52.76 | 1:33.62 | 3:54.34 | ||||||
Mille C. Berg | 2001 | 52.46 | 1:29.26 | 5:23.60 | ||||||
Stine Bendixen Nissen | 2004 | 44.22 | 44.22 | 6:07.82 | ||||||
15 | Silkeborg Piger 4 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 6:10.68 | ||||||
Nicoline Møldrup | 2004 | 47.10 | 1:36.37 | 1:36.37 | ||||||
Anne Lundorff Larsen | 2004 | 47.51 | 1:41.93 | 3:18.30 | ||||||
Amalie Skov | 1999 | 39.47 | 1:28.14 | 4:46.44 | ||||||
Ester Lauritsen | 2005 | 38.38 | 1:24.24 | 6:10.68 | ||||||
16 | Thisted Piger 3 | 0 | Thisted Svømmeklub | 6:25.39 | ||||||
Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 42.79 | 1:29.71 | 1:29.71 | ||||||
Ida Hovmark | 2005 | 46.56 | 1:42.74 | 3:12.45 | ||||||
Tilde Søe Bach | 2005 | 48.09 | 1:45.43 | 4:57.88 | ||||||
Ida Jul Christiansen | 2004 | 39.62 | 1:27.51 | 6:25.39 | ||||||
17 | Silkeborg Piger 5 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 6:33.92 | ||||||
Christine Porse | 2004 | 50.17 | 1:49.97 | 1:49.97 | ||||||
Pernille Nedergaard | 2004 | 49.16 | 1:48.12 | 3:38.09 | ||||||
Jasmin Jespersen | 2002 | 40.62 | 1:31.99 | 5:10.08 | ||||||
Amalie Tolderlund | 2005 | 37.86 | 1:23.84 | 6:33.92 | ||||||
18 | Silkeborg Piger 6 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 6:41.70 | ||||||
Maja Friis | 2005 | 48.69 | 2:36.24 | 2:36.24 | ||||||
Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 1:42.15 | 3:16.21 | 5:52.45 | ||||||
Line Frederiksen | 2003 | 49.25 | ||||||||
Alfa Frederikke Røygaard | 2003 | 6:41.70 | 6:41.70 | |||||||
19 | Silkeborg Piger 7 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 6:55.75 | ||||||
Freja Buchholt Kristensen | 2005 | 50.11 | 2:41.10 | 2:41.10 | ||||||
Mille E. S. Jensen | 2005 | 1:02.88 | 1:46.09 | 4:27.19 | ||||||
Mette Marie H. Petersen | 2005 | 56.06 | 1:38.74 | 6:05.93 | ||||||
Silke Løvstad Sørensen | 2004 | 49.82 | 49.82 | 6:55.75 | ||||||
- | Duller Med Muller | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | tyvstart | |||||
Lærke Juul Nielsen | 2000 | 39.33 | 1:59.74 | 1:59.74 | ||||||
Maria Rye | 2001 | 1:21.56 | 4:37.80 | |||||||
Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | |||||||||
- | Pingvinen Pokemons | 0 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | crawl v 275m | |||||
Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 40.24 | 1:24.68 | 1:24.68 | ||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 3:03.78 | ||||||||
- | Stm1 Piger | 0 | Herning Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Emilie Knudsen | 2002 | 38.69 | 1:21.21 | 1:21.21 | ||||||
Laura Gam | 2001 | 2:44.75 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:23 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:46 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 34, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Årg. 0-2016: Kvik 4:05.55 2014-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Horsens Drenge 1 | 1986 | Horsens Svømmeklub | 4:11.49 | ||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 32.63 | 1:08.14 | 1:08.14 | ||||||
Esben Vad Arentoft | 1999 | 32.96 | 1:11.43 | 2:19.57 | ||||||
Daniel Steen Andersen | 1995 | 26.16 | 57.68 | 3:17.25 | ||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 25.86 | 54.24 | 4:11.49 | ||||||
2 | Odder Drenge | 0 | Odder Svømmeklub | 4:24.64 | ||||||
Oskar Jørgensen | 1998 | 33.07 | 1:07.87 | 1:07.87 | ||||||
Nikolaj Isdahl | 1999 | 33.49 | 1:13.31 | 2:21.18 | ||||||
Lasse Dall | 1997 | 27.74 | 1:01.91 | 3:23.09 | ||||||
Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 29.39 | 1:01.55 | 4:24.64 | ||||||
3 | Silkeborg Drenge 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:25.92 | ||||||
Martin Grønning | 1997 | 32.80 | 1:07.82 | 1:07.82 | ||||||
Mikkel Kirkegaard | 1999 | 35.61 | 1:17.00 | 2:24.82 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 29.89 | 1:03.90 | 3:28.72 | ||||||
Jacob F. Frederiksen | 1999 | 26.80 | 57.20 | 4:25.92 | ||||||
4 | Holbæk Boys 2 | 0 | Holbæk Svømme Klub | 4:27.37 | ||||||
Mikkel Henriksen | 1999 | 32.53 | 1:07.43 | 1:07.43 | ||||||
Emil Toft | 1998 | 34.79 | 1:16.57 | 2:24.00 | ||||||
Markus Bøjsen | 1999 | 29.59 | 1:05.74 | 3:29.74 | ||||||
Mads Toft | 2001 | 27.27 | 57.63 | 4:27.37 | ||||||
5 | Stm1 Drenge | 0 | Herning Svømmeklub | 4:31.43 | ||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 33.91 | 1:11.04 | 1:11.04 | ||||||
Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 38.93 | 1:20.79 | 2:31.83 | ||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 27.51 | 1:01.00 | 3:32.83 | ||||||
Jens Sørensen | 2001 | 27.82 | 58.60 | 4:31.43 | ||||||
6 | Horsens Drenge 2 | 0 | Horsens Svømmeklub | 4:31.83 | ||||||
Andreas Rasmussen | 2000 | 36.11 | 1:14.72 | 1:14.72 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 34.06 | 1:14.82 | 2:29.54 | ||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | 29.32 | 1:04.32 | 3:33.86 | ||||||
Alexander Fenger | 1999 | 27.32 | 57.97 | 4:31.83 | ||||||
7 | Thisted Drenge 1 | 0 | Thisted Svømmeklub | 4:33.01 | ||||||
Frederik Jessen | 1998 | 32.21 | 1:06.53 | 1:06.53 | ||||||
Christian Hovmark | 2001 | 37.30 | 1:21.71 | 2:28.24 | ||||||
Anders Frimor Kirk | 1996 | 29.32 | 1:05.27 | 3:33.51 | ||||||
Mads Kloster | 2002 | 27.76 | 59.50 | 4:33.01 | ||||||
8 | Holbæk Boys 3 | 0 | Holbæk Svømme Klub | 4:44.20 | ||||||
Frederik Palmø | 2000 | 33.76 | 1:09.32 | 1:09.32 | ||||||
Jonas Andersen | 2001 | 39.23 | 1:23.52 | 2:32.84 | ||||||
Karl-Emil Jøker | 1997 | 29.76 | 1:08.22 | 3:41.06 | ||||||
William Kristiansen | 2001 | 29.52 | 1:03.14 | 4:44.20 | ||||||
9 | Silkeborg Drenge 2 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:52.61 | ||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 1:19.49 | 1:56.20 | 1:56.20 | ||||||
Martin Harder Bruun | 1998 | 42.17 | 1:16.36 | 3:12.56 | ||||||
Mathias Plog Jensen | 2001 | 40.96 | 1:09.21 | 4:21.77 | ||||||
Oliver Frølund | 2001 | 30.84 | 30.84 | 4:52.61 | ||||||
10 | Holbæk Boys 4 | 0 | Holbæk Svømme Klub | 5:02.71 | ||||||
Frederik Pedersen | 2002 | 36.43 | 1:15.99 | 1:15.99 | ||||||
Silas Bøjsen | 2002 | 39.91 | 1:27.86 | 2:43.85 | ||||||
Gorm Topp Tholle | 2001 | 33.74 | 1:13.68 | 3:57.53 | ||||||
Christopher H. Brown | 2002 | 31.27 | 1:05.18 | 5:02.71 | ||||||
11 | Silkeborg Drenge 3 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 5:02.86 | ||||||
Marius Gystad | 2003 | 40.58 | 1:24.21 | 1:24.21 | ||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 35.69 | 1:17.90 | 2:42.11 | ||||||
Frederik Gaardsted | 2001 | 34.23 | 1:14.93 | 3:57.04 | ||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 31.56 | 1:05.82 | 5:02.86 | ||||||
12 | Pingvin Boys | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:15.44 | ||||||
Emil Viltoft Andersen | 2000 | 37.18 | 1:15.28 | 1:15.28 | ||||||
David Tuan V. Valbjørn | 2002 | 43.78 | 1:39.10 | 2:54.38 | ||||||
Hugin Juliansson | 2000 | 32.93 | 1:13.37 | 4:07.75 | ||||||
Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 32.54 | 1:07.69 | 5:15.44 | ||||||
13 | Nyborg Drenge 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 5:28.33 | ||||||
Andreas Pedersen | 2003 | 43.59 | 1:31.60 | 1:31.60 | ||||||
Jonas Lykke Sandison | 2004 | 41.87 | 1:31.64 | 3:03.24 | ||||||
Nicolai Andersen | 1998 | 31.78 | 1:06.94 | 4:10.18 | ||||||
Mark Kronbæk Nancke | 2004 | 36.49 | 1:18.15 | 5:28.33 | ||||||
14 | Støvring Redskins | 1993 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:41.53 | ||||||
Oscar Pedersen | 2004 | 41.05 | 1:26.58 | 1:26.58 | ||||||
Malik Lodberg Klein | 2003 | 46.20 | 1:38.93 | 3:05.51 | ||||||
Asger Winther | 1993 | 30.35 | 1:08.83 | 4:14.34 | ||||||
Marcus Albæk | 2004 | 41.41 | 1:27.19 | 5:41.53 | ||||||
15 | Thisted Drenge 2 | 0 | Thisted Svømmeklub | 5:51.59 | ||||||
Nicklas Bager | 2003 | 41.29 | 2:17.12 | 2:17.12 | ||||||
Kristian Kjær | 2005 | 56.80 | 1:32.86 | 3:49.98 | ||||||
Alex Søndergaard | 2003 | 46.05 | 1:20.86 | 5:10.84 | ||||||
Sebastian Jørgensen | 2005 | 40.75 | 40.75 | 5:51.59 | ||||||
16 | Silkeborg Drenge 4 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 5:58.32 | ||||||
Asger Hatting | 2003 | 44.09 | 1:32.24 | 1:32.24 | ||||||
Oliver Christensen | 2003 | 43.89 | 1:33.35 | 3:05.59 | ||||||
Jakob Riisgaard | 2003 | 43.69 | 1:35.33 | 4:40.92 | ||||||
Kasper Hansen | 2004 | 37.26 | 1:17.40 | 5:58.32 | ||||||
17 | Sksv Drenge 2 | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 6:34.36 | ||||||
Nicklas B. Christensen | 2002 | 39.43 | 1:22.90 | 1:22.90 | ||||||
Johan Bendixen Nissen | 2002 | 45.61 | 1:42.38 | 3:05.28 | ||||||
Sophus Lund Øe | 2003 | 46.25 | 1:44.07 | 4:49.35 | ||||||
Frederik Bisgaard | 2006 | 46.61 | 1:45.01 | 6:34.36 | ||||||
18 | Thisted Drenge 3 | 0 | Thisted Svømmeklub | 6:40.21 | ||||||
Asger Mathiasen | 2004 | 43.34 | 1:31.14 | 1:31.14 | ||||||
Gustav Hansen | 2004 | 48.02 | 1:43.42 | 3:14.56 | ||||||
Gustav Hoxer | 2005 | 46.29 | 1:50.31 | 5:04.87 | ||||||
Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 42.68 | 1:35.34 | 6:40.21 | ||||||
19 | Silkeborg Drenge 5 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 7:00.57 | ||||||
Viggo Stricker Pedersen | 2004 | 51.84 | 1:47.82 | 1:47.82 | ||||||
Mikkel Mølgaard | 2003 | 49.25 | 1:45.83 | 3:33.65 | ||||||
Emil Togsverd | 2005 | 49.94 | 1:59.25 | 5:32.90 | ||||||
Nicklas Rossau Larsen | 2005 | 41.17 | 1:27.67 | 7:00.57 | ||||||
20 | Nyborg Drenge 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 7:00.93 | ||||||
Frederik Nielsen | 2006 | 49.24 | 1:40.88 | 1:40.88 | ||||||
Sebastian Graff | 2004 | 50.96 | 1:54.36 | 3:35.24 | ||||||
Theodor Thuelund | 2005 | 49.29 | 1:52.54 | 5:27.78 | ||||||
Oskar Mühring | 2006 | 43.52 | 1:33.15 | 7:00.93 | ||||||
- | Holbæk Boys 1 | 0 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Mathias Rysgaard | 1998 | 29.08 | 1:00.57 | 1:00.57 | ||||||
Niels Ottosen | 1998 | 2:09.47 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:46 |
Resultat Løb 51 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:40 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 51, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 30.95 | ||||||
2 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 31.01 | ||||||
3 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.06 | ||||||
4 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 31.31 | ||||||
5 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 31.68 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:40 |
Resultat Løb 52 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:44 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 52, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 30.74 | ||||||
2 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.90 | ||||||
3 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 30.93 | ||||||
4 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 31.15 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:44 |
Resultat Løb 53 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:47 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 53, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 30.94 | ||||||
2 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 31.03 | ||||||
3 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 31.87 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:47 |
Resultat Løb 54 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:51 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 54, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 30.77 | ||||||
2 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.05 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:51 |
Resultat Løb 61 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:42 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 61, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 27.33 | ||||||
2 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 27.47 | ||||||
3 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 27.48 | ||||||
4 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 27.61 | ||||||
5 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 27.70 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:42 |
Resultat Løb 62 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:46 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 62, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 27.29 | ||||||
2 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 27.61 | ||||||
3 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 28.05 | ||||||
4 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 28.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:46 |
Resultat Løb 63 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:49 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 63, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 27.10 | ||||||
2 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 27.58 | ||||||
3 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 28.61 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:49 |
Resultat Løb 64 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:52 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 64, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 27.27 | ||||||
2 | Mathias Rysgaard | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 27.48 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:52 |
Resultat Løb 71 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:08 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 71, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maiken Hougaard | 2002 | Auning Svømmeklub | 37.61 | ||||||
2 | Maria Rye | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.68 | ||||||
3 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 37.82 | ||||||
4 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 37.87 | ||||||
5 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 38.18 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:08 |
Resultat Løb 72 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:11 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 72, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 36.71 | ||||||
2 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 37.44 | ||||||
3 | Maiken Hougaard | 2002 | Auning Svømmeklub | 37.84 | ||||||
4 | Maria Rye | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.34 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:11 |
Resultat Løb 73 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:15 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 73, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 36.05 | ||||||
2 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 37.80 | ||||||
3 | Maiken Hougaard | 2002 | Auning Svømmeklub | 37.98 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:15 |
Resultat Løb 74 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:19 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 74, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 35.88 | ||||||
2 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 37.84 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:19 |
Resultat Løb 81 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:10 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 81, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 32.83 | ||||||
2 | Andreas Hougaard | 2000 | Auning Svømmeklub | 33.08 | ||||||
3 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 33.21 | ||||||
4 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 33.47 | ||||||
5 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 34.74 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:10 |
Resultat Løb 82 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:13 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 82, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 31.71 | ||||||
2 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.64 | ||||||
3 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 33.01 | ||||||
4 | Andreas Hougaard | 2000 | Auning Svømmeklub | 34.69 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:13 |
Resultat Løb 83 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:16 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 83, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 32.00 | ||||||
2 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 32.73 | ||||||
3 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 33.65 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:16 |
Resultat Løb 84 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:20 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 84, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.65 | ||||||
2 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 32.84 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:20 |
Resultat Løb 210 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 15:37 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 210, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.31 | ||||||
2 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.18 | ||||||
3 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 34.88 | ||||||
4 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 35.03 | ||||||
5 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder Svømmeklub | 35.05 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:37 |
Resultat Løb 211 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 15:41 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 211, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 34.16 | ||||||
2 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 35.18 | ||||||
3 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 35.30 | ||||||
4 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 35.56 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:41 |
Resultat Løb 212 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 15:44 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 212, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 34.97 | ||||||
2 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 35.03 | ||||||
3 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 35.74 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:44 |
Resultat Løb 213 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 15:47 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 213, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 34.53 | ||||||
2 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 37.36 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:47 |
Resultat Løb 220 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 15:39 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 220, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 29.54 | ||||||
2 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 30.11 | ||||||
3 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 30.91 | ||||||
4 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 31.09 | ||||||
5 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 31.20 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:39 |
Resultat Løb 221 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 15:42 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 221, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.37 | ||||||
2 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 30.43 | ||||||
3 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 31.00 | ||||||
4 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 31.41 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:42 |
Resultat Løb 222 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 15:45 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 222, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 29.87 | ||||||
2 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 30.59 | ||||||
3 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 31.24 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:45 |
Resultat Løb 223 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 15:48 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 223, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 28.04 | ||||||
2 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 31.09 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:48 |
Resultat Løb 231 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:03 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 231, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 29.08 | ||||||
2 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 29.20 | ||||||
3 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 29.51 | ||||||
4 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 29.54 | ||||||
5 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.62 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:03 |
Resultat Løb 232 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 232, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 28.94 | ||||||
2 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 29.02 | ||||||
3 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 29.24 | ||||||
3 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 29.24 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:06 |
Resultat Løb 233 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:10 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 233, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 28.58 | ||||||
2 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 28.73 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:10 |
Resultat Løb 241 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:05 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 241, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 26.03 | ||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 26.39 | ||||||
3 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 26.78 | ||||||
3 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 26.78 | ||||||
5 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder Svømmeklub | 27.38 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:05 |
Resultat Løb 242 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:08 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 242, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 26.00 | ||||||
2 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 26.07 | ||||||
3 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 26.34 | ||||||
4 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 26.44 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:08 |
Resultat Løb 243 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:11 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 243, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 26.01 | ||||||
2 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 26.03 | ||||||
3 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 26.50 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:11 |
Resultat Løb 244 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 21 august 2016 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:14 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 august 2016 |
Løb 244, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 25.96 | ||||||
2 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 26.09 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:14 |