2020-10-22   20:17:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Silkeborg Swim Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2016    Udskriftsdato  19 august 2016   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  17:50   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 august 2016         
 
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 
Årg. 2003-2016: Casper christensen (2000) 5:25.06 2014-08-24 
Årg. 2001-2002: Frederik Galving (1998) 5:09.65 2014-08-24 
Årg. 1998-2000: Jacob M. Jørgensen (1997) 4:56.97 
Årg. 0-1997: Chris Christensen (1998) 4:34.76 2014-08-24 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Frederik Venø Elling  2003  Silkeborg Svømmeklub    1:28.91  2:59.03  4:43.88    6:06.69   
Malik Lodberg Klein  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen    1:35.72  3:12.65  5:01.56    6:29.07   
Jakob Riisgaard  2003  Silkeborg Svømmeklub    1:38.04  3:16.56  5:05.52    6:35.02   
Oscar Pedersen  2004  Støvring Svømmeklub Pingvinen    1:36.84  3:13.51  5:18.97    6:54.67   
Kasper Jensen  2005  Ikast Svømmeklub    1:46.03  3:36.95  5:31.41    7:03.55   
                     
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
Årg. 2003-2016: Casper christensen (2000) 5:25.06 2014-08-24 
Årg. 2001-2002: Frederik Galving (1998) 5:09.65 2014-08-24 
Årg. 1998-2000: Jacob M. Jørgensen (1997) 4:56.97 
Årg. 0-1997: Chris Christensen (1998) 4:34.76 2014-08-24 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Oliver Frølund  2001  Silkeborg Svømmeklub    1:10.51  2:37.92  4:09.48    5:25.17   
Frederik Gaardsted  2001  Silkeborg Svømmeklub    1:17.50  2:48.39  4:26.83    5:46.34   
Silas Bøjsen  2002  Holbæk Svømme Klub    1:22.11  2:58.14  4:38.18    5:58.85   
Joachim Hedegaard Nielsen  2002  Støvring Svømmeklub Pingvinen    1:20.71  2:56.55  4:51.75    6:17.29   
David Tuan V. Valbjørn  2002  Støvring Svømmeklub Pingvinen    1:39.86  3:23.10  5:14.91    6:48.26   
                     
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 
Årg. 2003-2016: Casper christensen (2000) 5:25.06 2014-08-24 
Årg. 2001-2002: Frederik Galving (1998) 5:09.65 2014-08-24 
Årg. 1998-2000: Jacob M. Jørgensen (1997) 4:56.97 
Årg. 0-1997: Chris Christensen (1998) 4:34.76 2014-08-24 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Mathias Rysgaard  1998  Holbæk Svømme Klub    1:03.39  2:20.11  3:47.42    4:58.62   
Mikkel B. Høgild  1998  Herning Svømmeklub    1:05.53  2:29.81  4:03.65    5:17.51   
Mads Alnor  2000  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin            DSQ  2 flyben v vend 200m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  19 august 2016 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark