2020-10-22   19:59:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Silkeborg Swim Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2016    Udskriftsdato  19 august 2016   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  19:21   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 august 2016         
 
 
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 
Årg. 2003-2016: Oliver Frølund (2001) 4:47.04 2015-08-21 
Årg. 2001-2002: Frans Johannessen (1992) 4:08.39 2008-08-31 
Årg. 1998-2000: Marcus Krøyer Svendsen (1997) 4:10.13 2006-08-24 
Årg. 0-1997: Sebastian Ovesen (1994) 4:09.48 2014-08-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Emil Lykke Grann  2003  Silkeborg Svømmeklub    1:11.23  2:29.09  3:47.84    5:06.07   
Marius Gystad  2003  Silkeborg Svømmeklub    1:13.20  2:33.33  3:53.32    5:09.66   
Alex Søndergaard  2003  Thisted Svømmeklub    1:12.98  2:35.28  4:00.22    5:22.50   
Oliver Christensen  2003  Silkeborg Svømmeklub    1:18.75  2:45.92  4:14.68    5:38.69   
Andreas Pedersen  2003  Nyborg Svømmeklub    1:19.11  2:48.46  4:18.01    5:41.29   
Jeppe Kjær  2004  Swim Team Tåstrup    1:18.22  2:46.49  4:16.67    5:41.79   
Sophus Lund Øe  2003  Skanderborg Svømmeklub    1:19.41  2:47.40  4:17.71    5:43.80   
Malik Lodberg Klein  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen    1:19.18  2:48.93  4:19.98    5:48.81   
Rasmus Håkonsson  2004  Ikast Svømmeklub    1:20.86  2:51.46  4:23.19    5:50.78   
10  Asger Hatting  2003  Silkeborg Svømmeklub    1:24.55  2:55.62  4:26.48    5:52.85   
11  Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Tåstrup    1:19.31  2:49.54  4:23.08    5:53.03   
12  Asger Mathiasen  2004  Thisted Svømmeklub    1:19.01  2:50.38  4:22.37    5:54.28   
13  Kasper Hansen  2004  Silkeborg Svømmeklub    1:23.92  2:57.79  4:30.64    6:00.50   
14  Mark Kronbæk Nancke  2004  Nyborg Svømmeklub    1:25.46  3:04.74  4:42.78    6:11.91   
15  Anton Christiansen  2004  Ikast Svømmeklub    1:21.38  2:57.15  4:35.98    6:13.88   
16  Jakob Nadeem Alwan  2003  Swim Team Tåstrup    1:24.88  3:03.61  4:42.41    6:16.47   
17  Kristian Kjær  2005  Thisted Svømmeklub    1:28.91  3:06.37  4:44.98    6:21.63   
18  Sune Vergmann  2005  Swim Team Tåstrup    1:28.58  3:07.80  4:47.86    6:22.42   
19  Mikkel Mølgaard  2003  Silkeborg Svømmeklub    1:34.22  3:19.51  5:06.83    6:49.86   
20  Sebastian Graff  2004  Nyborg Svømmeklub    1:34.78  3:22.29  5:11.71    6:53.80   
21  Nicklas Rossau Larsen  2005  Silkeborg Svømmeklub    1:43.98  3:37.56  5:29.09    7:13.92   
22  Viggo Stricker Pedersen  2004  Silkeborg Svømmeklub    1:40.57  3:40.91  5:40.34    7:33.84   
Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Tåstrup            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
Årg. 2003-2016: Oliver Frølund (2001) 4:47.04 2015-08-21 
Årg. 2001-2002: Frans Johannessen (1992) 4:08.39 2008-08-31 
Årg. 1998-2000: Marcus Krøyer Svendsen (1997) 4:10.13 2006-08-24 
Årg. 0-1997: Sebastian Ovesen (1994) 4:09.48 2014-08-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Mads Kloster  2002  Thisted Svømmeklub    1:06.22  2:18.62  3:31.71    4:44.18   
Mads Toft  2001  Holbæk Svømme Klub    1:05.98  2:20.11  3:34.68    4:48.69   
Victor Bjerre  2001  Herning Svømmeklub    1:08.70  2:22.55  3:38.14    4:52.64   
William Kristiansen  2001  Holbæk Svømme Klub    1:08.99  2:25.91  3:42.36    4:55.16   
Mathias Plog Jensen  2001  Silkeborg Svømmeklub    1:10.40  2:26.83  3:44.02    5:00.22   
Sebastian Bonde  2002  Holbæk Svømme Klub    1:11.12  2:29.44  3:48.38    5:04.11   
Christian Hovmark  2001  Thisted Svømmeklub    1:12.46  2:30.25  3:47.45    5:05.54   
Jonas Melchiorsen  2001  Hornslet Svømmeklub    1:12.27  2:33.09  3:54.71    5:11.72   
Gustav Fløche Fuglsang  2002  Silkeborg Svømmeklub    1:12.76  2:33.86  3:54.59    5:12.50   
10  Johan Bendixen Nissen  2002  Skanderborg Svømmeklub    1:12.17  2:34.02  3:58.44    5:18.84   
11  Ejnar Truelsen  2002  Herning Svømmeklub    1:14.80  2:41.10  4:09.20    5:31.62   
12  Nicklas B. Christensen  2002  Skanderborg Svømmeklub    1:15.30  2:42.34  4:11.81    5:39.98   
Frederik Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 
Årg. 2003-2016: Oliver Frølund (2001) 4:47.04 2015-08-21 
Årg. 2001-2002: Frans Johannessen (1992) 4:08.39 2008-08-31 
Årg. 1998-2000: Marcus Krøyer Svendsen (1997) 4:10.13 2006-08-24 
Årg. 0-1997: Sebastian Ovesen (1994) 4:09.48 2014-08-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Frederik Jessen  1998  Thisted Svømmeklub    1:01.48  2:07.89  3:15.50    4:23.57   
Jens Riisgaard  2000  Silkeborg Svømmeklub    1:04.12  2:12.05  3:20.09    4:27.40   
Mikkel Henriksen  1999  Holbæk Svømme Klub    1:04.21  2:12.76  3:22.35    4:29.29   
Mikkel Kirkegaard  1999  Silkeborg Svømmeklub    1:03.88  2:12.97  3:24.69    4:35.09   
Niels Ottosen  1998  Holbæk Svømme Klub    1:04.53  2:15.47  3:28.80    4:42.21   
Mads Møller  2000  Kalundborg SK    1:06.41  2:19.42  3:35.06    4:50.07   
Martin Harder Bruun  1998  Silkeborg Svømmeklub    1:07.24  2:22.72  3:39.67    4:54.54   
Jacob F. Frederiksen  1999  Silkeborg Svømmeklub    1:09.21  2:24.71  3:40.85    4:55.40   
Nicolai Andersen  1998  Nyborg Svømmeklub    1:09.56  2:26.03  3:44.58    4:57.88   
10  Emil Viltoft Andersen  2000  Støvring Svømmeklub Pingvinen    1:11.65  2:30.69  3:50.89    5:09.15   
11  Hugin Juliansson  2000  Støvring Svømmeklub Pingvinen    1:11.44  2:30.36  3:52.66    5:12.61   
12  Thorbjørn Udby Hansen  2000  Auning Svømmeklub    1:12.11  2:32.73  3:54.32    5:16.49   
13  Mathias Madsen  1999  Haderslev Svømme Klub    1:14.93  2:35.38  3:58.75    5:20.30   
                     
 
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 
Årg. 2003-2016: Oliver Frølund (2001) 4:47.04 2015-08-21 
Årg. 2001-2002: Frans Johannessen (1992) 4:08.39 2008-08-31 
Årg. 1998-2000: Marcus Krøyer Svendsen (1997) 4:10.13 2006-08-24 
Årg. 0-1997: Sebastian Ovesen (1994) 4:09.48 2014-08-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Martin Grønning  1997  Silkeborg Svømmeklub    1:03.61  2:13.36  3:24.80    4:34.12   
Simon B. Jeppesen  1997  Herning Svømmeklub    1:04.95  2:16.02  3:26.86    4:35.20   
Anders Frimor Kirk  1996  Thisted Svømmeklub    1:05.08  2:15.71  3:27.50    4:37.70   
Mads Ottosen  1997  Holbæk Svømme Klub    1:04.53  2:16.13  3:30.36    4:43.99   
Joakim Brønnum  1997  Holbæk Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  19 august 2016 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark