Resultater for Danone Open Ystad Grand Prix 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
YGP 2 Danone Open |
|
Utskriftsdatum |
07 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Ystad |
|
Utskriftstid |
12:18 |
|
|
Arrangör |
Ystads Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Frisim Damer, Försök 15 år och yngre |
Sponsor: Ystads Kommun |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Rönningdal |
2002 |
S71 |
|
30.25 |
1:03.57 |
1:35.87 |
|
2:07.15 |
|
2 |
Olivia Hansson |
2003 |
Kiviks Simklubb |
|
30.74 |
1:04.04 |
1:37.81 |
|
2:10.44 |
|
3 |
Josephine Mikkelsen |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
30.84 |
1:04.23 |
1:38.74 |
|
2:12.87 |
|
4 |
Julia Osterman |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
30.41 |
1:03.61 |
1:37.92 |
|
2:13.07 |
|
5 |
Mollie Morfelt |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.08 |
1:05.54 |
1:40.84 |
|
2:15.92 |
Deltar ej i final |
6 |
Moa Karlsson |
2002 |
S71 |
|
31.48 |
1:06.04 |
1:41.80 |
|
2:17.22 |
|
7 |
Ditte Oredsson |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
31.79 |
1:06.31 |
1:41.70 |
|
2:17.54 |
|
8 |
Boel Bergquist |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
32.57 |
1:07.56 |
1:42.94 |
|
2:18.21 |
|
9 |
Ester Eilertsson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.07 |
1:07.02 |
1:43.36 |
|
2:19.37 |
|
10 |
Julia Olsson |
2004 |
Kiviks Simklubb |
|
31.86 |
1:07.16 |
1:44.05 |
|
2:20.19 |
|
11 |
Thea Brünjes |
2004 |
Kiviks Simklubb |
|
32.76 |
1:09.39 |
1:46.57 |
|
2:20.58 |
|
12 |
Ida Björkdahl |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.89 |
1:07.65 |
1:44.27 |
|
2:21.00 |
|
13 |
Johanna Ingner |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.53 |
1:07.06 |
1:44.42 |
|
2:21.41 |
|
14 |
Emy Ek |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
31.94 |
1:08.49 |
1:45.33 |
|
2:21.48 |
|
15 |
Anna-Luisa Permarker |
2002 |
S71 |
|
31.62 |
1:07.28 |
1:44.67 |
|
2:22.57 |
|
16 |
Tilde Persson |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
33.09 |
1:10.74 |
1:49.45 |
|
2:27.29 |
|
17 |
Sofia Hake |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
33.43 |
1:11.27 |
1:50.30 |
|
2:27.46 |
|
18 |
Sara Melgar |
2002 |
Ystads Simsällskap |
|
33.03 |
1:10.45 |
1:49.32 |
|
2:27.93 |
|
19 |
Elin Kjellberg |
2003 |
Ystads Simsällskap |
|
33.58 |
1:11.48 |
1:50.45 |
|
2:28.31 |
|
20 |
Vanessa Johansson |
2006 |
Simklubben Poseidon |
|
33.21 |
1:10.97 |
1:50.47 |
|
2:28.64 |
|
21 |
Agnes Gustafson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.29 |
1:12.13 |
1:51.79 |
|
2:30.04 |
|
22 |
Matilda Carlberg |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
34.41 |
1:13.04 |
1:52.66 |
|
2:30.51 |
|
23 |
Julia Rieschel |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
34.97 |
1:14.22 |
1:54.61 |
|
2:32.25 |
|
24 |
Sofia Lund |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
35.16 |
1:13.94 |
1:54.42 |
|
2:32.27 |
|
25 |
Lucie Ghanem |
2002 |
Ystads Simsällskap |
|
1:14.36 |
2:32.64 |
|
|
2:32.64 |
|
26 |
Anna Twedberg |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
34.39 |
1:13.35 |
1:53.76 |
|
2:33.37 |
|
27 |
Liv Martinsson |
2004 |
Ystads Simsällskap |
|
35.54 |
1:15.22 |
1:56.51 |
|
2:34.02 |
|
28 |
Ida Nordberg |
2006 |
Simklubben Poseidon |
|
34.34 |
1:13.84 |
1:54.44 |
|
2:34.10 |
|
29 |
Elvira Eriksson |
2003 |
Ystads Simsällskap |
|
35.00 |
1:14.38 |
1:56.02 |
|
2:35.83 |
|
30 |
Linnea Nimander |
2002 |
Simklubben Ran |
|
33.87 |
1:14.07 |
1:56.27 |
|
2:36.25 |
|
31 |
Emma Bontidean |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
35.45 |
1:15.74 |
1:57.46 |
|
2:38.57 |
|
32 |
Alma Lindberg |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
35.92 |
1:17.30 |
2:00.32 |
|
2:43.67 |
|
33 |
Erika Sjögren |
2002 |
Simklubben Ran |
|
36.52 |
1:17.74 |
2:00.73 |
|
2:44.52 |
|
34 |
Lina Malmgren |
2004 |
Simklubben Ran |
|
39.93 |
1:24.32 |
2:09.65 |
|
2:52.17 |
|
35 |
Victoria Berild Andersen |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
37.96 |
1:22.46 |
2:09.05 |
|
2:55.04 |
|
36 |
Anna Melgar |
2004 |
Ystads Simsällskap |
|
39.39 |
1:25.13 |
2:11.41 |
|
2:57.44 |
|
37 |
Sabina Rosengren |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
39.06 |
1:25.43 |
2:13.77 |
|
3:00.87 |
|
- |
Alva Larsson |
2004 |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Frisim Damer, Försök 16 år och äldre |
Sponsor: Ystads Kommun |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michelle Coleman |
1993 |
Spårvägen Simförening |
|
27.59 |
58.13 |
1:29.42 |
|
1:59.48 |
|
2 |
Hanna Bergman |
2001 |
Simklubben Poseidon |
|
28.53 |
1:00.00 |
1:32.15 |
|
2:04.03 |
|
3 |
Nathalie Lindborg |
1991 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
29.71 |
1:01.82 |
1:34.72 |
|
2:07.12 |
Deltar ej i final |
4 |
Lina Sjöholm |
2000 |
Sjöbo Simsällskap |
|
30.03 |
1:02.35 |
1:35.00 |
|
2:07.47 |
|
5 |
Anna Grahovac |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
30.24 |
1:02.95 |
1:35.40 |
|
2:07.53 |
|
6 |
Tilde Anderberg-Richard |
1999 |
Sjöbo Simsällskap |
|
30.27 |
1:03.81 |
1:38.16 |
|
2:12.04 |
|
7 |
Elin Melin |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
30.73 |
1:04.64 |
1:39.30 |
|
2:12.87 |
|
8 |
Isabella Revstedt |
2001 |
Simklubben Ran |
|
29.87 |
1:04.03 |
1:39.58 |
|
2:13.12 |
|
9 |
Klara Johansson |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
30.31 |
1:03.80 |
1:38.57 |
|
2:14.53 |
Deltar ej i final |
10 |
Matilda Åkesson |
1999 |
Ystads Simsällskap |
|
30.68 |
1:04.30 |
1:39.35 |
|
2:15.07 |
Deltar ej i final |
11 |
Emma Vileus |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.62 |
1:06.61 |
1:42.18 |
|
2:17.85 |
|
12 |
Nicola Lindell |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.84 |
1:08.51 |
1:44.61 |
|
2:19.50 |
|
13 |
Ulrika von Buxhoeveden |
2001 |
Sjöbo Simsällskap |
|
32.22 |
1:08.20 |
1:46.27 |
|
2:24.74 |
|
14 |
Julia Frederiksen |
2001 |
Ystads Simsällskap |
|
32.65 |
1:08.48 |
1:46.60 |
|
2:25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
07 oktober 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
12:18 |
|