Tulokset YSS Sparbanken Skåne Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:55 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 september 2017 |
Gren 22, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: Room Expo |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Seth Nillund | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.85 | 1:05.93 | |||||
2 | Aram Kazarian | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.60 | 1:06.34 | |||||
3 | Daniel Choinski Nielsen | 2005 | Trelleborg Sim | 31.58 | 1:07.39 | |||||
4 | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.01 | 1:07.45 | |||||
5 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.15 | 1:07.71 | |||||
6 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 33.57 | 1:10.76 | |||||
7 | Gabriel Hachem | 2005 | Simklubben Ran | 34.78 | 1:11.14 | |||||
8 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 34.15 | 1:11.31 | |||||
9 | Hannes Palmgren | 2005 | Simklubben Sydsim | 34.66 | 1:12.79 | |||||
10 | Berkay Isik | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.86 | 1:14.07 | |||||
11 | Gustav Bach | 2005 | Simklubben Ran | 36.37 | 1:15.05 | |||||
12 | Kim Larsson | 2005 | Simklubben Ran | 36.63 | 1:15.53 | |||||
13 | Mustapha Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 36.24 | 1:16.68 | |||||
14 | Hadi Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 37.00 | 1:16.74 | |||||
15 | Oliver Madsen | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.61 | 1:17.59 | |||||
15 | Yaser Sultan | 2005 | Simklubben Ran | 37.83 | 1:17.59 | |||||
17 | Ahmad Alhaj | 2005 | Simklubben Ran | 37.56 | 1:17.60 | |||||
18 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 36.79 | 1:18.89 | |||||
19 | Stefan Bondzic-Rasic | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.11 | 1:21.13 | |||||
20 | Jannes Krüger | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.32 | 1:21.34 | |||||
21 | Malte Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.48 | 1:22.61 | |||||
22 | Alexander Silow | 2005 | Ystads Simsällskap | 40.18 | 1:26.80 | |||||
23 | Metin Salih | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.18 | 1:27.60 | |||||
24 | Dennis Henriksson | 2005 | Simsällskapet Iden | 45.58 | 1:36.73 | |||||
25 | Theodor Fought | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.74 | 1:39.89 | |||||
26 | Kevin Andersson | 2005 | Simklubben Ran | 50.89 | 1:46.33 | |||||
- | Casper Kristensen | 2005 | Simsällskapet Iden | DNS | ||||||
- | Anton Liebenhagen | 2005 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 22, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 99 år |
Sponsor: Room Expo |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mattias Carlsson | 1990 | Malmö Kappsimningsklubb | 24.60 | 50.22 | |||||
2 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.06 | 51.60 | |||||
3 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 25.74 | 53.30 | |||||
4 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 25.94 | 54.39 | |||||
5 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 26.10 | 54.50 | |||||
6 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 26.12 | 54.55 | |||||
7 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 26.32 | 54.97 | |||||
8 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 26.57 | 55.09 | |||||
9 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.41 | 55.20 | |||||
10 | Primus Olsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.50 | 55.35 | |||||
11 | Lukas Patzer | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.73 | 56.34 | |||||
12 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.06 | 56.84 | |||||
13 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 27.18 | 57.09 | |||||
13 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.53 | 57.09 | |||||
15 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.68 | 57.19 | |||||
16 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 27.39 | 57.26 | |||||
17 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.73 | 57.55 | |||||
18 | Daniel Lindkvist | 2000 | Trelleborg Sim | 27.74 | 57.70 | |||||
19 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 27.25 | 57.77 | |||||
20 | Philip Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.84 | 57.81 | |||||
21 | Axel Andrén | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.06 | 57.96 | |||||
22 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 27.44 | 57.99 | |||||
23 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 27.39 | 58.31 | |||||
24 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 27.41 | 58.48 | |||||
25 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.54 | 58.61 | |||||
26 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.04 | 58.62 | |||||
27 | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | 27.79 | 58.83 | |||||
28 | Jacob El Mokri | 2001 | Kristianstads SLS | 27.94 | 59.36 | |||||
29 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 28.21 | 59.46 | |||||
30 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 28.52 | 59.99 | |||||
31 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 29.12 | 1:00.14 | |||||
32 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 28.80 | 1:00.30 | |||||
33 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.20 | 1:00.68 | |||||
34 | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.30 | 1:00.74 | |||||
35 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.05 | 1:00.77 | |||||
36 | Johan Norén | 1986 | Landskrona Simsällskap | 28.91 | 1:01.25 | |||||
37 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 28.96 | 1:01.34 | |||||
38 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 29.64 | 1:01.40 | |||||
39 | Douglas Thulin Ahlström | 2001 | Simklubben Ran | 29.44 | 1:01.53 | |||||
40 | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.60 | 1:01.56 | |||||
41 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.49 | 1:01.82 | |||||
42 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 29.32 | 1:01.98 | |||||
43 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 29.45 | 1:02.17 | |||||
44 | Leo Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 30.06 | 1:02.35 | |||||
45 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 30.17 | 1:02.42 | |||||
46 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.87 | 1:02.65 | |||||
47 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.31 | 1:02.71 | |||||
48 | Douglas Romare | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.93 | 1:02.78 | |||||
49 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 30.51 | 1:03.19 | |||||
50 | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | 29.52 | 1:03.43 | |||||
51 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.15 | 1:03.47 | |||||
52 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 29.91 | 1:03.79 | |||||
53 | Jesper Hansson | 1998 | Trelleborg Sim | 30.75 | 1:03.92 | |||||
54 | Arvid Axelsson | 2003 | Simklubben Ran | 30.77 | 1:04.09 | |||||
55 | William Johansen | 2002 | Simklubben Ran | 30.15 | 1:04.20 | |||||
56 | Alexander Kulagowski | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.02 | 1:04.31 | |||||
57 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 30.80 | 1:04.42 | |||||
58 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 30.08 | 1:04.51 | |||||
59 | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.42 | 1:04.60 | |||||
60 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.44 | 1:04.81 | |||||
61 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.37 | 1:04.90 | |||||
62 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 30.90 | 1:05.33 | |||||
63 | Ludvig Romare | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.79 | 1:05.65 | |||||
64 | Philip Primetta | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.62 | 1:06.47 | |||||
65 | David Olofsson | 2004 | Simklubben Sydsim | 31.61 | 1:06.49 | |||||
66 | Adrian Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 31.66 | 1:06.97 | |||||
67 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 32.04 | 1:06.99 | |||||
68 | Erik Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 31.90 | 1:07.13 | |||||
69 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 32.40 | 1:07.17 | |||||
70 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.06 | 1:07.32 | |||||
71 | Isak Klamming | 2003 | Ystads Simsällskap | 32.36 | 1:08.40 | |||||
72 | Pavli Rafael | 2002 | Simklubben Ran | 33.80 | 1:09.56 | |||||
73 | Hugo Stoltz | 2004 | Ystads Simsällskap | 33.48 | 1:10.06 | |||||
74 | David Li Shi Jun | 2003 | Simklubben Ran | 33.95 | 1:10.64 | |||||
75 | Ugnius Melieska | 2004 | Ystads Simsällskap | 33.62 | 1:10.80 | |||||
76 | Jakob Kristersson | 2003 | Simsällskapet Iden | 33.46 | 1:10.93 | |||||
77 | Leith Al-Sheesh | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.87 | 1:13.65 | |||||
78 | Alexander Nyhlén | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.52 | 1:13.68 | |||||
79 | Chengyue Li | 2004 | Simklubben Ran | 35.68 | 1:13.81 | |||||
80 | Alve Helmersson | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 34.89 | 1:13.99 | |||||
81 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.98 | 1:15.16 | |||||
82 | James Nguyen | 2001 | Kristianstads SLS | 35.27 | 1:15.62 | |||||
83 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 37.05 | 1:18.85 | |||||
84 | Ossian Lundholm | 2004 | Ystads Simsällskap | 37.66 | 1:20.50 | |||||
85 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 37.35 | 1:20.56 | |||||
86 | Daniel Novosel | 2002 | Simklubben Sydsim | 38.20 | 1:21.99 | |||||
87 | Marcus Riis | 2004 | Ystads Simsällskap | 38.29 | 1:23.20 | |||||
- | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:55 |