2019-11-21   10:54:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for GTI Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  01 oktober 2016   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  09:59   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 oktober 2016         
 
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Timon Wedekind  1996    577  32.47  1:09.83  1:46.93    2:24.66   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:17.24                 
                     
Niklas Beyer Hansen  1997    447  35.57  1:16.87  1:58.49    2:37.46   
  Vest-Brøndby  2:24.56                 
                     
Jonas B. Sørensen  1993    353  39.49  1:23.71  2:06.98    2:50.46   
  Roskilde Svømning  2:55.45                 
                     
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Rindshøj  1999    614  32.91  1:09.14  1:44.83    2:21.74   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:18.72                 
                     
Casper Davidsen  1999    507  35.22  1:12.40  1:51.24    2:31.05   
  Vest-Brøndby  2:25.89                 
                     
Andreas Norup  1999              DNS   
  VAT Copenhagen-MK31  2:44.09                 
                     
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Mørkhøj Hartington  2002    581  33.57  1:10.40  1:47.56    2:24.36   
  GTI  2:30.62                 
                     
Carl-Emil Lønborg  2002    519  33.83  1:12.24  1:50.83    2:29.89   
  Gentofte Svømme Klub  2:34.53                 
                     
Christian Crone  2001    487  33.00  1:11.73  1:52.60    2:33.10   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:40.49                 
                     
Albert Voldum Krog  2001    460  35.18  1:14.93  1:55.79    2:36.02   
  Vest-Brøndby  2:38.28                 
                     
Casper Koch Henriksen  2002    442  35.22  1:15.32  1:56.82    2:38.13   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:44.31                 
                     
Martin Vennick Haugbølle  2001    407  36.99  1:18.53  2:00.43    2:42.49   
  Hørsholm Svømmeforening  2:33.20                 
                     
Christoffer Weiss  2001    373  37.21  1:19.43  2:03.72    2:47.32   
  Gentofte Svømme Klub  2:44.53                 
                     
Leo Badaker  2002    357  35.92  1:20.00  2:05.60    2:49.73   
  Gentofte Svømme Klub  3:01.27                 
                     
Christian Skinhøj  2001    355  37.14  1:20.46  2:05.13    2:50.04   
  Gentofte Svømme Klub  2:47.87                 
                     
10  Casper Koch  2002    352  37.46  1:21.48  2:06.13    2:50.50   
  GTI  2:55.42                 
                     
11  Silas Bøjsen  2002    328  38.29  1:21.73  2:06.41    2:54.59   
  Holbæk Svømme Klub  2:56.27                 
                     
12  Frederik Emil Bækgaard  2002    315  40.69  1:27.04  2:13.07    2:56.96   
  Vest-Brøndby  3:00.76                 
                     
13  Lucas Jensen  2001    312  41.14  1:27.28  2:12.62    2:57.45   
  Vest-Brøndby  3:12.71                 
                     
14  Jacob Ellekær  2002    288  42.92  1:29.29  2:16.26    3:02.43   
  Holbæk Svømme Klub  3:04.84                 
                     
15  Christoffer Hove  2002    266  42.39  1:29.66  2:18.15    3:07.24   
  Hørsholm Svømmeforening  3:04.12                 
                     
16  William Jensen  2002    157  48.94  1:45.68  2:44.19    3:43.10   
  Swim Team Tåstrup  3:54.93                 
                     
Nikolas Hviid Andersen  2002              DSQ  ESB v/75 
  Hørsholm Svømmeforening  3:49.23                 
                     
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Marcus Englev  2004    353  40.21  1:24.62  2:08.68    2:50.42   
  GTI  2:57.12                 
                     
Karl August B. Balle  2003    350  40.13  1:24.08  2:08.33    2:50.91   
  Gentofte Svømme Klub  3:00.60                 
                     
Sebastian Hviid Larsen  2004    279  41.97  1:29.68  2:17.76    3:04.26   
  Hørsholm Svømmeforening  3:58.98                 
                     
Carl-Johan Bødtker  2003    215  44.92  1:35.66  2:28.86    3:20.89   
  Hørsholm Svømmeforening  3:40.85                 
                     
Kalle Gerner Knudsen  2004    210  44.27  1:36.39  2:30.57    3:22.48   
  Swim Team Tåstrup  3:35.78                 
                     
Andreas Stampe Dalgaard  2004    206  46.00  1:40.20  2:33.33    3:23.71   
  Swim Team Tåstrup  3:40.19                 
                     
Matias Munkholm  2004    206  44.98  1:38.21  2:31.39    3:23.82   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:20.32                 
                     
Esben Rasmussen  2004    203  46.17  1:39.72  2:34.82    3:24.97   
  Vest-Brøndby  3:39.75                 
                     
Cassius Arbo Christensen  2003    191  46.58  1:39.49  2:33.83    3:29.19   
  Vest-Brøndby  3:42.65                 
                     
10  Alexander Cueto Rasmussen  2004    168  49.32  1:47.56  2:45.14    3:38.04   
  Swim Team Tåstrup  3:58.40                 
                     
11  William Pohl Stangerup  2004    154  50.40  1:47.61  2:46.22    3:44.56   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
12  Jakob Nadeem Alwan  2003    152  50.20  1:47.85  2:46.18    3:45.56   
  Swim Team Tåstrup  3:56.65                 
                     
13  William Mitchell  2004    140  51.86  1:51.92  2:52.48    3:51.87   
  Vest-Brøndby  4:03.25                 
                     
Jeppe Kjær  2004              DNS   
  Swim Team Tåstrup  3:22.55                 
                     
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Mørkhøj Hartington  2006    221  44.20  1:34.45  2:27.14    3:19.11   
  GTI  3:20.26                 
                     
Alexander Nørby  2006    177  47.90  1:43.92  2:40.03    3:34.26   
  Hørsholm Svømmeforening  3:37.36                 
                     
Mathias Olsen  2005    168  50.12  1:45.57  2:42.20    3:38.23   
  GTI  3:40.81                 
                     
Oscar Vinge-Maigaard  2007    159  49.99  1:49.16  2:46.65    3:42.31   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Magnus Rasmussen  2006    153  51.28  1:49.10  2:46.21    3:45.02   
  Vest-Brøndby  3:53.35                 
                     
Erik Rasmussen  2006    113  54.76  1:57.45  3:03.70    4:08.72   
  Vest-Brøndby  4:37.79                 
                     
Mathias H. Baadsgaard  2006    93  56.78  2:05.24  3:16.39    4:25.07   
  GTI                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  01 oktober 2016 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  09:59 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  01 oktober 2016   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  10:37   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 oktober 2016         
 
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maria Grandt  1998    657  34.49  1:13.95  1:53.90    2:34.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:29.67                 
                     
Amalie H. Falck-Schmith  1989    595  36.39  1:16.69  1:57.99    2:39.99   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:33.39                 
                     
Katrine V. Sørensen  1996    484  38.19  1:21.58  2:06.17    2:51.28   
  Vest-Brøndby  2:44.00                 
                     
Delphine Møller  1999    468  38.51  1:22.26  2:07.35    2:53.28   
  Vest-Brøndby  2:51.70                 
                     
Emilie Hermann Schimming  1999    407  40.40  1:26.96  2:14.37    3:01.55   
  Roskilde Svømning  2:59.88                 
                     
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ingrid Bo Andersen  2001    565  37.31  1:18.57  2:00.66    2:42.72   
  Roskilde Svømning  2:46.49                 
                     
Silke Mehr  2000    562  36.06  1:17.81  2:00.64    2:42.98   
  Roskilde Svømning  2:44.19                 
                     
Katharina N Møller  2001    482  38.42  1:22.42  2:07.37    2:51.62   
  Vest-Brøndby  2:48.99                 
                     
Kajsa Berglind  2001    443  39.35  1:23.49  2:10.36    2:56.52   
  Vellinge-Näsets Simklubb  3:08.96                 
                     
Cecilie Hjarsø  2001    379  40.77  1:28.70  2:17.48    3:05.83   
  VAT Copenhagen-MK31  3:10.51                 
                     
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kirstine Mørk Rasmussen  2003    563  36.10  1:18.02  2:00.73    2:42.92   
  Holbæk Svømme Klub  2:41.48                 
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    523  37.37  1:19.98  2:03.98    2:46.99   
  Roskilde Svømning  2:49.02                 
                     
Ida Jensdottir Fremming  2002    503  38.16  1:20.48  2:04.64    2:49.12   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:46.49                 
                     
Emma Hjort Kaas  2002    499  38.91  1:21.93  2:05.47    2:49.64   
  Hørsholm Svømmeforening  2:47.25                 
                     
Astrid Thimmer  2003    435  41.53  1:27.76  2:12.74    2:57.51   
  Hørsholm Svømmeforening  2:59.98                 
                     
Caroline Meyer  2002    421  40.73  1:26.87  2:13.17    2:59.46   
  Hørsholm Svømmeforening  3:01.45                 
                     
Sofie Hertzberg  2002    417  41.02  1:26.41  2:13.08    3:00.07   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:00.59                 
                     
Nynne Nørlem  2002    404  40.93  1:27.17  2:14.52    3:02.03   
  Holbæk Svømme Klub  2:57.67                 
                     
Alberte V. Bisgaard  2003    368  42.49  1:30.11  2:18.65    3:07.75   
  Gentofte Svømme Klub  3:04.18                 
                     
10  Anna Foverskov  2002    330  43.59  1:34.36  2:23.92    3:14.70   
  Holbæk Svømme Klub  3:13.40                 
                     
11  Julie Frisch Hoff  2002    323  44.65  1:34.45  2:25.21    3:16.01   
  Hørsholm Svømmeforening  3:18.96                 
                     
12  Amalie Nissov-Johannsen  2003    317  44.11  1:34.19  2:25.76    3:17.36   
  Vest-Brøndby  3:16.72                 
                     
13  Lea Andersen  2003    312  43.68  1:35.08  2:27.22    3:18.27   
  Holbæk Svømme Klub  3:24.20                 
                     
14  Mathilda Kamper-Johnson  2002    297  41.60  1:33.03  2:28.56    3:21.60   
  Vellinge-Näsets Simklubb  3:29.53                 
                     
15  Hanna Paulsson  2002    287  45.12  1:37.21  2:30.61    3:23.78   
  Vellinge-Näsets Simklubb  3:30.60                 
                     
16  Ellen Johansson  2002    286  45.91  1:38.58  2:32.87    3:24.14   
  Vellinge-Näsets Simklubb  3:29.72                 
                     
Ida Bekker Poulsen  2002              DSQ  Tyvstart 
  Solrød Svømmeklub  3:35.26                 
                     
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne Sofie Evald  2004    441  39.97  1:25.93  2:11.55    2:56.73   
  Gentofte Svømme Klub  3:00.31                 
                     
Caroline Wiuff Jensen  2004    423  39.17  1:24.72  2:11.93    2:59.24   
  Vest-Brøndby  3:01.47                 
                     
Frederikke Falk-List  2004    391  40.17  1:27.28  2:16.12    3:04.02   
  Gentofte Svømme Klub  3:07.73                 
                     
Nønne Christensen  2004    385  41.04  1:29.29  2:17.06    3:04.95   
  VAT Copenhagen-MK31  3:09.41                 
                     
Sidse M. Ø. Engsbro  2004    359  42.93  1:30.66  2:20.00    3:09.33   
  GTI  3:09.08                 
                     
Nicoline H. Baadsgaard  2004    344  41.19  1:29.75  2:21.04    3:11.88   
  GTI  3:14.22                 
                     
Clara Secher Termansen  2005    300  44.87  1:36.29  2:28.83    3:21.01   
  Hørsholm Svømmeforening  3:19.33                 
                     
Astrid M. Østergaard  2004    295  46.16  1:38.11  2:30.33    3:21.97   
  Gentofte Svømme Klub  3:40.00                 
                     
Josephine Holst Vinther  2004    289  45.98  1:37.86  2:31.00    3:23.32   
  Gentofte Svømme Klub  3:41.76                 
                     
10  Mathilde Edele Borg  2004    289  45.72  1:38.80  2:31.49    3:23.39   
  Hørsholm Svømmeforening  3:30.84                 
                     
11  Lykke Gøtterup Jensen  2004    276  46.76  1:40.74  2:34.20    3:26.59   
  Vest-Brøndby  3:38.43                 
                     
12  Hannah B. Pedersen  2005    275  46.83  1:39.33  2:34.43    3:26.80   
  VAT Copenhagen-MK31  3:10.00                 
                     
13  Freya Ry Nielsen  2005    267  48.37  1:42.60  2:36.17    3:28.96   
  Glostrup Svømme Klub  3:39.58                 
                     
14  Mille Hansen  2005    221  49.55  1:47.12  2:44.86    3:42.38   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:39.39                 
                     
15  Natascha Packert-Frandsen  2005    205  51.55  1:50.39  2:48.74    3:47.93   
  Vest-Brøndby  3:54.65                 
                     
16  Sofie Riis  2005    197  50.32  1:49.69  2:50.86    3:51.07   
  Albertslund IF  4:03.76                 
                     
17  Caroline Svane  2005    195  52.51  1:52.27  2:52.33    3:52.04   
  Vest-Brøndby  4:01.13                 
                     
18  Safira Vestergaard  2005    181  52.89  1:54.21  2:56.50    3:57.72   
  Glostrup Svømme Klub  3:58.54                 
                     
19  Sofie Korczak  2004    179  52.29  1:54.41  2:58.02    3:58.62   
  Swim Team Tåstrup  4:01.84                 
                     
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Liva Gottorp Sørensen  2006    231  49.87  1:46.32  2:42.78    3:39.11   
  Vest-Brøndby  3:48.34                 
                     
Emilie Hartvig-Olsen  2006    226  48.77  1:45.97  2:44.29    3:40.79   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Leonora M Postgaard  2006    194  52.68  1:52.24  2:53.07    3:52.22   
  Glostrup Svømme Klub  3:48.83                 
                     
Rikke Therp  2006    187  51.37  1:51.00  2:53.73    3:54.93   
  Vest-Brøndby  4:12.35                 
                     
Felicia N. Nielsen  2006    171  54.11  1:55.37  2:58.77    4:02.13   
  GTI                   
                     
Anna Blom Bygum  2006    163  55.90  2:00.59  3:03.50    4:06.02   
  Vest-Brøndby  4:13.68                 
                     
Katharina Beyer Hansen  2006    124  59.72  2:09.55  3:22.19    4:29.50   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Philippa Mitchell  2006    92  1:04.36  2:22.44  3:41.08    4:57.55   
  Vest-Brøndby                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  01 oktober 2016 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  10:37 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  01 oktober 2016   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:13   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 oktober 2016         
 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anders Jensen  1987    589  27.98        58.35   
  VAT Copenhagen-MK31  52.82                 
                     
Jonas Nervil Kistorp  1997    589  27.89        58.35   
  Lyngby Svømmeklub  57.11                 
                     
William Matras  1998    537  28.76        1:00.17   
  Gladsaxe Idræts Forening  58.88                 
                     
Jakob Klint Axelsen  1996    527  29.24        1:00.55   
  Lyngby Svømmeklub  1:03.62                 
                     
Riyan Salem  1998    372  32.80        1:07.97   
  Roskilde Svømning  1:05.65                 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Kaas Elmgreen  1999    654  27.43        56.34   
  Lyngby Svømmeklub  55.35                 
                     
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    569  28.38        59.02   
  Lyngby Svømmeklub  59.46                 
                     
Sebastian Bidstrup Lantz  1999    534  29.32        1:00.29   
  Vest-Brøndby  59.94                 
                     
Jacob Funch Jørgensen  1999    513  29.66        1:01.10   
  GTI  1:01.48                 
                     
Oliver Thor Sørensen  2000    475  29.96        1:02.68   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:03.19                 
                     
Rasmus Steenberg  2000    455  30.51        1:03.59   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:04.54                 
                     
Mathias Yu Fagerberg  2000    453  30.45        1:03.68   
  GTI  1:02.36                 
                     
Frederik Hatting Petersen  2000    449  31.03        1:03.85   
  Swim Team Tåstrup  1:01.52                 
                     
Anders Engtorp Olesen  1999    402  32.10        1:06.26   
  Roskilde Svømning  1:08.53                 
                     
10  Emil Johansen  1999    387  32.64        1:07.11   
  Roskilde Svømning  1:04.49                 
                     
11  August Bugge  2000    385  32.84        1:07.24   
  VAT Copenhagen-MK31  1:10.22                 
                     
12  Jonas Hyllested  1999    372  33.16        1:07.96   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:05.20                 
                     
13  Rasmus Paulsen  2000    243  38.11        1:18.39   
  Swim Team Tåstrup  1:19.49                 
                     
14  Silas Bech Rindorf  2000    239  37.34        1:18.79   
  Swim Team Tåstrup  1:20.34                 
                     
15  Morten Kilhof  2000    230  38.82        1:19.82   
  Solrød Svømmeklub  1:25.08                 
                     
16  Bastian Rosgaard Sejberg  2000    204  39.56        1:22.97   
  Solrød Svømmeklub  1:28.60                 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alfred August Grubert  2001    555  29.45        59.52   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:01.11                 
                     
Frederik Riedel Lentz  2001    539  29.33        1:00.10   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:01.65                 
                     
Arthur Dalén Ellegaard  2001    515  29.79        1:01.01   
  Lyngby Svømmeklub  1:01.62                 
                     
Lucas Bruun Strøbek  2001    481  30.63        1:02.40   
  Gentofte Svømme Klub  1:02.45                 
                     
Luccas Dam Brenner  2001    454  30.73        1:03.63   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:02.39                 
                     
David Arneskov  2002    432  31.48        1:04.67   
  Holbæk Svømme Klub  1:07.28                 
                     
Magnus Bækgaard Andersen  2001    407  30.95        1:05.99   
  Hørsholm Svømmeforening  1:03.73                 
                     
August Becktor  2001    399  32.16        1:06.41   
  Gentofte Svømme Klub  1:05.40                 
                     
Hans Mølbak Petersen  2001    397  32.31        1:06.54   
  GTI  1:02.91                 
                     
10  Christoffer Weiss  2001    394  32.12        1:06.70   
  Gentofte Svømme Klub  1:05.57                 
                     
11  Mads Enghave  2002    386  32.38        1:07.16   
  GTI  1:08.61                 
                     
12  Asbjørn Floor-Bøjden  2002    378  32.09        1:07.61   
  Swim Team Tåstrup  1:09.00                 
                     
13  Marcus Dessau  2002    374  32.81        1:07.85   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.82                 
                     
14  Frederik Pedersen  2002    357  33.49        1:08.91   
  Holbæk Svømme Klub  1:09.96                 
                     
15  Carl Terp Larsen  2001    355  33.58        1:09.07   
  VAT Copenhagen-MK31  1:15.00                 
                     
16  William W. Kofoed  2001    346  33.51        1:09.62   
  Roskilde Svømning  1:11.63                 
                     
17  Martin Vennick Haugbølle  2001    328  35.18        1:10.88   
  Hørsholm Svømmeforening  1:11.35                 
                     
18  Christian Skinhøj  2001    318  34.92        1:11.66   
  Gentofte Svømme Klub  1:13.84                 
                     
19  Mads Bjørn Andersen  2001    307  34.92        1:12.48   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.09                 
                     
20  Simon Bergendorff  2002    277  37.44        1:14.97   
  VAT Copenhagen-MK31  1:20.62                 
                     
21  Oliver Skadhauge  2002    270  36.84        1:15.62   
  Swim Team Tåstrup  1:15.46                 
                     
22  Alexander E. Pedersen  2002    269  37.30        1:15.71   
  Holbæk Svømme Klub  1:18.11                 
                     
23  Frederik Helms  2001    259  37.96        1:16.74   
  Vest-Brøndby  1:16.50                 
                     
24  Mikkel Hemmingsen  2002    254  37.20        1:17.19   
  Vest-Brøndby  1:17.75                 
                     
25  Martin Jacobsen  2002    239  38.95        1:18.74   
  Vest-Brøndby  1:19.29                 
                     
26  Michael Elliks  2002    239  38.63        1:18.77   
  VAT Copenhagen-MK31  1:23.64                 
                     
27  Karl-Emil Rohr  2001    199  40.66        1:23.70   
  Vest-Brøndby  1:22.73                 
                     
28  Linus Hiltonsson  2002    180  39.91        1:26.50   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:30.23                 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nickolas Kofoed Thestrup  2003    338  34.80        1:10.20   
  GTI  1:10.51                 
                     
Marco Knudsen  2003    328  35.03        1:10.87   
  GTI  1:13.59                 
                     
Mohammed Ghizzaui  2003    327  34.72        1:10.97   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:14.08                 
                     
Emil Søby  2004    300  35.63        1:13.06   
  GTI  1:19.25                 
                     
Oscar Thinghøjen  2003    278  35.72        1:14.88   
  VAT Copenhagen-MK31  1:16.01                 
                     
Tobias Davidsen  2003    277  36.64        1:14.99   
  Vest-Brøndby  1:19.79                 
                     
Petter Jörud  2003    265  36.65        1:16.13   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:18.16                 
                     
Gustav Conradsen  2003    265  36.49        1:16.15   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:14.01                 
                     
Mikkel Hansen  2003    243  38.48        1:18.32   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:17.60                 
                     
10  Eddie Nilsson  2003    218  39.98        1:21.17   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:27.02                 
                     
11  Simon Rytter Eliasen  2003    216  40.00        1:21.52   
  Holbæk Svømme Klub  1:22.04                 
                     
12  Peter Vinge-Maigaard  2003    215  39.42        1:21.60   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:22.56                 
                     
13  Sebastian Rasmussen  2003    214  39.24        1:21.70   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:24.24                 
                     
14  Lucas Örmon  2003    213  39.52        1:21.84   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:24.03                 
                     
15  Marcus Elkjær Samson  2003    213  40.27        1:21.87   
  Hørsholm Svømmeforening  1:22.13                 
                     
16  Nicolai D. B. Hansen  2004    212  39.77        1:21.94   
  GTI  1:25.88                 
                     
17  Christoffer Skinhøj  2003    210  39.85        1:22.28   
  Gentofte Svømme Klub  1:21.71                 
                     
18  Alexander Marcus Englev  2004    205  40.10        1:22.88   
  GTI  1:34.34                 
                     
19  Lucas Kaavé  2004    195  42.20        1:24.34   
  Hørsholm Svømmeforening  1:24.40                 
                     
20  Noel Ahlbin  2004    181  42.01        1:26.43   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:27.18                 
                     
21  Lauritz Johansen  2004    179  42.00        1:26.65   
  Glostrup Svømme Klub  1:26.13                 
                     
22  Anton Skov Grell  2004    179  43.13        1:26.70   
  Glostrup Svømme Klub  1:25.71                 
                     
23  Frederik Rink Larsen  2004    174  42.59        1:27.53   
  Hørsholm Svømmeforening  1:28.35                 
                     
24  Samuel Risager  2003    166  43.51        1:28.99   
  Glostrup Svømme Klub  1:33.37                 
                     
25  Asger Johansen  2003    161  42.78        1:29.87   
  Glostrup Svømme Klub  1:32.76                 
                     
26  Alex Baes Maidens  2004    157  43.14        1:30.61   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
27  Jonas Vollquartz Svensson  2004    118  48.43        1:39.49   
  Swim Team Tåstrup  1:41.07                 
                     
28  Rasmus Lindberg Vibe  2004    111  48.86        1:41.50   
  GTI  1:37.81                 
                     
Filip Bruhn  2003              DSQ  EFB v25 
  Hørsholm Svømmeforening  1:13.36                 
                     
Kristoffer H. Jensen  2003              DSQ  EFB v/25 
  GTI  1:22.44                 
                     
Victor Schnabelrauch  2003              DSQ  Ej ryglig v/20 
  Swim Team Tåstrup                   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anders Gaard  2006    224  39.63        1:20.48   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:23.10                 
                     
Sean Petersen  2006    220  39.06        1:20.96   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:23.62                 
                     
Carl Emil Ljungdahl  2006    180  44.37        1:26.50   
  Vest-Brøndby  1:25.27                 
                     
Jonathan Skadhauge  2005    160  42.87        1:29.95   
  Swim Team Tåstrup  1:29.67                 
                     
Rasmus Fabricius Pedersen  2005    147  44.60        1:32.52   
  Hørsholm Svømmeforening  1:32.51                 
                     
Ditlev Queitsch  2006    134  46.36        1:35.39   
  Vest-Brøndby  1:40.95                 
                     
Cilas Madsen  2005    133  45.06        1:35.73   
  GTI  1:44.45                 
                     
Josef Shukri  2006    129  46.79        1:36.63   
  Vest-Brøndby  1:43.47                 
                     
Daniel Bastholm  2005    129  47.97        1:36.64   
  GTI  1:45.43                 
                     
10  Frederik Rasmussen  2005    128  47.13        1:36.97   
  Swim Team Tåstrup  1:43.29                 
                     
11  Vincent Borup Schärer  2006    126  48.01        1:37.42   
  GTI  1:39.89                 
                     
12  Toke Olsen  2006    122  46.63        1:38.56   
  VAT Copenhagen-MK31  1:55.00                 
                     
13  Peter K. M. Petersen  2006    119  52.27        1:39.21   
  Swim Team Tåstrup  1:52.03                 
                     
14  Conrad Klyver Vind  2005    113  49.95        1:41.13   
  Vest-Brøndby  1:41.87                 
                     
15  Magnus B. Knudsen  2005    113  50.18        1:41.15   
  VAT Copenhagen-MK31  1:40.00                 
                     
16  Oscar Hansson  2005    106  49.14        1:43.33   
  Glostrup Svømme Klub  1:42.85                 
                     
17  Oscar Vinge-Maigaard  2007    102  52.18        1:44.66   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:42.01                 
                     
18  Rodi Cetinkaya  2006    101  50.61        1:44.75   
  Vest-Brøndby  1:45.77                 
                     
19  Emil Olsen  2006    101  50.66        1:45.02   
  Swim Team Tåstrup  1:49.42                 
                     
20  Hugo Haakansson  2006    100  50.26        1:45.14   
  Vest-Brøndby  1:41.56                 
                     
21  Mathias W. Rasmussen  2005    99  52.23        1:45.43   
  GTI  1:51.10                 
                     
22  Frederik Luca Lamprecht  2006    97  52.53        1:46.13   
  GTI  1:45.32                 
                     
23  William F. Pilgaard  2006    97  51.43        1:46.31   
  Swim Team Tåstrup  1:57.37                 
                     
24  Simon Hasting Toft  2006    92  51.30        1:48.30   
  GTI  1:56.90                 
                     
25  Jonas Hayatzaki  2007    89  53.32        1:49.41   
  Swim Team Tåstrup  2:06.91                 
                     
26  Oliver Holst Bøgeskov  2006    89  51.93        1:49.47   
  GTI  1:56.86                 
                     
27  Gustav Bille Gørtz  2006    85  54.03        1:51.14   
  Albertslund IF  1:48.80                 
                     
28  Jonathan Rasmussen  2006    80  55.49        1:53.45   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:56.77                 
                     
29  Simon Hejbroch  2006    73  57.69        1:57.00   
  Swim Team Tåstrup  2:00.21                 
                     
30  Frederik William Holm  2007    70          1:58.40   
  GTI  2:08.56                 
                     
31  Asger Noah Grænge Hansen  2006    57  59.80        2:06.53   
  GTI  2:16.38                 
                     
Emil Szipli Pedersen  2006              DSQ  Tyvstart 
  GTI                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  01 oktober 2016 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  11:13 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  01 oktober 2016   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:34   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 oktober 2016         
 
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Beckmann  1997    707  30.32        1:01.75   
  GTI  59.41                 
                     
Anna Brandt Nielsen  1998    653  30.75        1:03.40   
  Lyngby Svømmeklub  1:02.54                 
                     
Sophie Amalie Schøn  1999    551  32.60        1:07.11   
  Lyngby Svømmeklub  1:02.99                 
                     
Kristine Barrett  1998    527  32.23        1:08.12   
  GTI  1:06.88                 
                     
Maria Grandt  1998    526  33.37        1:08.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.01                 
                     
Thea Laurberg Simonsen  1997    513  33.66        1:08.74   
  Lyngby Svømmeklub  1:08.79                 
                     
Matilda Klintberg  1999    502  33.70        1:09.22   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:09.06                 
                     
Emily Brophy  1999    501  33.27        1:09.28   
  VAT Copenhagen-MK31  1:10.25                 
                     
Nanna Drewsen  1998    474  34.08        1:10.54   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:08.55                 
                     
10  Emilie Hørlykke  1998    452  34.95        1:11.69   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:07.46                 
                     
11  Thea Hovmand Larsen  1997    424  35.91        1:13.24   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:08.65                 
                     
12  Amanda Højberg  1998    420  35.90        1:13.45   
  Lyngby Svømmeklub  1:07.75                 
                     
13  Josefine Boisen  1996    405  35.81        1:14.35   
  Roskilde Svømning  1:15.57                 
                     
14  Emilie Hermann Schimming  1999    336  37.97        1:19.09   
  Roskilde Svømning  1:17.94                 
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andrea Paaske  2001    545  32.65        1:07.33   
  Roskilde Svømning  1:08.38                 
                     
Caroline Mathiesen  2001    530  33.33        1:07.96   
  Albertslund IF  1:06.67                 
                     
Emma Vileus  2001    506  32.94        1:09.02   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:06.37                 
                     
Emma Bjørnholdt  2000    496  33.40        1:09.48   
  Lyngby Svømmeklub  1:08.86                 
                     
Eva Olsen  2000    492  33.85        1:09.68   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:08.33                 
                     
Zenia Aarestrup  2001    492  34.21        1:09.69   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:10.20                 
                     
Stine Eskebo Nielsen  2001    491  33.72        1:09.72   
  Vest-Brøndby  1:09.03                 
                     
Frida Rödin  2000    453  34.21        1:11.61   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:10.44                 
                     
Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    441  35.07        1:12.25   
  GTI  1:10.46                 
                     
10  Xenia Huryn  2000    418  35.48        1:13.55   
  Swim Team Tåstrup  1:13.53                 
                     
11  Anna Andersen  2001    414  35.62        1:13.80   
  GTI  1:10.56                 
                     
12  Olivia Foltmar-Michaelsen  2001    394  36.97        1:15.01   
  GTI  1:13.51                 
                     
13  Ebba Löfgren  2001    378  37.46        1:16.10   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:19.29                 
                     
14  Nina Andersson-Wulf  2001    166  48.37        1:40.00   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:36.70                 
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicoline Ingeman-Petersen  2002    623  31.06        1:04.40   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:07.94                 
                     
Clara Rybak-Andersen  2003    497  33.99        1:09.44   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.23                 
                     
Julie Laugesen  2003    447  34.42        1:11.94   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:09.45                 
                     
Emilie Holst Lange  2002    447  34.82        1:11.96   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.87                 
                     
Isabella Rosenberg  2003    378  37.59        1:16.10   
  VAT Copenhagen-MK31  1:17.62                 
                     
Mathilde Nielsen  2003    367  37.26        1:16.80   
  Holbæk Svømme Klub  1:17.91                 
                     
Alberte Fie Petersen  2002    361  37.85        1:17.22   
  Roskilde Svømning  1:19.48                 
                     
Alice Skoglund  2003    361  37.54        1:17.28   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:19.59                 
                     
Sasia Lundhus  2002    354  37.38        1:17.72   
  Vest-Brøndby  1:16.44                 
                     
10  Emma Hebsgaard Nielsen  2003    352  37.41        1:17.90   
  GTI  1:18.47                 
                     
11  Sofia Levisen  2002    345  37.54        1:18.43   
  Solrød Svømmeklub  1:23.49                 
                     
12  Elena Westmark Holm  2003    337  38.43        1:19.07   
  Hørsholm Svømmeforening  1:20.91                 
                     
13  Klara Rödin  2003    330  38.76        1:19.58   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:21.44                 
                     
14  Annika Egenhardt  2003    310  38.86        1:21.31   
  Vest-Brøndby  1:24.17                 
                     
15  Caroline Gerlach  2002    291  40.13        1:22.98   
  Roskilde Svømning  1:20.78                 
                     
16  Victoria Husted Volden  2003    290  40.30        1:23.09   
  Hørsholm Svømmeforening  1:22.14                 
                     
17  Mia Witt  2002    287  40.16        1:23.36   
  Vest-Brøndby  1:23.09                 
                     
18  Lærke Samsø Svenningsen  2002    268  41.98        1:25.34   
  Solrød Svømmeklub  1:27.15                 
                     
19  Cornelia Hökmark  2002    258  40.75        1:26.42   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:29.20                 
                     
20  Lærke Blond  2003    224  43.90        1:30.53   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:31.51                 
                     
21  Silja Mortensen  2003    216  44.54        1:31.65   
  Albertslund IF  1:30.62                 
                     
22  Siff Øhlenschlæger  2003    107          1:55.83   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Mette Gade Nielsen  2002              DSQ  EFB v50 
  Swim Team Tåstrup  1:43.51                 
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asta Poulsen Dolan  2004    388  36.60        1:15.43   
  Gentofte Svømme Klub  1:16.55                 
                     
Clara Toft  2004    368  37.99        1:16.78   
  Gentofte Svømme Klub  1:18.59                 
                     
Mathilde Mathiesen  2004    353  37.93        1:17.80   
  Albertslund IF  1:17.84                 
                     
Martha Hjuler Britze  2004    349  37.65        1:18.15   
  Hørsholm Svømmeforening  1:19.84                 
                     
Emma Zambrano Thorsen  2004    339  38.27        1:18.89   
  VAT Copenhagen-MK31  1:17.20                 
                     
Schastine Skifter Tabor  2005    336  37.34        1:19.11   
  Swim Team Tåstrup  1:16.69                 
                     
Anna Maria Madsen  2004    316  38.90        1:20.77   
  Swim Team Tåstrup  1:19.42                 
                     
Anne Sofie Devantier  2004    296  40.44        1:22.48   
  Vest-Brøndby  1:19.65                 
                     
Caroline Salskov Jensen  2005    293  40.25        1:22.80   
  Hørsholm Svømmeforening  1:19.52                 
                     
10  Liva Lund Hansen  2005    289  39.05        1:23.14   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:24.29                 
                     
11  Clara Schmedes  2004    286  39.67        1:23.48   
  GTI  1:27.53                 
                     
12  Viktoria Freja Sørensen  2004    285  39.76        1:23.55   
  Swim Team Tåstrup  1:19.98                 
                     
13  Emma Kjer Rasmussen  2004    282  40.95        1:23.87   
  VAT Copenhagen-MK31  1:30.20                 
                     
14  Clara Hartvig-Olsen  2004    281  41.73        1:23.95   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:25.71                 
                     
15  Kajsa Söderholm  2004    262  42.18        1:25.97   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:25.78                 
                     
16  Julie Dahl  2004    257  41.62        1:26.49   
  Glostrup Svømme Klub  1:27.70                 
                     
17  Josephine Lysdahl  2004    244  42.55        1:27.97   
  Hørsholm Svømmeforening  1:33.09                 
                     
18  Astrid Høffer  2004    239  43.12        1:28.56   
  Swim Team Tåstrup  1:25.01                 
                     
19  Kajsa Salomonsen  2005    239  43.36        1:28.64   
  VAT Copenhagen-MK31  1:34.33                 
                     
20  Annika Britt Larsen  2005    220  45.39        1:31.04   
  GTI  1:33.16                 
                     
21  Thea Mikkelsen  2005    220  45.13        1:31.10   
  Glostrup Svømme Klub  1:33.33                 
                     
22  Nomi I. K. Schau  2004    212  45.17        1:32.18   
  GTI  1:30.11                 
                     
23  Filippa Eiler  2005    211  44.51        1:32.40   
  VAT Copenhagen-MK31  1:40.79                 
                     
24  Laura Thomadsen  2004    210  44.55        1:32.46   
  Glostrup Svømme Klub  1:37.66                 
                     
25  Julie Segato  2005    210  45.10        1:32.50   
  GTI  1:39.30                 
                     
26  Frida Høj Andersen  2005    202  46.22        1:33.75   
  GTI  1:36.09                 
                     
27  Lærke Marie Clausen  2005    192  46.74        1:35.34   
  GTI  1:45.48                 
                     
28  Mathilde Busch Erhardi  2004    187  45.59        1:36.13   
  Hørsholm Svømmeforening  1:38.58                 
                     
29  Ella Gohr Metz  2005    185  47.51        1:36.41   
  Vest-Brøndby  1:45.85                 
                     
30  Cille Kirketerp  2005    163  49.11        1:40.68   
  VAT Copenhagen-MK31  2:00.00                 
                     
31  Helena Fogh Kronborg  2005    162  48.97        1:40.76   
  Swim Team Tåstrup  1:42.75                 
                     
32  Laura Kall  2005    151  49.48        1:43.21   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:50.23                 
                     
33  Laila Elliks  2005    151  49.78        1:43.34   
  VAT Copenhagen-MK31  2:00.00                 
                     
34  Caroline Svane  2005    140          1:45.73   
  Vest-Brøndby  1:47.43                 
                     
35  Lilya Oregan  2005    126  53.64        1:49.58   
  VAT Copenhagen-MK31  2:03.36                 
                     
36  Safira Vestergaard  2005    125  54.05        1:49.77   
  Glostrup Svømme Klub  1:48.98                 
                     
37  Luna Luminari  2005    108  55.98        1:55.26   
  VAT Copenhagen-MK31  2:00.00                 
                     
38  Freja Johanna Kepser  2005    99          1:58.83   
  Albertslund IF                   
                     
Latisha Asomaning  2004              DSQ  EFB v/50 
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Laura L. Hørning  2004              DSQ  Tyvstart 
  Glostrup Svømme Klub  1:19.29                 
                     
Mathilde U. Thorborg  2005              DSQ  Ej. Rygl.v25 
  Vest-Brøndby                   
                     
Mille Høiby Jørgensen  2004              DSQ  EFB v/25 
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Nora Kejser  2004              DSQ  EFB v50 
  VAT Copenhagen-MK31  1:48.71                 
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Dicte Laurberg Vedel  2006    214  44.83        1:31.92   
  Swim Team Tåstrup  1:30.97                 
                     
Alma Møller-Ern  2006    187  46.20        1:36.21   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:36.65                 
                     
Alberte Crone Larsen  2006    185  47.71        1:36.48   
  GTI  1:48.87                 
                     
Elisabeth Augusta Englev  2006    178  45.98        1:37.81   
  GTI  1:36.17                 
                     
Frida Caroline Knudsen  2007    169  49.19        1:39.34   
  GTI  1:52.72                 
                     
Petrea Hostrup Stærke  2006    163  47.72        1:40.69   
  Glostrup Svømme Klub  1:41.06                 
                     
Mathilde Willumsen  2006    161  48.43        1:41.02   
  GTI                   
                     
Malouca Laura Bruun  2007    146  50.02        1:44.45   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Sabrina Meldgaard Pejø  2006    144  49.31        1:44.85   
  GTI                   
                     
10  Marie Strandquist  2007    129  51.26        1:48.69   
  Albertslund IF  1:46.61                 
                     
11  Lykke Jørgensen  2006    128  52.90        1:49.02   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:05.90                 
                     
12  Lara Ghizzaui  2007    123  53.95        1:50.44   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:17.46                 
                     
13  Rebecca Loft Helms  2006    122  54.66        1:50.92   
  Vest-Brøndby  1:48.97                 
                     
14  Alma Høj Andersen  2007    119  53.89        1:51.62   
  GTI  1:53.86                 
                     
15  Marie Skole Sørensen  2006    119  53.96        1:51.77   
  GTI  2:03.57                 
                     
16  Sophie Amalie Rasmussen  2006    116  56.86        1:52.58   
  GTI  1:52.79                 
                     
17  Johanna Rasmussen  2006    115          1:52.89   
  VAT Copenhagen-MK31  1:55.00                 
                     
18  Regitze Rosenkrantz  2006    109  56.35        1:54.87   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
19  Malene Dithmar  2006    104  55.27        1:56.68   
  GTI  2:08.35                 
                     
20  Nicole Damshøj Andersen  2006    100  59.53        1:58.26   
  GTI                   
                     
21  Maja Hansen  2006    93  1:01.08        2:01.18   
  Swim Team Tåstrup  1:57.59                 
                     
22  Celina Bruhn Kyhnæb  2006    76  1:05.60        2:09.74   
  GTI  2:17.99                 
                     
Alberte K. Andersen  2006              DNS   
  Vest-Brøndby  1:50.30                 
                     
Emma Haagen  2006              DSQ  EFB v75 
  Swim Team Tåstrup  1:52.12                 
                     
Liva Josephine Lang  2006              DSQ  Baneskift og tovtræk 
  GTI                   
                     
Maya Amstrup Riis  2007              DSQ  EFB v75 
  Vest-Brøndby  1:46.66                 
                     
Sandra Bünsov Frederiksen  2007              DSQ  EFB v25 
  Vest-Brøndby  1:51.29                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  01 oktober 2016 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  11:34 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  01 oktober 2016   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:57   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 oktober 2016         
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Vibsig Berding  1996    611          25.69   
  Gladsaxe Idræts Forening  25.16                 
Anton Olsen  1998    587          26.03   
  Gladsaxe Idræts Forening  25.23                 
Oliver Huban  1996    586          26.05   
  Vest-Brøndby  26.46                 
Morten Møller Jensen  1992    532          26.90   
  Vest-Brøndby  26.06                 
Jon Riedel Pedersen  1998    492          27.61   
  VAT Copenhagen-MK31  27.49                 
Riyan Salem  1998    469          28.04   
  Roskilde Svømning  27.67                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Linus Koefoed Weiss  1999    540          26.77   
  Hovedstadens Svømmeklub  25.71                 
Lars Thor Sørensen  1999    520          27.10   
  Vest-Brøndby  26.23                 
Jacob Funch Jørgensen  1999    460          28.22   
  GTI  28.71                 
August Bugge  2000    428          28.91   
  VAT Copenhagen-MK31  32.00                 
Frederik Presskorn  2000    410          29.33   
  Gladsaxe Idræts Forening  28.35                 
Kristoffer Rasmusen  2000    365          30.50   
  Swim Team Tåstrup  33.50                 
Silas Bech Rindorf  2000    334          31.41   
  Swim Team Tåstrup  32.79                 
Patrick S. Hansen  2000    284          33.15   
  Swim Team Tåstrup  33.23                 
Rasmus Paulsen  2000    219          36.14   
  Swim Team Tåstrup  38.44                 
Bastian Rosgaard Sejberg  2000              DNS   
  Solrød Svømmeklub  32.30                 
Mikkel Salmansen  2000              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939  27.44                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias Dan Hansen  2002    553          26.55   
  Glostrup Svømme Klub  26.45                 
Leo Badaker  2002    478          27.88   
  Gentofte Svømme Klub  26.94                 
William Christoffersen  2001    473          27.96   
  Gladsaxe Idræts Forening  28.07                 
Andreas Thybo Ganzhorn  2001    459          28.26   
  Vest-Brøndby  28.99                 
Magnus Bækgaard Andersen  2001    454          28.36   
  Hørsholm Svømmeforening  27.75                 
Theodor L Munch-Jensen  2002    409          29.36   
  Solrød Svømmeklub  29.59                 
Martin Vennick Haugbølle  2001    405          29.45   
  Hørsholm Svømmeforening  28.94                 
Marcus Munkholm  2001    403          29.50   
  Vallensbæk IF Af 1939  30.12                 
Casper Koch  2002    383          30.01   
  GTI  30.30                 
10  Asger Væver Hartvig  2002    368          30.40   
  Hørsholm Svømmeforening  32.23                 
11  Mikkel Gummer  2002    365          30.48   
  GTI  29.96                 
12  Mads Baltzer  2002    363          30.54   
  GTI  31.62                 
13  Christopher H. Brown  2002    363          30.56   
  Holbæk Svømme Klub  31.55                 
14  Kevin Liang  2002    361          30.61   
  GTI  30.92                 
15  Lucas Jensen  2001    360          30.62   
  Vest-Brøndby  30.84                 
16  Sebastian Bonde  2002    347          31.02   
  Holbæk Svømme Klub  31.89                 
17  Rasmus Hatting Petersen  2002    346          31.05   
  Swim Team Tåstrup  31.04                 
18  Frederik Emil Bækgaard  2002    332          31.46   
  Vest-Brøndby  32.53                 
19  Simon Bergendorff  2002    307          32.30   
  VAT Copenhagen-MK31  34.20                 
20  Martin Jacobsen  2002    290          32.90   
  Vest-Brøndby  34.44                 
21  Rasmus Emil Poulsen  2001    287          33.04   
  Swim Team Tåstrup  34.80                 
22  Christoffer Hove  2002    285          33.10   
  Hørsholm Svømmeforening  32.98                 
23  Alexander E. Pedersen  2002    272          33.61   
  Holbæk Svømme Klub  33.67                 
24  Michael Elliks  2002    266          33.89   
  VAT Copenhagen-MK31  33.00                 
25  Nikolas Hviid Andersen  2002    187          38.11   
  Hørsholm Svømmeforening  41.33                 
26  William Jensen  2002    111          45.26   
  Swim Team Tåstrup  44.98                 
Hans Mølbak Petersen  2001              DSQ  Tyvstart 
  GTI  26.08                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Nickelsen  2003    538          26.80   
  Vallensbæk IF Af 1939  26.54                 
Christopher G. Trandum  2003    397          29.65   
  Gentofte Svømme Klub  30.34                 
Malte Egholm Brøns  2003    345          31.06   
  Hørsholm Svømmeforening  30.67                 
Kristoffer H. Jensen  2003    284          33.14   
  GTI  32.73                 
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004    276          33.48   
  GTI  32.67                 
Emil Søby  2004    272          33.64   
  GTI  34.40                 
Esben Brasch Jensen  2003    252          34.47   
  GTI  37.38                 
Karl August B. Balle  2003    246          34.79   
  Gentofte Svømme Klub  34.06                 
Christoffer Skinhøj  2003    244          34.87   
  Gentofte Svømme Klub  35.83                 
10  Oliver Brixner  2003    232          35.44   
  Holbæk Svømme Klub  29.93                 
11  Marcus Elkjær Samson  2003    216          36.31   
  Hørsholm Svømmeforening  34.20                 
12  Oscar Isberg  2004    214          36.40   
  GTI  39.11                 
13  Sebastian Hviid Larsen  2004    212          36.53   
  Hørsholm Svømmeforening  37.79                 
14  Leonard Steen Jensen  2003    208          36.79   
  Gentofte Svømme Klub  35.53                 
15  Daniel Bornhøft Nielsen  2004    205          36.92   
  Vest-Brøndby  38.71                 
16  Alexander Cueto Rasmussen  2004    203          37.08   
  Swim Team Tåstrup  41.18                 
17  Lucas Kaavé  2004    199          37.32   
  Hørsholm Svømmeforening  37.61                 
18  Janus Schnabl  2003    195          37.58   
  Hørsholm Svømmeforening  41.32                 
19  Jakob Nadeem Alwan  2003    175          38.95   
  Swim Team Tåstrup  39.46                 
20  Simon Rytter Eliasen  2003    174          38.99   
  Holbæk Svømme Klub  37.67                 
21  Grigory Selivanov  2004    158          40.28   
  VAT Copenhagen-MK31  43.15                 
22  Frederik Rink Larsen  2004    152          40.83   
  Hørsholm Svømmeforening  42.31                 
23  William Pohl Stangerup  2004    121          43.97   
  Hørsholm Svømmeforening                   
24  William Mitchell  2004    116          44.64   
  Vest-Brøndby  44.80                 
25  Kalle Gerner Knudsen  2004    106          46.05   
  Swim Team Tåstrup  46.91                 
26  Esben Rasmussen  2004    103          46.41   
  Vest-Brøndby  1:03.42                 
26  William Gervø  2003    103          46.41   
  Swim Team Tåstrup  45.40                 
28  Rasmus Lindberg Vibe  2004    95          47.69   
  GTI                   
Jeppe Kjær  2004              DNS   
  Swim Team Tåstrup  44.80                 
Julius Rix Melchiorsen  2004              DSQ  Tyvstart 
  Hørsholm Svømmeforening  40.93                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sean Petersen  2006    230          35.56   
  Vallensbæk IF Af 1939  35.34                 
Anders Gaard  2006    217          36.25   
  Vallensbæk IF Af 1939  35.81                 
Magnus Ulrik Larsen  2005    211          36.60   
  GTI  38.43                 
Sebastian Rendlev  2005    198          37.35   
  Vallensbæk IF Af 1939  37.42                 
Cilas Madsen  2005    169          39.42   
  GTI  40.02                 
Daniel Bastholm  2005    145          41.42   
  GTI  40.14                 
Alexander Nørby  2006    142          41.77   
  Hørsholm Svømmeforening  44.19                 
Rasmus Fabricius Pedersen  2005    120          44.12   
  Hørsholm Svømmeforening  45.72                 
Oscar Hansson  2005    100          46.93   
  Glostrup Svømme Klub  46.96                 
10  Carl Emil Ljungdahl  2006    99          47.06   
  Vest-Brøndby                   
11  Marius Mains  2005    82          50.15   
  GTI  48.97                 
12  Marius Hedvang Segato  2007    79          50.68   
  GTI  56.47                 
13  Sigurd Chistopher Vickery  2005    76          51.31   
  Vest-Brøndby                   
14  Sebastian Egenhardt  2006    58          56.25   
  Vest-Brøndby  1:00.80                 
15  Adam Wagner  2007    50          58.96   
  Vest-Brøndby                   
16  Magnus Rasmussen  2006    44          1:01.29   
  Vest-Brøndby                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  01 oktober 2016 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  11:57 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  01 oktober 2016   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  12:25   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 oktober 2016         
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristine Barrett  1998    579          29.24   
  GTI  28.05                 
Matilda Klintberg  1999    574          29.32   
  Vellinge-Näsets Simklubb  28.61                 
Ida Agerbak Trandum  1996    557          29.62   
  Gladsaxe Idræts Forening  28.80                 
Freja Gram  1999    504          30.62   
  Gladsaxe Idræts Forening  29.67                 
Emily Brophy  1999    470          31.34   
  VAT Copenhagen-MK31  30.90                 
Emilie Hørlykke  1998    437          32.12   
  Gladsaxe Idræts Forening  30.44                 
Delphine Møller  1999    405          32.93   
  Vest-Brøndby  33.12                 
Veronika Storm  1998    373          33.85   
  Gladsaxe Idræts Forening  31.66                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Missing  2001    609          28.76   
  Vest-Brøndby  28.58                 
Andrea Paaske  2001    583          29.17   
  Roskilde Svømning  29.12                 
Ingrid Bo Andersen  2001    568          29.43   
  Roskilde Svømning  29.23                 
Victoria Vorm  2001    536          30.00   
  Vallensbæk IF Af 1939  30.29                 
Emilie Larsen  2001    498          30.75   
  Vest-Brøndby  30.37                 
Katrine Tetzschner Madsen  2000    484          31.05   
  Gladsaxe Idræts Forening  29.46                 
Stine Eskebo Nielsen  2001    450          31.80   
  Vest-Brøndby  30.45                 
Ida Just Mikkelsen  2001    439          32.06   
  Gladsaxe Idræts Forening  31.34                 
Alicia Virgili  2000    350          34.58   
  Vellinge-Näsets Simklubb  35.62                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Barrett  2002    729          27.08   
  GTI  26.69                 
Mia Rindshøj  2003    566          29.46   
  Gentofte Svømme Klub  29.97                 
Lærke Rask Sander  2002    543          29.88   
  VAT Copenhagen-MK31  30.26                 
Julie Laugesen  2003    529          30.13   
  Vallensbæk IF Af 1939  29.46                 
Johanne Hingebjerg  2002    505          30.60   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.85                 
Anna Wrist-Elkjær  2003    464          31.47   
  Swim Team Tåstrup  30.07                 
Caroline Veggerby  2003    455          31.68   
  Vallensbæk IF Af 1939  31.98                 
Alberte V. Bisgaard  2003    434          32.19   
  Gentofte Svømme Klub  31.94                 
Julie Wolter  2003    433          32.22   
  GTI  33.07                 
10  Victoria Leth  2002    423          32.46   
  Gladsaxe Idræts Forening  31.47                 
11  Elena Westmark Holm  2003    417          32.62   
  Hørsholm Svømmeforening  32.33                 
12  Astrid Thimmer  2003    408          32.85   
  Hørsholm Svømmeforening  34.79                 
13  Julie Frisch Hoff  2002    391          33.33   
  Hørsholm Svømmeforening  32.72                 
14  Sofia Levisen  2002    309          36.03   
  Solrød Svømmeklub  43.77                 
15  Emma Hjort Kaas  2002    299          36.42   
  Hørsholm Svømmeforening  35.30                 
16  Sasia Lundhus  2002    297          36.53   
  Vest-Brøndby  37.87                 
17  Mie Mørkedal  2003    297          36.54   
  Holbæk Svømme Klub  36.78                 
18  Victoria Husted Volden  2003    295          36.61   
  Hørsholm Svømmeforening  36.17                 
19  Julie Silberg  2002    286          36.99   
  Solrød Svømmeklub  36.54                 
20  Caroline Meyer  2002    268          37.80   
  Hørsholm Svømmeforening  36.07                 
21  Amalie Nissov-Johannsen  2003    263          38.01   
  Vest-Brøndby  40.52                 
22  Mia Witt  2002    253          38.53   
  Vest-Brøndby  39.34                 
23  Viola Demuth Andersen  2003    247          38.81   
  Gentofte Svømme Klub  37.18                 
24  Anna Foverskov  2002    243          39.02   
  Holbæk Svømme Klub  39.07                 
25  Lea Andersen  2003    193          42.15   
  Holbæk Svømme Klub  44.86                 
26  Ida Bekker Poulsen  2002    173          43.74   
  Solrød Svømmeklub  45.31                 
27  Julie Gerner Knudsen  2002    143          46.61   
  Swim Team Tåstrup                   
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Bruun Høvring  2004    485          31.01   
  VAT Copenhagen-MK31  30.91                 
Josefine Arbo Sørensen  2004    397          33.16   
  GTI  32.58                 
Emma Zambrano Thorsen  2004    374          33.83   
  VAT Copenhagen-MK31  33.46                 
Emilia C. R. Olsen  2004    363          34.17   
  VAT Copenhagen-MK31  35.00                 
Liva Søby  2004    319          35.68   
  VAT Copenhagen-MK31  39.43                 
Mathilde Bennetzen  2004    309          36.05   
  Vest-Brøndby  42.04                 
Antoinette Zafra  2005    294          36.66   
  Glostrup Svømme Klub  37.70                 
Kaya Vennick Haugbølle  2004    284          37.08   
  Hørsholm Svømmeforening  36.32                 
Clara Schmedes  2004    267          37.86   
  GTI  41.51                 
10  Clara Secher Termansen  2005    262          38.08   
  Hørsholm Svømmeforening  37.54                 
11  Ida Mørk  2004    240          39.20   
  GTI  39.89                 
12  Kajsa Salomonsen  2005    237          39.38   
  VAT Copenhagen-MK31  38.00                 
13  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    234          39.53   
  Solrød Svømmeklub  48.62                 
14  Lykke Gøtterup Jensen  2004    219          40.42   
  Vest-Brøndby  41.29                 
15  Annika Britt Larsen  2005    210          40.96   
  GTI  43.27                 
16  Emilia Gotfredsen  2005    207          41.19   
  GTI  43.69                 
17  Josephine Lysdahl  2004    201          41.60   
  Hørsholm Svømmeforening  40.38                 
18  Annika Køhn  2005    197          41.87   
  Vallensbæk IF Af 1939  49.54                 
19  Natacha Munch  2005    181          43.06   
  Solrød Svømmeklub  46.15                 
20  Ida Jacobsen  2005    173          43.71   
  Vest-Brøndby  44.50                 
21  Emma Hou Theilade Klausen  2005    147          46.11   
  GTI  49.86                 
22  Smilla Askvig  2004    126          48.53   
  GTI  54.42                 
23  Emma Riis  2005    121          49.27   
  Albertslund IF                   
24  Natascha Packert-Frandsen  2005    106          51.40   
  Vest-Brøndby  49.84                 
25  Laura Kall  2005    95          53.40   
  Vallensbæk IF Af 1939  51.97                 
26  Amanda L. Munch-Jensen  2005    81          56.32   
  Solrød Svømmeklub  1:27.72                 
Asta Kristensen  2004              DNS   
  Albertslund IF  42.27                 
Frederikke Falk-List  2004              DSQ  Neddykket efter 15m 
  Gentofte Svømme Klub  32.58                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Liv Madsen  2006    291          36.76   
  GTI  39.54                 
Alma Møller-Ern  2006    271          37.66   
  Vallensbæk IF Af 1939  37.75                 
Leonora M Postgaard  2006    171          43.91   
  Glostrup Svømme Klub  42.08                 
Sarah Gudme  2007    170          43.96   
  Vallensbæk IF Af 1939  45.07                 
Regitze Rosenkrantz  2006    158          45.07   
  Glostrup Svømme Klub  54.15                 
Mathilde Willumsen  2006    158          45.09   
  GTI  46.56                 
Katharina Beyer Hansen  2006    139          46.99   
  Glostrup Svømme Klub  57.54                 
Rebecca Ella Madsen  2006    120          49.33   
  Swim Team Tåstrup  53.42                 
Emma Haagen  2006    115          50.04   
  Swim Team Tåstrup  52.27                 
10  Lykke Jørgensen  2006    113          50.32   
  Vallensbæk IF Af 1939  51.23                 
11  Sarah Ankjær Pedersen  2006    104          51.73   
  GTI  56.21                 
12  Caroline Rygaard Hansen  2006    102          52.15   
  Solrød Svømmeklub  1:11.24                 
13  Jaqueline Haack  2006    100          52.49   
  Solrød Svømmeklub                   
14  Rebecca Loft Helms  2006    94          53.53   
  Vest-Brøndby  51.16                 
15  Isabella M. Madsen  2007    83          55.86   
  Swim Team Tåstrup  55.11                 
16  Maya Amstrup Riis  2007    68          59.46   
  Vest-Brøndby                   
17  Marie Nissov-Johansen  2006    66          1:00.29   
  Vest-Brøndby  53.81                 
18  Marie Strandquist  2007    59          1:02.42   
  Albertslund IF  57.97                 
19  Philippa Mitchell  2006    51          1:05.35   
  Vest-Brøndby                   
Camille Cueto Rasmussen  2006              DSQ  Brystben v/25 
  Swim Team Tåstrup  47.04                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  01 oktober 2016 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  12:25 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  01 oktober 2016   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  12:23   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 oktober 2016         
 
 
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Óli Mortensen  1996    753  59.33  2:01.15  3:01.91  4:02.35  8:07.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  8:30.00      5:03.35  6:04.85  7:06.28       
                     
Jonas Nervil Kistorp  1997    603  59.46  2:04.24  3:10.87  4:17.71  8:44.58   
  Lyngby Svømmeklub  8:35.08      5:24.80  6:31.53  7:38.63       
                     
Jakob Klint Axelsen  1996    585  1:02.18  2:10.07  3:18.56  4:26.95  8:49.92   
  Lyngby Svømmeklub  8:53.21      5:32.88  6:38.51  7:44.54       
                     
 
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    644  1:00.29  2:05.35  3:11.79  4:17.15  8:33.46   
  Lyngby Svømmeklub  8:45.00      5:21.93  6:26.60  7:30.35       
                     
Valdemar Mariegaard  1999    594  1:01.19  2:06.66  3:13.76  4:22.17  8:47.22   
  Vest-Brøndby  8:41.00      5:29.20  6:37.29  7:44.48       
                     
William Lehn-Schiøler  2000    592  1:02.26  2:08.26  3:14.43  4:21.67  8:48.06   
  Gladsaxe Idræts Forening  8:47.63      5:28.39  6:36.09  7:43.33       
                     
Andreas Kaas Elmgreen  1999    552  1:02.77  2:10.53  3:19.45  4:28.62  9:00.32   
  Lyngby Svømmeklub  8:55.00      5:36.82  6:46.47  7:54.54       
                     
 
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    566  1:02.66  2:10.01  3:18.69  4:25.83  8:56.00   
  Lyngby Svømmeklub  8:55.00      5:33.66  6:42.33  7:50.06       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  01 oktober 2016 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  12:23 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  01 oktober 2016   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  13:01   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 oktober 2016         
 
 
Løb 8, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Anna Brandt Nielsen  1998    660  1:07.02  2:17.14  3:26.82  4:36.80  17:35.81   
  Lyngby Svømmeklub  18:30.00      5:46.96  6:57.43  8:08.08  9:19.16     
          10:29.82  11:40.80  12:51.70  14:03.31     
          15:15.08  16:26.47         
                     
Vera Staun Hansen  1999    590  1:08.75  2:22.25  3:35.87  4:49.57  18:16.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  17:55.00      6:03.66  7:17.19  8:31.65  9:45.93     
          10:59.84  12:12.70  13:26.02  14:39.49     
          15:52.81  17:06.09         
                     
Amanda Højberg  1998    562  1:11.23  2:25.83  3:41.09  4:56.19  18:34.32   
  Lyngby Svømmeklub  19:00.00      6:11.12  7:25.66  8:40.59  9:54.66     
          11:08.50  12:22.63  13:37.41  14:52.16     
          16:06.46  17:20.73         
                     
Kamilla Larsen  1996    557  1:10.80  2:25.88  3:41.07  4:56.28  18:37.41   
  Gladsaxe Idræts Forening  18:02.67      6:11.11  7:25.99  8:40.50  9:55.24     
          11:09.61  12:24.53  13:39.77  14:53.99     
          16:08.81  17:23.83         
                     
Thea Laurberg Simonsen  1997    542  1:10.76  2:25.35  3:40.86  4:56.60  18:47.39   
  Lyngby Svømmeklub  19:00.00      6:12.49  7:28.42  8:44.08  10:00.07     
          11:15.53  12:30.85  13:46.86  15:02.61     
          16:18.04  17:33.77         
                     
 
Løb 8, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Josefine Strand Nielsen  2000    685  1:05.83  2:15.05  3:24.82  4:34.89  17:23.10   
  Hovedstadens Svømmeklub  17:15.80      5:44.43  6:54.71  8:05.34  9:15.37     
          10:25.14  11:34.54  12:44.72  13:54.58     
          15:04.84  16:14.63         
                     
Emma Bjørnholdt  2000    598  1:08.79  2:20.87  3:33.95  4:47.41  18:11.22   
  Lyngby Svømmeklub  19:00.00      6:00.28  7:12.85  8:25.17  9:37.90     
          10:50.38  12:03.14  13:16.55  14:30.77     
          15:45.03  16:58.57         
                     
Anna Aavang Brendstrup  2000    586  1:07.36  2:18.99  3:31.87  4:45.65  18:18.90   
  Roskilde Svømning  18:00.71      5:59.18  7:12.54  8:26.02  9:39.74     
          10:53.04  12:06.90  13:21.35  14:36.82     
          15:51.85  17:06.03         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  01 oktober 2016 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  13:01 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  01 oktober 2016   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  13:34   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 oktober 2016         
 
 
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Giano Grillo  1998    611  27.60  1:01.89  1:40.43    2:09.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:12.06                 
                     
Jakob Klint Axelsen  1996    607  28.38  1:03.37  1:38.65    2:09.45   
  Lyngby Svømmeklub  2:04.35                 
                     
Jonathan Müller  1997    559  28.63  1:03.35  1:41.47    2:13.05   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:05.76                 
                     
Oliver Huban  1996    555  28.68  1:02.75  1:42.21    2:13.39   
  Vest-Brøndby  2:08.23                 
                     
Anton Olsen  1998    539  28.11  1:02.73  1:44.12    2:14.65   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:08.23                 
                     
Timon Wedekind  1996    534  29.59  1:04.53  1:42.72    2:15.08   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:17.14                 
                     
Rasmus Hasemann  1996    531  27.63  1:02.57  1:42.41    2:15.33   
  VAT Copenhagen-MK31  2:09.76                 
                     
Jonas Nervil Kistorp  1997    482  27.36  1:02.03  1:46.35    2:19.79   
  Lyngby Svømmeklub  2:14.73                 
                     
 
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Rindshøj  1999    677  27.97  1:00.47  1:36.29    2:04.80   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:04.42                 
                     
Andreas Kaas Elmgreen  1999    671  27.82  1:00.16  1:36.42    2:05.19   
  Lyngby Svømmeklub  2:02.33                 
                     
Rasmus Steenberg  2000    604  28.37  1:02.74  1:39.54    2:09.67   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:15.09                 
                     
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    556  28.02  1:02.71  1:42.94    2:13.26   
  Lyngby Svømmeklub  2:05.20                 
                     
Thor Nilsson Pedersen  2000    531  30.06  1:04.83  1:42.95    2:15.36   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:18.17                 
                     
Mathias Yu Fagerberg  2000    515  27.85  1:04.13  1:42.94    2:16.70   
  GTI  2:13.48                 
                     
Anders Engtorp Olesen  1999    494  30.34  1:05.22  1:46.48    2:18.68   
  Roskilde Svømning  2:21.12                 
                     
Jonas Hyllested  1999    455  30.45  1:08.29  1:47.98    2:22.46   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:17.71                 
                     
Morten Kilhof  2000    247  38.83  1:24.08  2:17.15    2:54.50   
  Solrød Svømmeklub  2:59.47                 
                     
Silas Bech Rindorf  2000              DSQ  EFB v75 
  Swim Team Tåstrup  2:55.99                 
                     
 
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lucas Bruun Strøbek  2001    562  29.26  1:03.51  1:42.07    2:12.84   
  Gentofte Svømme Klub  2:13.10                 
                     
Arthur Dalén Ellegaard  2001    559  29.08  1:06.14  1:43.57    2:13.02   
  Lyngby Svømmeklub  2:08.30                 
                     
Carl-Emil Lønborg  2002    526  29.45  1:04.79  1:43.04    2:15.75   
  Gentofte Svømme Klub  2:16.25                 
                     
Alfred August Grubert  2001    519  30.39  1:05.34  1:44.59    2:16.38   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:16.21                 
                     
Casper Mørkhøj Hartington  2002    506  31.46  1:10.62  1:45.40    2:17.51   
  GTI  2:22.44                 
                     
Frederik Riedel Lentz  2001    499  29.20  1:05.97  1:47.84    2:18.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:21.42                 
                     
David Arneskov  2002    494  30.99  1:06.22  1:46.94    2:18.63   
  Holbæk Svømme Klub  2:21.87                 
                     
Asger Væver Hartvig  2002    447  31.88  1:10.52  1:49.91    2:23.34   
  Hørsholm Svømmeforening  2:22.48                 
                     
Martin Vennick Haugbølle  2001    435  30.95  1:10.00  1:51.54    2:24.59   
  Hørsholm Svømmeforening  2:20.84                 
                     
10  August Becktor  2001    426  30.56  1:07.74  1:51.84    2:25.62   
  Gentofte Svømme Klub  2:28.72                 
                     
11  Albert Voldum Krog  2001    422  32.76  1:11.12  1:51.17    2:26.05   
  Vest-Brøndby  2:25.68                 
                     
12  Marcus Dessau  2002    407  31.79  1:09.15  1:54.50    2:27.85   
  Gentofte Svømme Klub  2:32.23                 
                     
13  Mads Enghave  2002    390  31.00  1:10.18  1:55.58    2:30.02   
  GTI  2:34.71                 
                     
14  Mads Bjørn Andersen  2001    388  33.72  1:12.45  1:55.45    2:30.25   
  Gentofte Svømme Klub  2:26.60                 
                     
15  Christopher H. Brown  2002    386  33.22  1:13.49  1:57.87    2:30.54   
  Holbæk Svømme Klub  2:36.30                 
                     
16  Christian Skinhøj  2001    384  34.12  1:13.34  1:56.56    2:30.73   
  Gentofte Svømme Klub  2:31.73                 
                     
17  William W. Kofoed  2001    380  31.76  1:10.42  1:57.11    2:31.35   
  Roskilde Svømning  2:30.40                 
                     
18  Mikkel Gummer  2002    361  32.35  1:13.28  1:58.98    2:33.84   
  GTI  2:39.07                 
                     
18  Oskar Skov Grell  2002    361  32.94  1:13.04  1:59.69    2:33.84   
  Glostrup Svømme Klub  2:36.14                 
                     
20  Sebastian Bonde  2002    358  34.38  1:16.19  2:00.42    2:34.33   
  Holbæk Svømme Klub  2:37.37                 
                     
21  Oliver Skadhauge  2002    313  34.56  1:16.37  2:03.61    2:41.40   
  Swim Team Tåstrup  2:40.94                 
                     
22  Jacob Ellekær  2002    284  35.15  1:19.85  2:07.93    2:46.71   
  Holbæk Svømme Klub  2:48.86                 
                     
23  Karl-Emil Rohr  2001    280  36.03  1:21.21  2:07.54    2:47.49   
  Vest-Brøndby  2:48.63                 
                     
24  Linus Hiltonsson  2002    209  39.15  1:28.10  2:24.09    3:04.54   
  Vellinge-Näsets Simklubb  3:07.08                 
                     
25  William Jensen  2002    152  46.08  1:38.32  2:36.95    3:25.03   
  Swim Team Tåstrup  3:31.33                 
                     
 
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mohammed Ghizzaui  2003    409  31.11  1:10.18  1:51.88    2:27.63   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:26.61                 
                     
Malte Egholm Brøns  2003    372  32.61  1:13.69  1:59.09    2:32.31   
  Hørsholm Svømmeforening  2:33.18                 
                     
Filip Bruhn  2003    368  33.93  1:12.84  1:57.44    2:32.86   
  Hørsholm Svømmeforening  2:39.06                 
                     
Christopher G. Trandum  2003    351  32.84  1:11.61  2:01.06    2:35.31   
  Gentofte Svømme Klub  2:36.61                 
                     
Oscar Thinghøjen  2003    334  33.82  1:15.20  2:02.40    2:37.94   
  VAT Copenhagen-MK31  2:43.08                 
                     
Nickolas Kofoed Thestrup  2003    331  33.64  1:13.88  2:01.84    2:38.36   
  GTI  2:42.47                 
                     
Mikkel Hansen  2003    297  37.87  1:19.84  2:06.50    2:44.31   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:40.95                 
                     
Gustav Conradsen  2003    290  36.20  1:17.31  2:08.63    2:45.44   
  Vellinge-Näsets Simklubb  2:46.23                 
                     
Emil Søby  2004    287  38.79  1:21.91  2:11.92    2:46.10   
  GTI  3:00.14                 
                     
10  Tobias Davidsen  2003    286  36.33  1:18.37  2:08.60    2:46.39   
  Vest-Brøndby  2:53.26                 
                     
11  Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004    285  34.73  1:20.30  2:10.44    2:46.40   
  GTI  2:57.15                 
                     
12  Peter Vinge-Maigaard  2003    285  34.96  1:19.94  2:08.15    2:46.57   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:48.67                 
                     
13  Esben Brasch Jensen  2003    277  36.43  1:19.73  2:07.43    2:48.07   
  GTI  2:56.02                 
                     
14  Lucas Örmon  2003    270  37.48  1:21.34  2:12.76    2:49.43   
  Vellinge-Näsets Simklubb  2:53.75                 
                     
15  Alexander Marcus Englev  2004    262  36.36  1:22.94  2:10.97    2:51.23   
  GTI  2:52.26                 
                     
16  Eddie Nilsson  2003    255  38.47  1:22.46  2:12.11    2:52.81   
  Vellinge-Näsets Simklubb  2:57.14                 
                     
16  Noel Ahlbin  2004    255  35.35  1:19.93  2:14.46    2:52.81   
  Vellinge-Näsets Simklubb  2:53.60                 
                     
18  Asger Johansen  2003    254  38.35  1:27.73  2:13.13    2:53.06   
  Glostrup Svømme Klub  2:58.40                 
                     
19  Leonard Steen Jensen  2003    249  38.27  1:20.71  2:16.43    2:54.12   
  Gentofte Svømme Klub  2:53.07                 
                     
20  Carl-Johan Bødtker  2003    249  39.80  1:23.90  2:15.36    2:54.23   
  Hørsholm Svømmeforening  3:02.59                 
                     
21  Nicolai Schuster Gath  2003    247  39.04  1:23.43  2:17.20    2:54.72   
  GTI  3:01.55                 
                     
22  Sebastian Rasmussen  2003    227  36.58  1:22.20  2:18.93    2:59.64   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:24.43                 
                     
23  Nicolai D. B. Hansen  2004    223  39.71  1:24.85  2:21.03    3:00.71   
  GTI  3:16.99                 
                     
24  Janus Schnabl  2003    220  39.92  1:26.74  2:20.34    3:01.44   
  Hørsholm Svømmeforening  3:03.06                 
                     
25  Anton Skov Grell  2004    216  38.86  1:25.48  2:23.44    3:02.52   
  Glostrup Svømme Klub  3:11.27                 
                     
26  Oscar Isberg  2004    214  41.17  1:29.64  2:24.95    3:03.13   
  GTI  3:24.77                 
                     
27  Daniel Bornhøft Nielsen  2004    212  38.51  1:26.22  2:22.32    3:03.69   
  Vest-Brøndby  3:13.47                 
                     
28  Simon Rytter Eliasen  2003    211  42.65  1:28.57  2:24.35    3:03.87   
  Holbæk Svømme Klub  3:09.32                 
                     
29  Matias Munkholm  2004    207  41.36  1:30.37  2:22.59    3:05.08   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:00.73                 
                     
30  Samuel Risager  2003    200  40.24  1:29.06  2:22.37    3:07.35   
  Glostrup Svømme Klub  3:11.87                 
                     
31  Villads Brasch Jensen  2004    190  40.34  1:28.79  2:23.94    3:10.52   
  GTI  3:27.42                 
                     
32  Alex Baes Maidens  2004    183  44.56  1:33.09  2:29.14    3:13.05   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
33  Cassius Arbo Christensen  2003    167  45.14  1:35.14  2:29.96    3:19.05   
  Vest-Brøndby  3:25.78                 
                     
Grigory Selivanov  2004              DSQ  Async ben v50 
  VAT Copenhagen-MK31  2:55.00                 
                     
Julius Rix Melchiorsen  2004              DSQ  Ej afsl. ryg v100 
  Hørsholm Svømmeforening  3:28.85                 
                     
Lauritz Johansen  2004              DSQ  Ej afsl. ryg v100 
  Glostrup Svømme Klub  3:12.61                 
                     
 
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anders Gaard  2006    257  35.99  1:21.72  2:13.17    2:52.21   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:03.77                 
                     
Mads Mørkhøj Hartington  2006    208  41.23  1:30.51  2:22.84    3:04.96   
  GTI  3:18.45                 
                     
Mathias Olsen  2005    157  47.21  1:40.33  2:37.91    3:23.20   
  GTI                   
                     
Vincent Borup Schärer  2006    136  50.18  1:42.05  2:44.70    3:33.13   
  GTI                   
                     
Magnus B. Knudsen  2005    126  55.48  1:50.10  2:52.88    3:38.38   
  VAT Copenhagen-MK31  3:10.00                 
                     
Frederik Funder  2005              DSQ  1 hånd i vend v150 
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  01 oktober 2016 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  13:34 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  01 oktober 2016   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  14:27   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 oktober 2016         
 
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Brandt Nielsen  1998    586  32.31  1:08.79  1:51.52    2:25.56   
  Lyngby Svømmeklub  2:18.52                 
                     
Emma Maagøe  1999    573  30.91  1:07.74  1:53.43    2:26.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:31.53                 
                     
Sophie Amalie Schøn  1999    568  30.67  1:08.92  1:52.60    2:27.11   
  Lyngby Svømmeklub  2:26.16                 
                     
Josefine B. Pedersen  1999    565  32.11  1:10.74  1:51.37    2:27.37   
  VAT Copenhagen-MK31  2:26.61                 
                     
Thea Laurberg Simonsen  1997    525  33.17  1:12.10  1:56.22    2:30.99   
  Lyngby Svømmeklub  2:25.06                 
                     
Amanda Højberg  1998    422  34.22  1:16.50  2:05.85    2:42.38   
  Lyngby Svømmeklub  2:28.49                 
                     
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Eva Olsen  2000    608  30.25  1:07.83  1:50.12    2:23.79   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:21.14                 
                     
Emma Bjørnholdt  2000    562  32.03  1:11.02  1:53.80    2:27.64   
  Lyngby Svømmeklub  2:22.61                 
                     
Caroline Mathiesen  2001    548  32.09  1:10.45  1:53.63    2:28.91   
  Albertslund IF  2:31.31                 
                     
Victoria Vorm  2001    547  31.45  1:10.37  1:55.16    2:28.93   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:29.71                 
                     
Luna Donde Feilberg  2000    532  32.03  1:12.77  1:56.65    2:30.36   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:28.21                 
                     
Zenia Aarestrup  2001    525  33.60  1:10.88  1:55.08    2:30.97   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:31.53                 
                     
Ida Just Mikkelsen  2001    524  33.01  1:11.95  1:56.13    2:31.14   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:30.61                 
                     
Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    523  30.79  1:11.16  1:56.32    2:31.21   
  GTI  2:34.42          &