2020-01-24   13:50:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for GTI Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  01 oktober 2016   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  17:40   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 oktober 2016         
 
 
Løb 19, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lyngby Herrer  1996    667          1:43.54   
  Lyngby Svømmeklub  1:49.00                 
  Andreas Kaas Elmgreen  1999      26.31        26.31   
  Jakob Klint Axelsen  1996      28.29        54.60   
  Arthur Dalén Ellegaard  2001      26.15        1:20.75   
  Jonas Nervil Kistorp  1997      22.79        1:43.54   
                     
Gsc Herre 1  1996    637          1:45.18   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:47.00                 
  William Matras  1998      28.10        28.10   
  Jonas Vibsig Berding  1996      28.78        56.88   
  Anton Olsen  1998      25.41        1:22.29   
  Frederik Rindshøj  1999      22.89        1:45.18   
                     
Gsc Herre 2  1996    564          1:49.50   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:55.00                 
  Alfred August Grubert  2001      28.47        28.47   
  Timon Wedekind  1996      29.75        58.22   
  William Lehn-Schiøler  2000      27.00        1:25.22   
  Rasmus Steenberg  2000      24.28        1:49.50   
                     
Vest Herrer  1992    553          1:50.26   
  Vest-Brøndby  1:49.38                 
  Oliver Huban  1996      28.31        28.31   
  Niklas Beyer Hansen  1997      31.18        59.49   
  Morten Møller Jensen  1992      26.39        1:25.88   
  Martin Nielsen  1997      24.38        1:50.26   
                     
Vat Drenge 1  1996    545          1:50.74   
  VAT Copenhagen  1:50.50                 
  Jon Riedel Pedersen  1998      28.98        28.98   
  Rasmus Hasemann  1996      30.79        59.77   
  Mikkel Salmansen  2000      26.39        1:26.16   
  Mads Ørsted Nielsen  1999      24.58        1:50.74   
                     
Vest Boys  1999    542          1:50.96   
  Vest-Brøndby  1:51.00                 
  Sebastian Bidstrup Lantz  1999      28.48        28.48   
  Casper Davidsen  1999      31.59        1:00.07   
  Lars Thor Sørensen  1999      26.76        1:26.83   
  Valdemar Mariegaard  1999      24.13        1:50.96   
                     
Vat Drenge 2  1999    514          1:52.95   
  VAT Copenhagen  1:51.00                 
  Tobias Dan Hansen  2002      29.21        29.21   
  Frederik Hatting Petersen  2000      31.85        1:01.06   
  Daniel Sørensen  1999      27.27        1:28.33   
  Rasmus Nickelsen  2003      24.62        1:52.95   
                     
Gsc Herre 3  1999    506          1:53.55   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:05.00                 
  Thor Nilsson Pedersen  2000      29.32        29.32   
  Christian Crone  2001      30.64        59.96   
  Jonas Hyllested  1999      27.92        1:27.88   
  William Christoffersen  2001      25.67        1:53.55   
                     
GTI Drenge 1  2002    436          1:59.31   
  GTI  2:10.11                 
  Mads Enghave  2002      31.43        31.43   
  Casper Mørkhøj Hartington  2002      30.44        1:01.87   
  Mikkel Gummer  2002      29.77        1:31.64   
  Mads Baltzer  2002      27.67        1:59.31   
                     
10  Vest drenge 1  2001    396          2:03.22   
  Vest-Brøndby  2:06.75                 
  Mikkel Hemmingsen  2002      36.06        36.06   
  Albert Voldum Krog  2001      32.54        1:08.60   
  Andreas Thybo Ganzhorn  2001      27.66        1:36.26   
  Lucas Jensen  2001      26.96        2:03.22   
                     
11  Gentofte Herrer 2  2001    392          2:03.65   
  Gentofte Svømme Klub  2:10.01                 
  Marcus Dessau  2002      32.21        32.21   
  Karl August B. Balle  2003      38.23        1:10.44   
  Christoffer Weiss  2001      28.68        1:39.12   
  Lucas Bruun Strøbek  2001      24.53        2:03.65   
                     
12  Gentofte Herrer 3  2001    391          2:03.77   
  Gentofte Svømme Klub  2:10.02                 
  Mads Bjørn Andersen  2001      33.19        33.19   
  Carl-Emil Lønborg  2002      31.57        1:04.76   
  August Becktor  2001      28.48        1:33.24   
  Christoffer Skinhøj  2003      30.53        2:03.77   
                     
13  Gentofte Herrer 1  2001    386          2:04.28   
  Gentofte Svømme Klub  2:10.00                 
  Leonard Steen Jensen  2003      34.80        34.80   
  Christian Skinhøj  2001      34.92        1:09.72   
  Christopher G. Trandum  2003      29.54        1:39.26   
  Leo Badaker  2002      25.02        2:04.28   
                     
14  Stt-Stjernerne  2000    322          2:12.05   
  Swim Team Tåstrup  2:25.00                 
  Rasmus Paulsen  2000      35.72        35.72   
  Patrick S. Hansen  2000      35.87        1:11.59   
  Silas Bech Rindorf  2000      31.11        1:42.70   
  Kristoffer Rasmusen  2000      29.35        2:12.05   
                     
15  Vest drenge 2  2001    299          2:15.33   
  Vest-Brøndby  2:16.94                 
  Tobias Davidsen  2003      35.03        35.03   
  Karl-Emil Rohr  2001      38.77        1:13.80   
  Frederik Emil Bækgaard  2002      31.01        1:44.81   
  Frederik Helms  2001      30.52        2:15.33   
                     
Solrød Herrer 2  1996              DNS   
  Solrød Svømmeklub                   
  Theodor L Munch-Jensen  2002                 
  Victor L. Munch-Jensen  1996                 
  Bastian Rosgaard Sejberg  2000                 
  Morten Kilhof  2000              DNS   
                     
GTI Drenge 2  2002              DSQ  Tyvstart 
  GTI  2:15.80                 
  Nickolas Kofoed Thestrup  2003      33.63        33.63   
                     
 
Løb 19, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
GTI Drenge 2004  2004    304          2:14.55   
  GTI  2:23.00                 
  Emil Søby  2004      34.10        34.10   
  Alexander Marcus Englev  2004      34.68        1:08.78   
  Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004      33.05        1:41.83   
  Nicolai D. B. Hansen  2004      32.72        2:14.55   
                     
Mucho Macho  2004    206          2:33.19   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:35.00                 
  Sean Petersen  2006      37.74        37.74   
  Matias Munkholm  2004      44.37        1:22.11   
  Sebastian Rendlev  2005      37.92        2:00.03   
  Anders Gaard  2006      33.16        2:33.19   
                     
Stt Directioners 1  2003    200          2:34.66   
  Swim Team Tåstrup  2:42.20                 
  Alexander Cueto Rasmussen  2004      41.07        41.07   
  William Gervø  2003      45.83        1:26.90   
  Andreas Stampe Dalgaard  2004      35.71        2:02.61   
  Jakob Nadeem Alwan  2003      32.05        2:34.66   
                     
GTI Drenge 4  2005    182          2:39.52   
  GTI  3:22.81                 
  Cilas Madsen  2005      43.34        43.34   
  Mads Mørkhøj Hartington  2006      42.15        1:25.49   
  Magnus Ulrik Larsen  2005      38.18        2:03.67   
  Daniel Bastholm  2005      35.85        2:39.52   
                     
Stt Directioners 2  2004    179          2:40.39   
  Swim Team Tåstrup  2:49.40                 
  Jonathan Skadhauge  2005      41.47        41.47   
  Kalle Gerner Knudsen  2004      42.27        1:23.74   
  Frederik Rasmussen  2005      40.08        2:03.82   
  Jonas Vollquartz Svensson  2004      36.57        2:40.39   
                     
Gsk Helte  2004    148          2:51.01   
  Glostrup Svømme Klub  2:35.00                 
  Lauritz Johansen  2004      40.51        40.51   
  Frederik Funder  2005      53.36        1:33.87   
  Oscar Hansson  2005      43.63        2:17.50   
  Anton Skov Grell  2004      33.51        2:51.01   
                     
Stt Directioners 3  2006    119          3:03.66   
  Swim Team Tåstrup  3:17.56                 
  Emil Olsen  2006      48.53        48.53   
  Simon Hejbroch  2006      49.57        1:38.10   
  Peter K. M. Petersen  2006      44.45        2:22.55   
  Jonas Hayatzaki  2007      41.11        3:03.66   
                     
Vest Talent Drenge  2006    110          3:08.40   
  Vest-Brøndby  3:00.59                 
  Carl Emil Ljungdahl  2006      42.37        42.37   
  Magnus Rasmussen  2006      49.94        1:32.31   
  Sebastian Egenhardt  2006      58.53        2:30.84   
  Ditlev Queitsch  2006      37.56        3:08.40   
                     
Vat Drenge 3  2003              DSQ  2 flyben v/75 
  VAT Copenhagen  2:15.00                 
  Mikkel Hansen  2003      38.27        38.27   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  01 oktober 2016 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  17:40 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark