2020-01-21   02:16:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for GTI Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  01 oktober 2016   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  10:37   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 oktober 2016         
 
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maria Grandt  1998    657  34.49  1:13.95  1:53.90    2:34.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:29.67                 
                     
Amalie H. Falck-Schmith  1989    595  36.39  1:16.69  1:57.99    2:39.99   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:33.39                 
                     
Katrine V. Sørensen  1996    484  38.19  1:21.58  2:06.17    2:51.28   
  Vest-Brøndby  2:44.00                 
                     
Delphine Møller  1999    468  38.51  1:22.26  2:07.35    2:53.28   
  Vest-Brøndby  2:51.70                 
                     
Emilie Hermann Schimming  1999    407  40.40  1:26.96  2:14.37    3:01.55   
  Roskilde Svømning  2:59.88                 
                     
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ingrid Bo Andersen  2001    565  37.31  1:18.57  2:00.66    2:42.72   
  Roskilde Svømning  2:46.49                 
                     
Silke Mehr  2000    562  36.06  1:17.81  2:00.64    2:42.98   
  Roskilde Svømning  2:44.19                 
                     
Katharina N Møller  2001    482  38.42  1:22.42  2:07.37    2:51.62   
  Vest-Brøndby  2:48.99                 
                     
Kajsa Berglind  2001    443  39.35  1:23.49  2:10.36    2:56.52   
  Vellinge-Näsets Simklubb  3:08.96                 
                     
Cecilie Hjarsø  2001    379  40.77  1:28.70  2:17.48    3:05.83   
  VAT Copenhagen-MK31  3:10.51                 
                     
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kirstine Mørk Rasmussen  2003    563  36.10  1:18.02  2:00.73    2:42.92   
  Holbæk Svømme Klub  2:41.48                 
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    523  37.37  1:19.98  2:03.98    2:46.99   
  Roskilde Svømning  2:49.02                 
                     
Ida Jensdottir Fremming  2002    503  38.16  1:20.48  2:04.64    2:49.12   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:46.49                 
                     
Emma Hjort Kaas  2002    499  38.91  1:21.93  2:05.47    2:49.64   
  Hørsholm Svømmeforening  2:47.25                 
                     
Astrid Thimmer  2003    435  41.53  1:27.76  2:12.74    2:57.51   
  Hørsholm Svømmeforening  2:59.98                 
                     
Caroline Meyer  2002    421  40.73  1:26.87  2:13.17    2:59.46   
  Hørsholm Svømmeforening  3:01.45                 
                     
Sofie Hertzberg  2002    417  41.02  1:26.41  2:13.08    3:00.07   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:00.59                 
                     
Nynne Nørlem  2002    404  40.93  1:27.17  2:14.52    3:02.03   
  Holbæk Svømme Klub  2:57.67                 
                     
Alberte V. Bisgaard  2003    368  42.49  1:30.11  2:18.65    3:07.75   
  Gentofte Svømme Klub  3:04.18                 
                     
10  Anna Foverskov  2002    330  43.59  1:34.36  2:23.92    3:14.70   
  Holbæk Svømme Klub  3:13.40                 
                     
11  Julie Frisch Hoff  2002    323  44.65  1:34.45  2:25.21    3:16.01   
  Hørsholm Svømmeforening  3:18.96                 
                     
12  Amalie Nissov-Johannsen  2003    317  44.11  1:34.19  2:25.76    3:17.36   
  Vest-Brøndby  3:16.72                 
                     
13  Lea Andersen  2003    312  43.68  1:35.08  2:27.22    3:18.27   
  Holbæk Svømme Klub  3:24.20                 
                     
14  Mathilda Kamper-Johnson  2002    297  41.60  1:33.03  2:28.56    3:21.60   
  Vellinge-Näsets Simklubb  3:29.53                 
                     
15  Hanna Paulsson  2002    287  45.12  1:37.21  2:30.61    3:23.78   
  Vellinge-Näsets Simklubb  3:30.60                 
                     
16  Ellen Johansson  2002    286  45.91  1:38.58  2:32.87    3:24.14   
  Vellinge-Näsets Simklubb  3:29.72                 
                     
Ida Bekker Poulsen  2002              DSQ  Tyvstart 
  Solrød Svømmeklub  3:35.26                 
                     
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne Sofie Evald  2004    441  39.97  1:25.93  2:11.55    2:56.73   
  Gentofte Svømme Klub  3:00.31                 
                     
Caroline Wiuff Jensen  2004    423  39.17  1:24.72  2:11.93    2:59.24   
  Vest-Brøndby  3:01.47                 
                     
Frederikke Falk-List  2004    391  40.17  1:27.28  2:16.12    3:04.02   
  Gentofte Svømme Klub  3:07.73                 
                     
Nønne Christensen  2004    385  41.04  1:29.29  2:17.06    3:04.95   
  VAT Copenhagen-MK31  3:09.41                 
                     
Sidse M. Ø. Engsbro  2004    359  42.93  1:30.66  2:20.00    3:09.33   
  GTI  3:09.08                 
                     
Nicoline H. Baadsgaard  2004    344  41.19  1:29.75  2:21.04    3:11.88   
  GTI  3:14.22                 
                     
Clara Secher Termansen  2005    300  44.87  1:36.29  2:28.83    3:21.01   
  Hørsholm Svømmeforening  3:19.33                 
                     
Astrid M. Østergaard  2004    295  46.16  1:38.11  2:30.33    3:21.97   
  Gentofte Svømme Klub  3:40.00                 
                     
Josephine Holst Vinther  2004    289  45.98  1:37.86  2:31.00    3:23.32   
  Gentofte Svømme Klub  3:41.76                 
                     
10  Mathilde Edele Borg  2004    289  45.72  1:38.80  2:31.49    3:23.39   
  Hørsholm Svømmeforening  3:30.84                 
                     
11  Lykke Gøtterup Jensen  2004    276  46.76  1:40.74  2:34.20    3:26.59   
  Vest-Brøndby  3:38.43                 
                     
12  Hannah B. Pedersen  2005    275  46.83  1:39.33  2:34.43    3:26.80   
  VAT Copenhagen-MK31  3:10.00                 
                     
13  Freya Ry Nielsen  2005    267  48.37  1:42.60  2:36.17    3:28.96   
  Glostrup Svømme Klub  3:39.58                 
                     
14  Mille Hansen  2005    221  49.55  1:47.12  2:44.86    3:42.38   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:39.39                 
                     
15  Natascha Packert-Frandsen  2005    205  51.55  1:50.39  2:48.74    3:47.93   
  Vest-Brøndby  3:54.65                 
                     
16  Sofie Riis  2005    197  50.32  1:49.69  2:50.86    3:51.07   
  Albertslund IF  4:03.76                 
                     
17  Caroline Svane  2005    195  52.51  1:52.27  2:52.33    3:52.04   
  Vest-Brøndby  4:01.13                 
                     
18  Safira Vestergaard  2005    181  52.89  1:54.21  2:56.50    3:57.72   
  Glostrup Svømme Klub  3:58.54                 
                     
19  Sofie Korczak  2004    179  52.29  1:54.41  2:58.02    3:58.62   
  Swim Team Tåstrup  4:01.84                 
                     
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Liva Gottorp Sørensen  2006    231  49.87  1:46.32  2:42.78    3:39.11   
  Vest-Brøndby  3:48.34                 
                     
Emilie Hartvig-Olsen  2006    226  48.77  1:45.97  2:44.29    3:40.79   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Leonora M Postgaard  2006    194  52.68  1:52.24  2:53.07    3:52.22   
  Glostrup Svømme Klub  3:48.83                 
                     
Rikke Therp  2006    187  51.37  1:51.00  2:53.73    3:54.93   
  Vest-Brøndby  4:12.35                 
                     
Felicia N. Nielsen  2006    171  54.11  1:55.37  2:58.77    4:02.13   
  GTI                   
                     
Anna Blom Bygum  2006    163  55.90  2:00.59  3:03.50    4:06.02   
  Vest-Brøndby  4:13.68                 
                     
Katharina Beyer Hansen  2006    124  59.72  2:09.55  3:22.19    4:29.50   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Philippa Mitchell  2006    92  1:04.36  2:22.44  3:41.08    4:57.55   
  Vest-Brøndby                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  01 oktober 2016 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  10:37 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark