2019-11-18   03:35:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for GTI Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  01 oktober 2016   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  13:34   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 oktober 2016         
 
 
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Giano Grillo  1998    611  27.60  1:01.89  1:40.43    2:09.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:12.06                 
                     
Jakob Klint Axelsen  1996    607  28.38  1:03.37  1:38.65    2:09.45   
  Lyngby Svømmeklub  2:04.35                 
                     
Jonathan Müller  1997    559  28.63  1:03.35  1:41.47    2:13.05   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:05.76                 
                     
Oliver Huban  1996    555  28.68  1:02.75  1:42.21    2:13.39   
  Vest-Brøndby  2:08.23                 
                     
Anton Olsen  1998    539  28.11  1:02.73  1:44.12    2:14.65   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:08.23                 
                     
Timon Wedekind  1996    534  29.59  1:04.53  1:42.72    2:15.08   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:17.14                 
                     
Rasmus Hasemann  1996    531  27.63  1:02.57  1:42.41    2:15.33   
  VAT Copenhagen-MK31  2:09.76                 
                     
Jonas Nervil Kistorp  1997    482  27.36  1:02.03  1:46.35    2:19.79   
  Lyngby Svømmeklub  2:14.73                 
                     
 
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Rindshøj  1999    677  27.97  1:00.47  1:36.29    2:04.80   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:04.42                 
                     
Andreas Kaas Elmgreen  1999    671  27.82  1:00.16  1:36.42    2:05.19   
  Lyngby Svømmeklub  2:02.33                 
                     
Rasmus Steenberg  2000    604  28.37  1:02.74  1:39.54    2:09.67   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:15.09                 
                     
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    556  28.02  1:02.71  1:42.94    2:13.26   
  Lyngby Svømmeklub  2:05.20                 
                     
Thor Nilsson Pedersen  2000    531  30.06  1:04.83  1:42.95    2:15.36   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:18.17                 
                     
Mathias Yu Fagerberg  2000    515  27.85  1:04.13  1:42.94    2:16.70   
  GTI  2:13.48                 
                     
Anders Engtorp Olesen  1999    494  30.34  1:05.22  1:46.48    2:18.68   
  Roskilde Svømning  2:21.12                 
                     
Jonas Hyllested  1999    455  30.45  1:08.29  1:47.98    2:22.46   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:17.71                 
                     
Morten Kilhof  2000    247  38.83  1:24.08  2:17.15    2:54.50   
  Solrød Svømmeklub  2:59.47                 
                     
Silas Bech Rindorf  2000              DSQ  EFB v75 
  Swim Team Tåstrup  2:55.99                 
                     
 
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lucas Bruun Strøbek  2001    562  29.26  1:03.51  1:42.07    2:12.84   
  Gentofte Svømme Klub  2:13.10                 
                     
Arthur Dalén Ellegaard  2001    559  29.08  1:06.14  1:43.57    2:13.02   
  Lyngby Svømmeklub  2:08.30                 
                     
Carl-Emil Lønborg  2002    526  29.45  1:04.79  1:43.04    2:15.75   
  Gentofte Svømme Klub  2:16.25                 
                     
Alfred August Grubert  2001    519  30.39  1:05.34  1:44.59    2:16.38   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:16.21                 
                     
Casper Mørkhøj Hartington  2002    506  31.46  1:10.62  1:45.40    2:17.51   
  GTI  2:22.44                 
                     
Frederik Riedel Lentz  2001    499  29.20  1:05.97  1:47.84    2:18.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:21.42                 
                     
David Arneskov  2002    494  30.99  1:06.22  1:46.94    2:18.63   
  Holbæk Svømme Klub  2:21.87                 
                     
Asger Væver Hartvig  2002    447  31.88  1:10.52  1:49.91    2:23.34   
  Hørsholm Svømmeforening  2:22.48                 
                     
Martin Vennick Haugbølle  2001    435  30.95  1:10.00  1:51.54    2:24.59   
  Hørsholm Svømmeforening  2:20.84                 
                     
10  August Becktor  2001    426  30.56  1:07.74  1:51.84    2:25.62   
  Gentofte Svømme Klub  2:28.72                 
                     
11  Albert Voldum Krog  2001    422  32.76  1:11.12  1:51.17    2:26.05   
  Vest-Brøndby  2:25.68                 
                     
12  Marcus Dessau  2002    407  31.79  1:09.15  1:54.50    2:27.85   
  Gentofte Svømme Klub  2:32.23                 
                     
13  Mads Enghave  2002    390  31.00  1:10.18  1:55.58    2:30.02   
  GTI  2:34.71                 
                     
14  Mads Bjørn Andersen  2001    388  33.72  1:12.45  1:55.45    2:30.25   
  Gentofte Svømme Klub  2:26.60                 
                     
15  Christopher H. Brown  2002    386  33.22  1:13.49  1:57.87    2:30.54   
  Holbæk Svømme Klub  2:36.30                 
                     
16  Christian Skinhøj  2001    384  34.12  1:13.34  1:56.56    2:30.73   
  Gentofte Svømme Klub  2:31.73                 
                     
17  William W. Kofoed  2001    380  31.76  1:10.42  1:57.11    2:31.35   
  Roskilde Svømning  2:30.40                 
                     
18  Mikkel Gummer  2002    361  32.35  1:13.28  1:58.98    2:33.84   
  GTI  2:39.07                 
                     
18  Oskar Skov Grell  2002    361  32.94  1:13.04  1:59.69    2:33.84   
  Glostrup Svømme Klub  2:36.14                 
                     
20  Sebastian Bonde  2002    358  34.38  1:16.19  2:00.42    2:34.33   
  Holbæk Svømme Klub  2:37.37                 
                     
21  Oliver Skadhauge  2002    313  34.56  1:16.37  2:03.61    2:41.40   
  Swim Team Tåstrup  2:40.94                 
                     
22  Jacob Ellekær  2002    284  35.15  1:19.85  2:07.93    2:46.71   
  Holbæk Svømme Klub  2:48.86                 
                     
23  Karl-Emil Rohr  2001    280  36.03  1:21.21  2:07.54    2:47.49   
  Vest-Brøndby  2:48.63                 
                     
24  Linus Hiltonsson  2002    209  39.15  1:28.10  2:24.09    3:04.54   
  Vellinge-Näsets Simklubb  3:07.08                 
                     
25  William Jensen  2002    152  46.08  1:38.32  2:36.95    3:25.03   
  Swim Team Tåstrup  3:31.33                 
                     
 
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mohammed Ghizzaui  2003    409  31.11  1:10.18  1:51.88    2:27.63   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:26.61                 
                     
Malte Egholm Brøns  2003    372  32.61  1:13.69  1:59.09    2:32.31   
  Hørsholm Svømmeforening  2:33.18                 
                     
Filip Bruhn  2003    368  33.93  1:12.84  1:57.44    2:32.86   
  Hørsholm Svømmeforening  2:39.06                 
                     
Christopher G. Trandum  2003    351  32.84  1:11.61  2:01.06    2:35.31   
  Gentofte Svømme Klub  2:36.61                 
                     
Oscar Thinghøjen  2003    334  33.82  1:15.20  2:02.40    2:37.94   
  VAT Copenhagen-MK31  2:43.08                 
                     
Nickolas Kofoed Thestrup  2003    331  33.64  1:13.88  2:01.84    2:38.36   
  GTI  2:42.47                 
                     
Mikkel Hansen  2003    297  37.87  1:19.84  2:06.50    2:44.31   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:40.95                 
                     
Gustav Conradsen  2003    290  36.20  1:17.31  2:08.63    2:45.44   
  Vellinge-Näsets Simklubb  2:46.23                 
                     
Emil Søby  2004    287  38.79  1:21.91  2:11.92    2:46.10   
  GTI  3:00.14                 
                     
10  Tobias Davidsen  2003    286  36.33  1:18.37  2:08.60    2:46.39   
  Vest-Brøndby  2:53.26                 
                     
11  Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004    285  34.73  1:20.30  2:10.44    2:46.40   
  GTI  2:57.15                 
                     
12  Peter Vinge-Maigaard  2003    285  34.96  1:19.94  2:08.15    2:46.57   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:48.67                 
                     
13  Esben Brasch Jensen  2003    277  36.43  1:19.73  2:07.43    2:48.07   
  GTI  2:56.02                 
                     
14  Lucas Örmon  2003    270  37.48  1:21.34  2:12.76    2:49.43   
  Vellinge-Näsets Simklubb  2:53.75                 
                     
15  Alexander Marcus Englev  2004    262  36.36  1:22.94  2:10.97    2:51.23   
  GTI  2:52.26                 
                     
16  Eddie Nilsson  2003    255  38.47  1:22.46  2:12.11    2:52.81   
  Vellinge-Näsets Simklubb  2:57.14                 
                     
16  Noel Ahlbin  2004    255  35.35  1:19.93  2:14.46    2:52.81   
  Vellinge-Näsets Simklubb  2:53.60                 
                     
18  Asger Johansen  2003    254  38.35  1:27.73  2:13.13    2:53.06   
  Glostrup Svømme Klub  2:58.40                 
                     
19  Leonard Steen Jensen  2003    249  38.27  1:20.71  2:16.43    2:54.12   
  Gentofte Svømme Klub  2:53.07                 
                     
20  Carl-Johan Bødtker  2003    249  39.80  1:23.90  2:15.36    2:54.23   
  Hørsholm Svømmeforening  3:02.59                 
                     
21  Nicolai Schuster Gath  2003    247  39.04  1:23.43  2:17.20    2:54.72   
  GTI  3:01.55                 
                     
22  Sebastian Rasmussen  2003    227  36.58  1:22.20  2:18.93    2:59.64   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:24.43                 
                     
23  Nicolai D. B. Hansen  2004    223  39.71  1:24.85  2:21.03    3:00.71   
  GTI  3:16.99                 
                     
24  Janus Schnabl  2003    220  39.92  1:26.74  2:20.34    3:01.44   
  Hørsholm Svømmeforening  3:03.06                 
                     
25  Anton Skov Grell  2004    216  38.86  1:25.48  2:23.44    3:02.52   
  Glostrup Svømme Klub  3:11.27                 
                     
26  Oscar Isberg  2004    214  41.17  1:29.64  2:24.95    3:03.13   
  GTI  3:24.77                 
                     
27  Daniel Bornhøft Nielsen  2004    212  38.51  1:26.22  2:22.32    3:03.69   
  Vest-Brøndby  3:13.47                 
                     
28  Simon Rytter Eliasen  2003    211  42.65  1:28.57  2:24.35    3:03.87   
  Holbæk Svømme Klub  3:09.32                 
                     
29  Matias Munkholm  2004    207  41.36  1:30.37  2:22.59    3:05.08   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:00.73                 
                     
30  Samuel Risager  2003    200  40.24  1:29.06  2:22.37    3:07.35   
  Glostrup Svømme Klub  3:11.87                 
                     
31  Villads Brasch Jensen  2004    190  40.34  1:28.79  2:23.94    3:10.52   
  GTI  3:27.42                 
                     
32  Alex Baes Maidens  2004    183  44.56  1:33.09  2:29.14    3:13.05   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
33  Cassius Arbo Christensen  2003    167  45.14  1:35.14  2:29.96    3:19.05   
  Vest-Brøndby  3:25.78                 
                     
Grigory Selivanov  2004              DSQ  Async ben v50 
  VAT Copenhagen-MK31  2:55.00                 
                     
Julius Rix Melchiorsen  2004              DSQ  Ej afsl. ryg v100 
  Hørsholm Svømmeforening  3:28.85                 
                     
Lauritz Johansen  2004              DSQ  Ej afsl. ryg v100 
  Glostrup Svømme Klub  3:12.61                 
                     
 
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anders Gaard  2006    257  35.99  1:21.72  2:13.17    2:52.21   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:03.77                 
                     
Mads Mørkhøj Hartington  2006    208  41.23  1:30.51  2:22.84    3:04.96   
  GTI  3:18.45                 
                     
Mathias Olsen  2005    157  47.21  1:40.33  2:37.91    3:23.20   
  GTI                   
                     
Vincent Borup Schärer  2006    136  50.18  1:42.05  2:44.70    3:33.13   
  GTI                   
                     
Magnus B. Knudsen  2005    126  55.48  1:50.10  2:52.88    3:38.38   
  VAT Copenhagen-MK31  3:10.00                 
                     
Frederik Funder  2005              DSQ  1 hånd i vend v150 
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  01 oktober 2016 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  13:34 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark