2021-10-24   01:23:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för PTC - Arena & Poseidon Team Cup 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Results Event 1 (Finals) - Official
Results Event 1 (Finals) - Official 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2016    Print Date  26 August 2016   
  Competition place  Lund    Print Time  22:18   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  26 August 2016         
 
 
Event 1, 8x50 Buttefly Relay Mixed, Finals 
 
Place  Name  Born  Club    50m        Finish  Status 











 
Hs Mix [2003] Lag 1  2003  Helsingborgs Simsllskap            3:57.27   
  Tuva Edvinsson  2004      28.39        28.39   
  Julia Stenhrd  2000      29.26        57.65   
  Daniel Fischer  2002      29.47        1:27.12   
  Alicia Johansson  2003      31.42        1:58.54   
  William Lundblad  2004      32.66        2:31.20   
  Tyra Littorin  2004      32.02        3:03.22   
  Alexander Almeida Sundell  1997      25.40        3:28.62   
  Ronja Wikstrm  1996      28.65        3:57.27   
                     
Triton Lag 1  Simklubben Triton            4:08.40   
  Rasmus Wetterborg  1996      25.70        25.70   
  Sara Stenberg  2001      31.40        57.10   
  David Olofsson  2004      35.84        1:32.94   
  Magdalena Kuras  1988      27.76        2:00.70   
  Nicolas Noln  2000      28.36        2:29.06   
  Mica Noln  2004      36.81        3:05.87   
  Arvid Nilsson  2003      29.84        3:35.71   
  Malin Plsson  2002      32.69        4:08.40   
                     
Poseidon Lag 1  1940  Simklubben Poseidon            4:13.87   
  Hugo Cedervall  1997      26.00        26.00   
  Ida Nordberg  2006      39.59        1:05.59   
  Gustav stlund  2000      25.93        1:31.52   
  Ditte Oredsson  2003      33.17        2:04.69   
  Ivan Sivolov  2003      33.84        2:38.53   
  Hanna Bergman  2001      29.30        3:07.83   
  Melvin Malm  2004      35.90        3:43.73   
  Li Bjrner Oh  1998      30.14        4:13.87   
                     
SK Sydsim Mix  Simklubben Sydsim            4:15.81   
  Jennie Christiansen  2004      40.58        40.58   
  Jonathan Frjd  2004      35.36        1:15.94   
  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002      31.95        1:47.89   
  Dennie Halilovic  2002      28.93        2:16.82   
  Klara Johansson  2001      30.13        2:46.95   
  Jens Christiansen  2001      27.30        3:14.25   
  Frida Nordefell  2000      31.77        3:46.02   
  Vilhelm Andersson  2002      29.79        4:15.81   
                     
Triton Lag 2  Simklubben Triton            4:15.97   
  Erik Boos  1999      27.97        27.97   
  Cornelia Forsgren  2000      33.27        1:01.24   
  Markus Qvarfordh  2004      37.96        1:39.20   
  Alba Fors  1998      29.17        2:08.37   
  Felix Wetterborg  2001      28.61        2:36.98   
  Maja Blomliden  2004      35.47        3:12.45   
  Thor Grandin  2002      30.48        3:42.93   
  Antonia Sandblom  2003      33.04        4:15.97   
                     
Triton Lag 3  Simklubben Triton            4:29.91   
  Alexandra Volkova  1996      29.83        29.83   
  Samuel Kvist  2000      30.76        1:00.59   
  Karin Bjrkman  2001      33.32        1:33.91   
  Linus Forsgren  2003      32.13        2:06.04   
  Siri Bokander  2003      32.60        2:38.64   
  Oskar Skarin  1999      28.43        3:07.07   
  Tyra hlin  2004      38.66        3:45.73   
  Victor Borg  2005      44.18        4:29.91   
                     
Poseidon Lag 2  1940  Simklubben Poseidon            4:34.72   
  Jesper Olsson  1998      26.67        26.67   
  Alice Klasholm  2004      47.16        1:13.83   
  Linus Ljunghusen  2000      28.73        1:42.56   
  Isabelle Bengtsson  2002      33.69        2:16.25   
  Emil Pettersson  2002      33.24        2:49.49   
  Jenny Le  2000      31.99        3:21.48   
  Lucas Bontidean  2005      39.68        4:01.16   
  Annamaria Bontidean  2000      33.56        4:34.72   
                     
Poseidon Lag 3  1940  Simklubben Poseidon            NT   
  Marko Vasilijevic  1999      31.12        31.12   
  Sabina Nilbecker  2004      31.99        1:03.11   
  Nicodemos Abraha  2000      33.66        1:36.77   
  Sofia Lund  2003      37.92        2:14.69   
  Nils Tired  2003      32.42        2:47.11   
  Sara Jendbro  2000      33.43        3:20.54   
  Elias af Trampe  2004      42.65        4:03.19   
  Linn Tufvesson  2001              NT   
                     
Poseidon Lag 4  1940  Simklubben Poseidon            NT   
  Luke Postema  1995      28.54        28.54   
  Linnea Costa Caesar  2006      33.83        1:02.37   
  Victor Bergstrand  2000      27.15        1:29.52   
  Boel Bergquist  2003      36.64        2:06.16   
  Joel Henriksson  2003      34.00        2:40.16   
  Serena Gravrogk-Linde  2000      39.57        3:19.73   
  Edvard Levau  2004      42.20        4:01.93   
  Matilda Carlberg  2002              NT   
                     
Poseidon Lag 5  1940  Simklubben Poseidon            DSQ   
  Sebastian Andersson  1999      27.82        27.82   
  Johanna Andersson Medhanie  2005      33.27        1:01.09   
  Oscar Johansson  2000      29.43        1:30.52   
  Tova Hegardt  2002      33.12        2:03.64   
  Axel Hrestrand  2002      31.73        2:35.37   
                     
Poseidon Lag 6  1940  Simklubben Poseidon            DSQ   
  Gustav stlund  1997      27.84        27.84   
  Vanessa Johansson  2006      34.10        1:01.94   
  Pascal Bjrkman  2001      31.39        1:33.33   
  Emma Bontidean  2003      40.61        2:13.94   
  Daniel Li  2002      33.07        2:47.01   
  Mary Lagoguez  2001      30.01        3:17.02   
                     
SK Hajen  1971  Simklubben Hajen            DSQ   
  Elin Lackegrd  2000      31.78        31.78   
                     
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.07  Print Date  26 August 2016 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  22:18 
 
Results Event 2 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 2 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2016    Print Date  26 August 2016   
  Competition place  Lund    Print Time  18:24   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  26 August 2016         
 
 
Event 2, 100m Freestyle Woman 17+, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Ronja Wikstrm  1996  16  690  28.19        57.71   
  Helsingborgs Simsllskap  56.70                 
                     
Alba Fors  1998  15  612  29.10        1:00.06   
  Simklubben Triton  56.14                 
                     
Ida Liljeqvist  1999  14  611  28.82        1:00.11   
  Hgans Simsllskap  58.50                 
                     
Johanna Nilsson  1996  13  579  29.66        1:01.18   
  Simklubben Triton  59.71                 
                     
Klara Juliusson  1997  12  576  29.28        1:01.29   
  Hgans Simsllskap  59.02                 
                     
Johanna Palmkvist  1999  11  562  29.95        1:01.79   
  Helsingborgs Simsllskap  59.66                 
                     
Li Bjrner Oh  1998  10  541  29.83        1:02.59   
  Simklubben Poseidon  1:01.16                 
                     
Elin Widn  1998  538  30.12        1:02.71   
  Hgans Simsllskap  1:02.91                 
                     
Maja Johansson  1999  526  30.28        1:03.19   
  Hgans Simsllskap  1:02.07                 
                     
10  Alexandra Volkova  1996  515  30.50        1:03.61   
  Simklubben Triton  1:00.07                 
                     
11  Elin Moberg  1999  508  31.55        1:03.92   
  Simklubben Poseidon  1:03.28                 
                     
12  Madeleine Grnberg  1999  506  31.05        1:04.00   
  Simklubben Triton  1:02.32                 
                     
13  Amanda Granborg  1999  484  30.82        1:04.94   
  Simklubben Triton  59.92                 
                     
14  Malin Svensson  1999  467  31.98        1:05.71   
  Simklubben Hajen  1:04.43                 
                     
15  Thelma Jhncke  1999  464  31.39        1:05.86   
  Hgans Simsllskap  1:03.48                 
                     
16  Sanna Westerberg  1998  434  31.41        1:07.36   
  Karlskrona Simsllskap  1:06.51                 
                     
17  Yara Waked  1998    412  32.06        1:08.55   
  Karlskrona Simsllskap  1:06.83                 
                     
18  Heidi Winberg  1999    407  32.43        1:08.82   
  Hgans Simsllskap  1:06.57                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.07  Print Date  26 August 2016 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  18:24 
 
Results Event 3 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 3 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2016    Print Date  26 August 2016   
  Competition place  Lund    Print Time  18:29   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  26 August 2016         
 
 
Event 3, 100m Freestyle Man 17+, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Rasmus Wetterborg  1996  16  643  25.07        52.06   
  Simklubben Triton  51.09                 
                     
Alexander Almeida Sundell  1997  15  622  25.70        52.64   
  Helsingborgs Simsllskap  52.62                 
                     
Hugo Cedervall  1997  14  619  25.98        52.73   
  Simklubben Poseidon  51.43                 
                     
Isak Wikstrm  1999  13  542  26.65        55.09   
  Helsingborgs Simsllskap  55.34                 
                     
Jesper Olsson  1998  12  518  27.65        55.93   
  Simklubben Poseidon  55.19                 
                     
Gustav stlund  1997  11  515  27.53        56.03   
  Simklubben Poseidon  54.82                 
                     
Julius Ekstrand  1998  10  511  27.68        56.21   
  Simklubben Poseidon  54.68                 
                     
Oskar Skarin  1999  510  27.38        56.22   
  Simklubben Triton  54.98                 
                     
Elias Kromnow  1999  493  27.46        56.86   
  Karlskrona Simsllskap  55.77                 
                     
10  Erik Boos  1999  470  27.89        57.76   
  Simklubben Triton  57.29                 
                     
11  Sebastian Andersson  1999  456  28.08        58.37   
  Simklubben Poseidon  57.40                 
                     
12  Erik Juliusson  1998  454  27.77        58.46   
  Hgans Simsllskap  59.22                 
                     
13  Alexander Strm  1998  444  28.51        58.87   
  Karlskrona Simsllskap  59.24                 
                     
14  Martin Wahlberg  1999  440  28.55        59.06   
  Helsingborgs Simsllskap  1:02.01                 
                     
15  Jonatan Wede  1988  436  27.70        59.26   
  Simsllskapet Iden  57.44                 
                     
16  Luke Postema  1995  406  28.56        1:00.66   
  Simklubben Poseidon  57.94                 
                     
17  Daniel Dahln  1999    382  29.12        1:01.91   
  Simklubben Poseidon  1:03.83                 
                     
18  Marko Vasilijevic  1999    366  29.34        1:02.78   
  Simklubben Poseidon  56.24                 
                     
19  Julian Kasapov Alexis  1999    360  30.10        1:03.12   
  Simklubben Sydsim  1:03.78                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.07  Print Date  26 August 2016 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  18:29 
 
Results Event 4 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 4 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2016    Print Date  26 August 2016   
  Competition place  Lund    Print Time  18:35   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  26 August 2016         
 
 
Event 4, 100m Freestyle Woma 15-16, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Hanna Bergman  2001    672  28.48        58.21   
  Simklubben Poseidon  59.14                 
                     
Alicia Lundblad  2001    637  28.73        59.27   
  Helsingborgs Simsllskap  59.67                 
                     
Ebba Hallbck  2000    612  29.14        1:00.05   
  Helsingborgs Simsllskap  1:00.36                 
                     
Tea Gladher  2000    610  28.52        1:00.12   
  Karlskrona Simsllskap  58.29                 
                     
Julia Stenhrd  2000    577  29.77        1:01.24   
  Helsingborgs Simsllskap  1:00.76                 
                     
Clara Thomasson  2001    576  29.48        1:01.28   
  Helsingborgs Simsllskap  1:01.15                 
                     
Kajsa Gustavsson  2001    570  29.47        1:01.50   
  Helsingborgs Simsllskap  1:00.46                 
                     
Ida Rosenius  2000    560  29.59        1:01.86   
  Karlskrona Simsllskap  1:00.61                 
                     
Ida Widn  2001    559  29.81        1:01.91   
  Hgans Simsllskap  1:01.88                 
                     
10  Klara Johansson  2001    552  29.77        1:02.15   
  Simklubben Sydsim  59.74                 
                     
11  Elin Lackegrd  2000    531  30.10        1:02.96   
  Simklubben Hajen  1:02.68                 
                     
12  Daniella Horvath  2001    531  29.45        1:02.98   
  Helsingborgs Simsllskap  1:03.43                 
                     
13  Mary Lagoguez  2001    528  30.70        1:03.09   
  Simklubben Poseidon  1:01.46                 
                     
14  Jenny Le  2000    511  30.80        1:03.77   
  Simklubben Poseidon  1:05.98                 
                     
15  Maja Jnsson  2001    488  30.69        1:04.76   
  Helsingborgs Simsllskap  1:02.53                 
                     
16  Frida Nordefell  2000    486  31.06        1:04.87   
  Simklubben Sydsim  1:02.12                 
                     
17  Kajsa Norell Dahlqvist  2001    480  31.28        1:05.13   
  Hgans Simsllskap  1:02.51                 
                     
18  Elin Melin  2000    477  31.62        1:05.24   
  Simklubben Poseidon  1:02.17                 
                     
19  Linn Tufvesson  2001    468  31.43        1:05.69   
  Simklubben Poseidon  1:04.16                 
                     
20  Emma Ljungcrantz  2001    464  31.79        1:05.88   
  Karlskrona Simsllskap  1:05.86                 
                     
21  Nelly Rasmusson  2001    462  31.28        1:05.96   
  Helsingborgs Simsllskap  1:01.62                 
                     
22  Sara Jendbro  2000    462  31.96        1:05.97   
  Simklubben Poseidon  1:06.77                 
                     
23  Annamaria Bontidean  2000    458  31.84        1:06.15   
  Simklubben Poseidon  1:04.98                 
                     
24  Hanna Maigren  2001    452  32.18        1:06.42   
  Helsingborgs Simsllskap  1:06.60                 
                     
25  Hanna Nilsson  2000    448  32.24        1:06.62   
  Simklubben Hajen  1:05.16                 
                     
26  Alice Bengtsson  2000    447  32.07        1:06.71   
  Klippans Simsllskap  1:06.30                 
                     
27  Amanda Bjrkman  2001    446  32.34        1:06.76   
  Simklubben Poseidon  1:05.45                 
                     
28  Thea Lindstrm  2000    438  31.29        1:07.16   
  Simklubben Triton  1:03.79                 
                     
29  Elly Palm  2001    433  31.97        1:07.38   
  Helsingborgs Simsllskap  1:05.56                 
                     
30  Amanda Trgrdh  2001    414  32.60        1:08.44   
  Helsingborgs Simsllskap  1:05.71                 
                     
31  Karin Bjrkman  2001    410  32.72        1:08.63   
  Simklubben Triton  1:07.18                 
                     
32  Cornelia Forsgren  2000    402  32.39        1:09.11   
  Simklubben Triton  1:04.53                 
                     
33  Serena Gravrogk-Linde  2000    380  32.59        1:10.41   
  Simklubben Poseidon  1:06.57                 
                     
34  Emilia Eek  2001    380  32.51        1:10.42   
  Simklubben Sydsim  1:10.03                 
                     
35  Trulsa Holm  2001    339  35.57        1:13.11   
  Karlskrona Simsllskap  1:11.83                 
                     
36  Sarah Palmgren  2001    329  34.71        1:13.87   
  Karlskrona Simsllskap  1:13.57                 
                     
37  Nora hlin  2000    274  37.25        1:18.51   
  Simklubben Triton  1:20.19                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.07  Print Date  26 August 2016 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  18:35 
 
Results Event 5 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 5 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2016    Print Date  26 August 2016   
  Competition place  Lund    Print Time  18:43   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  26 August 2016         
 
 
Event 5, 100m Freestyle Man 15-16, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Gustav stlund  2000    582  26.03        53.81   
  Simklubben Poseidon  52.98                 
                     
Nicolas Noln  2000    473  27.43        57.66   
  Simklubben Triton  57.35                 
                     
Johan Alderbrink  2001    464  28.30        58.01   
  Helsingborgs Simsllskap  58.65                 
                     
Albin Edvardsson  2000    457  27.64        58.33   
  Helsingborgs Simsllskap  56.60                 
                     
Jens Christiansen  2001    453  27.97        58.50   
  Simklubben Sydsim  57.72                 
                     
Felix Wetterborg  2001    449  28.43        58.66   
  Simklubben Triton  57.01                 
                     
Pascal Bjrkman  2001    442  28.11        58.98   
  Simklubben Poseidon  58.81                 
                     
Samuel Kvist  2000    438  28.00        59.14   
  Simklubben Triton  59.19                 
                     
Rickard Wemln  2000    430  28.58        59.51   
  Simklubben Hajen  1:00.78                 
                     
10  Oscar Johansson  2000    429  28.05        59.58   
  Simklubben Poseidon  1:01.30                 
                     
11  Linus Ljunghusen  2000    424  28.69        59.81   
  Simklubben Poseidon  57.95                 
                     
12  Viktor Carlsson  2000    414  28.48        1:00.29   
  Karlskrona Simsllskap  1:00.23                 
                     
13  Joar Modigh  2001    412  29.13        1:00.38   
  Simklubben Hajen  1:01.17                 
                     
14  Sebastian Mickelsson  2001    404  29.39        1:00.78   
  Simklubben Triton  1:02.05                 
                     
15  Jacob Engstrm  2000    398  29.55        1:01.05   
  Hgans Simsllskap  1:04.33                 
                     
16  Jakob Werner  2000    362  29.63        1:03.05   
  Karlskrona Simsllskap  1:05.30                 
                     
17  Simon Ljungbeck  2000    361  29.31        1:03.07   
  Simsllskapet Iden  1:03.37                 
                     
18  Oscar Palmqvist  2000    355  30.51        1:03.46   
  Simklubben Triton  1:06.31                 
                     
19  Erik Kromnow  2001    291  30.50        1:07.76   
  Karlskrona Simsllskap  1:09.99                 
                     
20  Nicodemos Abraha  2000    289  31.46        1:07.92   
  Simklubben Poseidon  1:10.42                 
                     
21  Melvin Sihln  2000    289  30.71        1:07.97   
  Simklubben Sydsim  1:06.46                 
                     
Joel Hrstedt  2001              DNS   
  Helsingborgs Simsllskap  1:07.60                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.07  Print Date  26 August 2016 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  18:43 
 
Results Event 6 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 6 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2016    Print Date  26 August 2016   
  Competition place  Lund    Print Time  19:00   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  26 August 2016         
 
 
Event 6, 100m Freestyle Woma 13-14, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Emilia Rnningdal  2002    602  29.25        1:00.38   
  S71  58.65                 
                     
Linn Rosenius  2002    580  29.67        1:01.16   
  Karlskrona Simsllskap  1:01.41                 
                     
Natalie Noreblad  2002    562  29.56        1:01.79   
  Vxj Simsllskap  1:01.22                 
                     
Linna Persson  2002    535  30.55        1:02.83   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:04.04                 
                     
Sara Nobrell  2002    534  29.79        1:02.84   
  Simklubben Hajen  1:02.57                 
                     
Moa Karlsson  2002    532  30.48        1:02.92   
  S71  1:02.79                 
                     
Saga Bodsj  2002    524  30.47        1:03.24   
  Vxj Simsllskap  1:01.82                 
                     
Ella Simander  2002    524  30.53        1:03.25   
  Karlskrona Simsllskap  1:03.56                 
                     
Angelina Agrell  2003    519  30.49        1:03.46   
  Helsingborgs Simsllskap  1:02.29                 
                     
10  Alice Tufvesson  2003    511  31.12        1:03.78   
  Hgans Simsllskap  1:02.85                 
                     
11  Disa Gladher  2002    507  30.57        1:03.96   
  Karlskrona Simsllskap  1:06.11                 
                     
12  Emilia Nordn  2003    504  30.72        1:04.08   
  Helsingborgs Simsllskap  1:02.33                 
                     
13  Clara Aronsson  2002    499  31.09        1:04.27   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:04.70                 
                     
14  Felicia Lejox  2002    490  31.04        1:04.68   
  Simklubben Triton  1:03.78                 
                     
15  Ditte Oredsson  2003    479  31.17        1:05.17   
  Simklubben Poseidon  1:03.73                 
                     
16  Tuva Plsson  2003    477  30.80        1:05.26   
  Karlskrona Simsllskap  1:05.64                 
                     
17  Anna-Luisa Permarker  2002    477  31.19        1:05.27   
  S71  1:04.83                 
                     
18  Ebba Jlminger  2002    468  31.90        1:05.66   
  Helsingborgs Simsllskap  1:04.52                 
                     
18  Emma Andersson  2002    468  31.88        1:05.66   
  Helsingborgs Simsllskap  1:03.78                 
                     
20  Emma Cerutti  2002    466  31.91        1:05.75   
  Simklubben Sydsim  1:05.30                 
                     
21  Alicia Johansson  2003    465  31.70        1:05.80   
  Helsingborgs Simsllskap  1:06.61                 
                     
22  Siri Bokander  2003    464  31.78        1:05.85   
  Simklubben Triton  1:05.82                 
                     
23  Tilda Ericsson  2002    461  32.11        1:06.02   
  S71  1:05.54                 
                     
24  Elsa Bitzn  2003    455  31.67        1:06.29   
  Simklubben Hajen  1:05.40                 
                     
25  Karla Stjepanetic  2003    445  31.67        1:06.78   
  Helsingborgs Simsllskap  1:07.24                 
                     
26  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002    444  31.81        1:06.83   
  Simklubben Sydsim  1:07.92                 
                     
27  Ingrid Norstedt  2002    441  32.67        1:06.99   
  Helsingborgs Simsllskap  1:06.87                 
                     
28  Viktoria Dellhede  2003    440  32.35        1:07.06   
  Simsllskapet Iden  1:07.06                 
                     
29  Vilma Rudolf  2002    439  32.48        1:07.09   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:06.94                 
                     
30  Ella Jeppsson  2003    433  32.13        1:07.39   
  Simklubben Hajen  1:08.12                 
                     
31  Tove Lindn  2002    431  32.25        1:07.51   
  Karlskrona Simsllskap  1:08.13                 
                     
32  Olivia Hedenfalk  2002    422  32.37        1:07.96   
  Vxj Simsllskap  1:07.83                 
                     
33  Antonia Sandblom  2003    419  32.17        1:08.12   
  Simklubben Triton  1:07.87                 
                     
34  Hannah Fritz  2003    415  32.74        1:08.36   
  Simklubben Laxen  1:07.19                 
                     
35  Emilia Olsson  2002    408  33.21        1:08.75   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:07.09                 
                     
36  Sanna Bodsj  2003    407  33.48        1:08.80   
  Vxj Simsllskap  1:08.62                 
                     
37  Ellinor Stenhrd  2002    406  32.69        1:08.85   
  Helsingborgs Simsllskap  1:09.12                 
                     
38  Nina Noln  2002    403  33.05        1:09.04   
  Simklubben Triton  1:07.43                 
                     
39  Freja Werker  2003    402  33.24        1:09.09   
  Simklubben Hajen  1:09.85                 
                     
40  Julia Andersson  2003    395  33.49        1:09.49   
  Hgans Simsllskap  1:09.51                 
                     
41  Aurora Nilsson  2002    383  32.45        1:10.24   
  Karlskrona Simsllskap  1:12.70                 
                     
42  Boel Bergquist  2003    375  33.86        1:10.72   
  Simklubben Poseidon  1:10.28                 
                     
43  Johanna Melin  2003    369  33.97        1:11.06   
  Simklubben Sydsim  1:10.78                 
                     
44  Malin Plsson  2002    367  34.42        1:11.24   
  Simklubben Triton  1:10.46                 
                     
45  Josefin Dellhede  2003    359  34.59        1:11.75   
  Simsllskapet Iden  1:12.16                 
                     
46  Agnes Delen Abrahamsson  2002    354  34.47        1:12.10   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:11.48                 
                     
47  Hanna Barnell  2003    353  33.80        1:12.17   
  Simklubben Hajen  1:09.39                 
                     
48  Anna Twedberg  2003    352  35.08        1:12.24   
  Simsllskapet Iden  1:13.53                 
                     
49  Astrid Nyblom  2002    343  34.51        1:12.82   
  Karlskrona Simsllskap  1:13.00                 
                     
50  Matilda Carlberg  2002    334  34.46        1:13.47   
  Simklubben Poseidon  1:14.05                 
                     
51  Mila Lamminsaari  2003    326  34.27        1:14.07   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:14.73                 
                     
52  Clara Huston  2003    317  35.73        1:14.74   
  Simklubben Hajen  1:14.80                 
                     
53  Sarah Petersson  2003    315  35.13        1:14.95   
  Karlskrona Simsllskap  1:17.36                 
                     
54  Isabell Tretinjak  2003    303  35.79        1:15.90   
  Simklubben Hajen  1:15.25                 
                     
55  Anna Nilsson  2003    295  35.74        1:16.60   
  Helsingborgs Simsllskap  1:07.96                 
                     
56  Alva Bergstrand  2003    289  37.95        1:17.12   
  Simklubben Poseidon  1:23.54                 
                     
57  Sofia Lund  2003    288  37.14        1:17.22   
  Simklubben Poseidon  1:18.36                 
                     
58  Estelle Allard  2003    287  36.64        1:17.32   
  Helsingborgs Simsllskap  1:18.85                 
                     
59  Emma Bontidean  2003    265  37.24        1:19.32   
  Simklubben Poseidon  1:14.39                 
                     
60  Ellen Egard  2003    157  42.76        1:34.48   
  Simklubben Hajen  1:32.14                 
                     
Siri Vikman  2003              DNS   
  Simklubben Hajen  1:26.29                 
                     
Angelica Bhme  2003              DSQ   
  Simsllskapet Iden  1:13.45                 
                     
Clara rnhem  2002              DSQ   
  Vxj Simsllskap  1:03.48                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.07  Print Date  26 August 2016 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  19:00 
 
Results Event 7 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 7 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2016    Print Date  26 August 2016   
  Competition place  Lund    Print Time  19:16   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  26 August 2016         
 
 
Event 7, 100m Freestyle Man 13-14, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Dennie Halilovic  2002    452  28.49        58.53   
  Simklubben Sydsim  56.40                 
                     
Daniel Fischer  2002    445  28.62        58.85   
  Helsingborgs Simsllskap  57.54                 
                     
Axel Auer  2003    442  28.56        58.98   
  Karlskrona Simsllskap  58.16                 
                     
Thor Grandin  2002    427  28.89        59.65   
  Simklubben Triton  59.20                 
                     
Oliver Stlbrand  2002    426  29.07        59.70   
  Helsingborgs Simsllskap  59.88                 
                     
Marcus Barkrot  2002    425  28.93        59.77   
  Karlskrona Simsllskap  59.70                 
                     
Oskar Axandersson  2002    424  28.26        59.78   
  Vxj Simsllskap  1:00.96                 
                     
Henning Cederlund  2003    416  28.98        1:00.20   
  Helsingborgs Simsllskap  1:00.32                 
                     
Fredrik Nilsson  2002    392  29.36        1:01.38   
  Simklubben Triton  1:02.47                 
                     
10  David Sandstrm  2002    390  29.51        1:01.46   
  Helsingborgs Simsllskap  1:03.03                 
                     
11  Vilhelm Andersson  2002    384  29.19        1:01.81   
  Simklubben Sydsim  1:03.99                 
                     
12  Jacob Sderberg  2003    375  29.98        1:02.30   
  Helsingborgs Simsllskap  1:02.04                 
                     
13  Vlad Lupu  2003    360  30.05        1:03.14   
  Helsingborgs Simsllskap  1:03.33                 
                     
14  Axel Hrestrand  2002    347  29.92        1:03.93   
  Simklubben Poseidon  1:02.95                 
                     
15  Elias Nilsson  2002    343  30.64        1:04.14   
  Karlskrona Simsllskap  1:03.73                 
                     
16  Arvid Nilsson  2003    342  30.33        1:04.22   
  Simklubben Triton  1:02.55                 
                     
17  Emanuel Tidsen  2002    341  30.62        1:04.27   
  Vxj Simsllskap  1:06.37                 
                     
18  Daniel Li  2002    339  30.81        1:04.40   
  Simklubben Poseidon  1:03.77                 
                     
19  Oscar Elfers  2002    327  31.36        1:05.17   
  Helsingborgs Simsllskap  1:05.40                 
                     
20  Ludvig Hallum  2003    323  31.58        1:05.49   
  Vxj Simsllskap  1:09.43                 
                     
21  Linus Forsgren  2003    314  31.64        1:06.09   
  Simklubben Triton  1:06.66                 
                     
22  Viktor Wiberg  2003    311  30.60        1:06.30   
  Helsingborgs Simsllskap  1:08.07                 
                     
23  Noel Persson  2002    306  32.50        1:06.62   
  Simklubben Triton  1:07.84                 
                     
24  Simon Persson  2003    288  32.01        1:08.00   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:09.05                 
                     
25  Viggo Winberg  2002    288  32.41        1:08.02   
  Hgans Simsllskap  1:10.07                 
                     
26  Nils Tired  2003    284  31.64        1:08.29   
  Simklubben Poseidon  1:09.16                 
                     
27  Joel Henriksson  2003    268  33.07        1:09.67   
  Simklubben Poseidon  1:10.38                 
                     
28  Gabriel Agardh  2003    267  32.87        1:09.71   
  Simklubben Hajen  1:09.35                 
                     
29  Liam Lesmac  2003    263  31.98        1:10.07   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:12.50                 
                     
30  Alvin Eriksson  2003    259  32.39        1:10.47   
  Vxj Simsllskap  1:07.68                 
                     
31  Edward Gudmundsson  2003    256  34.04        1:10.69   
  Hgans Simsllskap  1:12.50                 
                     
32  Gustav Hammarstedt  2002    254  33.91        1:10.88   
  Vxj Simsllskap  1:08.87                 
                     
33  Emil Pettersson  2002    253  33.98        1:11.01   
  Simklubben Poseidon  1:11.53                 
                     
34  Ivan Sivolov  2003    250  33.93        1:11.25   
  Simklubben Poseidon  1:07.99                 
                     
35  Jesper Franzn  2002    243  33.89        1:11.97   
  Simklubben Sydsim  1:11.83                 
                     
36  Carl Elmer  2003    237  35.14        1:12.52   
  Simklubben Poseidon  1:12.46                 
                     
37  Oskar Lvberg  2003    202  36.17        1:16.57   
  Simklubben Triton  1:18.66                 
                     
38  Filip Kekeric  2002    193  36.88        1:17.68   
  Simklubben Sydsim  1:15.79                 
                     
39  Simon Myrvold  2003    153  39.06        1:23.85   
  Simklubben Poseidon  1:25.59                 
                     
40  Olle Zetterstrm  2003    151  39.04        1:24.24   
  Simklubben Poseidon  1:26.00                 
                     
41  Melvin Andersson  2003    150  39.55        1:24.55   
  Simklubben Sydsim  1:27.13                 
                     
42  Filip af Klinteberg  2003    143  39.18        1:25.85   
  Simklubben Triton  1:25.08                 
                     
Joel Garpker  2002              DNS   
  Simsllskapet Iden  1:44.71                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.07  Print Date  26 August 2016 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  19:16 
 
Results Event 8 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 8 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2016    Print Date  26 August 2016   
  Competition place  Lund    Print Time  19:17   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  26 August 2016         
 
 
Event 8, 100m Freestyle Woman -12, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Tyra Littorin  2004    496  30.57        1:04.43   
  Helsingborgs Simsllskap  1:04.19                 
                     
Ella Gutenwik  2004    442  32.04        1:06.93   
  Simklubben Hajen  1:06.22                 
                     
Liv Elgaard Fonnesbech  2004    421  32.30        1:08.05   
  Vxj Simsllskap  1:09.58                 
                     
Elsa Andersson  2004    391  32.83        1:09.72   
  Helsingborgs Simsllskap  1:09.87                 
                     
Siri Lindn  2005    386  33.41        1:10.00   
  Karlskrona Simsllskap  1:09.61                 
                     
Tuva Edvinsson  2004    380  33.32        1:10.41   
  Helsingborgs Simsllskap  1:10.66                 
                     
Cajsa Whl  2004    371  34.01        1:10.96   
  Helsingborgs Simsllskap  1:11.50                 
                     
Emma Nilsson  2004    368  34.44        1:11.17   
  Helsingborgs Simsllskap  1:09.25                 
                     
Mica Noln  2004    360  33.84        1:11.70   
  Simklubben Triton  1:09.88                 
                     
10  Maja Blomliden  2004    352  35.27        1:12.19   
  Simklubben Triton  1:12.16                 
                     
11  Thea Greco  2004    320  35.51        1:14.57   
  Karlskrona Simsllskap  1:19.01                 
                     
12  Tyra hlin  2004    311  36.35        1:15.24   
  Simklubben Triton  1:14.44                 
                     
13  Olivia Pantzar  2004    308  35.30        1:15.46   
  Simklubben Hajen  1:14.27                 
                     
14  Kornelia Pavlovic  2004    303  36.32        1:15.91   
  Helsingborgs Simsllskap  1:16.65                 
                     
15  Jennie Christiansen  2004    263  38.10        1:19.55   
  Simklubben Sydsim  1:17.00                 
                     
16  Filippa Hansson  2004    260  36.66        1:19.82   
  Karlskrona Simsllskap  1:23.68                 
                     
17  Vanja Magnusson  2004    249  38.47        1:20.98   
  Vxj Simsllskap  1:22.44                 
                     
18  Johanna Hofvendahl  2004    235  38.91        1:22.64   
  Helsingborgs Simsllskap  1:23.06                 
                     
19  Agnes Hildebrand Westerberg  2004    222  37.74        1:24.13   
  Vxj Simsllskap  1:25.53                 
                     
20  Julia Erkselius  2006    221  39.04        1:24.32   
  Simklubben Triton  1:26.48                 
                     
21  Lovisa Rohlin  2004    208  40.42        1:26.00   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:23.44                 
                     
21  Molly Bckstrm  2004    208  40.47        1:26.00   
  Vxj Simsllskap  1:29.60                 
                     
23  Melina Mercourios  2005    181  45.47        1:30.15   
  Simklubben Triton  1:32.27                 
                     
24  Ella Bodell  2005    179  42.18        1:30.47   
  Simklubben Sydsim  1:23.94                 
                     
25  Mollie Dalengran  2004    160  43.25        1:33.85   
  Simklubben Triton  1:47.09                 
                     
26  Rakel Johannisson  2004    158  44.55        1:34.19   
  Simklubben Sydsim  1:40.23                 
                     
27  Alice Klasholm  2004    158  43.73        1:34.30   
  Simklubben Poseidon  1:44.25                 
                     
28  Emilia Mller  2004    150  44.28        1:35.97   
  Simklubben Hajen  1:25.87                 
                     
29  Jennifer Norln  2005    140  45.69        1:38.09   
  Simklubben Sydsim  1:34.26                 
                     
30  Frida Isaksson  2005    126  47.69        1:41.56   
  Simklubben Sydsim  1:40.92                 
                     
Julia Henriksson  2005              DNS   
  Simklubben Hajen  1:18.09                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.07  Print Date  26 August 2016 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  19:17 
 
Results Event 9 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 9 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2016    Print Date  26 August 2016   
  Competition place  Lund    Print Time  19:23   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  26 August 2016         
 
 
Event 9, 100m Freestyle Man -12, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
William Lundblad  2004    359  30.76        1:03.19   
  Helsingborgs Simsllskap  1:03.21                 
                     
Noah Malmgren  2004    319  31.22        1:05.77   
  S71  1:06.92                 
                     
Jonathan Frjd  2004    315  31.76        1:05.99   
  Simklubben Sydsim  1:05.37                 
                     
Felix Tjrnberg  2005    289  32.65        1:07.97   
  Helsingborgs Simsllskap  1:07.77                 
                     
Markus Qvarfordh  2004    267  33.30        1:09.72   
  Simklubben Triton  1:09.29                 
                     
David Olofsson  2004    261  34.57        1:10.25   
  Simklubben Triton  1:09.47                 
                     
Felix Rosenkvist  2004    239  34.33        1:12.37   
  Simklubben Sydsim  1:09.69                 
                     
Melvin Malm  2004    233  35.20        1:12.95   
  Simklubben Poseidon  1:13.95                 
                     
Kasper Nygren  2004    229  34.52        1:13.36   
  Helsingborgs Simsllskap  1:14.85                 
                     
10  Olle Olsson  2004    209  34.68        1:15.64   
  Helsingborgs Simsllskap  1:16.68                 
                     
11  Axel Sandberg  2004    191  36.34        1:18.01   
  Simklubben Poseidon  1:17.57                 
                     
12  Hannes Palmgren  2005    186  37.60        1:18.69   
  Simklubben Sydsim  1:24.78                 
                     
13  Anton Liebenhagen  2005    179  37.30        1:19.60   
  Simsllskapet Iden  1:18.56                 
                     
14  Lucas Bontidean  2005    167  37.85        1:21.56   
  Simklubben Poseidon  1:16.81                 
                     
15  Victor Borg  2005    161  39.10        1:22.53   
  Simklubben Triton  1:19.39                 
                     
16  Edvard Levau  2004    154  40.21        1:23.83   
  Simklubben Poseidon  1:22.91                 
                     
17  Theo Ceplitis  2004    151  40.43        1:24.24   
  Simklubben Triton  1:20.51                 
                     
18  Erik Komstedt  2005    147  39.10        1:25.12   
  Simklubben Sydsim  1:29.31                 
                     
19  Anton Persson  2006    137  40.89        1:27.16   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:29.06                 
                     
20  Elias af Trampe  2004    137  41.11        1:27.17   
  Simklubben Poseidon  1:19.36                 
                     
21  Karl Svensson  2006    135  42.66        1:27.59   
  Simklubben Sydsim  1:40.72                 
                     
22  Erik Karlsson  2005    126  41.95        1:29.58   
  S71  1:29.30                 
                     
23  Alfred Pettersson  2005    112  43.71        1:33.17   
  Simklubben Poseidon  1:42.50                 
                     
24  Rasmus Mrtensson  2006    111  42.02        1:33.29   
  Simklubben Triton  1:37.37                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.07  Print Date  26 August 2016 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  19:23 
 
Results Event 10 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 10 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2016    Print Date  26 August 2016   
  Competition place  Lund    Print Time  19:59   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  26 August 2016         
 
 
Event 10, 200m Backstroke Woman -14, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Natalie Noreblad  2002    498  34.97  1:13.82  1:52.62    2:30.40   
  Vxj Simsllskap  2:31.92                 
                     
Saga Bodsj  2002    498  35.89  1:13.54  1:51.57    2:30.42   
  Vxj Simsllskap  2:37.46                 
                     
Viktoria Dellhede  2003    487  36.31  1:14.77  1:54.39    2:31.53   
  Simsllskapet Iden  2:36.06                 
                     
Moa Karlsson  2002    451  36.83  1:15.54  1:55.02    2:35.41   
  S71  2:35.90                 
                     
Alicia Johansson  2003    447  36.87  1:16.20  1:56.26    2:35.91   
  Helsingborgs Simsllskap  2:35.42                 
                     
Sara Nobrell  2002    439  36.20  1:15.56  1:55.89    2:36.76   
  Simklubben Hajen  2:36.90                 
                     
Angelina Agrell  2003    431  37.18  1:17.38  1:57.66    2:37.81   
  Helsingborgs Simsllskap  2:43.21                 
                     
Elsa Bitzn  2003    419  37.11  1:17.70  1:58.88    2:39.28   
  Simklubben Hajen  2:39.41                 
                     
Tuva Plsson  2003    417  37.47  1:18.10  1:59.74    2:39.52   
  Karlskrona Simsllskap  2:49.35                 
                     
10  Emma Andersson  2002    408  37.95  1:18.29  2:00.12    2:40.63   
  Helsingborgs Simsllskap  2:46.40                 
                     
11  Linna Persson  2002    407  36.36  1:16.81  1:58.91    2:40.83   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:40.59                 
                     
12  Tilda Ericsson  2002    404  38.86  1:19.14  2:00.60    2:41.23   
  S71  2:39.23                 
                     
13  Josefin Dellhede  2003    397  39.56  1:20.74  2:02.50    2:42.12   
  Simsllskapet Iden  2:47.31                 
                     
14  Emilia Olsson  2002    395  38.27  1:19.44  2:01.72    2:42.43   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:39.86                 
                     
15  Emilia Nordn  2003    389  39.27  1:20.57  2:02.59    2:43.28   
  Helsingborgs Simsllskap  2:49.97                 
                     
16  Ebba Jlminger  2002    384  39.55  1:21.10  2:02.97    2:44.00   
  Helsingborgs Simsllskap  2:47.49                 
                     
17  Felicia Lejox  2002    381  38.78  1:20.40  2:02.87    2:44.35   
  Simklubben Triton  2:41.90                 
                     
18  Alice Tufvesson  2003    374  38.92  1:20.01  2:02.83    2:45.43   
  Hgans Simsllskap  3:00.90                 
                     
19  Sanna Bodsj  2003    369  38.82  1:20.65  2:03.59    2:46.18   
  Vxj Simsllskap  2:43.84                 
                     
20  Isabelle Bengtsson  2002    365  38.39  1:20.29  2:04.50    2:46.80   
  Simklubben Poseidon  2:46.12                 
                     
21  Clara Aronsson  2002    351  40.39  1:23.21  2:06.97    2:48.88   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:52.85                 
                     
22  Karla Stjepanetic  2003    340  39.54  1:22.43  2:06.68    2:50.70   
  Helsingborgs Simsllskap  2:54.51                 
                     
23  Ella Gutenwik  2004    338  40.63  1:23.43  2:07.72    2:51.12   
  Simklubben Hajen  2:53.56                 
                     
24  Mica Noln  2004    333  40.33  1:23.36  2:08.37    2:51.85   
  Simklubben Triton  2:51.58                 
                     
25  Ellinor Stenhrd  2002    332  40.40  1:23.69  2:08.02    2:52.15   
  Helsingborgs Simsllskap  2:53.40                 
                     
26  Johanna Melin  2003    330  40.78  1:25.05  2:09.35    2:52.49   
  Simklubben Sydsim  2:48.50                 
                     
27  Hannah Fritz  2003    328  40.60  1:23.60  2:08.08    2:52.76   
  Simklubben Laxen  2:51.50                 
                     
28  Boel Bergquist  2003    305  41.87  1:25.95  2:11.77    2:56.94   
  Simklubben Poseidon  2:59.68                 
                     
29  Ida Nordberg  2006    301  41.91  1:27.48  2:13.55    2:57.75   
  Simklubben Poseidon  2:58.51                 
                     
30  Agnes Delen Abrahamsson  2002    291  41.58  1:26.93  2:13.23    2:59.91   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:57.57                 
                     
31  Vilma Rudolf  2002    276  42.23  1:27.78  2:15.27    3:02.94   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:56.06                 
                     
32  Angelica Bhme  2003    256  44.09  1:30.93  2:19.31    3:07.54   
  Simsllskapet Iden  3:09.86                 
                     
33  Estelle Allard  2003    250  42.16  1:31.09  2:21.52    3:09.04   
  Helsingborgs Simsllskap  3:09.96                 
                     
34  Anna Nilsson  2003    246  44.52  1:32.91  2:21.78    3:10.27   
  Helsingborgs Simsllskap  2:52.17                 
                     
Nina Noln  2002              DSQ   
  Simklubben Triton  2:51.84                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.07  Print Date  26 August 2016 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  19:59 
 
Results Event 11 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 11 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2016    Print Date  26 August 2016   
  Competition place  Lund    Print Time  20:24   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  26 August 2016         
 
 
Event 11, 200m Backstroke Man -14, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Thor Grandin  2002  16  364  35.35  1:12.92  1:51.46    2:28.54   
  Simklubben Triton  2:26.83                 
                     
Emanuel Tidsen  2002  15  337  35.67  1:13.91  1:53.44    2:32.39   
  Vxj Simsllskap  2:41.85                 
                     
Arvid Nilsson  2003  14  325  37.20  1:17.46  1:58.37    2:34.32   
  Simklubben Triton  2:30.22                 
                     
Joel Henriksson  2003  13  319  35.49  1:13.96  1:54.57    2:35.14   
  Simklubben Poseidon  2:39.40                 
                     
Henning Cederlund  2003  12  306  37.24  1:17.38  1:58.16    2:37.36   
  Helsingborgs Simsllskap  2:41.79                 
                     
Vlad Lupu  2003  11  274  38.26  1:19.20  2:02.62    2:43.28   
  Helsingborgs Simsllskap  3:13.62                 
                     
Nils Tired  2003  10  271  38.31  1:19.50  2:02.66    2:43.96   
  Simklubben Poseidon  2:39.39                 
                     
Alan Jovic  2004  269  37.58  1:19.30  2:02.42    2:44.33   
  Helsingborgs Simsllskap  2:50.31                 
                     
Marcus Barkrot  2002  267  39.33  1:21.39  2:03.76    2:44.72   
  Karlskrona Simsllskap  2:49.66                 
                     
10  Gabriel Agardh  2003  260  38.71  1:20.97  2:04.14    2:46.12   
  Simklubben Hajen                   
                     
11  Felix Rosenkvist  2004  254  40.39  1:22.92  2:05.88    2:47.39   
  Simklubben Sydsim  2:51.31                 
                     
12  Gustav Hammarstedt  2002  253  38.69  1:20.72  2:04.59    2:47.62   
  Vxj Simsllskap                   
                     
13  Noel Persson  2002  234  40.21  1:24.80  2:10.19    2:52.06   
  Simklubben Triton  3:02.28                 
                     
14  Kasper Nygren  2004  221  41.44  1:26.25  2:12.26    2:55.45   
  Helsingborgs Simsllskap                   
                     
15  Olle Olsson  2004  220  42.35  1:27.81  2:13.86    2:55.67   
  Helsingborgs Simsllskap                   
                     
16  Jesper Franzn  2002  201  40.40  1:26.06  2:12.98    3:01.10   
  Simklubben Sydsim  2:57.22                 
                     
17  Love Offrell  2004    187  44.51  1:31.26  2:20.12    3:05.49   
  Simklubben Sydsim  3:00.06                 
                     
18  Filip af Klinteberg  2003    114  50.96  1:46.17  2:43.31    3:38.29   
  Simklubben Triton  3:35.49                 
                     
Anton Persson  2006              DSQ   
  Kappsimningsklubben Karpen  3:09.30                 
                     
Linus Forsgren  2003              DSQ   
  Simklubben Triton  2:38.93                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.07  Print Date  26 August 2016 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  20:24 
 
Results Event 12 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 12 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2016    Print Date  26 August 2016   
  Competition place  Lund    Print Time  20:22   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  26 August 2016         
 
 
Event 12, 200m Backstroke Woman 15+, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Julia Stenhrd  2000  16  566  34.40  1:10.79  1:47.33    2:24.08   
  Helsingborgs Simsllskap  2:22.21                 
                     
Ida Widn  2001  15  563  34.05  1:11.10  1:48.33    2:24.35   
  Hgans Simsllskap  2:25.41                 
                     
Amanda Granborg  1999  14  516  34.04  1:11.48  1:49.86    2:28.61   
  Simklubben Triton  2:17.61                 
                     
Ida Rosenius  2000  13  486  35.48  1:13.13  1:52.62    2:31.63   
  Karlskrona Simsllskap  2:28.30                 
                     
Li Bjrner Oh  1998  12  482  34.96  1:12.72  1:53.02    2:32.05   
  Simklubben Poseidon  2:35.55                 
                     
Isabella Lagnerup  2000  11  465  36.44  1:15.45  1:55.39    2:33.84   
  Simklubben Sydsim  2:35.44                 
                     
Sara Stenberg  2001  10  455  36.35  1:15.13  1:54.86    2:34.92   
  Simklubben Triton  2:32.48                 
                     
Amanda Bjrkman  2001  430  36.55  1:16.14  1:57.36    2:37.88   
  Simklubben Poseidon  2:33.81                 
                     
Elin Melin  2000  429  36.14  1:15.67  1:57.29    2:37.99   
  Simklubben Poseidon  2:37.57                 
                     
10  Linn Tufvesson  2001  423  37.35  1:17.42  1:58.76    2:38.74   
  Simklubben Poseidon  2:42.53                 
                     
11  Sara Jendbro  2000  418  38.05  1:18.07  1:59.54    2:39.39   
  Simklubben Poseidon  2:34.54                 
                     
12  Annamaria Bontidean  2000  416  37.86  1:17.17  1:58.47    2:39.68   
  Simklubben Poseidon  2:41.79                 
                     
13  Elin Moberg  1999  392  38.19  1:19.74  2:01.82    2:42.84   
  Simklubben Poseidon  2:43.86                 
                     
14  Karin Bjrkman  2001  385  37.00  1:17.87  2:00.27    2:43.81   
  Simklubben Triton  2:40.77                 
                     
15  Amalia Degler  2001  378  39.00  1:21.47  2:03.49    2:44.81   
  Simklubben Triton  2:39.16                 
                     
16  Heidi Winberg  1999  335  40.40  1:24.58  2:09.08    2:51.60   
  Hgans Simsllskap  3:09.73                 
                     
17  Emma Ljungcrantz  2001    327  40.72  1:23.71  2:07.51    2:52.89   
  Karlskrona Simsllskap  2:51.72                 
                     
18  Emilia Eek  2001    297  40.22  1:24.30  2:11.16    2:58.52   
  Simklubben Sydsim                   
                     
Amanda Dittlau  2000              DNS   
  Helsingborgs Simsllskap  2:31.25                 
                     
Cornelia Forsgren  2000              DSQ   
  Simklubben Triton  2:42.47                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.07  Print Date  26 August 2016 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  20:22 
 
Results Event 13 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 13 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2016    Print Date  26 August 2016   
  Competition place  Lund    Print Time  20:25   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  26 August 2016         
 
 
Event 13, 200m Backstroke Man 15+, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Gustav stlund  1997  16  439  32.56  1:08.58  1:44.70    2:19.56   
  Simklubben Poseidon  2:17.97                 
                     
Nicolas Noln  2000  15  423  32.97  1:08.33  1:44.85    2:21.27   
  Simklubben Triton  2:25.18                 
                     
Pascal Bjrkman  2001  14  358  35.44  1:13.25  1:51.58    2:29.35   
  Simklubben Poseidon  2:32.00                 
                     
Isac Lindn  2001  13  300  35.59  1:15.08  1:57.21    2:38.39   
  Helsingborgs Simsllskap  2:32.13                 
                     
Alexander Strm  1998  12  289  35.65  1:15.69  1:57.67    2:40.44   
  Karlskrona Simsllskap  2:40.12                 
                     
Julian Kasapov Alexis  1999  11  279  38.66  1:18.72  2:00.02    2:42.30   
  Simklubben Sydsim  2:41.20                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.07  Print Date  26 August 2016 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  20:25 
 
Results Event 14 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 14 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2016    Print Date  26 August 2016   
  Competition place  Lund    Print Time  20:43   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  26 August 2016         
 
 
Event 14, 10x50 Frestyle 25-100-25, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Hs Mix [2003] Lag 1  2003  32            4:40.48   
  Helsingborgs Simsllskap  4:55.00                 
  Tyra Littorin  2004                 
  Daniel Fischer  2002                 
  Alicia Lundblad  2001                 
  Alexander Almeida Sundell  1997                 
  Ronja Wikstrm  1996                 
  Albin Edvardsson  2000                 
  Angelina Agrell  2003                 
  William Lundblad  2004                 
                   
        4:40.48        4:40.48   
                     
Poseidon Lag 1  1940  30            4:45.30   
  Simklubben Poseidon  4:51.47                 
  Ida Nordberg  2006                 
  Daniel Li  2002                 
  Li Bjrner Oh  1998                 
  Hugo Cedervall  1997                 
  Hanna Bergman  2001                 
  Gustav stlund  2000                 
  Ditte Oredsson  2003                 
  Oscar Johansson  2000                 
                   
        4:45.30        4:45.30   
                     
Triton Lag 1  28            4:50.28   
  Simklubben Triton  4:56.00                 
  Markus Qvarfordh  2004                 
  Felicia Lejox  2002                 
  Felix Wetterborg  2001                 
  Johanna Nilsson  1996                 
  Rasmus Wetterborg  1996                 
  Sara Stenberg  2001                 
  Thor Grandin  2002                 
  Mica Noln  2004                 
                   
        4:50.28        4:50.28   
                     
SK Sydsim Mix  26            4:56.02   
  Simklubben Sydsim                   
  Jonathan Frjd  2004                 
  Emma Cerutti  2002                 
  Jens Christiansen  2001                 
  Klara Johansson  2001                 
  Dennie Halilovic  2002                 
  Frida Nordefell  2000                 
  Vilhelm Andersson  2002                 
  Jennie Christiansen  2004                 
                   
        4:56.02        4:56.02   
                     
Triton Lag 2  24            4:58.43   
  Simklubben Triton  5:10.00                 
  David Olofsson  2004                 
  Antonia Sandblom  2003                 
  Nicolas Noln  2000                 
  Alexandra Volkova  1996                 
  Oskar Skarin  1999                 
  Thea Lindstrm  2000                 
  Arvid Nilsson  2003                 
  Maja Blomliden  2004                 
                   
        4:58.43        4:58.43   
                     
Triton Lag 3  22            5:09.14   
  Simklubben Triton  5:24.00                 
  Victor Borg  2005                 
  Siri Bokander  2003                 
  Samuel Kvist  2000                 
  Amanda Granborg  1999                 
  Erik Boos  1999                 
  Cornelia Forsgren  2000                 
  Linus Forsgren  2003                 
  Tyra hlin  2004                 
                   
        5:09.14        5:09.14   
                     
Poseidon Lag 4  1940  20            5:16.36   
  Simklubben Poseidon  5:13.34                 
  Alice Klasholm  2004                 
  Nicodemos Abraha  2000                 
  Sara Jendbro  2000                 
  Julius Ekstrand  1998                 
  Linn Tufvesson  2001                 
  Axel Hrestrand  2002                 
  Sofia Lund  2003                 
  Edvard Levau  2004                 
                   
        5:16.36        5:16.36   
                     
Poseidon Lag 2  1940              NT   
  Simklubben Poseidon  5:13.32                 
  Emma Bontidean  2003                 
  Carl Elmer  2003                 
  Matilda Carlberg  2002                 
  Gustav stlund  1997                 
  Mary Lagoguez  2001                 
  Ivan Sivolov  2003                 
  Vanessa Johansson  2006                 
  Edvin Dahln  2004                 
                   
                NT   
                     
Poseidon Lag 3  1940              NT   
  Simklubben Poseidon  5:13.33                 
  Boel Bergquist  2003                 
  Nils Tired  2003                 
  Serena Gravrogk-Linde  2000                 
  Alexander Olsson  1996                 
  Elin Melin  2000                 
  Victor Bergstrand  2000                 
  Sabina Nilbecker  2004                 
  Elias af Trampe  2004                 
                   
                NT   
                     
Poseidon Lag 5  1940              NT   
  Simklubben Poseidon  5:13.35                 
  Isabelle Bengtsson  2002                 
  Joel Henriksson  2003                 
  Jenny Le  2000                 
  Sebastian Andersson  1999                 
  Annamaria Bontidean  2000                 
  Linus Ljunghusen  2000                 
  Johanna Andersson Medhanie  2005                 
  Axel Sandberg  2004                 
                   
                NT   
                     
Poseidon Lag 6  1940              NT   
  Simklubben Poseidon  5:13.36                 
  Julia Rieschel  2003                 
  Simon Mattiasson Nazar  2002                 
  Anna Bjrnberg  1992                 
  Jesper Olsson  1998                 
  Elin Moberg  1999                 
  Pascal Bjrkman  2001                 
  Linnea Costa Caesar  2006                 
  Lucas Bontidean  2005                 
                   
                NT   
                     
SK Hajen Mix  1971              NT   
  Simklubben Hajen                   
  Ella Gutenwik  2004                 
  Gabriel Agardh  2003                 
  Elin Lackegrd  2000                 
  Rickard Wemln  2000                 
  Sara Nobrell  2002                 
  Kalle Jonsson  1990                 
  Ella Jeppsson  2003                 
  Markus Olsson  1991                 
                   
                NT   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.07  Print Date  26 August 2016 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  20:43 
 
Results Event 15 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 15 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2016    Print Date  27 August 2016   
  Competition place  Lund    Print Time  09:09   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  26 August 2016         
 
 
Event 15, 200m Medley Woman 17+, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Klara Juliusson  1997    540  33.07  1:11.12  1:53.73    2:29.63   
  Hgans Simsllskap  2:23.32                 
                     
Elin Widn  1998    496  33.48  1:12.45  1:57.60    2:33.86   
  Hgans Simsllskap  2:37.96                 
                     
Olivia Berglund  1998    486  33.21  1:15.98  1:58.99    2:34.94   
  Simklubben Poseidon  2:26.62                 
                     
Madeleine Grnberg  1999    483  33.25  1:15.12  2:01.80    2:35.29   
  Simklubben Triton  2:31.16                 
                     
Li Bjrner Oh  1998    475  31.74  1:11.05  2:00.30    2:36.12   
  Simklubben Poseidon  2:37.28                 
                     
Maja Johansson  1999    475  35.34  1:17.66  1:59.87    2:36.15   
  Hgans Simsllskap  2:34.95                 
                     
Elin Moberg  1999    453  35.16  1:15.99  2:03.13    2:38.60   
  Simklubben Poseidon  2:36.29                 
                     
Vilma Flodflt  1999    432  33.44  1:14.80  2:02.05    2:41.18   
  Simklubben Sydsim  2:37.69                 
                     
Annika Gren  1999    430  36.00  1:17.16  2:04.13    2:41.43   
  Helsingborgs Simsllskap  2:38.60                 
                     
10  Anna Bjrnberg  1992    427  34.82  1:16.33  2:05.03    2:41.80   
  Simklubben Poseidon  2:34.28                 
                     
11  Sanna Westerberg  1998    382  32.77  1:15.62  2:06.32    2:47.85   
  Karlskrona Simsllskap  2:42.96                 
                     
Heidi Winberg  1999              DSQ   
  Hgans Simsllskap  2:49.36                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.07  Print Date  27 August 2016 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  09:09 
 
Results Event 16 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 16 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2016    Print Date  27 August 2016   
  Competition place  Lund    Print Time  09:13   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  26 August 2016         
 
 
Event 16, 200m Medley Man 17+, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Mika Persson  1998    595  27.24  1:00.98  1:39.50    2:10.33   
  Hgans Simsllskap  2:12.55                 
                     
Isak Wikstrm  1999    585  28.14  1:00.79  1:39.05    2:11.03   
  Helsingborgs Simsllskap  2:10.01                 
                     
Hugo Cedervall  1997    540  28.67  1:02.23  1:43.74    2:14.62   
  Simklubben Poseidon  2:11.70                 
                     
Jesper Olsson  1998    514  29.18  1:04.54  1:45.66    2:16.80   
  Simklubben Poseidon  2:14.86                 
                     
Gustav stlund  1997    470  30.59  1:07.45  1:51.06    2:20.94   
  Simklubben Poseidon  2:18.37                 
                     
Martin Wahlberg  1999    449  29.90  1:07.06  1:50.68    2:23.07   
  Helsingborgs Simsllskap  2:21.06                 
                     
Erik Juliusson  1998    431  31.03  1:08.69  1:48.89    2:25.04   
  Hgans Simsllskap  2:27.80                 
                     
Elias Kromnow  1999    421  29.80  1:10.94  1:51.51    2:26.24   
  Karlskrona Simsllskap  2:22.81                 
                     
Jonatan Wede  1988    405  29.33  1:08.45  1:52.83    2:28.07   
  Simsllskapet Iden  2:15.15                 
                     
10  Luke Postema  1995    401  30.62  1:12.84  1:52.40    2:28.63   
  Simklubben Poseidon  2:24.45                 
                     
11  Alexander Strm  1998    374  32.26  1:12.57  1:56.47    2:32.10   
  Karlskrona Simsllskap  2:28.70                 
                     
12  Marko Vasilijevic  1999    337  31.95  1:11.70  1:59.17    2:37.44   
  Simklubben Poseidon  2:18.57                 
                     
Sebastian Andersson  1999              DNS   
  Simklubben Poseidon  2:24.55                 
                     
Johan Killman  1999              DSQ   
  Hgans Simsllskap  2:35.30                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.07  Print Date  27 August 2016 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  09:13 
 
Results Event 17 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 17 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2016    Print Date  27 August 2016   
  Competition place  Lund    Print Time  09:27   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  26 August 2016         
 
 
Event 17, 200m Medley Woman 15-16, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Alicia Lundblad  2001    569  31.24  1:10.41  1:52.97    2:27.01   
  Helsingborgs Simsllskap  2:20.91                 
                     
Ida Rosenius  2000    565  32.39  1:10.76  1:53.62    2:27.35   
  Karlskrona Simsllskap  2:24.54                 
                     
Hanna Bergman  2001    544  30.29  1:09.30  1:53.71    2:29.26   
  Simklubben Poseidon  2:25.76                 
                     
Sara Jendbro  2000    513  33.12  1:12.24  1:55.95    2:32.17   
  Simklubben Poseidon  2:31.91                 
                     
Daniella Horvath  2001    486  32.37  1:13.09  1:56.81    2:34.93   
  Helsingborgs Simsllskap  2:33.26                 
                     
Sara Stenberg  2001    485  32.75  1:13.98  1:58.44    2:35.03   
  Simklubben Triton  2:29.01                 
                     
Klara Johansson  2001    482  31.86  1:11.98  1:59.81    2:35.39   
  Simklubben Sydsim  2:40.78                 
                     
Alva Ericsson  2000    480  32.95  1:14.71  1:59.06    2:35.54   
  Helsingborgs Simsllskap  2:32.59                 
                     
Mary Lagoguez  2001    476  31.69  1:12.14  1:59.60    2:35.97   
  Simklubben Poseidon  2:35.98                 
                     
10  Kajsa Gustavsson  2001    472  32.78  1:12.14  2:01.31    2:36.46   
  Helsingborgs Simsllskap  2:34.15                 
                     
11  Ella Laurn  2001    471  33.64  1:14.91  2:00.04    2:36.55   
  Simklubben Hajen  2:39.02                 
                     
12  Jenny Le  2000    458  34.27  1:15.89  2:00.62    2:38.04   
  Simklubben Poseidon  2:39.29                 
                     
13  Kajsa Norell Dahlqvist  2001    440  35.13  1:18.10  2:03.87    2:40.21   
  Hgans Simsllskap  2:38.63                 
                     
14  Elly Palm  2001    430  35.48  1:18.59  2:03.19    2:41.34   
  Helsingborgs Simsllskap  2:37.55                 
                     
15  Maja Jnsson  2001    417  35.27  1:17.06  2:03.84    2:43.00   
  Helsingborgs Simsllskap  2:39.48                 
                     
16  Amanda Bjrkman  2001    415  35.80  1:16.59  2:05.76    2:43.31   
  Simklubben Poseidon  2:39.62                 
                     
17  Elin Melin  2000    409  33.85  1:15.07  2:06.19    2:44.04   
  Simklubben Poseidon  2:39.20                 
                     
18  Emmie Lennberger  2000    407  34.07  1:16.70  2:07.62    2:44.39   
  Helsingborgs Simsllskap  2:39.98                 
                     
19  Frida Nordefell  2000    395  33.65  1:16.31  2:09.02    2:45.97   
  Simklubben Sydsim  2:38.15                 
                     
20  Amanda Trgrdh  2001    393  35.67  1:19.66  2:08.73    2:46.28   
  Helsingborgs Simsllskap  2:46.76                 
                     
21  Hanna Nilsson  2000    383  34.96  1:17.71  2:08.02    2:47.70   
  Simklubben Hajen  2:47.61                 
                     
22  Cornelia Forsgren  2000    351  37.67  1:22.87  2:12.83    2:52.71   
  Simklubben Triton  2:50.28                 
                     
23  Elin Sj  2001    335  35.77  1:20.12  2:13.99    2:55.41   
  Simsllskapet Iden  2:55.10                 
                     
24  Emilia Eek  2001    332  36.95  1:22.12  2:12.83    2:55.96   
  Simklubben Sydsim  2:54.87                 
                     
25  Moa Trneman  2001    323  36.82  1:21.74  2:17.34    2:57.46   
  Simsllskapet Iden  2:53.90                 
                     
26  Trulsa Holm  2001    309  38.48  1:25.20  2:17.06    3:00.07   
  Karlskrona Simsllskap  2:54.60                 
                     
27  Sarah Palmgren  2001    288  37.46  1:23.70  2:20.93    3:04.47   
  Karlskrona Simsllskap  3:01.92                 
                     
Isabella Lagnerup  2000              DSQ   
  Simklubben Sydsim  2:41.89                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.07  Print Date  27 August 2016 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  09:27 
 
Results Event 18 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 18 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2016    Print Date  27 August 2016   
  Competition place  Lund    Print Time  09:33   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  26 August 2016         
 
 
Event 18, 200m Medley Man 15-16, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Gustav Persson  2000    552  29.23  1:05.57  1:42.57    2:13.64   
  Helsingborgs Simsllskap  2:16.26                 
                     
Dante Vollmer  2001    549  28.87  1:03.80  1:43.81    2:13.87   
  Helsingborgs Simsllskap  2:13.60                 
                     
Victor Bergstrand  2000    530  29.39  1:05.45  1:44.26    2:15.39   
  Simklubben Poseidon  2:14.48                 
                     
Gustav stlund  2000    444  29.30  1:05.32  1:49.87    2:23.65   
  Simklubben Poseidon  2:19.38                 
                     
Mns Segerlund  2000    441  31.48  1:08.94  1:50.11    2:23.95   
  Helsingborgs Simsllskap  2:26.39                 
                     
Linus Ljunghusen  2000    417  31.41  1:13.21  1:54.24    2:26.68   
  Simklubben Poseidon  2:25.14                 
                     
Albin Edvardsson  2000    405  31.81  1:12.54  1:53.40    2:28.07   
  Helsingborgs Simsllskap  2:18.21                 
                     
Jens Christiansen  2001    398  30.70  1:10.43  1:56.83    2:28.92   
  Simklubben Sydsim  2:34.44                 
                     
Joar Modigh  2001    386  30.83  1:09.89  1:56.01    2:30.45   
  Simklubben Hajen  2:30.63                 
                     
10  Isac Lindn  2001    374  32.70  1:12.32  1:57.10    2:32.08   
  Helsingborgs Simsllskap  2:34.47                 
                     
11  Andr Philipsson Eriksson  2001    371  32.63  1:12.35  1:57.77    2:32.55   
  Helsingborgs Simsllskap  2:35.99                 
                     
12  Jakob Werner  2000    304  33.59  1:15.26  2:03.58    2:43.04   
  Karlskrona Simsllskap  2:47.70                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.07  Print Date  27 August 2016 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  09:33 
 
Results Event 19 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 19 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2016    Print Date  27 August 2016   
  Competition place  Lund    Print Time  09:58   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  26 August 2016         
 
 
Event 19, 200m Medley Woman 13-14, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Linn Rosenius  2002    543  31.75  1:10.90  1:55.18    2:29.32   
  Karlskrona Simsllskap  2:33.23                 
                     
Emilia Rnningdal  2002    529  33.37  1:11.71  1:55.34    2:30.60   
  S71  2:25.08                 
                     
Clara rnhem  2002    520  33.17  1:13.49  1:56.02    2:31.53   
  Vxj Simsllskap  2:31.18                 
                     
Lisa Bengtsson  2002    498  32.81  1:13.92  1:57.81    2:33.72   
  Helsingborgs Simsllskap  2:33.65                 
                     
Moa Karlsson  2002    476  35.34  1:14.92  2:01.53    2:36.01   
  S71  2:35.52                 
                     
Linna Persson  2002    474  33.01  1:14.97  2:00.77    2:36.24   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:35.37                 
                     
Ellen Rosdahl  2002    456  34.28  1:16.52  2:01.06    2:38.24   
  Helsingborgs Simsllskap  2:42.23                 
                     
Alice Persson  2003    451  35.91  1:15.87  2:02.93    2:38.87   
  Helsingborgs Simsllskap  2:39.26                 
                     
Elsa Bitzn  2003    437  35.03  1:16.90  2:03.76    2:40.55   
  Simklubben Hajen  2:39.57                 
                     
10  Alicia Johansson  2003    434  34.26  1:15.54  2:03.62    2:40.91   
  Helsingborgs Simsllskap  2:37.02                 
                     
11  Emilia Nordn  2003    430  34.79  1:16.65  2:04.53    2:41.42   
  Helsingborgs Simsllskap  2:38.82                 
                     
12  Siri Bokander  2003    429  33.89  1:15.12  2:02.96    2:41.47   
  Simklubben Triton  2:44.64                 
                     
13  Saga Bodsj  2002    429  34.21  1:14.76  2:03.22    2:41.49   
  Vxj Simsllskap  2:32.96                 
                     
14  Emma Andersson  2002    425  35.20  1:17.08  2:05.82    2:42.08   
  Helsingborgs Simsllskap  2:38.02                 
                     
15  Clara Aronsson  2002    416  35.13  1:18.32  2:07.04    2:43.16   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:44.71                 
                     
16  Tilda Ericsson  2002    414  36.39  1:19.66  2:08.91    2:43.41   
  S71  2:43.69                 
                     
17  Emilia Olsson  2002    410  36.44  1:18.13  2:05.06    2:43.91   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:40.05                 
                     
18  Tova Hegardt  2002    406  34.63  1:18.98  2:06.45    2:44.44   
  Simklubben Poseidon  2:37.79                 
                     
19  Alice Tufvesson  2003    404  35.28  1:16.47  2:07.60    2:44.83   
  Hgans Simsllskap  2:43.34                 
                     
20  Telma Maltesj  2002    401  36.32  1:20.90  2:07.35    2:45.12   
  Helsingborgs Simsllskap  2:48.60                 
                     
21  Sara Kjellns  2002    384  35.93  1:20.40  2:07.78    2:47.63   
  Helsingborgs Simsllskap  2:41.78                 
                     
22  Vilma Rudolf  2002    379  38.46  1:23.22  2:09.14    2:48.25   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:46.42                 
                     
23  Karla Stjepanetic  2003    374  36.76  1:20.31  2:11.39    2:49.08   
  Helsingborgs Simsllskap  2:50.01                 
                     
24  Sanna Bodsj  2003    371  35.58  1:18.46  2:09.41    2:49.51   
  Vxj Simsllskap  2:45.50                 
                     
25  Thea Dahlqvist  2003    370  38.30  1:23.33  2:09.80    2:49.63   
  Simklubben Hajen  2:49.90                 
                     
26  Sofia Juliusson  2002    370  36.33  1:19.40  2:09.95    2:49.70   
  Helsingborgs Simsllskap  2:49.55                 
                     
27  Angelina Agrell  2003    369  35.96  1:19.40  2:12.12    2:49.81   
  Helsingborgs Simsllskap  2:48.05                 
                     
28  Isabelle Bengtsson  2002    367  35.53  1:16.77  2:09.76    2:50.11   
  Simklubben Poseidon  2:50.68                 
                     
29  Antonia Sandblom  2003    357  35.36  1:18.00  2:09.85    2:51.63   
  Simklubben Triton  2:53.57                 
                     
30  Ingrid Norstedt  2002    355  36.76  1:21.37  2:12.14    2:52.09   
  Helsingborgs Simsllskap  2:56.42                 
                     
31  Hannah Fritz  2003    348  37.75  1:22.16  2:13.78    2:53.14   
  Simklubben Laxen  2:53.58                 
                     
32  Aurora Nilsson  2002    347  35.28  1:19.19  2:11.79    2:53.27   
  Karlskrona Simsllskap  3:02.11