Resultater for Forum Horsens Cup indledende
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Indledende lørdag
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Forum Horsens Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
24 september 2016 |
|
|
Stævne by |
Horsens |
|
Udskriftstidspunkt |
10:20 |
|
|
Arrangør |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 september 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Den Lille Bager |
Årg. 0-2000: Amalie Østrup (1997) 2:08.06 2013-09-20 |
Årg. 2001-2002: Rikke Dehn (1999) 2:08.30 2013-09-20 |
Årg. 2003-2004: Matilde Kjeldsen (1999) 2:16.09 2012-09-21 |
Årg. 2005-2006: Clara Dreier (2004) 2:37.17 2015-09-18 |
|
|
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Den Lille Bager |
Årg. 0-2000: Amalie Østrup (1997) 2:08.06 2013-09-20 |
Årg. 2001-2002: Rikke Dehn (1999) 2:08.30 2013-09-20 |
Årg. 2003-2004: Matilde Kjeldsen (1999) 2:16.09 2012-09-21 |
Årg. 2005-2006: Clara Dreier (2004) 2:37.17 2015-09-18 |
|
|
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Den Lille Bager |
Årg. 0-2000: Amalie Østrup (1997) 2:08.06 2013-09-20 |
Årg. 2001-2002: Rikke Dehn (1999) 2:08.30 2013-09-20 |
Årg. 2003-2004: Matilde Kjeldsen (1999) 2:16.09 2012-09-21 |
Årg. 2005-2006: Clara Dreier (2004) 2:37.17 2015-09-18 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Elite Swim Vejle |
|
32.06 |
1:07.37 |
1:43.90 |
|
2:18.91 |
|
2 |
Karoline Lagoni |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
32.44 |
1:07.74 |
1:44.51 |
|
2:19.15 |
|
3 |
Lærke Høgsted |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
31.71 |
1:06.47 |
1:42.20 |
|
2:19.21 |
|
4 |
Naya Høgholt Sejr |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
33.52 |
1:08.76 |
1:44.81 |
|
2:21.70 |
|
5 |
Elma Gabela |
2004 |
Kolding SK |
|
34.09 |
1:10.23 |
1:46.99 |
|
2:22.06 |
|
6 |
Ella Christiansen |
2003 |
Elite Swim Vejle |
|
32.76 |
1:08.94 |
1:45.30 |
|
2:22.96 |
|
7 |
Anna Bull Kramer |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
32.11 |
1:08.76 |
1:46.87 |
|
2:24.52 |
|
8 |
Andrea Schulz Mikkelsen |
2003 |
Elite Swim Vejle |
|
34.32 |
1:11.66 |
1:50.11 |
|
2:25.07 |
|
9 |
Louise Sjørup Jensen |
2003 |
Elite Swim Vejle |
|
34.24 |
1:11.48 |
1:49.03 |
|
2:26.53 |
|
10 |
Cecilie Hingebjerg |
2004 |
Elite Swim Vejle |
|
33.88 |
1:11.05 |
1:49.89 |
|
2:27.18 |
|
11 |
Anne Sofie Nørtoft |
2004 |
Kolding SK |
|
34.58 |
1:12.68 |
1:52.47 |
|
2:31.04 |
|
12 |
Laura Arentsen |
2003 |
Kolding SK |
|
35.18 |
1:13.76 |
1:53.33 |
|
2:31.86 |
|
13 |
Ea Pakula Jepsen |
2003 |
Elite Swim Vejle |
|
34.91 |
1:14.46 |
1:55.39 |
|
2:33.06 |
|
14 |
Sofie S. Aaby Nielsen |
2003 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
34.53 |
1:13.62 |
1:53.78 |
|
2:33.53 |
|
15 |
Melanie Petersen |
2004 |
Kolding SK |
|
35.67 |
1:15.31 |
1:56.32 |
|
2:35.72 |
|
16 |
Ane Kirstine Granild |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
35.75 |
1:16.21 |
1:56.39 |
|
2:35.79 |
|
17 |
Mia Hvarre |
2004 |
Elite Swim Vejle |
|
35.10 |
1:14.49 |
1:56.22 |
|
2:35.99 |
|
18 |
Maria Mehlsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
34.39 |
1:15.06 |
1:57.27 |
|
2:36.57 |
|
19 |
Veronica Brix |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
35.13 |
1:14.84 |
1:56.22 |
|
2:37.29 |
|
20 |
Marie Louise Jørgensen |
2003 |
Kolding SK |
|
35.59 |
1:15.49 |
1:57.34 |
|
2:37.78 |
|
21 |
Feline Flytkjær Broersma |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
36.19 |
1:17.99 |
2:00.52 |
|
2:40.88 |
|
22 |
Karoline Kristensen |
2004 |
DeltaSwim |
|
36.87 |
1:19.20 |
2:00.98 |
|
2:40.91 |
|
23 |
Stinne Holst Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
1:17.07 |
2:00.22 |
2:41.93 |
|
2:41.93 |
|
24 |
Kathrine Erbo Kjær |
2004 |
Elite Swim Vejle |
|
38.17 |
1:21.45 |
2:04.43 |
|
2:44.86 |
|
25 |
Sophia Keren-Klaris |
2004 |
Elite Swim Vejle |
|
37.68 |
1:19.46 |
2:03.42 |
|
2:46.76 |
|
26 |
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
37.83 |
1:21.93 |
2:06.86 |
|
2:48.84 |
|
27 |
Ida Kjærgaard |
2003 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
37.46 |
1:20.39 |
2:06.19 |
|
2:50.05 |
|
28 |
Amalie Holst |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
38.59 |
1:23.17 |
2:51.15 |
|
2:51.15 |
|
29 |
Kirstine Kjær Sørensen |
2003 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
36.39 |
1:19.67 |
2:06.00 |
|
2:51.17 |
|
30 |
Lucca Bisgaard Rasmussen |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
38.75 |
1:22.39 |
2:07.54 |
|
2:51.35 |
|
31 |
Clara Matilde Carstensen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
36.98 |
1:20.78 |
2:07.02 |
|
2:53.91 |
|
32 |
Emma Oleander |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
1:27.00 |
2:15.62 |
2:59.74 |
|
2:59.74 |
|
33 |
Gertrud Skov |
2003 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
40.87 |
1:27.05 |
2:17.92 |
|
3:06.25 |
|
34 |
Alfa Frederikke Røygaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
42.10 |
1:30.83 |
2:21.70 |
|
3:11.84 |
|
35 |
Sofie Marie Damsø |
2004 |
Svømmeklubben Koral |
|
42.24 |
1:34.90 |
2:28.85 |
|
3:16.92 |
|
36 |
Julie Londorf |
2003 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
42.87 |
2:30.80 |
3:23.07 |
|
3:23.07 |
|
- |
Maria Kristine Kirkmand |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Sara Londorf |
2003 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Den Lille Bager |
Årg. 0-2000: Amalie Østrup (1997) 2:08.06 2013-09-20 |
Årg. 2001-2002: Rikke Dehn (1999) 2:08.30 2013-09-20 |
Årg. 2003-2004: Matilde Kjeldsen (1999) 2:16.09 2012-09-21 |
Årg. 2005-2006: Clara Dreier (2004) 2:37.17 2015-09-18 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicoline Kornum-Svensson |
2005 |
Kolding SK |
|
36.59 |
1:18.27 |
2:00.88 |
|
2:40.69 |
|
2 |
Silke Bruun Svensen |
2005 |
Elite Swim Vejle |
|
40.21 |
1:24.81 |
2:12.54 |
|
2:58.09 |
|
3 |
Annabella Marie Lauritzen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
42.14 |
1:28.42 |
2:15.10 |
|
2:58.92 |
|
4 |
Sophia Jochumsen |
2006 |
Elite Swim Vejle |
|
40.35 |
1:27.69 |
2:16.40 |
|
3:00.96 |
|
5 |
Ester Lauritsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
41.28 |
1:28.91 |
2:18.44 |
|
3:04.68 |
|
6 |
Thea Sofie Holm Petersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
41.34 |
1:29.56 |
2:19.00 |
|
3:05.32 |
|
7 |
Maja Friis |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
44.45 |
1:33.72 |
2:22.71 |
|
3:07.60 |
|
8 |
Laura Frost Rainer |
2005 |
Elite Swim Vejle |
|
39.77 |
1:27.69 |
2:18.52 |
|
3:08.43 |
|
9 |
Rosa Emilie Hansen |
2005 |
Elite Swim Vejle |
|
41.23 |
1:30.11 |
2:21.10 |
|
3:08.71 |
|
10 |
Silke Maria Pjengaard |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
45.06 |
1:36.57 |
2:27.28 |
|
3:16.44 |
|
11 |
Cecilie Erbo Kjær |
2006 |
Elite Swim Vejle |
|
46.59 |
1:41.42 |
2:33.69 |
|
3:23.62 |
|
12 |
Victoria Richards |
2005 |
DeltaSwim |
|
42.66 |
1:35.09 |
2:33.20 |
|
3:26.14 |
|
13 |
Ida Thomsen |
2006 |
Elite Swim Vejle |
|
48.93 |
1:46.21 |
2:45.22 |
|
3:39.74 |
|
14 |
Emily Caroline Bonney |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
3:48.85 |
|
|
|
3:48.85 |
|
15 |
Ea Gram Møller |
2006 |
Elite Swim Vejle |
|
52.09 |
1:53.73 |
2:55.66 |
|
3:53.46 |
|
16 |
Julie Møller |
2005 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
49.58 |
1:52.29 |
2:54.69 |
|
3:54.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2016 |
Sponsor: Den Lille Bager |
Årg. 0-2000: Amalie Østrup (1997) 2:08.06 2013-09-20 |
Årg. 2001-2002: Rikke Dehn (1999) 2:08.30 2013-09-20 |
Årg. 2003-2004: Matilde Kjeldsen (1999) 2:16.09 2012-09-21 |
Årg. 2005-2006: Clara Dreier (2004) 2:37.17 2015-09-18 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Toftgaard |
2007 |
Kolding SK |
|
42.43 |
1:31.21 |
2:18.08 |
|
3:02.46 |
|
2 |
Eline Sofie K. Rasmussen |
2007 |
Elite Swim Vejle |
|
49.92 |
1:47.08 |
2:43.65 |
|
3:36.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
24 september 2016 |
Licens til Horsens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:20 |
|