2019-11-14   18:43:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Forum Horsens Cup finaler

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  08:41   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Jensen  2001      26.53        55.58   
  DeltaSwim  56.55                 
                     
Mads Sørensen  2001      27.57        56.71   
  Elite Swim Vejle  57.84                 
                     
Anders Rasmussen  2001      27.94        57.28   
  Elite Swim Vejle  57.79                 
                     
Nicolaj Løth Andersen  2001      27.76        57.31   
  Horsens Svømmeklub  57.20                 
                     
Magnus Funder  2001      28.08        57.98   
  Elite Swim Vejle  58.29                 
                     
Sebastian Møller Jürgense  2001      28.12        58.20   
  Odder Svømmeklub  59.15                 
                     
Christian L H Frederiksen  2001      28.40        58.22   
  Agfs Svømmeafdeling  58.75                 
                     
Artúr Jegesi  2002      28.31        58.72   
  Agfs Svømmeafdeling  59.13                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:41 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  08:41   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alberte Ehrenreich-Birn  2003      29.79        1:02.15   
  Elite Swim Vejle  1:02.27                 
                     
Sofie Theophil Petersen  2003      30.53        1:02.37   
  Elite Swim Vejle  1:03.48                 
                     
Karoline Lagoni  2003      30.68        1:02.62   
  Horsens Svømmeklub  1:03.31                 
                     
Sofie Bach Nielsen  2003      31.19        1:03.80   
  Horsens Svømmeklub  1:04.45                 
                     
Lærke Høgsted  2003      30.95        1:04.30   
  Svømmeklubben S 68  1:04.30                 
                     
Mia Borgensgaard  2003      31.68        1:05.44   
  Agfs Svømmeafdeling  1:06.32                 
                     
Elma Gabela  2004      31.77        1:05.60   
  Kolding SK  1:05.53                 
                     
Andrea Schulz Mikkelsen  2003      32.67        1:06.30   
  Elite Swim Vejle  1:06.67                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:41 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  18:24   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub    26.72  55.23  1:24.57    1:54.03   
August Stamp Kirkeby  1999  Agfs Svømmeafdeling    27.93  57.66  1:28.04    1:58.28   
Alexander Fenger  1999  Horsens Svømmeklub    27.98  58.54  1:29.66    2:00.50   
Mikkel Kirkegaard  1999  Silkeborg Svømmeklub    29.33  59.72  1:30.51    2:00.88   
Andreas Rasmussen  2000  Horsens Svømmeklub    28.94  1:00.19  1:31.95    2:03.28   
Nicklas Steen Hansen  1999  Horsens Svømmeklub    29.22  1:00.68  1:32.14    2:04.25   
Frederik Juhl Leiszner  1999  Horsens Svømmeklub    29.51  1:01.57  1:34.05    2:06.97   
Viktor Bull Kramer  2000  Horsens Svømmeklub    29.80  1:03.82  1:38.20    2:11.77   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:24 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  18:27   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Josefine Due Christensen  2001  Horsens Svømmeklub    29.90  1:02.90  1:36.34    2:08.71   
Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub    31.55  1:05.68  1:39.46    2:12.93   
Marie Christensen  2002  Odder Svømmeklub    31.90  1:06.38  1:40.39    2:13.73   
Louise Hvarre  2001  Elite Swim Vejle    32.01  1:07.31  1:41.83    2:15.55   
Frederikke Skau Hansen  2002  DeltaSwim    31.44  1:06.16  1:41.54    2:15.85   
Mie Buch Nielsen  2001  Horsens Svømmeklub    31.56  1:06.10  1:41.55    2:15.94   
Caroline Liboriussen  2002  Horsens Svømmeklub    32.41  1:08.40  1:45.44    2:21.17   
Victoria Bang  2001  Svendborg Svømme Klub    32.59  1:08.44  1:45.32    2:21.62   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:27 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  08:44   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 13, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Juul  2000      27.53        58.39   
  Elite Swim Vejle  59.96                 
                     
Tais Andkjær Kristensen  1999      28.17        59.64   
  Horsens Svømmeklub  59.80                 
                     
Matthias Bach Mikkelsen  2000      28.24        1:00.44   
  Kolding SK  1:00.28                 
                     
Gustav Yde  2000      28.42        1:00.47   
  Svømmeklubben S 68  1:01.29                 
                     
Kasper Jørgensen  2000      28.74        1:00.90   
  Kolding SK  1:01.30                 
                     
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000      29.39        1:02.59   
  Struer Svømmeklub  1:02.48                 
                     
David Hjort  2000      29.21        1:04.78   
  Agfs Svømmeafdeling  1:01.43                 
                     
Rasmus Udbye  2000      29.89        1:09.47   
  Horsens Svømmeklub  1:02.53                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:44 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  08:44   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 14, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josefine Due Christensen  2001      31.81        1:10.46   
  Horsens Svømmeklub  1:07.40                 
                     
Caroline Liboriussen  2002      33.33        1:11.80   
  Horsens Svømmeklub  1:14.61                 
                     
Ida Sund  2002      34.91        1:16.24   
  Horsens Svømmeklub  1:16.62                 
                     
Marikka Andersen  2002      35.10        1:17.49   
  Horsens Svømmeklub  1:19.18                 
                     
Natasja Muncrief  2002      35.84        1:19.44   
  Elite Swim Vejle  1:20.92                 
                     
Liv Hingeberg  2001      36.23        1:20.00   
  Odder Svømmeklub  1:21.08                 
                     
Signe Schwartz  2002      37.45        1:22.39   
  Elite Swim Vejle  1:21.17                 
                     
Signe Christensen  2001      38.45        1:23.93   
  Svømmeklubben S 68  1:24.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:44 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  08:41   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias Holt Poulsen  2005              46.87   
  Elite Swim Vejle  48.73                 
Bertram D. Pedersen  2005              47.81   
  Horsens Svømmeklub  50.97                 
Jannick Franow  2006              51.25   
  Horsens Svømmeklub  52.54                 
Jakob Kristensen  2006              51.46   
  DeltaSwim  52.85                 
Mads Berthold Schultz  2005              51.70   
  Horsens Svømmeklub  50.52                 
Marius Toustrup Elkjær  2007              51.90   
  Elite Swim Vejle  54.44                 
Nikolai Uekermann Olsen  2006              52.30   
  Elite Swim Vejle  52.95                 
Søren Graul  2007              DSQ  Dbl, flyben vend 25m 
  Hc Hellas Salzgitter  47.89                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:41 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  08:41   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alberte Kirk Langschwager  2007              47.50   
  Kolding SK  48.65                 
Sarah Laursen  2007              51.34   
  Elite Swim Vejle  52.83                 
Laura Sofie K. Jørgensen  2007              52.49   
  Horsens Svømmeklub  53.93                 
Andrea Højbjerg  2007              57.47   
  Elite Swim Vejle  56.64                 
Cathrine Grønhøj  2007              58.34   
  Horsens Svømmeklub  57.55                 
Eline Sofie K. Rasmussen  2007              58.70   
  Elite Swim Vejle  59.79                 
Lærke Jervelund  2007              59.97   
  Elite Swim Vejle  1:03.90                 
Olivia Kjølby  2007              1:07.56   
  Elite Swim Vejle  1:08.90                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:41 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  08:42   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 19, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Elkjær  2003      31.36        1:07.37   
  Elite Swim Vejle  1:09.92                 
                     
Valdemar Wichmann  2003      33.30        1:10.38   
  Agfs Svømmeafdeling  1:13.38                 
                     
Oliver Fenger  2003      33.64        1:10.49   
  Horsens Svømmeklub  1:12.03                 
                     
Lauritz Baad Ellekjær  2003      33.74        1:11.96   
  Elite Swim Vejle  1:13.17                 
                     
Rasmus Pilegaard Køfer  2003      33.53        1:12.34   
  Agfs Svømmeafdeling  1:13.88                 
                     
Kristian B. Rasmussen  2003      31.52        1:12.82   
  Svømmeklubben S 68  1:12.46                 
                     
Christian Johannesen  2003      36.21        1:15.36   
  Horsens Svømmeklub  1:15.77                 
                     
Sander Kudahl Zaccarin  2003      35.21        1:17.60   
  Agfs Svømmeafdeling  1:16.23                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:42 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  08:42   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 20, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malou Sejr  2005      37.13        1:20.42   
  Agfs Svømmeafdeling  1:21.87                 
                     
Mette Marie H. Petersen  2005      39.64        1:23.07   
  Silkeborg Svømmeklub  1:24.13                 
                     
Karla Kristensen  2005      40.46        1:27.80   
  Kolding SK  1:29.47                 
                     
Ann-Katrine Windfeld  2006      41.83        1:28.20   
  Elite Swim Vejle  1:31.45                 
                     
Emilie Moberg  2005      40.33        1:29.12   
  Elite Swim Vejle  1:33.22                 
                     
Johanne Heilmann  2005      41.49        1:29.25   
  Kolding SK  1:31.06                 
                     
Silke Bruun Svensen  2005      42.82        1:29.84   
  Elite Swim Vejle  1:32.40                 
                     
Julie Kann  2005      39.79        1:31.84   
  Kolding SK  1:32.30                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:42 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  08:40   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2017 
Sponsor: OK Plast 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Horsens Drenge 1  1986              1:37.13   
  Horsens Svømmeklub  1:37.81                 
  Daniel Steen Andersen  1995      24.24        24.24   
  Maris Lencevics  1986      24.77        49.01   
  Rune Friis Petersen  1996      24.56        1:13.57   
  Rasmus Udbye  2000      23.56        1:37.13   
                     
Drenge 1 Agf  1993              1:37.41   
  Agfs Svømmeafdeling  1:36.00                 
  Emil Kamuk Frederiksen  1995      24.74        24.74   
  Magnus Fallesen  1998      24.22        48.96   
  Jesper Stilling Julius  1993      24.43        1:13.39   
  Johannes Kjærgaard  1998      24.02        1:37.41   
                     
Olympia Team              1:39.99   
  Elite Swim Vejle  1:39.00                 
  Andreas Sehested  1996      25.47        25.47   
  Mathias Kristian Pedersen  1996      23.82        49.29   
  Tom Heilmann  1997      25.24        1:14.53   
  Jonas Gadegaard Hansen  1998      25.46        1:39.99   
                     
Drenge 2 Agf  1993              1:41.38   
  Agfs Svømmeafdeling  1:38.00                 
  Ralf Dalby  1995      25.38        25.38   
  Lasse Kammer  1995      25.25        50.63   
  August Stamp Kirkeby  1999      26.06        1:16.69   
  Jakob Kornmaaler  1995      24.69        1:41.38   
                     
Team Awesome              1:41.68   
  Elite Swim Vejle  1:44.00                 
  Anders Rasmussen  2001      26.33        26.33   
  Mads Sørensen  2001      25.54        51.87   
  Magnus Funder  2001      25.81        1:17.68   
  Jakob Juul  2000      24.00        1:41.68   
                     
Horsens Drenge 3  1999              1:42.62   
  Horsens Svømmeklub  1:44.27                 
  Tais Andkjær Kristensen  1999      25.84        25.84   
  Nicklas Steen Hansen  1999      25.61        51.45   
  Alexander Fenger  1999      25.89        1:17.34   
  Simeon Franow  2000      25.28        1:42.62   
                     
Horsens Drenge 2              1:44.25   
  Horsens Svømmeklub  1:48.53                 
  Kasper Livbjerg  1998      25.98        25.98   
  Christian Koch  1998      25.69        51.67   
  Nicolaj Løth Andersen  2001      26.26        1:17.93   
  Esben Vad Arentoft  1999      26.32        1:44.25   
                     
Drenge 3 Agf  1993              1:45.10   
  Agfs Svømmeafdeling  1:41.50                 
  Peter Mandrup Madsen  1997      26.17        26.17   
  Niels K. Mortensen  1995      27.27        53.44   
  David Hjort  2000      25.51        1:18.95   
  Magnus Gertz  2000      26.15        1:45.10   
                     
S68              1:47.96   
  Svømmeklubben S 68  1:48.00                 
  Magnus Yde  1996      25.90        25.90   
  Gustav Yde  2000      25.24        51.14   
  Elias Hanghøj Jonsson  2002      28.23        1:19.37   
  Hjalte Lillevik Frost  2001      28.59        1:47.96   
                     
10  Horsens Drenge 4              1:48.02   
  Horsens Svømmeklub  1:55.89                 
  Patrick Zakaryan Olsen  2002      27.57        27.57   
  Daniel H. Johannesen  1999      27.55        55.12   
  Frederik Juhl Leiszner  1999      26.90        1:22.02   
  Lukas Lindstrøm  1998      26.00        1:48.02   
                     
11  Drenge 4 Agf  1993              1:48.43   
  Agfs Svømmeafdeling  1:48.00                 
  Valdemar Kjærgaard  2001      27.65        27.65   
  Christian L H Frederiksen  2001      26.98        54.63   
  Kristoffer Heerulff  2001      27.32        1:21.95   
  Artúr Jegesi  2002      26.48        1:48.43   
                     
12  Team Great              1:51.29   
  Elite Swim Vejle  1:49.00                 
  Andreas Kronborg  2002      28.27        28.27   
  Casper Brinch  2002      27.99        56.26   
  Malthe Elkjær  2003      28.03        1:24.29   
  Andreas Blaaberg  2002      27.00        1:51.29   
                     
13  Kolding Drenge 1              1:51.77   
  Kolding SK  2:00.00                 
  Andreas Jørgensen  2000      27.40        27.40   
  Joshua Dannevang  2002      29.56        56.96   
  Jacob Schelde Jensen  2001      26.16        1:23.12   
  William Lolk  2001      28.65        1:51.77   
                     
14  Drenge 5 Agf  1993              1:52.70   
  Agfs Svømmeafdeling  1:54.00                 
  Magnus V. Ancker  2001      27.94        27.94   
  Nikolaj Petlin Kock  2002      27.47        55.41   
  Casper Krohn  2001      28.84        1:24.25   
  Mathias Lund Hansen  2002      28.45        1:52.70   
                     
15  Delta 1 - Drenge              1:52.73   
  DeltaSwim  1:48.00                 
  Malthe Lindeblad  2001      27.59        27.59   
  Morten Nørregaard  1977      27.06        54.65   
  Mathias Teuchler  2000      29.80        1:24.45   
  Martin Broch  2001      28.28        1:52.73   
                     
16  Svendborg Drenge 1              1:54.26   
  Svendborg Svømme Klub                   
  Stefan Hansen  2002      28.67        28.67   
  Alfred Feldskov  2003      29.25        57.92   
  Hjalte Flader Skov  2002      29.40        1:27.32   
  Anders Bredal Storgaard  2002      26.94        1:54.26   
                     
17  Drenge 6 Agf  1993              1:55.22   
  Agfs Svømmeafdeling  1:58.00                 
  Johannes Gasse  2001      29.01        29.01   
  Christian Ottosen  2002      28.76        57.77   
  Sofus Bolwig Balladone  2002      28.84        1:26.61   
  Rasmus Pilegaard Køfer  2003      28.61        1:55.22   
                     
18  Horsens Drenge 5              1:56.82   
  Horsens Svømmeklub  2:10.56                 
  Valdemar D. Pedersen  2002      29.66        29.66   
  Oliver Fenger  2003      30.99        1:00.65   
  Mads L. Skov Sørensen  2001      28.99        1:29.64   
  Andreas Rasmussen  2000      27.18        1:56.82   
                     
19  Hurtighajerne              1:56.99   
  Elite Swim Vejle  2:10.00                 
  Daniel Damsbo  2003      29.67        29.67   
  Jacob Christensen  2002      29.96        59.63   
  Lauritz Baad Ellekjær  2003      29.00        1:28.63   
  Anton Leth  2002      28.36        1:56.99   
                     
20  Bsk A-Team              1:58.49   
  Brædstrup Svømmeklub                   
  Krestian Gelmark-Sørensen  2001      28.37        28.37   
  Anders Ballisager Hansen  1998      28.79        57.16   
  Andreas Hansen  2001      30.20        1:27.36   
  Robert Versteegen  2001      31.13        1:58.49   
                     
21  Kolding Drenge 2              1:58.94   
  Kolding SK  2:12.00                 
  Casper Skyt Frederiksen  1999      30.28        30.28   
  Mads Ørum Damgaard  2001      29.35        59.63   
  William Vittrup Nielsen  2000      29.52        1:29.15   
  William Ohrt  2002      29.79        1:58.94   
                     
22  Drenge 7 Agf  1993              2:00.34   
  Agfs Svømmeafdeling  2:05.00                 
  Sander Kudahl Zaccarin  2003      29.95        29.95   
  Valdemar Wichmann  2003      28.89        58.84   
  Markus Toft  2003      30.14        1:28.98   
  Søren Have  2004      31.36        2:00.34   
                     
23  Horsens Drenge 6  2001              2:08.50   
  Horsens Svømmeklub  2:30.15                 
  Christian Johannesen  2003      30.69        30.69   
  Theis Dalgaard  2004      32.59        1:03.28   
  Mathias H. Johannesen  2004      32.34        1:35.62   
  Arthur Rytter Jacobsen  2003      32.88        2:08.50   
                     
24  Horsens Drenge 7              2:15.73   
  Horsens Svømmeklub                   
  Kristian Sabroe Sørensen  2005      34.28        34.28   
  Oliver Bjørn Kreilgaard  2003      35.94        1:10.22   
  Frederik Bergene Hansen  2003      32.48        1:42.70   
  Prabhjort Singh  2003      33.03        2:15.73   
                     
25  Delta 2 - Drenge              2:18.70   
  DeltaSwim  2:00.00                 
  Karl Johansen  2002      32.47        32.47   
  Kresten Skau Hansen  2005      39.05        1:11.52   
  Malte Lyck Falk  2003      33.39        1:44.91   
  Rasmus Skorstengaard  2001      33.79        2:18.70   
                     
26  Kolding Drenge 3              2:20.81   
  Kolding SK  2:25.00                 
  Lasse Thulstrup  2004      33.22        33.22   
  Christian N. Christensen  2006      40.12        1:13.34   
  Nichlas Nordlund Hansen  2004      35.12        1:48.46   
  Jacob Eske Carstensen  2002      32.35        2:20.81   
                     
27  Team Good              2:23.88   
  Elite Swim Vejle  2:00.00                 
  Max Venborg Kromann  2005      35.56        35.56   
  Sebastian Neesgaard  2004      34.24        1:09.80   
  Thor Majgård  2005      37.20        1:47.00   
  Tobias Holt Poulsen  2005      36.88        2:23.88   
                     
28  Silkeborg Drenge 1              2:28.04   
  Silkeborg Svømmeklub  2:05.07                 
  Magnus Søgaard  2003      35.40        35.40   
  Andreas Gaardsted  2005      38.88        1:14.28   
  Nicklas Rossau Larsen  2005      37.84        1:52.12   
  Mikkel Mølgaard  2003      35.92        2:28.04   
                     
29  Silkeborg Drenge 2              2:37.56   
  Silkeborg Svømmeklub  2:38.01                 
  Viggo Stricker Pedersen  2004      40.30        40.30   
  Gorm Brandt Ebbesen  2004      41.24        1:21.54   
  Nikolaj Preuthun Andersen  2005      46.38        2:07.92   
  Mikkel Kirkegaard  1999      29.64        2:37.56   
                     
30  Team 10M Uv              2:45.64   
  Elite Swim Vejle  2:18.00                 
  Nikolai Uekermann Olsen  2006      37.76        37.76   
  Malthe Elias Wolgast  2006      41.46        1:19.22   
  Marius Toustrup Elkjær  2007      40.79        2:00.01   
  Anders Bank Hansen  2006      45.63        2:45.64   
                     
31  Svendborg Drenge 2              2:48.63   
  Svendborg Svømme Klub                   
  Emil Brandt Bertelsen  2004      37.11        37.11   
  William Romer Jørgensen  2005      42.46        1:19.57   
  Mads Kristensen  2005      45.26        2:04.83   
  Mathias Westergaard  2004      43.80        2:48.63   
                     
32  Horsens Drenge 8              2:48.97   
  Horsens Svømmeklub                   
  Gustav Nybro Søndergaard  2004      42.26        42.26   
  Bertram D. Pedersen  2005      40.30        1:22.56   
  Mads Berthold Schultz  2005      45.56        2:08.12   
  Jakob Kirkmand  2005      40.85        2:48.97   
                     
33  Horsens Drenge 9              2:53.08   
  Horsens Svømmeklub                   
  Frederik Lenskjold  2005      38.37        38.37   
  Daniel Landbo  2005      43.50        1:21.87   
  Andreas Egemose Gregersen  2003      41.10        2:02.97   
  Mikkel Stenkjær Nissen  2007      50.11        2:53.08   
                     
34  Sprintmonstrene              3:15.57   
  Elite Swim Vejle  2:24.00                 
  Sebastian Holt Poulsen  2007      49.36        49.36   
  Simon Hülsen  2005      47.26        1:36.62   
  Tristan Bjerre  2007      57.39        2:34.01   
  Mads Emil Schwartz  2008      41.56        3:15.57   
                     
35  Horsens Drenge 10              3:26.81   
  Horsens Svømmeklub                   
  Mathias Løth Andersen  2007      49.68        49.68   
  Jannick Franow  2006      45.50        1:35.18   
  Thor Aaskoven Jørgensen  2007      59.01        2:34.19   
  Kåre Bentzen  2005      52.62        3:26.81   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:40 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  08:40   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 24, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2017 
Sponsor: JUAL 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Horsens Piger 1  1995              1:51.21   
  Horsens Svømmeklub  1:50.52                 
  Josefine Due Christensen  2001      27.97        27.97   
  Amalie Bach Nielsen  1999      27.42        55.39   
  Sofie Amalie J. Bisgaard  2000      28.10        1:23.49   
  Jennifer Thorius Bek  2000      27.72        1:51.21   
                     
Piger 1 Agf  1996              1:52.36   
  Agfs Svømmeafdeling  1:52.50                 
  Emma H. Christiansen  1999      27.72        27.72   
  Trine Kjøngerskov  2000      27.33        55.05   
  Josefine Bladt Wichmann  2000      28.69        1:23.74   
  Kirstine Feldinger  1996      28.62        1:52.36   
                     
Team Awesome              1:53.17   
  Elite Swim Vejle  1:55.00                 
  Stine Knudsen  1999      29.14        29.14   
  Laura Mathilde Elkjær  1998      29.20        58.34   
  Cecilie B. Andersen  2001      28.31        1:26.65   
  Line J. V. Hededal  2001      26.52        1:53.17   
                     
Odder Piger              1:56.15   
  Odder Svømmeklub  1:54.00                 
  Mette Dyrhauge Winther  1998      30.11        30.11   
  Johanne Skovgaard Terp  1999      28.18        58.29   
  Liv Hingeberg  2001      29.73        1:28.02   
  Marie Christensen  2002      28.13        1:56.15   
                     
Horsens Piger 2              1:56.31   
  Horsens Svømmeklub  1:56.00                 
  Cecilie Grøndal  2002      29.20        29.20   
  Mie Buch Nielsen  2001      28.89        58.09   
  Karoline Lagoni  2003      28.89        1:26.98   
  Caroline Liboriussen  2002      29.33        1:56.31   
                     
Olympia Team              1:56.35   
  Elite Swim Vejle  1:50.00                 
  Helene Olesen  2000      27.96        27.96   
  Louise Hvarre  2001      29.15        57.11   
  Christina Christensen  2000      29.15        1:26.26   
  Natasja Muncrief  2002      30.09        1:56.35   
                     
Team Great              1:58.43   
  Elite Swim Vejle  2:00.00                 
  Marie Egeskjold Bruun  2003      29.69        29.69   
  Louise Sjørup Jensen  2003      30.63        1:00.32   
  Cecilie Hingebjerg  2004      29.97        1:30.29   
  Emilie Johanna Bülow  2003      28.14        1:58.43   
                     
Piger 2 Agf  1996              1:58.68   
  Agfs Svømmeafdeling  2:01.50                 
  Smilla Bruun Christensen  2001      29.93        29.93   
  Nicoline Kristiansen  2002      29.34        59.27   
  Line Gertz  2001      29.42        1:28.69   
  Mette Baack  2000      29.99        1:58.68   
                     
Horsens Piger 3  2003              1:58.82   
  Horsens Svømmeklub  2:00.00                 
  Trine Dam  2001      30.05        30.05   
  Frederikke Brændgaard  2001      30.41        1:00.46   
  Nicoline Rosenkilde  1999      29.09        1:29.55   
  Sofie Bach Nielsen  2003      29.27        1:58.82   
                     
10  Delta 1              1:58.86   
  DeltaSwim  1:55.00                 
  Ida L. Bendtsen  2000      30.04        30.04   
  Enya Lindum Eskildsen  2000      30.09        1:00.13   
  Frederikke Skau Hansen  2002      29.41        1:29.54   
  Emma Lykke Holm  2000      29.32        1:58.86   
                     
11  S68              2:01.03   
  Svømmeklubben S 68  1:59.00                 
  Sofie Rasmussen  1999      29.13        29.13   
  Lærke Høgsted  2003      30.06        59.19   
  Maiken Kjærsgaard  2002      30.91        1:30.10   
  Cecilie V Jensen  2002      30.93        2:01.03   
                     
12  Kolding Piger 1              2:02.75   
  Kolding SK  2:07.00                 
  Charlotte Gravgaard  2001      32.05        32.05   
  Freja Hamann Larsen  1999      28.94        1:00.99   
  Cecilie Batz  2003      30.50        1:31.49   
  Anne Sofie Nørtoft  2004      31.26        2:02.75   
                     
13  Piger 3 Agf  1996              2:02.98   
  Agfs Svømmeafdeling  2:04.50                 
  Alberte Bloch Hansen  2002      31.82        31.82   
  Naya Høgholt Sejr  2003      30.53        1:02.35   
  Selma Bruun  2001      30.78        1:33.13   
  Sarah Carugati  2004      29.85        2:02.98   
                     
14  Svendborg Piger 1              2:03.61   
  Svendborg Svømme Klub                   
  Anna Bredal Storgaard  2002      30.19        30.19   
  Ghita Ross Rasmussen  2003      32.31        1:02.50   
  Anne Sofie Thrane  2000      31.64        1:34.14   
  Victoria Bang  2001      29.47        2:03.61   
                     
15  Horsens Piger 4              2:03.75   
  Horsens Svømmeklub  2:10.00                 
  Marikka Andersen  2002      31.24        31.24   
  Anna Bull Kramer  2003      30.48        1:01.72   
  Sille Ibsen  2001      30.61        1:32.33   
  Nanna Sund  2000      31.42        2:03.75   
                     
16  Horsens Piger 5              2:04.02   
  Horsens Svømmeklub  2:20.00                 
  Clara Matilde Carstensen  2004      31.98        31.98   
  Nikoline Fabrin Lund  2001      31.43        1:03.41   
  Merete Brixen Lomholt  2001      30.12        1:33.53   
  Josefine Mikkelsen  2002      30.49        2:04.02   
                     
17  Piger 4 Agf  1996              2:04.67   
  Agfs Svømmeafdeling  2:14.23                 
  Maria Mehlsen  2003      31.11        31.11   
  Mia Borgensgaard  2003      30.58        1:01.69   
  Cathrine Birkebæk  2004      31.33        1:33.02   
  Ane Kirstine Granild  2004      31.65        2:04.67   
                     
18  Team Good              2:07.16   
  Elite Swim Vejle  2:10.00                 
  Sofie Theophil Petersen  2003      32.02        32.02   
  Svava Kj. Gregersen  2004      31.79        1:03.81   
  Andrea Schulz Mikkelsen  2003      31.17        1:34.98   
  Alberte Ehrenreich-Birn  2003      32.18        2:07.16   
                     
19  Delta 2              2:09.19   
  DeltaSwim  2:05.00                 
  Cathrine Skau Hansen  1999      30.53        30.53   
  Mie Trothe  1998      33.93        1:04.46   
  Mie L. Bendtsen  2002      31.94        1:36.40   
  Anna Pave Ottesen  2003      32.79        2:09.19   
                     
20  Delta 3              2:11.31   
  DeltaSwim  2:15.00                 
  Sille Raahede Nielsen  1998      33.06        33.06   
  Karoline Kristensen  2004      34.43        1:07.49   
  SIF Rubæk  2001      32.16        1:39.65   
  Janni S Hansen  2001      31.66        2:11.31   
                     
21  Horsens Piger 6              2:11.98   
  Horsens Svømmeklub                   
  Stinne Holst Gregersen  2003      33.68        33.68   
  Feline Flytkjær Broersma  2004      32.41        1:06.09   
  Ida Sund  2002      32.27        1:38.36   
  Katrine Sofie Wienberg  2002      33.62        2:11.98   
                     
22  Sksv Piger 1  2003              2:13.36   
  Skanderborg Svømmeklub                   
  Sofie S. Aaby Nielsen  2003      31.18        31.18   
  Stine Bendixen Nissen  2004      35.14        1:06.32   
  Sara Mette Kvitzau  2003      32.31        1:38.63   
  Ida Kjærgaard  2003      34.73        2:13.36   
                     
23  Piger 5 Agf  1996              2:13.71   
  Agfs Svømmeafdeling  2:15.50                 
  Marlene Reitan  2003      32.41        32.41   
  Veronica Brix  2003      33.06        1:05.47   
  Malou Sejr  2005      33.82        1:39.29   
  Lucca Bisgaard Rasmussen  2004      34.42        2:13.71   
                     
24  Horsens Piger 7              2:24.01   
  Horsens Svømmeklub                   
  Caroline Madsen  2004      34.57        34.57   
  Amalie Antonsen  2003      34.97        1:09.54   
  Emma Oleander  2004      36.65        1:46.19   
  Xenia Juhl Leiszner  2005      37.82        2:24.01   
                     
25  Sksv Piger 3  2002              2:24.28   
  Skanderborg Svømmeklub                   
  Amalie Holst  2004      36.13        36.13   
  Julie Londorf  2003      38.78        1:14.91   
  Kirstine Kjær Sørensen  2003      33.12        1:48.03   
  Gertrud Skov  2003      36.25        2:24.28   
                     
26  Silkeborg Piger 1              2:24.59   
  Silkeborg Svømmeklub  2:23.70                 
  Mette Marie H. Petersen  2005      34.73        34.73   
  Nicoline Møldrup  2004      34.05        1:08.78   
  Annabella Marie Lauritzen  2005      40.03        1:48.81   
  Ester Lauritsen  2005      35.78        2:24.59   
                     
27  Silkeborg Piger 2              2:30.33   
  Silkeborg Svømmeklub  2:30.90                 
  Pernille Nedergaard  2004      36.03        36.03   
  Alfa Frederikke Røygaard  2003      37.14        1:13.17   
  Silke Løvstad Sørensen  2004      39.65        1:52.82   
  Maja Friis  2005      37.51        2:30.33   
                     
28  Sksv Piger 2  2003              2:33.75   
  Skanderborg Svømmeklub  2:27.21                 
  Frida Svendsen  2002      34.50        34.50   
  Julie Møller  2005      44.32        1:18.82   
  Emma Jeppesen Krøyer  2001      34.70        1:53.52   
  Sara Londorf  2003      40.23        2:33.75   
                     
29  Horsens Piger 8              2:33.78   
  Horsens Svømmeklub                   
  Thea Sofie Holm Petersen  2005      37.74        37.74   
  Signe Kristensen  2006      38.84        1:16.58   
  Emma Bergene Hansen  2005      37.60        1:54.18   
  Mathilde Olesen  2005      39.60        2:33.78   
                     
30  Hurtighajerne              2:37.50   
  Elite Swim Vejle  2:15.00                 
  Ann-Katrine Windfeld  2006      38.64        38.64   
  Sophia Jochumsen  2006      38.35        1:16.99   
  Andrea Legaard Stelman  2006      39.56        1:56.55   
  Cecilie Erbo Kjær  2006      40.95        2:37.50   
                     
31  Delta 4              2:42.19   
  DeltaSwim  2:25.00                 
  Frederikke Riber  2005      40.00        40.00   
  Mathilde Linnet Nørgaard  2005      39.02        1:19.02   
  Mia Frimodt Kjærgaard  2002      43.61        2:02.63   
  Mathilde Jensen  2003      39.56        2:42.19   
                     
32  Team 10M Uv              2:49.60   
  Elite Swim Vejle  2:22.00                 
  Lærke Jervelund  2007      44.60        44.60   
  Sarah Laursen  2007      44.29        1:28.89   
  Mette Barfoot  2005      38.10        2:06.99   
  Ida Thomsen  2006      42.61        2:49.60   
                     
33  Piger 6 Agf  1996              2:52.69   
  Agfs Svømmeafdeling  2:40.40                 
  Johanne V. Futtrup  2005      37.85        37.85   
  Lucia Ruiz Gadegaard  2006      42.63        1:20.48   
  Marie Kromann Møller  2006      47.45        2:07.93   
  Fine H. Vestergård  2005      44.76        2:52.69   
                     
34  Horsens Piger 9              2:54.02   
  Horsens Svømmeklub                   
  Amalie Marie Wienberg  2005      41.13        41.13   
  Ida Marie Jørgensen  2005      41.73        1:22.86   
  Laura Sofie K. Jørgensen  2007      47.21        2:10.07   
  Signe Vandborg Madsen  2005      43.95        2:54.02   
                     
34  Silkeborg Piger 3              2:54.02   
  Silkeborg Svømmeklub  2:43.98                 
  Silke Maria Pjengaard  2005      41.11        41.11   
  Mia Borup Mølgaard  2006      45.31        1:26.42   
  Emily Caroline Bonney  2005      46.62        2:13.04   
  Freja Buchholt Kristensen  2005      40.98        2:54.02   
                     
36  Horsens Piger 10              3:40.17   
  Horsens Svømmeklub                   
  Cathrine Grønhøj  2007      51.44        51.44   
  Isabella Mathiassen  2007      46.94        1:38.38   
  Amalie Thomsen  2007      59.74        2:38.12   
  Filippa Juul Jensen  2007      1:02.05        3:40.17   
                     
Kolding Piger 2              DSQ  Tyvstart 
  Kolding SK  2:28.00                 
                     
Sprintmonstrene              DSQ  Startspring på ben 
  Elite Swim Vejle  2:26.00                 
  Lea Neermann  2008      1:06.72        1:06.72   
  Alma Ehrenreich-Birn  2008      29.43        1:36.15   
  Agnes Linnet  2008      27.79        2:03.94   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:40 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 27 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  18:33   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub    30.42        1:01.71   
Anders Rasmussen  2001  Elite Swim Vejle    30.21        1:02.06   
Rasmus Hald  2001  Kolding SK    31.06        1:02.76   
Artúr Jegesi  2002  Agfs Svømmeafdeling    31.83        1:04.60   
Christian L H Frederiksen  2001  Agfs Svømmeafdeling    32.20        1:05.36   
Magnus Funder  2001  Elite Swim Vejle    31.80        1:05.36   
Magnus V. Ancker  2001  Agfs Svømmeafdeling    33.91        1:09.96   
Emil Kragh  2001  Elite Swim Vejle    34.42        1:10.14   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:33 
 
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  18:36   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sofie Bach Nielsen  2003  Horsens Svømmeklub    35.10        1:11.14   
Sarah Carugati  2004  Agfs Svømmeafdeling    35.15        1:12.30   
Sofie Theophil Petersen  2003  Elite Swim Vejle    35.53        1:12.35   
Cecilie Hingebjerg  2004  Elite Swim Vejle    36.22        1:13.33   
Naya Høgholt Sejr  2003  Agfs Svømmeafdeling    35.61        1:13.54   
Sofie Trekær Klausen  2003  Brædstrup Svømmeklub    36.12        1:14.74   
Anne Sofie Nørtoft  2004  Kolding SK    36.32        1:14.76   
Mia Borgensgaard  2003  Agfs Svømmeafdeling    36.52        1:15.37   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:36 
 
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  18:13   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 29, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kristian Sabroe Sørensen  2005  Horsens Svømmeklub            32.84   
Max Venborg Kromann  2005  Elite Swim Vejle            35.54   
Søren Graul  2007  Hc Hellas Salzgitter            36.04   
Tobias Holt Poulsen  2005  Elite Swim Vejle            36.11   
Frederik Lenskjold  2005  Horsens Svømmeklub            37.12   
Bertram D. Pedersen  2005  Horsens Svømmeklub            38.19   
Malthe Elias Wolgast  2006  Elite Swim Vejle            38.68   
Sofus Funder  2005  Elite Swim Vejle            39.60   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:13 
 
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  18:15   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 30, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Laura Toftgaard  2007  Kolding SK            37.32   
Isabella Mathiassen  2007  Horsens Svømmeklub            40.29   
Alberte Kirk Langschwager  2007  Kolding SK            40.96   
Sarah Laursen  2007  Elite Swim Vejle            42.11   
Andrea Højbjerg  2007  Elite Swim Vejle            43.27   
Alma Ehrenreich-Birn  2008  Elite Swim Vejle            44.43   
Laura Sofie K. Jørgensen  2007  Horsens Svømmeklub            44.81   
Eline Sofie K. Rasmussen  2007  Elite Swim Vejle            46.50   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:15 
 
Resultat Løb 33 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 33 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  18:43   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 33, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Malthe Elkjær  2003  Elite Swim Vejle    35.55        1:15.65   
Markus Toft  2003  Agfs Svømmeafdeling    36.78        1:17.52   
Oliver Fenger  2003  Horsens Svømmeklub    36.46        1:17.62   
Valdemar Wichmann  2003  Agfs Svømmeafdeling    37.31        1:17.91   
Lauritz Baad Ellekjær  2003  Elite Swim Vejle    37.55        1:18.81   
Kim Doan Nguyen  2003  Elite Swim Vejle    37.62        1:20.12   
Rasmus Pilegaard Køfer  2003  Agfs Svømmeafdeling    37.77        1:20.62   
Alfred Feldskov  2003  Svendborg Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:43 
 
Resultat Løb 34 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 34 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  18:47   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Malou Sejr  2005  Agfs Svømmeafdeling    43.09        1:30.64   
Mette Marie H. Petersen  2005  Silkeborg Svømmeklub    47.52        1:34.75   
Ann-Katrine Windfeld  2006  Elite Swim Vejle    47.51        1:38.49   
Johanne Heilmann  2005  Kolding SK    47.44        1:39.84   
Maja Friis  2005  Silkeborg Svømmeklub    48.41        1:43.94   
Silke Bruun Svensen  2005  Elite Swim Vejle    49.67        1:44.00   
Xenia Juhl Leiszner  2005  Horsens Svømmeklub    50.77        1:45.99   
Emma Phaff Steen  2005  Elite Swim Vejle            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:47 
 
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  17:17   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 35, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2017 
Sponsor: Fit & Sund 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Drenge 1 Agf  1993              1:45.91   
  Agfs Svømmeafdeling  1:45.00                 
  David Hjort  2000      28.31        28.31   
  Tobias B. Bjerg  1998      28.43        56.74   
  Johannes Kjærgaard  1998      25.05        1:21.79   
  Magnus Fallesen  1998      24.12        1:45.91   
                     
Horsens Drenge 1  1986              1:46.55   
  Horsens Svømmeklub  1:48.13                 
  Rasmus Udbye  2000      27.59        27.59   
  Esben Vad Arentoft  1999      30.20        57.79   
  Daniel Steen Andersen  1995      24.40        1:22.19   
  Rune Friis Petersen  1996      24.36        1:46.55   
                     
Drenge 2 Agf  1993              1:47.11   
  Agfs Svømmeafdeling  1:47.50                 
  Anders L. Mogensen  1996      28.06        28.06   
  Emil Kamuk Frederiksen  1995      30.17        58.23   
  Ralf Dalby  1995      25.17        1:23.40   
  Jesper Stilling Julius  1993      23.71        1:47.11   
                     
Odder Drenge              1:51.69   
  Odder Svømmeklub  1:48.00                 
  Thomas Frederiksen  2000      29.20        29.20   
  Nikolaj Isdahl  1999      32.75        1:01.95   
  Lasse Dall  1997      24.90        1:26.85   
  Oskar Jørgensen  1998      24.84        1:51.69   
                     
Olympia Team              1:51.87   
  Elite Swim Vejle  1:50.00                 
  Andreas Sehested  1996      29.28        29.28   
  Jonas Gadegaard Hansen  1998      31.98        1:01.26   
  Nicklas Rasmussen  1997      25.57        1:26.83   
  Tom Heilmann  1997      25.04        1:51.87   
                     
Team Awesome              1:53.74   
  Elite Swim Vejle  1:54.00                 
  Anders Rasmussen  2001      29.21        29.21   
  Mads Sørensen  2001      33.19        1:02.40   
  Jakob Juul  2000      25.73        1:28.13   
  Magnus Funder  2001      25.61        1:53.74   
                     
Horsens Drenge 2              1:53.76   
  Horsens Svømmeklub  2:04.00                 
  Nicolaj Løth Andersen  2001      29.81        29.81   
  Nicklas Steen Hansen  1999      31.53        1:01.34   
  Lukas Lindstrøm  1998      26.74        1:28.08   
  Alexander Fenger  1999      25.68        1:53.76   
                     
Horsens Drenge 3  1999              1:54.05   
  Horsens Svømmeklub  2:01.03                 
  Simeon Franow  2000      28.94        28.94   
  Viktor Bull Kramer  2000      32.36        1:01.30   
  Tais Andkjær Kristensen  1999      26.72        1:28.02   
  Christian Koch  1998      26.03        1:54.05   
                     
Drenge 3 Agf  1993              1:55.88   
  Agfs Svømmeafdeling  2:04.00                 
  Niels K. Mortensen  1995      30.70        30.70   
  Peter Mandrup Madsen  1997      31.65        1:02.35   
  Lasse Kammer  1995      27.44        1:29.79   
  August Stamp Kirkeby  1999      26.09        1:55.88   
                     
10  Rollatorbanden              1:56.78   
  Horsens Svømmeklub  2:02.00                 
  Michael Mindstruplund  1985      32.69        32.69   
  Henrik Lagoni  1991      29.81        1:02.50   
  Brian Lagoni  1985      28.12        1:30.62   
  Lasse Christensen  1994      26.16        1:56.78   
                     
11  Drenge 4 Agf  1993              1:59.80   
  Agfs Svømmeafdeling  2:08.00                 
  Valdemar Kjærgaard  2001      30.25        30.25   
  Magnus V. Ancker  2001      33.15        1:03.40   
  Christian L H Frederiksen  2001      29.08        1:32.48   
  Artúr Jegesi  2002      27.32        1:59.80   
                     
12  Horsens Drenge 4              2:00.46   
  Horsens Svømmeklub  2:10.21                 
  Kasper Livbjerg  1998      30.35        30.35   
  Valdemar D. Pedersen  2002      34.43        1:04.78   
  Frederik Juhl Leiszner  1999      29.25        1:34.03   
  Patrick Zakaryan Olsen  2002      26.43        2:00.46   
                     
13  Kolding Drenge 1              2:01.66   
  Kolding SK  2:07.00                 
  Andreas Jørgensen  2000      31.08        31.08   
  Casper Skyt Frederiksen  1999      36.80        1:07.88   
  Kasper Jørgensen  2000      26.86        1:34.74   
  Jacob Schelde Jensen  2001      26.92        2:01.66   
                     
14  S68              2:02.96   
  Svømmeklubben S 68  1:56.00                 
  Kristian B. Rasmussen  2003      32.16        32.16   
  Gustav Yde  2000      32.77        1:04.93   
  Elias Hanghøj Jonsson  2002      29.84        1:34.77   
  Hjalte Lillevik Frost  2001      28.19        2:02.96   
                     
15  Drenge 5 Agf  1993              2:05.41   
  Agfs Svømmeafdeling  2:15.40                 
  Sofus Bolwig Balladone  2002      32.77        32.77   
  Casper Krohn  2001      33.38        1:06.15   
  Mathias Lund Hansen  2002      30.60        1:36.75   
  Christian Ottosen  2002      28.66        2:05.41   
                     
16  Delta 1 - Drenge              2:05.57   
  DeltaSwim  2:07.00                 
  Martin Broch  2001      34.66        34.66   
  Mathias Teuchler  2000      35.93        1:10.59   
  Daniel Jensen  2001      27.70        1:38.29   
  Malthe Lindeblad  2001      27.28        2:05.57   
                     
17  Horsens Drenge 5              2:06.92   
  Horsens Svømmeklub  2:18.09                 
  Andreas Rasmussen  2000      31.83        31.83   
  Oliver Fenger  2003      36.16        1:07.99   
  Daniel H. Johannesen  1999      28.86        1:36.85   
  Christian Johannesen  2003      30.07        2:06.92   
                     
18  Drenge 7 Agf  1993              2:07.52   
  Agfs Svømmeafdeling  2:32.50                 
  Kristoffer Heerulff  2001      33.33        33.33   
  Magnus Gertz  2000      32.84        1:06.17   
  Johannes Gasse  2001      30.87        1:37.04   
  Søren Have  2004      30.48        2:07.52   
                     
19  Drenge 6 Agf  1993              2:10.09   
  Agfs Svømmeafdeling  2:22.50                 
  Sander Kudahl Zaccarin  2003      35.49        35.49   
  Markus Toft  2003      35.13        1:10.62   
  Valdemar Wichmann  2003      30.65        1:41.27   
  Rasmus Pilegaard Køfer  2003      28.82        2:10.09   
                     
20  Svendborg Drenge 1              2:10.90   
  Svendborg Svømme Klub                   
  Hjalte Flader Skov  2002      35.06        35.06   
  Alfred Feldskov  2003      37.51        1:12.57   
  Stefan Hansen  2002      30.98        1:43.55   
  Anders Bredal Storgaard  2002      27.35        2:10.90   
                     
21  Team Good              2:11.23   
  Elite Swim Vejle  2:10.00                 
  Lauritz Baad Ellekjær  2003      35.09        35.09   
  Jacob Christensen  2002      35.45        1:10.54   
  Andreas Kronborg  2002      31.72        1:42.26   
  Daniel Damsbo  2003      28.97        2:11.23   
                     
22  Kolding Drenge 2              2:11.45   
  Kolding SK  2:15.00                 
  William Lolk  2001      34.05        34.05   
  William Ohrt  2002      36.25        1:10.30   
  Joshua Dannevang  2002      32.79        1:43.09   
  Mads Ørum Damgaard  2001      28.36        2:11.45   
                     
23  Bsk A-Team              2:17.45   
  Brædstrup Svømmeklub                   
  Mikkel Langkjær  2002      41.21        41.21   
  Krestian Gelmark-Sørensen  2001      33.64        1:14.85   
  Andreas Hansen  2001      33.61        1:48.46   
  Anders Ballisager Hansen  1998      28.99        2:17.45   
                     
24  Horsens Drenge 6  2001              2:32.93   
  Horsens Svømmeklub  2:48.19                 
  Mathias H. Johannesen  2004      37.77        37.77   
  Theis Dalgaard  2004      41.28        1:19.05   
  Arthur Rytter Jacobsen  2003      34.79        1:53.84   
  Gustav Nybro Søndergaard  2004      39.09        2:32.93   
                     
25  Kolding Drenge 3              2:35.53   
  Kolding SK  2:30.00                 
  Alexander Kjeldsen  2004      40.84        40.84   
  Lasse Skyt Frederiksen  2002      40.98        1:21.82   
  Jacob Eske Carstensen  2002      39.73        2:01.55   
  Christopher V. Nielsen  2004      33.98        2:35.53   
                     
26  Horsens Drenge 8              2:40.62   
  Horsens Svømmeklub                   
  Prabhjort Singh  2003      41.83        41.83   
  Rasmus Antonsen  2002      43.54        1:25.37   
  Kristian Sabroe Sørensen  2005      40.03        2:05.40   
  Oliver Bjørn Kreilgaard  2003      35.22        2:40.62   
                     
27  Hurtighajerne              2:48.26   
  Elite Swim Vejle  2:20.00                 
  Tobias Holt Poulsen  2005      44.15        44.15   
  Sebastian Neesgaard  2004      49.73        1:33.88   
  Thor Majgård  2005      38.81        2:12.69   
  Max Venborg Kromann  2005      35.57        2:48.26   
                     
28  Silkeborg Drenge 1              2:52.47   
  Silkeborg Svømmeklub  2:27.48                 
  Viggo Stricker Pedersen  2004      46.54        46.54   
  Gorm Brandt Ebbesen  2004      49.31        1:35.85   
  Magnus Søgaard  2003      42.33        2:18.18   
  Mikkel Mølgaard  2003      34.29        2:52.47   
                     
29  Delta 2 - Drenge              2:54.42   
  DeltaSwim  2:18.00                 
  Kresten Skau Hansen  2005      43.48        43.48   
  Jakob Kristensen  2006      54.99        1:38.47   
  Malte Lyck Falk  2003      42.75        2:21.22   
  Karl Johansen  2002      33.20        2:54.42   
                     
30  Horsens Drenge 7              3:11.47   
  Horsens Svømmeklub                   
  Jakob Kirkmand  2005      49.40        49.40   
  Bertram D. Pedersen  2005      50.12        1:39.52   
  Christian Radzewicz Pedersen  2003      47.79        2:27.31   
  Mads Berthold Schultz  2005      44.16        3:11.47   
                     
31  Svendborg Drenge 2              3:23.12   
  Svendborg Svømme Klub                   
  William Romer Jørgensen  2005      53.27        53.27   
  Mads Kristensen  2005      57.45        1:50.72   
  Emil Brandt Bertelsen  2004      50.95        2:41.67   
  Mathias Westergaard  2004      41.45        3:23.12   
                     
32  Horsens Drenge 9              3:26.56   
  Horsens Svømmeklub                   
  Daniel Landbo  2005      52.20        52.20   
  Mikkel Stenkjær Nissen  2007      56.74        1:48.94   
  Frederik Lenskjold  2005      56.51        2:45.45   
  Andreas Egemose Gregersen  2003      41.11        3:26.56   
                     
33  Team 10M Uv              3:30.32   
  Elite Swim Vejle  2:28.00                 
  Malthe Elias Wolgast  2006      51.32        51.32   
  Marius Toustrup Elkjær  2007      53.15        1:44.47   
  Sofus Funder  2005      1:00.58        2:45.05   
  Anders Bank Hansen  2006      45.27        3:30.32   
                     
34  Horsens Drenge 10              3:32.29   
  Horsens Svømmeklub                   
  Kåre Bentzen  2005      32.57        32.57   
  Jannick Franow  2006      55.67        1:28.24   
  Mathias Løth Andersen  2007      1:08.70        2:36.94   
  Thor Aaskoven Jørgensen  2007      55.35        3:32.29   
                     
35  Sprintmonstrene              4:05.88   
  Elite Swim Vejle  2:36.00                 
  Sebastian Holt Poulsen  2007      57.03        57.03   
  Tristan Bjerre  2007      1:16.44        2:13.47   
  Simon Hülsen  2005      1:07.95        3:21.42   
  Mads Emil Schwartz  2008      44.46        4:05.88   
                     
Team Great              DSQ  Tyvstart 
  Elite Swim Vejle  2:02.00                 
  Casper Brinch  2002      33.07        33.07   
  Anton Leth  2002      33.19        1:06.26   
  Malthe Elkjær  2003      29.28        1:35.54   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:17 
 
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  18:28   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 36, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2017 
Sponsor: Den Jyske Sparekasse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Horsens Piger 1  1995              2:02.25   
  Horsens Svømmeklub  2:02.32                 
  Cecilie Grøndal  2002      30.57        30.57   
  Sille Ibsen  2001      34.96        1:05.53   
  Josefine Due Christensen  2001      28.79        1:34.32   
  Jennifer Thorius Bek  2000      27.93        2:02.25   
                     
Olympia Team              2:02.59   
  Elite Swim Vejle  2:01.00                 
  Stine Knudsen  1999      30.94        30.94   
  Laura Mathilde Elkjær  1998      34.10        1:05.04   
  Line J. V. Hededal  2001      28.90        1:33.94   
  Cecilie B. Andersen  2001      28.65        2:02.59   
                     
Piger 1 Agf  1996              2:04.18   
  Agfs Svømmeafdeling  2:03.50                 
  Emma H. Christiansen  1999      31.55        31.55   
  Line Gertz  2001      34.85        1:06.40   
  Trine Kjøngerskov  2000      29.47        1:35.87   
  Kirstine Feldinger  1996      28.31        2:04.18   
                     
Odder Piger              2:04.35   
  Odder Svømmeklub  2:04.00                 
  Johanne Skovgaard Terp  1999      31.41        31.41   
  Mette Dyrhauge Winther  1998      36.03        1:07.44   
  Cecilie Lykke Hansen  1999      29.14        1:36.58   
  Marie Christensen  2002      27.77        2:04.35   
                     
Horsens Piger 2              2:06.09   
  Horsens Svømmeklub  2:06.00                 
  Amalie Bach Nielsen  1999      30.77        30.77   
  Trine Dam  2001      36.40        1:07.17   
  Mie Buch Nielsen  2001      30.95        1:38.12   
  Sofie Amalie J. Bisgaard  2000      27.97        2:06.09   
                     
Team Awesome              2:09.28   
  Elite Swim Vejle  2:05.00                 
  Natasja Muncrief  2002      34.54        34.54   
  Christina Christensen  2000      35.46        1:10.00   
  Helene Olesen  2000      30.11        1:40.11   
  Louise Hvarre  2001      29.17        2:09.28   
                     
Piger 2 Agf  1996              2:12.19   
  Agfs Svømmeafdeling  2:08.50                 
  Selma Bruun  2001      34.62        34.62   
  Mette Baack  2000      37.45        1:12.07   
  Josefine Bladt Wichmann  2000      30.68        1:42.75   
  Nicoline Kristiansen  2002      29.44        2:12.19   
                     
S68              2:12.77   
  Svømmeklubben S 68  2:14.00                 
  Cecilie V Jensen  2002      33.96        33.96   
  Signe Christensen  2001      39.47        1:13.43   
  Sofie Rasmussen  1999      29.71        1:43.14   
  Lærke Høgsted  2003      29.63        2:12.77   
                     
Team Great              2:12.90   
  Elite Swim Vejle  2:12.00                 
  Cecilie Hingebjerg  2004      35.00        35.00   
  Louise Sjørup Jensen  2003      37.75        1:12.75   
  Alberte Ehrenreich-Birn  2003      31.03        1:43.78   
  Sofie Theophil Petersen  2003      29.12        2:12.90   
                     
10  Horsens Piger 3  2003              2:13.39   
  Horsens Svømmeklub  2:23.73                 
  Sofie Bach Nielsen  2003      34.91        34.91   
  Frederikke Brændgaard  2001      37.19        1:12.10   
  Caroline Liboriussen  2002      32.52        1:44.62   
  Karoline Lagoni  2003      28.77        2:13.39   
                     
11  Kolding Piger 1              2:16.34   
  Kolding SK  2:15.00                 
  Marie Louise Jørgensen  2003      36.12        36.12   
  Cecilie Batz  2003      36.74        1:12.86   
  Charlotte Gravgaard  2001      32.85        1:45.71   
  Elma Gabela  2004      30.63        2:16.34   
                     
12  Horsens Piger 4              2:17.89   
  Horsens Svømmeklub  2:25.00                 
  Nikoline Fabrin Lund  2001      35.78        35.78   
  Josefine Mikkelsen  2002      37.44        1:13.22   
  Anna Bull Kramer  2003      32.87        1:46.09   
  Nanna Sund  2000      31.80        2:17.89   
                     
13  Piger 3 Agf  1996              2:18.84   
  Agfs Svømmeafdeling  2:19.00                 
  Mia Borgensgaard  2003      35.24        35.24   
  Cathrine Birkebæk  2004      39.19        1:14.43   
  Sarah Carugati  2004      33.54        1:47.97   
  Maria Mehlsen  2003      30.87        2:18.84   
                     
14  Delta 4              2:20.10   
  DeltaSwim  2:40.00                 
  Ida L. Bendtsen  2000      35.56        35.56   
  Enya Lindum Eskildsen  2000      37.78        1:13.34   
  Cathrine Skau Hansen  1999      36.73        1:50.07   
  Frederikke Skau Hansen  2002      30.03        2:20.10   
                     
15  Piger 4 Agf  1996              2:20.74   
  Agfs Svømmeafdeling  2:29.00                 
  Marlene Reitan  2003      36.06        36.06   
  Ane Kirstine Granild  2004      38.60        1:14.66   
  Malou Sejr  2005      36.01        1:50.67   
  Naya Høgholt Sejr  2003      30.07        2:20.74   
                     
16  Team Good              2:20.92   
  Elite Swim Vejle  2:20.00                 
  Andrea Schulz Mikkelsen  2003      35.39        35.39   
  Emilie Johanna Bülow  2003      40.75        1:16.14   
  Svava Kj. Gregersen  2004      33.18        1:49.32   
  Marie Egeskjold Bruun  2003      31.60        2:20.92   
                     
17  Horsens Piger 5              2:24.68   
  Horsens Svømmeklub  2:35.00                 
  Caroline Madsen  2004      39.02        39.02   
  Marikka Andersen  2002      40.28        1:19.30   
  Ida Sund  2002      34.64        1:53.94   
  Merete Brixen Lomholt  2001      30.74        2:24.68   
                     
18  Svendborg Piger 1              2:24.98   
  Svendborg Svømme Klub                   
  Anne Sofie Thrane  2000      37.04        37.04   
  Anna Bredal Storgaard  2002      38.95        1:15.99   
  Ghita Ross Rasmussen  2003      1:08.99        2:24.98   
  Victoria Bang  2001              2:24.98   
                     
19  Piger 5 Agf  1996              2:28.97   
  Agfs Svømmeafdeling  2:39.00                 
  Veronica Brix  2003      37.78        37.78   
  Smilla Bruun Christensen  2001      40.40        1:18.18   
  Alberte Bloch Hansen  2002      35.59        1:53.77   
  Lucca Bisgaard Rasmussen  2004      35.20        2:28.97   
                     
20  Horsens Piger 6              2:30.23   
  Horsens Svømmeklub                   
  Katrine Sofie Wienberg  2002      38.27        38.27   
  Camilla Falck  2003      41.84        1:20.11   
  Clara Matilde Carstensen  2004      37.60        1:57.71   
  Feline Flytkjær Broersma  2004      32.52        2:30.23   
                     
21  Delta 1              2:31.32   
  DeltaSwim  2:10.00                 
  SIF Rubæk  2001      37.46        37.46   
  Janni S Hansen  2001      43.09        1:20.55   
  Mie Trothe  1998      38.58        1:59.13   
  Mie L. Bendtsen  2002      32.19        2:31.32   
                     
22  Sksv Piger 1  2003              2:34.11   
  Skanderborg Svømmeklub                   
  Sofie S. Aaby Nielsen  2003      37.44        37.44   
  Ida Kjærgaard  2003      43.16        1:20.60   
  Kirstine Kjær Sørensen  2003      39.18        1:59.78   
  Stine Bendixen Nissen  2004      34.33        2:34.11   
                     
23  Delta 2              2:40.53   
  DeltaSwim  2:20.00                 
  Anna Pave Ottesen  2003      39.06        39.06   
  Anna Schou  2003      46.04        1:25.10   
  Karoline Kristensen  2004      41.36        2:06.46   
  Sille Raahede Nielsen  1998      34.07        2:40.53   
                     
24  Kolding Piger 2              2:42.09   
  Kolding SK  2:30.00                 
  Nicoline Kornum-Svensson  2005      38.92        38.92   
  Karla Kristensen  2005      49.04        1:27.96   
  Freja Ulka Nielsen  2003      37.14        2:05.10   
  Julie Kann  2005      36.99        2:42.09   
                     
25  Sksv Piger 3  2002              2:43.92   
  Skanderborg Svømmeklub                   
  Amalie Holst  2004      39.72        39.72   
  Frida Svendsen  2002      44.70        1:24.42   
  Sara Mette Kvitzau  2003      41.02        2:05.44   
  Julie Londorf  2003      38.48        2:43.92   
                     
26  Horsens Piger 7              2:47.60   
  Horsens Svømmeklub                   
  Stinne Holst Gregersen  2003      38.94        38.94   
  Amalie Antonsen  2003      46.15        1:25.09   
  Xenia Juhl Leiszner  2005      45.93        2:11.02   
  Emma Oleander  2004      36.58        2:47.60   
                     
27  Silkeborg Piger 1              2:47.85   
  Silkeborg Svømmeklub  2:44.76                 
  Maja Friis  2005      46.45        46.45   
  Mette Marie H. Petersen  2005      43.89        1:30.34   
  Emilie Bie Bock  2005      44.08        2:14.42   
  Nicoline Møldrup  2004      33.43        2:47.85   
                     
28  Sksv Piger 2  2003              2:52.04   
  Skanderborg Svømmeklub  2:37.88                 
  Elisabeth Stoltenborg  2002      44.39        44.39   
  Gertrud Skov  2003      45.05        1:29.44   
  Emma Jeppesen Krøyer  2001      42.05        2:11.49   
  Sara Londorf  2003      40.55        2:52.04   
                     
29  Silkeborg Piger 2              2:58.84   
  Silkeborg Svømmeklub  2:58.88                 
  Freja Buchholt Kristensen  2005      43.90        43.90   
  Pernille Nedergaard  2004      46.60        1:30.50   
  Annabella Marie Lauritzen  2005      49.50        2:20.00   
  Silke Løvstad Sørensen  2004      38.84        2:58.84   
                     
30  Horsens Piger 8              3:01.68   
  Horsens Svømmeklub                   
  Signe Kristensen  2006      47.35        47.35   
  Mathilde Olesen  2005      51.85        1:39.20   
  Emma Bergene Hansen  2005      21.65        2:00.85   
  Thea Sofie Holm Petersen  2005      1:00.83        3:01.68   
                     
31  Silkeborg Piger 3              3:05.67   
  Silkeborg Svømmeklub  3:08.33                 
  Silke Maria Pjengaard  2005      45.83        45.83   
  Mille E. S. Jensen  2005      50.65        1:36.48   
  Alfa Frederikke Røygaard  2003      44.25        2:20.73   
  Mia Borup Mølgaard  2006      44.94        3:05.67   
                     
32  Hurtighajerne              3:07.53   
  Elite Swim Vejle  2:25.00                 
  Ea Gram Møller  2006      55.92        55.92   
  Sophia Jochumsen  2006      50.28        1:46.20   
  Ann-Katrine Windfeld  2006      41.74        2:27.94   
  Andrea Legaard Stelman  2006      39.59        3:07.53   
                     
33  Delta 3              3:13.55   
  DeltaSwim  2:30.00                 
  Mathilde Jensen  2003      47.13        47.13   
  Mia Frimodt Kjærgaard  2002      52.93        1:40.06   
  Mathilde Linnet Nørgaard  2005      54.06        2:34.12   
  Frederikke Riber  2005      39.43        3:13.55   
                     
34  Horsens Piger 9              3:17.41   
  Horsens Svømmeklub                   
  Laura Sofie K. Jørgensen  2007      55.14        55.14   
  Amalie Marie Wienberg  2005      50.55        1:45.69   
  Ida Marie Jørgensen  2005      47.19        2:32.88   
  Signe Vandborg Madsen  2005      44.53        3:17.41   
                     
35  Team 10M Uv              3:17.59   
  Elite Swim Vejle  2:30.00                 
  Ida Thomsen  2006      51.68        51.68   
  Sarah Laursen  2007      52.01        1:43.69   
  Cecilie Erbo Kjær  2006      52.09        2:35.78   
  Mille Holmberg  2006      41.81        3:17.59   
                     
36  Horsens Piger 10              4:07.01   
  Horsens Svømmeklub                   
  Cathrine Grønhøj  2007      1:00.77        1:00.77   
  Filippa Juul Jensen  2007      1:11.73        2:12.50   
  Isabella Mathiassen  2007      57.62        3:10.12   
  Amalie Thomsen  2007      56.89        4:07.01   
                     
37  Sprintmonstrene              4:07.84   
  Elite Swim Vejle  2:35.00                 
  Karla Nøhr Rixen  2008      1:09.25        1:09.25   
  Alma Ehrenreich-Birn  2008      1:11.70        2:20.95   
  Eline Sofie K. Rasmussen  2007      56.75        3:17.70   
  Astrid Hartmann  2008      50.14        4:07.84   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:28 
 
Resultat Løb 110 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 110 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  08:41   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 110, 50 Fly Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Steen Andersen  1995              26.58   
  Horsens Svømmeklub  25.38                 
Emil Kamuk Frederiksen  1995              26.82   
  Agfs Svømmeafdeling  26.60                 
Johannes Kjærgaard  1998              26.82   
  Agfs Svømmeafdeling  26.59                 
Nicklas Rasmussen  1997              27.00   
  Elite Swim Vejle  26.80                 
Lasse Dall  1997              27.02   
  Odder Svømmeklub  25.92                 
Ralf Dalby  1995              27.07   
  Agfs Svømmeafdeling  26.68                 
Magnus Fallesen  1998              27.18   
  Agfs Svømmeafdeling  26.80                 
Jesper Stilling Julius  1993              27.22   
  Agfs Svømmeafdeling  26.92                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:41 
 
Resultat Løb 111 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 111 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  08:41   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 111, 50 Fly Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Steen Andersen  1995              27.01   
  Horsens Svømmeklub                   
Emil Kamuk Frederiksen  1995              27.07   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Lasse Dall  1997              27.18   
  Odder Svømmeklub                   
Ralf Dalby  1995              27.21   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Nicklas Rasmussen  1997              27.23   
  Elite Swim Vejle                   
Johannes Kjærgaard  1998              27.42   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Magnus Fallesen  1998              27.46   
  Agfs Svømmeafdeling                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:41 
 
Resultat Løb 112 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 112 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  08:42   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 112, 50 Fly Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lasse Dall  1997              27.00   
  Odder Svømmeklub                   
Daniel Steen Andersen  1995              27.05   
  Horsens Svømmeklub                   
Emil Kamuk Frederiksen  1995              27.21   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Johannes Kjærgaard  1998              27.26   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Ralf Dalby  1995              27.26   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Nicklas Rasmussen  1997              27.60   
  Elite Swim Vejle                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:42 
 
Resultat Løb 113 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 113 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  08:42   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 113, 50 Fly Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ralf Dalby  1995              26.98   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Daniel Steen Andersen  1995              27.25   
  Horsens Svømmeklub                   
Lasse Dall  1997              27.26   
  Odder Svømmeklub                   
Johannes Kjærgaard  1998              27.33   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Emil Kamuk Frederiksen  1995              27.76   
  Agfs Svømmeafdeling                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:42 
 
Resultat Løb 114 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 114 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  08:42   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 114, 50 Fly Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ralf Dalby  1995              26.87   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Daniel Steen Andersen  1995              26.91   
  Horsens Svømmeklub                   
Lasse Dall  1997              27.15   
  Odder Svømmeklub                   
Johannes Kjærgaard  1998              27.68   
  Agfs Svømmeafdeling                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:42 
 
Resultat Løb 115 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 115 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  08:42   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 115, 50 Fly Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lasse Dall  1997              26.87   
  Odder Svømmeklub                   
Daniel Steen Andersen  1995              27.20   
  Horsens Svømmeklub                   
Ralf Dalby  1995              28.73   
  Agfs Svømmeafdeling                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:42 
 
Resultat Løb 116 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 116 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  08:42   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 116, 50 Fly Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Steen Andersen  1995              25.93   
  Horsens Svømmeklub                   
Lasse Dall  1997              26.68   
  Odder Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:42 
 
Resultat Løb 120 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 120 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  08:41   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 120, 50 Fly Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Lykke Hansen  1999              29.97   
  Odder Svømmeklub  30.22                 
Trine Kjøngerskov  2000              30.23   
  Agfs Svømmeafdeling  29.17                 
Josefine Due Christensen  2001              30.34   
  Horsens Svømmeklub  29.51                 
Sofie Rasmussen  1999              30.49   
  Svømmeklubben S 68  30.47                 
Emma H. Christiansen  1999              30.51   
  Agfs Svømmeafdeling  29.83                 
Line J. V. Hededal  2001              30.59   
  Elite Swim Vejle  29.46                 
Amalie Bach Nielsen  1999              30.74   
  Horsens Svømmeklub  30.01                 
Helene Olesen  2000              30.75   
  Elite Swim Vejle  30.10                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:41 
 
Resultat Løb 121 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 121 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  08:41   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 121, 50 Fly Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josefine Due Christensen  2001              30.24   
  Horsens Svømmeklub                   
Trine Kjøngerskov  2000              30.40   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Amalie Bach Nielsen  1999              30.66   
  Horsens Svømmeklub                   
Line J. V. Hededal  2001              30.80   
  Elite Swim Vejle                   
Emma H. Christiansen  1999              30.84   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Sofie Rasmussen  1999              30.93   
  Svømmeklubben S 68                   
Cecilie Lykke Hansen  1999              33.55   
  Odder Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:41 
 
Resultat Løb 122 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 122 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  08:42   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 122, 50m Fly Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josefine Due Christensen  2001              30.25   
  Horsens Svømmeklub                   
Trine Kjøngerskov  2000              30.54   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Amalie Bach Nielsen  1999              30.58   
  Horsens Svømmeklub                   
Line J. V. Hededal  2001              30.95   
  Elite Swim Vejle                   
Emma H. Christiansen  1999              31.09   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Sofie Rasmussen  1999              31.27   
  Svømmeklubben S 68                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:42 
 
Resultat Løb 123 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 123 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  08:42   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 123, 50m Fly Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Trine Kjøngerskov  2000              30.06   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Line J. V. Hededal  2001              30.29   
  Elite Swim Vejle                   
Josefine Due Christensen  2001              30.31   
  Horsens Svømmeklub                   
Emma H. Christiansen  1999              30.77   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Amalie Bach Nielsen  1999              31.20   
  Horsens Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:42 
 
Resultat Løb 124 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 124 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  08:42   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 124, 50m Fly Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josefine Due Christensen  2001              29.87   
  Horsens Svømmeklub                   
Trine Kjøngerskov  2000              30.11   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Line J. V. Hededal  2001              30.79   
  Elite Swim Vejle                   
Emma H. Christiansen  1999              30.91   
  Agfs Svømmeafdeling                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:42 
 
Resultat Løb 125 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 125 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  08:42   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 125, 50m Fly Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josefine Due Christensen  2001              29.86   
  Horsens Svømmeklub                   
Trine Kjøngerskov  2000              29.90   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Line J. V. Hededal  2001              29.93   
  Elite Swim Vejle                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:42 
 
Resultat Løb 126 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 126 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  08:42   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 126, 50m Fly Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josefine Due Christensen  2001              29.61   
  Horsens Svømmeklub                   
Trine Kjøngerskov  2000              30.13   
  Agfs Svømmeafdeling                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:42 
 
Resultat Løb 130 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 130 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  08:42   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 130, 50 Ryg Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
David Hjort  2000              28.70   
  Agfs Svømmeafdeling  28.74                 
Emil Kamuk Frederiksen  1995              29.08   
  Agfs Svømmeafdeling  28.76                 
Simeon Franow  2000              29.18   
  Horsens Svømmeklub  29.13                 
Rasmus Hald  2001              29.28   
  Kolding SK  29.33                 
Jakob Kornmaaler  1995              31.56   
  Agfs Svømmeafdeling  28.12                 
Rasmus Udbye  2000              40.00   
  Horsens Svømmeklub  28.02                 
Daniel Steen Andersen  1995              41.87   
  Horsens Svømmeklub  26.72                 
Lasse Dall  1997              DNF   
  Odder Svømmeklub  27.53                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:42 
 
Resultat Løb 131 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 131 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  08:42   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 131, 50 Ryg Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Udbye  2000              29.26   
  Horsens Svømmeklub                   
David Hjort  2000              29.51   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Jakob Kornmaaler  1995              29.67   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Daniel Steen Andersen  1995              29.72   
  Horsens Svømmeklub                   
Emil Kamuk Frederiksen  1995              29.72   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Rasmus Hald  2001              29.75   
  Kolding SK                   
Simeon Franow  2000              30.06   
  Horsens Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:42 
 
Resultat Løb 132 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 132 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  08:43   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 132, 50 Ryg Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Udbye  2000              29.23   
  Horsens Svømmeklub                   
David Hjort  2000              29.86   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Daniel Steen Andersen  1995              29.90   
  Horsens Svømmeklub                   
Emil Kamuk Frederiksen  1995              30.00   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Rasmus Hald  2001              30.05   
  Kolding SK                   
Jakob Kornmaaler  1995              30.25   
  Agfs Svømmeafdeling                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:43 
 
Resultat Løb 133 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 133 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  08:43   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 133, 50 Ryg Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
David Hjort  2000              29.42   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Rasmus Udbye  2000              29.45   
  Horsens Svømmeklub                   
Emil Kamuk Frederiksen  1995              30.02   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Daniel Steen Andersen  1995              30.17   
  Horsens Svømmeklub                   
Rasmus Hald  2001              30.76   
  Kolding SK                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:43 
 
Resultat Løb 134 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 134 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  08:43   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 134, 50 Ryg Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Udbye  2000              28.98   
  Horsens Svømmeklub                   
Daniel Steen Andersen  1995              29.06   
  Horsens Svømmeklub                   
David Hjort  2000              29.60   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Emil Kamuk Frederiksen  1995              30.03   
  Agfs Svømmeafdeling                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:43 
 
Resultat Løb 135 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 135 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  08:43   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 135, 50 Ryg Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Steen Andersen  1995              29.02   
  Horsens Svømmeklub                   
Rasmus Udbye