2019-12-14   07:20:33
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Novembersim 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 09:00

Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Novembersim    Utskriftsdatum  05 november 2016   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  11:01   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 november 2016         
 
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Mohammad Al Said  1998    518  26.81        55.94   
  Helsingborgs Simsällskap  57.10                 
                     
Erik Kronkvist  1999    492  27.27        56.90   
  Klippans Simsällskap  57.04                 
                     
Oskar Rasmusson  1999    484  27.14        57.23   
  Helsingborgs Simsällskap  54.22                 
                     
Johan Killman  1999    466  27.79        57.94   
  Höganäs Simsällskap  57.73                 
                     
Erik Boos  1999    392  28.62        1:01.39   
  Simklubben Triton  57.29                 
                     
Jesper Hansson  1998    331  30.73        1:04.96   
  Trelleborg Sim  1:03.39                 
                     
Johan Nilsson  1994              DNS   
  Malmö Kappsimningsklubb  57.54                 
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Samuel Kvist  2000    436  28.45        59.24   
  Simklubben Triton  59.02                 
                     
Axel Andrén  2001    431  28.28        59.46   
  Eslövs Simsällskap  1:00.01                 
                     
Joar Modigh  2001    429  29.02        59.58   
  Simklubben Triton  59.52                 
                     
Sebastian Mickelsson  2001    425  28.89        59.77   
  Simklubben Triton  1:00.74                 
                     
Joel Johansson  2001    420  29.70        1:00.00   
  Helsingborgs Simsällskap  59.92                 
                     
Simon Bonnevier  2001    409  28.50        1:00.51   
  Landskrona Simsällskap  59.22                 
                     
Anton Jönsson  2001    377  30.31        1:02.20   
  Eslövs Simsällskap  1:01.50                 
                     
Oliver Larsson  2001    373  30.17        1:02.41   
  Landskrona Simsällskap  59.80                 
                     
Albin Bengtsson  2000    359  30.45        1:03.19   
  Klippans Simsällskap  1:03.38                 
                     
10  Dzevad Celikovic  2001    350  30.18        1:03.73   
  Landskrona Simsällskap  1:01.65                 
                     
11  Casper Svärd  2001    337  30.39        1:04.52   
  Landskrona Simsällskap  1:05.82                 
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
David Sandström  2002    425  28.99        59.75   
  Helsingborgs Simsällskap  1:00.89                 
                     
Fredrik Nilsson  2002    395  29.27        1:01.24   
  Simklubben Triton  1:01.38                 
                     
Oscar Elfers  2002    384  30.32        1:01.78   
  Helsingborgs Simsällskap  1:02.77                 
                     
Nikolaos Tarnanidis  2002    341  30.41        1:04.27   
  Klippans Simsällskap  1:07.84                 
                     
Noel Persson  2002    333  31.27        1:04.81   
  Simklubben Triton  1:05.01                 
                     
Viktor Wiberg  2003    302  30.93        1:06.96   
  Helsingborgs Simsällskap  1:05.01                 
                     
Axel Thelin  2002    290  32.94        1:07.87   
  Eslövs Simsällskap  1:09.54                 
                     
Filip Cederholm  2003    287  32.22        1:08.07   
  Landskrona Simsällskap  1:08.45                 
                     
Jesper Ring  2003    248  33.58        1:11.50   
  Landskrona Simsällskap  1:09.45                 
                     
10  David Alderbrink  2003    229  35.04        1:13.37   
  Helsingborgs Simsällskap  1:14.20                 
                     
11  Jacob Hansson  2002    221  36.17        1:14.33   
  Simklubben Hajen  1:18.63                 
                     
12  Max Alm  2003    220  36.07        1:14.44   
  Simklubben Triton  1:17.76                 
                     
13  Edward Gudmundsson  2003    217  35.64        1:14.75   
  Höganäs Simsällskap  1:10.69                 
                     
14  Karl Hansson  2003    191  38.05        1:17.91   
  Eslövs Simsällskap  1:19.54                 
                     
15  Rasmus Pedersen  2003    180  36.51        1:19.46   
  Landskrona Simsällskap  1:13.51                 
                     
16  Noél Kindvall-Manners  2003    178  36.28        1:19.82   
  Simklubben Triton  1:18.37                 
                     
17  Eimantas Erlandsson  2003    169  39.49        1:21.26   
  Höganäs Simsällskap  1:21.14                 
                     
18  Filip af Klinteberg  2003    158  39.71        1:23.01   
  Simklubben Triton  1:22.88                 
                     
19  Neo Palenmark  2003    134  41.37        1:27.71   
  Simklubben Triton  1:29.80                 
                     
20  Ayan Shaikh  2003    72  51.16        1:47.57   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:57.61                 
                     
Hampus Kinn  2002              DNS   
  Höganäs Simsällskap  1:09.52                 
                     
Filip Salbrink  2002              DSQ   
  Eslövs Simsällskap  58.62                 
                     
Linus Forsgren  2003              DSQ   
  Simklubben Triton  1:06.09                 
                     
Pontus Jurén  2003              DSQ   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Felix Tjärnberg  2005    329  31.21        1:05.08   
  Helsingborgs Simsällskap  1:06.39                 
                     
Oskar Strandqvist  2004    313  31.35        1:06.14   
  Eslövs Simsällskap  1:07.57                 
                     
Alan Jovic  2004    280  32.24        1:08.63   
  Helsingborgs Simsällskap  1:09.08                 
                     
Jonathan Palminger  2004    269  33.22        1:09.60   
  Simklubben Triton  1:13.79                 
                     
Måns Burmester-Lysell  2004    253  34.32        1:11.01   
  Simklubben Hajen  1:12.36                 
                     
Malte Laurén  2004    244  35.40        1:11.91   
  Simklubben Hajen  1:11.51                 
                     
Hampus Ståhl  2004    238  34.53        1:12.44   
  Eslövs Simsällskap  1:11.46                 
                     
Isaac Barrett  2005    237  35.00        1:12.55   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:14.28                 
                     
Daniel Choinski Nielsen  2005    233  34.79        1:12.94   
  Trelleborg Sim  1:13.35                 
                     
10  Leo Gränse  2004    223  34.86        1:14.02   
  Helsingborgs Simsällskap  1:15.42                 
                     
11  Olle Olsson  2004    219  35.57        1:14.45   
  Helsingborgs Simsällskap  1:13.73                 
                     
12  Niklas Andersson  2005    218  36.03        1:14.56   
  Helsingborgs Simsällskap  1:13.43                 
                     
13  Jonathan Ravn Rehnström  2005    211  35.60        1:15.46   
  Trelleborg Sim  1:16.43                 
                     
14  Toni Milkov  2004    206  35.04        1:16.07   
  Eslövs Simsällskap  1:15.02                 
                     
15  Victor Borg  2005    202  36.54        1:16.54   
  Simklubben Triton  1:19.39                 
                     
16  Erik Simonsson  2004    187  37.88        1:18.49   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:18.85                 
                     
17  Viggo Thomsen  2004    187  36.61        1:18.57   
  Landskrona Simsällskap  1:19.07                 
                     
18  Simon Mosén  2005    183  34.43        1:19.06   
  Trelleborg Sim  1:13.76                 
                     
19  Sebastian Strand  2005    168  39.29        1:21.36   
  Simklubben Triton  1:23.79                 
                     
20  Ludwig Bengtsson  2004    153  40.06        1:23.87   
  Klippans Simsällskap  1:23.13                 
                     
21  Oliver Wohlquist  2005    142  40.31        1:26.06   
  Landskrona Simsällskap  1:25.05                 
                     
22  Wille Palm  2005    139  41.47        1:26.56   
  Helsingborgs Simsällskap  1:36.48                 
                     
23  Carl Rogmark  2004    138  40.92        1:26.90   
  Simklubben Hajen  1:30.52                 
                     
24  Jens Magnusson  2005    136  41.45        1:27.18   
  Simklubben Triton  1:30.05                 
                     
25  Theodor Fought  2005    64  53.60        1:51.96   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Ludvig Hoff  2005              DNS   
  Landskrona Simsällskap  1:18.64                 
                     
Ludwig Saurow  2004              DNS   
  Eslövs Simsällskap  1:09.57                 
                     
Metin Salih  2005              DNS   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:43.63                 
                     
Ville Merlöv  2005              DNS   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
Dillar Said  2005              DSQ   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:56.24                 
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Jakob Tidén  2006    186  37.35        1:18.63   
  Eslövs Simsällskap  1:20.07                 
                     
Jonatan Bååth  2006    150  40.65        1:24.44   
  Trelleborg Sim  1:23.88                 
                     
Alfred Sternerup  2006    142  40.16        1:25.99   
  Simklubben Triton  1:29.80                 
                     
Alex Jönsson  2006    129  41.04        1:28.77   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Isak Jarebrant  2006    111  44.50        1:33.40   
  Simklubben Triton  1:42.93                 
                     
Marius Jensen  2006    109  45.09        1:34.05   
  Simklubben Hajen                   
                     
Rasmus Mårtensson  2006    107  42.11        1:34.56   
  Simklubben Triton  1:33.29                 
                     
Gustav Nilsson  2007    71  47.63        1:48.16   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Adam Malmquist  2006    58  53.74        1:55.76   
  Eslövs Simsällskap  1:50.36                 
                     
10  Jonatan Wikström  2007    50  57.87        2:01.42   
  Simklubben Triton                   
                     
Albin Nyholm  2007              DSQ   
  Simklubben Triton  1:27.60                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  05 november 2016 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  11:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner