2019-11-14   23:38:26
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Martti Ollgren-Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ilman väliaikoja
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ilman väliaikoja 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  18:35   
  Järjestäjä  TaTU Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Marlene Niemi  1992  Kampuksen Plaani            11.76   
Suvi Huhtanen  1999  Uinti Tampere            12.16   
Nea Norismaa  1995  Uinti Tampere            12.18   
Anna Mäkinen  1995  Uinti Tampere            12.22   
Carita Luukkanen  1996  Uinti Tampere            12.58   
Aino Puomila  1992  Tatu Tampere            12.60   
Hanna Hammar  1998  Uinti Tampere            12.66   
Alma Lumio  1999  Uinti Tampere            12.85   
Emma-Lotta Tynkkynen  1999  Tatu Tampere            13.07   
10  Mari Kausiala  1997  Tatu Tampere            13.17   
11  Roosa Rekola  2000  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            13.25   
12  Noora Kukkonen  1999  Tatu Tampere            13.27   
13  Noora Poutanen  1999  Tatu Tampere            13.38   
14  Annika Karinkanta  2000  Tatu Tampere            13.54   
15  Salla Puhtimäki  1998  Vesihelmen Uimaseura            13.58   
16  Ada Alajääskö  1998  Tatu Tampere            13.82   
17  Susanna Ellonen  1999  Tatu Tampere            13.88   
18  Nora Kosonen  2001  Tatu Tampere            13.95   
19  Senja Saarteinen  1999  Tatu Tampere            14.21   
20  Peppi-Stiina Ahti  2003  Swimming Team Riksu            14.54   
21  Nea Parkatti  2004  Swimming Jyväskylä            14.83   
22  Nella Vastamäki  2004  Vesihelmen Uimaseura            17.19   
23  Sabie Pietilä  2005  Vesihelmen Uimaseura            18.34   
24  Elsa Joseph  2007  Tatu Tampere            21.46   
25  Iida Pennanen  2008  Tatu Tampere            23.29   
26  Janna Saloniemi  2009  Tatu Tampere            24.55   
27  Ida Hamilton  2008  Tatu Tampere            29.66   
28  Lila Reiman  2007  Tatu Tampere            36.17   
29  Emmi Oksanen  2009  Tatu Tampere            41.84   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  18:35 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ilman väliaikoja
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ilman väliaikoja 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  18:35   
  Järjestäjä  TaTU Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ari-Pekka Liukkonen  1989  Cetus            9.95   
Jaakko Rautalin  1989  Uinti Tampere            10.43   
Teemu Vuorela  1994  Swimming Jyväskylä            10.64   
Teemu Viitanen  1992  Tatu Tampere            10.73   
Ossi Oksa  1988  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            10.76   
Arttu Erkinaro  1992  Oulun Uinti 1906            10.89   
Mika Sola  1991  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            10.93   
Mikael Karuveha  1999  Tatu Tampere            10.97   
Tatu Peltonen  1989  Tatu Tampere            10.97   
10  Juho Eerola  1995  Tatu Tampere            10.99   
11  Janne Markus Markkanen  1994  Swimming Jyväskylä            11.00   
12  Ville Laine  1995  Tatu Tampere            11.22   
13  Noah Badji  1996  Uinti Tampere            11.43   
14  Deny Belaic  1998  Tatu Tampere            11.49   
15  Pietari Virta  1997  Tatu Tampere            11.63   
16  Elias Kouvo  1994  Tatu Tampere            11.68   
17  Pyry Nurmilo  1999  Tatu Tampere            11.89   
18  Atte Kulmala  1998  Uinti Tampere            11.93   
19  Santeri Mettälä  1999  Tatu Tampere            11.94   
20  Santeri Kaasinen  1999  Tatu Tampere            12.02   
21  Onni Kuronen  2000  Nokian Pyry            12.03   
22  Arttu Heikkinen  2000  Uinti Tampere            12.16   
23  Eerik Tikkakoski  2001  Tatu Tampere            12.44   
24  Tino Vehkalahti  2001  Tatu Tampere            12.53   
25  Petr Pankratov  2002  Tatu Tampere            12.83   
26  Nico Nieminen  2002  Vesihelmen Uimaseura            13.04   
27  Jiri Järvinen  2001  Swimming Jyväskylä            13.46   
28  Julius Nyberg  2002  Jämsänkosken Ilves            13.80   
29  Eero Sippola  2004  Kangasalan Urheilijat 68            16.86   
30  Kalle Heinonen  2006  Tatu Tampere            17.02   
31  Joona Korpikoski  2007  Nokian Pyry            22.56   
32  Miki Vierre  2006  Tatu Tampere            23.30   
33  Kaapo Saarinen  2007  Vesihelmen Uimaseura            24.18   
34  Leo Lehtonen  2006  Tatu Tampere            24.41   
35  Luukas Kallio  2005  Tatu Tampere            24.46   
36  Elmo Mäkimartti  2006  Tatu Tampere            24.71   
37  Eetu Nissinen  2008  Tatu Tampere            27.30   
38  Eemeli Varonen  2009  Tatu Tampere            27.46   
39  Nikita Zuravljov  2008  Tatu Tampere            28.15   
40  Maxim Zuravljov  2009  Tatu Tampere            31.26   
41  Justus Tikkanen  2010  Tatu Tampere            39.70   
Eemeli Jaakkola  2006  Vesihelmen Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Eero Penttilä  2006  Tatu Tampere            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Efim Romanov  2002  Tatu Tampere            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  18:35 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:06   
  Järjestäjä  TaTU Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
Sponsori: Tokmanni 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Nieminen  1996    637  31.34  1:06.05  1:47.98    2:23.12   
  Uinti Tampere  2:20.14                 
                     
Mila Manner  2001    612  31.29  1:08.39  1:51.65    2:25.07   
  Uinti Tampere  2:24.59                 
                     
Charlotta Edelman  2001    611  31.43  1:09.34  1:50.50    2:25.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:23.23                 
                     
Hanna Hammar  1998    602  31.18  1:09.73  1:51.19    2:25.87   
  Uinti Tampere  2:24.63                 
                     
Roosa Mäkinen  1999    590  31.20  1:09.21  1:50.96    2:26.87   
  Uinti Tampere  2:29.69                 
                     
Emma Männikkö  1998    589  31.74  1:07.28  1:51.25    2:26.93   
  Uinti Tampere  2:30.41                 
                     
Noora Poutanen  1999    567  31.67  1:11.37  1:54.33    2:28.84   
  Tatu Tampere  2:24.39                 
                     
Ilona Jakonen  1998    555  30.61  1:07.34  1:53.99    2:29.85   
  Swimming Jyväskylä  2:33.67                 
                     
Ina Pollari  2002    553  31.07  1:10.06  1:54.09    2:30.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:30.86                 
                     
10  Erika Lahtinen  1998    538  32.11  1:13.08  1:55.46    2:31.39   
  Uinti Tampere  2:33.45                 
                     
11  Heini Hammar  1999    523  31.48  1:11.86  1:57.99    2:32.86   
  Uinti Tampere  2:33.52                 
                     
12  Ida Tahvanainen  1997    516  31.86  1:11.57  1:56.73    2:33.53   
  Uinti Tampere  2:34.72                 
                     
13  Jenni Moisio  2002    515  32.94  1:11.90  1:57.50    2:33.64   
  Uinti Tampere  2:28.39                 
                     
14  Jenni Lampi  2000    510  30.52  1:10.10  1:57.05    2:34.16   
  Swimming Jyväskylä  2:42.22                 
                     
15  Iida Vallenius  1999    509  33.91  1:13.22  1:57.43    2:34.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:33.51                 
                     
16  Alma Lumio  1999    505  31.48  1:12.31  1:56.74    2:34.66   
  Uinti Tampere  2:23.06                 
                     
17  Oona Laakso  2002    502  32.73  1:10.50  1:57.73    2:34.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:30.96                 
                     
18  Emma von Dickoff  2002    495  33.65  1:14.73  1:59.74    2:35.70   
  Uinti Tampere  2:35.61                 
                     
19  Ada Alajääskö  1998    491  32.81  1:15.31  2:00.04    2:36.11   
  Tatu Tampere  2:31.88                 
                     
20  Iida Sihvonen  1998    488  32.27  1:14.84  2:00.72    2:36.38   
  Swimming Jyväskylä  2:39.48                 
                     
21  Siiri Konkka  2004    478  33.02  1:13.55  2:00.65    2:37.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:35.75                 
                     
22  Pinja Penttilä  2001    473  33.41  1:15.11  2:01.08    2:38.04   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:32.15                 
                     
23  Netta Nyberg  2001    458  33.49  1:13.04  2:01.78    2:39.81   
  Uinti Tampere  2:43.23                 
                     
24  Iris Hanski  2003    456  34.01  1:15.38  2:02.53    2:40.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:46.94                 
                     
25  Suvi Kurth  2001    452  33.50  1:14.68  2:04.27    2:40.50   
  Uinti Tampere  2:40.13                 
                     
26  Enni Lahtinen  2002    448  32.53  1:15.17  2:03.16    2:40.92   
  Uinti Tampere  2:39.11                 
                     
27  Siiri Arjanmaa  2004    444  32.36  1:13.06  2:03.16    2:41.46   
  Uinti Tampere  2:43.60                 
                     
28  Emilia Liven  2002    427  36.32  1:19.29  2:04.39    2:43.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:32.55                 
                     
29  Sini Korin  2003    426  35.04  1:15.99  2:04.77    2:43.70   
  Nokian Pyry  2:53.27                 
                     
30  Ronja Myllykallio  2003    423  35.14  1:16.90  2:06.39    2:44.12   
  Nokian Pyry  2:55.83                 
                     
31  Kiia Kinnunen  2003    414  34.97  1:19.90  2:06.61    2:45.29   
  Uinti Tampere  2:44.32                 
                     
32  Ella Ekman  2003    404  35.19  1:16.98  2:08.04    2:46.63   
  Uinti Tampere  2:49.35                 
                     
33  Aino Rantala  2004    397  35.90  1:17.70  2:09.23    2:47.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:45.14                 
                     
34  Noora Vallinen  1998    395  35.36  1:21.57  2:09.12    2:47.77   
  Nokian Pyry  2:53.35                 
                     
35  Eveliina Koivula  2003    387  35.13  1:19.45  2:10.01    2:49.02   
  Uinti Tampere  2:49.24                 
                     
36  Adeliina Kaarlenkaski  2004    382  35.63  1:22.15  2:11.34    2:49.79   
  Uinti Tampere  2:53.48                 
                     
37  Emmi Manninen  2004    368  38.57  1:22.54  2:12.98    2:51.87   
  Tatu Tampere  2:50.76                 
                     
38  Sonila Selimi  2005    348  35.92  1:21.30  2:14.66    2:55.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:58.30                 
                     
39  Siiri Ala-Karvia  2004    342  39.15  1:26.00  2:13.88    2:56.17   
  Uinti Tampere  2:55.39                 
                     
40  Oona Sirkiä  2004    341  34.50  1:17.65  2:13.50    2:56.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:52.69                 
                     
41  Siiri Mätäsjärvi  2004    337  37.69  1:23.20  2:14.92    2:56.96   
  Uinti Tampere  3:01.52                 
                     
42  Evgenia Vlasova  2003    337  36.15  1:24.16  2:15.31    2:57.01   
  Tatu Tampere  2:54.05                 
                     
43  Elina Palojärvi  2002    335  36.20  1:23.12  2:20.14    2:57.23   
  Uinti Tampere  3:04.69                 
                     
44  Aada Hakala  2004    331  41.23  1:25.89  2:15.14    2:58.07   
  Uinti Tampere  2:59.24                 
                     
45  Kaisa Siukonen  2001    321  38.27  1:24.38  2:16.62    2:59.75   
  Uinti Tampere                   
                     
46  Milla Salminen  2003    321  38.92  1:24.28  2:15.75    2:59.84   
  Hämeenlinnan Uimaseura  3:07.78                 
                     
47  Minea Wiren  2003    318  41.36  1:27.81  2:17.00    3:00.40   
  Nokian Pyry  3:11.64                 
                     
48  Tiia Strandberg  2002    311  39.64  1:28.24  2:18.03    3:01.69   
  Tatu Tampere  2:59.13                 
                     
49  Viivi Hakamäki  2002    307  37.88  1:22.85  2:18.96    3:02.47   
  Hämeenlinnan Uimaseura  3:01.64                 
                     
50  Siiri Reinonen  2004    302  39.69  1:25.24  2:17.22    3:03.57   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:59.21                 
                     
51  Ella Nihtilä  2004    299  39.04  1:25.00  2:22.41    3:04.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:06.09                 
                     
52  Nelli Vartiainen  2002    290  42.54  1:29.62  2:24.62    3:05.98   
  Hämeenlinnan Uimaseura  3:17.72                 
                     
53  Frida Ekman  2004    290  38.23  1:28.47  2:25.19    3:06.00   
  Uinti Tampere  3:15.42                 
                     
54  Jessika Liimatta  2004    290  39.76  1:31.89  2:23.40    3:06.05   
  Tatu Tampere  3:15.92                 
                     
55  Rebekka Aaltola  2005    282  39.05  1:28.24  2:25.58    3:07.82   
  Uinti Tampere  3:11.14                 
                     
56  Noora Pätiälä  2004    280  40.26  1:31.49  2:25.91    3:08.25   
  Uinti Tampere  3:16.43                 
                     
57  Erica Tomperi  2004    277  43.14  1:32.59  2:25.54    3:08.84   
  Nokian Pyry  3:25.34                 
                     
58  Ella Suominen  2004    276  42.08  1:29.15  2:24.65    3:09.21   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:02.71                 
                     
59  Aada Viitamäki  2003    274  42.09  1:29.32  2:26.37    3:09.67   
  Hämeenlinnan Uimaseura  3:33.90                 
                     
60  Nelli Lehmijoki  2005    263  38.45  1:27.71  2:25.13    3:12.29   
  Nokian Pyry  3:12.14                 
                     
61  Tessa Kirjonen  2003    245  40.50  1:31.52  2:28.91    3:16.71   
  Uinti Tampere  2:59.72                 
                     
62  Siiri Levonoja  2004    239  44.19  1:37.12  2:33.16    3:18.37   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:17.20                 
                     
63  Sivi Juvakka  2005    237  47.07  1:37.78  2:32.69    3:18.93   
  Nokian Pyry  3:28.31                 
                     
64  Aino Lepola  2005    235  43.06  1:34.09  2:32.00    3:19.61   
  Tatu Tampere  3:27.16                 
                     
65  Kaisa Huttunen  2002    213  45.65  1:41.58  2:39.33    3:26.28   
  Uinti Tampere  3:31.73                 
                     
66  Saara Kiuru  2004    212  49.31  1:39.85  2:37.92    3:26.52   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:23.75                 
                     
67  Hilda Mäkelä  2005    189  47.17  1:43.70  2:43.86    3:34.39   
  Hämeenlinnan Uimaseura  3:43.15                 
                     
68  Olivia Talvitie  2006    187  50.96  1:48.66  2:46.70    3:35.13   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
69  Aada Lehtoniemi  2005    167  52.61  1:49.09  2:48.90    3:43.56   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Jessica Mäkinen  2004              DSQ   
  Uinti Tampere  2:58.11                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Julia Rauhala  2006              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:22.45                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
Kamilla Karppinen  2001              DSQ   
  Uinti Tampere  2:57.31                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
Mariia Sherstiuk  2003              DSQ   
  Tatu Tampere  2:53.43                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Noora Kylmämetsä  2004              DSQ   
  Uinti Tampere  3:20.06                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  12:06 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:26   
  Järjestäjä  TaTU Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 4, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teemu Vuorela  1994    647  27.37  1:01.48  1:37.01    2:06.73   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Pietari Virta  1997    605  27.43  1:00.15  1:38.45    2:09.57   
  Tatu Tampere  2:08.19                 
                     
Joona Korhonen  2000    542  29.08  1:03.28  1:42.27    2:14.43   
  Tatu Tampere  2:12.81                 
                     
Jani Hartikainen  1993    510  29.22  1:04.18  1:44.95    2:17.17   
  Swimming Jyväskylä  2:17.49                 
                     
Juha Hyvärinen  1998    496  29.77  1:06.21  1:44.31    2:18.44   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:21.42                 
                     
Eetu Nyman  1999    491  29.01  1:05.50  1:46.30    2:18.89   
  Vesihelmen Uimaseura  2:20.57                 
                     
Artturi Kaarlenkaski  1997    463  29.45  1:08.48  1:48.07    2:21.71   
  Uinti Tampere  2:23.20                 
                     
Elias Laine  2002    455  29.54  1:04.24  1:49.10    2:22.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:21.09                 
                     
Efim Romanov  2002    449  30.92  1:07.92  1:50.01    2:23.14   
  Tatu Tampere  2:24.94                 
                     
10  Tatu Hörkkö  2001    422  30.05  1:08.17  1:50.47    2:26.12   
  Uinti Tampere  2:24.38                 
                     
11  Jere Oikarainen  2002    413  31.18  1:08.17  1:51.62    2:27.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:29.51                 
                     
12  Riku Leino  2001    391  32.79  1:14.03  1:54.33    2:29.83   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:33.89                 
                     
13  Joona Lehtonen  2001    390  32.04  1:10.67  1:53.99    2:29.96   
  Tatu Tampere  2:29.89                 
                     
14  Eetu Nyrhinen  2000    365  32.05  1:13.64  1:56.64    2:33.33   
  Uinti Tampere  2:34.03                 
                     
15  Wäinö Koskinen  2002    352  31.90  1:12.28  1:58.78    2:35.18   
  Uinti Tampere  2:43.29                 
                     
16  Eemeli Leinonen  2002    342  30.63  1:10.54  2:00.90    2:36.63   
  Uinti Tampere  2:32.82                 
                     
17  Pirkka Perkola  2001    341  33.21  1:12.14  1:58.67    2:36.85   
  Tatu Tampere  2:39.02                 
                     
18  Oskar Voiko  2002    334  33.58  1:11.40  2:01.91    2:37.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:41.97                 
                     
19  Leo Roine  2001    315  31.81  1:11.57  2:03.97    2:40.97   
  Uinti Tampere  2:55.71                 
                     
20  Joona Kortteinen  2003    293  39.58  1:20.80  2:07.34    2:44.99   
  Uinti Tampere  2:51.53                 
                     
21  Urho Lyytinen  2003    293  35.66  1:18.74  2:07.32    2:45.00   
  Uinti Tampere  2:46.54                 
                     
22  Lassi Niemi  2004    277  35.83  1:19.56  2:09.15    2:48.01   
  Tatu Tampere  2:48.10                 
                     
23  Juuso Toivonen  2001    273  35.72  1:21.26  2:08.66    2:48.95   
  Uinti Tampere  2:47.35                 
                     
24  Henri Naarajärvi  2002    272  36.80  1:21.61  2:10.23    2:49.10   
  Uinti Tampere  2:54.73                 
                     
25  Visa Kotiniitty  2003    247  36.14  1:21.49  2:14.61    2:54.53   
  Uinti Tampere  2:54.65                 
                     
26  Konsta Kallio  2004    228  38.99  1:24.04  2:18.52    2:59.40   
  Uinti Tampere  2:55.75                 
                     
27  Riccardo Castagno  2004    223  36.81  1:24.86  2:17.52    3:00.60   
  Uinti Tampere  3:24.14                 
                     
28  Mitja Vaikkola  2004    219  39.71  1:29.17  2:21.47    3:01.74   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:12.51                 
                     
29  Kalle Haavisto  2003    215  40.20  1:26.85  2:24.58    3:02.92   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:06.55                 
                     
30  Miko Vaikkola  2003    212  40.48  1:28.08  2:22.81    3:03.61   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:00.54                 
                     
31  Akseli Kotti  2004    205  43.20  1:31.24  2:26.12    3:05.65   
  Tatu Tampere  3:02.08                 
                     
32  Joona Saloniemi  2004    203  45.39  1:33.40  2:25.19    3:06.49   
  Tatu Tampere  3:19.67                 
                     
33  Lev Vlasov  2007    186  40.58  1:30.74  2:27.68    3:11.74   
  Tatu Tampere  3:07.22                 
                     
34  Atte Nieminen  2004    174  43.58  1:32.91  2:30.77    3:16.22   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:25.91                 
                     
35  Valtteri Salmela  2003    167  41.84  1:34.35  2:30.14    3:18.85   
  Uinti Tampere  3:18.64                 
                     
Kalle Hepojoki  2000              DSQ   
  Kampuksen Plaani  2:38.20                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Miro Birkstedt  2004              DSQ   
  Tatu Tampere  2:59.47                 
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu)               
                     
Veeti Heittokangas  2006              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  12:26 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:44   
  Järjestäjä  TaTU Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Marlene Niemi  1992    699          32.45   
  Kampuksen Plaani  31.26                 
Anna Mäkinen  1995    647          33.29   
  Uinti Tampere  31.54                 
Hanna Hammar  1998    644          33.34   
  Uinti Tampere  32.35                 
Aliisa Liukkonen  1999    641          33.40   
  Hämeenlinnan Uimaseura  32.18                 
Lotta Aho  1999    600          34.13   
  Hämeenlinnan Uimaseura  33.92                 
Fanny Grönvall  2000    582          34.48   
  Uinti Tampere  34.65                 
Ida Tahvanainen  1997    522          35.76   
  Uinti Tampere  34.56                 
Kanerva Kinnunen  2004    520          35.81   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  36.10                 
Emilia Potkonen  1998    517          35.88   
  Uinti Tampere  34.69                 
10  Oona Ahinko  2001    486          36.62   
  Vesihelmen Uimaseura  35.09                 
11  Aada Taiponen  2004    474          36.92   
  Swimming Team Riksu  37.65                 
12  Enni Määttä  1999    468          37.09   
  Uinti Tampere  36.44                 
13  Mari Kausiala  1997    464          37.20   
  Tatu Tampere  36.35                 
14  Siiri Pellinen  2003    458          37.36   
  Swimming Jyväskylä  38.41                 
15  Susanna Ellonen  1999    451          37.55   
  Tatu Tampere  37.58                 
16  Sofia Martinkauppi  2003    435          38.00   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  38.65                 
17  Meeri Yli-Äyhö  2004    429          38.17   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  39.38                 
18  Anni Turkkila  2002    429          38.18   
  Jämsänkosken Ilves  40.09                 
19  Saara Svahn  2001    428          38.21   
  Jämsänkosken Ilves  37.90                 
20  Hanni Riikonen  2002    426          38.26   
  Hämeenlinnan Uimaseura  37.69                 
21  Iida Koskiluoto  2002    411          38.72   
  Hämeenlinnan Uimaseura  40.22                 
22  Evgenia Vlasova  2003    376          39.88   
  Tatu Tampere  40.67                 
23  Alina Talja  2004    371          40.08   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  40.61                 
24  Santra Nieminen  2004    358          40.54   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  43.87                 
25  Hanna Rautiainen  1999    344          41.07   
  Uinti Tampere  39.89                 
26  Mai Multimäki  2000    344          41.10   
  Uinti Tampere  40.94                 
27  Peppi-Stiina Ahti  2003    339          41.29   
  Swimming Team Riksu  43.01                 
28  Aurora Hirvonen  2000    312          42.42   
  Uinti Tampere  43.09                 
29  Senni Tuominen  2003    304          42.79   
  Vesihelmen Uimaseura  42.02                 
30  Daria Marishina  2001    282          43.89   
  Uinti Tampere  44.32                 
31  Hilla Penttilä  2005    255          45.40   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  48.85                 
32  Säde Kotiniitty  2001    247          45.87   
  Uinti Tampere  45.43                 
33  Ella Happonen  2003    244          46.07   
  Hämeenlinnan Uimaseura  47.53                 
34  Sanni Mäkelä  2003    243          46.09   
  Uinti Tampere  47.53                 
35  Silja Hieto  2003    240          46.33   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
36  Amanda Malminen  2004    236          46.59   
  Nokian Pyry  48.62                 
37  Laura Valonen  2003    214          48.14   
  Uinti Tampere  49.02                 
38  Hilma Husari  2004    206          48.69   
  Nokian Pyry  50.27                 
39  Alisa Kajander  2002    204          48.87   
  Hämeenlinnan Uimaseura  49.22                 
40  Nella Vastamäki  2004    202          49.05   
  Vesihelmen Uimaseura  49.46                 
41  Nella Kortteinen  2007    198          49.41   
  Uinti Tampere  50.99                 
42  Iida Peuraniemi  2002    159          53.09   
  Tatu Tampere                   
43  Emma Kulmala  2002    159          53.16   
  Uinti Tampere                   
44  Veera Vittaniemi  2002    158          53.22   
  Uinti Tampere  54.67                 
45  Josefina Uitto  2006    156          53.46   
  Uinti Tampere  54.46                 
46  Hertta Nieminen  2007    150          54.15   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
47  Ronja Makkonen  2005    149          54.21   
  Uinti Tampere  57.54                 
48  Veera Malmelin  2007    145          54.71   
  Nokian Pyry  1:06.40                 
49  Riikka Broman  2006    141          55.25   
  Nokian Pyry                   
50  Aada-Julia Laakso  2007    140          55.46   
  Kampuksen Plaani  57.44                 
51  Elsa Joseph  2007    134          56.28   
  Tatu Tampere  56.57                 
52  Anni Frusti  2007    122          57.92   
  Nokian Pyry  1:06.37                 
53  Sabie Pietilä  2005    120          58.29   
  Vesihelmen Uimaseura                   
54  Moona Simola  2007    117          58.84   
  Vesihelmen Uimaseura                   
55  Ronja Haraholma  2005    113          59.40   
  Nokian Pyry                   
56  Linda Möttönen  2006    111          59.92   
  Uinti Tampere                   
57  Nelli Lehtonen  2006    110          59.95   
  Uinti Tampere                   
58  Iida Pennanen  2008    104          1:01.19   
  Tatu Tampere  1:01.55                 
59  Veera Nurmikolu  2007    89          1:04.37   
  Uinti Tampere  1:16.26                 
60  Helmi Hinkka  2009    88          1:04.54   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
61  Peppi Värikoski  2006    78          1:07.39   
  Nokian Pyry  1:14.19                 
62  Janna Saloniemi  2009    74          1:08.38   
  Tatu Tampere                   
Fanny Savia  2005              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Hanni Koski  2007              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  56.58                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Ida Hamilton  2008              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa               
Lila Reiman  2007              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Milja Prepula  2006              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Petra Soini  2007              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Silvia Koskela  2007              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Vilma Paajanen  2006              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  12:44 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:58   
  Järjestäjä  TaTU Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
Sponsori: Gofore 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ossi Oksa  1988    796          27.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.68                 
Ari-Pekka Liukkonen  1989    752          27.76   
  Cetus  26.48                 
Mikael Karuveha  1999    659          29.01   
  Tatu Tampere  28.40                 
Teemu Viitanen  1992    651          29.13   
  Tatu Tampere  28.70                 
Atte Kulmala  1998    641          29.28   
  Uinti Tampere  27.98                 
Olli Rautaporras  2000    589          30.12   
  Uinti Tampere  30.33                 
Jyri Lähde  1996    585          30.18   
  Hämeenlinnan Uimaseura  29.05                 
Arttu Erkinaro  1992    574          30.37   
  Oulun Uinti 1906  29.69                 
Elias Kouvo  1994    569          30.46   
  Tatu Tampere  29.50                 
10  Oskari Herpola  2001    554          30.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.36                 
11  Tatu Peltonen  1989    500          31.81   
  Tatu Tampere                   
12  Tino Laine  1998    493          31.96   
  Hämeenlinnan Uimaseura  30.14                 
13  Leevi Suhonen  1999    489          32.03   
  Swimming Jyväskylä  32.04                 
14  Mikko Suova  1997    466          32.56   
  Uinti Tampere  33.55                 
15  Sampo Kärkkäinen  2000    439          33.20   
  Nokian Pyry  33.96                 
16  Werner Heräjärvi  1999    421          33.67   
  Jämsänkosken Ilves  35.21                 
17  Riku Leino  2001    418          33.75   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  33.83                 
18  Daniel Laurila  1996    359          35.52   
  Nokian Pyry  37.94                 
19  Eetu Malvela  2000    349          35.84   
  Kampuksen Plaani  36.78                 
20  Julius Nyberg  2002    319          36.93   
  Jämsänkosken Ilves  36.75                 
21  Sami Kukkonen  2000    299          37.75   
  Tatu Tampere  38.64                 
22  Nico Nieminen  2002    296          37.87   
  Vesihelmen Uimaseura  38.24                 
23  Nooa Lehtoniemi  2003    290          38.11   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  39.43                 
24  Olli Peura  2001    191          43.78   
  Uinti Tampere  41.86                 
25  Juuso Vastamäki  2002    165          45.96   
  Vesihelmen Uimaseura  47.56                 
26  Santeri Ahinko  2004    162          46.23   
  Vesihelmen Uimaseura  51.49                 
27  Emil Ahvonen  2005    158          46.66   
  Hämeenlinnan Uimaseura  48.09                 
28  Sakari Gummerus  2003    145          48.06   
  Uinti Tampere                   
29  Samuele Cavallotti  2005    126          50.34   
  Uinti Tampere  55.66                 
30  Sebastian Sojolin  2006    124          50.61   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  51.25                 
31  Eero Sippola  2004    119          51.29   
  Kangasalan Urheilijat 68  55.28                 
32  Roope Autio  2003    116          51.66   
  Uinti Tampere  51.03                 
33  Joona Talja  2007    115          51.82   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  51.73                 
34  Albert Laakkonen  2007    105          53.44   
  Uinti Tampere  53.46                 
35  Saku Pietilä  2006    104          53.66   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  56.41                 
36  Ville Luoma  2004    94          55.48   
  Tatu Tampere  58.39                 
37  Anton Passoja  2006    92          55.78   
  Nokian Pyry  56.82                 
38  Sauli Gummerus  2004    91          56.04   
  Uinti Tampere  58.64                 
39  Iiro Räty  2006    90          56.25   
  Nokian Pyry                   
40  Kasper Kaskela  2004    87          56.93   
  Uinti Tampere                   
41  Niklas Tikkanen  2007    86          57.15   
  Tatu Tampere  1:00.80                 
42  Ferdinand Backman  2006    86          57.20   
  Tatu Tampere  57.84                 
43  Aapo Koivuniemi  2004    84          57.52   
  Uinti Tampere  58.94                 
44  Luca Ruusila  2006    83          57.79   
  Uinti Tampere                   
45  Eelis Wiberg  2004    76          59.55   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:01.56                 
46  Eero Penttilä  2006    75          59.84   
  Tatu Tampere  1:03.88                 
47  Sean Salli  2007    73          1:00.15   
  Uinti Tampere  1:03.01                 
48  Eero Kärkkäinen  2006    70          1:01.11   
  Nokian Pyry                   
49  Iiro Kyllönen  2005    68          1:01.85   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
50  Topi Salminen  2004    65          1:02.56   
  Nokian Pyry                   
51  Simo Myllyniemi  2006    56          1:05.72   
  Nokian Pyry                   
52  Georg Aspholm  2008    55          1:06.37   
  Uinti Tampere                   
53  Elmo Mäkimartti  2006    42          1:12.29   
  Tatu Tampere  1:15.58                 
Casper Kvist  2006              DSQ   
  Nokian Pyry  53.73                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Castor Trygg  2004              DSQ   
  Uinti Tampere  1:02.07                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Kasper Kytö  2005              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Luka Pykälistö  2004              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura  55.34                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Matias Mäkinen  2006              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Petr Pankratov  2002              DSQ   
  Tatu Tampere  34.88                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Thomas Failer  2007              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Tobias Syrjä  2006              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
Tuomas Lehtonen  2005              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  12:58 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:42   
  Järjestäjä  TaTU Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
Sponsori: Swimnet.fi 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Carita Luukkanen  1996    701  30.67        1:02.15   
  Uinti Tampere  1:01.73                 
                     
Susanne Hirvonen  1997    701  30.20        1:02.17   
  Kampuksen Plaani  1:01.58                 
                     
Emilie Pärnänen  2002    628  31.17        1:04.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.94                 
                     
Suvi Huhtanen  1999    619  31.37        1:04.79   
  Uinti Tampere  1:04.84                 
                     
Ilona Jakonen  1998    602  31.73        1:05.40   
  Swimming Jyväskylä  1:02.82                 
                     
Selma Soininen  1999    601  31.72        1:05.42   
  Kampuksen Plaani  1:06.24                 
                     
Aino Puomila  1992    592  31.56        1:05.76   
  Tatu Tampere  1:07.05                 
                     
Noora Kukkonen  1999    566  31.91        1:06.76   
  Tatu Tampere  1:06.43                 
                     
Aino Jussila  2000    513  33.31        1:08.96   
  Uinti Tampere  1:10.55                 
                     
10  Netta Nyberg  2001    502  33.00        1:09.48   
  Uinti Tampere  1:10.82                 
                     
11  Sini Silvennoinen  2002    478  34.08        1:10.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:10.22                 
                     
12  Olga Koskinen  2002    475  34.49        1:10.77   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:09.46                 
                     
13  Nea Virta  1996    473  34.07        1:10.84   
  Uinti Tampere  1:10.56                 
                     
14  Elli-Kaisa Saarinen  2001    467  34.80        1:11.16   
  Vesihelmen Uimaseura  1:12.10                 
                     
15  Peppi Pinomäki  2002    467  34.70        1:11.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.73                 
                     
15  Suvi Kurth  2001    467  34.41        1:11.18   
  Uinti Tampere  1:10.91                 
                     
17  Katariina Niemi  2002    463  34.03        1:11.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:12.94                 
                     
18  Amanda Saari  2000    458  34.63        1:11.63   
  Uinti Tampere  1:13.54                 
                     
19  Anna Rantanen  2001    445  34.95        1:12.34   
  Uinti Tampere  1:16.38                 
                     
20  Alma Lumio  1999    442  34.76        1:12.49   
  Uinti Tampere  1:10.25                 
                     
21  Armi Auvinen  2000    441  34.42        1:12.53   
  Uinti Tampere  1:18.91                 
                     
22  Jenni Moisio  2002    431  34.87        1:13.07   
  Uinti Tampere  1:12.10                 
                     
23  Nora Kosonen  2001    428  35.30        1:13.27   
  Tatu Tampere  1:16.02                 
                     
24  Kerttu Nurmi  2003    420  35.32        1:13.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:15.23                 
                     
25  Sini Korin  2003    411  35.86        1:14.27   
  Nokian Pyry  1:15.81                 
                     
26  Roosa Rekola  2000    407  34.66        1:14.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.19                 
                     
27  Ella Ekman  2003    391  34.75        1:15.51   
  Uinti Tampere  1:13.16                 
                     
28  Maija Nurmi  2003    388  36.62        1:15.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:17.31                 
                     
29  Sanni Kilponen  2001    386  36.08        1:15.80   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:14.06                 
                     
30  Erika Lahtinen  1998    386  36.42        1:15.83   
  Uinti Tampere                   
                     
31  Kaisla Kangas  2002    385  37.50        1:15.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.68                 
                     
32  Anni Matikainen  2001    381  36.40        1:16.14   
  Nokian Pyry  1:19.29                 
                     
33  Vivian Heräjärvi  2001    381  37.46        1:16.16   
  Jämsänkosken Ilves  1:15.73                 
                     
34  Sofia Nieminen  2002    378  35.94        1:16.33   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:18.92                 
                     
35  Venla Pesu  2002    377  35.96        1:16.42   
  Tatu Tampere  1:19.03                 
                     
36  Anni-Maria Laakso  2003    377  37.47        1:16.43   
  Kampuksen Plaani  1:18.27                 
                     
37  Hilla Nieminen  2001    376  36.11        1:16.47   
  Uinti Tampere  1:16.76                 
                     
38  Kastehelmi Sinisalo  2001    365  37.28        1:17.24   
  Uinti Tampere  1:21.50                 
                     
39  Aino Rantala  2004    357  38.19        1:17.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:17.73                 
                     
40  Eveliina Koivula  2003    337  38.48        1:19.31   
  Uinti Tampere  1:18.35                 
                     
41  Moona Korpikoski  2005    337  38.22        1:19.33   
  Nokian Pyry  1:23.58                 
                     
42  Kukka Kangas  2005    334  38.11        1:19.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:21.09                 
                     
43  Aada Hakala  2004    329  38.66        1:19.97   
  Uinti Tampere  1:20.40                 
                     
44  Ronja Myllykallio  2003    328  38.89        1:20.06   
  Nokian Pyry  1:15.58                 
                     
45  Karolina Voiko  2000    327  36.89        1:20.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:27.65                 
                     
46  Jessica Mäkinen  2004    325  38.91        1:20.26   
  Uinti Tampere  1:23.23                 
                     
47  Kiia Kinnunen  2003    318  38.99        1:20.89   
  Uinti Tampere  1:18.61                 
                     
48  Emilia Majuri  2001    317  38.83        1:20.95   
  Uinti Tampere  1:22.73                 
                     
49  Soile Auvinen  2002    312  39.44        1:21.42   
  Uinti Tampere  1:20.93                 
                     
50  Alina Hakkarainen  2002    303  39.99        1:22.17   
  Vesihelmen Uimaseura  1:25.74                 
                     
51  Ella Suominen  2004    301  38.65        1:22.41   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:21.87                 
                     
52  Manja Lindell  2004    298  40.25        1:22.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:24.62                 
                     
53  Kaisa Siukonen  2001    287  39.45        1:23.65   
  Uinti Tampere  1:21.03                 
                     
54  Sanni Salmi  2003    283  40.40        1:24.08   
  Nokian Pyry  1:29.27                 
                     
55  Anni Koivula  2003    281  40.93        1:24.29   
  Nokian Pyry  1:29.89                 
                     
56  Jemina Knuutila  2002    278  41.37        1:24.62   
  Uinti Tampere  1:27.22                 
                     
57  Ella Nihtilä  2004    276  40.33        1:24.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:23.80                 
                     
58  Kiona Inkilä  2004    275  41.57        1:24.87   
  Uinti Tampere  1:27.63                 
                     
59  Hilda Helo  2003    275  41.03        1:24.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:22.96                 
                     
60  Silja Hieto  2003    273  41.23        1:25.11   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:25.44                 
                     
61  Aada Viitamäki  2003    268  41.28        1:25.57   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:25.71                 
                     
62  Nea Parkatti  2004    262  41.79        1:26.28   
  Swimming Jyväskylä  1:29.85                 
                     
63  Tiitu Koskinen  2005    255  42.69        1:27.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:31.11                 
                     
64  Maura Bergström  2005    250  22.73        1:27.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:30.09                 
                     
64  Noora Kylmämetsä  2004    250  42.75        1:27.64   
  Uinti Tampere  1:44.86                 
                     
66  Julianna Kurkela  2005    249  42.63        1:27.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:27.15                 
                     
67  Isla Leinonen  2006    248  42.77        1:27.80   
  Uinti Tampere  1:38.42                 
                     
68  Noora Pätiälä  2004    247  43.46        1:27.91   
  Uinti Tampere  1:28.26                 
                     
69  Ellen Kaituri  2006    247  42.07        1:27.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:38.25                 
                     
70  Milla Salminen  2003    244  41.74        1:28.35   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:28.49                 
                     
71  Daria Marishina  2001    240  42.54        1:28.76   
  Uinti Tampere  1:29.89                 
                     
72  Frida Ekman  2004    234  43.23        1:29.54   
  Uinti Tampere  1:33.26                 
                     
73  Sivi Juvakka  2005    234  43.12        1:29.60   
  Nokian Pyry  1:29.21                 
                     
74  Liisa Siikala  2003    232  44.40        1:29.77   
  Uinti Tampere  1:33.69                 
                     
75  Wilma Lassila  2004    229  44.36        1:30.22   
  Tatu Tampere  1:33.59                 
                     
76  Viivi Heittokangas  2004    228  44.05        1:30.28   
  Uinti Tampere  1:38.16                 
                     
77  Ida Töyrylä  2004    227  43.16        1:30.42   
  Uinti Tampere  1:47.67                 
                     
78  Lotta Laine  2003    227  1:30.43        1:30.43   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:32.62                 
                     
79  Ilona Halima  2003    227  44.37        1:30.44   
  Uinti Tampere  1:29.66                 
                     
80  Rebekka Aaltola  2005    225  43.89        1:30.68   
  Uinti Tampere  1:28.47                 
                     
81  Jenna Nousiainen  2005    225  42.20        1:30.70   
  Nokian Pyry  1:29.30                 
                     
82  Ranja Ruotoistenmäki  2004    219  43.27        1:31.50   
  Uinti Tampere  1:34.90                 
                     
83  Oona Holmberg  2004    218  44.66        1:31.67   
  Uinti Tampere  1:29.37                 
                     
84  Saara Kiuru  2004    216  43.37        1:31.92   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:28.54                 
                     
85  Aino Lepola  2005    213  44.01        1:32.35   
  Tatu Tampere  1:36.75                 
                     
86  Erica Tomperi  2004    211  44.80        1:32.72   
  Nokian Pyry  1:36.64                 
                     
87  Tara Salli  2005    210  44.95        1:32.82   
  Uinti Tampere  1:41.54                 
                     
88  Venla Mäkelä  2003    205  45.39        1:33.65   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:38.65                 
                     
89  Jenna Rajahalme  2002    203  45.31        1:33.93   
  Nokian Pyry  1:39.62                 
                     
90  Aino Suominen  2004    202  45.27        1:33.99   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:35.16                 
                     
91  Siiri Levonoja  2004    201  47.25        1:34.13   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:37.36                 
                     
92  Enna Eho  2004    198  43.99        1:34.61   
  Uinti Tampere                   
                     
93  Emmi Lapikisto  2005    197  45.49        1:34.90   
  Uinti Tampere  1:44.45                 
                     
94  Enni Halttunen  2005    187  48.06        1:36.42   
  Uinti Tampere  1:47.78                 
                     
95  Eeva Toroi  2005    186  45.88        1:36.64   
  Uinti Tampere  1:43.70                 
                     
96  Aino Välimaa  2006    181  46.53        1:37.55   
  Uinti Tampere                   
                     
97  Essi Turkki  2004    177  47.96        1:38.36   
  Uinti Tampere  1:47.51                 
                     
98  Darina Gotcheva  2003    175  45.65        1:38.64   
  Uinti Tampere  1:38.26                 
                     
99  Ella Parviainen  2006    160  48.45        1:41.66   
  Uinti Tampere                   
                     
100  Milana Virtanen  2006    147  50.79        1:44.51   
  Uinti Tampere                   
                     
101  Jenna Luoma  2005    146  51.28        1:44.81   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:51.34                 
                     
102  Mandi Ojala  2005    137  1:46.89        1:46.89   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
103  Lila Niskala  2006    132  53.86        1:48.33   
  Uinti Tampere                   
                     
104  Emilia Peuhkurinen  2005    127  51.19        1:49.68   
  Uinti Tampere  1:43.60                 
                     
105  Minttu Mikkonen  2006    125  52.42        1:50.25   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
106  Emmiina Eho  2007    110  51.77        1:55.25   
  Uinti Tampere                   
                     
107  Soila Nevalainen  2005    95  59.73        2:00.81   
  Uinti Tampere                   
                     
Saga Peltolehto  2003              DSQ   
  Nokian Pyry  1:45.84                 
  SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää               
                     
Siiri Mätäsjärvi  2004              DSQ   
  Uinti Tampere  1:27.10                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Silva Salonniemi  2006              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:02.60                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Viivi Jokiniemi  2001              DSQ   
  Uinti Tampere  1:23.20                 
  SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:42 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:03   
  Järjestäjä  TaTU Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
Sponsori: Swimnet.fi 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jaakko Rautalin  1989    704  26.52        54.99   
  Uinti Tampere  53.88                 
                     
Petja Yritys  1993    652  27.14        56.43   
  Tatu Tampere  55.90                 
                     
Janne Markus Markkanen  1994    615  27.49        57.53   
  Swimming Jyväskylä  54.49                 
                     
Deny Belaic  1998    578  28.24        58.73   
  Tatu Tampere  58.76                 
                     
Niklas Reunanen  1998    556  28.53        59.49   
  Hämeenlinnan Uimaseura  58.13                 
                     
Juho Eerola  1995    537  28.78        1:00.20   
  Tatu Tampere  59.87                 
                     
Danila Dobrzhanskiy  1998    523  29.08        1:00.72   
  Swimming Jyväskylä  59.40                 
                     
Teemu Lehtonen  2000    520  29.03        1:00.83   
  Uinti Tampere  1:00.49                 
                     
Saku Salo  1995    493  29.82        1:01.95   
  Uinti Tampere  1:00.82                 
                     
10  Jakob Sievers  2000    476  30.41        1:02.64   
  Uinti Tampere  1:02.13                 
                     
11  Oskari Herpola  2001    471  30.07        1:02.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:04.51                 
                     
12  Lauri Elomaa  2000    466  30.31        1:03.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:03.95                 
                     
13  Mikko Suova  1997    440  31.01        1:04.31   
  Uinti Tampere  1:06.71                 
                     
14  Firas El-Idi  2001    432  31.53        1:04.72   
  Lahden Kaleva  1:06.20                 
                     
15  Arttu Heikkinen  2000    429  30.43        1:04.88   
  Uinti Tampere  1:09.80                 
                     
16  Roope Aro  2000    423  31.35        1:05.18   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:06.45                 
                     
17  Jere Oikarainen  2002    407  31.71        1:05.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.17                 
                     
18  Timi Torkkel  2001    376  32.27        1:07.80   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:07.69                 
                     
19  Teemu Viitanen  2000    373  32.34        1:07.94   
  Tatu Tampere  1:06.57                 
                     
20  Perttu Mikkola  2001    365  32.16        1:08.42   
  Nokian Pyry  1:10.56                 
                     
21  Samu Petteri Kallio  2002    361  33.15        1:08.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.16                 
                     
22  Jiri Järvinen  2001    356  33.55        1:09.01   
  Swimming Jyväskylä  1:08.08                 
                     
23  Leevi Korpinen  2001    352  33.46        1:09.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.16                 
                     
24  Oskar Voiko  2002    351  33.43        1:09.35   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.74                 
                     
25  Eemeli Leinonen  2002    349  33.63        1:09.51   
  Uinti Tampere  1:07.95                 
                     
26  Onni Kuronen  2000    344  32.83        1:09.79   
  Nokian Pyry  1:09.89                 
                     
27  Valtteri Länsipuro  2000    339  33.65        1:10.14   
  Uinti Tampere  1:09.66                 
                     
28  Joona Lehtonen  2001    328  34.82        1:10.90   
  Tatu Tampere  1:10.44                 
                     
29  Onni Tamminiemi  1999    307  35.33        1:12.48   
  Uinti Tampere                   
                     
30  Tino Vehkalahti  2001    297  35.85        1:13.28   
  Tatu Tampere  1:15.41                 
                     
31  Jere Broman  2002    289  35.66        1:13.98   
  Nokian Pyry  1:24.39                 
                     
32  Miska Birkstedt  2002    287  35.76        1:14.13   
  Tatu Tampere  1:13.16                 
                     
33  Akira Konttinen  2003    282  36.60        1:14.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:17.73                 
                     
34  Konsta Kallio  2004    250  36.80        1:17.60   
  Uinti Tampere  1:21.14                 
                     
35  Joona Kortteinen  2003    243  37.11        1:18.36   
  Uinti Tampere  1:22.33                 
                     
36  Visa Kotiniitty  2003    222  39.21        1:20.81   
  Uinti Tampere  1:17.35                 
                     
37  Eemil Sipola  2003    200  41.22        1:23.67   
  Uinti Tampere  1:24.65                 
                     
38  Topi Raitalaakso  2003    195  41.28        1:24.29   
  Uinti Tampere  1:27.37                 
                     
39  Kalle Haavisto  2003    194  40.94        1:24.54   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:27.36                 
                     
40  Tatu Kunttila  2003    181  41.74        1:26.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:26.76                 
                     
41  Karri Korhonen  2002    177  42.85        1:27.09   
  Uinti Tampere  1:33.10                 
                     
42  Markus Nuoranne  2003    176  41.49        1:27.27   
  Nokian Pyry  1:34.85                 
                     
43  Riccardo Castagno  2004    174  42.07        1:27.63   
  Uinti Tampere  1:44.36                 
                     
44  Atte Nieminen  2004    173  43.00        1:27.81   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:27.77                 
                     
45  Aarne Eskelinen  2004    167  44.12        1:28.87   
  Uinti Tampere  1:32.20                 
                     
46  Akseli Liukkonen  2005    163  43.07        1:29.57   
  Uinti Tampere                   
                     
47  Eero Mäenpää  2005    158  44.96        1:30.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:43.41                 
                     
48  Otto Ahvonen  2003    150  44.32        1:32.07   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:46.54                 
                     
49  Mitja Vaikkola  2004    136  47.21        1:35.08   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:37.61                 
                     
50  Miko Vaikkola  2003    134  48.20        1:35.45   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:32.25                 
                     
51  Osmo Mäkelä  2004    121  46.23        1:38.81   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:35.78                 
                     
52  Kalle Heinonen  2006    118  46.92        1:39.50   
  Tatu Tampere                   
                     
53  Joona Kurppa  2004    117  48.19        1:39.91   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:39.48                 
                     
54  Casper Leo  2004    117  48.37        1:39.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:45.06                 
                     
55  Joonas Nieminen  2003    116  48.81        1:40.21   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:42.58                 
                     
56  Markus Koskinen  2005    116  48.06        1:40.32   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
57  Lucas Kerby  2005    98  52.19        1:45.83   
  Uinti Tampere                   
                     
58  Kasper Kaskela  2004    78  55.33        1:54.30   
  Uinti Tampere  2:04.43                 
                     
59  Sauli Gummerus  2004    77  55.45        1:54.69   
  Uinti Tampere                   
                     
Aapo Koivuniemi  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Axel Olander  2002              DSQ   
  Tatu Tampere  1:08.85                 
  SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää               
                     
Elias Laine  2003              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:30.94                 
  SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää               
                     
Ilja Syrjä  2004              DSQ   
  Uinti Tampere  1:49.35                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Joona Varpukari  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Leevi Lehtonen  2003              DSQ   
  Uinti Tampere  1:25.58                 
  SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää               
                     
Lenni Lehtonen  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Roope Autio  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää               
                     
Santeri Gummerus  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Urho Lyytinen  2003              DSQ   
  Uinti Tampere  1:20.01                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  14:03 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:06   
  Järjestäjä  TaTU Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 9, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
Sponsori: Viking Line 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nea Norismaa  1995    665  29.12  1:03.94  1:41.44    2:18.34   
  Uinti Tampere  2:12.49                 
                     
Inka Aaltonen  1999    575  32.46  1:08.16  1:45.82    2:25.22   
  Uinti Tampere  2:22.76                 
                     
Hanna Rautiainen  1999    545  32.87  1:10.24  1:48.86    2:27.82   
  Uinti Tampere  2:21.14                 
                     
Salla Puhtimäki  1998    536  31.45  1:09.35  1:49.11    2:28.60   
  Vesihelmen Uimaseura  2:28.34                 
                     
Elina Karinkanta  2000    526  32.30  1:10.50  1:50.88    2:29.55   
  Tatu Tampere  2:32.67                 
                     
Emma Männikkö  1998    488  32.95  1:10.09  1:51.03    2:33.34   
  Uinti Tampere  2:31.09                 
                     
Minka Halava  2001    438  33.65  1:13.87  1:56.82    2:38.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:34.92                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  14:06 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:10   
  Järjestäjä  TaTU Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jani Hartikainen  1993    495  31.21  1:06.55  1:41.79    2:17.20   
  Swimming Jyväskylä  2:16.67                 
                     
Elias Laine  2002    362  32.52  1:11.59  1:51.19    2:32.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:32.58                 
                     
Wäinö Koskinen  2002    259  35.64  1:19.45  2:05.20    2:50.25   
  Uinti Tampere  2:51.19                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  14:10 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:29   
  Järjestäjä  TaTU Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Suvi Huhtanen  1999    650          28.14   
  Uinti Tampere  27.80                 
Marlene Niemi  1992    625          28.51   
  Kampuksen Plaani  27.73                 
Annika Karinkanta  2000    601          28.88   
  Tatu Tampere  29.77                 
Emma-Lotta Tynkkynen  1999    599          28.91   
  Tatu Tampere  29.49                 
Emma Nieminen  1996    580          29.23   
  Uinti Tampere  28.52                 
Alma Lumio  1999    562          29.53   
  Uinti Tampere  27.13                 
Mila Manner  2001    541          29.91   
  Uinti Tampere  29.85                 
Aliisa Liukkonen  1999    536          30.00   
  Hämeenlinnan Uimaseura  28.99                 
Salla Puhtimäki  1998    526          30.19   
  Vesihelmen Uimaseura  29.45                 
10  Nea Reunanen  2001    495          30.80   
  Hämeenlinnan Uimaseura  29.56                 
11  Amanda Saari  2000    492          30.87   
  Uinti Tampere  30.28                 
12  Sini Silvennoinen  2002    492          30.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.52                 
13  Armi Auvinen  2000    490          30.91   
  Uinti Tampere  30.19                 
14  Lotta Aho  1999    489          30.93   
  Hämeenlinnan Uimaseura  29.80                 
15  Johanna Suova  1999    484          31.05   
  Uinti Tampere  30.63                 
16  Aino Jussila  2000    463          31.50   
  Uinti Tampere  30.93                 
16  Iida Sihvonen  1998    463          31.50   
  Swimming Jyväskylä  30.33                 
18  Emilia Potkonen  1998    456          31.66   
  Uinti Tampere  30.85                 
18  Saara Svahn  2001    456          31.66   
  Jämsänkosken Ilves  30.82                 
20  Nea Hyvärinen  1997    455          31.68   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
21  Tea Österlund  1998    442          32.00   
  Kampuksen Plaani  29.09                 
22  Anni Turkkila  2002    427          32.37   
  Jämsänkosken Ilves  32.81                 
23  Iida Koskiluoto  2002    410          32.80   
  Hämeenlinnan Uimaseura  32.64                 
24  Fanni Pirhonen  2000    409          32.82   
  Uinti Tampere  30.83                 
25  Elina Palojärvi  2002    403          32.98   
  Uinti Tampere  34.74                 
26  Venla Pesu  2002    401          33.05   
  Tatu Tampere  32.17                 
27  Anni Matikainen  2001    381          33.61   
  Nokian Pyry  35.93                 
28  Aino Hinkka  2005    364          34.12   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  33.81                 
29  Anni-Maria Laakso  2003    357          34.34   
  Kampuksen Plaani  34.09                 
30  Meeri Yli-Äyhö  2004    352          34.50   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  37.24                 
31  Viivi Jokiniemi  2001    345          34.73   
  Uinti Tampere  36.05                 
32  Jenni Hakala  2001    344          34.78   
  Uinti Tampere  36.59                 
33  Aada Taiponen  2004    343          34.81   
  Swimming Team Riksu  37.71                 
33  Oona Ahinko  2001    343          34.81   
  Vesihelmen Uimaseura  37.66                 
35  Mai Multimäki  2000    333          35.16   
  Uinti Tampere  33.78                 
36  Hanni Riikonen  2002    325          35.46   
  Hämeenlinnan Uimaseura  35.97                 
37  Anni Koivula  2003    308          36.09   
  Nokian Pyry  38.78                 
38  Tytti Kuusela  2000    298          36.47   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
39  Emilia Majuri  2001    281          37.18   
  Uinti Tampere  39.62                 
40  Emmi Manninen  2004    264          37.98   
  Tatu Tampere  37.50                 
41  Kiona Inkilä  2004    258          38.26   
  Uinti Tampere  40.07                 
42  Sofia Ellonen  2004    247          38.85   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  41.34                 
43  Ilona Halima  2003    245          38.93   
  Uinti Tampere  40.80                 
44  Tiia Strandberg  2002    228          39.90   
  Tatu Tampere  42.79                 
45  Ronja Mäkelä  2003    224          40.09   
  Uinti Tampere  45.01                 
46  Wilma Lassila  2004    224          40.12   
  Tatu Tampere  43.03                 
47  Minea Wiren  2003    224          40.14   
  Nokian Pyry  40.13                 
48  Moona Korpikoski  2005    215          40.64   
  Nokian Pyry  41.48                 
49  Tessa Kirjonen  2003    212          40.85   
  Uinti Tampere  37.22                 
50  Jenna Nousiainen  2005    208          41.11   
  Nokian Pyry  39.43                 
51  Kaisa Huttunen  2002    207          41.20   
  Uinti Tampere  41.27                 
52  Hilla Penttilä  2005    204          41.35   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  43.47                 
53  Heidi Helenius  2005    186          42.64   
  Uinti Tampere                   
54  Darina Gotcheva  2003    176          43.47   
  Uinti Tampere  47.27                 
55  Venla Mäkelä  2003    173          43.72   
  Hämeenlinnan Uimaseura  45.80                 
56  Julia Rauhala  2006    166          44.36   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  45.77                 
57  Aurora Laine  2002    158          45.06   
  Uinti Tampere  46.03                 
58  Jenna Rajahalme  2002    151          45.75   
  Nokian Pyry                   
59  Hilda Mäkelä  2005    148          46.05   
  Hämeenlinnan Uimaseura  49.54                 
60  Iida Jännes  2004    133          47.70   
  Uinti Tampere  49.08                 
61  Nella Kortteinen  2007    132          47.77   
  Uinti Tampere  48.76                 
62  Josefina Uitto  2006    124          48.81   
  Uinti Tampere  53.26                 
63  Olivia Talvitie  2006    111          50.61   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  56.28                 
Aada Lehtoniemi  2005              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Iida Peuraniemi  2002              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  14:29 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:36   
  Järjestäjä  TaTU Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 12, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mika Sola  1991    659          25.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  23.99                 
Teemu Viitanen  1992    635          25.35   
  Tatu Tampere  24.83                 
Ville Laine  1995    603          25.80   
  Tatu Tampere  23.63                 
Niklas Reunanen  1998    566          26.34   
  Hämeenlinnan Uimaseura  25.03                 
Tatu Peltonen  1989    565          26.36   
  Tatu Tampere  24.83                 
Jaakko Löyttyniemi  1997    541          26.75   
  Hämeenlinnan Uimaseura  24.89                 
Werner Heräjärvi  1999    514          27.20   
  Jämsänkosken Ilves  26.52                 
Joona Korhonen  2000    513          27.22   
  Tatu Tampere  28.26                 
Leevi Suhonen  1999    486          27.72   
  Swimming Jyväskylä  27.27                 
10  Pyry Nurmilo  1999    480          27.83   
  Tatu Tampere  27.54                 
11  Artturi Kaarlenkaski  1997    469          28.04   
  Uinti Tampere  28.69                 
12  Tatu Hörkkö  2001    462          28.19   
  Uinti Tampere  27.50                 
13  Elias Kouvo  1994    452          28.40   
  Tatu Tampere  26.48                 
14  Eerik Tikkakoski  2001    432          28.83   
  Tatu Tampere  28.96                 
15  Mika Katajisto  1997    428          28.92   
  Hämeenlinnan Uimaseura  28.27                 
16  Lauri Ytti  1999    386          29.94   
  Hämeenlinnan Uimaseura  29.95                 
17  Axel Olander  2002    364          30.51   
  Tatu Tampere  30.65                 
18  Kalle Hepojoki  2000    357          30.73   
  Kampuksen Plaani  29.35                 
19  Jiri Järvinen  2001    355          30.78   
  Swimming Jyväskylä  32.57                 
20  Joona Syrjäkoski  2000    329          31.55   
  Tatu Tampere  33.02                 
21  Aapo Puikkonen  2001    297          32.64   
  Tatu Tampere  35.39                 
22  Nico Nieminen  2002    288          33.00   
  Vesihelmen Uimaseura  32.98                 
23  Tuukka Jaakola  2001    279          33.36   
  Uinti Tampere  36.30                 
24  Julius Nyberg  2002    232          35.43   
  Jämsänkosken Ilves  36.80                 
24  Leevi Lehtonen  2003    232          35.43   
  Uinti Tampere  37.46                 
26  Joni Routamo  2005    133          42.68   
  Hämeenlinnan Uimaseura  45.13                 
27  Oliver Aspholm  2005    116          44.58   
  Uinti Tampere  53.34                 
28  Markus Nuoranne  2003    115          44.76   
  Nokian Pyry  46.49                 
29  Veeti Valdolin  2005    113          45.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  46.39                 
30  Topi Salminen  2004    101          46.73   
  Nokian Pyry  47.81                 
31  Daniel Kontula  2005    86          49.30   
  Uinti Tampere  51.34                 
32  Joonas Nieminen  2003    75          51.51   
  Hämeenlinnan Uimaseura  39.30                 
33  Antti Toivonen  2003    72          52.27   
  Uinti Tampere  56.14                 
34  Veeti Heittokangas  2006    67          53.57   
  Uinti Tampere  1:02.00                 
Sami Peltonen  2001              DNS   
  Uinti Tampere  30.67                 
Antte Säilä  2004              DSQ   
  Uinti Tampere  46.64                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Juuso Toivonen  2001              DSQ   
  Uinti Tampere  36.87                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Osmo Mäkelä  2004              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura  58.68                 
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
Ville Luoma  2004              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  14:36 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:57   
  Järjestäjä  TaTU Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 13, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
Sponsori: Sports Lace 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Carita Luukkanen  1996    701  33.01        1:10.18   
  Uinti Tampere  1:08.16                 
                     
Roosa Mäkinen  1999    688  33.36        1:10.63   
  Uinti Tampere  1:12.63                 
                     
Ina Pollari  2002    524  36.52        1:17.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.47                 
                     
Noora Poutanen  1999    505  36.25        1:18.26   
  Tatu Tampere  1:16.09                 
                     
Emilie Pärnänen  2002    493  37.39        1:18.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Ada Alajääskö  1998    482  36.53        1:19.51   
  Tatu Tampere  1:16.79                 
                     
Ada Aartela  2002    474  36.82        1:19.97   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:21.37                 
                     
Siiri Konkka  2004    445  38.59        1:21.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:20.99                 
                     
Noora Vallinen  1998    438  38.58        1:22.08   
  Nokian Pyry  1:21.14                 
                     
10  Siiri Pellinen  2003    433  39.19        1:22.39   
  Swimming Jyväskylä  1:22.81                 
                     
11  Roosa Rekola  2000    430  38.58        1:22.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:25.18                 
                     
12  Enni Määttä  1999    406  38.82        1:24.19   
  Uinti Tampere  1:22.61                 
                     
13  Manja Lindell  2004    395  40.41        1:24.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:27.90                 
                     
14  Iris Hanski  2003    389  39.64        1:25.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:23.90                 
                     
15  Aada Hakala  2004    389  40.18        1:25.42   
  Uinti Tampere  1:28.04                 
                     
16  Salla Rantala  2004    379  40.76        1:26.12   
  Nokian Pyry  1:27.06                 
                     
17  Ellen Kaituri  2006    369  39.57        1:26.92   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:27.09                 
                     
18  Alina Talja  2004    360  41.16        1:27.64   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:27.39                 
                     
19  Adeliina Kaarlenkaski  2004    355  41.40        1:28.04   
  Uinti Tampere  1:29.00                 
                     
20  Jessika Liimatta  2004    354  40.81        1:28.15   
  Tatu Tampere  1:31.99                 
                     
21  Nea Reunanen  2001    346  41.75        1:28.75   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
22  Kamilla Karppinen  2001    337  42.13        1:29.58   
  Uinti Tampere  1:29.90                 
                     
23  Vivian Heräjärvi  2001    333  42.02        1:29.95   
  Jämsänkosken Ilves  1:29.24                 
                     
24  Siiri Reinonen  2004    322  42.56        1:30.95   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:30.47                 
                     
25  Emma Kajanto  2002    311  44.15        1:31.97   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
26  Sanni Salmi  2003    311  44.00        1:32.01   
  Nokian Pyry  1:38.03                 
                     
27  Siiri Toiva  2002    310  42.62        1:32.07   
  Nokian Pyry  1:32.51                 
                     
28  Frida Ekman  2004    300  43.14        1:33.07   
  Uinti Tampere  1:34.80                 
                     
29  Milla Salminen  2003    296  43.44        1:33.49   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:30.29                 
                     
30  Siiri Nurmi  2000    292  43.63        1:33.91   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
31  Ronja Myllykallio  2003    283  44.99        1:34.88   
  Nokian Pyry  1:43.18                 
                     
32  Ilona Hjelt  2002    282  44.32        1:35.00   
  Jämsänkosken Ilves  1:39.71                 
                     
33  Silja Rossi  2004    279  44.12        1:35.43   
  Uinti Tampere  1:37.57                 
                     
34  Ella Suominen  2005    277  44.93        1:35.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:37.25                 
                     
35  Erica Tomperi  2004    266  46.33        1:36.95   
  Nokian Pyry  1:36.54                 
                     
36  Nelli Vartiainen  2002    262  45.16        1:37.40   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:32.05                 
                     
37  Nelli Lehmijoki  2005    250  46.84        1:38.93   
  Nokian Pyry  1:37.48                 
                     
38  Sivi Juvakka  2005    244  47.88        1:39.73   
  Nokian Pyry  1:44.92                 
                     
39  Hilda Mäkelä  2005    239  47.74        1:40.37   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:47.48                 
                     
40  Oona Holmberg  2004    236  48.07        1:40.84   
  Uinti Tampere  1:42.37                 
                     
41  Ella Happonen  2003