Resultater for Øst Junior/Senior Kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 25 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 25 (Indledende) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
29 oktober 2016 |
|
|
Stævne by |
Nakskov |
|
Udskriftstidspunkt |
19:52 |
|
|
Arrangør |
Nakskove Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 800m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Boutrup |
1998 |
Sigma Swim Birkerød |
|
1:05.25 |
2:12.55 |
3:19.19 |
4:25.75 |
8:46.91 |
|
|
|
|
|
|
5:31.94 |
6:37.15 |
7:42.79 |
|
|
|
2 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
Sigma Swim Allerød |
|
1:03.78 |
2:10.44 |
3:17.97 |
4:25.35 |
8:49.03 |
|
|
|
|
|
|
5:32.45 |
6:38.97 |
7:46.06 |
|
|
|
3 |
Lisa Steen Duus |
1997 |
Sigma Swim Birkerød |
|
1:04.58 |
2:10.91 |
3:17.27 |
4:24.86 |
8:49.11 |
|
|
|
|
|
|
5:32.36 |
6:39.99 |
7:46.13 |
|
|
|
4 |
Maj Howardsen |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
|
1:05.91 |
2:13.75 |
3:21.68 |
4:29.73 |
8:51.68 |
|
|
|
|
|
|
5:36.24 |
6:43.05 |
7:49.08 |
|
|
|
5 |
Emma Wael |
1993 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
1:03.33 |
2:10.19 |
3:17.47 |
4:24.55 |
8:51.90 |
|
|
|
|
|
|
5:32.11 |
6:39.51 |
7:46.33 |
|
|
|
6 |
Klara Reeh |
1999 |
Lyngby Svømmeklub |
|
1:05.51 |
2:13.70 |
3:22.11 |
4:30.68 |
9:02.21 |
|
|
|
|
|
|
5:38.29 |
6:46.79 |
7:55.29 |
|
|
|
7 |
Freja Gram |
1999 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
1:06.60 |
2:16.44 |
3:24.55 |
4:32.81 |
9:04.37 |
|
|
|
|
|
|
5:40.71 |
6:49.00 |
7:57.02 |
|
|
|
8 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
1:06.09 |
2:14.54 |
3:23.66 |
4:32.31 |
9:07.08 |
|
|
|
|
|
|
5:41.41 |
6:50.57 |
7:59.73 |
|
|
|
9 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
Roskilde Svømning |
|
1:04.82 |
2:13.44 |
3:22.44 |
4:32.06 |
9:07.77 |
|
|
|
|
|
|
5:41.69 |
6:51.34 |
8:00.39 |
|
|
|
10 |
Alberte M Hansen |
2000 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
1:05.54 |
2:14.98 |
3:24.38 |
4:33.79 |
9:09.66 |
|
|
|
|
|
|
5:42.97 |
6:52.29 |
8:01.46 |
|
|
|
11 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
Lyngby Svømmeklub |
|
1:05.55 |
2:15.04 |
3:23.50 |
4:32.75 |
9:11.61 |
|
|
|
|
|
|
5:42.16 |
6:52.07 |
8:02.61 |
|
|
|
12 |
Josefine Strand Nielsen |
2000 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:08.01 |
2:18.11 |
3:27.67 |
4:37.54 |
9:15.64 |
|
|
|
|
|
|
5:47.37 |
6:57.06 |
8:06.92 |
|
|
|
13 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:07.74 |
2:18.44 |
3:28.42 |
4:38.73 |
9:17.14 |
|
|
|
|
|
|
5:48.96 |
6:59.20 |
8:09.94 |
|
|
|
14 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
A6 |
|
1:06.36 |
2:16.38 |
3:26.70 |
4:37.16 |
9:17.25 |
|
|
|
|
|
|
5:47.65 |
6:58.53 |
8:08.25 |
|
|
|
15 |
Frederikke Dons |
1998 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
1:06.40 |
2:16.62 |
3:27.41 |
4:38.50 |
9:19.89 |
|
|
|
|
|
|
5:49.06 |
6:59.72 |
8:10.41 |
|
|
|
16 |
Michelle Mortensen |
2002 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
1:06.85 |
2:17.57 |
3:27.97 |
4:39.22 |
9:20.75 |
|
|
|
|
|
|
5:50.56 |
7:01.46 |
8:13.17 |
|
|
|
17 |
Mai Andersen |
2000 |
Holbæk Svømme Klub |
|
1:07.89 |
2:18.39 |
3:28.99 |
4:39.66 |
9:21.85 |
|
|
|
|
|
|
5:50.66 |
7:01.69 |
8:12.97 |
|
|
|
18 |
Sofie Nielsen |
2001 |
Slagelse Svømmeklub |
|
1:06.73 |
2:16.78 |
3:27.20 |
4:38.02 |
9:23.67 |
|
|
|
|
|
|
5:49.22 |
7:00.94 |
8:12.78 |
|
|
|
19 |
Clara Neumann |
2001 |
Svømmeklubben Syd |
|
1:07.76 |
2:18.97 |
3:30.21 |
4:42.04 |
9:24.54 |
|
|
|
|
|
|
5:53.49 |
7:03.75 |
8:15.39 |
|
|
|
20 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:07.58 |
2:19.27 |
3:31.41 |
4:43.83 |
9:32.19 |
|
|
|
|
|
|
5:55.12 |
7:08.03 |
8:20.77 |
|
|
|
21 |
Frederikke Jensen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:09.14 |
2:21.97 |
3:33.62 |
4:46.00 |
9:32.54 |
|
|
|
|
|
|
5:58.28 |
7:10.68 |
8:22.56 |
|
|
|
22 |
Annabelle Grønbech Ladik |
1997 |
Ringsted Svømme Klub |
|
1:07.25 |
2:19.16 |
3:30.75 |
4:43.34 |
9:34.11 |
|
|
|
|
|
|
5:56.09 |
7:09.33 |
8:22.39 |
|
|
|
23 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
Roskilde Svømning |
|
1:09.14 |
2:21.54 |
3:33.22 |
4:46.00 |
9:36.74 |
|
|
|
|
|
|
5:59.18 |
7:12.39 |
8:25.35 |
|
|
|
24 |
Helena Hvid Hansen |
2001 |
Helsingør Svømmeklub |
|
1:08.94 |
2:21.39 |
3:33.51 |
4:46.43 |
9:37.89 |
|
|
|
|
|
|
5:59.09 |
7:12.42 |
8:25.66 |
|
|
|
25 |
Frederikke Petri |
2001 |
Søllerød Svømmeklub |
|
1:08.91 |
2:21.13 |
3:33.62 |
4:47.37 |
9:39.33 |
|
|
|
|
|
|
6:01.53 |
7:14.83 |
8:28.30 |
|
|
|
26 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
1:10.49 |
2:24.72 |
3:40.42 |
4:55.71 |
9:52.44 |
|
|
|
|
|
|
6:10.18 |
7:24.73 |
8:39.52 |
|
|
|
27 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
Søllerød Svømmeklub |
|
1:08.05 |
2:21.41 |
3:35.78 |
4:51.60 |
9:58.64 |
|
|
|
|
|
|
6:09.21 |
7:26.81 |
8:44.03 |
|
|
|
28 |
Ida Rishøj |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:12.89 |
2:29.51 |
3:45.33 |
5:01.81 |
10:00.36 |
|
|
|
|
|
|
6:16.96 |
7:32.01 |
8:46.72 |
|
|
|
29 |
Sophie Gjelstrup |
2002 |
Søllerød Svømmeklub |
|
1:13.09 |
2:29.97 |
3:46.59 |
5:02.58 |
10:08.21 |
|
|
|
|
|
|
6:19.37 |
7:35.85 |
8:52.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
29 oktober 2016 |
Licens til Nakskov Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
19:52 |
|