Results for Øst Junior/Senior Kortbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 5 (Finaler) - Officiel |
Stvne navn | st JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 28 oktober 2016 | |||
Stvne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 17:38 | |||
Arrangr | Nakskove Svmmeklub og Dansk Svmmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 28 oktober 2016 |
Lb 5, 400m Frisvmning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie stergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnet | Status | ||
1 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerd | 1:01.87 | 2:05.45 | 3:08.74 | 4:12.53 | |||
2 | Marina Heller Hansen | 1994 | Sigma Swim Allerd | 1:02.00 | 2:05.21 | 3:08.77 | 4:16.20 | |||
3 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerd | 1:03.64 | 2:08.58 | 3:13.31 | 4:17.61 | |||
4 | Lisa Steen Duus | 1997 | Sigma Swim Birkerd | 1:03.42 | 2:09.29 | 3:14.91 | 4:19.83 | |||
5 | Emma Wael | 1993 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.83 | 2:09.28 | 3:15.32 | 4:21.50 | |||
6 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svmmeklub | 1:03.52 | 2:09.76 | 3:16.05 | 4:22.16 | |||
7 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svmmeklub | 1:04.88 | 2:11.70 | 3:17.71 | 4:23.37 | |||
8 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Svmmeklub | 1:05.21 | 2:11.52 | 3:18.02 | 4:24.43 | |||
9 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Sigma Swim Birkerd | 1:06.28 | 2:14.60 | 3:21.99 | 4:27.41 | |||
10 | Lrke Toft Ruby | 1999 | A6 | 1:02.88 | 2:10.86 | 3:19.90 | 4:28.47 | |||
11 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:06.03 | 2:14.98 | 3:23.03 | 4:29.37 | |||
12 | Silja Nielsdttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svmme Klub | 1:05.28 | 2:13.63 | 3:22.31 | 4:29.76 | |||
13 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbk IF Af 1939 | 1:04.17 | 2:12.79 | 3:21.71 | 4:30.01 | |||
14 | Emma Maage | 1999 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:05.22 | 2:12.74 | 3:21.15 | 4:30.11 | |||
15 | Frederikke Echardt | 2002 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:05.85 | 2:15.50 | 3:24.12 | 4:30.93 | |||
16 | Emma Bjrnholdt | 2000 | Lyngby Svmmeklub | 1:05.38 | 2:13.54 | 3:22.44 | 4:30.98 | |||
17 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svmning | 1:04.63 | 2:13.54 | 3:22.91 | 4:31.23 | |||
18 | Frederikke Jensen | 2000 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:05.83 | 2:14.42 | 3:23.72 | 4:32.17 | |||
19 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svmning | 1:03.99 | 2:12.54 | 3:22.65 | 4:32.25 | |||
20 | Alberte M Hansen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.22 | 2:14.62 | 3:24.26 | 4:32.30 | |||
21 | Annabelle Grnbech Ladik | 1997 | Ringsted Svmme Klub | 1:04.58 | 2:13.24 | 3:23.61 | 4:32.70 | |||
22 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svmme Klub | 1:05.58 | 2:15.00 | 3:24.86 | 4:33.37 | |||
23 | Mai Andersen | 2000 | Holbk Svmme Klub | 1:06.80 | 2:16.10 | 3:25.76 | 4:33.40 | |||
24 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svmmeklub | 1:05.43 | 2:14.89 | 3:25.12 | 4:33.94 | |||
25 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:06.30 | 2:16.26 | 3:26.27 | 4:34.16 | |||
26 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brndby | 1:06.23 | 2:16.71 | 3:27.18 | 4:34.21 | |||
27 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:06.50 | 2:14.76 | 3:23.88 | 4:34.29 | |||
28 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Svmmeklub | 1:05.96 | 2:15.13 | 3:25.25 | 4:34.35 | |||
29 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:06.09 | 2:15.51 | 3:25.36 | 4:34.58 | |||
30 | Clara Neumann | 2001 | Svmmeklubben Syd | 1:06.09 | 2:16.09 | 3:26.51 | 4:36.34 | |||
31 | Frederikke Petri | 2001 | Sllerd Svmmeklub | 1:06.74 | 2:18.29 | 3:29.13 | 4:38.71 | |||
32 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Sllerd Svmmeklub | 1:06.20 | 2:16.90 | 3:29.00 | 4:38.82 | |||
33 | Katja Kjr Nielsen | 2002 | Ringsted Svmme Klub | 1:06.95 | 2:17.86 | 3:29.12 | 4:39.90 | |||
34 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:05.47 | 2:14.88 | 3:27.27 | 4:41.04 | |||
35 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svmmeklub | 1:07.58 | 2:18.51 | 3:30.46 | 4:42.03 | |||
36 | Alberte Mammen | 2001 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:07.30 | 2:18.43 | 3:30.32 | 4:42.25 | |||
37 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svmning | 1:08.21 | 2:20.59 | 3:32.71 | 4:42.33 | |||
38 | Line Strandby | 2001 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:08.64 | 2:20.45 | 3:31.96 | 4:43.30 | |||
38 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Herlufsholm Svmmeklub | 1:06.18 | 2:16.59 | 3:28.96 | 4:43.30 | |||
40 | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingr Svmmeklub | 1:08.23 | 2:20.41 | 3:32.77 | 4:44.77 | |||
41 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:08.27 | 2:19.70 | 3:32.81 | 4:45.39 | |||
42 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | Gladsaxe Svmmeklub | 1:09.97 | 2:21.73 | 3:33.71 | 4:46.34 | |||
43 | Ida Rishj | 2002 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:10.80 | 2:24.63 | 3:38.17 | 4:48.43 | |||
44 | Viktoria Bts Kristensen | 2002 | Nstved IF | 1:10.29 | 2:23.87 | 3:38.37 | 4:48.75 | |||
45 | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbk IF Af 1939 | 1:09.92 | 2:23.19 | 3:36.70 | 4:49.35 | |||
46 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svmme Klub | 1:09.87 | 2:24.03 | 3:38.33 | 4:50.08 | |||
47 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svmning | 1:07.90 | 2:21.26 | 3:35.99 | 4:51.63 | |||
48 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svmme Klub | 1:10.05 | 2:24.66 | 3:40.65 | 4:54.55 | |||
49 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:10.96 | 2:24.90 | 3:39.69 | 4:55.22 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 28 oktober 2016 |
Licens til Nakskov Svmme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:38 |