Resultater for Øst Junior/Senior Kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag Finale 16.30
Resultat Løb 22 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 12:38 | |||
Arrangør | Nakskove Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2016 |
Løb 22, 100m Medley Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.32 2013-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 26.84 | 57.64 | |||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 26.94 | 58.24 | |||||
3 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 27.86 | 59.46 | |||||
4 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.57 | 59.70 | |||||
5 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.96 | 59.82 | |||||
6 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 26.90 | 59.86 | |||||
7 | Alvi Hjelm | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.18 | 59.91 | |||||
8 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.01 | 59.99 | |||||
9 | Oliver Huban | 1996 | Vest-Brøndby | 28.34 | 1:00.34 | |||||
10 | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.36 | 1:00.51 | |||||
11 | Rasmus Hasemann | 1996 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.16 | 1:00.70 | |||||
12 | Bjørn Hansen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 28.22 | 1:00.87 | |||||
13 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.60 | 1:01.02 | |||||
14 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 29.96 | 1:01.44 | |||||
15 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.58 | 1:01.45 | |||||
16 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.76 | 1:01.93 | |||||
17 | Timon Wedekind | 1996 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.70 | 1:01.97 | |||||
18 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 29.23 | 1:02.07 | |||||
19 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.32 | 1:02.33 | |||||
20 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.40 | 1:02.79 | |||||
21 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.93 | 1:03.27 | |||||
22 | Joel Subirana Sagrista | 1993 | Sigma Swim Birkerød | 28.34 | 1:03.28 | |||||
23 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 29.42 | 1:03.37 | |||||
24 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.90 | 1:03.39 | |||||
25 | Riyan Salem | 1998 | Roskilde Svømning | 30.64 | 1:03.58 | |||||
26 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.63 | 1:03.60 | |||||
27 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.02 | 1:03.65 | |||||
28 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 29.75 | 1:03.89 | |||||
29 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 29.54 | 1:03.93 | |||||
30 | Morten Møller Jensen | 1992 | Vest-Brøndby | 28.48 | 1:03.97 | |||||
31 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 30.16 | 1:04.05 | |||||
32 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 29.76 | 1:04.17 | |||||
33 | Marcus Rappenborg | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 29.27 | 1:04.19 | |||||
34 | Jesper Waterval | 1975 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.01 | 1:04.36 | |||||
35 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | Vest-Brøndby | 30.53 | 1:04.46 | |||||
35 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 29.02 | 1:04.46 | |||||
37 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.31 | 1:04.65 | |||||
38 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 29.31 | 1:04.78 | |||||
39 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 29.32 | 1:04.79 | |||||
40 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 30.35 | 1:05.71 | |||||
41 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 30.65 | 1:06.12 | |||||
42 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 30.52 | 1:06.18 | |||||
42 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.44 | 1:06.18 | |||||
44 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 30.69 | 1:06.28 | |||||
45 | Albert Voldum Krog | 2001 | Vest-Brøndby | 31.45 | 1:06.81 | |||||
46 | Mark Wiskum | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 32.01 | 1:06.91 | |||||
47 | Valdemar Solok | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 31.01 | 1:07.69 | |||||
48 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 32.79 | 1:08.35 | |||||
49 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 31.38 | 1:09.94 | |||||
50 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.08 | 1:10.36 | |||||
- | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:38 |