Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit (25 m)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 joulukuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
19:51 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 joulukuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m PU P14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Liedon SP |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Efim Romanov |
2002 |
|
478 |
31.62 |
1:06.96 |
1:43.16 |
|
2:18.78 |
|
|
TaTu Tampere |
2:22.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ibrahim Ezzat |
2002 |
|
478 |
29.13 |
1:04.23 |
1:41.07 |
|
2:18.81 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jesper Lietzen |
2002 |
|
474 |
31.69 |
1:07.44 |
1:44.15 |
|
2:19.20 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
469 |
31.91 |
1:07.24 |
1:43.63 |
|
2:19.67 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Roope Paatos |
2002 |
|
449 |
31.85 |
1:07.57 |
1:44.03 |
|
2:21.74 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:22.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Benjamin Kangas |
2002 |
|
401 |
32.95 |
1:09.63 |
1:48.19 |
|
2:27.15 |
|
|
Haminan Uimaseura |
2:24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elias Juntunen |
2002 |
|
400 |
33.60 |
1:10.99 |
1:49.32 |
|
2:27.33 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Eemeli Leinonen |
2002 |
|
394 |
30.83 |
1:07.99 |
1:46.25 |
|
2:28.00 |
|
|
Uinti Tampere |
2:28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elias Laine |
2002 |
|
382 |
32.56 |
1:11.27 |
1:49.17 |
|
2:29.52 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:28.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
358 |
35.67 |
1:15.11 |
1:55.87 |
|
2:32.79 |
|
|
Cetus Espoo |
2:32.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Wäinö Koskinen |
2002 |
|
330 |
33.29 |
1:11.71 |
1:53.42 |
|
2:37.02 |
|
|
Uinti Tampere |
2:36.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Roope Tsutsunen |
2002 |
|
308 |
32.09 |
1:12.49 |
1:53.98 |
|
2:40.59 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:37.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aapo Liljaniemi |
2002 |
|
306 |
34.77 |
1:15.83 |
1:59.16 |
|
2:40.99 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
2:41.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Elias Saarinen |
2002 |
|
301 |
33.19 |
1:13.86 |
1:57.71 |
|
2:41.90 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Veeti Verronen |
2002 |
|
286 |
32.03 |
1:13.95 |
1:57.68 |
|
2:44.64 |
|
|
Swimming Team Rauma |
2:44.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m PU P14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Liedon SP |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Nurmi |
2001 |
|
585 |
28.54 |
1:00.24 |
1:33.56 |
|
2:09.73 |
|
|
Vanders |
2:12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
573 |
28.67 |
1:02.20 |
1:36.12 |
|
2:10.67 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mohamed Ezzat |
2001 |
|
531 |
29.85 |
1:04.02 |
1:40.03 |
|
2:13.99 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Miiro Vartiainen |
2001 |
|
518 |
29.92 |
1:05.12 |
1:40.45 |
|
2:15.15 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
471 |
30.68 |
1:06.17 |
1:42.75 |
|
2:19.45 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Herman Widbom |
2001 |
|
425 |
33.44 |
1:08.29 |
1:45.27 |
|
2:24.28 |
|
|
Cetus Espoo |
2:23.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
423 |
31.03 |
1:07.14 |
1:44.92 |
|
2:24.55 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Leo Roine |
2001 |
|
421 |
29.77 |
1:05.87 |
1:44.72 |
|
2:24.81 |
|
|
Uinti Tampere |
2:23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
419 |
31.85 |
1:08.05 |
1:45.97 |
|
2:25.05 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:20.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Atte Alila |
2001 |
|
418 |
31.02 |
1:07.47 |
1:45.76 |
|
2:25.09 |
|
|
Uimaseura Aquila |
2:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Timi Torkkel |
2001 |
|
391 |
31.73 |
1:08.38 |
1:46.42 |
|
2:28.35 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Hugo Enroth |
2001 |
|
389 |
30.98 |
1:07.37 |
1:47.70 |
|
2:28.70 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:26.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Eerik Tikkakoski |
2001 |
|
386 |
30.32 |
1:07.94 |
1:48.80 |
|
2:29.02 |
|
|
TaTu Tampere |
2:27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kasper Envalds |
2001 |
|
383 |
31.43 |
1:09.38 |
1:49.65 |
|
2:29.48 |
|
|
Vanders |
2:29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Olli Malmberg |
2001 |
|
364 |
33.65 |
1:13.26 |
1:53.47 |
|
2:31.99 |
|
|
Octopus Lohja |
2:31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Taneli Lantta |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Simmis Wanda |
2:28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m PU P14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
Sponsori: Liedon SP |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
578 |
29.27 |
1:02.69 |
1:37.25 |
|
2:10.25 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jaakko Kuusisto |
2000 |
|
578 |
27.08 |
58.77 |
1:33.34 |
|
2:10.29 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joona Korhonen |
2000 |
|
524 |
29.57 |
1:04.50 |
1:39.03 |
|
2:14.65 |
|
|
TaTu Tampere |
2:17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tuomas Ylipelkonen |
2000 |
|
514 |
30.15 |
1:04.76 |
1:40.34 |
|
2:15.46 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Topias Nygård |
2000 |
|
496 |
30.95 |
1:05.64 |
1:41.33 |
|
2:17.14 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alex Lassila |
2000 |
|
452 |
31.05 |
1:06.85 |
1:44.23 |
|
2:21.42 |
|
|
Cetus Espoo |
2:21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Santeri Hulkko |
2000 |
|
448 |
31.08 |
1:07.80 |
1:45.28 |
|
2:21.83 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
|
426 |
30.36 |
1:05.76 |
1:43.62 |
|
2:24.18 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jere Kekola |
2000 |
|
401 |
33.85 |
1:11.80 |
1:51.05 |
|
2:27.14 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:32.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Janne Tyni |
2000 |
|
360 |
33.40 |
1:11.40 |
1:52.40 |
|
2:32.48 |
|
|
Oulun Lohet |
2:34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Elmeri Ekström |
2000 |
|
359 |
32.98 |
1:12.34 |
1:52.95 |
|
2:32.71 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:36.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kalle Hepojoki |
2000 |
|
245 |
34.12 |
1:14.07 |
2:01.32 |
|
2:53.34 |
|
|
Kampuksen Plaani |
2:51.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
03 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
19:51 |
|