Results for IKM aluekilpailu, Häme/Kaakkois-Suomi
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2016 alkukilpailut HKS | Tulostuspivmr | 05 marraskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 12:12 | |||
Jrjestj | Tampereen Uinnin Tuki | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupivmr | 04 marraskuu 2016 |
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Eero Rautaporras | 2005 | 335 | 33.81 | 1:13.03 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
2 | Samuel Sainio | 2005 | 252 | 37.31 | 1:20.36 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Topias Tynj | 2005 | 236 | 38.12 | 1:22.05 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:30.65 | |||||||||
4 | Leevi Kukkonen | 2005 | 229 | 38.26 | 1:22.90 | |||||
Kouvolan Uimarit | 1:26.17 | |||||||||
5 | Akseli Liukkonen | 2005 | 203 | 40.17 | 1:26.34 | |||||
Uinti Tampere | 1:32.13 | |||||||||
6 | Miklas Pikkuhuhta | 2005 | 184 | 41.08 | 1:29.21 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
7 | Daniel Kontula | 2005 | 173 | 43.58 | 1:30.94 | |||||
Uinti Tampere | 1:35.14 | |||||||||
8 | Maksim Karvanen | 2005 | 163 | 44.29 | 1:32.86 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Oliver Aspholm | 2005 | 160 | 44.08 | 1:33.50 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Riku Huuhka | 2005 | 136 | 46.51 | 1:38.68 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:37.58 | |||||||||
11 | Samuele Cavallotti | 2005 | 126 | 48.41 | 1:41.18 | |||||
Uinti Tampere | 1:47.41 | |||||||||
12 | Lucas Kerby | 2005 | 113 | 49.93 | 1:44.80 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Tuomas Lehtonen | 2005 | 96 | 48.81 | 1:50.54 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
14 | Iiro Kyllnen | 2005 | 89 | 55.29 | 1:53.33 | |||||
Hmeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Erkka Suni | 2005 | DSQ | Su/ru knns | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:43.69 | |||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei pttynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Lenni Uosukainen | 2005 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 2:05.52 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeit | ||||||||||
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jesse Hyppnen | 2004 | 279 | 36.42 | 1:17.65 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:23.26 | |||||||||
2 | Riccardo Castagno | 2004 | 261 | 37.51 | 1:19.36 | |||||
Uinti Tampere | 1:21.96 | |||||||||
3 | Akseli Soini | 2004 | 207 | 38.85 | 1:25.75 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:26.83 | |||||||||
4 | Ilja Syrj | 2004 | 175 | 42.53 | 1:30.58 | |||||
Uinti Tampere | 1:38.19 | |||||||||
5 | Antte Sil | 2004 | 162 | 42.62 | 1:33.00 | |||||
Uinti Tampere | 1:53.20 | |||||||||
6 | Litti Penttil | 2004 | 127 | 48.38 | 1:40.77 | |||||
Uinti Tampere | 1:40.15 | |||||||||
7 | Nicolas Knuutila | 2004 | 108 | 50.64 | 1:46.57 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Topi Salminen | 2004 | 107 | 45.45 | 1:46.63 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
9 | Castor Trygg | 2004 | 104 | 53.00 | 1:47.81 | |||||
Uinti Tampere | 1:56.20 | |||||||||
- | Jaakko Karti | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 8.2 Ksien palautus ei tapahtunut veden pinnan ylpuolella | ||||||||||
- | Lauri Mkinen | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
- | Ville Luoma | 2004 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | 1:52.05 | |||||||||
SW 8.2 Ksien palautus ei tapahtunut veden pinnan ylpuolella | ||||||||||
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 13 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Petteri Haverinen | 2001 | 554 | 27.67 | 1:01.77 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Jaakko Reinonen | 2001 | 485 | 29.66 | 1:04.60 | |||||
Hmeenlinnan Uimaseura | 1:08.50 | |||||||||
3 | Tatu Hrkk | 2001 | 477 | 29.26 | 1:04.93 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Timi Torkkel | 2001 | 459 | 30.54 | 1:05.76 | |||||
Hmeenlinnan Uimaseura | 1:06.49 | |||||||||
5 | Eerik Tikkakoski | 2001 | 440 | 30.21 | 1:06.71 | |||||
TaTu Tampere | 1:07.63 | |||||||||
6 | Mikael Lhde | 2000 | 411 | 31.21 | 1:08.24 | |||||
Hmeenlinnan Uimaseura | 1:07.69 | |||||||||
7 | Petr Pankratov | 2002 | 400 | 32.28 | 1:08.89 | |||||
TaTu Tampere | 1:10.69 | |||||||||
8 | Eetu Nyrhinen | 2000 | 387 | 32.75 | 1:09.64 | |||||
Uinti Tampere | 1:11.04 | |||||||||
9 | Riku Leino | 2001 | 377 | 34.05 | 1:10.24 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:11.89 | |||||||||
10 | Aleksander Laihinen | 2000 | 372 | 34.71 | 1:10.55 | |||||
Kouvolan Uimarit | 1:12.44 | |||||||||
11 | Aaro Hmlinen | 2002 | 354 | 33.32 | 1:11.75 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:12.42 | |||||||||
12 | Aapo Puikkonen | 2001 | 339 | 34.51 | 1:12.76 | |||||
TaTu Tampere | 1:16.13 | |||||||||
13 | Joona Syrjkoski | 2000 | 338 | 34.23 | 1:12.81 | |||||
TaTu Tampere | 1:13.82 | |||||||||
14 | Atte-Mikael Ahonp | 2001 | 322 | 33.81 | 1:14.03 | |||||
TaTu Tampere | 1:20.46 | |||||||||
15 | Joonatan Lekander | 2002 | 320 | 34.31 | 1:14.18 | |||||
Kouvolan Uimarit | 1:19.89 | |||||||||
16 | Mio Harju | 2002 | 318 | 33.70 | 1:14.31 | |||||
TaTu Tampere | 1:19.83 | |||||||||
17 | Eero Ala-Karvia | 2001 | 314 | 35.13 | 1:14.63 | |||||
Uinti Tampere | 1:17.21 | |||||||||
18 | Tino Vehkalahti | 2001 | 311 | 33.80 | 1:14.86 | |||||
TaTu Tampere | 1:12.77 | |||||||||
19 | Eemil Pynnnen | 2001 | 311 | 35.03 | 1:14.89 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
20 | Sami Kukkonen | 2000 | 301 | 35.40 | 1:15.71 | |||||
TaTu Tampere | 1:15.56 | |||||||||
21 | Elmeri Helander | 2002 | 289 | 36.38 | 1:16.71 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
22 | Manu Hnnikinen | 2003 | 285 | 35.34 | 1:17.13 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:20.12 | |||||||||
23 | Nikas Daniel Krjukov | 2002 | 283 | 36.31 | 1:17.27 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:22.41 | |||||||||
24 | Olli Peura | 2001 | 248 | 36.23 | 1:20.76 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
25 | Eemeli Nylund | 2003 | 214 | 39.56 | 1:24.85 | |||||
Heinolan Isku | 1:28.44 | |||||||||
26 | Karri Korhonen | 2002 | 207 | 40.37 | 1:25.77 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
27 | Markus Kylliinen | 2002 | 191 | 42.45 | 1:28.02 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
28 | Joona Varpukari | 2003 | 190 | 42.45 | 1:28.22 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
29 | Markus Nuoranne | 2003 | 184 | 39.65 | 1:29.09 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
30 | Santeri Gummerus | 2003 | 180 | 41.38 | 1:29.82 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
31 | Valtteri Jussila | 2003 | 166 | 42.21 | 1:32.32 | |||||
Uinti Tampere | 1:33.71 | |||||||||
32 | Ville Syrjkoski | 2002 | 158 | 45.34 | 1:33.89 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
33 | Sakari Gummerus | 2003 | 108 | 52.79 | 1:46.30 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
34 | Antti Toivonen | 2003 | 103 | 52.44 | 1:48.20 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Perttu Jrvinen | 2003 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 1:30.03 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki | ||||||||||
- | Roope Autio | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 8.2 Ksien palautus ei tapahtunut veden pinnan ylpuolella | ||||||||||
Tekij: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspivmr | 05 marraskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 12:12 |