Tulokset IKM aluekilpailu, Häme/Kaakkois-Suomi
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2016 alkukilpailut HKS | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 17:24 | |||
Järjestäjä | Tampereen Uinnin Tuki | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 04 marraskuu 2016 |
Laji 17, P11,12,13-16 50m RU, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Eero Rautaporras | 2005 | 304 | 37.52 | ||||||
Nokian Pyry | 42.41 | |||||||||
2 | Samuel Sainio | 2005 | 263 | 39.40 | ||||||
Uinti Tampere | 40.50 | |||||||||
3 | Daniel Kontula | 2005 | 196 | 43.41 | ||||||
Uinti Tampere | 46.86 | |||||||||
4 | Topias Tynjä | 2005 | 175 | 45.06 | ||||||
Lahden Uimaseura | 50.85 | |||||||||
5 | Akseli Liukkonen | 2005 | 160 | 46.48 | ||||||
Uinti Tampere | 47.58 | |||||||||
6 | Emil Ahvonen | 2005 | 157 | 46.73 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 46.66 | |||||||||
7 | Miklas Pikkuhuhta | 2005 | 157 | 46.74 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 46.53 | |||||||||
8 | Maksim Karvanen | 2005 | 150 | 47.51 | ||||||
Lahden Uimaseura | 45.83 | |||||||||
9 | Oliver Aspholm | 2005 | 146 | 47.87 | ||||||
Uinti Tampere | 51.19 | |||||||||
10 | Markus Koskinen | 2005 | 134 | 49.27 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 50.41 | |||||||||
11 | Riku Huuhka | 2005 | 132 | 49.51 | ||||||
Lahden Uimaseura | 47.66 | |||||||||
12 | Erkka Suni | 2005 | 118 | 51.43 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 51.59 | |||||||||
13 | Santeri Salonen | 2005 | 115 | 51.89 | ||||||
Heinolan Isku | 51.89 | |||||||||
14 | Samuele Cavallotti | 2005 | 109 | 52.81 | ||||||
Uinti Tampere | 50.34 | |||||||||
15 | Lucas Kerby | 2005 | 98 | 54.63 | ||||||
Uinti Tampere | 55.60 | |||||||||
16 | Iiro Kyllönen | 2005 | 73 | 1:00.21 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:01.85 | |||||||||
17 | Tuomas Lehtonen | 2005 | 64 | 1:02.87 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
- | Leevi Kukkonen | 2005 | DSQ | |||||||
Kouvolan Uimarit | 43.59 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Lenni Uosukainen | 2005 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 1:03.25 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Miko Salmi | 2005 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 17, P11,12,13-16 50m RU, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pavel Pankratov | 2004 | 346 | 35.96 | ||||||
TaTu Tampere | 38.09 | |||||||||
2 | Jesse Hyppönen | 2004 | 288 | 38.20 | ||||||
Lahden Uimaseura | 38.95 | |||||||||
3 | Lassi Niemi | 2004 | 251 | 39.98 | ||||||
TaTu Tampere | 41.84 | |||||||||
4 | Riccardo Castagno | 2004 | 250 | 40.08 | ||||||
Uinti Tampere | 42.50 | |||||||||
5 | Joona Saloniemi | 2004 | 249 | 40.09 | ||||||
TaTu Tampere | 43.04 | |||||||||
6 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 231 | 41.12 | ||||||
TaTu Tampere | 44.37 | |||||||||
7 | Lenni Lehtonen | 2004 | 221 | 41.73 | ||||||
Uinti Tampere | 44.19 | |||||||||
8 | Akseli Kotti | 2004 | 177 | 44.92 | ||||||
TaTu Tampere | 46.65 | |||||||||
9 | Miro Birkstedt | 2004 | 166 | 45.87 | ||||||
TaTu Tampere | 49.08 | |||||||||
10 | Atte Nieminen | 2004 | 158 | 46.64 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 52.42 | |||||||||
11 | Kalle Välimäki | 2004 | 157 | 46.79 | ||||||
Uinti Tampere | 47.72 | |||||||||
12 | Antte Säilä | 2004 | 156 | 46.84 | ||||||
Uinti Tampere | 48.48 | |||||||||
13 | Ilja Syrjä | 2004 | 154 | 47.08 | ||||||
Uinti Tampere | 49.42 | |||||||||
14 | Lauri Mäkinen | 2004 | 138 | 48.83 | ||||||
Uinti Tampere | 51.75 | |||||||||
15 | Jaakko Karti | 2004 | 132 | 49.53 | ||||||
Uinti Tampere | 50.52 | |||||||||
16 | Osmo Mäkelä | 2004 | 117 | 51.57 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 54.65 | |||||||||
17 | Luka Pykälistö | 2004 | 113 | 52.14 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 52.49 | |||||||||
18 | Nicolas Knuutila | 2004 | 108 | 52.89 | ||||||
Uinti Tampere | 53.49 | |||||||||
19 | Ville Luoma | 2004 | 103 | 53.83 | ||||||
TaTu Tampere | 55.48 | |||||||||
20 | Castor Trygg | 2004 | 90 | 56.33 | ||||||
Uinti Tampere | 55.53 | |||||||||
21 | Sauli Gummerus | 2004 | 86 | 57.09 | ||||||
Uinti Tampere | 56.04 | |||||||||
22 | Kasper Kaskela | 2004 | 85 | 57.35 | ||||||
Uinti Tampere | 56.93 | |||||||||
Laji 17, P11,12,13-16 50m RU, Loppukilpailut 13 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Olli Rautaporras | 2000 | 599 | 29.95 | ||||||
Uinti Tampere | 30.12 | |||||||||
2 | Walentin Koskinen | 2000 | 531 | 31.18 | ||||||
Uinti Tampere | 31.22 | |||||||||
3 | Eetu Nyrhinen | 2000 | 488 | 32.07 | ||||||
Uinti Tampere | 34.07 | |||||||||
4 | Jaakko Reinonen | 2001 | 486 | 32.11 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 33.94 | |||||||||
5 | Teemu Viitanen | 2000 | 475 | 32.35 | ||||||
TaTu Tampere | 33.31 | |||||||||
6 | Sampo Kärkkäinen | 2000 | 447 | 33.01 | ||||||
Nokian Pyry | 33.20 | |||||||||
7 | Jami Ihalainen | 2003 | 430 | 33.43 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 35.24 | |||||||||
8 | Riku Leino | 2001 | 419 | 33.74 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 33.75 | |||||||||
9 | Petr Pankratov | 2002 | 393 | 34.45 | ||||||
TaTu Tampere | 34.71 | |||||||||
10 | Mikael Lähde | 2000 | 385 | 34.68 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 35.47 | |||||||||
11 | Aapo Puikkonen | 2001 | 362 | 35.40 | ||||||
TaTu Tampere | 36.62 | |||||||||
12 | Juuso Toivonen | 2001 | 309 | 37.32 | ||||||
Uinti Tampere | 39.75 | |||||||||
13 | Lenni Kukkonen | 2001 | 286 | 38.28 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 37.94 | |||||||||
14 | Joona Syrjäkoski | 2000 | 280 | 38.58 | ||||||
TaTu Tampere | 37.62 | |||||||||
15 | Otto Ahvonen | 2003 | 224 | 41.55 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 42.83 | |||||||||
16 | Olli Peura | 2001 | 206 | 42.71 | ||||||
Uinti Tampere | 41.86 | |||||||||
17 | Eemil Sipola | 2003 | 193 | 43.63 | ||||||
Uinti Tampere | 43.53 | |||||||||
18 | Joona Varpukari | 2003 | 184 | 44.33 | ||||||
Uinti Tampere | 47.41 | |||||||||
19 | Georg Kaybiyaynen | 2002 | 164 | 46.06 | ||||||
Heinolan Isku | 48.73 | |||||||||
20 | Ville Syrjäkoski | 2002 | 156 | 46.88 | ||||||
TaTu Tampere | 47.21 | |||||||||
21 | Joonas Nieminen | 2003 | 122 | 50.86 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 48.64 | |||||||||
- | Antti Toivonen | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 59.08 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Sakari Gummerus | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 48.06 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Santeri Gummerus | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 17:24 |