2019-08-25   12:19:13
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM aluekilpailu, Häme/Kaakkois-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut HKS    Tulostuspäivämäärä  06 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:52   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 32, T11,12,13,14,15 400m VU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Hinkka  2005    451  1:11.22  2:29.33  3:47.96    5:06.23   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  5:10.62                 
                     
Moona Korpikoski  2005    398  1:16.11  2:38.59  4:00.14    5:19.32   
  Nokian Pyry  5:22.67                 
                     
Eevi-Maria Bogdanova  2005    336  1:18.58  2:45.26  4:12.13    5:37.69   
  Lahden Uimaseura  6:16.34                 
                     
Milla Kähkönen  2005    326  1:20.58  2:47.51  4:14.19    5:41.17   
  Lahden Uimaseura  5:48.51                 
                     
Nelli Lehmijoki  2005    302  1:19.81  2:50.34  4:20.66    5:49.96   
  Nokian Pyry  6:02.24                 
                     
Juulia Sakomaa  2005    270  1:27.61  3:03.20  4:34.81    6:03.03   
  Lahden Uimaseura  6:18.01                 
                     
Aino Lepola  2005    265  1:26.76  3:00.90  4:33.67    6:05.31   
  TaTu Tampere  6:56.51                 
                     
Saana Hyvönen  2005    257  1:30.73  3:06.44  4:41.37    6:09.41   
  Lahden Uimaseura  6:20.38                 
                     
Sivi Juvakka  2005    253  1:25.80  3:00.88  4:36.76    6:11.11   
  Nokian Pyry  6:39.62                 
                     
10  Jenna Nousiainen  2005    245  1:27.48  3:03.89  4:40.39    6:15.24   
  Nokian Pyry  6:29.24                 
                     
11  Emmi Lapikisto  2005    239  1:29.30  3:07.28  4:45.26    6:18.45   
  Uinti Tampere  7:24.41                 
                     
12  Kaisa Heikkilä  2005    209  1:37.64  3:18.90  4:58.30    6:35.44   
  Lahden Uimaseura  6:39.71                 
                     
13  Enni Halttunen  2005    205  1:35.83  3:20.08  5:04.75    6:38.35   
  Uinti Tampere  7:24.85                 
                     
Rebekka Aaltola  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  5:48.03                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 32, T11,12,13,14,15 400m VU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sohvi Kallinen  2004    551  1:08.63  2:22.42  3:35.79    4:46.52   
  Lahden Uimaseura  4:52.85                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004    526  1:07.01  2:20.99  3:36.45    4:50.94   
  Kouvolan Uimarit  4:52.28                 
                     
Siiri Arjanmaa  2004    510  1:07.80  2:23.03  3:39.14    4:53.97   
  Uinti Tampere  4:54.43                 
                     
Kanerva Kinnunen  2004    478  1:10.09  2:26.87  3:44.70    5:00.40   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  5:13.39                 
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004    457  1:10.86  2:29.32  3:47.51    5:04.97   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  5:07.59                 
                     
Nea Mustonen  2004    455  1:11.49  2:29.53  3:48.72    5:05.35   
  Lahden Uimaseura  5:14.88                 
                     
Milja Mäkinen  2004    420  1:12.35  2:33.44  3:55.06    5:13.68   
  Kouvolan Uimarit  5:18.06                 
                     
Lotta Hermonen  2004    405  1:12.31  2:32.97  3:55.41    5:17.38   
  Kouvolan Uimarit  5:11.59                 
                     
Adeliina Kaarlenkaski  2004    402  1:11.72  2:32.60  3:55.54    5:18.19   
  Uinti Tampere  5:13.57                 
                     
10  Venla Lindström  2004    391  1:14.94  2:37.31  3:59.31    5:21.14   
  Lahden Uimaseura  5:27.56                 
                     
11  Jessica Mäkinen  2004    386  1:14.03  2:36.80  4:01.04    5:22.53   
  Uinti Tampere  5:35.18                 
                     
12  Emmi Manninen  2004    383  1:12.67  2:34.51  3:59.21    5:23.47   
  TaTu Tampere  5:18.16                 
                     
13  Aada Hakala  2004    380  1:16.18  2:39.27  4:02.89    5:24.11   
  Uinti Tampere  5:32.43                 
                     
14  Siiri Ala-Karvia  2004    374  1:18.55  2:41.90  4:03.95    5:25.92   
  Uinti Tampere  5:45.35                 
                     
15  Noora Kylmämetsä  2004    367  1:14.31  2:37.96  4:02.86    5:27.92   
  Uinti Tampere  5:32.79                 
                     
16  Siiri Mätäsjärvi  2004    365  1:17.89  2:41.83  4:05.07    5:28.44   
  Uinti Tampere  5:50.69                 
                     
17  Frida Ekman  2004    351  1:16.94  2:42.31  4:09.43    5:32.82   
  Uinti Tampere  6:16.50                 
                     
18  Jessika Liimatta  2004    350  1:17.02  2:42.95  4:09.40    5:33.33   
  TaTu Tampere  6:15.74                 
                     
19  Noora Pätiälä  2004    333  1:20.41  2:47.18  4:13.45    5:38.91   
  Uinti Tampere  5:52.07                 
                     
20  Ella Suominen  2004    318  1:19.25  2:47.64  4:17.23    5:44.01   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  5:52.41                 
                     
21  Lilja Pulkkinen  2004    306  1:22.38  2:51.56  4:22.73    5:48.53   
  Kouvolan Uimarit  6:10.76                 
                     
22  Inka Raitio  2004    297  1:23.00  2:53.81  4:25.16    5:52.07   
  Kouvolan Uimarit  6:05.97                 
                     
23  Viivi Heittokangas  2004    269  1:27.56  2:58.66  4:31.13    6:03.75   
  Uinti Tampere  6:36.96                 
                     
24  Ida Töyrylä  2004    257  1:27.89  3:02.26  4:37.30    6:09.25   
  Uinti Tampere  7:16.00                 
                     
25  Noora Koukkari  2004    257  1:23.98  2:58.05  4:34.18    6:09.45   
  Kouvolan Uimarit  6:27.54                 
                     
26  Ronja Mustalahti  2004    224  1:29.16  3:08.46  4:49.73    6:26.57   
  Nokian Pyry                   
                     
27  Aino Suominen  2004    214  1:31.28  3:12.90  4:53.56    6:32.72   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
28  Saara Kiuru  2004    207  1:32.19  3:14.97  4:59.49    6:36.73   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  6:46.60                 
                     
Santra Nieminen  2004              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  5:29.09                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Siiri Levonoja  2004              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  6:14.72                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 32, T11,12,13,14,15 400m VU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sandra Kalenius  2003    474  1:10.53  2:28.05  3:45.39    5:01.26   
  Kouvolan Uimarit  5:05.31                 
                     
Julia Sairanen  2003    468  1:11.46  2:30.19  3:47.32    5:02.57   
  Lahden Uimaseura  5:09.26                 
                     
Kiia Kinnunen  2003    462  1:10.10  2:27.94  3:46.79    5:03.72   
  Uinti Tampere  5:08.62                 
                     
Ronja Myllykallio  2003    418  1:14.35  2:35.15  3:55.39    5:14.00   
  Nokian Pyry  5:31.63                 
                     
Anni Ruokanen  2003    386  1:14.71  2:37.89  4:00.70    5:22.54   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  5:38.24                 
                     
Ilona Halima  2003    324  1:19.17  2:46.94  4:14.78    5:41.90   
  Uinti Tampere  5:46.10                 
                     
Anni Koivula  2003    322  1:18.78  2:47.97  4:17.65    5:42.40   
  Nokian Pyry                   
                     
Mariia Sherstiuk  2003    305  1:19.06  2:50.21  4:21.05    5:48.79   
  TaTu Tampere                   
                     
Saga Peltolehto  2003    298  1:23.73  2:53.94  4:23.13    5:51.54   
  Nokian Pyry                   
                     
10  Taru Nekkula  2003    294  1:22.19  2:53.40  4:24.92    5:52.96   
  Voikkaan Viesti  6:08.75                 
                     
11  Nanna Tynkkynen  2003    236  1:29.51  3:07.10  4:46.88    6:19.96   
  TaTu Tampere  7:02.42                 
                     
 
Laji 32, T11,12,13,14,15 400m VU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jemilia Haapakoski  2002    577  1:06.42  2:18.09  3:30.22    4:42.16   
  Lahden Uimaseura  5:01.36                 
                     
Olga Koskinen  2002    542  1:10.04  2:24.41  3:38.05    4:48.12   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  5:11.28                 
                     
Emma von Dickoff  2002    498  1:09.05  2:23.79  3:40.58    4:56.26   
  Uinti Tampere  4:55.57                 
                     
Jemina Knuutila  2002    349  1:15.13  2:41.06  4:08.43    5:33.56   
  Uinti Tampere                   
                     
Maiju Harju  2002    334  1:19.22  2:46.65  4:13.25    5:38.55   
  Uinti Tampere  5:44.89                 
                     
Tiia Strandberg  2002    330  1:19.75  2:47.41  4:17.68    5:39.61   
  TaTu Tampere                   
                     
Viivi Nieminen  2002    305  1:20.52  2:50.91  4:21.79    5:48.90   
  Uinti Tampere                   
                     
 
Laji 32, T11,12,13,14,15 400m VU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Raakel Bärlund  2001    622  1:05.29  2:15.92  3:26.19    4:35.15   
  Lahden Uimaseura  4:38.96                 
                     
Jenna Sjöblom  2001    618  1:05.11  2:14.96  3:25.68    4:35.70   
  Kouvolan Uimarit  4:37.01                 
                     
Vilma Uuttu  2001    539  1:07.53  2:21.00  3:35.54    4:48.64   
  Lahden Uimaseura  4:59.27                 
                     
Nora Kosonen  2001    502  1:08.51  2:23.53  3:39.54    4:55.42   
  TaTu Tampere  4:48.51                 
                     
Pinja Penttilä  2001    490  1:09.53  2:25.71  3:42.28    4:57.83   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  4:59.57                 
                     
Miia Puranen  2001    334  1:19.09  2:46.10  4:12.98    5:38.29   
  Voikkaan Viesti  5:39.04                 
                     
Melissa Talvio  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura  5:23.70                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Mila Manner  2001              DSQ   
  Uinti Tampere  4:32.97                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  06 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  12:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner