2019-08-19   00:22:50
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM aluekilpailu, Häme/Kaakkois-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut HKS    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  10:58   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Hinkka  2005    383  34.12        1:15.80   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Eevi-Maria Bogdanova  2005    247  40.49        1:27.66   
  Lahden Uimaseura  1:50.65                 
                     
Rebekka Aaltola  2005    246  39.57        1:27.74   
  Uinti Tampere  1:27.02                 
                     
Nelli Lehmijoki  2005    238  37.85        1:28.73   
  Nokian Pyry  1:30.51                 
                     
Hilla Penttilä  2005    185  43.59        1:36.45   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Enni Halttunen  2005    167  43.93        1:39.85   
  Uinti Tampere  1:38.49                 
                     
Milla Kähkönen  2005    161  46.29        1:41.07   
  Lahden Uimaseura  1:39.84                 
                     
Aino Lepola  2005    161  42.62        1:41.15   
  TaTu Tampere  1:39.43                 
                     
Henni Halme  2005    133  46.27        1:47.60   
  Uinti Tampere  1:52.30                 
                     
10  Saana Hyvönen  2005    125  47.95        1:49.97   
  Lahden Uimaseura  2:14.19                 
                     
Heidi Helenius  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  1:35.14                 
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
                     
Jenna Nousiainen  2005              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Juulia Sakomaa  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:45.98                 
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Arjanmaa  2004    482  32.33        1:10.18   
  Uinti Tampere  1:12.05                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004    458  32.72        1:11.41   
  Kouvolan Uimarit  1:11.07                 
                     
Sohvi Kallinen  2004    364  35.72        1:17.05   
  Lahden Uimaseura  1:26.89                 
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004    346  35.14        1:18.38   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:25.43                 
                     
Kanerva Kinnunen  2004    341  35.11        1:18.79   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:21.03                 
                     
Adeliina Kaarlenkaski  2004    336  35.17        1:19.18   
  Uinti Tampere  1:23.09                 
                     
Nea Mustonen  2004    322  36.69        1:20.29   
  Lahden Uimaseura  1:21.19                 
                     
Noora Kylmämetsä  2004    316  36.84        1:20.80   
  Uinti Tampere  1:25.52                 
                     
Siiri Reinonen  2004    290  37.53        1:23.09   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:27.89                 
                     
10  Siiri Mätäsjärvi  2004    284  37.37        1:23.71   
  Uinti Tampere  1:25.19                 
                     
11  Lotta Hermonen  2004    272  38.15        1:24.94   
  Kouvolan Uimarit  1:32.29                 
                     
12  Milja Mäkinen  2004    265  38.33        1:25.68   
  Kouvolan Uimarit  1:24.76                 
                     
13  Kiona Inkilä  2004    262  39.93        1:25.97   
  Uinti Tampere  1:31.27                 
                     
14  Alina Talja  2004    261  38.53        1:26.05   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:32.44                 
                     
15  Jessica Mäkinen  2004    260  37.58        1:26.16   
  Uinti Tampere  1:26.06                 
                     
16  Erica Tomperi  2004    257  39.22        1:26.53   
  Nokian Pyry  1:31.46                 
                     
17  Silja Rossi  2004    255  39.04        1:26.71   
  Uinti Tampere  1:31.06                 
                     
18  Venla Lindström  2004    248  39.97        1:27.57   
  Lahden Uimaseura  1:27.40                 
                     
19  Ella Suominen  2004    234  39.45        1:29.21   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:32.97                 
                     
20  Ida Töyrylä  2004    223  39.34        1:30.71   
  Uinti Tampere  1:31.13                 
                     
21  Jessika Liimatta  2004    207  38.25        1:32.92   
  TaTu Tampere  1:33.36                 
                     
22  Noora Koukkari  2004    184  43.06        1:36.65   
  Kouvolan Uimarit  1:38.24                 
                     
23  Lilja Pulkkinen  2004    170  43.65        1:39.31   
  Kouvolan Uimarit  1:46.49                 
                     
24  Siiri Levonoja  2004    159  44.78        1:41.43   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:52.81                 
                     
Frida Ekman  2004              DSQ   
  Uinti Tampere  1:28.19                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Noora Pätiälä  2004              DSQ   
  Uinti Tampere  1:33.63                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Wilma Lassila  2004              DSQ   
  TaTu Tampere  1:40.66                 
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Minttu Paalanen  2003    478  33.51        1:10.36   
  Lahden Uimaseura  1:09.68                 
                     
Julia Sairanen  2003    414  33.97        1:13.81   
  Lahden Uimaseura  1:17.92                 
                     
Eveliina Koivula  2003    414  33.78        1:13.84   
  Uinti Tampere  1:13.80                 
                     
Sini Korin  2003    413  34.48        1:13.90   
  Nokian Pyry  1:17.47                 
                     
Ronja Myllykallio  2003    393  35.89        1:15.12   
  Nokian Pyry  1:18.84                 
                     
Sandra Kalenius  2003    353  35.49        1:17.87   
  Kouvolan Uimarit  1:18.57                 
                     
Kiia Kinnunen  2003    324  36.25        1:20.08   
  Uinti Tampere  1:18.57                 
                     
Mariia Sherstiuk  2003    315  36.04        1:20.84   
  TaTu Tampere  1:20.16                 
                     
Tessa Kirjonen  2003    278  38.57        1:24.25   
  Uinti Tampere  1:23.46                 
                     
10  Liisa Siikala  2003    272  38.22        1:24.89   
  Uinti Tampere  1:24.23                 
                     
11  Minea Wiren  2003    233  40.13        1:29.37   
  Nokian Pyry  1:44.66                 
                     
12  Sanni Salmi  2003    230  39.53        1:29.77   
  Nokian Pyry                   
                     
13  Ilona Halima  2003    196  41.34        1:34.74   
  Uinti Tampere  1:38.10                 
                     
14  Nanna Tynkkynen  2003    179  43.39        1:37.60   
  TaTu Tampere  1:56.93                 
                     
Anni Koivula  2003              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ina Pollari  2002    537  31.45        1:07.72   
  Uinti Tampere  1:04.80                 
                     
Jenni Moisio  2002    525  31.92        1:08.23   
  Uinti Tampere  1:08.80                 
                     
Sofia Nieminen  2002    520  31.61        1:08.42   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:08.57                 
                     
Olga Koskinen  2002    472  33.54        1:10.67   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:13.54                 
                     
Enni Lahtinen  2002    446  33.32        1:12.04   
  Uinti Tampere  1:11.21                 
                     
Emma Kajanto  2002    441  32.48        1:12.29   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:10.90                 
                     
Iida Koskiluoto  2002    404  32.64        1:14.42   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:16.90                 
                     
Venla Pesu  2002    374  33.49        1:16.37   
  TaTu Tampere  1:18.48                 
                     
Julia Salminen  2002    343  35.72        1:18.63   
  Lahden Uimaseura  1:21.68                 
                     
10  Elina Palojärvi  2002    333  35.23        1:19.42   
  Uinti Tampere  1:19.09                 
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Raakel Bärlund  2001    617  30.46        1:04.65   
  Lahden Uimaseura  1:03.98                 
                     
Nea Reunanen  2001    493  31.67        1:09.67   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:07.13                 
                     
Suvi Kurth  2001    476  32.44        1:10.50   
  Uinti Tampere  1:10.75                 
                     
Pinja Penttilä  2001    454  33.76        1:11.61   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:10.77                 
                     
Sanni Kilponen  2001    393  33.97        1:15.12   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:13.51                 
                     
Kastehelmi Sinisalo  2001    370  35.03        1:16.64   
  Uinti Tampere  1:16.29                 
                     
Anni Matikainen  2001    357  34.89        1:17.60   
  Nokian Pyry  1:19.03                 
                     
Jenni Hakala  2001    316  36.02        1:20.77   
  Uinti Tampere  1:25.89                 
                     
Emilia Majuri  2001              DSQ   
  Uinti Tampere  1:31.56                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Mila Manner  2001              DSQ   
  Uinti Tampere  1:06.13                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  10:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner