2019-10-15   02:07:49
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM aluekilpailu, Häme/Kaakkois-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut HKS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  18:35   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Hinkka  2005    395  40.27        1:25.43   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:29.93                 
                     
Moona Korpikoski  2005    334  42.64        1:30.31   
  Nokian Pyry  1:32.91                 
                     
Nelli Lehmijoki  2005    298  43.49        1:33.78   
  Nokian Pyry  1:37.19                 
                     
Rebekka Aaltola  2005    258  45.57        1:38.42   
  Uinti Tampere  1:41.40                 
                     
Sivi Juvakka  2005    253  46.56        1:39.06   
  Nokian Pyry  1:39.73                 
                     
Hilla Penttilä  2005    253  45.68        1:39.12   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:44.62                 
                     
Aino Lepola  2005    251  46.37        1:39.39   
  TaTu Tampere  1:39.02                 
                     
Hilda Mäkelä  2005    249  46.96        1:39.58   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:40.37                 
                     
Saana Hyvönen  2005    248  46.95        1:39.73   
  Lahden Uimaseura  1:47.32                 
                     
10  Eevi-Maria Bogdanova  2005    239  47.68        1:40.98   
  Lahden Uimaseura  1:42.58                 
                     
11  Jenna Nousiainen  2005    235  47.53        1:41.57   
  Nokian Pyry  1:44.58                 
                     
12  Tara Salli  2005    223  46.73        1:43.38   
  Uinti Tampere  1:47.49                 
                     
13  Emmi Lapikisto  2005    220  48.13        1:43.78   
  Uinti Tampere  1:42.57                 
                     
14  Juulia Sakomaa  2005    199  50.31        1:47.35   
  Lahden Uimaseura  2:00.39                 
                     
15  Eeva Toroi  2005    198  50.23        1:47.53   
  Uinti Tampere  1:49.05                 
                     
16  Laura Punkkinen  2005    196  51.76        1:47.83   
  Voikkaan Viesti  1:48.98                 
                     
17  Aada Lehtoniemi  2005    192  51.23        1:48.55   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:50.68                 
                     
18  Enni Halttunen  2005    192  51.56        1:48.56   
  Uinti Tampere  1:48.50                 
                     
19  Milla Juhola  2005    190  50.91        1:48.95   
  Nokian Pyry  1:48.41                 
                     
20  Milla Kähkönen  2005    187  51.56        1:49.45   
  Lahden Uimaseura  1:53.93                 
                     
21  Kaisu Leinonen  2005    164  53.82        1:54.43   
  Uinti Tampere  1:53.87                 
                     
22  Soila Nevalainen  2005    158  54.36        1:55.84   
  Uinti Tampere                   
                     
23  Ronja Makkonen  2005    157  53.59        1:56.01   
  Uinti Tampere  1:57.68                 
                     
24  Ronja Haraholma  2005    122  58.86        2:06.27   
  Nokian Pyry                   
                     
Emilia Peuhkurinen  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  2:09.11                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
Kaisa Heikkilä  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:51.14                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
Olivia Romo  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  2:16.67                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sohvi Kallinen  2004    528  36.42        1:17.53   
  Lahden Uimaseura  1:24.52                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004    507  37.39        1:18.62   
  Kouvolan Uimarit  1:22.41                 
                     
Kanerva Kinnunen  2004    501  36.38        1:18.94   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:18.38                 
                     
Siiri Ala-Karvia  2004    453  38.11        1:21.63   
  Uinti Tampere  1:22.61                 
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004    445  38.56        1:22.08   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:22.69                 
                     
Adeliina Kaarlenkaski  2004    425  38.26        1:23.36   
  Uinti Tampere  1:27.12                 
                     
Emmi Manninen  2004    418  39.89        1:23.80   
  TaTu Tampere  1:27.26                 
                     
Siiri Reinonen  2004    409  39.52        1:24.45   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:30.47                 
                     
Santra Nieminen  2004    408  40.09        1:24.53   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:31.87                 
                     
10  Aada Hakala  2004    401  39.18        1:25.01   
  Uinti Tampere  1:25.42                 
                     
11  Nea Mustonen  2004    398  40.39        1:25.22   
  Lahden Uimaseura  1:29.56                 
                     
12  Alina Talja  2004    392  39.54        1:25.62   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:27.39                 
                     
13  Frida Ekman  2004    385  40.24        1:26.18   
  Uinti Tampere  1:33.07                 
                     
14  Jessika Liimatta  2004    384  39.59        1:26.25   
  TaTu Tampere  1:28.15                 
                     
15  Salla Rantala  2004    382  40.82        1:26.39   
  Nokian Pyry  1:26.12                 
                     
16  Lotta Hermonen  2004    358  41.48        1:28.27   
  Kouvolan Uimarit  1:33.32                 
                     
17  Jessica Mäkinen  2004    356  40.69        1:28.44   
  Uinti Tampere  1:28.95                 
                     
18  Siiri Arjanmaa  2004    337  42.10        1:30.05   
  Uinti Tampere  1:41.97                 
                     
19  Erica Tomperi  2004    336  42.63        1:30.10   
  Nokian Pyry  1:33.64                 
                     
20  Milja Mäkinen  2004    312  42.91        1:32.40   
  Kouvolan Uimarit  1:32.44                 
                     
21  Noora Kylmämetsä  2004    312  43.84        1:32.44   
  Uinti Tampere  1:35.12                 
                     
22  Siiri Mätäsjärvi  2004    307  44.11        1:32.94   
  Uinti Tampere  1:35.86                 
                     
23  Silja Rossi  2004    302  44.74        1:33.44   
  Uinti Tampere  1:35.43                 
                     
24  Milla Hännikäinen  2004    295  43.95        1:34.12   
  Lahden Uimaseura  1:40.26                 
                     
25  Noora Pätiälä  2004    295  44.86        1:34.13   
  Uinti Tampere  1:42.32                 
                     
26  Venla Lindström  2004    294  43.69        1:34.29   
  Lahden Uimaseura  1:38.79                 
                     
27  Sofia Ellonen  2004    292  44.46        1:34.44   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:39.41                 
                     
28  Aino Soramies  2004    284  45.13        1:35.29   
  Voikkaan Viesti  1:36.96                 
                     
29  Siiri Levonoja  2004    269  46.28        1:37.09   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:48.13                 
                     
30  Ella Suominen  2004    267  46.53        1:37.29   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:37.23                 
                     
31  Kiona Inkilä  2004    263  46.45        1:37.75   
  Uinti Tampere  1:38.01                 
                     
32  Susanna Uitto  2004    260  47.54        1:38.23   
  Uinti Tampere  1:40.72                 
                     
33  Essi Turkki  2004    245  47.60        1:40.14   
  Uinti Tampere  1:44.15                 
                     
34  Noora Koukkari  2004    237  47.67        1:41.30   
  Kouvolan Uimarit  1:44.41                 
                     
35  Inka Raitio  2004    235  47.04        1:41.54   
  Kouvolan Uimarit  1:38.25                 
                     
36  Ranja Ruotoistenmäki  2004    234  46.74        1:41.68   
  Uinti Tampere  1:37.15                 
                     
37  Oona Holmberg  2004    232  48.74        1:41.99   
  Uinti Tampere  1:40.84                 
                     
38  Amanda Malminen  2004    231  47.81        1:42.10   
  Nokian Pyry  1:41.37                 
                     
39  Wilma Lassila  2004    223  48.89        1:43.38   
  TaTu Tampere  1:40.00                 
                     
40  Hilma Husari  2004    211  47.75        1:45.20   
  Nokian Pyry  1:46.32                 
                     
41  Melissa Virtanen  2004    205  50.62        1:46.28   
  Uinti Tampere  1:50.79                 
                     
42  Lilja Pulkkinen  2004    199  49.61        1:47.32   
  Kouvolan Uimarit  1:46.07                 
                     
43  Iida Jännes  2004    181  50.41        1:50.65   
  Uinti Tampere  2:01.52                 
                     
44  Elle Axén  2004    158  54.73        1:55.85   
  Uinti Tampere  1:57.37                 
                     
Aino Suominen  2004              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:43.87                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
Enna Eho  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Linda Koivisto  2004              DSQ   
  Nokian Pyry  1:57.37                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
Saara Kiuru  2004              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:43.49                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Julia Sairanen  2003    534  37.20        1:17.26   
  Lahden Uimaseura  1:21.95                 
                     
Liisa Lassila  2003    451  37.97        1:21.76   
  Kouvolan Uimarit  1:26.34                 
                     
Kiia Kinnunen  2003    448  38.19        1:21.93   
  Uinti Tampere  1:23.94                 
                     
Eveliina Koivula  2003    433  38.24        1:22.84   
  Uinti Tampere  1:26.65                 
                     
Emilia Hokkanen  2003    427  39.20        1:23.26   
  Lahden Uimaseura  1:26.70                 
                     
Sofia Martinkauppi  2003    397  39.58        1:25.30   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:29.14                 
                     
Minea Wiren  2003    364  40.58        1:27.80   
  Nokian Pyry  1:28.81                 
                     
Anni Ruokanen  2003    344  42.23        1:29.44   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:31.60                 
                     
Annika Heikkilä  2003    334  42.48        1:30.35   
  Lahden Uimaseura  1:30.27                 
                     
10  Sanni Salmi  2003    333  42.41        1:30.40   
  Nokian Pyry  1:32.01                 
                     
11  Matilda Lonka  2003    330  42.46        1:30.66   
  Kouvolan Uimarit  1:35.20                 
                     
12  Milla Salminen  2003    330  41.94        1:30.68   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:30.29                 
                     
13  Olivia Salomaa  2003    326  43.07        1:31.03   
  Uinti Tampere  1:33.14                 
                     
14  Janna Salminen  2003    294  45.31        1:34.26   
  Lahden Uimaseura  1:34.85                 
                     
15  Ella Happonen  2003    264  46.14        1:37.66   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:41.14                 
                     
16  Darina Gotcheva  2003    263  45.80        1:37.82   
  Uinti Tampere  1:40.32                 
                     
17  Noora Laitala  2003    253  46.21        1:39.10   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
18  Ronja Mäkelä  2003    244  46.91        1:40.32   
  Uinti Tampere  1:47.22                 
                     
19  Laura Valonen  2003    227  47.53        1:42.75   
  Uinti Tampere  1:49.84                 
                     
Mariia Sherstiuk  2003              DSQ   
  TaTu Tampere  1:30.50                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Sini Korin  2003              DSQ   
  Nokian Pyry  1:39.35                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ina Pollari  2002    568  35.16        1:15.67   
  Uinti Tampere  1:17.27                 
                     
Emma von Dickoff  2002    564  35.58        1:15.85   
  Uinti Tampere  1:18.25                 
                     
Enni Lahtinen  2002    554  35.61        1:16.31   
  Uinti Tampere  1:16.28                 
                     
Sofia Nieminen  2002    502  36.74        1:18.84   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:19.76                 
                     
Ada Aartela  2002    499  36.12        1:19.02   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:19.97                 
                     
Iida Koskiluoto  2002    428  38.62        1:23.14   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:25.71                 
                     
Hanni Riikonen  2002    413  39.55        1:24.17   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:22.74                 
                     
Tiia Strandberg  2002    374  40.47        1:26.97   
  TaTu Tampere  1:25.93                 
                     
Vilma Tuokko  2002    369  39.89        1:27.39   
  Lahden Uimaseura  1:28.89                 
                     
10  Venla Pesu  2002    362  40.94        1:27.90   
  TaTu Tampere  1:32.77                 
                     
11  Viivi Hakamäki  2002    345  41.25        1:29.38   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:42.00                 
                     
12  Siiri Toiva  2002    328  42.44        1:30.91   
  Nokian Pyry  1:32.07                 
                     
13  Julia Salminen  2002    315  43.14        1:32.08   
  Lahden Uimaseura  1:34.14                 
                     
14  Nelli Vartiainen  2002    244  46.92        1:40.28   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:32.05                 
                     
15  Iida Peuraniemi  2002    225  48.14        1:43.02   
  TaTu Tampere  1:44.57                 
                     
16  Aurora Laine  2002    175  52.51        1:52.04   
  Uinti Tampere  1:51.52                 
                     
Sanna Peltonen  2002              DSQ   
  Uinti Tampere  1:36.45                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Netta Nyberg  2001    508  37.16        1:18.53   
  Uinti Tampere  1:18.98                 
                     
Pinja Penttilä  2001    507  37.28        1:18.62   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:19.34                 
                     
Kaisa Siukonen  2001    434  38.80        1:22.80   
  Uinti Tampere  1:25.11                 
                     
Anni Matikainen  2001    380  40.73        1:26.50   
  Nokian Pyry  1:28.50                 
                     
Viivi Jokiniemi  2001    375  40.76        1:26.89   
  Uinti Tampere  1:26.26                 
                     
Kamilla Karppinen  2001    336  42.48        1:30.15   
  Uinti Tampere  1:29.58                 
                     
Melissa Talvio  2001    326  42.40        1:31.03   
  Lahden Uimaseura  1:32.42                 
                     
Noomi Auervuolle  2001    194  50.91        1:48.15   
  Uinti Tampere  1:50.01                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  18:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner