2019-10-18   16:49:49
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset SM/NSM (25 m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

torstaiaamu

Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) Nuori - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) Nuori - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruusuinnit (25m)    Tulostuspäivämäärä  17 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  12:04   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  17 marraskuu 2016         
 
 
Laji 3, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut, Nuori 
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 55.61 2009-11-15 
EE: Robin VAN AGGELE (1984) 56.29 2009-12-11 
SE: Eetu Karvonen (1986) 58.37 2014-09-01 
Nuorten SE: Matti Mattsson (1993) 1:01.33 2011-02-04 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m  50m  75m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Valtteri Kiiskinen  1998    703  13.44  29.36  45.74    1:02.54   
  Helsingfors Simsällskap  1:03.01                 
                     
Mikael Karuveha  1999    701  13.15  29.22  45.68    1:02.59   
  TaTu Tampere  1:02.28                 
                     
Werneri Koskinen  1998    689  13.27  29.34  45.69    1:02.94   
  Uinti Tampere  1:02.25                 
                     
Eerikki Laitala  2001    632  13.65  30.06  47.16    1:04.80   
  Cetus Espoo  1:04.36                 
                     
Rasmus Kujala  1999    615  13.46  30.15  47.39    1:05.36   
  Helsingfors Simsällskap  1:07.40                 
                     
Wilhelm Suominen  1999    610  13.47  30.27  47.71    1:05.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.86                 
                     
Atte Kulmala  1998    600  13.09  29.49  47.08    1:05.91  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Uinti Tampere  1:03.90                 
                     
Juha Hyvärinen  1998    600  13.42  30.21  47.47    1:05.92   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:07.12                 
                     
Olli Rautaporras  2000    588  13.72  30.31  47.81    1:06.37   
  Uinti Tampere  1:04.37                 
                     
10  Ronny Brännkärr  2002    575  14.04  31.20  48.68    1:06.86   
  Kemin Työväen Uimarit  1:07.36                 
                     
11  Tuomas Jokinen  2001    574  14.17  31.42  49.13    1:06.88   
  Cetus Espoo  1:06.79                 
                     
12  Joona Korhonen  2000    571  14.60  31.62  49.10    1:07.01   
  TaTu Tampere  1:08.32                 
                     
13  Walentin Koskinen  2000    560  14.16  31.08  48.86    1:07.46   
  Uinti Tampere  1:07.48                 
                     
14  Alari Pakarinen  1998    557  13.53  30.28  48.46    1:07.55   
  Helsingfors Simsällskap  1:06.96                 
                     
15  Jonni Aho  1999    556  14.00  30.92  48.79    1:07.59   
  Cetus Espoo  1:07.69                 
                     
16  Oskari Herpola  2001    552  13.95  30.81  49.01    1:07.76   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.87                 
                     
17  Elias Herlevi  2000    546  15.07  32.32  49.99    1:08.02   
  Helsingfors Simsällskap  1:08.46                 
                     
18  Lauri Elomaa  2000    543  14.56  32.10  49.97    1:08.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.14                 
                     
19  Eetu Nyman  1999    542  14.24  31.73  49.58    1:08.17   
  Vesihelmen Uimaseura  1:08.17                 
                     
20  Atte Lindholm  2001    528  14.74  32.06  50.20    1:08.77   
  Swimming Jyväskylä  1:09.21                 
                     
21  Antti Leiponen  1998    526  14.15  31.46  49.44    1:08.87   
  Järvenpään Uintiklubi  1:05.95                 
                     
21  Tino Laine  1998    526  14.12  31.60  49.56    1:08.87   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:09.77                 
                     
23  Topi Suomalainen  1998    520  14.69  32.27  50.69    1:09.14   
  Cetus Espoo  1:11.59                 
                     
24  Tristan Forslund  1998    519  13.79  31.06  49.40    1:09.18   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:11.29                 
                     
25  Hermanni Taimisto  2000    516  14.54  32.38  50.35    1:09.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:10.88                 
                     
26  Sasa Seppälä  1998    515  14.84  32.15  50.42    1:09.37   
  Haminan Uimaseura  1:09.95                 
                     
27  Eelis Hukka  1999    502  14.63  31.94  50.49    1:09.94   
  Swimming Club Rovaniemi  1:10.62                 
                     
28  Rami Rissanen  1999    492  14.13  31.55  50.35    1:10.40   
  Porin Uimaseura  1:10.53                 
                     
29  Joel Vaitilo  1998    490  15.04  33.14  51.45    1:10.53   
  Cetus Espoo  1:11.31                 
                     
30  Ohto Pihlajamäki  2001    487  14.33  32.26  51.04    1:10.65   
  Kuopion Uimaseura  1:09.52                 
                     
31  Lassi Ruohonen  1998    485  14.78  32.64  51.09    1:10.75   
  Helsingfors Simsällskap  1:10.59                 
                     
32  Marcus Forsel  2003    483  15.40  33.27  51.85    1:10.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.50                 
                     
33  Lassi Grönroos  2000    469  14.61  32.40  51.36    1:11.57   
  Salon Uimarit  1:09.92                 
                     
34  Oskari Valkonen  1999    467  14.91  32.84  51.62    1:11.64   
  Swimming Jyväskylä  1:10.60                 
                     
35  Henri Koski  2000    457  14.71  32.99  52.00    1:12.15   
  Gladius Kirkkonummi  1:10.53                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  17 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  12:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner