2019-10-15   02:08:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Umestänket 2009

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Umestänket 2009    Utskriftsdatum  16 maj 2009   
  Tävlingsort  Umeå    Utskriftstid  11:46   
  Arrangör  Umeå Simsällskap         
 
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jakob Westrin  1996  Sundsvalls Simsällskap    33.80  1:11.59  1:51.91    2:30.99   
Samuel Westrin  1996  Sundsvalls Simsällskap    36.02  1:16.12  1:56.21    2:34.91   
Marcus Åsberg  1996  Simklubben Ägir    34.44  1:13.01  1:53.70    2:35.62   
Oskar Tronde  1996  Simklubben Ägir    37.09  1:19.00  2:01.31    2:39.80   
Daniel Edmark  1996  Härnösands Simsällskap    38.16  1:21.67  2:05.51    2:48.05   
Anton Lindgren  1996  Burträsk Simpolare    38.78  1:21.27  2:05.67    2:48.84   
Dominik Jackiewicz  1996  Sundsvalls Simsällskap    38.34  1:24.25  2:11.72    2:55.95   
Jelle Kranenbarg  1996  Härnösands Simsällskap            DSQ   
Jonathan Lundgren  1996  Simklubben Ägir            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Eric Smedlund  1994  Umeå Simsällskap    27.93  58.61  1:30.50    2:01.10   
Oskar Mikaelsson  1995  Skellefte Simsällskap 34    30.62  1:05.01  1:41.10    2:16.85   
Oskar Wing  1995  Umeå Simsällskap    31.48  1:06.51  1:42.82    2:17.79   
Malik Novo  1994  Umeå Simsällskap    31.62  1:07.23  1:44.77    2:20.68   
Adam Gereberg  1994  Örnsköldsviks Allmänna SS    31.29  1:06.80  1:44.32    2:21.14   
Sebastian Stenman  1994  Lycksele Idrottsförening    32.91  1:08.99  1:45.65    2:21.69   
Jonatan Urpiala  1994  IKSU Simning    32.29  1:08.80  1:47.31    2:25.03   
Fredrik Bäcklund  1994  Umeå Simsällskap    32.90  1:10.25  1:51.10    2:31.07   
Erik Johansson  1994  Skellefte Simsällskap 34    35.32  1:14.71  1:55.60    2:34.67   
10  Niklas Block  1995  Simklubben Ägir    35.15  1:15.27  1:57.34    2:38.79   
11  Henrik Pettersson  1995  Timrå Simklubb    35.54  1:17.12  2:00.44    2:42.31   
12  Andreas Lindmark  1995  Burträsk Simpolare    37.13  1:19.31  2:48.12    2:48.12   
13  Ludvig Sjödin  1995  Luleå Simsällskap    36.99  1:19.52  2:04.29    2:49.52   
14  Arman Shamsgovara  1994  Umeå Simsällskap    48.42  1:43.23  2:41.32    3:34.35   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Philip Nordenberg  1992  Skellefte Simsällskap 34    28.63  59.97  1:31.49    2:02.07   
Erik Westerlind  1991  Härnösands Simsällskap    30.66  1:02.95  1:36.43    2:10.01   
Anton Mikaelsson  1993  Skellefte Simsällskap 34    30.54  1:03.26  1:37.31    2:10.14   
Jonatan Ovesson  1991  Umeå Simsällskap    28.29  1:01.10  1:36.20    2:11.37   
Johannes Erixon  1992  Härnösands Simsällskap    30.75  1:05.34  1:41.20    2:17.34   
Peder Westerlind  1993  Härnösands Simsällskap    30.64  1:04.68  1:41.40    2:19.06   
Didrik Forsberg  1993  Sollefteå Allmänna Simsällskap    34.83  1:13.98  1:54.54    2:31.18   
Johan Svensson  1993  Sollefteå Allmänna Simsällskap    35.38  1:16.48  2:00.67    2:44.16   
Christopher Boghos  1993  Solna Sundbyberg SS 04    34.13  1:13.31  2:00.40    2:49.46   
Lars Rydberg  1993  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Umeå Simsällskap 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner