Resultater for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DGI Landsdelsmesterskaber 2017 |
|
Udskriftsdato |
07 januar 2017 |
|
|
Stævne by |
Aabybro |
|
Udskriftstidspunkt |
12:27 |
|
|
Arrangør |
AAIF Svømning & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 januar 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Valentin Thordal |
2005 |
|
210 |
1:23.54 |
2:54.77 |
4:27.66 |
|
5:56.90 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
6:06.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jeppe Moeslund Lausen |
2006 |
|
192 |
1:26.71 |
3:01.09 |
4:36.92 |
|
6:07.88 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
5:55.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Philip Bendtsen |
2005 |
|
145 |
1:33.20 |
3:17.92 |
5:01.60 |
|
6:43.21 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
7:03.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
|
352 |
1:10.51 |
2:29.93 |
3:46.75 |
|
5:00.58 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marcus Albæk |
2004 |
|
208 |
1:25.17 |
2:58.56 |
4:31.58 |
|
5:57.88 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
6:43.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jens Mejdahl Christensen |
2003 |
|
198 |
1:26.47 |
2:59.66 |
4:31.92 |
|
6:04.14 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
6:39.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jonas Abildgaard |
2003 |
|
192 |
1:26.79 |
3:00.75 |
4:36.15 |
|
6:07.47 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
6:04.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Andreas Christensen |
2003 |
|
173 |
1:26.66 |
3:03.91 |
5:32.48 |
|
6:20.66 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
6:51.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tobias Lyngholm Skovlyk |
2004 |
|
120 |
1:37.81 |
3:28.39 |
5:20.25 |
|
7:09.27 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
7:13.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sebastian Jacobsen |
2003 |
|
101 |
1:41.30 |
3:39.49 |
5:37.64 |
|
7:34.47 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
7:15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hjalte Lillevik Frost |
2001 |
|
424 |
1:05.84 |
2:18.38 |
3:31.56 |
|
4:42.46 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
4:45.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
David Johansen |
2001 |
|
340 |
1:09.41 |
2:26.08 |
3:45.93 |
|
5:03.86 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
5:09.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
David Tuan V. Valbjørn |
2002 |
|
312 |
1:13.33 |
2:34.21 |
3:55.07 |
|
5:12.86 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
5:35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rasmus Konnerup |
2001 |
|
256 |
1:16.86 |
2:44.13 |
4:12.82 |
|
5:33.90 |
|
|
Hadsund Svømmeklub |
6:04.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Søren Clement Juhl Hansen |
2001 |
|
241 |
1:20.49 |
2:48.79 |
4:15.93 |
|
5:40.75 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
5:52.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tim Groen |
2001 |
|
230 |
1:19.05 |
2:47.26 |
4:16.92 |
|
5:46.25 |
|
|
Aars Svømmeklub |
5:51.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mathias Jelle Thomsen |
2002 |
|
207 |
1:23.60 |
2:57.56 |
4:30.84 |
|
5:58.65 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
6:20.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Matias Kjær |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Aars Svømmeklub |
5:37.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nicklas M Jensen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
tyvstart |
|
Aabybro Idrætsforening |
5:09.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Abildgaard |
2000 |
|
403 |
1:07.58 |
2:21.15 |
3:35.77 |
|
4:47.26 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
4:46.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening |
Udskriftstidspunkt |
12:27 |
|