Resultater for RSK International
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Direkte Finale
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2016 | Udskriftsdato | 20 november 2016 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 10:37 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2016 |
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 25.68 | 53.98 | |||||
2 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 27.35 | 57.13 | |||||
3 | Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 27.42 | 58.04 | |||||
4 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 28.35 | 58.09 | |||||
5 | Christoffer Nedergaard | 1995 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 29.80 | 1:01.55 | |||||
6 | Jacob Rønn | 2000 | Ringe Svømme Klub | 29.61 | 1:01.71 | |||||
7 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | Frem Odense | 29.54 | 1:02.31 | |||||
8 | Frederik Klüver | 1998 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 30.11 | 1:03.33 | |||||
9 | Magnus Damkier | 1999 | O.S.L.F. | 30.89 | 1:04.88 | |||||
- | Jonas Nibe Klit | 1994 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | Durup IF | DNS | ||||||
- | Nicolai Broner Jensen | 1994 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | DNS | ||||||
- | Anders S. Andreasen | 1998 | Ringe Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicholas Irani Jahromi | 2001 | Odense Svømme Klub | 28.84 | 1:00.11 | |||||
2 | Daniel Bak | 2001 | Ringe Svømme Klub | 29.61 | 1:02.48 | |||||
3 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 30.25 | 1:02.88 | |||||
4 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 30.34 | 1:03.28 | |||||
5 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | O.S.L.F. | 34.24 | 1:10.80 | |||||
6 | Paul Mahler | 2001 | Tvg Drochtersen | 1:14.92 | 1:14.92 | |||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 27.35 | 57.87 | |||||
2 | Gustav Stahl | 2002 | Odense Svømme Klub | 27.58 | 58.43 | |||||
3 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 28.47 | 1:00.01 | |||||
4 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 29.30 | 1:00.71 | |||||
5 | Sander Linde | 2002 | Ringe Svømme Klub | 29.34 | 1:01.76 | |||||
6 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | Odense Svømme Klub | 29.72 | 1:02.17 | |||||
7 | Oliver Hallenborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 30.00 | 1:03.29 | |||||
8 | Stefan Hansen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 31.05 | 1:03.31 | |||||
9 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | O.S.L.F. | 30.54 | 1:04.39 | |||||
10 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 30.71 | 1:04.58 | |||||
11 | Mathias Pedersen | 2002 | Durup IF | 31.54 | 1:05.77 | |||||
12 | Hjalte Flader Skov | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 30.97 | 1:05.90 | |||||
13 | Benjamin Friis | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 32.51 | 1:06.97 | |||||
14 | Sebastian Pors | 2002 | Ringe Svømme Klub | 32.34 | 1:10.28 | |||||
15 | Eike Weimann | 2002 | Tvg Drochtersen | 33.85 | 1:13.33 | |||||
16 | Rasmus Antonsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 38.44 | 1:21.16 | |||||
17 | Marek Staats | 2002 | Tvg Drochtersen | 1:28.14 | 1:28.14 | |||||
- | Jon Tolmer | 2002 | Durup IF | DNF | ||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 29.47 | 1:01.21 | |||||
2 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | 29.85 | 1:03.41 | |||||
3 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 30.43 | 1:03.76 | |||||
4 | Alfred Feldskov | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 30.86 | 1:05.15 | |||||
5 | Oliver Fenger | 2003 | Horsens Svømmeklub | 32.11 | 1:06.37 | |||||
6 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | O.S.L.F. | 32.45 | 1:08.16 | |||||
7 | August B Bjerregaard | 2003 | O.S.L.F. | 31.97 | 1:08.32 | |||||
8 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 33.13 | 1:10.00 | |||||
9 | Sebastian Veile | 2003 | Durup IF | 34.76 | 1:11.57 | |||||
10 | Oliver Bjørn Kreilgaard | 2003 | Horsens Svømmeklub | 34.69 | 1:14.46 | |||||
11 | Jacob Thomsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 36.13 | 1:15.84 | |||||
12 | Christian R Pedersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 38.39 | 1:22.38 | |||||
13 | Henrik Olesen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 39.88 | 1:31.35 | |||||
14 | Oliver Petersen | 2003 | Tvg Drochtersen | 43.26 | 1:33.01 | |||||
15 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 44.64 | 1:35.53 | |||||
16 | Gustav Svendstrup | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 45.38 | 1:35.94 | |||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 29.26 | 1:02.73 | |||||
2 | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | 30.79 | 1:05.22 | |||||
3 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 32.85 | 1:09.73 | |||||
4 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Durup IF | 33.46 | 1:10.01 | |||||
5 | Jonathan Nejmann | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:11.21 | 1:11.21 | |||||
6 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | O.S.L.F. | 33.99 | 1:12.65 | |||||
7 | Lauritz Mogensen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 35.69 | 1:15.64 | |||||
8 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | Svømmeklubben Nord | 39.63 | 1:21.69 | |||||
9 | Emil Brandt Bertelsen | 2004 | Svendborg Svømme Klub | 38.59 | 1:23.51 | |||||
10 | Valdemar Stahl | 2004 | Odense Svømme Klub | 40.08 | 1:27.44 | |||||
11 | Mathias Westergaard | 2004 | Svendborg Svømme Klub | 43.67 | 1:31.11 | |||||
12 | Hannes Willers | 2004 | Tvg Drochtersen | 43.66 | 1:33.06 | |||||
13 | Gustav Nybro Søndergaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 44.67 | 1:35.40 | |||||
14 | Kresten Soelmark | 2004 | Ringe Svømme Klub | 1:43.52 | 1:43.52 | |||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 34.62 | 1:10.27 | |||||
2 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 34.72 | 1:14.65 | |||||
3 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 35.73 | 1:14.71 | |||||
4 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | Odense Svømme Klub | 35.21 | 1:16.23 | |||||
5 | Mathias Veile | 2005 | Durup IF | 39.50 | 1:20.66 | |||||
6 | Meng-Joon Koh | 2005 | Frem Odense | 37.63 | 1:20.70 | |||||
7 | Christoffer Mejdal | 2005 | Frem Odense | 42.12 | 1:28.36 | |||||
8 | Anders Rask | 2005 | Durup IF | 40.87 | 1:29.33 | |||||
9 | Jakob Kirkmand | 2005 | Horsens Svømmeklub | 42.12 | 1:29.73 | |||||
10 | Magnus Villemoes | 2005 | Frem Odense | 41.02 | 1:30.78 | |||||
11 | Mads Berthold Schultz | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:35.13 | 1:35.13 | |||||
12 | Lukas Hinsch | 2005 | Tvg Drochtersen | 45.57 | 1:39.96 | |||||
13 | Mads Kristensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 45.12 | 1:41.38 | |||||
14 | Christoffer Rose Skaastru | 2005 | Ringe Svømme Klub | 50.99 | 1:54.60 | |||||
- | Emil Østergaard | 2005 | Durup IF | DNS | ||||||
- | Christoffer Banke | 2005 | Odense Svømme Klub | DSQ | træk i tov v.85m | |||||
- | Jonathan Aagaard Hansen | 2005 | Frem Odense | DSQ | tyvstart | |||||
- | William Romer Jørgensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | 41.03 | 1:30.29 | |||||
2 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 42.43 | 1:33.50 | |||||
3 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | O.S.L.F. | 49.66 | 1:45.00 | |||||
4 | Ludvig L. Møller | 2006 | Odense Svømme Klub | 50.13 | 1:48.37 | |||||
5 | Victor Plauborg | 2006 | Ringe Svømme Klub | 1:02.02 | 2:14.01 | |||||
- | Fred Champhimai | 2006 | Ringe Svømme Klub | DSQ | træk i banet.70m | |||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | O.S.L.F. | 38.32 | 1:22.96 | |||||
2 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Durup IF | 42.07 | 1:29.52 | |||||
3 | Nicklas Bay Rasmussen | 2007 | O.S.L.F. | 45.24 | 1:37.61 | |||||
4 | Peter Kristensen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 49.19 | 1:46.05 | |||||
5 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 2:03.86 | 2:03.86 | |||||
6 | Vitus F P Sørensen | 2007 | O.S.L.F. | 1:00.04 | 2:07.15 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 november 2016 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:37 |