Resultat för RSK International
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Direkte Finale
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | RSK International 2016 | Udskriftsdato | 20 november 2016 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:13 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2016 |
Løb 23, 10x50 fri Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rsk Mix | 0 | Ringe Svømme Klub | 4:29.79 | ||||||
Christian Landtved | 2004 | 28.29 | 28.29 | |||||||
Jacob Rønn | 2000 | 28.19 | 56.48 | |||||||
Daniel Bak | 2001 | 27.90 | 1:24.38 | |||||||
Sander Linde | 2002 | 27.54 | 1:51.92 | |||||||
Caroline Broholm | 2003 | 28.75 | 2:20.67 | |||||||
Anders S. Andreasen | 1998 | 27.40 | 2:48.07 | |||||||
Helene Grønnegaard | 1998 | 27.70 | 3:15.77 | |||||||
Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | 25.00 | 3:40.77 | |||||||
Kristoffer Desmareth | 2000 | 25.25 | 4:06.02 | |||||||
Oliver Broholm | 1999 | 23.77 | 4:29.79 | |||||||
2 | Hs Drenge | 0 | Horsens Svømmeklub | 4:31.35 | ||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 25.76 | 25.76 | |||||||
Simeon Franow | 2000 | 24.86 | 50.62 | |||||||
Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 27.72 | 1:18.34 | |||||||
Trine Dam | 2001 | 29.11 | 1:47.45 | |||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 28.18 | 2:15.63 | |||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 29.15 | 2:44.78 | |||||||
Merete Brixen Lomholt | 2001 | 29.70 | 3:14.48 | |||||||
Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 25.79 | 3:40.27 | |||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 25.83 | 4:06.10 | |||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 25.25 | 4:31.35 | |||||||
3 | Sto Flying Ducks 1 | 2003 | Swim Team Odense | 4:40.45 | ||||||
Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 28.34 | 28.34 | |||||||
My Phuong Bui | 2003 | 28.64 | 56.98 | |||||||
Mads Juul Henriksen | 2004 | 28.05 | 1:25.03 | |||||||
Heidi Glintborg | 2002 | 30.26 | 1:55.29 | |||||||
Victor Nygaard | 2003 | 27.85 | 2:23.14 | |||||||
Sofie Burgaard | 1900 | 28.59 | 2:51.73 | |||||||
Nicholas Irani Jahromi | 2001 | 27.66 | 3:19.39 | |||||||
Johan Siksne Kaalund | 2002 | 29.29 | 3:48.68 | |||||||
Gustav Stahl | 2002 | 25.55 | 4:14.23 | |||||||
Nicolai Degn Andersen | 1990 | 26.22 | 4:40.45 | |||||||
4 | Svendborg Mix 1 | 0 | Svendborg Svømme Klub | 5:06.52 | ||||||
Alfred Feldskov | 2003 | 29.41 | 29.41 | |||||||
Ghita Ross Rasmussen | 2003 | 31.82 | 1:01.23 | |||||||
Hjalte Flader Skov | 2002 | 29.52 | 1:30.75 | |||||||
Frida | 1900 | 31.92 | 2:02.67 | |||||||
Mette | 1900 | 36.17 | 2:38.84 | |||||||
Stefan Hansen | 2002 | 27.72 | 3:06.56 | |||||||
Anne Sofie Thrane | 2000 | 31.05 | 3:37.61 | |||||||
Anna Bredal Storgaard | 2002 | 32.04 | 4:09.65 | |||||||
Victoria Bang | 2001 | 29.70 | 4:39.35 | |||||||
Anders Bredal Storgaard | 2002 | 27.17 | 5:06.52 | |||||||
5 | Hs Piger | 0 | Horsens Svømmeklub | 5:07.07 | ||||||
Marikka Andersen | 2002 | 30.45 | 30.45 | |||||||
Mads L. Skov Sørensen | 2001 | 29.67 | 1:00.12 | |||||||
Anna Bull Kramer | 2003 | 30.12 | 1:30.24 | |||||||
Nanna Sund | 2000 | 31.83 | 2:02.07 | |||||||
Frederikke Brændgaard | 2001 | |||||||||
Clara Matilde Carstensen | 2004 | |||||||||
Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | |||||||||
Mathias H. Johannesen | 2004 | |||||||||
Oliver Fenger | 2003 | |||||||||
Valdemar D. Pedersen | 2002 | 5:07.07 | 5:07.07 | |||||||
6 | Durup Herrer | 2000 | Durup IF | 5:14.69 | ||||||
Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 28.29 | 28.29 | |||||||
Camilla Veile | 2000 | 31.18 | 59.47 | |||||||
Mathias Pedersen | 2002 | 30.17 | 1:29.64 | |||||||
Anika Andersen | 2001 | 34.22 | 2:03.86 | |||||||
Oliver Veile | 2001 | 28.50 | 2:32.36 | |||||||
Carli Mark | 2002 | 30.07 | 3:02.43 | |||||||
Sebastian Veile | 2003 | 38.51 | 3:40.94 | |||||||
Thilde Dissing Molnik | 2002 | 29.18 | 4:10.12 | |||||||
Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | 32.34 | 4:42.46 | |||||||
Andrea K. Pedersen | 2000 | 32.23 | 5:14.69 | |||||||
7 | Munkebo Mix 1 | 0 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 5:19.61 | ||||||
Christoffer Nedergaard | 1995 | 27.31 | 27.31 | |||||||
Naya Blyn | 2004 | 38.37 | 1:05.68 | |||||||
Line Virkelyst Johansen | 2003 | 36.41 | 1:42.09 | |||||||
Laura B. Nielsen | 2004 | 37.73 | 2:19.82 | |||||||
Julie Martinussen | 1997 | 30.61 | 2:50.43 | |||||||
Janni Martinussen | 2001 | 30.23 | 3:20.66 | |||||||
Lise Meng | 1994 | 29.79 | 3:50.45 | |||||||
Jonathan Nejmann | 2004 | 32.76 | 4:23.21 | |||||||
Mikael Olsen | 1992 | 28.46 | 4:51.67 | |||||||
Frederik Klüver | 1998 | 27.94 | 5:19.61 | |||||||
8 | Sto Flying Ducks 2 | 2003 | Swim Team Odense | 5:30.25 | ||||||
August B Bjerregaard | 2003 | 31.38 | 31.38 | |||||||
Naja Færgemann | 2006 | 35.92 | 1:07.30 | |||||||
Valdemar Stahl | 2004 | 37.45 | 1:44.75 | |||||||
Agnete Habermann | 2005 | 33.54 | 2:18.29 | |||||||
Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 32.14 | 2:50.43 | |||||||
Andreas Haugaard | 1900 | 25.23 | 3:15.66 | |||||||
Josefine S Jørgensen | 2004 | 33.67 | 3:49.33 | |||||||
Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 33.68 | 4:23.01 | |||||||
Pernille Juul Jensen | 2003 | 35.55 | 4:58.56 | |||||||
Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 31.69 | 5:30.25 | |||||||
9 | Hå Es Kå | 0 | Haderslev Svømme Klub | 5:34.50 | ||||||
Ida Friis Falkenberg | 2003 | 36.79 | 36.79 | |||||||
Benjamin Friis | 2002 | 29.60 | 1:06.39 | |||||||
Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 35.64 | 1:42.03 | |||||||
Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 35.95 | 2:17.98 | |||||||
Mira Emilie Schmidt | 2003 | 33.82 | 2:51.80 | |||||||
Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 33.28 | 3:25.08 | |||||||
Emilie Stubben | 2003 | 34.88 | 3:59.96 | |||||||
Maja Stamholt | 2005 | 33.91 | 4:33.87 | |||||||
Casper Petersen | 1999 | 31.50 | 5:05.37 | |||||||
Nele Schulze | 2004 | 29.13 | 5:34.50 | |||||||
10 | Frem Årgangs Mix | 0 | Frem Odense | 6:09.96 | ||||||
Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 32.03 | 32.03 | |||||||
Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 34.96 | 1:06.99 | |||||||
Christoffer Mejdal | 2005 | 37.92 | 1:44.91 | |||||||
Melek Canpolat | 2005 | 37.75 | 2:22.66 | |||||||
Jonathan Aagaard Hansen | 2005 | 1:50.73 | 4:13.39 | |||||||
Josephine Larsen | 2004 | 37.46 | 4:50.85 | |||||||
Meng-Joon Koh | 2005 | 41.32 | 5:32.17 | |||||||
Emma Nygaard | 2005 | 37.79 | 6:09.96 | |||||||
Magnus Villemoes | 2005 | |||||||||
Veronika Krogh | 2004 | 6:09.96 | 6:09.96 | |||||||
11 | Svendborg Mix 2 | 0 | Svendborg Svømme Klub | 6:35.61 | ||||||
Gustav Svendstrup | 2003 | 41.08 | 41.08 | |||||||
Christina Larsen | 1998 | 42.23 | 1:23.31 | |||||||
Mads Kristensen | 2005 | 44.74 | 2:08.05 | |||||||
Lærke D Huusfeldt | 2006 | 46.06 | 2:54.11 | |||||||
William Romer Jørgensen | 2005 | 38.48 | 3:32.59 | |||||||
Nicole Singer | 2002 | 36.26 | 4:08.85 | |||||||
Mathias Westergaard | 2004 | 42.62 | 4:51.47 | |||||||
Peter | 1900 | 30.05 | 5:21.52 | |||||||
Asger Østergaard | 2005 | 38.10 | 5:59.62 | |||||||
Emil Brandt Bertelsen | 2004 | 35.99 | 6:35.61 | |||||||
12 | Sto Flying Ducks 3 | 2003 | Swim Team Odense | 7:10.37 | ||||||
Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 45.40 | 45.40 | |||||||
Christoffer Banke | 2005 | 55.87 | 1:41.27 | |||||||
Julian Vitus Pedersen | 2007 | 32.23 | 2:13.50 | |||||||
Ludvig L. Møller | 2006 | 48.44 | 3:01.94 | |||||||
Nicklas Bay Rasmussen | 2007 | |||||||||
Vitus F P Sørensen | 2007 | |||||||||
Cecilie Terp | 2005 | |||||||||
Matilde Baraviec | 2006 | |||||||||
Nikoline Andersen | 2003 | |||||||||
Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 7:10.37 | 7:10.37 | |||||||
- | Rsk Mix 2 | 0 | Ringe Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Katrine B. Hansen | 2002 | 30.83 | 30.83 | |||||||
Caroline R. Andersen | 2004 | 33.92 | 1:04.75 | |||||||
Thea Inge Madsen | 2003 | 32.31 | 1:37.06 | |||||||
Veronika Larsen | 2003 | 33.10 | 2:10.16 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 november 2016 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:13 |