Resultater for Julklappsdoppet 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Söndag den 4 december kl 15:30
Resultat Gren 22 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:25 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 december 2016 |
Gren 22, 50m Bröstsim Flickor B, Försök |
2015: Isabell Barrios 2002 Södertörns SS 36.33 |
2014: Elin Swerlander 2001 Turebergs SK 34.96 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 35.93 | ||||||
2 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.96 | ||||||
3 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.32 | ||||||
4 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.88 | ||||||
5 | Jenny Virtanen | 2002 | Södertörns Simsällskap | 37.18 | ||||||
6 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.73 | ||||||
7 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.80 | ||||||
8 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.46 | ||||||
9 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 38.84 | ||||||
10 | Josefine Torell | 2002 | Lidingö Simklubb | 38.88 | ||||||
11 | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.96 | ||||||
12 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 39.11 | ||||||
13 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.20 | ||||||
14 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 39.27 | ||||||
15 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 39.30 | ||||||
16 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.53 | ||||||
17 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 39.64 | ||||||
18 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.72 | ||||||
19 | Rebecca Sandström | 2003 | Lidingö Simklubb | 40.03 | ||||||
20 | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.10 | ||||||
21 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 40.41 | ||||||
22 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 40.46 | ||||||
23 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 40.48 | ||||||
24 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.67 | ||||||
25 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.72 | ||||||
26 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 41.02 | ||||||
27 | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.29 | ||||||
28 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 41.33 | ||||||
29 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 41.67 | ||||||
30 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.93 | ||||||
30 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.93 | ||||||
32 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.99 | ||||||
33 | Astrid Palmborg | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.07 | ||||||
34 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.15 | ||||||
35 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 42.18 | ||||||
36 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.53 | ||||||
37 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.55 | ||||||
38 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.58 | ||||||
39 | Olivia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 42.87 | ||||||
40 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 43.01 | ||||||
41 | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 43.14 | ||||||
42 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 43.15 | ||||||
43 | Hanna Sjönell | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 44.24 | ||||||
44 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 44.34 | ||||||
45 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.42 | ||||||
46 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.48 | ||||||
47 | Hilma Hagberg Moberg | 2003 | Södertörns Simsällskap | 44.65 | ||||||
48 | Johanna Granhällen | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.70 | ||||||
49 | Anna Werme | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.92 | ||||||
50 | Emilia Hjortzberg | 2002 | Turebergs Simklubb | 45.14 | ||||||
51 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 45.56 | ||||||
52 | Tilda Selling | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.61 | ||||||
53 | Clara Peuckert | 2003 | Upsala Simsällskap | 45.85 | ||||||
54 | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 45.88 | ||||||
55 | Emelie Karlsson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 46.19 | ||||||
56 | Matilda Lesse | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 46.47 | ||||||
57 | Millie Björnlin | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.66 | ||||||
58 | Meja Morota | 2003 | Spårvägen Simförening | 46.68 | ||||||
59 | Yasmine Jezzini | 2003 | Turebergs Simklubb | 46.76 | ||||||
60 | Jocelyn Sepp | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 46.86 | ||||||
61 | Linnea Andreasson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.19 | ||||||
62 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 47.35 | ||||||
63 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 47.44 | ||||||
64 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 47.55 | ||||||
65 | Cornelia Schmidt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 48.09 | ||||||
66 | Esther Svensson | 2003 | Upsala Simsällskap | 48.44 | ||||||
67 | Adéla Darvish | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.63 | ||||||
68 | Maja Berngrim | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.73 | ||||||
69 | Olivia Nyberg Borgelin | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 50.65 | ||||||
70 | Bianca Kokoric | 2003 | Ösmo Simsällskap | 52.12 | ||||||
71 | Jennifer Brodin | 2003 | Spårvägen Simförening | 52.22 | ||||||
- | Lisa Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Malin Wahlén | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Alice Fahlén | 2003 | Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
- | Elin Nygren | 2003 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 december 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 15:25 |