Tulokset Julestævne 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 14:14 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicole Jensen | 1996 | Haslev Svømmeklub | 36.03 | 1:14.21 | |||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.37 | 1:11.37 | |||||
2 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 35.61 | 1:11.97 | |||||
3 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.70 | 1:12.29 | |||||
4 | Madeleine Thornsen | 2001 | Svøm Korsør | 37.57 | 1:17.76 | |||||
5 | Mathilde Rasmussen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 37.49 | 1:18.46 | |||||
6 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 38.77 | 1:19.32 | |||||
7 | Emmely Andersen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 39.63 | 1:22.05 | |||||
8 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 40.51 | 1:22.70 | |||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 36.47 | 1:14.22 | |||||
2 | Anne Sofie Devantier | 2004 | Vest-Brøndby | 39.16 | 1:21.04 | |||||
3 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.92 | 1:24.72 | |||||
4 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 41.46 | 1:24.84 | |||||
5 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.76 | 1:25.02 | |||||
6 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 40.54 | 1:25.96 | |||||
7 | Nanna Lauritsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 46.48 | 1:36.60 | |||||
8 | Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 47.82 | 1:37.99 | |||||
- | Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | EFB v/25m | |||||
- | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | EFB v/50m | |||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 45.04 | 1:30.22 | |||||
2 | Rebecca Loft Helms | 2006 | Vest-Brøndby | 54.65 | 1:50.88 | |||||
3 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 1:52.72 | ||||||
- | Celina Lindholm Hansen | 2006 | Haslev Svømmeklub | DSQ | EFB v/50m | |||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke Vesth | 2007 | Vest-Brøndby | 54.17 | 1:53.66 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:14 |