2019-09-18   10:00:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Julestævne 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2016    Udskriftsdato  04 december 2016   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  14:15   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 december 2016         
 
 
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Lynge Schmidt  2000  Haslev Svømmeklub            31.25   
Emil Mølholm Johansen  2000  Slagelse Svømmeklub            33.26   
Bastian Rosgaard Sejberg  2000  Solrød Svømmeklub            DSQ  ESB v/25m 
                     
 
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marcus Ipsen  2002  Slagelse Svømmeklub            29.74   
Frederik S. Løwe  2001  Slagelse Svømmeklub            30.04   
Jonathan Kock Jensen  2001  Slagelse Svømmeklub            30.31   
Frederik Kongstad Hansen  2001  Haslev Svømmeklub            30.41   
Jonathan F. K. Jensen  2002  Vordingborg Svømme Klub            31.69   
Frederik Helms  2001  Vest-Brøndby            32.43   
Martin Jacobsen  2002  Vest-Brøndby            32.47   
                     
 
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Daniel Bornhøft Nielsen  2004  Vest-Brøndby            37.26   
Thorbjørn Bjerrum  2004  Vest-Brøndby            42.68   
Tobias Wiegaard Hansen  2004  Svøm Korsør            46.86   
Albert U. Thystrup  2003  Haslev Svømmeklub            DNS   
Gustav Hartig-Larsen  2003  Svøm Korsør            DNS   
                     
 
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sigurd Chistopher Vickery  2005  Vest-Brøndby            45.87   
Rodi Cetinkaya  2006  Vest-Brøndby            47.13   
Josef Shukri  2006  Vest-Brøndby            47.99   
Nikolaj Li Nissen  2006  Slagelse Svømmeklub            DSQ  ESB v/25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 december 2016 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark