2019-09-20   14:55:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Julestævne 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2016    Udskriftsdato  04 december 2016   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  15:47   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 december 2016         
 
 
Løb 29, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Amalie Gotthard  1999  Slagelse Svømmeklub    31.34  1:05.17  1:40.19    2:14.90   
                     
 
Løb 29, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub    30.91  1:04.39  1:38.42    2:11.91   
Victoria Christoffersen  2002  Svøm Korsør    32.72  1:08.75  1:45.78    2:22.32   
Madeleine Thornsen  2001  Svøm Korsør    34.96  1:14.15  1:54.09    2:31.90   
Laura Mikkelsen  2001  Haslev Svømmeklub    35.30  1:14.81  1:54.72    2:32.27   
Julie Harreboe  2002  Svøm Korsør            DNS   
                     
 
Løb 29, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Annika Egenhardt  2003  Vest-Brøndby    35.19  1:13.41  1:53.32    2:31.54   
Sofie Ølgaard Hansen  2004  Svøm Korsør    36.31  1:16.51  1:56.84    2:33.34   
Lucca Rademakers  2004  Svøm Korsør    36.25  1:16.57  1:57.82    2:38.14   
Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    36.39  1:16.46  1:57.50    2:38.85   
Freja Søndergaard  2004  Vordingborg Svømme Klub    35.66  1:15.55  1:57.91    2:39.27   
Nynne Jakobsen  2004  Haslev Svømmeklub    37.38  1:19.09  2:01.37    2:40.99   
Isabella Hejlesen  2004  Svøm Korsør    39.67  1:23.78  2:09.82    2:53.51   
Silje Juhl Nielsen  2003  Solrød Svømmeklub    1:24.51  2:10.56  2:54.16    2:54.16   
Nanna Lauritsen  2004  Haslev Svømmeklub    39.91  1:24.94  2:11.24    2:55.65   
10  Sigrid B. Kristensen  2004  Slagelse Svømmeklub    44.57  1:33.41  2:23.63    3:08.38   
11  Sofie Løfmark Jensen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    47.22  1:42.47  2:40.01    3:32.42   
Isabella Jacobsen  2004  Svøm Korsør            DNS   
                     
 
Løb 29, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Amalie Wichmann Larsen  2005  Haslev Svømmeklub    35.66  1:15.46  1:53.63    2:30.05   
Lærke Møller  2005  Haslev Svømmeklub    38.86  1:24.39  2:13.25    2:59.17   
Lærke Sander Vestergaard  2005  Haslev Svømmeklub    39.68  1:25.79  2:14.48    2:59.25   
Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    41.45  1:29.88  2:17.07    2:59.86   
Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    45.45  1:36.87  2:29.13    3:17.69   
Amanda L. Munch-Jensen  2005  Solrød Svømmeklub    46.82  1:42.18  2:38.65    3:29.89   
Rebecca Loft Helms  2006  Vest-Brøndby    50.19  1:45.79  2:42.03    3:35.01   
                     
 
Løb 29, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mejse Jakobsen  2007  Haslev Svømmeklub    48.92  1:44.96  2:40.17    3:30.30   
Emilia Pico  2008  Slagelse Svømmeklub            DSQ  Start ej fra skamlen 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 december 2016 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark