Resultat för Höstsimiaden 2016, Östersund
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 10:34 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 1, 25m Fjäril Herrar 9 år oy, Finaler |
Sponsor: Östersundshem |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Hamberg | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 21.36 | ||||||
2 | Philip Linder | 2007 | Härnösands Simsällskap | 25.86 | ||||||
- | Oskar Ljung | 2008 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 10:34 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 10:38 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 2, 25m Fjäril Damer 9 år oy, Finaler |
Sponsor: Scandic Syd Östersund |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nike Norlander | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 20.76 | ||||||
2 | Kajsa Burman | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 21.57 | ||||||
3 | Alice Södervall | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 24.64 | ||||||
4 | Emma Forssbeck | 2007 | Njurunda Simsällskap | 25.66 | ||||||
5 | Jasmine Rydefjord | 2007 | Simklubben Ägir | 26.16 | ||||||
6 | Maja Modin | 2008 | Njurunda Simsällskap | 26.28 | ||||||
7 | Anna-Klara Sundström | 2007 | Njurunda Simsällskap | 32.36 | ||||||
- | Alexandra Blomqvist | 2007 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ellen Vesterström | 2008 | Härjedalens Simklubb | DSQ | ||||||
- | Emilia Sundholm | 2007 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linnea Wallskog | 2008 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 10:38 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 10:42 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 3, 50m Bröstsim Herrar 10 år, Finaler |
Sponsor: Air Ambulance |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joppe Berglin | 2006 | Njurunda Simsällskap | 51.64 | ||||||
2 | Sebastian Svensson | 2006 | Härjedalens Simklubb | 52.08 | ||||||
- | Leopold Stefansson | 2006 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Magne Tjärnlund | 2006 | Härjedalens Simklubb | DSQ | ||||||
- | Toste Wallskog | 2006 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 10:42 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 4, 50m Bröstsim Damer 10 år, Finaler |
Sponsor: MediCopter |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nike Edèn | 2006 | Härjedalens Simklubb | 43.88 | ||||||
2 | Anna Öberg | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 47.18 | ||||||
3 | Alva Sjödin | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 47.76 | ||||||
4 | Linnea Sjöberg | 2006 | Härnösands Simsällskap | 49.63 | ||||||
5 | Olivia Ericson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 51.08 | ||||||
6 | Isa Ekbladh | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 53.45 | ||||||
7 | Amelia Walterstad | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 54.24 | ||||||
8 | Arwen Wikström | 2006 | Simklubben Ägir | 54.57 | ||||||
9 | Wilja Edin | 2006 | Njurunda Simsällskap | 56.87 | ||||||
10 | Tuva Fridlund | 2006 | Njurunda Simsällskap | 57.10 | ||||||
11 | Tea Alamaa | 2006 | Njurunda Simsällskap | 58.34 | ||||||
12 | Nova Bergstrand Ståhl | 2006 | Simklubben Ägir | 58.72 | ||||||
13 | Meja Boson | 2006 | Simklubben Ägir | 1:00.78 | ||||||
14 | Evelina Hansson | 2006 | Njurunda Simsällskap | 1:01.40 | ||||||
15 | Shewita Tsegay | 2006 | Njurunda Simsällskap | 1:04.18 | ||||||
16 | Sara Mahmood | 2006 | Simklubben Ägir | 1:04.30 | ||||||
17 | Maya Smedberg | 2006 | Njurunda Simsällskap | 1:07.42 | ||||||
18 | Nike Wassberg | 2006 | Simklubben Ägir | 1:09.67 | ||||||
- | Alejandra Rosen Lilja | 2006 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Melissa Häreby | 2006 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 10:51 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 10:57 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 5, 100m Ryggsim Herrar 11 år, Finaler |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Viktor Svärd | 2005 | Simklubben Ägir | 44.69 | 1:31.55 | |||||
2 | Alexander Rydefjord | 2005 | Simklubben Ägir | 49.38 | 1:38.25 | |||||
3 | Edvin Johansson | 2005 | Simklubben Ägir | 49.11 | 1:39.32 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 10:57 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 11:04 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 6, 100m Ryggsim Damer 11 år, Finaler |
Sponsor: Östersundshem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefina Näsén | 2005 | Simklubben Ägir | 41.86 | 1:25.75 | |||||
2 | Tove Rehnstedt | 2005 | Simklubben Ägir | 42.72 | 1:28.26 | |||||
3 | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 45.50 | 1:32.11 | |||||
4 | Livia Hofmann | 2005 | Timrå Simklubb | 47.07 | 1:38.54 | |||||
5 | Ida Sundholm | 2005 | Njurunda Simsällskap | 50.76 | 1:42.55 | |||||
6 | Iris Zachrisson | 2005 | Härjedalens Simklubb | 52.24 | 1:45.74 | |||||
7 | Alva Lövström | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 54.85 | 1:48.54 | |||||
8 | Elin Clarin | 2005 | Njurunda Simsällskap | 54.97 | 1:55.86 | |||||
9 | Linnea Ljung | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:03.61 | 2:10.62 | |||||
- | Agnes Jakobsson | 2005 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 11:04 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 11:07 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 7, 100m Frisim Herrar 12 år, Finaler |
Sponsor: GoViggIT |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 32.54 | 1:07.31 | |||||
2 | Jason Walterstad | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 33.83 | 1:10.05 | |||||
3 | Axel Södervall | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 34.25 | 1:12.12 | |||||
4 | Tor Hofmann | 2004 | Timrå Simklubb | 35.86 | 1:18.41 | |||||
5 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 37.09 | 1:21.35 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 11:07 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 11:19 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 8, 100m Frisim Damer 12 år, Finaler |
Sponsor: Valkulla Kvalitet och Re |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 32.92 | 1:09.14 | |||||
2 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 33.85 | 1:11.19 | |||||
3 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 35.60 | 1:12.99 | |||||
4 | Alice Eriksson | 2004 | Simklubben Ägir | 34.56 | 1:13.07 | |||||
5 | Nova Norlander | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 34.45 | 1:13.80 | |||||
6 | Clara Renström Halling | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 36.00 | 1:15.39 | |||||
7 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 36.25 | 1:15.96 | |||||
8 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 37.17 | 1:16.62 | |||||
9 | Agnes Pettersson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 36.82 | 1:17.96 | |||||
10 | Amanda Boson | 2004 | Simklubben Ägir | 36.09 | 1:18.98 | |||||
11 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 37.09 | 1:19.62 | |||||
12 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 39.06 | 1:20.69 | |||||
13 | Irene Nasta | 2004 | Simklubben Ägir | 37.88 | 1:20.88 | |||||
14 | Stephanie Fjellgren | 2004 | Njurunda Simsällskap | 36.66 | 1:21.33 | |||||
15 | Moa Berglund | 2004 | Härnösands Simsällskap | 40.47 | 1:22.76 | |||||
16 | Ina Björk Hedberg | 2004 | Simklubben Ägir | 40.24 | 1:22.98 | |||||
17 | Tuva Wallskog | 2004 | Simklubben Ägir | 40.06 | 1:23.58 | |||||
18 | Elin Jönsson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 40.11 | 1:24.34 | |||||
19 | Alva Fridlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 39.67 | 1:25.96 | |||||
20 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 41.76 | 1:26.50 | |||||
21 | Ida Nyberg | 2004 | Simklubben Ägir | 40.48 | 1:27.75 | |||||
22 | Lola Qvist | 2004 | Njurunda Simsällskap | 41.63 | 1:28.24 | |||||
23 | Kristina Kannegiesser | 2004 | Simklubben Ägir | 41.65 | 1:28.85 | |||||
24 | Felicia Caarls | 2004 | Simklubben Ägir | 41.88 | 1:30.55 | |||||
25 | Linnea Drewes | 2004 | Simklubben Ägir | 47.66 | 1:44.43 | |||||
26 | Emilia Perman | 2004 | Simklubben Ägir | 1:15.67 | 2:40.19 | |||||
- | Ella Wesslau | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 11:19 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 11:25 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 10, Extralopp 200m Damer, Finaler |
Sponsor: Östersundshem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Moa Flodin | 2003 | Simklubben Ägir | 40.62 | 1:28.35 | 2:19.89 | 3:10.57 | |||
2 | Emma Agerberg | 2003 | Simklubben Ägir | 48.92 | 1:42.28 | 2:36.33 | 3:27.93 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 11:25 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 11:50 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 11, 100m Medley Herrar 9år oy, Finaler |
Sponsor: Intersport |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Philip Linder | 2007 | Härnösands Simsällskap | 58.94 | 1:59.62 | |||||
- | Marcus Hamberg | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 11:50 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 11:53 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 12, 100m Medley Damer 9 år oy, Finaler |
Sponsor: Kannegiesser Civil Works |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nike Norlander | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 48.10 | 1:38.25 | |||||
2 | Kajsa Burman | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 49.40 | 1:44.54 | |||||
3 | Jasmine Rydefjord | 2007 | Simklubben Ägir | 57.61 | 2:10.01 | |||||
- | Alice Södervall | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 11:53 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 11:55 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 13, 50m Frisim Herrar 10 år, Finaler |
Sponsor: Östersundshem |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joppe Berglin | 2006 | Njurunda Simsällskap | 39.21 | ||||||
2 | Sebastian Svensson | 2006 | Härjedalens Simklubb | 41.03 | ||||||
3 | Magne Tjärnlund | 2006 | Härjedalens Simklubb | 55.78 | ||||||
4 | Toste Wallskog | 2006 | Simklubben Ägir | 1:01.00 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 11:55 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 12:03 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 14, 50m Frisim Damer 10 år, Finaler |
Sponsor: Scandic Syd Östersund |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebba Wikström | 2006 | Härnösands Simsällskap | 35.44 | ||||||
2 | Anna Öberg | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 36.66 | ||||||
3 | Nike Edèn | 2006 | Härjedalens Simklubb | 36.98 | ||||||
4 | Olivia Ericson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 37.01 | ||||||
5 | Meja Boson | 2006 | Simklubben Ägir | 40.71 | ||||||
6 | Linnea Sjöberg | 2006 | Härnösands Simsällskap | 40.80 | ||||||
7 | Arwen Wikström | 2006 | Simklubben Ägir | 40.95 | ||||||
8 | Isa Ekbladh | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 42.54 | ||||||
9 | Evelina Hansson | 2006 | Njurunda Simsällskap | 43.46 | ||||||
10 | Alva Sjödin | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 43.63 | ||||||
11 | Wilja Edin | 2006 | Njurunda Simsällskap | 44.00 | ||||||
12 | Nova Bergstrand Ståhl | 2006 | Simklubben Ägir | 45.79 | ||||||
13 | Amelia Walterstad | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 47.26 | ||||||
14 | Tea Alamaa | 2006 | Njurunda Simsällskap | 48.42 | ||||||
15 | Shewita Tsegay | 2006 | Njurunda Simsällskap | 53.99 | ||||||
16 | Nike Wassberg | 2006 | Simklubben Ägir | 54.14 | ||||||
17 | Maya Smedberg | 2006 | Njurunda Simsällskap | 56.00 | ||||||
18 | Tuva Fridlund | 2006 | Njurunda Simsällskap | 56.29 | ||||||
19 | Theresia Haraldsson | 2006 | Simklubben Ägir | 56.93 | ||||||
20 | Alejandra Rosen Lilja | 2006 | Njurunda Simsällskap | 57.53 | ||||||
21 | Sara Mahmood | 2006 | Simklubben Ägir | 1:00.17 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 12:03 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 12:11 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 15, 100m Frisim Herrar 11 år, Finaler |
Sponsor: Air Ambulance |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Viktor Svärd | 2005 | Simklubben Ägir | 35.90 | 1:13.27 | |||||
2 | Edvin Johansson | 2005 | Simklubben Ägir | 36.75 | 1:17.21 | |||||
3 | Alexander Rydefjord | 2005 | Simklubben Ägir | 37.68 | 1:17.41 | |||||
4 | Alexander Gabrielsson | 2005 | Simklubben Ägir | 47.82 | 1:46.16 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 12:11 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 12:17 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 16, 100m Frisim Damer 11 år, Finaler |
Sponsor: MediCopter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tove Rehnstedt | 2005 | Simklubben Ägir | 37.64 | 1:17.37 | |||||
2 | Ida Sundholm | 2005 | Njurunda Simsällskap | 37.28 | 1:17.89 | |||||
3 | Josefina Näsén | 2005 | Simklubben Ägir | 38.31 | 1:20.29 | |||||
4 | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 39.03 | 1:20.84 | |||||
5 | Livia Hofmann | 2005 | Timrå Simklubb | 40.66 | 1:26.77 | |||||
6 | Alva Lövström | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 43.16 | 1:29.85 | |||||
7 | Iris Zachrisson | 2005 | Härjedalens Simklubb | 41.88 | 1:31.09 | |||||
8 | Elin Clarin | 2005 | Njurunda Simsällskap | 43.23 | 1:34.48 | |||||
9 | Tova Persson | 2005 | Njurunda Simsällskap | 45.62 | 1:40.05 | |||||
10 | Linnea Ljung | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 53.31 | 1:54.56 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 12:17 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 12:23 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 17, 100m Bröstsim Herrar 12år, Finaler |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 37.12 | 1:20.07 | |||||
2 | Axel Södervall | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 47.23 | 1:40.66 | |||||
3 | Jason Walterstad | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 48.42 | 1:41.10 | |||||
4 | Tor Hofmann | 2004 | Timrå Simklubb | 49.47 | 1:47.99 | |||||
- | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 12:23 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 12:35 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 18, 100m Bröstsim Damer 12 år, Finaler |
Sponsor: Östersundshem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 38.70 | 1:21.68 | |||||
2 | Nova Norlander | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 43.07 | 1:30.78 | |||||
3 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 43.81 | 1:31.83 | |||||
4 | Stephanie Fjellgren | 2004 | Njurunda Simsällskap | 43.05 | 1:31.97 | |||||
5 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 45.61 | 1:37.64 | |||||
6 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 46.56 | 1:39.36 | |||||
7 | Clara Renström Halling | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 47.60 | 1:39.90 | |||||
8 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 48.59 | 1:41.02 | |||||
9 | Agnes Pettersson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 48.56 | 1:41.71 | |||||
10 | Ella Wesslau | 2004 | Simklubben Ägir | 46.72 | 1:42.02 | |||||
11 | Ida Nyberg | 2004 | Simklubben Ägir | 49.37 | 1:43.56 | |||||
12 | Alice Eriksson | 2004 | Simklubben Ägir | 48.87 | 1:43.58 | |||||
13 | Irene Nasta | 2004 | Simklubben Ägir | 49.17 | 1:45.61 | |||||
14 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 50.47 | 1:45.82 | |||||
15 | Tuva Wallskog | 2004 | Simklubben Ägir | 50.00 | 1:46.24 | |||||
16 | Elin Jönsson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 50.12 | 1:46.92 | |||||
17 | Kristina Kannegiesser | 2004 | Simklubben Ägir | 49.26 | 1:47.59 | |||||
18 | Lola Qvist | 2004 | Njurunda Simsällskap | 53.13 | 1:51.75 | |||||
19 | Alva Fridlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 52.32 | 1:52.10 | |||||
20 | Amanda Boson | 2004 | Simklubben Ägir | 52.60 | 1:55.30 | |||||
21 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 56.57 | 1:57.96 | |||||
- | Emilia Perman | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Linnea Drewes | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Moa Berglund | 2004 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 12:35 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 12:42 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 19, Extralopp 50m Herrar, Finaler |
Sponsor: Östersundshem |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viktor Svärd | 2005 | Simklubben Ägir | 32.23 | ||||||
2 | Alexander Gabrielsson | 2005 | Simklubben Ägir | 1:03.42 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 12:42 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 12:44 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 20, Extralopp 50m Damer, Finaler |
Sponsor: Östersundshem |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Agerberg | 2003 | Simklubben Ägir | 43.32 | ||||||
- | Molly Nyberg | 2008 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 12:44 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 15:33 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 21, 25m Bröst Herrar 9 år oy, Finaler |
Sponsor: GoViggIT |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Hamberg | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 27.15 | ||||||
2 | Philip Linder | 2007 | Härnösands Simsällskap | 27.30 | ||||||
3 | Albin Svärd | 2007 | Simklubben Ägir | 27.35 | ||||||
4 | Sebastian Blomqvist | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 29.41 | ||||||
5 | Anton Ericsson | 2008 | Sundsvalls Simsällskap | 36.44 | ||||||
6 | Oskar Ljung | 2008 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 36.74 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 15:33 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 15:40 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 22, 25m Bröst Damer 9 år oy, Finaler |
Sponsor: Valkulla Kvalitet och Re |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nike Norlander | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 22.56 | ||||||
2 | Alice Södervall | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 24.85 | ||||||
3 | Alexandra Blomqvist | 2007 | Njurunda Simsällskap | 25.20 | ||||||
4 | Kajsa Burman | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 26.60 | ||||||
5 | Emelie Betzel | 2008 | Simklubben Ägir | 26.85 | ||||||
6 | Freja Engström | 2007 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 27.23 | ||||||
7 | Molly Nyberg | 2008 | Simklubben Ägir | 27.84 | ||||||
8 | Emma Forssbeck | 2007 | Njurunda Simsällskap | 28.01 | ||||||
9 | Isabel Olsson | 2008 | Njurunda Simsällskap | 29.04 | ||||||
10 | Jasmine Rydefjord | 2007 | Simklubben Ägir | 29.31 | ||||||
11 | Ellen Vesterström | 2008 | Härjedalens Simklubb | 29.53 | ||||||
12 | Tyra Gustafsson | 2008 | Härjedalens Simklubb | 29.86 | ||||||
13 | Elsa Larsson | 2008 | Njurunda Simsällskap | 29.91 | ||||||
14 | Maja Modin | 2008 | Njurunda Simsällskap | 29.93 | ||||||
15 | Alma Göthe | 2009 | Härjedalens Simklubb | 30.59 | ||||||
16 | Linnea Betzel | 2007 | Simklubben Ägir | 31.74 | ||||||
17 | Julia Johansson | 2008 | Simklubben Ägir | 31.86 | ||||||
18 | Ida Persson Paletun | 2008 | Simklubben Ägir | 32.00 | ||||||
19 | Tuva Grafström | 2007 | Njurunda Simsällskap | 33.27 | ||||||
20 | Linnea Wallskog | 2008 | Simklubben Ägir | 33.74 | ||||||
21 | Jennielee Oppgård | 2008 | Sundsvalls Simsällskap | 33.93 | ||||||
- | Anna-Klara Sundström | 2007 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emilia Sundholm | 2007 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Freja Handler | 2008 | Härjedalens Simklubb | DSQ | ||||||
- | Linn Wike | 2008 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 15:40 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 15:45 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 23, 25m Fjärilsim Herrar 10år, Finaler |
Sponsor: Intersport |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joppe Berglin | 2006 | Njurunda Simsällskap | 19.97 | ||||||
2 | Sebastian Svensson | 2006 | Härjedalens Simklubb | 25.08 | ||||||
- | Magne Tjärnlund | 2006 | Härjedalens Simklubb | DSQ | ||||||
- | Toste Wallskog | 2006 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 15:45 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 15:48 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 24, 25m Fjärilsim Damer 10 år, Finaler |
Sponsor: Kannegiesser Civil Works |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Öberg | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 18.35 | ||||||
2 | Arwen Wikström | 2006 | Simklubben Ägir | 18.67 | ||||||
3 | Ebba Wikström | 2006 | Härnösands Simsällskap | 18.85 | ||||||
4 | Nike Edèn | 2006 | Härjedalens Simklubb | 19.69 | ||||||
5 | Wilja Edin | 2006 | Njurunda Simsällskap | 21.25 | ||||||
6 | Olivia Ericson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 21.27 | ||||||
7 | Isa Ekbladh | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 21.51 | ||||||
8 | Meja Boson | 2006 | Simklubben Ägir | 21.89 | ||||||
9 | Alva Sjödin | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 23.22 | ||||||
10 | Amelia Walterstad | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 23.76 | ||||||
11 | Linnea Sjöberg | 2006 | Härnösands Simsällskap | 24.15 | ||||||
12 | Nova Bergstrand Ståhl | 2006 | Simklubben Ägir | 25.11 | ||||||
- | Nike Wassberg | 2006 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Sara Mahmood | 2006 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Theresia Haraldsson | 2006 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 15:48 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 16:06 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 25, 100m Bröstsim Herrar 11år, Finaler |
Sponsor: Östersundshem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Viktor Svärd | 2005 | Simklubben Ägir | 46.51 | 1:38.57 | |||||
2 | Alexander Rydefjord | 2005 | Simklubben Ägir | 1:00.03 | 2:07.86 | |||||
- | William Sjöström | 2005 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
- | Edvin Johansson | 2005 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 16:06 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 16:02 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 26, 100m Bröstsim Damer 11 år, Finaler |
Sponsor: Scandic Syd Östersund |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Jakobsson | 2005 | Simklubben Ägir | 44.25 | 1:31.75 | |||||
2 | Josefina Näsén | 2005 | Simklubben Ägir | 50.19 | 1:46.42 | |||||
3 | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 51.36 | 1:48.38 | |||||
4 | Alva Lövström | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 53.14 | 1:51.47 | |||||
5 | Tova Persson | 2005 | Njurunda Simsällskap | 53.17 | 1:54.32 | |||||
6 | Iris Zachrisson | 2005 | Härjedalens Simklubb | 53.55 | 1:55.86 | |||||
7 | Elin Clarin | 2005 | Njurunda Simsällskap | 55.08 | 1:59.26 | |||||
8 | Livia Hofmann | 2005 | Timrå Simklubb | 59.36 | 2:03.98 | |||||
9 | Hanna Wike | 2005 | Simklubben Ägir | 57.89 | 2:08.60 | |||||
- | Linnea Ljung | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tove Rehnstedt | 2005 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 16:02 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 16:10 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 27, 200m Medley Herrar 12 år, Finaler |
Sponsor: Air Ambulance |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Axel Södervall | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 40.87 | 1:27.63 | 2:23.12 | 3:02.49 | |||
2 | Tor Hofmann | 2004 | Timrå Simklubb | 45.95 | 1:38.00 | 2:36.45 | 3:21.44 | |||
- | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jason Walterstad | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 16:10 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 16:32 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 28, 200m Medley Damer 12 år, Finaler |
Sponsor: MediCopter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 34.55 | 1:18.06 | 2:03.59 | 2:43.23 | |||
2 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 38.54 | 1:25.74 | 2:23.30 | 3:01.10 | |||
3 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 38.67 | 1:27.76 | 2:23.83 | 3:02.33 | |||
4 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 40.07 | 1:28.39 | 2:25.40 | 3:06.49 | |||
5 | Nova Norlander | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 42.21 | 1:33.04 | 2:25.50 | 3:06.87 | |||
6 | Alice Eriksson | 2004 | Simklubben Ägir | 42.97 | 1:31.58 | 2:27.43 | 3:08.68 | |||
7 | Stephanie Fjellgren | 2004 | Njurunda Simsällskap | 44.58 | 1:36.35 | 2:31.88 | 3:17.26 | |||
8 | Ida Nyberg | 2004 | Simklubben Ägir | 47.59 | 1:41.21 | 2:39.13 | 3:24.34 | |||
9 | Elin Jönsson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 46.74 | 1:42.20 | 2:41.76 | 3:26.71 | |||
10 | Alva Fridlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 48.83 | 1:47.26 | 2:52.21 | 3:38.95 | |||
11 | Ina Björk Hedberg | 2004 | Simklubben Ägir | 50.53 | 1:45.83 | 2:56.22 | 3:43.84 | |||
12 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 58.56 | 1:54.42 | 2:58.51 | 3:44.33 | |||
- | Amanda Boson | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Clara Renström Halling | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ella Wesslau | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Irene Nasta | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Lola Qvist | 2004 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tuva Wallskog | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 16:32 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 16:32 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 29, Extralopp 100m Herrar, Finaler |
Sponsor: Östersundshem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | 29.73 | 1:07.44 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 16:32 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 16:34 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 30, Extralopp 100m Damer, Finaler |
Sponsor: Östersundshem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | 32.11 | 1:08.00 | |||||
2 | Moa Flodin | 2003 | Simklubben Ägir | 40.95 | 1:28.61 | |||||
3 | Emma Agerberg | 2003 | Simklubben Ägir | 46.67 | 1:37.87 | |||||
- | Josefina Näsén | 2005 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 16:34 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 17:23 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 31, 50m Frisim Herrar 9 år oy, Finaler |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Hamberg | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 39.41 | ||||||
2 | Albin Svärd | 2007 | Simklubben Ägir | 44.44 | ||||||
3 | Philip Linder | 2007 | Härnösands Simsällskap | 47.23 | ||||||
4 | Anton Ericsson | 2008 | Sundsvalls Simsällskap | 49.81 | ||||||
5 | Jonas Lidén | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 56.27 | ||||||
6 | Oskar Ljung | 2008 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 58.35 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 17:23 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 17:19 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 32, 50m Frisim Damer 9 år oy, Finaler |
Sponsor: Östersundshem |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nike Norlander | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 36.97 | ||||||
2 | Kajsa Burman | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 42.13 | ||||||
3 | Linnea Betzel | 2007 | Simklubben Ägir | 44.79 | ||||||
4 | Emma Forssbeck | 2007 | Njurunda Simsällskap | 47.97 | ||||||
5 | Alexandra Blomqvist | 2007 | Njurunda Simsällskap | 48.20 | ||||||
6 | Freja Handler | 2008 | Härjedalens Simklubb | 49.10 | ||||||
7 | Freja Engström | 2007 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 49.17 | ||||||
8 | Jasmine Rydefjord | 2007 | Simklubben Ägir | 50.09 | ||||||
9 | Alice Södervall | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 50.52 | ||||||
10 | Linnea Wallskog | 2008 | Simklubben Ägir | 51.59 | ||||||
11 | Elsa Larsson | 2008 | Njurunda Simsällskap | 53.31 | ||||||
12 | Maja Modin | 2008 | Njurunda Simsällskap | 54.90 | ||||||
13 | Ellen Vesterström | 2008 | Härjedalens Simklubb | 59.69 | ||||||
14 | Alma Göthe | 2009 | Härjedalens Simklubb | 1:01.73 | ||||||
15 | Isabel Olsson | 2008 | Njurunda Simsällskap | 1:01.83 | ||||||
16 | Tyra Gustafsson | 2008 | Härjedalens Simklubb | 1:03.78 | ||||||
17 | Emilia Sundholm | 2007 | Njurunda Simsällskap | 1:03.82 | ||||||
18 | Anna-Klara Sundström | 2007 | Njurunda Simsällskap | 1:05.64 | ||||||
19 | Jennielee Oppgård | 2008 | Sundsvalls Simsällskap | 1:06.61 | ||||||
20 | Molly Nyberg | 2008 | Simklubben Ägir | 1:07.32 | ||||||
21 | Julia Johansson | 2008 | Simklubben Ägir | 1:13.16 | ||||||
22 | Towa Carlberg | 2008 | Simklubben Ägir | 1:23.63 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 17:19 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 17:22 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 33, 100m Medley Herrar 10 år, Finaler |
Sponsor: GoViggIT |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joppe Berglin | 2006 | Njurunda Simsällskap | 46.46 | 1:41.71 | |||||
2 | Sebastian Svensson | 2006 | Härjedalens Simklubb | 53.21 | 1:45.77 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 17:22 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 17:29 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 34, 100m Medley Damer 10 år, Finaler |
Sponsor: Valkulla Kvalitet och Re |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Öberg | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 42.85 | 1:30.80 | |||||
2 | Nike Edèn | 2006 | Härjedalens Simklubb | 44.17 | 1:31.28 | |||||
3 | Olivia Ericson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 45.65 | 1:36.86 | |||||
4 | Arwen Wikström | 2006 | Simklubben Ägir | 47.56 | 1:40.53 | |||||
5 | Alva Sjödin | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 50.61 | 1:43.58 | |||||
6 | Wilja Edin | 2006 | Njurunda Simsällskap | 48.98 | 1:47.61 | |||||
7 | Linnea Sjöberg | 2006 | Härnösands Simsällskap | 55.93 | 1:49.34 | |||||
8 | Meja Boson | 2006 | Simklubben Ägir | 56.34 | 1:59.35 | |||||
- | Isa Ekbladh | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nike Wassberg | 2006 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 17:29 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 17:37 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 35, 200m Frisim Herrar 11 år, Finaler |
Sponsor: Intersport |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Viktor Svärd | 2005 | Simklubben Ägir | 38.74 | 1:21.55 | 2:04.27 | 2:44.55 | |||
2 | Alexander Rydefjord | 2005 | Simklubben Ägir | 39.89 | 1:23.41 | 2:08.88 | 2:50.28 | |||
3 | Edvin Johansson | 2005 | Simklubben Ägir | 38.27 | 1:21.86 | 2:03.87 | 2:52.69 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 17:37 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 17:42 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 36, 200m Frisim Damer 11 år, Finaler |
Sponsor: Kannegiesser Civil Works |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ida Sundholm | 2005 | Njurunda Simsällskap | 39.60 | 1:24.12 | 2:08.52 | 2:52.06 | |||
2 | Josefina Näsén | 2005 | Simklubben Ägir | 41.19 | 1:29.31 | 2:17.48 | 3:01.64 | |||
3 | Livia Hofmann | 2005 | Timrå Simklubb | 41.17 | 1:29.05 | 2:17.72 | 3:01.98 | |||
4 | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 41.47 | 1:29.89 | 2:19.38 | 3:03.90 | |||
5 | Alva Lövström | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 43.94 | 1:35.60 | 2:30.77 | 3:21.88 | |||
6 | Elin Clarin | 2005 | Njurunda Simsällskap | 47.90 | 1:47.50 | 2:45.79 | 3:42.88 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 17:42 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 17:45 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 37, 100m Fjäril Herrar 12 år, Finaler |
Sponsor: Östersundshem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jason Walterstad | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 41.16 | 1:29.30 | |||||
2 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 43.89 | 1:36.82 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 17:45 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 17:56 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 38, 100m Fjärilsim Damer 12år, Finaler |
Sponsor: Scandic Syd Östersund |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 34.58 | 1:14.79 | |||||
2 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 36.16 | 1:17.51 | |||||
3 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 39.47 | 1:27.47 | |||||
4 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 41.80 | 1:29.59 | |||||
5 | Clara Renström Halling | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 43.49 | 1:34.42 | |||||
6 | Nova Norlander | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 42.85 | 1:35.78 | |||||
7 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 44.95 | 1:37.18 | |||||
8 | Amanda Boson | 2004 | Simklubben Ägir | 44.49 | 1:44.88 | |||||
9 | Ina Björk Hedberg | 2004 | Simklubben Ägir | 50.06 | 1:47.94 | |||||
10 | Irene Nasta | 2004 | Simklubben Ägir | 48.24 | 1:49.25 | |||||
11 | Elin Jönsson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 48.91 | 1:49.38 | |||||
- | Ida Nyberg | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Moa Berglund | 2004 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 17:56 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 18:14 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 39, 4X50m Frisim 10 år oy, Finaler |
Sponsor: Air Ambulance |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sundsvall SS Mix Lag1 | 0 | Sundsvalls Simsällskap | 2:29.80 | ||||||
Anna Öberg | 2006 | 37.11 | 37.11 | |||||||
Olivia Ericson | 2006 | 37.24 | 1:14.35 | |||||||
Marcus Hamberg | 2007 | 38.44 | 1:52.79 | |||||||
Nike Norlander | 2007 | 37.01 | 2:29.80 | |||||||
2 | Sundsvall SS Mix Lag2 | 0 | Sundsvalls Simsällskap | 2:53.99 | ||||||
Kajsa Burman | 2007 | 40.73 | 40.73 | |||||||
Alva Sjödin | 2006 | 43.35 | 1:24.08 | |||||||
Isa Ekbladh | 2006 | 8.41 | 1:32.49 | |||||||
Anton Ericsson | 2008 | 1:21.50 | 2:53.99 | |||||||
3 | Njurunda Mix Lag 1 | 0 | Njurunda Simsällskap | 2:54.26 | ||||||
Joppe Berglin | 2006 | 41.01 | 41.01 | |||||||
Tea Alamaa | 2006 | 45.77 | 1:26.78 | |||||||
Evelina Hansson | 2006 | 42.74 | 2:09.52 | |||||||
Wilja Edin | 2006 | 44.74 | 2:54.26 | |||||||
4 | Härjedalen SK | 0 | Härjedalens Simklubb | 3:12.37 | ||||||
Sebastian Svensson | 2006 | 42.94 | 42.94 | |||||||
Ellen Vesterström | 2008 | 58.11 | 1:41.05 | |||||||
Magne Tjärnlund | 2006 | 53.31 | 2:34.36 | |||||||
Nike Edèn | 2006 | 38.01 | 3:12.37 | |||||||
5 | SK Ägir Mix Lag3 | 0 | Simklubben Ägir | 3:34.29 | ||||||
Nova Bergstrand Ståhl | 2006 | 45.10 | 45.10 | |||||||
Emelie Betzel | 2008 | 59.22 | 1:44.32 | |||||||
Linnea Betzel | 2007 | 48.63 | 2:32.95 | |||||||
Theresia Haraldsson | 2006 | 1:01.34 | 3:34.29 | |||||||
6 | SK Ägir Mix Lag1 | 0 | Simklubben Ägir | 3:37.64 | ||||||
Arwen Wikström | 2006 | 41.66 | 41.66 | |||||||
Towa Carlberg | 2008 | 1:26.98 | 2:08.64 | |||||||
Meja Boson | 2006 | 42.63 | 2:51.27 | |||||||
Albin Svärd | 2007 | 46.37 | 3:37.64 | |||||||
7 | SK Ägir Mix Lag4 | 0 | Simklubben Ägir | 3:45.36 | ||||||
Sara Mahmood | 2006 | 57.01 | 57.01 | |||||||
Jasmine Rydefjord | 2007 | 50.36 | 1:47.37 | |||||||
Toste Wallskog | 2006 | 1:01.26 | 2:48.63 | |||||||
Linnea Wallskog | 2008 | 56.73 | 3:45.36 | |||||||
8 | Njurunda Mix Lag 3 | 0 | Njurunda Simsällskap | 3:49.72 | ||||||
Tuva Fridlund | 2006 | 57.34 | 57.34 | |||||||
Alejandra Rosen Lilja | 2006 | 55.79 | 1:53.13 | |||||||
Anna-Klara Sundström | 2007 | 1:03.52 | 2:56.65 | |||||||
Maja Modin | 2008 | 53.07 | 3:49.72 | |||||||
9 | SK Ägir Mix Lag2 | 0 | Simklubben Ägir | 4:27.25 | ||||||
Nike Wassberg | 2006 | 52.20 | 52.20 | |||||||
Ida Persson Paletun | 2008 | 1:13.55 | 2:05.75 | |||||||
Julia Johansson | 2008 | 1:10.56 | 3:16.31 | |||||||
Molly Nyberg | 2008 | 1:10.94 | 4:27.25 | |||||||
- | Njurunda Mix Lag 2 | 0 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Emma Forssbeck | 2007 | 49.72 | 49.72 | |||||||
Shewita Tsegay | 2006 | 52.02 | 1:41.74 | |||||||
Maya Smedberg | 2006 | 56.84 | 2:38.58 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 18:14 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 18:30 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 40, 4X100m Frisim 12 år oy, Finaler |
Sponsor: MediCopter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Sundsvall SS Mix Lag1 | 0 | Sundsvalls Simsällskap | 4:47.42 | ||||||
Ludwig Svedin | 2004 | 31.47 | 1:05.69 | 1:05.69 | ||||||
Nova Norlander | 2004 | 35.01 | 1:13.91 | 2:19.60 | ||||||
Axel Södervall | 2004 | 34.07 | 1:11.36 | 3:30.96 | ||||||
Lena Svedberg | 2004 | 35.75 | 1:16.46 | 4:47.42 | ||||||
2 | Njurunda Mix Lag 1 | 0 | Njurunda Simsällskap | 5:01.89 | ||||||
Lova Tjernström | 2004 | 33.66 | 1:10.71 | 1:10.71 | ||||||
Hanna Jonasson | 2004 | 36.20 | 1:16.46 | 2:27.17 | ||||||
Isabelle Grönlund | 2004 | 38.13 | 1:17.83 | 3:45.00 | ||||||
Ebba Lindblom | 2004 | 36.81 | 1:16.89 | 5:01.89 | ||||||
3 | SK Ägir Mix Lag1 | 0 | Simklubben Ägir | 5:02.75 | ||||||
Viktor Svärd | 2005 | 37.22 | 1:17.34 | 1:17.34 | ||||||
Edvin Johansson | 2005 | 37.48 | 1:21.72 | 2:39.06 | ||||||
Ebba Hann | 2004 | 33.32 | 1:10.88 | 3:49.94 | ||||||
Alice Eriksson | 2004 | 34.53 | 1:12.81 | 5:02.75 | ||||||
4 | Njurunda Mix Lag 2 | 0 | Njurunda Simsällskap | 5:38.78 | ||||||
Ida Sundholm | 2005 | 39.43 | 1:23.04 | 1:23.04 | ||||||
Stephanie Fjellgren | 2004 | 37.77 | 1:22.26 | 2:45.30 | ||||||
Alva Fridlund | 2004 | 41.31 | 1:28.99 | 4:14.29 | ||||||
Ludvig Utterström | 2004 | 39.41 | 1:24.49 | 5:38.78 | ||||||
5 | SK Ägir Mix Lag2 | 0 | Simklubben Ägir | 5:54.53 | ||||||
Kristina Kannegiesser | 2004 | 44.82 | 1:36.66 | 1:36.66 | ||||||
Beda Skylare Berglöf | 2004 | 42.09 | 1:29.40 | 3:06.06 | ||||||
Ina Björk Hedberg | 2004 | 43.06 | 1:28.46 | 4:34.52 | ||||||
Irene Nasta | 2004 | 37.40 | 1:20.01 | 5:54.53 | ||||||
6 | Njurunda Mix Lag 3 | 0 | Njurunda Simsällskap | 6:22.12 | ||||||
Elin Jönsson | 2004 | 41.34 | 1:27.02 | 1:27.02 | ||||||
Lola Qvist | 2004 | 43.51 | 1:30.06 | 2:57.08 | ||||||
Elin Clarin | 2005 | 47.14 | 1:43.03 | 4:40.11 | ||||||
Tova Persson | 2005 | 45.28 | 1:42.01 | 6:22.12 | ||||||
7 | SK Ägir Mix Lag4 | 0 | Simklubben Ägir | 6:26.73 | ||||||
Tuva Wallskog | 2004 | 42.59 | 1:28.81 | 1:28.81 | ||||||
Ida Nyberg | 2004 | 42.64 | 1:27.88 | 2:56.69 | ||||||
Hanna Wike | 2005 | 54.17 | 2:00.19 | 4:56.88 | ||||||
Ella Wesslau | 2004 | 42.92 | 1:29.85 | 6:26.73 | ||||||
- | Sundsvall SS Mix Lag2 | 0 | Sundsvalls Simsällskap | DNF | ||||||
- | SK Ägir Mix Lag3 | 0 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 18:30 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 10:07 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 41, 25m Ryggsim Herrar 9år oy, Finaler |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Hamberg | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 20.72 | ||||||
2 | Philip Linder | 2007 | Härnösands Simsällskap | 25.13 | ||||||
3 | Anton Ericsson | 2008 | Sundsvalls Simsällskap | 26.86 | ||||||
4 | Oskar Ljung | 2008 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 27.66 | ||||||
5 | Albin Svärd | 2007 | Simklubben Ägir | 29.61 | ||||||
- | Jonas Lidén | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 10:07 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 10:08 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 42, 25m Ryggsim Damer 9 år oy, Finaler |
Sponsor: Östersundshem |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nike Norlander | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 21.14 | ||||||
2 | Kajsa Burman | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 22.02 | ||||||
3 | Linnea Betzel | 2007 | Simklubben Ägir | 22.54 | ||||||
4 | Maja Modin | 2008 | Njurunda Simsällskap | 23.58 | ||||||
5 | Emma Forssbeck | 2007 | Njurunda Simsällskap | 24.03 | ||||||
6 | Alice Södervall | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 24.16 | ||||||
7 | Alexandra Blomqvist | 2007 | Njurunda Simsällskap | 24.39 | ||||||
8 | Freja Handler | 2008 | Härjedalens Simklubb | 25.34 | ||||||
9 | Tuva Grafström | 2007 | Njurunda Simsällskap | 25.76 | ||||||
10 | Elsa Larsson | 2008 | Njurunda Simsällskap | 25.77 | ||||||
11 | Isabel Olsson | 2008 | Njurunda Simsällskap | 26.48 | ||||||
12 | Freja Engström | 2007 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 26.80 | ||||||
12 | Jasmine Rydefjord | 2007 | Simklubben Ägir | 26.80 | ||||||
14 | Anna-Klara Sundström | 2007 | Njurunda Simsällskap | 27.04 | ||||||
15 | Sofia Wenna | 2007 | Simklubben Ägir | 27.31 | ||||||
16 | Linnea Wallskog | 2008 | Simklubben Ägir | 27.65 | ||||||
17 | Sanja Eriksson | 2008 | Simklubben Ägir | 27.88 | ||||||
18 | Julia Johansson | 2008 | Simklubben Ägir | 28.60 | ||||||
19 | Tyra Gustafsson | 2008 | Härjedalens Simklubb | 29.61 | ||||||
20 | Jennielee Oppgård | 2008 | Sundsvalls Simsällskap | 29.62 | ||||||
21 | Molly Nyberg | 2008 | Simklubben Ägir | 29.96 | ||||||
22 | Ellen Vesterström | 2008 | Härjedalens Simklubb | 30.26 | ||||||
23 | Alma Göthe | 2009 | Härjedalens Simklubb | 30.69 | ||||||
24 | Emilia Sundholm | 2007 | Njurunda Simsällskap | 31.84 | ||||||
25 | Ida Persson Paletun | 2008 | Simklubben Ägir | 34.03 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 10:08 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 10:12 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 43, 100m Frisim Herrar 10 år, Finaler |
Sponsor: GoViggIT |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joppe Berglin | 2006 | Njurunda Simsällskap | 42.72 | 1:28.96 | |||||
2 | Sebastian Svensson | 2006 | Härjedalens Simklubb | 43.98 | 1:31.68 | |||||
3 | Toste Wallskog | 2006 | Simklubben Ägir | 58.25 | 2:08.71 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 10:12 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 10:18 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 44, 100m Frisim Damer 10 år, Finaler |
Sponsor: Valkulla Kvalitet och Re |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Ericson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 39.22 | 1:20.95 | |||||
2 | Anna Öberg | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 38.62 | 1:21.33 | |||||
3 | Nike Edèn | 2006 | Härjedalens Simklubb | 40.09 | 1:23.59 | |||||
4 | Arwen Wikström | 2006 | Simklubben Ägir | 42.58 | 1:30.51 | |||||
5 | Linnea Sjöberg | 2006 | Härnösands Simsällskap | 42.70 | 1:32.12 | |||||
6 | Isa Ekbladh | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 43.04 | 1:32.18 | |||||
7 | Alva Sjödin | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 44.77 | 1:36.15 | |||||
8 | Meja Boson | 2006 | Simklubben Ägir | 44.52 | 1:37.51 | |||||
9 | Wilja Edin | 2006 | Njurunda Simsällskap | 47.63 | 1:42.38 | |||||
10 | Nike Wassberg | 2006 | Simklubben Ägir | 51.77 | 1:52.24 | |||||
11 | Maya Smedberg | 2006 | Njurunda Simsällskap | 1:00.58 | 2:05.80 | |||||
12 | Theresia Haraldsson | 2006 | Simklubben Ägir | 1:04.26 | 2:21.22 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 10:18 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 10:24 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 45, 50m Fjärilsim Herrar 11år, Finaler |
Sponsor: Intersport |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viktor Svärd | 2005 | Simklubben Ägir | 38.38 | ||||||
2 | Edvin Johansson | 2005 | Simklubben Ägir | 49.20 | ||||||
3 | Alexander Rydefjord | 2005 | Simklubben Ägir | 58.06 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 10:24 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 10:28 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 46, 50m Fjärilsim Damer 11 år, Finaler |
Sponsor: Kannegiesser Civil Works |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefina Näsén | 2005 | Simklubben Ägir | 37.72 | ||||||
2 | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 43.22 | ||||||
3 | Tove Rehnstedt | 2005 | Simklubben Ägir | 43.49 | ||||||
4 | Ida Sundholm | 2005 | Njurunda Simsällskap | 46.24 | ||||||
5 | Livia Hofmann | 2005 | Timrå Simklubb | 46.31 | ||||||
6 | Alva Lövström | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 49.37 | ||||||
- | Iris Zachrisson | 2005 | Härjedalens Simklubb | DNS | ||||||
- | Elin Clarin | 2005 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 10:28 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 10:36 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 47, 400m Frisim Herrar 12 år, Finaler |
Sponsor: Östersundshem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Jason Walterstad | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 1:18.56 | 2:43.12 | 4:06.81 | 5:29.42 | |||
2 | Axel Södervall | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 1:18.25 | 2:43.78 | 4:08.76 | 5:31.47 | |||
3 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 1:27.08 | 3:04.78 | 4:41.76 | 6:18.49 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 10:36 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 11:00 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 48, 400m Frisim Damer 12 år, Finaler |
Sponsor: Scandic Syd Östersund |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 1:13.82 | 2:36.65 | 4:00.49 | 5:22.38 | |||
2 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 1:16.76 | 2:39.80 | 4:05.69 | 5:23.44 | |||
3 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 1:19.83 | 2:45.88 | 4:12.53 | 5:33.94 | |||
4 | Alice Eriksson | 2004 | Simklubben Ägir | 1:17.18 | 2:44.56 | 4:13.35 | 5:38.93 | |||
5 | Clara Renström Halling | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 1:20.60 | 2:48.16 | 4:15.72 | 5:40.29 | |||
6 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 1:20.80 | 2:51.41 | 4:23.58 | 5:52.06 | |||
7 | Amanda Boson | 2004 | Simklubben Ägir | 1:25.16 | 2:59.08 | 4:34.22 | 6:06.60 | |||
8 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 1:27.92 | 3:06.21 | 4:44.78 | 6:18.08 | |||
9 | Irene Nasta | 2004 | Simklubben Ägir | 1:27.42 | 3:08.03 | 4:48.74 | 6:27.65 | |||
10 | Elin Jönsson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 1:30.00 | 3:10.95 | 4:52.29 | 6:29.60 | |||
11 | Ida Nyberg | 2004 | Simklubben Ägir | 1:35.97 | 3:18.91 | 4:58.55 | 6:31.15 | |||
12 | Tuva Wallskog | 2004 | Simklubben Ägir | 1:28.21 | 3:11.91 | 5:45.94 | 6:32.65 | |||
13 | Alva Fridlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 1:32.55 | 3:14.16 | 4:56.30 | 6:35.03 | |||
14 | Ina Björk Hedberg | 2004 | Simklubben Ägir | 1:33.93 | 3:18.92 | 5:00.19 | 6:40.45 | |||
15 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 1:37.30 | 3:22.73 | 5:07.66 | 6:48.90 | |||
16 | Lola Qvist | 2004 | Njurunda Simsällskap | 1:34.18 | 3:22.04 | 5:10.76 | 6:57.36 | |||
- | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Kristina Kannegiesser | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 11:00 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 11:30 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 50, Extralopp 100m Damer, Finaler |
Sponsor: Östersundshem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Jakobsson | 2003 | Simklubben Ägir | 36.40 | 1:14.44 | |||||
2 | Olivia Johansson | 2002 | Simklubben Ägir | 36.11 | 1:15.83 | |||||
3 | Emma Agerberg | 2003 | Simklubben Ägir | 43.62 | 1:30.15 | |||||
4 | Moa Flodin | 2003 | Simklubben Ägir | 46.74 | 1:36.92 | |||||
5 | Hanna Hedman | 2003 | Simklubben Ägir | 48.38 | 1:41.76 | |||||
6 | Moa Berglund | 2004 | Härnösands Simsällskap | 50.85 | 1:44.73 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 11:30 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 11:28 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 51, 25m Frisim Herrar 9 år oy, Finaler |
Sponsor: Air Ambulance |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Hamberg | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 16.40 | ||||||
2 | Albin Svärd | 2007 | Simklubben Ägir | 20.67 | ||||||
3 | Philip Linder | 2007 | Härnösands Simsällskap | 20.69 | ||||||
4 | Anton Ericsson | 2008 | Sundsvalls Simsällskap | 20.94 | ||||||
5 | Erik Nordanberg | 2007 | Simklubben Ägir | 22.91 | ||||||
6 | Sebastian Blomqvist | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 24.21 | ||||||
7 | Jonas Lidén | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 25.26 | ||||||
8 | Oskar Ljung | 2008 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 26.52 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 11:28 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 11:35 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 52, 25m Frisim Damer 9 år oy, Finaler |
Sponsor: MediCopter |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nike Norlander | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 17.75 | ||||||
2 | Kajsa Burman | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 18.44 | ||||||
3 | Linnea Betzel | 2007 | Simklubben Ägir | 19.34 | ||||||
4 | Alexandra Blomqvist | 2007 | Njurunda Simsällskap | 19.49 | ||||||
5 | Emma Forssbeck | 2007 | Njurunda Simsällskap | 21.05 | ||||||
6 | Maja Modin | 2008 | Njurunda Simsällskap | 21.57 | ||||||
7 | Jasmine Rydefjord | 2007 | Simklubben Ägir | 22.18 | ||||||
8 | Alice Södervall | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 22.39 | ||||||
9 | Linnea Wallskog | 2008 | Simklubben Ägir | 22.44 | ||||||
10 | Isabel Olsson | 2008 | Njurunda Simsällskap | 23.13 | ||||||
11 | Freja Handler | 2008 | Härjedalens Simklubb | 23.22 | ||||||
12 | Elsa Larsson | 2008 | Njurunda Simsällskap | 24.11 | ||||||
13 | Ellen Vesterström | 2008 | Härjedalens Simklubb | 24.19 | ||||||
14 | Freja Engström | 2007 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 24.26 | ||||||
15 | Anna-Klara Sundström | 2007 | Njurunda Simsällskap | 24.61 | ||||||
16 | Alma Göthe | 2009 | Härjedalens Simklubb | 24.66 | ||||||
17 | Tuva Grafström | 2007 | Njurunda Simsällskap | 24.74 | ||||||
18 | Sanja Eriksson | 2008 | Simklubben Ägir | 26.12 | ||||||
19 | Emilia Sundholm | 2007 | Njurunda Simsällskap | 26.40 | ||||||
20 | Molly Nyberg | 2008 | Simklubben Ägir | 27.28 | ||||||
21 | Tyra Gustafsson | 2008 | Härjedalens Simklubb | 28.89 | ||||||
22 | Ida Persson Paletun | 2008 | Simklubben Ägir | 29.59 | ||||||
23 | Jennielee Oppgård | 2008 | Sundsvalls Simsällskap | 29.97 | ||||||
24 | Julia Johansson | 2008 | Simklubben Ägir | 30.54 | ||||||
- | Emelie Betzel | 2008 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 11:35 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 11:38 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 53, 50m Ryggsim Herrar 10 år, Finaler |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joppe Berglin | 2006 | Njurunda Simsällskap | 45.39 | ||||||
2 | Julius Johansson | 2006 | Simklubben Ägir | 55.20 | ||||||
3 | Magne Tjärnlund | 2006 | Härjedalens Simklubb | 1:03.36 | ||||||
4 | Toste Wallskog | 2006 | Simklubben Ägir | 1:13.21 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 11:38 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 11:46 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 54, 50m Ryggsim Damer 10 år, Finaler |
Sponsor: Östersundshem |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Öberg | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 42.92 | ||||||
2 | Olivia Ericson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 44.28 | ||||||
3 | Arwen Wikström | 2006 | Simklubben Ägir | 46.49 | ||||||
4 | Wilja Edin | 2006 | Njurunda Simsällskap | 47.96 | ||||||
5 | Isa Ekbladh | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 48.00 | ||||||
6 | Tea Alamaa | 2006 | Njurunda Simsällskap | 51.52 | ||||||
7 | Meja Boson | 2006 | Simklubben Ägir | 51.53 | ||||||
8 | Alva Sjödin | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 51.83 | ||||||
9 | Amelia Walterstad | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 54.46 | ||||||
10 | Tuva Fridlund | 2006 | Njurunda Simsällskap | 58.62 | ||||||
11 | Nike Wassberg | 2006 | Simklubben Ägir | 58.71 | ||||||
12 | Alejandra Rosen Lilja | 2006 | Njurunda Simsällskap | 59.41 | ||||||
13 | Linnea Sjöberg | 2006 | Härnösands Simsällskap | 59.60 | ||||||
14 | Shewita Tsegay | 2006 | Njurunda Simsällskap | 1:00.43 | ||||||
- | Sara Mahmood | 2006 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Theresia Haraldsson | 2006 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 11:46 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 11:52 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 55, 100m Medley Herrar 11 år, Finaler |
Sponsor: GoViggIT |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Viktor Svärd | 2005 | Simklubben Ägir | 41.21 | 1:26.59 | |||||
2 | Edvin Johansson | 2005 | Simklubben Ägir | 46.23 | 1:36.25 | |||||
3 | Alexander Rydefjord | 2005 | Simklubben Ägir | 51.38 | 1:41.63 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 11:52 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 12:00 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 56, 100m Medley Damer 11 år, Finaler |
Sponsor: Valkulla Kvalitet och Re |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefina Näsén | 2005 | Simklubben Ägir | 39.82 | 1:28.22 | |||||
2 | Tove Rehnstedt | 2005 | Simklubben Ägir | 41.28 | 1:29.66 | |||||
3 | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 43.77 | 1:31.70 | |||||
4 | Livia Hofmann | 2005 | Timrå Simklubb | 45.09 | 1:39.08 | |||||
5 | Alva Lövström | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 47.94 | 1:40.54 | |||||
6 | Tova Persson | 2005 | Njurunda Simsällskap | 49.30 | 1:43.25 | |||||
7 | Elin Clarin | 2005 | Njurunda Simsällskap | 50.66 | 1:47.80 | |||||
8 | Linnea Ljung | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 57.24 | 1:58.74 | |||||
- | Ida Sundholm | 2005 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 12:00 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 12:01 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 57, 100m Ryggsim Herrar 12 år, Finaler |
Sponsor: Intersport |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jason Walterstad | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 39.25 | 1:20.87 | |||||
2 | Axel Södervall | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 42.88 | 1:27.55 | |||||
3 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 44.19 | 1:31.70 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 12:01 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 12:15 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 58, 100m Ryggsim Damer 12 år, Finaler |
Sponsor: Kannegiesser Civil Works |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 37.39 | 1:17.93 | |||||
2 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 38.86 | 1:20.76 | |||||
3 | Nova Norlander | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 39.89 | 1:22.84 | |||||
4 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 41.97 | 1:27.36 | |||||
5 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 42.56 | 1:27.98 | |||||
6 | Alice Eriksson | 2004 | Simklubben Ägir | 44.08 | 1:29.01 | |||||
7 | Clara Renström Halling | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 44.06 | 1:29.87 | |||||
8 | Agnes Pettersson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 44.11 | 1:30.17 | |||||
9 | Ella Wesslau | 2004 | Simklubben Ägir | 44.40 | 1:30.19 | |||||
10 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 44.07 | 1:31.20 | |||||
11 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 45.77 | 1:31.45 | |||||
12 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 45.33 | 1:31.78 | |||||
13 | Tuva Wallskog | 2004 | Simklubben Ägir | 45.20 | 1:32.28 | |||||
14 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 45.23 | 1:33.00 | |||||
15 | Stephanie Fjellgren | 2004 | Njurunda Simsällskap | 44.67 | 1:34.97 | |||||
16 | Ida Nyberg | 2004 | Simklubben Ägir | 46.99 | 1:36.26 | |||||
17 | Lola Qvist | 2004 | Njurunda Simsällskap | 46.48 | 1:37.04 | |||||
18 | Moa Berglund | 2004 | Härnösands Simsällskap | 47.50 | 1:39.05 | |||||
19 | Amanda Boson | 2004 | Simklubben Ägir | 46.29 | 1:40.93 | |||||
20 | Ina Björk Hedberg | 2004 | Simklubben Ägir | 48.66 | 1:41.21 | |||||
21 | Irene Nasta | 2004 | Simklubben Ägir | 48.03 | 1:41.45 | |||||
22 | Elin Jönsson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 49.29 | 1:42.37 | |||||
23 | Felicia Caarls | 2004 | Simklubben Ägir | 50.97 | 1:46.05 | |||||
- | Alva Fridlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Kristina Kannegiesser | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Linnea Drewes | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 12:15 |
Resultat Gren 59 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 12:19 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 59, Extralopp 50m Herrar, Finaler |
Sponsor: Östersundshem |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Niklas Borin | 1989 | Turebergs Simklubb | 24.53 | ||||||
2 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 25.28 | ||||||
3 | Marcus Åsberg | 1996 | Simklubben Ägir | 25.95 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 12:19 |
Resultat Gren 60 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 12:23 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 60, Extralopp 50m Damer, Finaler |
Sponsor: Östersundshem |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Jakobsson | 2003 | Simklubben Ägir | 32.02 | ||||||
2 | Emma Agerberg | 2003 | Simklubben Ägir | 41.48 | ||||||
3 | Hanna Hedman | 2003 | Simklubben Ägir | 45.48 | ||||||
4 | Olivia Johansson | 2002 | Simklubben Ägir | 48.61 | ||||||
5 | Kristina Kannegiesser | 2004 | Simklubben Ägir | 49.13 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 12:23 |
Resultat Gren 61 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 12:41 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 61, 4X100m Medley 12 år oy, Finaler |
Sponsor: Östersundshem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Ägir Mix Lag1 | 0 | Simklubben Ägir | 5:22.41 | ||||||
Josefina Näsén | 2005 | 40.75 | 1:24.40 | 1:24.40 | ||||||
Agnes Jakobsson | 2005 | 42.80 | 1:31.12 | 2:55.52 | ||||||
Ebba Hann | 2004 | 34.06 | 1:14.58 | 4:10.10 | ||||||
Alice Eriksson | 2004 | 34.45 | 1:12.31 | 5:22.41 | ||||||
2 | Sundsvall SS Mix Lag1 | 0 | Sundsvalls Simsällskap | 5:29.02 | ||||||
Jason Walterstad | 2004 | 38.54 | 1:18.53 | 1:18.53 | ||||||
Nova Norlander | 2004 | 41.79 | 1:28.66 | 2:47.19 | ||||||
Lena Svedberg | 2004 | 41.40 | 1:29.07 | 4:16.26 | ||||||
Axel Södervall | 2004 | 34.38 | 1:12.76 | 5:29.02 | ||||||
3 | Njurunda Mix Lag 1 | 0 | Njurunda Simsällskap | 5:30.05 | ||||||
Lova Tjernström | 2004 | 39.52 | 1:21.12 | 1:21.12 | ||||||
Stephanie Fjellgren | 2004 | 42.59 | 1:32.60 | 2:53.72 | ||||||
Hanna Jonasson | 2004 | 36.34 | 1:21.91 | 4:15.63 | ||||||
Isabelle Grönlund | 2004 | 36.52 | 1:14.42 | 5:30.05 | ||||||
4 | SK Ägir Mix Lag3 | 0 | Simklubben Ägir | 6:03.46 | ||||||
Tuva Wallskog | 2004 | 47.46 | 1:37.00 | 1:37.00 | ||||||
Ida Nyberg | 2004 | 47.14 | 1:41.08 | 3:18.08 | ||||||
Viktor Svärd | 2005 | 41.37 | 1:27.72 | 4:45.80 | ||||||
Alexander Rydefjord | 2005 | 36.35 | 1:17.66 | 6:03.46 | ||||||
5 | SK Ägir Mix Lag2 | 0 | Simklubben Ägir | 6:35.79 | ||||||
Tove Rehnstedt | 2005 | 44.38 | 1:31.23 | 1:31.23 | ||||||
Edvin Johansson | 2005 | 52.12 | 1:52.26 | 3:23.49 | ||||||
Irene Nasta | 2004 | 46.32 | 1:46.48 | 5:09.97 | ||||||
Beda Skylare Berglöf | 2004 | 41.05 | 1:25.82 | 6:35.79 | ||||||
6 | Njurunda Mix Lag 3 | 0 | Njurunda Simsällskap | 6:45.51 | ||||||
Lola Qvist | 2004 | 47.20 | 1:38.14 | 1:38.14 | ||||||
Tova Persson | 2005 | 50.43 | 1:47.66 | 3:25.80 | ||||||
Elin Jönsson | 2004 | 46.75 | 1:44.89 | 5:10.69 | ||||||
Elin Clarin | 2005 | 42.95 | 1:34.82 | 6:45.51 | ||||||
7 | SK Ägir Mix Lag4 | 0 | Simklubben Ägir | 6:52.37 | ||||||
Felicia Caarls | 2004 | 52.18 | 1:47.37 | 1:47.37 | ||||||
Ella Wesslau | 2004 | 45.97 | 1:39.96 | 3:27.33 | ||||||
Ina Björk Hedberg | 2004 | 49.38 | 1:44.23 | 5:11.56 | ||||||
Kristina Kannegiesser | 2004 | 46.26 | 1:40.81 | 6:52.37 | ||||||
- | Njurunda Mix Lag 2 | 0 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Alva Fridlund | 2004 | 50.42 | 1:43.05 | 1:43.05 | ||||||
Ebba Lindblom | 2004 | 44.05 | 1:33.40 | 3:16.45 | ||||||
- | Sundsvall SS Mix Lag2 | 0 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Olivia Ericson | 2006 | 47.83 | 1:39.93 | 1:39.93 | ||||||
Anna Öberg | 2006 | 48.35 | 1:43.31 | 3:23.24 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 12:41 |
Resultat Gren 62 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2016 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 12:47 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 november 2016 |
Gren 62, 4X50m Medley 10 år oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sundsvall SS Mix Lag2 | 0 | Sundsvalls Simsällskap | 3:11.32 | ||||||
Isa Ekbladh | 2006 | 48.72 | 48.72 | |||||||
Alva Sjödin | 2006 | 48.69 | 1:37.41 | |||||||
Kajsa Burman | 2007 | 46.81 | 2:24.22 | |||||||
Anton Ericsson | 2008 | 47.10 | 3:11.32 | |||||||
2 | Sundsvall SS Mix Lag1 | 0 | Sundsvalls Simsällskap | 3:17.76 | ||||||
Marcus Hamberg | 2007 | 45.24 | 45.24 | |||||||
Amelia Walterstad | 2006 | 56.15 | 1:41.39 | |||||||
Nike Norlander | 2007 | 50.92 | 2:32.31 | |||||||
Alice Södervall | 2007 | 45.45 | 3:17.76 | |||||||
3 | Njurunda Mix Lag 1 | 0 | Njurunda Simsällskap | 3:18.85 | ||||||
Tea Alamaa | 2006 | 51.61 | 51.61 | |||||||
Tuva Fridlund | 2006 | 55.25 | 1:46.86 | |||||||
Joppe Berglin | 2006 | 43.48 | 2:30.34 | |||||||
Emma Forssbeck | 2007 | 48.51 | 3:18.85 | |||||||
4 | Njurunda Mix Lag 2 | 0 | Njurunda Simsällskap | 3:44.14 | ||||||
Shewita Tsegay | 2006 | 1:00.87 | 1:00.87 | |||||||
Evelina Hansson | 2006 | 1:07.55 | 2:08.42 | |||||||
Wilja Edin | 2006 | 50.48 | 2:58.90 | |||||||
Alexandra Blomqvist | 2007 | 45.24 | 3:44.14 | |||||||
5 | SK Ägir Mix Lag1 | 0 | Simklubben Ägir | 3:54.30 | ||||||
Linnea Wallskog | 2008 | 1:06.12 | 1:06.12 | |||||||
Linnea Betzel | 2007 | 1:05.73 | 2:11.85 | |||||||
Arwen Wikström | 2006 | 44.67 | 2:56.52 | |||||||
Sara Mahmood | 2006 | 57.78 | 3:54.30 | |||||||
- | SK Ägir Mix Lag2 | 0 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Toste Wallskog | 2006 | 1:18.06 | 1:18.06 | |||||||
Jasmine Rydefjord | 2007 | 1:15.44 | 2:33.50 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 12:47 |