2021-04-14   14:01:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 1 & 2 2017, Sundsvall (och inbjudningstävling)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 och 2    Utskriftsdatum  28 januari 2017   
  Tävlingsort  Njurunda    Utskriftstid  10:32   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tove Rehnstedt  2005      36.74  1:17.65  2:01.11    2:43.42   
  Simklubben Ägir  3:03.79                 
                     
Ida Sundholm  2005      37.10  1:20.45  2:06.17    2:49.97   
  Njurunda Simsällskap  2:52.06                 
                     
Ida Eriksson  2005      37.50  1:21.69  2:07.38    2:50.39   
  Härnösands Simsällskap  3:01.20                 
                     
Alva Andersson  2005      42.42  1:31.13  2:21.83    3:10.36   
  Härnösands Simsällskap  3:10.99                 
                     
Linnea Sjöberg  2006      42.01  1:31.47  2:23.38    3:13.97   
  Härnösands Simsällskap                   
                     
Elin Clarin  2005      41.29  1:34.05  2:29.53    3:21.88   
  Njurunda Simsällskap  3:42.88                 
                     
Meja Boson  2006              DSQ   
  Simklubben Ägir                   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Amanda Jonasson  2004      34.17  1:13.02  1:52.90    2:31.79   
  Hudiksvalls Simsällskap  2:32.86                 
                     
Lova Tjernström  2004      34.01  1:13.74  1:54.10    2:31.82   
  Njurunda Simsällskap  2:36.03                 
                     
Hanna Jonasson  2004      34.51  1:13.72  1:54.23    2:32.06   
  Njurunda Simsällskap  2:46.93                 
                     
Lena Svedberg  2004      35.72  1:14.76  1:55.22    2:32.49   
  Sundsvalls Simsällskap  2:40.91                 
                     
Alice Eriksson  2004      33.92  1:13.09  1:54.34    2:34.55   
  Simklubben Ägir  3:04.04                 
                     
Nova Norlander  2004      35.60  1:16.45  1:58.73    2:40.13   
  Sundsvalls Simsällskap  2:46.04                 
                     
Isabelle Grönlund  2004      37.12  1:20.26  2:05.17    2:45.71   
  Njurunda Simsällskap  3:00.03                 
                     
Anja Lind  2004      36.12  1:18.81  2:03.33    2:46.16   
  Härnösands Simsällskap  2:48.95                 
                     
Ebba Lindblom  2004      37.99  1:22.92  2:09.51    2:51.98   
  Njurunda Simsällskap  3:02.73                 
                     
10  Linnea Engström  2004      38.92  1:23.13  2:09.00    2:52.39   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  3:05.62                 
                     
11  Irene Nasta  2004      38.11  1:22.04  2:08.58    2:53.96   
  Simklubben Ägir  3:15.48                 
                     
12  Amanda Boson  2004      35.97  1:20.85  2:07.81    2:53.98   
  Simklubben Ägir  3:03.19                 
                     
13  Nora Sundström  2004      40.14  1:24.85  2:11.06    2:56.12   
  Sundsvalls Simsällskap  2:53.75                 
                     
14  Ella Wesslau  2004      40.43  1:26.49  2:13.95    2:58.88   
  Simklubben Ägir                   
                     
15  Beda Skylare Berglöf  2004      43.91  1:34.65  2:25.20    3:11.09   
  Simklubben Ägir  3:21.51                 
                     
16  Ronja Widell  2004      40.03  1:27.63  2:19.98    3:12.63   
  Härnösands Simsällskap                   
                     
17  Kristina Vestman  2004      43.05  1:33.35  2:24.62    3:12.91   
  Härnösands Simsällskap  3:20.89                 
                     
18  Ida Nyberg  2004      43.13  1:34.64  2:25.76    3:14.95   
  Simklubben Ägir  3:16.56                 
                     
19  Felicia Caarls  2004      42.97  1:35.02  2:30.45    3:22.96   
  Simklubben Ägir                   
                     
Leia Beijron  2004              DNS   
  Sundsvalls Simsällskap  2:40.31                 
                     
Ina Björk Hedberg  2004              DSQ   
  Simklubben Ägir  3:35.35                 
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Maja Byström  2003      31.52  1:07.00  1:44.25    2:21.50   
  Örnsköldsviks Allmänna SS  2:27.75                 
                     
Sofia Boije  2003      31.19  1:09.15  1:48.05    2:25.76   
  Simklubben Ägir  2:28.37                 
                     
Filippa Jakobsson  2003      33.08  1:10.86  1:50.51    2:28.63   
  Simklubben Ägir  2:50.50                 
                     
Johanna Persson  2003      35.65  1:16.53  1:59.28    2:41.48   
  Härnösands Simsällskap  2:46.81                 
                     
Josefin Karlsson  2003      37.37  1:20.14  2:05.02    2:49.58   
  Härnösands Simsällskap  2:55.28                 
                     
Moa Flodin  2003      40.29  1:27.72  2:16.71    3:05.82   
  Simklubben Ägir  3:10.57                 
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elise Öberg  2002      30.55  1:05.01  1:39.61    2:13.98   
  Sundsvalls Simsällskap  2:15.81                 
                     
Emma Norlin  2002      33.07  1:09.86  1:47.52    2:25.32   
  Sundsvalls Simsällskap  2:26.85                 
                     
Nathalie Pettersson  2002      32.15  1:09.90  1:49.72    2:29.60   
  Sundsvalls Simsällskap  2:25.66                 
                     
Lotta Larsson Wermelin  2002      33.63  1:12.01  1:52.47    2:32.60   
  Njurunda Simsällskap  2:32.00                 
                     
Isa Forsberg  2002      34.20  1:13.00  1:54.53    2:35.63   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  2:24.99                 
                     
Sofia Lindkvist  2002      34.61  1:15.01  1:58.01    2:40.84   
  Sundsvalls Simsällskap  2:36.72                 
                     
Olivia Johansson  2002      36.86  1:18.88  2:02.28    2:45.13   
  Simklubben Ägir  3:02.92                 
                     
Cecilia Lind  2002      38.36  1:21.93  2:08.38    2:53.28   
  Sundsvalls Simsällskap  2:52.08                 
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Joyce Muzito  2001      30.51  1:04.53  1:39.08    2:14.75   
  Sundsvalls Simsällskap  2:13.75                 
                     
Sofia Mannela  2001      30.94  1:04.97  1:40.04    2:15.20   
  Sundsvalls Simsällskap  2:13.70                 
                     
Cornelia Norén-Vosfeldt  2001      31.83  1:07.92  1:45.55    2:22.01   
  Härnösands Simsällskap  2:20.42                 
                     
Sara Persson  2001      38.82  1:21.94  2:06.27    2:51.38   
  Härnösands Simsällskap  2:46.13                 
                     
Isabelle Skoglund  2001      39.35  1:24.84  2:12.94    2:58.43   
  Dorotea IF                   
                     
Linnea Öhlund  2001              DNF   
  Dorotea IF  2:34.63                 
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Frida Hedlund  1999      31.06  1:05.51  1:40.68    2:12.97   
  Sundsvalls Simsällskap  2:09.93                 
                     
Maja Jakobsson  2000      31.96  1:07.57  1:45.41    2:22.65   
  Njurunda Simsällskap  2:21.12                 
                     
Emelia Boström  2000      32.38  1:10.16  1:49.99    2:30.09   
  Örnsköldsviks Allmänna SS  2:25.74                 
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hanna Mattsson  1998      32.73  1:09.33  1:47.07    2:25.13   
  Sundsvalls Simsällskap  2:22.33                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  10:32 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner