2018-12-12   14:29:11
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tampereen Joulukisat

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Joulukisat    Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  16:15   
  Järjestäjä  UiTa ja TaTU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 joulukuu 2016         
 
 
Laji 14, 200m SKU T-11,-13,N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Kuusisto  2006    293  40.84  1:27.30  2:21.15    3:03.32   
  Nurmijärven Uinti  3:10.29                 
                     
Aino Lepola  2005    258  41.45  1:28.91  2:23.54    3:11.18   
  Tatu Tampere  3:16.40                 
                     
Jenna Nousiainen  2005    257  43.50  1:30.02  2:27.10    3:11.58   
  Nokian Pyry  3:16.52                 
                     
Heidi Helenius  2005    256  43.13  1:33.42  2:28.42    3:11.76   
  Uinti Tampere                   
                     
Veera Maijala  2005    240  45.90  1:34.81  2:32.06    3:15.87   
  Rauman Uimaseura  3:14.63                 
                     
Nella Kortteinen  2007    215  47.72  1:41.29  2:36.63    3:23.30   
  Uinti Tampere  3:34.35                 
                     
Bettina Sandelin  2005    214  46.07  1:38.82  2:37.69    3:23.56   
  Rauman Uimaseura  3:21.62                 
                     
Ippi Ranta  2006    199  44.94  1:38.45  2:38.23    3:28.53   
  Uinti Tampere                   
                     
Hanna Törmä  2007    183  46.72  1:43.81  2:43.50    3:34.64   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
10  Aliisa Soini  2007    171  47.61  1:40.34  2:46.36    3:39.38   
  Rauman Uimaseura                   
                     
11  Lila Niskala  2006    166  51.47  1:47.97  2:50.52    3:41.57   
  Uinti Tampere                   
                     
12  Soila Nevalainen  2005    158  51.75  1:50.97  2:54.32    3:44.97   
  Uinti Tampere                   
                     
13  Milana Virtanen  2006    157  54.95  1:53.76  2:57.69    3:45.49   
  Uinti Tampere                   
                     
14  Erin Heinikangas  2007    154  51.58  1:49.63  2:53.84    3:47.33   
  Rauman Uimaseura                   
                     
15  Kätrin Koppel  2005    131  1:02.53  2:03.84  3:09.47    3:59.46   
  Rauman Uimaseura  3:49.58                 
                     
Ella Parviainen  2006              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Maikki Hämäläinen  2006              DSQ   
  Uimaseura Kaarina                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Piia Lahtinen  2006              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Veera Nurmikolu  2007              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
Laji 14, 200m SKU T-11,-13,N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Rantala  2004    439  33.87  1:16.21  2:04.32    2:40.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Ronja Myllykallio  2003    397  36.41  1:18.97  2:08.43    2:45.79   
  Nokian Pyry  2:43.38                 
                     
Alina Talja  2004    376  37.20  1:23.32  2:10.20    2:48.79   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:54.99                 
                     
Noora Kylmämetsä  2004    368  36.43  1:20.96  2:11.62    2:50.05   
  Uinti Tampere  2:56.15                 
                     
Olivia Salomaa  2003    302  38.27  1:25.70  2:19.39    3:01.45   
  Uinti Tampere                   
                     
Viivi Heittokangas  2004    270  41.93  1:28.23  2:26.28    3:08.42   
  Uinti Tampere  3:13.71                 
                     
Julia Nelimarkka  2004    259  37.84  1:25.80  2:22.70    3:10.94   
  Keuruun Toverit  3:07.27                 
                     
Susanna Uitto  2004    222  45.89  1:37.85  2:35.63    3:21.10   
  Uinti Tampere  3:18.75                 
                     
Melissa Virtanen  2004    211  45.97  1:40.96  2:40.57    3:24.44   
  Uinti Tampere  3:28.60                 
                     
Mariia Sherstiuk  2003              DNS   
  Tatu Tampere  2:53.43                 
                     
 
Laji 14, 200m SKU T-11,-13,N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Nieminen  1996    636  30.45  1:05.38  1:46.30    2:21.65   
  Uinti Tampere  2:20.14                 
                     
Emma-Lotta Tynkkynen  1999    542  31.16  1:09.00  1:54.06    2:29.42   
  Tatu Tampere  2:25.88                 
                     
Heini Hammar  1999    466  32.02  1:14.00  2:00.87    2:37.11   
  Uinti Tampere  2:32.86                 
                     
Helmi Viitasalo  2002    389  36.97  1:21.18  2:09.99    2:46.87   
  Rauman Uimaseura  2:49.27                 
                     
Oona Ahinko  2001    377  35.79  1:22.68  2:07.27    2:48.61   
  Vesihelmen Uimaseura  2:47.57                 
                     
Saana Vähämaa  2002    363  36.67  1:20.44  2:11.89    2:50.72   
  Rauman Uimaseura  2:53.90                 
                     
Kastehelmi Sinisalo  2001    349  34.62  1:17.07  2:12.48    2:53.06   
  Uinti Tampere                   
                     
Siiri Nurmi  2000    342  37.86  1:21.47  2:13.44    2:54.12   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:52.96                 
                     
Martta Haarala  2001    299  41.18  1:27.92  2:19.94    3:02.17   
  Uimaseura Kaarina  3:03.34                 
                     
10  Daria Marishina  2001    287  39.84  1:30.50  2:24.76    3:04.72   
  Uinti Tampere  3:13.10                 
                     
11  Aino Haarala  2001    247  44.71  1:36.31  2:32.94    3:13.98   
  Uimaseura Kaarina  3:14.03                 
                     
Suvi Huhtanen  1999              DSQ   
  Uinti Tampere  2:27.74                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Venla Pesu  2002              DSQ   
  Tatu Tampere  2:52.96                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  16:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner