2018-12-15   06:58:48
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tampereen Joulukisat

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Joulukisat    Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:08   
  Järjestäjä  UiTa ja TaTU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 joulukuu 2016         
 
 
Laji 4, 100m PU T-11,-13,N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Koskelo  2005    303  37.07        1:21.22   
  Nurmijärven Uinti  1:20.64                 
                     
Moona Korpikoski  2005    281  37.02        1:23.29   
  Nokian Pyry  1:29.82                 
                     
Jenna Nousiainen  2005    204  40.39        1:32.63   
  Nokian Pyry  1:35.91                 
                     
Enni Halttunen  2005    190  42.41        1:34.91   
  Uinti Tampere  1:38.22                 
                     
Bettina Sandelin  2005    178  44.00        1:37.01   
  Rauman Uimaseura  1:43.19                 
                     
Iida Vesa  2005    157  44.66        1:41.16   
  Orca Helsinki  1:39.40                 
                     
Henni Halme  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  1:45.56                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 4, 100m PU T-11,-13,N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Adeliina Kaarlenkaski  2004    371  34.75        1:15.99   
  Uinti Tampere  1:19.18                 
                     
Anni-Maria Laakso  2003    351  35.60        1:17.36   
  Kampuksen Plaani  1:14.65                 
                     
Noora Kylmämetsä  2004    345  34.98        1:17.84   
  Uinti Tampere  1:20.80                 
                     
Mimosa Rintala  2003    335  35.49        1:18.63   
  Rauman Uimaseura  1:24.12                 
                     
Alina Talja  2004    277  37.56        1:23.76   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:26.05                 
                     
Emmi Manninen  2004    269  37.96        1:24.51   
  Tatu Tampere  1:24.17                 
                     
Ida Töyrylä  2004    228  40.85        1:29.36   
  Uinti Tampere  1:30.71                 
                     
 
Laji 4, 100m PU T-11,-13,N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nea Norismaa  1995    771  27.51        59.54   
  Uinti Tampere  59.20                 
                     
Suvi Huhtanen  1999    618  30.03        1:04.09   
  Uinti Tampere  1:05.00                 
                     
Annika Karinkanta  2000    608  29.96        1:04.44   
  Tatu Tampere  1:03.65                 
                     
Noora Poutanen  1999    565  30.41        1:06.03   
  Tatu Tampere  1:06.81                 
                     
Roosa Mäkinen  1999    565  30.87        1:06.05   
  Uinti Tampere  1:06.30                 
                     
Emma Nieminen  1996    563  30.06        1:06.10   
  Uinti Tampere  1:10.09                 
                     
Hanna Rautiainen  1999    489  32.56        1:09.31   
  Uinti Tampere  1:04.38                 
                     
Ada Alajääskö  1998    479  31.65        1:09.76   
  Tatu Tampere  1:11.09                 
                     
Saara Svahn  2001    446  32.31        1:11.44   
  Jämsänkosken Ilves  1:10.71                 
                     
10  Fanni Pirhonen  2000    437  32.73        1:11.92   
  Uinti Tampere  1:10.23                 
                     
11  Peppi Palokangas  2002    420  33.58        1:12.92   
  Swimming Jyväskylä  1:13.87                 
                     
12  Anni Turkkila  2002    400  33.34        1:14.11   
  Jämsänkosken Ilves  1:16.33                 
                     
13  Jessika Rissanen  2001    372  35.20        1:15.93   
  Järvenpään Uintiklubi  1:15.44                 
                     
14  Venla Pesu  2002    333  34.66        1:18.78   
  Tatu Tampere  1:16.28                 
                     
15  Elina Palojärvi  2002    298  35.66        1:21.67   
  Uinti Tampere  1:19.09                 
                     
16  Siiri Nurmi  2000    288  37.92        1:22.66   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:29.00                 
                     
17  Elli Koivunen  2000    267  36.63        1:24.72   
  Uimaseura Kaarina  1:25.15                 
                     
18  Emmi Heine  2002    265  36.39        1:24.94   
  Rauman Uimaseura  1:17.26                 
                     
19  Aino Haarala  2001    225  41.87        1:29.78   
  Uimaseura Kaarina  1:28.97                 
                     
20  Kamilla Karppinen  2001    215  40.54        1:31.03   
  Uinti Tampere  1:27.70                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  12:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner