2018-12-15   04:39:36
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tampereen Joulukisat

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Joulukisat    Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:43   
  Järjestäjä  UiTa ja TaTU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 joulukuu 2016         
 
 
Laji 5, 50m RU P-12,-14,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lenni Lehtonen  2004    241          40.55   
  Uinti Tampere  41.73                 
Sakari Korri  2005    229          41.22   
  Rauman Uimaseura  42.32                 
Samuel Sainio  2005    210          42.43   
  Uinti Tampere  39.40                 
Santeri Ahinko  2004    174          45.20   
  Vesihelmen Uimaseura  44.81                 
Juuso Salenius  2004    161          46.37   
  Keuruun Toverit  45.48                 
Oliver Aspholm  2005    158          46.69   
  Uinti Tampere  47.87                 
Eerik Rantanen  2004    139          48.64   
  Uimaseura Kaarina  51.51                 
Jaakko Karti  2004    137          48.90   
  Uinti Tampere  49.53                 
Joona Talja  2007    130          49.82   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  51.50                 
10  Ossi Barck  2005    127          50.13   
  Uimaseura Kaarina  52.53                 
11  Samuele Cavallotti  2005    123          50.72   
  Uinti Tampere  50.34                 
12  Ville Luoma  2004    116          51.63   
  Tatu Tampere  53.83                 
13  Albert Laakkonen  2007    116          51.66   
  Uinti Tampere  51.26                 
14  Nicolas Knuutila  2004    116          51.76   
  Uinti Tampere  52.89                 
15  Matias Mäkinen  2006    112          52.35   
  Uinti Tampere  54.91                 
16  Iiro Räty  2006    110          52.68   
  Nokian Pyry  56.25                 
17  Väinö Hinkka  2007    109          52.75   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  57.35                 
18  Eemil Markkanen  2004    108          52.98   
  Pieksän Kuutit  50.01                 
19  Antti Korhonen  2004    107          53.04   
  Pieksän Kuutit                   
20  Sebastian Sojolin  2006    107          53.13   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  50.54                 
21  Anton Passoja  2006    102          53.99   
  Nokian Pyry  53.82                 
22  Juho Kallio  2007    101          54.19   
  Kankaanpään Uimarit  55.54                 
23  Alex Lehtola  2005    97          54.82   
  Uinti Tampere  56.37                 
24  Max Nikkari  2004    96          54.97   
  Uinti Tampere                   
25  Castor Trygg  2004    96          55.01   
  Uinti Tampere  55.53                 
26  Aapo Koivuniemi  2004    95          55.21   
  Uinti Tampere  57.52                 
27  Luca Ruusila  2006    94          55.51   
  Uinti Tampere  57.18                 
28  Severi Roihankorpi  2006    93          55.61   
  Uinti Tampere                   
29  Elias Haapala  2006    88          56.64   
  Uinti Tampere  55.94                 
30  Aarni Inkinen  2005    84          57.65   
  Uinti Tampere                   
31  Veeti Talasniemi  2004    82          57.89   
  Uinti Tampere                   
32  Tuukka Niemeläinen  2008    81          58.26   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
33  Mika Karlsson  2004    79          58.63   
  Kankaanpään Uimarit                   
34  Mikael Uitto  2007    78          58.99   
  Uinti Tampere  1:02.81                 
35  Eemeli Jaakkola  2006    73          1:00.21   
  Vesihelmen Uimaseura  1:04.43                 
36  Georg Aspholm  2008    69          1:01.54   
  Uinti Tampere  1:06.37                 
37  Hermanni Siurola  2007    68          1:01.77   
  Tatu Tampere                   
38  Elias Suominen  2008    64          1:02.94   
  Tatu Tampere  1:06.07                 
39  Tero Soukka  2007    63          1:03.14   
  Tatu Tampere  1:05.67                 
40  Aapo Orpana  2004    61          1:03.97   
  Uinti Tampere                   
41  Tobias Syrjä  2006    61          1:04.00   
  Uinti Tampere                   
42  Kaapo Saarinen  2007    58          1:04.96   
  Vesihelmen Uimaseura  1:16.15                 
43  Aleksi Koivumäki  2007    55          1:06.29   
  Kankaanpään Uimarit  1:04.75                 
44  Miska Moisio  2007    46          1:10.15   
  Tatu Tampere  1:13.86                 
45  Niko Koivumäki  2005    37          1:15.37   
  Kankaanpään Uimarit                   
Aamos Järveläinen  2006              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Áron Zautasvili  2006              DSQ   
  Uinti Tampere  1:10.43                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Eemeli Varonen  2009              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Eero Sippola  2004              DSQ   
  Kangasalan Urheilijat 68  51.29                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Ferdinand Backman  2006              DSQ   
  Tatu Tampere  57.03                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Jan Byskov  2004              DSQ   
  Nurmijärven Uinti  52.13                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Joa Siltakoski  2007              DSQ   
  Tatu Tampere  1:14.18                 
  SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Joonas Arponen  2005              DSQ   
  Rauman Uimaseura  55.42                 
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
Kasper Kaskela  2004              DSQ   
  Uinti Tampere  56.93                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Leevi Luoma  2005              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Miko Muuri  2004              DSQ   
  Uimaseura Kaarina  45.95                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Oliver Savinainen  2007              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Onni Väyrynen  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  50.16                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Onni Yrjälä  2006              DSQ   
  Rauman Uimaseura  53.41                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Saku Pietilä  2006              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  53.66                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Santeri Leinonen  2005              DSQ   
  Rauman Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Sauli Gummerus  2004              DSQ   
  Uinti Tampere  56.04                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Sean Salli  2007              DSQ   
  Uinti Tampere  1:00.15                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Tatu Yli-Houhala  2007              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Tobias Lydén  2008              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Valtteri Pellinen  2007              DSQ   
  Uinti Tampere  56.18                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 5, 50m RU P-12,-14,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jami Ihalainen  2003    423          33.63   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  33.26                 
Julius Nyberg  2002    371          35.13   
  Jämsänkosken Ilves  36.26                 
Nico Nieminen  2002    312          37.19   
  Vesihelmen Uimaseura  36.71                 
Lauri Tolvanen  2003    284          38.41   
  Haminan Uimaseura  37.79                 
Osku Muuri  2002    227          41.34   
  Uimaseura Kaarina  41.47                 
Elmeri Eronen  2002    209          42.51   
  Uimaseura Kaarina  43.16                 
Markus Kylliäinen  2002    203          42.94   
  Uinti Tampere  48.36                 
Juuso Vastamäki  2002    184          44.38   
  Vesihelmen Uimaseura  44.90                 
Santeri Gummerus  2003    179          44.78   
  Uinti Tampere                   
10  Sakari Gummerus  2003    174          45.20   
  Uinti Tampere  46.51                 
11  Ville Syrjäkoski  2002    147          47.82   
  Tatu Tampere  46.88                 
12  Roope Autio  2003    112          52.26   
  Uinti Tampere  51.03                 
13  Antti Toivonen  2003    102          53.87   
  Uinti Tampere  59.08                 
Henri Naarajärvi  2002              DSQ   
  Uinti Tampere  40.24                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
 
Laji 5, 50m RU P-12,-14,M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kalle Pyykkönen  1996    654          29.08   
  Uinti Tampere  27.91                 
Antti Leiponen  1998    596          30.00   
  Järvenpään Uintiklubi  29.84                 
Elias Kouvo  1994    582          30.24   
  Tatu Tampere  29.50                 
Matias Tyry  1993    541          30.98   
  Tatu Tampere  30.72                 
Teemu Lehtonen  2000    510          31.59   
  Uinti Tampere  31.98                 
Petja Yritys  1993    509          31.61   
  Tatu Tampere                   
Joona Korhonen  2000    491          31.99   
  Tatu Tampere  31.62                 
Pyry Nurminen  2001    483          32.17   
  Orca Helsinki  32.12                 
Teemu Viitanen  2000    464          32.61   
  Tatu Tampere  32.35                 
10  Santeri Kaasinen  1999    456          32.80   
  Tatu Tampere  32.75                 
11  Oskari Valkonen  1999    451          32.91   
  Swimming Jyväskylä  32.04                 
12  Werner Heräjärvi  1999    451          32.92   
  Kampuksen Plaani  33.24                 
13  Tatu Hörkkö  2001    443          33.10   
  Uinti Tampere  33.92                 
14  Tuomas Vainio  1998    434          33.34   
  Swimming Jyväskylä  35.40                 
15  Lauri Koskela  1999    412          33.91   
  Uinti Tampere  34.78                 
16  Arttu Heikkinen  2000    412          33.92   
  Uinti Tampere  34.20                 
17  Alexey Belfer  2000    404          34.13   
  Orca Helsinki                   
18  Roope Aro  2000    373          35.07   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  35.37                 
19  Teemu Ihanamäki  2001    363          35.38   
  Kankaanpään Uimarit  35.12                 
20  Raul Heinikangas  1998    351          35.77   
  Porin Uimaseura  35.02                 
21  Joona Tikka  2000    334          36.36   
  Swimming Jyväskylä  37.12                 
22  Eemil Pynnönen  2001    330          36.51   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  36.00                 
23  Petri Löllö  1976    329          36.56   
  Keuruun Toverit  36.49                 
24  Juuso Toivonen  2001    316          37.04   
  Uinti Tampere  37.32                 
25  Valtteri Länsipuro  2000    316          37.07   
  Uinti Tampere  36.46                 
26  Eero Ala-Karvia  2001    307          37.39   
  Uinti Tampere  38.78                 
27  Sami Peltonen  2001    299          37.76   
  Uinti Tampere  38.40                 
28  Sami Kukkonen  2000    291          38.06   
  Tatu Tampere  37.43                 
29  Aleksei Belov  1998    289          38.19   
  Porin Uimaseura  38.50                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  12:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner