Results for Handelsbanken Farum Cup 2017
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 405 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2017 | Udskriftsdato | 06 maj 2017 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 15:40 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2017 |
Løb 405, 100m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2003-2004 |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 1:03.67 2016-05-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Annie Thulin | 2003 | 520 | 35.21 | 1:12.26 | |||||
Kristianstads SLS | 1:17.54 | |||||||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | 519 | 36.18 | 1:12.30 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.46 | |||||||||
3 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | 505 | 35.03 | 1:12.95 | |||||
Kristianstads SLS | 1:13.27 | |||||||||
4 | Luna Gammelgaard | 2003 | 489 | 35.90 | 1:13.76 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.04 | |||||||||
5 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 449 | 37.34 | 1:15.87 | |||||
Vest-Brøndby | 1:14.79 | |||||||||
6 | Josefine Zebitz | 2004 | 440 | 37.60 | 1:16.39 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.01 | |||||||||
7 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 434 | 37.66 | 1:16.71 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.79 | |||||||||
8 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 433 | 37.38 | 1:16.82 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:23.39 | |||||||||
9 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 431 | 37.83 | 1:16.93 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:14.80 | |||||||||
10 | Isabella Rosenberg | 2003 | 427 | 38.12 | 1:17.13 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.67 | |||||||||
11 | Maj Jensen | 2003 | 414 | 37.41 | 1:17.93 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:19.79 | |||||||||
12 | Thippe de Neergaard | 2003 | 395 | 38.32 | 1:19.19 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.06 | |||||||||
13 | Malou Soelberg | 2004 | 379 | 38.72 | 1:20.26 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.98 | |||||||||
14 | Hannah Höesch | 2003 | 369 | 39.31 | 1:20.99 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.43 | |||||||||
15 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 357 | 40.49 | 1:21.90 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:24.42 | |||||||||
16 | Ida Bruhn | 2004 | 349 | 40.50 | 1:22.50 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:23.90 | |||||||||
17 | Laura Vangkilde | 2004 | 320 | 41.37 | 1:24.92 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.09 | |||||||||
18 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 310 | 41.22 | 1:25.82 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.05 | |||||||||
19 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 310 | 41.49 | 1:25.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.60 | |||||||||
20 | Nora Kejser | 2004 | 303 | 42.58 | 1:26.49 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:34.54 | |||||||||
21 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 300 | 41.98 | 1:26.73 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:26.52 | |||||||||
22 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 281 | 43.10 | 1:28.64 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:25.52 | |||||||||
23 | Camille Nørby | 2004 | 280 | 43.43 | 1:28.79 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:23.52 | |||||||||
24 | Signe Krag Andersen | 2004 | 269 | 43.11 | 1:29.93 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:34.79 | |||||||||
25 | Laura Jørgensen | 2004 | 263 | 45.78 | 1:30.71 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:36.28 | |||||||||
26 | Silje Juhl Nielsen | 2003 | 257 | 43.41 | 1:31.30 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:41.27 | |||||||||
27 | Karoline K. Larsen | 2004 | 255 | 44.22 | 1:31.54 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:25.62 | |||||||||
Løb 405, 100m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2005-2017 |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 1:03.67 2016-05-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Østerlund | 2005 | 422 | 37.71 | 1:17.44 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:19.05 | |||||||||
2 | Malou Nielsen | 2005 | 336 | 40.63 | 1:23.56 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:26.98 | |||||||||
3 | Ella Gohr Metz | 2005 | 312 | 42.20 | 1:25.64 | |||||
Vest-Brøndby | 1:26.14 | |||||||||
4 | Cille Kirketerp | 2005 | 306 | 41.67 | 1:26.16 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:31.93 | |||||||||
5 | Natacha Munch | 2005 | 296 | 44.24 | 1:27.19 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:32.29 | |||||||||
6 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 259 | 45.85 | 1:31.12 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:31.04 | |||||||||
7 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 244 | 45.72 | 1:32.95 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:29.26 | |||||||||
8 | Laura Meyer | 2006 | 241 | 46.46 | 1:33.36 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:36.59 | |||||||||
9 | Lilya Oregan | 2005 | 223 | 46.07 | 1:35.75 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:50.88 | |||||||||
10 | Mie Ankersen | 2006 | 219 | 46.75 | 1:36.31 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:32.74 | |||||||||
11 | Kamille Bentsen | 2006 | 210 | 49.88 | 1:37.67 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:34.81 | |||||||||
12 | Mie Visler | 2006 | 195 | 49.59 | 1:40.16 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:33.80 | |||||||||
13 | Amalie Frost Fischer | 2005 | 193 | 47.56 | 1:40.51 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:45.63 | |||||||||
14 | Sally Sol Lindal Hoffmann | 2007 | 163 | 52.82 | 1:46.27 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:35.00 | |||||||||
15 | Jaqueline Haack | 2006 | 162 | 52.47 | 1:46.57 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:53.31 | |||||||||
16 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 154 | 54.36 | 1:48.39 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:59.00 | |||||||||
- | Ida Jacobsen | 2005 | DSQ | Ej fortsat bev. 50m | ||||||
Vest-Brøndby | 1:34.41 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 06 maj 2017 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:40 |