Tulokset Danish Open 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tirsdag Indledende kl. 10.00
Resultat Løb 25 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danish Open 2017 | Udskriftsdato | 04 april 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 april 2017 |
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 55.48 2016-08-07 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 55.48 2016-08-07 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 848 | 27.51 | 58.78 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 59.07 | |||||||||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | 776 | 28.11 | 1:00.53 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 59.94 | |||||||||
3 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 748 | 28.39 | 1:01.27 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.25 | |||||||||
4 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 743 | 28.86 | 1:01.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.54 | |||||||||
5 | Cecilie Wiuff | 2000 | 737 | 29.60 | 1:01.59 | |||||
Herlev Svømning | 1:01.81 | |||||||||
6 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 727 | 29.12 | 1:01.87 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:02.60 | |||||||||
7 | Karoline Barrett | 2002 | 719 | 28.39 | 1:02.09 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:01.29 | |||||||||
8 | Regitze Gaard | 2001 | 697 | 29.06 | 1:02.75 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.71 | |||||||||
9 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 679 | 29.64 | 1:03.28 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.04 | |||||||||
10 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 662 | 29.55 | 1:03.81 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.94 | |||||||||
11 | Camilla Dufour | 1996 | 662 | 29.17 | 1:03.84 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:03.98 | |||||||||
12 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 656 | 29.24 | 1:04.02 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:03.04 | |||||||||
13 | Eva Olsen | 2000 | 654 | 29.93 | 1:04.10 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.70 | |||||||||
14 | Vera Staun Hansen | 1999 | 652 | 29.67 | 1:04.14 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.67 | |||||||||
15 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 642 | 30.55 | 1:04.47 | |||||
Herlev Svømning | 1:04.35 | |||||||||
16 | Lisa Schøn | 1999 | 634 | 30.06 | 1:04.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.89 | |||||||||
17 | Ellen Nielsen | 2001 | 630 | 29.93 | 1:04.90 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.05 | |||||||||
18 | Tessa Nurminen | 1994 | 629 | 29.49 | 1:04.91 | Deltager ikke i finalen | ||||
Eura Swimming Team | 1:03.13 | |||||||||
19 | Kristine Barrett | 1998 | 628 | 30.73 | 1:04.94 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:03.36 | |||||||||
20 | Liva Schmid | 2000 | 611 | 29.81 | 1:05.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.12 | |||||||||
21 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 609 | 30.92 | 1:05.64 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.65 | |||||||||
22 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 607 | 30.99 | 1:05.69 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.49 | |||||||||
23 | Sarah Missing | 2001 | 599 | 30.59 | 1:05.98 | |||||
Vest-Brøndby | 1:04.55 | |||||||||
24 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 595 | 31.01 | 1:06.12 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:06.24 | |||||||||
25 | Vibe Toftte Jørgensen | 1999 | 593 | 30.57 | 1:06.21 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:05.19 | |||||||||
26 | Helena V. Ellling | 2000 | 588 | 30.53 | 1:06.38 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:07.09 | |||||||||
27 | Thea Lund Petersen | 1998 | 587 | 30.33 | 1:06.42 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:04.74 | |||||||||
28 | Thyra Jørgensen | 2002 | 583 | 30.92 | 1:06.59 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:06.61 | |||||||||
29 | Signe Fich Hansen | 2002 | 581 | 31.13 | 1:06.65 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.54 | |||||||||
30 | Victoria Vorm | 2001 | 580 | 31.20 | 1:06.68 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.11 | |||||||||
31 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 569 | 30.92 | 1:07.14 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:07.82 | |||||||||
32 | Mia Seehausen | 2001 | 564 | 31.52 | 1:07.34 | |||||
Lyseng IF | 1:06.65 | |||||||||
33 | Mia Rindshøj | 2003 | 559 | 31.48 | 1:07.54 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.60 | |||||||||
34 | Josefine Due Christensen | 2001 | 557 | 31.81 | 1:07.62 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.85 | |||||||||
35 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 556 | 31.43 | 1:07.65 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:05.04 | |||||||||
36 | Frederikke Dons | 1998 | 555 | 31.82 | 1:07.68 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:06.06 | |||||||||
37 | Amanda Duus | 2000 | 554 | 31.38 | 1:07.71 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.64 | |||||||||
38 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 554 | 31.41 | 1:07.73 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.83 | |||||||||
39 | Clara Schade Cantby | 2000 | 530 | 30.99 | 1:08.75 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:07.56 | |||||||||
40 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 512 | 32.15 | 1:09.55 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:09.81 | |||||||||
- | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Akut syg | |||||||
Roskilde Svømning | 1:03.10 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 april 2017 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:38 |