Resultater for Øst Junior/senior Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:36 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:33.49 2017-03-05 |
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
779 |
34.72 |
1:13.69 |
1:51.35 |
|
2:31.15 |
Dansk Rekord - Junior |
|
Sigma Swim Birkerød |
2:28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
|
694 |
35.51 |
1:16.51 |
1:56.15 |
|
2:37.11 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:30.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
690 |
37.03 |
1:17.50 |
1:57.89 |
|
2:37.41 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Josephine Kruse |
2002 |
|
677 |
34.64 |
1:14.68 |
1:56.48 |
|
2:38.36 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:30.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
|
675 |
35.74 |
1:17.06 |
1:57.23 |
|
2:38.58 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:34.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Frederikke Echardt |
2002 |
|
673 |
36.79 |
1:16.70 |
1:57.99 |
|
2:38.67 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
|
671 |
37.32 |
1:17.37 |
1:58.46 |
|
2:38.86 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Josefine Søgaard Andresen |
2000 |
|
593 |
38.34 |
1:19.38 |
2:02.24 |
|
2:45.57 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:40.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sara Krog Christoffersen |
1996 |
|
646 |
36.91 |
1:17.79 |
2:00.02 |
|
2:40.84 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:33.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
|
637 |
36.15 |
1:18.12 |
1:59.06 |
|
2:41.60 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:34.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
594 |
36.60 |
1:18.83 |
2:00.73 |
|
2:45.48 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:40.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Julie Bak |
1997 |
|
565 |
36.84 |
1:20.72 |
2:03.38 |
|
2:48.19 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Pernille Jensen |
1998 |
|
549 |
38.05 |
1:21.12 |
2:04.82 |
|
2:49.83 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:42.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
|
547 |
39.27 |
1:21.76 |
2:06.28 |
|
2:50.08 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:42.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sara Fogh Myrup |
1997 |
|
540 |
39.88 |
1:24.91 |
2:07.55 |
|
2:50.79 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:45.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sofie Strandby |
1999 |
|
532 |
39.80 |
1:22.22 |
2:07.34 |
|
2:51.67 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:45.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:36 |
|