Results for Øst Junior/senior Langbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
18:35 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
703 |
1:03.68 |
2:12.50 |
3:22.18 |
4:31.64 |
9:05.03 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
9:00.13 |
|
|
5:40.83 |
6:49.59 |
7:59.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Klara Reeh |
1999 |
|
698 |
1:05.94 |
2:15.68 |
3:25.55 |
4:35.09 |
9:06.49 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
9:05.65 |
|
|
5:43.93 |
6:52.35 |
8:00.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maj Howardsen |
1997 |
|
674 |
1:06.77 |
2:16.97 |
3:27.13 |
4:36.46 |
9:12.68 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
8:57.00 |
|
|
5:45.86 |
6:55.35 |
8:04.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anna Boutrup |
1998 |
|
644 |
1:07.14 |
2:17.54 |
3:28.40 |
4:38.67 |
9:21.36 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
8:53.38 |
|
|
5:49.17 |
7:00.17 |
8:11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Caroline Erichsen |
1998 |
|
631 |
1:08.93 |
2:21.22 |
3:33.98 |
4:46.08 |
9:25.14 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
9:23.80 |
|
|
5:55.70 |
7:06.46 |
8:17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alberte M Hansen |
2000 |
|
627 |
1:05.84 |
2:16.49 |
3:27.67 |
4:39.27 |
9:26.33 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
9:14.07 |
|
|
5:51.09 |
7:03.29 |
8:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
|
615 |
1:08.11 |
2:19.46 |
3:31.54 |
4:43.66 |
9:29.81 |
|
|
Roskilde Svømning |
9:18.87 |
|
|
5:56.10 |
7:08.59 |
8:20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mai Andersen |
2000 |
|
607 |
1:08.22 |
2:20.16 |
3:32.77 |
4:44.34 |
9:32.51 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
9:32.95 |
|
|
5:56.74 |
7:09.45 |
8:22.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sofie Nielsen |
2001 |
|
595 |
1:08.82 |
2:20.78 |
3:33.08 |
4:45.99 |
9:36.09 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
9:30.63 |
|
|
5:58.46 |
7:11.60 |
8:24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
|
585 |
1:08.43 |
2:21.59 |
3:34.42 |
4:47.98 |
9:39.41 |
|
|
JGI Svømning |
9:20.80 |
|
|
6:01.33 |
7:14.76 |
8:28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
|
582 |
1:06.89 |
2:18.51 |
3:31.42 |
4:44.52 |
9:40.40 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
9:19.81 |
|
|
5:58.15 |
7:12.38 |
8:27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Clara Neumann |
2001 |
|
581 |
1:07.12 |
2:18.88 |
3:31.26 |
4:44.70 |
9:40.75 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
9:29.92 |
|
|
5:58.98 |
7:13.33 |
8:28.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
564 |
1:08.97 |
2:21.90 |
3:34.89 |
4:48.90 |
9:46.76 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
9:34.79 |
|
|
6:03.13 |
7:17.48 |
8:32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
|
556 |
1:09.70 |
2:23.64 |
3:38.00 |
4:52.71 |
9:49.26 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
9:29.16 |
|
|
6:06.45 |
7:20.60 |
8:35.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
556 |
1:10.97 |
2:25.82 |
3:39.81 |
4:53.71 |
9:49.33 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
9:41.50 |
|
|
6:07.70 |
7:22.23 |
8:36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Frederikke Jensen |
2000 |
|
551 |
1:11.88 |
2:26.93 |
3:41.89 |
4:56.81 |
9:51.01 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
9:40.93 |
|
|
6:10.95 |
7:25.35 |
8:39.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
|
551 |
1:10.21 |
2:24.93 |
3:40.10 |
4:54.63 |
9:51.31 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
9:43.84 |
|
|
6:10.00 |
7:24.92 |
8:38.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Cassandra L. L. Hansen |
2002 |
|
545 |
1:10.83 |
2:24.87 |
3:37.73 |
4:52.14 |
9:53.26 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
10:05.87 |
|
|
6:06.97 |
7:23.26 |
8:38.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Helena Hvid Hansen |
2001 |
|
527 |
1:10.01 |
2:24.76 |
3:39.58 |
4:55.03 |
9:59.82 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
9:48.99 |
|
|
6:10.75 |
7:27.06 |
8:43.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sarah Aarslew Jensen |
2000 |
|
502 |
1:10.56 |
2:26.50 |
3:43.28 |
5:00.46 |
10:09.92 |
|
|
Køge Svømmeklub |
9:42.18 |
|
|
6:18.61 |
7:36.24 |
8:53.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ida Rishøj |
2002 |
|
474 |
1:13.15 |
2:32.73 |
3:51.72 |
5:10.21 |
10:21.71 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
10:08.75 |
|
|
6:28.62 |
7:46.92 |
9:04.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Felina Noe |
2002 |
|
462 |
1:12.16 |
2:29.21 |
3:48.51 |
5:09.53 |
10:26.89 |
|
|
Dragsholm Svømmeklub |
10:05.95 |
|
|
6:30.94 |
7:52.17 |
9:10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Wael |
1993 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
9:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nanna Drewsen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
9:39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofie Hertzberg |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
9:55.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Helena Berg Wenk |
2000 |
|
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
9:34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mille Graasbøll |
2002 |
|
|
|
|
|
|
|
Afmeldt |
|
Sigma Swim Allerød |
9:30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sophie Gjelstrup |
2002 |
|
|
|
|
|
|
|
Afmeldt |
|
Søllerød Svømmeklub |
10:19.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
18:35 |
|